Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

gej prajd?
Idite na 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
megnut inc.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 05. 2003. (23:23:30)
Postovi: (21)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: zagreb, hrvatska, balkan-ili-blizu, europa, planeta zamlja

PostPostano: 18:55 čet, 26. 6. 2003    Naslov: gej prajd? Citirajte i odgovorite

no, bas me zanima sto mislite o istom?
hocete doc? necete?
za ivancicu odgovor pretpostavljam :evil:



[color=blue]Khm... :evil: Ako se vec Ivancica pretplatila na flejmanje s ostatkom Foruma, to ipak ne znaci da ju treba(s) izazivati...

Post cu ostaviti takav kakav je, jer ga je prozvana (Ivancica) svojim replyem ocito prihvatila, ali ubuduce se suzdrzi.[/color]
no, bas me zanima sto mislite o istom?
hocete doc? necete?
za ivancicu odgovor pretpostavljam Evil or Very Mad



Khm... Evil or Very Mad Ako se vec Ivancica pretplatila na flejmanje s ostatkom Foruma, to ipak ne znaci da ju treba(s) izazivati...

Post cu ostaviti takav kakav je, jer ga je prozvana (Ivancica) svojim replyem ocito prihvatila, ali ubuduce se suzdrzi.



_________________
Military intelligence is a contradiction in terms.
-------------Groucho Marx------------
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ivančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 04. 2003. (15:05:55)
Postovi: (255)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-18 = 43 - 61
Lokacija: ja sam ti ko zvrk - stalno sam drugdje

PostPostano: 22:09 čet, 26. 6. 2003    Naslov: Re: gej prajd? Citirajte i odgovorite

[quote="megnut inc."]no, bas me zanima sto mislite o istom?
hocete doc? necete?
za ivancicu odgovor pretpostavljam :evil:[/quote]
A što pretpostavljaš?
megnut inc. (napisa):
no, bas me zanima sto mislite o istom?
hocete doc? necete?
za ivancicu odgovor pretpostavljam Evil or Very Mad

A što pretpostavljaš?



_________________
"Veliki umovi raspravljaju o zamislima.
Prosječni umovi raspravljaju o događajima.
Mali umovi raspravljaju o ljudima."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 0:17 pet, 27. 6. 2003    Naslov: Re: gej prajd? Citirajte i odgovorite

[quote="megnut inc."]no, bas me zanima sto mislite o istom?
hocete doc? necete?[/quote]

apsostrumpfno nista posebno
ako se njima sece, neka secu, meni se neda... i ovak se dosta nahodah ovih dana, a nit mi se da buditi zbog toga... ili pak ocekivati neku tucnjavu.... :?

samo se nadam da nece biti gluposti, tucnjava i slicnoga, da se hrvati i opet nece pokazati kao pravi predstavnici balkana, primitivizma i ostalog..

mislim, nitko nije iznad nekoga da mu ima pravo suditi o njegovom moralu i slicnim stvarima, dok netko nesto radi za sebe i ne ugrozava druge, zasto si ti drugi vrlo cesto uzimaju za pravo suditi, osudjivati ili cak kaznjavati
jadno i mizerno, tipicno balkanski....

umjesto da se ljudi potrude nauciti tolerirati ostale oko sebe, oni se trude ne razumjeti... uz argument (najcesce muskih) 'ako me neki p... samo pogleda, razbit cu ga' sto je po meni jedno brlo vrlo nisko i primitivno razmisljanje... mislim, fakat si prevelika vecina ljudi umislja da bi njih netko i zelio pogledati... :evil: uz standardni dodatak da su dvije zene ok, a da im se dva muska gade... moje misljenje o tome je: :blju: (da se razumijemo, ono sto netko radi, a da to sa mnom nema veze, je njegova stvar i uglavnom cu uvijek podrzati nekoga u takvim odlukama, like: homo, bi, a, trans i ostale *sexual orjentacije... sto vrijedi i za stvari koje nemaju veze sa sex. uvjerenjima, no to je druga prica)

no sve u svemu, nadam se da ova rasprava nece biti flejmerska, da nece postati predosadna, i da cemo biti u stanju prihvatiti tudje argumente i misljenja bez napadanja... :)
megnut inc. (napisa):
no, bas me zanima sto mislite o istom?
hocete doc? necete?


apsostrumpfno nista posebno
ako se njima sece, neka secu, meni se neda... i ovak se dosta nahodah ovih dana, a nit mi se da buditi zbog toga... ili pak ocekivati neku tucnjavu.... Confused

samo se nadam da nece biti gluposti, tucnjava i slicnoga, da se hrvati i opet nece pokazati kao pravi predstavnici balkana, primitivizma i ostalog..

mislim, nitko nije iznad nekoga da mu ima pravo suditi o njegovom moralu i slicnim stvarima, dok netko nesto radi za sebe i ne ugrozava druge, zasto si ti drugi vrlo cesto uzimaju za pravo suditi, osudjivati ili cak kaznjavati
jadno i mizerno, tipicno balkanski....

umjesto da se ljudi potrude nauciti tolerirati ostale oko sebe, oni se trude ne razumjeti... uz argument (najcesce muskih) 'ako me neki p... samo pogleda, razbit cu ga' sto je po meni jedno brlo vrlo nisko i primitivno razmisljanje... mislim, fakat si prevelika vecina ljudi umislja da bi njih netko i zelio pogledati... Evil or Very Mad uz standardni dodatak da su dvije zene ok, a da im se dva muska gade... moje misljenje o tome je: Krcko kaze 'blju' - sto vise reci? (da se razumijemo, ono sto netko radi, a da to sa mnom nema veze, je njegova stvar i uglavnom cu uvijek podrzati nekoga u takvim odlukama, like: homo, bi, a, trans i ostale *sexual orjentacije... sto vrijedi i za stvari koje nemaju veze sa sex. uvjerenjima, no to je druga prica)

no sve u svemu, nadam se da ova rasprava nece biti flejmerska, da nece postati predosadna, i da cemo biti u stanju prihvatiti tudje argumente i misljenja bez napadanja... Smile



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Ivančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 04. 2003. (15:05:55)
Postovi: (255)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-18 = 43 - 61
Lokacija: ja sam ti ko zvrk - stalno sam drugdje

PostPostano: 12:42 pet, 27. 6. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Prije svega zelim napomenuti da protiv homoseksualaca nemam ništa, ali imam svoje mišljenje o tome i to ću sada navesti.
Prvo jedan citat:
"Postanak 1:27 Na svoju sliku stvori Bog čovjeka, na sliku Božju on ga stvori, muško i žensko stvori ih."

Eto, tu piše da je čovjek zajednica muškarca i žene i po meni je sve ostalo neprirodno.
Također smatram da takve osobe nisu same od sebe takve. Ne kažem da je to bolest, nego jednostavno možda je razlog neka trauma iz djetinjstva ili čak naslijeđe predaka. Ako neko dijete ne dobije ljubav svoje majke, najvjerojatnije je da će zamrziti žene i ostaju mu jedino muškarci (i životinje - ali to je već bolest, zar ne?). Ako gleda vlastitu majku kako se okolo navlači s nekim mračnim tipovima, gleda oca kako tuče majku, gleda razne neprimjerene filmove na televiziji.... sve to može utjecati na njegov psihofizički razvoj. Također, ne vjerujem da je neko homo od rođenja.
No, šta je tu je. Što se tiče naslova topica, samo se molim da ne bude previše buke i problema. Ali ne mogu prihvatiti da dva homoseksualca odgajaju dijete. Dijete treba oca i majku. Potrebna mu je ljubav i zajedništvo obitelji. A ako raste u nezdravoj sredini, gleda dva muškarca kako izmjenjuju nježnosti, i njegov rast će biti nezdrav.
Dakle, trebalo bi malo poraditi na očuvanju obiteljskih vrijednosti da se takve stvari ne bi događale. A ako se već i dogode, onda takvu osobu treba prihvatiti jer najčešće nije ona kriva. Ona je samo žtrva okolnosti.

Eto to je moje razmišljanje iz jednog aspekta. Netko će možda prigovoriti da nisam uzela sve činjenice u obzir. No, jesam, ali ovdje nema dovoljno mjesta da sve napišem.
Uzivajte!
Prije svega zelim napomenuti da protiv homoseksualaca nemam ništa, ali imam svoje mišljenje o tome i to ću sada navesti.
Prvo jedan citat:
"Postanak 1:27 Na svoju sliku stvori Bog čovjeka, na sliku Božju on ga stvori, muško i žensko stvori ih."

Eto, tu piše da je čovjek zajednica muškarca i žene i po meni je sve ostalo neprirodno.
Također smatram da takve osobe nisu same od sebe takve. Ne kažem da je to bolest, nego jednostavno možda je razlog neka trauma iz djetinjstva ili čak naslijeđe predaka. Ako neko dijete ne dobije ljubav svoje majke, najvjerojatnije je da će zamrziti žene i ostaju mu jedino muškarci (i životinje - ali to je već bolest, zar ne?). Ako gleda vlastitu majku kako se okolo navlači s nekim mračnim tipovima, gleda oca kako tuče majku, gleda razne neprimjerene filmove na televiziji.... sve to može utjecati na njegov psihofizički razvoj. Također, ne vjerujem da je neko homo od rođenja.
No, šta je tu je. Što se tiče naslova topica, samo se molim da ne bude previše buke i problema. Ali ne mogu prihvatiti da dva homoseksualca odgajaju dijete. Dijete treba oca i majku. Potrebna mu je ljubav i zajedništvo obitelji. A ako raste u nezdravoj sredini, gleda dva muškarca kako izmjenjuju nježnosti, i njegov rast će biti nezdrav.
Dakle, trebalo bi malo poraditi na očuvanju obiteljskih vrijednosti da se takve stvari ne bi događale. A ako se već i dogode, onda takvu osobu treba prihvatiti jer najčešće nije ona kriva. Ona je samo žtrva okolnosti.

Eto to je moje razmišljanje iz jednog aspekta. Netko će možda prigovoriti da nisam uzela sve činjenice u obzir. No, jesam, ali ovdje nema dovoljno mjesta da sve napišem.
Uzivajte!



_________________
"Veliki umovi raspravljaju o zamislima.
Prosječni umovi raspravljaju o događajima.
Mali umovi raspravljaju o ljudima."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 14:35 pet, 27. 6. 2003    Naslov: GO GAY PRIDE! Citirajte i odgovorite

OK, prvo malo komentara na prijašnje postove:

[quote="megnut inc."]no, bas me zanima sto mislite o istom?
hocete doc? necete?[/quote]A kad je?
Meni to uopće ne smeta. Mogo bi doći ih škicnuti čisto kao znak moje potpore u njihovoj borbi za svoja uvjerenja i slobode.

[quote="nesi"]samo se nadam da nece biti gluposti, tucnjava i slicnoga, da se hrvati i opet nece pokazati kao pravi predstavnici balkana, primitivizma i ostalog..[/quote]A kaj je bilo fajta prošle godine? Nisam znal. A, eto nažalost, [i]Lijepa naša[/i] je puna primitivaca koji bi sve rješavali silom. I onda ajmo razbijat sve što stigneš (ljude, javnu imovinu) i onda tvrde da vole Hrvatsku. Yeah right! Baš im vjerujem.

[quote="nesi"]uz standardni dodatak da su dvije zene ok, a da im se dva muska gade...[/quote]Je slažem se. Mislim, mene uopce ne privlace muški (bez obzira kaj Duda stalno pipam, on je ipak Dud, njega morate pipat :wink:). I meni to zgleda fuj i ne ne mrem si zamislit kak bi ja uopće došao do te gay faze (možda se uopće ne dolazi do nje, moda jesi takav od početka, kaj ja znam), ali kaj ak vole nek izvole, njima je to ziher fino, a ne da im se gadi. A ovo sa dvije zene - mljac! Ah, zakaj nisam zena :cry: , bas bi se ludo zabavljal, ovak sam ograničen samo na muško-ženske [i]odnose[/i], makar mislim, nemojte krivo shvatiti, nije da se žalim na te odnose, DAAAAAAAAALEKO OD TOGA, baš su zakon i mogu biti luuuudi, al ono, znanstvenici smo, znatiželjnici, htjeli bi nove spoznaje i tak to... :lol:

P.S. Sad će netko reći da bi kao znanstvenici mogli to sve teoretski predočiti, pa i doživjeti. Yup, uštekajte me u Matrix i pokrenite program [i]ŽENA[/i].

[quote="Ivančica"]Prvo jedan citat:
"Postanak 1:27 Na svoju sliku stvori Bog čovjeka, na sliku Božju on ga stvori, muško i žensko stvori ih."

Eto, tu piše da je čovjek zajednica muškarca i žene i po meni je sve ostalo neprirodno.[/quote][i]Tu[/i] otkud si zvadila taj citat piše i [i]oko za oko, zub za zub[/i] i još ogromna količina nebuloza. Mislim pozivanje na Bibliju kao izvor apsolutnih istina mi nikak ne stoji. A opet taj tvoj zaključak koji si izvukla iz tog citata mi je isto klimav. Piše da je stvoril muškarca i ženu, na svoju sliku, nigdje ne piše da čovac zajednica muškarca i žene. A i možeš se zapitati kakva je to slika boga/Boga, mislim, evo Đizus je muško kolko sam ja skužil, a za Oca i Svetog Duha nisam siguran kojeg su spola, no jedno od njih bi trebalo biti žena, jer inače ne bi mogao stvoriti ženu na svoju sliku. A opet Otac po samom nazivu govori da je to muško, pa ostaje da je Sveti duh žena. I sad p misteriju svetog trojstva je bog jedan, makar njih ima 3, ispada da je taj jedan Bog multysex.
A opet kad bi mene pitali ja bi radije da je Otac(onaj koji je kao šef među ova tri) žena.
No mislim to je larpurlartističke rasprave (po meni) jer (po meni) Bog ne postoji (uff kolko vas se sad križa), barem (po meni) ne takav kakvog navodi Biblija i Crkva.
A znam ja dvojcu bogova, žive tu u Zagrebu, jedan ima pletenice, a drugi je Sviben. :lol:
[quote="Ivančica"]Također smatram da takve osobe nisu same od sebe takve. Ne kažem da je to bolest, nego jednostavno možda je razlog neka trauma iz djetinjstva ili čak naslijeđe predaka. Ako neko dijete ne dobije ljubav svoje majke, najvjerojatnije je da će zamrziti žene i ostaju mu jedino muškarci (i životinje - ali to je već bolest, zar ne?).[/quote]
Zašto je homo nužno nešto loše? Tko kaže da gay people mrze zene?
[quote="Ivančica"]Dakle, trebalo bi malo poraditi na očuvanju obiteljskih vrijednosti da se takve stvari ne bi događale. A ako se već i dogode, onda takvu osobu treba prihvatiti jer najčešće nije ona kriva. Ona je samo žtrva okolnosti.[/quote]Opet, zašto je ta osoba odmah žrtva i jadna i biti gay je loše?
Slažem se da bi trebalo čuvati neke vrijednosti, no mislim da mnogi koji žele čuvati upravo te obiteljske vrijednosti to rade na krivi način, tj. pokušavaju nametnuti drugima kako da žive svoj život umjesto da samo pokažu svojim primjerom kako treba živjeti, a ne sputavati tuđe slobode.

OK! Sad na moj komentar:

Gay pride je upravo to kak se i zove, oni su gay i ne srame se toga, štoviše ponosni su i žele to pokazati ostalima kako bi oni shvatili da gay people nisu nikakva bezbožna čudovišta. Žive među nama i rade isto kao i mi i jedu isto kao i mi i sve ostalo rade isto. Npr. Turing je bio gay. (Tko zna kak bi WW2 zavrsio bez njega i razbijanja enigme, a poslije su ga opet svi napadali zbog toga kaj je gay, al dok je koristio onda nikome niš zbog toga). Njihovo je pravo (po meni) da si biraju seksulnu orijentaciju. I mislim moja poruka svima koji Hrvatsku žele zadržati u srednjem vijeku i pretvoriti je kršćanski Iran, ili kršćanski Afganistan-u-vrijeme-talibana je: Nećete uspijeti! Sloboda će pobijediti! :D :banana: A vi si ugnjetavajte nekog drugog!

[b]GO GAY PRIDE![/b]

Hmm, možda dobijem pendrekom od Cartmana (ne u rebra, ne u rebra pliiiz :lol:), al eto baš mi je došlo da im poručim nekaj ovak kao građanin koji [i]simpatizira[/i] građanske slobode.
OK, prvo malo komentara na prijašnje postove:

megnut inc. (napisa):
no, bas me zanima sto mislite o istom?
hocete doc? necete?
A kad je?
Meni to uopće ne smeta. Mogo bi doći ih škicnuti čisto kao znak moje potpore u njihovoj borbi za svoja uvjerenja i slobode.

nesi (napisa):
samo se nadam da nece biti gluposti, tucnjava i slicnoga, da se hrvati i opet nece pokazati kao pravi predstavnici balkana, primitivizma i ostalog..
A kaj je bilo fajta prošle godine? Nisam znal. A, eto nažalost, Lijepa naša je puna primitivaca koji bi sve rješavali silom. I onda ajmo razbijat sve što stigneš (ljude, javnu imovinu) i onda tvrde da vole Hrvatsku. Yeah right! Baš im vjerujem.

nesi (napisa):
uz standardni dodatak da su dvije zene ok, a da im se dva muska gade...
Je slažem se. Mislim, mene uopce ne privlace muški (bez obzira kaj Duda stalno pipam, on je ipak Dud, njega morate pipat Wink). I meni to zgleda fuj i ne ne mrem si zamislit kak bi ja uopće došao do te gay faze (možda se uopće ne dolazi do nje, moda jesi takav od početka, kaj ja znam), ali kaj ak vole nek izvole, njima je to ziher fino, a ne da im se gadi. A ovo sa dvije zene - mljac! Ah, zakaj nisam zena Crying or Very sad , bas bi se ludo zabavljal, ovak sam ograničen samo na muško-ženske odnose, makar mislim, nemojte krivo shvatiti, nije da se žalim na te odnose, DAAAAAAAAALEKO OD TOGA, baš su zakon i mogu biti luuuudi, al ono, znanstvenici smo, znatiželjnici, htjeli bi nove spoznaje i tak to... Laughing

P.S. Sad će netko reći da bi kao znanstvenici mogli to sve teoretski predočiti, pa i doživjeti. Yup, uštekajte me u Matrix i pokrenite program ŽENA.

Ivančica (napisa):
Prvo jedan citat:
"Postanak 1:27 Na svoju sliku stvori Bog čovjeka, na sliku Božju on ga stvori, muško i žensko stvori ih."

Eto, tu piše da je čovjek zajednica muškarca i žene i po meni je sve ostalo neprirodno.
Tu otkud si zvadila taj citat piše i oko za oko, zub za zub i još ogromna količina nebuloza. Mislim pozivanje na Bibliju kao izvor apsolutnih istina mi nikak ne stoji. A opet taj tvoj zaključak koji si izvukla iz tog citata mi je isto klimav. Piše da je stvoril muškarca i ženu, na svoju sliku, nigdje ne piše da čovac zajednica muškarca i žene. A i možeš se zapitati kakva je to slika boga/Boga, mislim, evo Đizus je muško kolko sam ja skužil, a za Oca i Svetog Duha nisam siguran kojeg su spola, no jedno od njih bi trebalo biti žena, jer inače ne bi mogao stvoriti ženu na svoju sliku. A opet Otac po samom nazivu govori da je to muško, pa ostaje da je Sveti duh žena. I sad p misteriju svetog trojstva je bog jedan, makar njih ima 3, ispada da je taj jedan Bog multysex.
A opet kad bi mene pitali ja bi radije da je Otac(onaj koji je kao šef među ova tri) žena.
No mislim to je larpurlartističke rasprave (po meni) jer (po meni) Bog ne postoji (uff kolko vas se sad križa), barem (po meni) ne takav kakvog navodi Biblija i Crkva.
A znam ja dvojcu bogova, žive tu u Zagrebu, jedan ima pletenice, a drugi je Sviben. Laughing
Ivančica (napisa):
Također smatram da takve osobe nisu same od sebe takve. Ne kažem da je to bolest, nego jednostavno možda je razlog neka trauma iz djetinjstva ili čak naslijeđe predaka. Ako neko dijete ne dobije ljubav svoje majke, najvjerojatnije je da će zamrziti žene i ostaju mu jedino muškarci (i životinje - ali to je već bolest, zar ne?).

Zašto je homo nužno nešto loše? Tko kaže da gay people mrze zene?
Ivančica (napisa):
Dakle, trebalo bi malo poraditi na očuvanju obiteljskih vrijednosti da se takve stvari ne bi događale. A ako se već i dogode, onda takvu osobu treba prihvatiti jer najčešće nije ona kriva. Ona je samo žtrva okolnosti.
Opet, zašto je ta osoba odmah žrtva i jadna i biti gay je loše?
Slažem se da bi trebalo čuvati neke vrijednosti, no mislim da mnogi koji žele čuvati upravo te obiteljske vrijednosti to rade na krivi način, tj. pokušavaju nametnuti drugima kako da žive svoj život umjesto da samo pokažu svojim primjerom kako treba živjeti, a ne sputavati tuđe slobode.

OK! Sad na moj komentar:

Gay pride je upravo to kak se i zove, oni su gay i ne srame se toga, štoviše ponosni su i žele to pokazati ostalima kako bi oni shvatili da gay people nisu nikakva bezbožna čudovišta. Žive među nama i rade isto kao i mi i jedu isto kao i mi i sve ostalo rade isto. Npr. Turing je bio gay. (Tko zna kak bi WW2 zavrsio bez njega i razbijanja enigme, a poslije su ga opet svi napadali zbog toga kaj je gay, al dok je koristio onda nikome niš zbog toga). Njihovo je pravo (po meni) da si biraju seksulnu orijentaciju. I mislim moja poruka svima koji Hrvatsku žele zadržati u srednjem vijeku i pretvoriti je kršćanski Iran, ili kršćanski Afganistan-u-vrijeme-talibana je: Nećete uspijeti! Sloboda će pobijediti! Very Happy Dancing banana A vi si ugnjetavajte nekog drugog!

GO GAY PRIDE!

Hmm, možda dobijem pendrekom od Cartmana (ne u rebra, ne u rebra pliiiz Laughing), al eto baš mi je došlo da im poručim nekaj ovak kao građanin koji simpatizira građanske slobode.



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
color
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 04. 2003. (16:09:57)
Postovi: (AD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 18:41 pet, 27. 6. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Slobodu u svakom obliku cijenim bez obzira što je u suprotnosti sa mojim uvjerenjima. Međutim nametanje silom ili drugim primitivnim načinom svog mišljenja oštro osuđujem. Ako ljudi hoće šetati i na taj način iskazati svoje mišljenje, onda je to meni OK. :) Otvorenog sam uma i za mene je takav način razmišljanja nešto što ne smatram čudnim, bolesnim, nastranim i sl. :)
Slobodu u svakom obliku cijenim bez obzira što je u suprotnosti sa mojim uvjerenjima. Međutim nametanje silom ili drugim primitivnim načinom svog mišljenja oštro osuđujem. Ako ljudi hoće šetati i na taj način iskazati svoje mišljenje, onda je to meni OK. Smile Otvorenog sam uma i za mene je takav način razmišljanja nešto što ne smatram čudnim, bolesnim, nastranim i sl. Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
megnut inc.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 05. 2003. (23:23:30)
Postovi: (21)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: zagreb, hrvatska, balkan-ili-blizu, europa, planeta zamlja

PostPostano: 19:28 pet, 27. 6. 2003    Naslov: Re: GO GAY PRIDE! Citirajte i odgovorite

subota 11h, zrinjevac. mora se doc na vrijeme jer nakon 11h nema vise ulaska na prajd, kaze murja. jerbo (a ne mogu vjerovat da si propustio to pogledat steelw) je prosle godine bilo, hm, napeto, glede skinjara i ostalih nabrijanih primitivchina.

buduci da je bog zena, a ja zene ne slusam, ne uvazavam argumente bazirane na bogu :lol:

prirodno/neprirodno je povijesno uvjetovano, to je bar jasno. crnci su nekad bili zivotinje, jos prije su roboci bili stvari... nekad je bilo neprirodno seksat se unutar obitelji, onda je postalo prirodno, sad je opet neprirodno.
ista stvar je i s obitelji. to sto se sad smatra obiteljju ( :wink: ) nekad nije ni postojalo, a kamoli da se smatralo prirodnim. homoseksualnost je nekad bila prihvacena, onda nije, onda malo je... otkrivali su da su neke zivotinje gej, pa da ne postoji u zivotinjskom svijetu gejstvo, pa da opet postoji...

zato mislim da bismo trebali nekakve nove kriterije usvojit na osnovu kojih cemo vrednovat jel nesto dobro ili ne. predlazem toleranciju i solidarnost prema tolerantnima. a to znaci podrzavanje prajda.

inace, ovo je zanimljivo:
http://test.thespark.com/gaytest/
ja sam 38% gej, sto nije zanemarivo. vi?
subota 11h, zrinjevac. mora se doc na vrijeme jer nakon 11h nema vise ulaska na prajd, kaze murja. jerbo (a ne mogu vjerovat da si propustio to pogledat steelw) je prosle godine bilo, hm, napeto, glede skinjara i ostalih nabrijanih primitivchina.

buduci da je bog zena, a ja zene ne slusam, ne uvazavam argumente bazirane na bogu Laughing

prirodno/neprirodno je povijesno uvjetovano, to je bar jasno. crnci su nekad bili zivotinje, jos prije su roboci bili stvari... nekad je bilo neprirodno seksat se unutar obitelji, onda je postalo prirodno, sad je opet neprirodno.
ista stvar je i s obitelji. to sto se sad smatra obiteljju ( Wink ) nekad nije ni postojalo, a kamoli da se smatralo prirodnim. homoseksualnost je nekad bila prihvacena, onda nije, onda malo je... otkrivali su da su neke zivotinje gej, pa da ne postoji u zivotinjskom svijetu gejstvo, pa da opet postoji...

zato mislim da bismo trebali nekakve nove kriterije usvojit na osnovu kojih cemo vrednovat jel nesto dobro ili ne. predlazem toleranciju i solidarnost prema tolerantnima. a to znaci podrzavanje prajda.

inace, ovo je zanimljivo:
http://test.thespark.com/gaytest/
ja sam 38% gej, sto nije zanemarivo. vi?



_________________
Military intelligence is a contradiction in terms.
-------------Groucho Marx------------
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 20:06 pet, 27. 6. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dobar odgovor, megnut. Ipak, reply sam vec nakucao, pa ga evo ovdje... ;)

Ali, prije toga...

[quote="megnut inc."]inace, ovo je zanimljivo:
http://test.thespark.com/gaytest/
ja sam 38% gej, sto nije zanemarivo. vi?[/quote]

Cini se da je veca sansa da se ti upucavas meni, nego ja tebi. Ja sam 34%... :lol:
(Postotak nije skroz tocan jer neke izraze ne znam, a nije mi se dalo kopati po rijecniku, pa sam na par pitanja bezveze "pikao")

[b]Upozorenje[/b]: Test je DUGACAK! Ima 76 pitanja... :shock:

[quote="Ivančica"]Prvo jedan citat:
"Postanak 1:27 Na svoju sliku stvori Bog čovjeka, na sliku Božju on ga stvori, muško i žensko stvori ih."[/quote]

Nisam citao cijelu Bibliju, no cini mi se da se nigdje ne spominje sexualno usmjerenje Boga. Drugim rijecima, tko ti garantira da je Bog (ako postoji) heterosexualan, pa da onda i njegove slike moraju biti takve? :)

Naravno, ta rasprava je bespredmetna isto koliko i bukvalno interpretiranje Biblije. :(

Nadalje, nisu svi Forumasi Krscani. Onima koji nisu, Biblija ne moze biti nikakav argument.

[quote="Ivančica"]po meni je sve ostalo neprirodno[/quote]

Znas li ti koliki je udio homosexualnih i bisexualnih jedinki u zivotinjskoj zajednici? Ili ti i zivotinje smatras "neprirodnima"?

(ponesto brojeva se moze naci [url=http://www.bidstrup.com/sodomy.htm]ovdje[/url])

[quote="Ivančica"]Potrebna mu je ljubav i zajedništvo obitelji.[/quote]

Tocno. Samo, zasto prejudiciras da dvije istospolne osobe ne mogu pruziti ljubav?

Gledajmo na to ovako. Dvoje homoseksualaca najcesce ne mogu imati djecu (iako je jedan svecenik izjavio da je [i]njega njegov [b]tata[/b] rodio da bi bio Hrvat vise[/i] :lol:). Dakle, mogu samo posvojiti djete. Po tebi ispada da je bolje imati gomile djece bez obitelji nego da ta djeca odrastaju u homosexualnim obiteljima.

Za pocetak, nije znanstveno dokazano ni da takvo odrastanje potice homosexualnost niti da ju ne potice. Pretpostavimo (po tebi) "goru" varijantu, tj. da potice. Takodjer, uzmimo u obzir udio delikvenata medju djecom "s obitelji" i djecom "iz domova".

Pitanje: bi ti radije hrpu homoseksualaca ili delikvenata da secu oko tebe? Meni se ovo prvo ipak cini privlacnije...

[quote="steelworker"][i]Tu[/i] otkud si zvadila taj citat piše i [i]oko za oko, zub za zub[/i] i još ogromna količina nebuloza.[/quote]

Pise tamo i gorih stvari... Ima [url=http://www.atheistempire.com/reference/bible.html]ovdje[/url] jedna poveca kolekcija citata. :evil:

[b]Osobni stav[/b]: Sta se ikoga tice sto netko radi iza vrata svoje spavace sobe? Je l' spava s osobom drugog ili istog spola, je l' se sminka ili ne, je l' to (sex, a ne sminkanje ;)) radi u doggie-styleu dok na ledjima partnera drzi komp i surfa... :lol: (nijedno od nabrojanog [b]nisu[/b] moja osobna iskustva ;)).

Ne, homosexualnost - dokazano - nije ni bolest ni poremecaj ni "trauma iz djetinjstva". Dakle, to nije "nezdrava sredina".

Po meni, poremeceni su oni koji se smatraju pozvani "suditi" homosexualnim parovima i napadati ih kao prosle godine na gej prajdu. Bilo je tamo ljudi koji su to radili s artefekatima Crkve koja se inace stalno poziva na opcu tolerantnost, a sama napada gay zajednicu. Istovremeno, otvoreno odbijaju izrucivati svoje pedofile Zakonu... :evil:

Disklejmer: Crkva je samo izrazena u ovome jer se sama uplela u sukob s homosexualcima. Definitivno nije jedina; mozda cak ni najgora. Ovaj moj reply definitivno nije "obracun s Crkvom"; samo s onim sto ja (kao i jos neki ovdje) smatram primitivizmom...

Disklejmer 2: Ako nekome nije jasno, ovo pisem kao vsego a ne kao Admin... :roll:
Dobar odgovor, megnut. Ipak, reply sam vec nakucao, pa ga evo ovdje... Wink

Ali, prije toga...

megnut inc. (napisa):
inace, ovo je zanimljivo:
http://test.thespark.com/gaytest/
ja sam 38% gej, sto nije zanemarivo. vi?


Cini se da je veca sansa da se ti upucavas meni, nego ja tebi. Ja sam 34%... Laughing
(Postotak nije skroz tocan jer neke izraze ne znam, a nije mi se dalo kopati po rijecniku, pa sam na par pitanja bezveze "pikao")

Upozorenje: Test je DUGACAK! Ima 76 pitanja... Shocked

Ivančica (napisa):
Prvo jedan citat:
"Postanak 1:27 Na svoju sliku stvori Bog čovjeka, na sliku Božju on ga stvori, muško i žensko stvori ih."


Nisam citao cijelu Bibliju, no cini mi se da se nigdje ne spominje sexualno usmjerenje Boga. Drugim rijecima, tko ti garantira da je Bog (ako postoji) heterosexualan, pa da onda i njegove slike moraju biti takve? Smile

Naravno, ta rasprava je bespredmetna isto koliko i bukvalno interpretiranje Biblije. Sad

Nadalje, nisu svi Forumasi Krscani. Onima koji nisu, Biblija ne moze biti nikakav argument.

Ivančica (napisa):
po meni je sve ostalo neprirodno


Znas li ti koliki je udio homosexualnih i bisexualnih jedinki u zivotinjskoj zajednici? Ili ti i zivotinje smatras "neprirodnima"?

(ponesto brojeva se moze naci ovdje)

Ivančica (napisa):
Potrebna mu je ljubav i zajedništvo obitelji.


Tocno. Samo, zasto prejudiciras da dvije istospolne osobe ne mogu pruziti ljubav?

Gledajmo na to ovako. Dvoje homoseksualaca najcesce ne mogu imati djecu (iako je jedan svecenik izjavio da je njega njegov tata rodio da bi bio Hrvat vise Laughing). Dakle, mogu samo posvojiti djete. Po tebi ispada da je bolje imati gomile djece bez obitelji nego da ta djeca odrastaju u homosexualnim obiteljima.

Za pocetak, nije znanstveno dokazano ni da takvo odrastanje potice homosexualnost niti da ju ne potice. Pretpostavimo (po tebi) "goru" varijantu, tj. da potice. Takodjer, uzmimo u obzir udio delikvenata medju djecom "s obitelji" i djecom "iz domova".

Pitanje: bi ti radije hrpu homoseksualaca ili delikvenata da secu oko tebe? Meni se ovo prvo ipak cini privlacnije...

steelworker (napisa):
Tu otkud si zvadila taj citat piše i oko za oko, zub za zub i još ogromna količina nebuloza.


Pise tamo i gorih stvari... Ima ovdje jedna poveca kolekcija citata. Evil or Very Mad

Osobni stav: Sta se ikoga tice sto netko radi iza vrata svoje spavace sobe? Je l' spava s osobom drugog ili istog spola, je l' se sminka ili ne, je l' to (sex, a ne sminkanje Wink) radi u doggie-styleu dok na ledjima partnera drzi komp i surfa... Laughing (nijedno od nabrojanog nisu moja osobna iskustva Wink).

Ne, homosexualnost - dokazano - nije ni bolest ni poremecaj ni "trauma iz djetinjstva". Dakle, to nije "nezdrava sredina".

Po meni, poremeceni su oni koji se smatraju pozvani "suditi" homosexualnim parovima i napadati ih kao prosle godine na gej prajdu. Bilo je tamo ljudi koji su to radili s artefekatima Crkve koja se inace stalno poziva na opcu tolerantnost, a sama napada gay zajednicu. Istovremeno, otvoreno odbijaju izrucivati svoje pedofile Zakonu... Evil or Very Mad

Disklejmer: Crkva je samo izrazena u ovome jer se sama uplela u sukob s homosexualcima. Definitivno nije jedina; mozda cak ni najgora. Ovaj moj reply definitivno nije "obracun s Crkvom"; samo s onim sto ja (kao i jos neki ovdje) smatram primitivizmom...

Disklejmer 2: Ako nekome nije jasno, ovo pisem kao vsego a ne kao Admin... Rolling Eyes



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ivančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 04. 2003. (15:05:55)
Postovi: (255)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-18 = 43 - 61
Lokacija: ja sam ti ko zvrk - stalno sam drugdje

PostPostano: 23:55 pet, 27. 6. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ajme koliko ste se raspisali!
Imam puno toga za reći, primjetiti, opovrgnuti, ali je kasni pa ću se dotaknuti samo nekih stvari.

[b]Steel[/b]
Što se tiče poslovice oko za oko... ako si čitao Novi zavijet, tamo ti piše: "Nisam došao ukinuti stari savez nego ga nadopuniti". I Isus je rekao: "Ako te tko ošamari po jednom obrazu ti mu okreni i drugi". To je nadopuna navedene poslovice.
No, pitanje vjere nije ovdje tema pa ću (teškog srca) preskočiti odgovore. Ako netko hoće neka otvori novi topic. Samo ću reći da se Bog ne može shvaćati kao neka fizička osoba. On je jedinstvo tri osobe (nefizičke): Otac, Sin i Duh Sveti. Otac kao "glavni", Sin kao Otkupitalj (koji se utjelovio) te Duh Sveti kao Zaštitnik i Voditelj. Ovo glavni sam stavila u navodnike jer su svi troje jedno, pa u biti ne postoji glavni. A što se spola tiče, ako je otac, onda je valda muško... a možda spol i nije bitan. Saznat ćemo kad dođemo gore :-)

Nisam rekla da je gay nešto loše nego neprirodno. I ne moraju mrzit žene - to je samo jedna stavka - a to sam i napomenula u prošlom postu.

Slažem se da se obiteljske vrijednosti pokušavaju očuvati na krivi način. Zapravo, puno se danas stvari radi na krivi način, ali to je postalo tako prirodno, da te smatraju izopačenim ako to tako ne radiš.

Steel, slobodu opet spominješ, ali si fulao smisao. Ne želim se svađati, da napomenem odmah!
Jesi li čuo za pojmove "sloboda od" i "sloboda za"?
Možeš biti slobodan od grijeha, ovisnosti, napasti, ropstva... ali možeš biti i slobodan za to da radiš neke stvari koje te sputavaju. Čovjek koji se drogira je slobodan jer je sam odlučio da to želi (u većini slučajeva), ali na taj način nije postao slobodan, nego je upao u ropstvo. Ista stvar s ovim. Srednji vijek je vrijeme kojeg se Crkva srami, radile su se razne gluposti u ime slobode, ljudi su si uzimali za slobodno kažnjavati druge ljude, a sami su živjeli griješnije. Daleko od toga da se ne slažem da se treba boriti za svoja prava. Ali ako su ti Bog (ili majka priroda) poklonili pravo na život, i ako je normalno da su muško i žensko u vezi, zašto misliti da je homoseksualizam sloboda izbora? Pa dijeca se rađaju iz ljubavi muža i žene, a ne dva muška ili dvije žene. Ponekad i iz epruvete, a i o tome imam svoje oštro mišljenje. Osim toga i HIV se podosta širio homoseksualizmom (i promiskuitetom i drogiranjem).

[b]megnut inc.[/b]
Ovo je šala: iz tvog posta zaključujem da ne voliš žene, dakle, ti si peder?
(jel znate vic o logici?)

[b]vsego[/b]
Bog uopće nije seksualan. Čini mi se da je on mnogo više nego što možete zamisliti. Kod njega ne postoje te sfere. Pa kad su prvi ljudi učinili istočni grijeh, tek onda je Bog rekao: Plodite se i množite i nastanite Zemlju. Prije toga niti ljudi nisu bili seksualni. Jer kada su pojeli plod sa stabla, shvatili su da su goli. Prije im to nije bilo važno.
No cijela ta priča o Adamu i Evi je puna prenesenih značenja i jako malo je doslovnosti. Al o tom po tom.
Što se životinja tiče, da, čula sam da ih ima. Ali životinje nisu misaona bića. One se povode nagonom. Ako ti siluješ kozu to je neprirodno. Ali ako jarac skoči na tebe, to nije jer on ne shvaća. On samo traži gdje da se isprazni.
One mogu pružiti ljubav, ali ne u onom obliku kao pravi otac i majka. I kad neki hetero par posvoji dijete, to nije isto kao kad ga odgajaju biološki roditelji. Ali na sve se valda čovjek navikne....
Što se tiče usvajanja, sad su usvojili zakone koji povećavaju dob skrbnika.
Postoji jedna izreka: Treba liječiti uzroke a ne posljedice.
Dakle, država bi se trebala pobrinuti da se smanji broj napuštene dijece, a ne samo misliti kako ih već napuštenu zbrinuti. I to je bitno, ali ako se pobrine za ovo prvo, ovo drugo i neće biti takav problem.
Delikvente nisam spominjala. I oni su proizvod sredine u kojoj se nalaze. I to u 99% slučajeva se radi o nesređenoj obitelji.

Ja bih radije hrpu delikvenata, jer s njima ako radiš na pravi način možeš utjecati da se promijene, a i drugi je razlog: djeca homoseksualci ne postoje! To shvate tek u pubertetu.... ili kasnije.
Uvijek ima pojedinaca koji u ime Crkve svašta rade. Ne bih se čudila da ih i ove godine bude. Pa nisu ni vjernici savršeni. začudili bi se koliko ima nesređenih ljudi baš među onima koji su svaki dan u Crkvi i mole non-stop. Takvi uglavnom vide samo sebe i svoje probleme, moć komunikacije je za negativnu ocijenu. A i što se samih svećenika tiče - i među njima ima svakakvih jer i sami su ljudi, i oni imaju potrebe, ali ima ih koji su uistinu dostojni svoga poziva. Ma, opet je tu prisutan jedan detalj, ali ne bih započinjala...

Eto, toliko od mene (za sada)
Svima vama koji idete na Gay Pride želim Vam da sve prođe u miru!
Ajme koliko ste se raspisali!
Imam puno toga za reći, primjetiti, opovrgnuti, ali je kasni pa ću se dotaknuti samo nekih stvari.

Steel
Što se tiče poslovice oko za oko... ako si čitao Novi zavijet, tamo ti piše: "Nisam došao ukinuti stari savez nego ga nadopuniti". I Isus je rekao: "Ako te tko ošamari po jednom obrazu ti mu okreni i drugi". To je nadopuna navedene poslovice.
No, pitanje vjere nije ovdje tema pa ću (teškog srca) preskočiti odgovore. Ako netko hoće neka otvori novi topic. Samo ću reći da se Bog ne može shvaćati kao neka fizička osoba. On je jedinstvo tri osobe (nefizičke): Otac, Sin i Duh Sveti. Otac kao "glavni", Sin kao Otkupitalj (koji se utjelovio) te Duh Sveti kao Zaštitnik i Voditelj. Ovo glavni sam stavila u navodnike jer su svi troje jedno, pa u biti ne postoji glavni. A što se spola tiče, ako je otac, onda je valda muško... a možda spol i nije bitan. Saznat ćemo kad dođemo gore Smile

Nisam rekla da je gay nešto loše nego neprirodno. I ne moraju mrzit žene - to je samo jedna stavka - a to sam i napomenula u prošlom postu.

Slažem se da se obiteljske vrijednosti pokušavaju očuvati na krivi način. Zapravo, puno se danas stvari radi na krivi način, ali to je postalo tako prirodno, da te smatraju izopačenim ako to tako ne radiš.

Steel, slobodu opet spominješ, ali si fulao smisao. Ne želim se svađati, da napomenem odmah!
Jesi li čuo za pojmove "sloboda od" i "sloboda za"?
Možeš biti slobodan od grijeha, ovisnosti, napasti, ropstva... ali možeš biti i slobodan za to da radiš neke stvari koje te sputavaju. Čovjek koji se drogira je slobodan jer je sam odlučio da to želi (u većini slučajeva), ali na taj način nije postao slobodan, nego je upao u ropstvo. Ista stvar s ovim. Srednji vijek je vrijeme kojeg se Crkva srami, radile su se razne gluposti u ime slobode, ljudi su si uzimali za slobodno kažnjavati druge ljude, a sami su živjeli griješnije. Daleko od toga da se ne slažem da se treba boriti za svoja prava. Ali ako su ti Bog (ili majka priroda) poklonili pravo na život, i ako je normalno da su muško i žensko u vezi, zašto misliti da je homoseksualizam sloboda izbora? Pa dijeca se rađaju iz ljubavi muža i žene, a ne dva muška ili dvije žene. Ponekad i iz epruvete, a i o tome imam svoje oštro mišljenje. Osim toga i HIV se podosta širio homoseksualizmom (i promiskuitetom i drogiranjem).

megnut inc.
Ovo je šala: iz tvog posta zaključujem da ne voliš žene, dakle, ti si peder?
(jel znate vic o logici?)

vsego
Bog uopće nije seksualan. Čini mi se da je on mnogo više nego što možete zamisliti. Kod njega ne postoje te sfere. Pa kad su prvi ljudi učinili istočni grijeh, tek onda je Bog rekao: Plodite se i množite i nastanite Zemlju. Prije toga niti ljudi nisu bili seksualni. Jer kada su pojeli plod sa stabla, shvatili su da su goli. Prije im to nije bilo važno.
No cijela ta priča o Adamu i Evi je puna prenesenih značenja i jako malo je doslovnosti. Al o tom po tom.
Što se životinja tiče, da, čula sam da ih ima. Ali životinje nisu misaona bića. One se povode nagonom. Ako ti siluješ kozu to je neprirodno. Ali ako jarac skoči na tebe, to nije jer on ne shvaća. On samo traži gdje da se isprazni.
One mogu pružiti ljubav, ali ne u onom obliku kao pravi otac i majka. I kad neki hetero par posvoji dijete, to nije isto kao kad ga odgajaju biološki roditelji. Ali na sve se valda čovjek navikne....
Što se tiče usvajanja, sad su usvojili zakone koji povećavaju dob skrbnika.
Postoji jedna izreka: Treba liječiti uzroke a ne posljedice.
Dakle, država bi se trebala pobrinuti da se smanji broj napuštene dijece, a ne samo misliti kako ih već napuštenu zbrinuti. I to je bitno, ali ako se pobrine za ovo prvo, ovo drugo i neće biti takav problem.
Delikvente nisam spominjala. I oni su proizvod sredine u kojoj se nalaze. I to u 99% slučajeva se radi o nesređenoj obitelji.

Ja bih radije hrpu delikvenata, jer s njima ako radiš na pravi način možeš utjecati da se promijene, a i drugi je razlog: djeca homoseksualci ne postoje! To shvate tek u pubertetu.... ili kasnije.
Uvijek ima pojedinaca koji u ime Crkve svašta rade. Ne bih se čudila da ih i ove godine bude. Pa nisu ni vjernici savršeni. začudili bi se koliko ima nesređenih ljudi baš među onima koji su svaki dan u Crkvi i mole non-stop. Takvi uglavnom vide samo sebe i svoje probleme, moć komunikacije je za negativnu ocijenu. A i što se samih svećenika tiče - i među njima ima svakakvih jer i sami su ljudi, i oni imaju potrebe, ali ima ih koji su uistinu dostojni svoga poziva. Ma, opet je tu prisutan jedan detalj, ali ne bih započinjala...

Eto, toliko od mene (za sada)
Svima vama koji idete na Gay Pride želim Vam da sve prođe u miru!



_________________
"Veliki umovi raspravljaju o zamislima.
Prosječni umovi raspravljaju o događajima.
Mali umovi raspravljaju o ljudima."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 0:21 sub, 28. 6. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ivančica"]"Postanak 1:27 Na svoju sliku stvori Bog čovjeka, na sliku Božju on ga stvori, muško i žensko stvori ih."
Eto, tu piše da je čovjek zajednica muškarca i žene i po meni je sve ostalo neprirodno. [/quote]

bas i ne pise, ovisi u koje redove ti gledas...
tu pise da je bog stvorio muskarca i zenu... na svoju sliku...
hm.. to znaci da je bog dvospolac? :P

[quote="Ivančica"]Ne kažem da je to bolest, [/quote]

nego da to nije normalno
I disagree

[quote="Ivančica"]nego jednostavno možda je razlog neka trauma iz djetinjstva [/quote]

sto bi za tebe bila 'trauma iz djetinjstva' koja bi uzrokovala da si gey?
btw, vecina znanstvenika se slaze s time da se kao gey radjas, ne nastajes...

[quote="Ivančica"]Ako neko dijete ne dobije ljubav svoje majke, najvjerojatnije je da će zamrziti žene i ostaju mu jedino muškarci [/quote]

ili ce istu ljubav traziti medju prijateljicama, mamama frendova i frendica... mozda macki?... kompjuteru?

[quote="Ivančica"]Ako gleda vlastitu majku kako se okolo navlači s nekim mračnim tipovima, gleda oca kako tuče majku, gleda razne neprimjerene filmove na televiziji.... sve to može utjecati na njegov psihofizički razvoj. [/quote]

i kakve to veze ima sa necijom sex. orjentacijom?
da, moze utjecati na psihofizicki razvoj, ali kakve to sad ima veze sa ovime o cemu pricamo? trauma iz djetinjstva moze uzrokovati da netko postane serijski ubojica, no to nije tema, zar ne?

[quote="Ivančica"]Također, ne vjerujem da je neko homo od rođenja. [/quote]

jesi li ti homo?
znas li ikoga tko je homo? (ili bi)
ako su oba odgovora ne, kako ona ti to mozes znati ili vjerovati? na kojoj osnovi?
ti si rodjena takva, netko drugi onakav... i tu prica staje...

[quote="Ivančica"]Ali ne mogu prihvatiti da dva homoseksualca odgajaju dijete. [/quote]

ja ne mogu prihvatiti da bilokojih dvoje/dvije/dvojica slampavih i neodogovrnih (ili jedno) odgajaju dijete... a takvih ima puno vise
ako gey par (bilo muski, bilo zenski) zeli posvojiti dijete, i pruziti mu dom, ljubav, paznju, brigu, trebalo bi im to zakonski dozvoliti...
a takodjer, djecu treba oduzeti svima onima koji ju ne znaju cijeniti i brinuti se za nju (pogotovo roditeljima koji djecu zlostavljaju na bilo koji nacin, sto je nazalost sve cesca pojava)

[quote="Ivančica"]Dijete treba oca i majku. Potrebna mu je ljubav i zajedništvo obitelji. [/quote]

disagree
dijete treba ljubav, paznju i sve sto s time dodje
i tu prica staje
obitelj? sto je to? ono gdje stari mlati staru? ili gdje se stariji brat drogira otkad znas za njega? ili ono gdje dodje ujak i napastuje mladju sestru?
novine i zivot su prepune takvih izjava
TO NIJE obitelj

[quote="Ivančica"]A ako raste u nezdravoj sredini, gleda dva muškarca kako izmjenjuju nježnosti, i njegov rast će biti nezdrav. [/quote]

homo si od rodjenja.. ako si u homo okolini, najvjerojatnije ces nauciti biti tolerantniji...
moj zivot je isprepleten sa podosta homo i bi prijateljstava... svi ti ljudi su jako tolerantni... i zdravog su razuma... i znaju cijeniti dobro... i prezirati zlo...

[quote="Ivančica"]Dakle, trebalo bi malo poraditi na očuvanju obiteljskih vrijednosti da se takve stvari ne bi događale.[/quote]

tocno, trebalo bi poraditi na tome da muski dijelovi porodica ne zlostavljaju zenski dio, da svecenici i ostali puste djecu da budu djeca...
sve su to vrijednosti na kojima bi trebalo poraditi
homo i bi ljudi su jedni od daleko najtolerantnijih koje ja poznajem, i ljudi koji jako postuju upravo ove vrijednosti koje bi obitelj trebala imat: ljubav, postovanje...

[quote="Ivančica"] A ako se već i dogode, onda takvu osobu treba prihvatiti jer najčešće nije ona kriva. Ona je samo žtrva okolnosti.[/quote]

bitno da si ti rekla da to nije bolest :?


btw, sto se tice onog testa na sparku, ovisno koji test rjesavam sam:
47 ili 65% gay :)
Ivančica (napisa):
"Postanak 1:27 Na svoju sliku stvori Bog čovjeka, na sliku Božju on ga stvori, muško i žensko stvori ih."
Eto, tu piše da je čovjek zajednica muškarca i žene i po meni je sve ostalo neprirodno.


bas i ne pise, ovisi u koje redove ti gledas...
tu pise da je bog stvorio muskarca i zenu... na svoju sliku...
hm.. to znaci da je bog dvospolac? Razz

Ivančica (napisa):
Ne kažem da je to bolest,


nego da to nije normalno
I disagree

Ivančica (napisa):
nego jednostavno možda je razlog neka trauma iz djetinjstva


sto bi za tebe bila 'trauma iz djetinjstva' koja bi uzrokovala da si gey?
btw, vecina znanstvenika se slaze s time da se kao gey radjas, ne nastajes...

Ivančica (napisa):
Ako neko dijete ne dobije ljubav svoje majke, najvjerojatnije je da će zamrziti žene i ostaju mu jedino muškarci


ili ce istu ljubav traziti medju prijateljicama, mamama frendova i frendica... mozda macki?... kompjuteru?

Ivančica (napisa):
Ako gleda vlastitu majku kako se okolo navlači s nekim mračnim tipovima, gleda oca kako tuče majku, gleda razne neprimjerene filmove na televiziji.... sve to može utjecati na njegov psihofizički razvoj.


i kakve to veze ima sa necijom sex. orjentacijom?
da, moze utjecati na psihofizicki razvoj, ali kakve to sad ima veze sa ovime o cemu pricamo? trauma iz djetinjstva moze uzrokovati da netko postane serijski ubojica, no to nije tema, zar ne?

Ivančica (napisa):
Također, ne vjerujem da je neko homo od rođenja.


jesi li ti homo?
znas li ikoga tko je homo? (ili bi)
ako su oba odgovora ne, kako ona ti to mozes znati ili vjerovati? na kojoj osnovi?
ti si rodjena takva, netko drugi onakav... i tu prica staje...

Ivančica (napisa):
Ali ne mogu prihvatiti da dva homoseksualca odgajaju dijete.


ja ne mogu prihvatiti da bilokojih dvoje/dvije/dvojica slampavih i neodogovrnih (ili jedno) odgajaju dijete... a takvih ima puno vise
ako gey par (bilo muski, bilo zenski) zeli posvojiti dijete, i pruziti mu dom, ljubav, paznju, brigu, trebalo bi im to zakonski dozvoliti...
a takodjer, djecu treba oduzeti svima onima koji ju ne znaju cijeniti i brinuti se za nju (pogotovo roditeljima koji djecu zlostavljaju na bilo koji nacin, sto je nazalost sve cesca pojava)

Ivančica (napisa):
Dijete treba oca i majku. Potrebna mu je ljubav i zajedništvo obitelji.


disagree
dijete treba ljubav, paznju i sve sto s time dodje
i tu prica staje
obitelj? sto je to? ono gdje stari mlati staru? ili gdje se stariji brat drogira otkad znas za njega? ili ono gdje dodje ujak i napastuje mladju sestru?
novine i zivot su prepune takvih izjava
TO NIJE obitelj

Ivančica (napisa):
A ako raste u nezdravoj sredini, gleda dva muškarca kako izmjenjuju nježnosti, i njegov rast će biti nezdrav.


homo si od rodjenja.. ako si u homo okolini, najvjerojatnije ces nauciti biti tolerantniji...
moj zivot je isprepleten sa podosta homo i bi prijateljstava... svi ti ljudi su jako tolerantni... i zdravog su razuma... i znaju cijeniti dobro... i prezirati zlo...

Ivančica (napisa):
Dakle, trebalo bi malo poraditi na očuvanju obiteljskih vrijednosti da se takve stvari ne bi događale.


tocno, trebalo bi poraditi na tome da muski dijelovi porodica ne zlostavljaju zenski dio, da svecenici i ostali puste djecu da budu djeca...
sve su to vrijednosti na kojima bi trebalo poraditi
homo i bi ljudi su jedni od daleko najtolerantnijih koje ja poznajem, i ljudi koji jako postuju upravo ove vrijednosti koje bi obitelj trebala imat: ljubav, postovanje...

Ivančica (napisa):
A ako se već i dogode, onda takvu osobu treba prihvatiti jer najčešće nije ona kriva. Ona je samo žtrva okolnosti.


bitno da si ti rekla da to nije bolest Confused


btw, sto se tice onog testa na sparku, ovisno koji test rjesavam sam:
47 ili 65% gay Smile



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gogs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 10. 2002. (22:28:12)
Postovi: (155)16
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 11
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 0:31 sub, 28. 6. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

samo kratko moje razmisljanje o paradi i ispravak netocnog navoda...

prvo da ispravim jednu stvar... ovako : JEDAN JE BOG, ALI SU TRI BOZANSKE OSOBE (trebali ste vise paziti na vjeronauku ;)) - OTAC SIN I DUH SVETI... DAKLE JEDAN BOG !!!

a sad moje razmisljanje... nemam nista protiv homoseksualaca i homoseksualizma opcenito (barem nista efikasno ;)) ali me smeta da se po centru grada rade nekakve parade... mislim da je to neprikladno i totalno nepotrebno... nikad na taj nacin nisu izborena nikakva prava, uglavnom se takve stvari protumace aktom provokacije...
stoga sam protiv gay parada....
eto toliko ukratko...
samo kratko moje razmisljanje o paradi i ispravak netocnog navoda...

prvo da ispravim jednu stvar... ovako : JEDAN JE BOG, ALI SU TRI BOZANSKE OSOBE (trebali ste vise paziti na vjeronauku Wink) - OTAC SIN I DUH SVETI... DAKLE JEDAN BOG !!!

a sad moje razmisljanje... nemam nista protiv homoseksualaca i homoseksualizma opcenito (barem nista efikasno Wink) ali me smeta da se po centru grada rade nekakve parade... mislim da je to neprikladno i totalno nepotrebno... nikad na taj nacin nisu izborena nikakva prava, uglavnom se takve stvari protumace aktom provokacije...
stoga sam protiv gay parada....
eto toliko ukratko...



_________________
Dvije stvari su beskonacne, svemir i ljudska glupost, ali sto se svemira tice nisam posve siguran.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 1:02 sub, 28. 6. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

prije svega, moj prosli reply tebi, Ivancice, je pisan prije i poslan nakon tvog u kojem odgovaras na neke stvari... a nedamise mijenjati...
daklem, nastavak: :)

[quote="Ivančica"]Slažem se da se obiteljske vrijednosti pokušavaju očuvati na krivi način. Zapravo, puno se danas stvari radi na krivi način, ali to je postalo tako prirodno, da te smatraju izopačenim ako to tako ne radiš.[/quote]

onda je prirodno i ubiti negko jer je gey, ili jer je crnac, jer svi drugi to rade?
ili skociti kroz prozor jer svi drugi to rade?
ili se drogirati, jer svi drugi to rade
ili pusiti, jer svi drugi to rade i to je normalno i ako ti to ne radis, onda si izopacen?

[quote="Ivančica"]Srednji vijek je vrijeme kojeg se Crkva srami, [/quote]

Crkva bi se trebala sramiti sto postoji, gluposti koje spominjes rade se i danas, samo mozda malo prikrivenije....

[quote="Ivančica"]Pa dijeca se rađaju iz ljubavi muža i žene, a ne dva muška ili dvije žene. [/quote]

puno djece se 'zalomi'
puno djece nisu djeca ljubavi
puno djece nema roditelje kakve su zasluzili
mozda bi neki od njih radije da se nisu niti rodili....

[quote="Ivančica"]Bog uopće nije seksualan. [/quote]

znas ga osobno?
ili ti je sve samo netko rekao?

[quote="Ivančica"]Što se životinja tiče, da, čula sam da ih ima. Ali životinje nisu misaona bića. One se povode nagonom. [/quote]

delfini su vrsta koja se 'pari' iz uzitka, ne zbog 'odrzavanja vrste'

[quote="Ivančica"]Ako ti siluješ kozu to je neprirodno. Ali ako jarac skoči na tebe, to nije jer on ne shvaća. On samo traži gdje da se isprazni.[/quote]

i mnogi muski samo traze gdje da se isprazne...
zato i ima toliko napustene djece

[quote="Ivančica"]One mogu pružiti ljubav, ali ne u onom obliku kao pravi otac i majka. I kad neki hetero par posvoji dijete, to nije isto kao kad ga odgajaju biološki roditelji. Ali na sve se valda čovjek navikne....[/quote]

pa tako bi se navikao i na ljubav dvaju homo roditelja....

[quote="Ivančica"]Ja bih radije hrpu delikvenata, jer s njima ako radiš na pravi način možeš utjecati da se promijene, [/quote]

dok ne potegnu noz ili pistolj na tebe...

[quote="Ivančica"]a i drugi je razlog: djeca homoseksualci ne postoje! To shvate tek u pubertetu.... ili kasnije.[/quote]

a ti si dijete homosexualac koje je to shvatilo?

[quote="Ivančica"]Pa nisu ni vjernici savršeni. začudili bi se koliko ima nesređenih ljudi baš među onima koji su svaki dan u Crkvi i mole non-stop. [/quote]

ne bi
znam da ih tamo ima jako puno....

[quote="Ivančica"]A i što se samih svećenika tiče - i među njima ima svakakvih jer i sami su ljudi, i oni imaju potrebe, ali ima ih koji su uistinu dostojni svoga poziva. [/quote]

oni koji su dostojni svoga poziva bi trebali ostati, ostale bi trebalo izopciti, bez tolerancije da su i oni ljudi... jesu, ali to su birali, i trebali bi se tako ponasati u skladu sa odabirom.... dakle, biti uzor, a ne da crkva te iznimke ne zeli izruciti sudu..
prije svega, moj prosli reply tebi, Ivancice, je pisan prije i poslan nakon tvog u kojem odgovaras na neke stvari... a nedamise mijenjati...
daklem, nastavak: Smile

Ivančica (napisa):
Slažem se da se obiteljske vrijednosti pokušavaju očuvati na krivi način. Zapravo, puno se danas stvari radi na krivi način, ali to je postalo tako prirodno, da te smatraju izopačenim ako to tako ne radiš.


onda je prirodno i ubiti negko jer je gey, ili jer je crnac, jer svi drugi to rade?
ili skociti kroz prozor jer svi drugi to rade?
ili se drogirati, jer svi drugi to rade
ili pusiti, jer svi drugi to rade i to je normalno i ako ti to ne radis, onda si izopacen?

Ivančica (napisa):
Srednji vijek je vrijeme kojeg se Crkva srami,


Crkva bi se trebala sramiti sto postoji, gluposti koje spominjes rade se i danas, samo mozda malo prikrivenije....

Ivančica (napisa):
Pa dijeca se rađaju iz ljubavi muža i žene, a ne dva muška ili dvije žene.


puno djece se 'zalomi'
puno djece nisu djeca ljubavi
puno djece nema roditelje kakve su zasluzili
mozda bi neki od njih radije da se nisu niti rodili....

Ivančica (napisa):
Bog uopće nije seksualan.


znas ga osobno?
ili ti je sve samo netko rekao?

Ivančica (napisa):
Što se životinja tiče, da, čula sam da ih ima. Ali životinje nisu misaona bića. One se povode nagonom.


delfini su vrsta koja se 'pari' iz uzitka, ne zbog 'odrzavanja vrste'

Ivančica (napisa):
Ako ti siluješ kozu to je neprirodno. Ali ako jarac skoči na tebe, to nije jer on ne shvaća. On samo traži gdje da se isprazni.


i mnogi muski samo traze gdje da se isprazne...
zato i ima toliko napustene djece

Ivančica (napisa):
One mogu pružiti ljubav, ali ne u onom obliku kao pravi otac i majka. I kad neki hetero par posvoji dijete, to nije isto kao kad ga odgajaju biološki roditelji. Ali na sve se valda čovjek navikne....


pa tako bi se navikao i na ljubav dvaju homo roditelja....

Ivančica (napisa):
Ja bih radije hrpu delikvenata, jer s njima ako radiš na pravi način možeš utjecati da se promijene,


dok ne potegnu noz ili pistolj na tebe...

Ivančica (napisa):
a i drugi je razlog: djeca homoseksualci ne postoje! To shvate tek u pubertetu.... ili kasnije.


a ti si dijete homosexualac koje je to shvatilo?

Ivančica (napisa):
Pa nisu ni vjernici savršeni. začudili bi se koliko ima nesređenih ljudi baš među onima koji su svaki dan u Crkvi i mole non-stop.


ne bi
znam da ih tamo ima jako puno....

Ivančica (napisa):
A i što se samih svećenika tiče - i među njima ima svakakvih jer i sami su ljudi, i oni imaju potrebe, ali ima ih koji su uistinu dostojni svoga poziva.


oni koji su dostojni svoga poziva bi trebali ostati, ostale bi trebalo izopciti, bez tolerancije da su i oni ljudi... jesu, ali to su birali, i trebali bi se tako ponasati u skladu sa odabirom.... dakle, biti uzor, a ne da crkva te iznimke ne zeli izruciti sudu..



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 1:18 sub, 28. 6. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Gogs"]prvo da ispravim jednu stvar... ovako : JEDAN JE BOG, ALI SU TRI BOZANSKE OSOBE (trebali ste vise paziti na vjeronauku ;)) - OTAC SIN I DUH SVETI... DAKLE JEDAN BOG !!![/quote]
Znam ja da je samo jedan Bog u kršćanstvu (makar se se rimokatolici mole i štuju mnoge svece, bez obzira što se to po meni protivi sa prcvom božjom zapovjedi)

A ovo sa paradama u centru, da idu nekom [i]normalnom[/i] akcijom, ljudi ih uopće ne bi slušali jer [i]nisu normalni i prirodni[/i].

[quote="Ivančica"][b]Steel[/b]
Što se tiče poslovice oko za oko... ako si čitao Novi zavijet, tamo ti piše: "Nisam došao ukinuti stari savez nego ga nadopuniti". I Isus je rekao: "Ako te tko ošamari po jednom obrazu ti mu okreni i drugi". To je nadopuna navedene poslovice.[/quote]Da, Đizus nije došao ukinuti [i]oko za oko zub za zub[/i] nego samo nadopuniti, dakle [i]oko za oko zub za zub[/i] i dalje vrijedi...
[quote="Ivančica"]Samo ću reći da se Bog ne može shvaćati kao neka fizička osoba. On je jedinstvo tri osobe (nefizičke): Otac, Sin i Duh Sveti. Otac kao "glavni", Sin kao Otkupitalj (koji se utjelovio) te Duh Sveti kao Zaštitnik i Voditelj. Ovo glavni sam stavila u navodnike jer su svi troje jedno, pa u biti ne postoji glavni.[/quote]SOOO NOT TRUE! To ga možda ti ne možeš tako shvaćati sa svojim vjerovanjem. To ne znači da ga drugi ne mogu tako shvaćati.

[quote="Ivančica"]Nisam rekla da je gay nešto loše nego neprirodno.[/quote]Čuj, neprirodno je i da ljudi idu na WC, pa to ipak rade.

[quote="Ivančica"]Steel, slobodu opet spominješ, ali si fulao smisao.[/quote]Ja mislim da si ti fulala.
[quote="Ivančica"]Ne želim se svađati, da napomenem odmah!
Jesi li čuo za pojmove "sloboda od" i "sloboda za"?
Možeš biti slobodan od grijeha, ovisnosti, napasti, ropstva... ali možeš biti i slobodan za to da radiš neke stvari koje te sputavaju. Čovjek koji se drogira je slobodan jer je sam odlučio da to želi (u većini slučajeva), ali na taj način nije postao slobodan, nego je upao u ropstvo. Ista stvar s ovim. Srednji vijek je vrijeme kojeg se Crkva srami, radile su se razne gluposti u ime slobode, ljudi su si uzimali za slobodno kažnjavati druge ljude, a sami su živjeli griješnije. Daleko od toga da se ne slažem da se treba boriti za svoja prava. Ali ako su ti Bog (ili majka priroda) poklonili pravo na život, i [b]ako je normalno da su muško i žensko u vezi, zašto misliti da je homoseksualizam sloboda izbora[/b]? Pa dijeca se rađaju iz ljubavi muža i žene, a ne dva muška ili dvije žene. Ponekad i iz epruvete, a i o tome imam svoje oštro mišljenje.[/quote]1. Pa dobro, zakaj stalno vežeš rađanje djece (ne dijece) sa homoseksualizmom?
2. Logikom onog tvog kaj sam podebljao (primjenjeno gdje drugdje nego u srednjem vijeku, a i prije): Robovlasnik: Normalno je da su crnci robovi, zašto pomisliti da je odluka crnca o tome želi li služiti nekome ili biti slobodan sloboda izbora.

[quote="Ivančica"]Osim toga i HIV se podosta širio homoseksualizmom (i promiskuitetom i drogiranjem).[/quote]Gripa se širi zrakom => nemojmo disati!

A i mislim da pogledaš prave razloge za to širenje, baš i ne bi našla da su oni u samom homoseksualizmu...
Gogs (napisa):
prvo da ispravim jednu stvar... ovako : JEDAN JE BOG, ALI SU TRI BOZANSKE OSOBE (trebali ste vise paziti na vjeronauku Wink) - OTAC SIN I DUH SVETI... DAKLE JEDAN BOG !!!

Znam ja da je samo jedan Bog u kršćanstvu (makar se se rimokatolici mole i štuju mnoge svece, bez obzira što se to po meni protivi sa prcvom božjom zapovjedi)

A ovo sa paradama u centru, da idu nekom normalnom akcijom, ljudi ih uopće ne bi slušali jer nisu normalni i prirodni.

Ivančica (napisa):
Steel
Što se tiče poslovice oko za oko... ako si čitao Novi zavijet, tamo ti piše: "Nisam došao ukinuti stari savez nego ga nadopuniti". I Isus je rekao: "Ako te tko ošamari po jednom obrazu ti mu okreni i drugi". To je nadopuna navedene poslovice.
Da, Đizus nije došao ukinuti oko za oko zub za zub nego samo nadopuniti, dakle oko za oko zub za zub i dalje vrijedi...
Ivančica (napisa):
Samo ću reći da se Bog ne može shvaćati kao neka fizička osoba. On je jedinstvo tri osobe (nefizičke): Otac, Sin i Duh Sveti. Otac kao "glavni", Sin kao Otkupitalj (koji se utjelovio) te Duh Sveti kao Zaštitnik i Voditelj. Ovo glavni sam stavila u navodnike jer su svi troje jedno, pa u biti ne postoji glavni.
SOOO NOT TRUE! To ga možda ti ne možeš tako shvaćati sa svojim vjerovanjem. To ne znači da ga drugi ne mogu tako shvaćati.

Ivančica (napisa):
Nisam rekla da je gay nešto loše nego neprirodno.
Čuj, neprirodno je i da ljudi idu na WC, pa to ipak rade.

Ivančica (napisa):
Steel, slobodu opet spominješ, ali si fulao smisao.
Ja mislim da si ti fulala.
Ivančica (napisa):
Ne želim se svađati, da napomenem odmah!
Jesi li čuo za pojmove "sloboda od" i "sloboda za"?
Možeš biti slobodan od grijeha, ovisnosti, napasti, ropstva... ali možeš biti i slobodan za to da radiš neke stvari koje te sputavaju. Čovjek koji se drogira je slobodan jer je sam odlučio da to želi (u većini slučajeva), ali na taj način nije postao slobodan, nego je upao u ropstvo. Ista stvar s ovim. Srednji vijek je vrijeme kojeg se Crkva srami, radile su se razne gluposti u ime slobode, ljudi su si uzimali za slobodno kažnjavati druge ljude, a sami su živjeli griješnije. Daleko od toga da se ne slažem da se treba boriti za svoja prava. Ali ako su ti Bog (ili majka priroda) poklonili pravo na život, i ako je normalno da su muško i žensko u vezi, zašto misliti da je homoseksualizam sloboda izbora? Pa dijeca se rađaju iz ljubavi muža i žene, a ne dva muška ili dvije žene. Ponekad i iz epruvete, a i o tome imam svoje oštro mišljenje.
1. Pa dobro, zakaj stalno vežeš rađanje djece (ne dijece) sa homoseksualizmom?
2. Logikom onog tvog kaj sam podebljao (primjenjeno gdje drugdje nego u srednjem vijeku, a i prije): Robovlasnik: Normalno je da su crnci robovi, zašto pomisliti da je odluka crnca o tome želi li služiti nekome ili biti slobodan sloboda izbora.

Ivančica (napisa):
Osim toga i HIV se podosta širio homoseksualizmom (i promiskuitetom i drogiranjem).
Gripa se širi zrakom ⇒ nemojmo disati!

A i mislim da pogledaš prave razloge za to širenje, baš i ne bi našla da su oni u samom homoseksualizmu...



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 1:21 sub, 28. 6. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ivančica"]Ajme koliko ste se raspisali![/quote]

Prava se javila... :P

[quote="Ivančica"][b]vsego[/b]
Bog uopće nije seksualan.[/quote]

Tocno to je i bila moja poanta. Ne mozes argumentirati (ne)prirodnost necije sexualnosti time da je stvoren(a) na sliku necega sto nije sexualno. 8)

Ostalo necu komentirati, samo bih naglasio...

[quote="Ivančica"][b]Ja bih radije hrpu delikvenata[/b], jer s njima ako radiš na pravi način možeš utjecati da se promijene, a i drugi je razlog: djeca homoseksualci ne postoje! To shvate tek u pubertetu.... ili kasnije.[/quote]

Ako su kao djeca postali kriminalci, odakle ti uvjerenje da ces ih "popraviti"? U praxi, to ne funkcionira. :( Jesi li ti preodgojila nekog kriminalca? Ili ga barem pokusala preodgojiti?

Iskreno, grozim se izjava poput ove tvoje koju sam boldao; bez obzira na dodatno objasnjenje koje dajes. Pricas kao da su homosexualci stakori koje treba iskorijeniti... :evil:

[quote="Ivančica"]Postoji jedna izreka: Treba liječiti uzroke a ne posljedice.
Dakle, država bi se trebala pobrinuti da se smanji broj napuštene dijece, a ne samo misliti kako ih već napuštenu zbrinuti. I to je bitno, ali ako se pobrine za ovo prvo, ovo drugo i neće biti takav problem.[/quote]

Tocno. Ali ako vec imas nezbrinutu djecu, zasto ih ostavljati po domovima, dok ima parova koji bi im pruzili roditeljsku ljubav? Zato jer se [b]tebi[/b] ne svidja sto su istospolni?

Ajmo onda zakonom zabraniti crnim (heterosexualnim) parovima da posvajaju bijelu djecu. :shock: To mi se cini jos neprirodnije nego homosexualni roditelji... Tu se razlika vidi prostim okom i ako je samo jedan roditelj uz dijete... :roll:

Kako bi reagirala da se - recimo - u Bosni zabrani Krscanima da posvajaju djecu? (Nemoj se vaditi na to da te se Bosna ne tice; mozes si onda zamisliti to u Hrvatskoj...)

[quote="Gogs"]ali me smeta da se po centru grada rade nekakve parade... mislim da je to neprikladno i totalno nepotrebno... nikad na taj nacin nisu izborena nikakva prava, uglavnom se takve stvari protumace aktom provokacije...[/quote]

Netko bi i moju neobrijanu facu mogao smatrati provokacijom (kao "[i]vidi ovoga, izgleda k'o cetnik[/i]"). Znaci li to da se ja moram obrijati? A onda cu mozda nekome liciti na ustasu... :shock: :lol:

Vidi, ako netko hoce paradirati i pri tome [b]meni[/b] ne smeta (ne slupa mi auto, ne narusava jako javni red i mir,...), odakle onda [b]meni[/b] pravo da mu branim paradu?

Jos jedno pitanje (iskreno): Da li bi ti zabranio i ostale meetinge? Npr. sada aktualni "[i]Cest is the best[/i]"? Ako ne, sto ih razlikuje od Gej Prajda? Ako da, kakav bi ti to bio grad gdje se ljudi ne smiju okupljati?

Btw, na Zapadu su se gayi bas tako izborili za svoja prava... :)

P.S. Svidja mi se prilican izostanak flejmerskih tonova ovdje... :slonic:
Ivančica (napisa):
Ajme koliko ste se raspisali!


Prava se javila... Razz

Ivančica (napisa):
vsego
Bog uopće nije seksualan.


Tocno to je i bila moja poanta. Ne mozes argumentirati (ne)prirodnost necije sexualnosti time da je stvoren(a) na sliku necega sto nije sexualno. Cool

Ostalo necu komentirati, samo bih naglasio...

Ivančica (napisa):
Ja bih radije hrpu delikvenata, jer s njima ako radiš na pravi način možeš utjecati da se promijene, a i drugi je razlog: djeca homoseksualci ne postoje! To shvate tek u pubertetu.... ili kasnije.


Ako su kao djeca postali kriminalci, odakle ti uvjerenje da ces ih "popraviti"? U praxi, to ne funkcionira. Sad Jesi li ti preodgojila nekog kriminalca? Ili ga barem pokusala preodgojiti?

Iskreno, grozim se izjava poput ove tvoje koju sam boldao; bez obzira na dodatno objasnjenje koje dajes. Pricas kao da su homosexualci stakori koje treba iskorijeniti... Evil or Very Mad

Ivančica (napisa):
Postoji jedna izreka: Treba liječiti uzroke a ne posljedice.
Dakle, država bi se trebala pobrinuti da se smanji broj napuštene dijece, a ne samo misliti kako ih već napuštenu zbrinuti. I to je bitno, ali ako se pobrine za ovo prvo, ovo drugo i neće biti takav problem.


Tocno. Ali ako vec imas nezbrinutu djecu, zasto ih ostavljati po domovima, dok ima parova koji bi im pruzili roditeljsku ljubav? Zato jer se tebi ne svidja sto su istospolni?

Ajmo onda zakonom zabraniti crnim (heterosexualnim) parovima da posvajaju bijelu djecu. Shocked To mi se cini jos neprirodnije nego homosexualni roditelji... Tu se razlika vidi prostim okom i ako je samo jedan roditelj uz dijete... Rolling Eyes

Kako bi reagirala da se - recimo - u Bosni zabrani Krscanima da posvajaju djecu? (Nemoj se vaditi na to da te se Bosna ne tice; mozes si onda zamisliti to u Hrvatskoj...)

Gogs (napisa):
ali me smeta da se po centru grada rade nekakve parade... mislim da je to neprikladno i totalno nepotrebno... nikad na taj nacin nisu izborena nikakva prava, uglavnom se takve stvari protumace aktom provokacije...


Netko bi i moju neobrijanu facu mogao smatrati provokacijom (kao "vidi ovoga, izgleda k'o cetnik"). Znaci li to da se ja moram obrijati? A onda cu mozda nekome liciti na ustasu... Shocked Laughing

Vidi, ako netko hoce paradirati i pri tome meni ne smeta (ne slupa mi auto, ne narusava jako javni red i mir,...), odakle onda meni pravo da mu branim paradu?

Jos jedno pitanje (iskreno): Da li bi ti zabranio i ostale meetinge? Npr. sada aktualni "Cest is the best"? Ako ne, sto ih razlikuje od Gej Prajda? Ako da, kakav bi ti to bio grad gdje se ljudi ne smiju okupljati?

Btw, na Zapadu su se gayi bas tako izborili za svoja prava... Smile

P.S. Svidja mi se prilican izostanak flejmerskih tonova ovdje... Rozi slonic



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 1:36 sub, 28. 6. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ivančica"]A i što se samih svećenika tiče - i među njima ima svakakvih jer i sami su ljudi, i oni imaju potrebe, ali ima ih koji su uistinu dostojni svoga poziva. Ma, opet je tu prisutan jedan detalj, ali ne bih započinjala...[/quote]

naknadno se sjetih jos nesto prokomentirati
ti rece da su i svecenici ljudi
znas, i ljudi koji su homo i bi orjentacije su ljudi

pa ako se dopusta svecenicima da zaredjeni rade djecu, da budu pedofili, da pljackaju i ucjenjuju puk, da ispiru ljudima mozgove, i da crkva iza svega toga stoji i brani ih
onda su oni i crkva skupa s njima zadnji koji smiju ista reci protiv ljudi koji nikome nista nazao ne cine, a nazivaju se homo ili bi....
ti ljudi isto imaju svoje potrebe, za ljubavlju... i oni nikoga na tu ljubav ne prisiljavaju niti ju ikome namecu...
sto se za enke svecenike ne moze reci...
uostalom, bas medju crkvenjacima je poznato da ima sex. ispada.... i homo, i orgija i kojekakvih drugih cuda...
just for the notice....
Ivančica (napisa):
A i što se samih svećenika tiče - i među njima ima svakakvih jer i sami su ljudi, i oni imaju potrebe, ali ima ih koji su uistinu dostojni svoga poziva. Ma, opet je tu prisutan jedan detalj, ali ne bih započinjala...


naknadno se sjetih jos nesto prokomentirati
ti rece da su i svecenici ljudi
znas, i ljudi koji su homo i bi orjentacije su ljudi

pa ako se dopusta svecenicima da zaredjeni rade djecu, da budu pedofili, da pljackaju i ucjenjuju puk, da ispiru ljudima mozgove, i da crkva iza svega toga stoji i brani ih
onda su oni i crkva skupa s njima zadnji koji smiju ista reci protiv ljudi koji nikome nista nazao ne cine, a nazivaju se homo ili bi....
ti ljudi isto imaju svoje potrebe, za ljubavlju... i oni nikoga na tu ljubav ne prisiljavaju niti ju ikome namecu...
sto se za enke svecenike ne moze reci...
uostalom, bas medju crkvenjacima je poznato da ima sex. ispada.... i homo, i orgija i kojekakvih drugih cuda...
just for the notice....



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gogs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 10. 2002. (22:28:12)
Postovi: (155)16
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 11
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 11:06 sub, 28. 6. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

gospon vsego je nesto krivo shvatio... nisam ja za zabranu gay parada, ali ih jednostavno ne podrzavam jer smatram da se time nista nece postici osim mozda provokacija prema onima manje tolerantnima od nas forumasa... razlika je velika izmedju zabrane i ne podrzavanja...

a sto se tice steelworkera, ljudi ih ovako i onako nece slusati.. a da ih i slusaju nisu "obicni" ljudi ti koji im mogu promijeniti zivot...
trebaju mozda paradirati na markovom trgu... :lol:
gospon vsego je nesto krivo shvatio... nisam ja za zabranu gay parada, ali ih jednostavno ne podrzavam jer smatram da se time nista nece postici osim mozda provokacija prema onima manje tolerantnima od nas forumasa... razlika je velika izmedju zabrane i ne podrzavanja...

a sto se tice steelworkera, ljudi ih ovako i onako nece slusati.. a da ih i slusaju nisu "obicni" ljudi ti koji im mogu promijeniti zivot...
trebaju mozda paradirati na markovom trgu... Laughing



_________________
Dvije stvari su beskonacne, svemir i ljudska glupost, ali sto se svemira tice nisam posve siguran.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
dodge
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 19. 02. 2003. (10:47:50)
Postovi: (85)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: quick stop

PostPostano: 11:13 sub, 28. 6. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Što se tiče onoga komentara o primitivizmu. Takvih ljudi ima svugdje u svijetu, na zapadu čak i više nego ovdje na Balkanu (mislim, pogledaj Texas :) ) pa je i takvih ispada bilo posvuda, samo što kod drugih zemalja funkcionira nešto što se zove pravna država i za takve se ispade ide u zatvor, što je vrlo efektivna preventivna metoda. No to je potpuno druga tema...

Što se tiče slobode, to ovdje uopće nije u pitanju, čovjek ne bira da li je homo ili hetero, takav se rodi. Ovdje su u pitanju prava, jer homoseksualci _nemaju_ ista prava, eto primjerice Ivančica bi im zabranila pravo na obitelj, jedno od temeljnih ljudskih prava i nešto što Ivančica tvrdi da bi se više pažnje trebalo posvetiti upravo toj instituciji (naravno samo za heteroseksualce). Drugo pitanje je tolerancija, što se kod velikog broja ljudi svodi na ovakvo toleriranje : "nek rade šta hoće, samo neka se klone mene", dok ekstremniji slučajevi bacaju suzavac i neke teže objekte.

[quote="Ivančica"]
Bog uopće nije seksualan. Čini mi se da je on mnogo više nego što možete zamisliti. Kod njega ne postoje te sfere.
[/quote]

Čim spominješ "on" i "njega" dodaješ mu neke sfere.

[quote="Ivančica"]
Delikvente nisam spominjala. I oni su proizvod sredine u kojoj se nalaze. I to u 99% slučajeva se radi o nesređenoj obitelji.
[/quote]

Još ne vidim po čemu si zaključila da su i homoseksualci proizašli iz istih sredina?

[quote="Ivančica"]
Ja bih radije hrpu delikvenata, jer s njima ako radiš na pravi način možeš utjecati da se promijene,
[/quote]

...dok homoseksualce ne možeš promjeniti jer su takvi od rođenja.

[quote="Ivančica"]
a i drugi je razlog: djeca homoseksualci ne postoje! To shvate tek u pubertetu.... ili kasnije.
[/quote]

A ti si shvatila da si hetero čim si izašla iz maternice?

Ajd se probaj staviti u kožu djeteta koje posvuda okolo sebe vidi m/ž parove, svi mu govore da je homoseksualnost nepriodna, a zna da je drugačije od drugih, pa kako da to djete sebe shvati odmah, nije li prirodno da se pokuša uklopiti u "normalnost"? Naravno to nikada ne upali jer homoseksualizam nije nešto što dobiješ(kao bolest), nego je nešto kakav jesi, isto kao što su neki hetero, samo što je njih više, pa je to "normalno".

Inače, društvo proizvodi traume kod homoseksualne djece, a ne (kao što je Ivančica rekla) traume proizvode homoseksualno društvo.

Zato se mora raditi na pravima i toleranciji i zato su potrebne ovakve parade.

Eto, Ivančice kaže da nema ništa protiv homoseksualaca, samo što misliš da bi ih trebalo iskorijeniti. Ista stvar je bila i sa crncima i židovima.
Jel bi vi da ste gay htjeli živjeti u takvom društvu, gdje je takvo razmišljanje normalno i uobičajeno ili bi možda htjeli skrenuti pozornost na problem (a problem, Ivančice, nije homoseksualizam nego netolerancija, a ti si upravo jedan od uzroka tog problema) koji je prošle godine bio i više nego očit.

Čisto me zanima : Ivančice, što bi ti učinila da je tvoje djete gay?



[color=blue]Jedna recenica je uklonjena zbog flejmerskog nastupa. Suosjecamo s dodgeovom frustracijom i potpuno ju razumijemo, ali ipak... Neka ova rasprava ostane kako je Admin rekao: uz [i]prilican izostanak flejmerskih tonova ovdje[/i].[/color]
Što se tiče onoga komentara o primitivizmu. Takvih ljudi ima svugdje u svijetu, na zapadu čak i više nego ovdje na Balkanu (mislim, pogledaj Texas Smile ) pa je i takvih ispada bilo posvuda, samo što kod drugih zemalja funkcionira nešto što se zove pravna država i za takve se ispade ide u zatvor, što je vrlo efektivna preventivna metoda. No to je potpuno druga tema...

Što se tiče slobode, to ovdje uopće nije u pitanju, čovjek ne bira da li je homo ili hetero, takav se rodi. Ovdje su u pitanju prava, jer homoseksualci _nemaju_ ista prava, eto primjerice Ivančica bi im zabranila pravo na obitelj, jedno od temeljnih ljudskih prava i nešto što Ivančica tvrdi da bi se više pažnje trebalo posvetiti upravo toj instituciji (naravno samo za heteroseksualce). Drugo pitanje je tolerancija, što se kod velikog broja ljudi svodi na ovakvo toleriranje : "nek rade šta hoće, samo neka se klone mene", dok ekstremniji slučajevi bacaju suzavac i neke teže objekte.

Ivančica (napisa):

Bog uopće nije seksualan. Čini mi se da je on mnogo više nego što možete zamisliti. Kod njega ne postoje te sfere.


Čim spominješ "on" i "njega" dodaješ mu neke sfere.

Ivančica (napisa):

Delikvente nisam spominjala. I oni su proizvod sredine u kojoj se nalaze. I to u 99% slučajeva se radi o nesređenoj obitelji.


Još ne vidim po čemu si zaključila da su i homoseksualci proizašli iz istih sredina?

Ivančica (napisa):

Ja bih radije hrpu delikvenata, jer s njima ako radiš na pravi način možeš utjecati da se promijene,


...dok homoseksualce ne možeš promjeniti jer su takvi od rođenja.

Ivančica (napisa):

a i drugi je razlog: djeca homoseksualci ne postoje! To shvate tek u pubertetu.... ili kasnije.


A ti si shvatila da si hetero čim si izašla iz maternice?

Ajd se probaj staviti u kožu djeteta koje posvuda okolo sebe vidi m/ž parove, svi mu govore da je homoseksualnost nepriodna, a zna da je drugačije od drugih, pa kako da to djete sebe shvati odmah, nije li prirodno da se pokuša uklopiti u "normalnost"? Naravno to nikada ne upali jer homoseksualizam nije nešto što dobiješ(kao bolest), nego je nešto kakav jesi, isto kao što su neki hetero, samo što je njih više, pa je to "normalno".

Inače, društvo proizvodi traume kod homoseksualne djece, a ne (kao što je Ivančica rekla) traume proizvode homoseksualno društvo.

Zato se mora raditi na pravima i toleranciji i zato su potrebne ovakve parade.

Eto, Ivančice kaže da nema ništa protiv homoseksualaca, samo što misliš da bi ih trebalo iskorijeniti. Ista stvar je bila i sa crncima i židovima.
Jel bi vi da ste gay htjeli živjeti u takvom društvu, gdje je takvo razmišljanje normalno i uobičajeno ili bi možda htjeli skrenuti pozornost na problem (a problem, Ivančice, nije homoseksualizam nego netolerancija, a ti si upravo jedan od uzroka tog problema) koji je prošle godine bio i više nego očit.

Čisto me zanima : Ivančice, što bi ti učinila da je tvoje djete gay?



Jedna recenica je uklonjena zbog flejmerskog nastupa. Suosjecamo s dodgeovom frustracijom i potpuno ju razumijemo, ali ipak... Neka ova rasprava ostane kako je Admin rekao: uz prilican izostanak flejmerskih tonova ovdje.



_________________
Your logic does not resemble our Earth logic.
Mine is much more advanced.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 12:15 sub, 28. 6. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Gogs"]gospon vsego je nesto krivo shvatio... nisam ja za zabranu gay parada, ali ih jednostavno ne podrzavam jer smatram da se time nista nece postici osim mozda provokacija prema onima manje tolerantnima od nas forumasa... razlika je velika izmedju zabrane i ne podrzavanja...[/quote]

Ja shvatio da si protiv, u smislu zabrane... :| Ispricavam se na greski. :)

[quote="dodge"]A ti si shvatila da si hetero čim si izašla iz maternice?[/quote]

Ma neeee... Ivancica tvrdi da djeca uopce nemaju sexualnost. Pri tome totalno zanemaruje misljenja znanstvenika da djeca to otkrivaju u jako ranoj dobi... :?
Gogs (napisa):
gospon vsego je nesto krivo shvatio... nisam ja za zabranu gay parada, ali ih jednostavno ne podrzavam jer smatram da se time nista nece postici osim mozda provokacija prema onima manje tolerantnima od nas forumasa... razlika je velika izmedju zabrane i ne podrzavanja...


Ja shvatio da si protiv, u smislu zabrane... Neutral Ispricavam se na greski. Smile

dodge (napisa):
A ti si shvatila da si hetero čim si izašla iz maternice?


Ma neeee... Ivancica tvrdi da djeca uopce nemaju sexualnost. Pri tome totalno zanemaruje misljenja znanstvenika da djeca to otkrivaju u jako ranoj dobi... Confused



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 12:21 sub, 28. 6. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="dodge"]Ajd se probaj staviti u kožu djeteta koje posvuda okolo sebe vidi m/ž parove, svi mu govore da je homoseksualnost nepriodna, a zna da je drugačije od drugih, pa kako da to djete sebe shvati odmah, nije li prirodno da se pokuša uklopiti u "normalnost"? Naravno to nikada ne upali jer homoseksualizam nije nešto što dobiješ(kao bolest), nego je nešto kakav jesi, isto kao što su neki hetero, samo što je njih više, pa je to "normalno".[/quote]

i samo treba proci neko vrijeme da osoba to shvati.... neki to shvate prije, neki poslije, a neki nikada ili jako kasno....
upravo zbog toga sto drustvo samo po sebi namece neke druge stavove i norme.... i treba se tome odhrvati... i shvatiti sto u stvari jesi.... i ne sramiti se toga...

doduse, ne mislim da sad svatko tko je gay treba sebi na celo napisati 'ja sam gey' (homo, bi, kako vas volja) jer ipak je to njegova privatna, dapace intimna stvar...
a ove parade sluze tome, da se vidi da takvi ljudi ovdje postoje i da ne zele zivjeti u mraku
da se ne zele bojati primiti se za ruke nared ceste....
da se ne zele bojati da ce zbog svoje sex. orjentacije letit s posla...
i slicno..

[quote="dodge"]Jel bi vi da ste gay htjeli živjeti u takvom društvu, gdje je takvo razmišljanje normalno i uobičajeno ili bi možda htjeli skrenuti pozornost na problem koji je prošle godine bio i više nego očit.[/quote]

IMO, Hrvatska je jako neplodno tlo za bilokakvo ocekivanje tolerancije
no, tko zna.... mozda i hrvati jednoga dana postanu tolerantnija nacija....

btw, dok crkva ima status koji ima, toga ne bude....

[quote="dodge"](a problem, Ivančice, nije homoseksualizam nego netolerancija, a ti si upravo jedan od uzroka tog problema) [/quote]

hm... dodge, malo si se previse ufurao u problematiku.... :)
nije Ivancica uzrok.... ali puno ljudi slicnih, ako ne i istih razmisljanja kao ona, jesu...

[quote="dodge"]Čisto me zanima : Ivančice, što bi ti učinila da je tvoje djete gay?[/quote]

mene bi zapravo vise zanimalo sto bi ona ucinila da shvati da je ona gay.... tj. da shvati da ju privlace cure, ne samo na prijateljskoj bazi...
da li bi tada pocela govoriti kako geyevima treba sloboda.... ili bi i dalje ostala pri svome i rekla da i nju treba 'lijeciti'?
dodge (napisa):
Ajd se probaj staviti u kožu djeteta koje posvuda okolo sebe vidi m/ž parove, svi mu govore da je homoseksualnost nepriodna, a zna da je drugačije od drugih, pa kako da to djete sebe shvati odmah, nije li prirodno da se pokuša uklopiti u "normalnost"? Naravno to nikada ne upali jer homoseksualizam nije nešto što dobiješ(kao bolest), nego je nešto kakav jesi, isto kao što su neki hetero, samo što je njih više, pa je to "normalno".


i samo treba proci neko vrijeme da osoba to shvati.... neki to shvate prije, neki poslije, a neki nikada ili jako kasno....
upravo zbog toga sto drustvo samo po sebi namece neke druge stavove i norme.... i treba se tome odhrvati... i shvatiti sto u stvari jesi.... i ne sramiti se toga...

doduse, ne mislim da sad svatko tko je gay treba sebi na celo napisati 'ja sam gey' (homo, bi, kako vas volja) jer ipak je to njegova privatna, dapace intimna stvar...
a ove parade sluze tome, da se vidi da takvi ljudi ovdje postoje i da ne zele zivjeti u mraku
da se ne zele bojati primiti se za ruke nared ceste....
da se ne zele bojati da ce zbog svoje sex. orjentacije letit s posla...
i slicno..

dodge (napisa):
Jel bi vi da ste gay htjeli živjeti u takvom društvu, gdje je takvo razmišljanje normalno i uobičajeno ili bi možda htjeli skrenuti pozornost na problem koji je prošle godine bio i više nego očit.


IMO, Hrvatska je jako neplodno tlo za bilokakvo ocekivanje tolerancije
no, tko zna.... mozda i hrvati jednoga dana postanu tolerantnija nacija....

btw, dok crkva ima status koji ima, toga ne bude....

dodge (napisa):
(a problem, Ivančice, nije homoseksualizam nego netolerancija, a ti si upravo jedan od uzroka tog problema)


hm... dodge, malo si se previse ufurao u problematiku.... Smile
nije Ivancica uzrok.... ali puno ljudi slicnih, ako ne i istih razmisljanja kao ona, jesu...

dodge (napisa):
Čisto me zanima : Ivančice, što bi ti učinila da je tvoje djete gay?


mene bi zapravo vise zanimalo sto bi ona ucinila da shvati da je ona gay.... tj. da shvati da ju privlace cure, ne samo na prijateljskoj bazi...
da li bi tada pocela govoriti kako geyevima treba sloboda.... ili bi i dalje ostala pri svome i rekla da i nju treba 'lijeciti'?



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
megnut inc.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 05. 2003. (23:23:30)
Postovi: (21)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: zagreb, hrvatska, balkan-ili-blizu, europa, planeta zamlja

PostPostano: 12:40 sub, 28. 6. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

nisam gej ivancice. cak ni bi. iako bih ponekad volio da jesam. jerbo te zene nikad shvatit necu. :wink:

mislim da nije bitno jel se covjek radja gej, postaje gej utjecajem okoline, ili vlastitom odlukom. bitno je da iz nekog razloga jest gej, da to nije lose i da se mora tolerirati. i kraj price. jer apsolutno nikom ne steti (osim mozda donantobakovicevcima, ali to su ridikuli koje ne treba shvacat ozbiljno). a gej osoba, latentnih ili manifestnih ima i bit ce otkad je svijeta i vijeka. pa sta da ne?

again, pozivanje na "normalno", "bibliju", "zdrav razum" i sl. je passé i nevaljano.

na gej prajdu je bilo ok. nikakvih incidenata. (pre)malo ljudi. (pre)vise murje. gej muzika koju ne volim :P fina hrana.
nisam gej ivancice. cak ni bi. iako bih ponekad volio da jesam. jerbo te zene nikad shvatit necu. Wink

mislim da nije bitno jel se covjek radja gej, postaje gej utjecajem okoline, ili vlastitom odlukom. bitno je da iz nekog razloga jest gej, da to nije lose i da se mora tolerirati. i kraj price. jer apsolutno nikom ne steti (osim mozda donantobakovicevcima, ali to su ridikuli koje ne treba shvacat ozbiljno). a gej osoba, latentnih ili manifestnih ima i bit ce otkad je svijeta i vijeka. pa sta da ne?

again, pozivanje na "normalno", "bibliju", "zdrav razum" i sl. je passé i nevaljano.

na gej prajdu je bilo ok. nikakvih incidenata. (pre)malo ljudi. (pre)vise murje. gej muzika koju ne volim Razz fina hrana.



_________________
Military intelligence is a contradiction in terms.
-------------Groucho Marx------------
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Stranica 1 / 5.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan