Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Nekvalitetni udžbenici

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 10:37 čet, 3. 7. 2003    Naslov: Nekvalitetni udžbenici Citirajte i odgovorite

Pojavilo se u večernjem listu članak kako novi udžbenici za osnovnu školu iz matematike loši, barem tako tvrdi naša prodekanica za nastavu, Aleksandra Čižmešija. Kaže ona, da su ti udžbenici dobili negativne ocjene od članova povjerenstva koji se sastoji od dva sveučilišna profesora i tri učitelja/profesora, a razlog tomu je pogrešna metodika nastave udžbenika, a negdje čak i potpuno pogrešno objašnjenje gradiva.

Ministar Strugar, pak, s druge strane kaže da je njegova odluka o odobrenju tih udžbenika potpuno legalna, bez obzira na to što rekli ovi iz stručne komisije i da će komentirati tek za par dana, kada se ovo sve pažljivije prouči.
[url=http://www.vecernji-list.hr/2003/07/03/Pages/uprodaji.html]članak[/url]

Je l' ima netko nešto malo detaljnije o ovome? Koji su to udžbenici, što je to pogrešno u njima (konkretni neki primjer)?
Valjda se nešto pričalo po faksu....
Pojavilo se u večernjem listu članak kako novi udžbenici za osnovnu školu iz matematike loši, barem tako tvrdi naša prodekanica za nastavu, Aleksandra Čižmešija. Kaže ona, da su ti udžbenici dobili negativne ocjene od članova povjerenstva koji se sastoji od dva sveučilišna profesora i tri učitelja/profesora, a razlog tomu je pogrešna metodika nastave udžbenika, a negdje čak i potpuno pogrešno objašnjenje gradiva.

Ministar Strugar, pak, s druge strane kaže da je njegova odluka o odobrenju tih udžbenika potpuno legalna, bez obzira na to što rekli ovi iz stručne komisije i da će komentirati tek za par dana, kada se ovo sve pažljivije prouči.
članak

Je l' ima netko nešto malo detaljnije o ovome? Koji su to udžbenici, što je to pogrešno u njima (konkretni neki primjer)?
Valjda se nešto pričalo po faksu....



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Astrea
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 04. 2003. (20:33:45)
Postovi: (3E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 14:09 čet, 3. 7. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kao sto pise u Vecernjaku, to su uglavnom knjige u izdanju Skolske knjige i Znanja...hm :? ...tko su autori i o kojim se konkretno udzbenicima radi, nemam pojma, ali mogu dati jedan komentar iz iskustva
o odabiru knjiga u skolama

Radila sam na zamjeni u jednoj skoli u drugom polugodistu i krajem skolske godine trebalo je odabrati udzbenik. pazite kako se to radi u toj skoli (na kazem da je to slucaj u svakoj skoli, ali sigurno postoji jos koja :cry: ): dodje meni ravnatelj i kaze "ja moram danas javiti koje ste vi knjige odabrali za iducu sk. godinu", s tim da meni nitko nije niti pokazao bilo koji drugi naslov osim onih iz kojih sam radila...i tako ja ostavim iste, iako nisam bila u potpunosti zadovoljna istima
I onda, par dana prije kraja, pojavi se prof. kojeg sam mijenjala i pita koje smo knjige narucili i kako bi on knjige odredjenog autora...no kako je odluka vec bila poslana, doticni prof. se jako naljutio jer autor je navodno neki njegov prijatelj, sto li....

poanta je ta, da se ne gleda na kvalitetu, vec, kao i vecina stvari u nasoj drzavi, tko je kome, s kim i kako..
ne bih se zacudila da je i ovdje rijec o tako necem...a matematicari idealisti sanjaju neki fer svijet :)
Kao sto pise u Vecernjaku, to su uglavnom knjige u izdanju Skolske knjige i Znanja...hm Confused ...tko su autori i o kojim se konkretno udzbenicima radi, nemam pojma, ali mogu dati jedan komentar iz iskustva
o odabiru knjiga u skolama

Radila sam na zamjeni u jednoj skoli u drugom polugodistu i krajem skolske godine trebalo je odabrati udzbenik. pazite kako se to radi u toj skoli (na kazem da je to slucaj u svakoj skoli, ali sigurno postoji jos koja Crying or Very sad ): dodje meni ravnatelj i kaze "ja moram danas javiti koje ste vi knjige odabrali za iducu sk. godinu", s tim da meni nitko nije niti pokazao bilo koji drugi naslov osim onih iz kojih sam radila...i tako ja ostavim iste, iako nisam bila u potpunosti zadovoljna istima
I onda, par dana prije kraja, pojavi se prof. kojeg sam mijenjala i pita koje smo knjige narucili i kako bi on knjige odredjenog autora...no kako je odluka vec bila poslana, doticni prof. se jako naljutio jer autor je navodno neki njegov prijatelj, sto li....

poanta je ta, da se ne gleda na kvalitetu, vec, kao i vecina stvari u nasoj drzavi, tko je kome, s kim i kako..
ne bih se zacudila da je i ovdje rijec o tako necem...a matematicari idealisti sanjaju neki fer svijet Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 17:39 sub, 12. 7. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako nekoga zanima, u ovotjednom Feralu o ovoj temi ima poveci clanak pod naslovom "[i]Udžbenik, sjedi, jedan![/i]". 8)

Koliko mi je poznato, clanak nije dostupan on-line. Za laksu potragu, doticni Feral ima ovakvu naslovnicu:

[img]http://feral.mdlf.org/cgi-bin/get_img?NrArticle=4472&NrImage=1NrSection=17&NrIssue=930&IdPublication=1[/img]

P.S. Ako je netko pretplacen na [url=http://www.feral.hr/]Feral On-line[/url], onda text moze pokupiti [url=http://feral.mdlf.org/look/weekly1/article.tpl?IdLanguage=7&IdPublication=1&NrIssue=930&NrSection=1&NrArticle=4458]ovdje[/url].
Ako nekoga zanima, u ovotjednom Feralu o ovoj temi ima poveci clanak pod naslovom "Udžbenik, sjedi, jedan!". Cool

Koliko mi je poznato, clanak nije dostupan on-line. Za laksu potragu, doticni Feral ima ovakvu naslovnicu:



P.S. Ako je netko pretplacen na Feral On-line, onda text moze pokupiti ovdje.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 21:09 sub, 12. 7. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

A... je l' bi se oni jaaaako ljutili kada bi ti članak posto ovdje? :?
Brijem da bi, jelda?
Nema veze....

Nisam ništa reko (sjedi jedan)
A... je l' bi se oni jaaaako ljutili kada bi ti članak posto ovdje? Confused
Brijem da bi, jelda?
Nema veze....

Nisam ništa reko (sjedi jedan)



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 11:55 ned, 13. 7. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="C'Tebo"]A... je l' bi se oni jaaaako ljutili kada bi ti članak posto ovdje? :?[/quote]

S obzirom da oni to na svom siteu naplacuju... :(

Ajde, pa nije ti Feral tako skup... 8)

Sazetak je da je gomila udzbenika (iz matematike) dobila negativne ocjene nase komisije, a ipak su prosli. :x Ima i ponesto citata od nasih ljudi: Siftara, Ungara (clanovi komisije) i Cizmesije (predsjendica).

Spominje se u clanku da bi stvar mogla "puknuti" i na drugim podrucjima kao sto je pukla na matematici... :roll:
C'Tebo (napisa):
A... je l' bi se oni jaaaako ljutili kada bi ti članak posto ovdje? Confused


S obzirom da oni to na svom siteu naplacuju... Sad

Ajde, pa nije ti Feral tako skup... Cool

Sazetak je da je gomila udzbenika (iz matematike) dobila negativne ocjene nase komisije, a ipak su prosli. Mad Ima i ponesto citata od nasih ljudi: Siftara, Ungara (clanovi komisije) i Cizmesije (predsjendica).

Spominje se u clanku da bi stvar mogla "puknuti" i na drugim podrucjima kao sto je pukla na matematici... Rolling Eyes



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan