Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Bezuvjetan upis - utopija ili jedino riješenje? (studij)
Idite na 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
D4rk0
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 07. 2005. (11:06:37)
Postovi: (170)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-7 = 34 - 41
Lokacija: Nitko ne zna... Ziher mi je dobro di god da jesam ;)

PostPostano: 19:46 čet, 14. 9. 2006    Naslov: Bezuvjetan upis - utopija ili jedino riješenje? Citirajte i odgovorite

Koliko sam ja shvatio na PMF-MO nema nikakve rasprave o bezuvjetnom upisu ili snižavanju uvjeta za upis u sljedeću akademsku godinu. E sad možda se to ljudima čini prihvatljivo, ali pošto istodobno ne postoji plan da se za ljude koji bi trebali ponavljati drugu godinu održava zasebno nastava po istim pravilima po kojima su upisali (što mora biti ostvareno prema Zakonu o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju) time se krši temeljno pravo studenta - da studira po programu po kojemu je i upisao. Eto netko je to morao reći i molim studentske predstavnike kao i sve djelatnike fakulteta da razmile o tome i da se o tome vodi računa na sljedećim sjednicama tijela koje je nadležno za ovakvo pitanje.

Donese li fakultet odluku da studenti koji sada padnu drugu godinu moraju upisati istu po bolonjskom procesu njom KRŠI članak 116. stavke (2) i (3)
Zakona o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju.
Navodim stavke (2) i (3):

(2) Studenti upisani na dodiplomski i poslijediplomski magistarski ili
doktorski studij na dan stupanja na snagu ovoga Zakona imaju pravo
dovršiti studij prema nastavnom programu i uvjetima koji su važili
prilikom upisa u prvu godinu studija i steći odgovarajući akademski
stupanj prema propisima koji su vrijedili prije stupanja na snagu ovoga
Zakona. Studenti kojima je na temelju prijašnjih propisa odobrena tema
za izradu doktorskog rada bez doktorskog studija, imaju pravo obrane
doktorskog rada i stjecanja doktorata znanosti prema propisima koji su
vrijedili do stupanja na snagu ovoga Zakona.

(3) Visoko učilište može ograničiti trajanje prava na završetak
studija prema stavku 2. ovoga članka na određeni broj godina, ali ne
na manji broj godina od onoga koji je studentu ostalo do završetka
studija prema programu prema kojemu je započeo studij uvećan za dvije
godine.

Molio bi moderatora ili administratora da stavi ovo kao sticky.
Koliko sam ja shvatio na PMF-MO nema nikakve rasprave o bezuvjetnom upisu ili snižavanju uvjeta za upis u sljedeću akademsku godinu. E sad možda se to ljudima čini prihvatljivo, ali pošto istodobno ne postoji plan da se za ljude koji bi trebali ponavljati drugu godinu održava zasebno nastava po istim pravilima po kojima su upisali (što mora biti ostvareno prema Zakonu o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju) time se krši temeljno pravo studenta - da studira po programu po kojemu je i upisao. Eto netko je to morao reći i molim studentske predstavnike kao i sve djelatnike fakulteta da razmile o tome i da se o tome vodi računa na sljedećim sjednicama tijela koje je nadležno za ovakvo pitanje.

Donese li fakultet odluku da studenti koji sada padnu drugu godinu moraju upisati istu po bolonjskom procesu njom KRŠI članak 116. stavke (2) i (3)
Zakona o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju.
Navodim stavke (2) i (3):

(2) Studenti upisani na dodiplomski i poslijediplomski magistarski ili
doktorski studij na dan stupanja na snagu ovoga Zakona imaju pravo
dovršiti studij prema nastavnom programu i uvjetima koji su važili
prilikom upisa u prvu godinu studija i steći odgovarajući akademski
stupanj prema propisima koji su vrijedili prije stupanja na snagu ovoga
Zakona. Studenti kojima je na temelju prijašnjih propisa odobrena tema
za izradu doktorskog rada bez doktorskog studija, imaju pravo obrane
doktorskog rada i stjecanja doktorata znanosti prema propisima koji su
vrijedili do stupanja na snagu ovoga Zakona.

(3) Visoko učilište može ograničiti trajanje prava na završetak
studija prema stavku 2. ovoga članka na određeni broj godina, ali ne
na manji broj godina od onoga koji je studentu ostalo do završetka
studija prema programu prema kojemu je započeo studij uvećan za dvije
godine.

Molio bi moderatora ili administratora da stavi ovo kao sticky.



_________________
www.spreha.net
Ljudski je griješiti, ali osjećaj je božanski...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
annna
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 02. 2005. (14:53:52)
Postovi: (CF)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 4

PostPostano: 19:55 čet, 14. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

čini mi se da će ovaj topis završiti pod ključem.. već je više puta bilo govora o bezuvjetnom upisu i kršenju prava studenata.. search :)
čini mi se da će ovaj topis završiti pod ključem.. već je više puta bilo govora o bezuvjetnom upisu i kršenju prava studenata.. search Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Vl4do
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 18. 09. 2005. (14:38:44)
Postovi: (9C)16
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 16 - 21

PostPostano: 19:57 čet, 14. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="annna"]čini mi se da će ovaj topis završiti pod ključem.. već je više puta bilo govora o bezuvjetnom upisu i kršenju prava studenata.. search :)[/quote]

ako ovo zavrsi pod kljucem onda je to sramotno....

na FERu se raspravlja o istoj temi... priprema se prosvjed ispred faksa u ponedjeljak.... baš sam danas razgovarao na dotičnu temu sa dekanom i prodekanom... sutra se nastavljaju pregovori :)
više o tome na www.nijefer.bloger.hr
annna (napisa):
čini mi se da će ovaj topis završiti pod ključem.. već je više puta bilo govora o bezuvjetnom upisu i kršenju prava studenata.. search Smile


ako ovo zavrsi pod kljucem onda je to sramotno....

na FERu se raspravlja o istoj temi... priprema se prosvjed ispred faksa u ponedjeljak.... baš sam danas razgovarao na dotičnu temu sa dekanom i prodekanom... sutra se nastavljaju pregovori Smile
više o tome na www.nijefer.bloger.hr


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 20:18 čet, 14. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako cemo se pozivati na aktualni Statut PMF-MO, onda ste Bolonjci i tu nema dvojbe. 8) Ako cemo se pozivati na stari Statut PMF-MO, koji je bio aktualan kad su sadasnji stari studenti upisivali, onda:

[quote="Stari Statut PMF-MO, 17. srpnja 2001."][b]Članak 88.[/b]

Prekinuti studij nastavlja se upisom u naredni semestar prema nastavnom planu za akademsku godinu u kojoj se studij nastavlja.

[color=red]Ako je[/color] u tijeku prekida studija ili [color=red]za vrijeme ponavljanja godine došlo do promjene nastavnog programa, student mora upisati godinu po novom nastavnom programu, a i zaostali ispiti polažu se po novom programu.[/color] Ako nekog od nepoloženih kolegija nema u novom programu, ispit iz takvog kolegija student može polagati u roku od jedne godine nakon promjene nastavnog programa. Ukoliko u tom roku student ne položi takav ispit, Vijeće voditelja nastave će, na temelju položenih ispita odrediti kolegij u novom nastavnom programu kojeg student treba položiti umjesto onog zaostalog.[/quote]

Stari Statut PMF-MO, koliko ja znam, nije dostupan on-line; ovo je iz privatne arhive. 8)

Sticky smatram nepotrebnim. :| I ne vidim zasto bi zakljucavanje bilo "sramotno", kad o tome vec imamo rasprave (nezakljucane :P), ali ne smatram niti da treba zakljucati. 8)
Ako cemo se pozivati na aktualni Statut PMF-MO, onda ste Bolonjci i tu nema dvojbe. Cool Ako cemo se pozivati na stari Statut PMF-MO, koji je bio aktualan kad su sadasnji stari studenti upisivali, onda:

Stari Statut PMF-MO, 17. srpnja 2001. (napisa):
Članak 88.

Prekinuti studij nastavlja se upisom u naredni semestar prema nastavnom planu za akademsku godinu u kojoj se studij nastavlja.

Ako je u tijeku prekida studija ili za vrijeme ponavljanja godine došlo do promjene nastavnog programa, student mora upisati godinu po novom nastavnom programu, a i zaostali ispiti polažu se po novom programu. Ako nekog od nepoloženih kolegija nema u novom programu, ispit iz takvog kolegija student može polagati u roku od jedne godine nakon promjene nastavnog programa. Ukoliko u tom roku student ne položi takav ispit, Vijeće voditelja nastave će, na temelju položenih ispita odrediti kolegij u novom nastavnom programu kojeg student treba položiti umjesto onog zaostalog.


Stari Statut PMF-MO, koliko ja znam, nije dostupan on-line; ovo je iz privatne arhive. Cool

Sticky smatram nepotrebnim. Neutral I ne vidim zasto bi zakljucavanje bilo "sramotno", kad o tome vec imamo rasprave (nezakljucane Razz), ali ne smatram niti da treba zakljucati. Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Vl4do
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 18. 09. 2005. (14:38:44)
Postovi: (9C)16
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 16 - 21

PostPostano: 20:32 čet, 14. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Ako cemo se pozivati na aktualni Statut PMF-MO, onda ste Bolonjci i tu nema dvojbe. 8) Ako cemo se pozivati na stari Statut PMF-MO, koji je bio aktualan kad su sadasnji stari studenti upisivali, onda:

[quote="Stari Statut PMF-MO, 17. srpnja 2001."][b]Članak 88.[/b]

Prekinuti studij nastavlja se upisom u naredni semestar prema nastavnom planu za akademsku godinu u kojoj se studij nastavlja.

[color=red]Ako je[/color] u tijeku prekida studija ili [color=red]za vrijeme ponavljanja godine došlo do promjene nastavnog programa, student mora upisati godinu po novom nastavnom programu, a i zaostali ispiti polažu se po novom programu.[/color] Ako nekog od nepoloženih kolegija nema u novom programu, ispit iz takvog kolegija student može polagati u roku od jedne godine nakon promjene nastavnog programa. Ukoliko u tom roku student ne položi takav ispit, Vijeće voditelja nastave će, na temelju položenih ispita odrediti kolegij u novom nastavnom programu kojeg student treba položiti umjesto onog zaostalog.[/quote]

Stari Statut PMF-MO, koliko ja znam, nije dostupan on-line; ovo je iz privatne arhive. 8)

[/quote]


eeeer otkad je statut PMFa iznad zakona? :?: :?
vsego (napisa):
Ako cemo se pozivati na aktualni Statut PMF-MO, onda ste Bolonjci i tu nema dvojbe. Cool Ako cemo se pozivati na stari Statut PMF-MO, koji je bio aktualan kad su sadasnji stari studenti upisivali, onda:

Stari Statut PMF-MO, 17. srpnja 2001. (napisa):
Članak 88.

Prekinuti studij nastavlja se upisom u naredni semestar prema nastavnom planu za akademsku godinu u kojoj se studij nastavlja.

Ako je u tijeku prekida studija ili za vrijeme ponavljanja godine došlo do promjene nastavnog programa, student mora upisati godinu po novom nastavnom programu, a i zaostali ispiti polažu se po novom programu. Ako nekog od nepoloženih kolegija nema u novom programu, ispit iz takvog kolegija student može polagati u roku od jedne godine nakon promjene nastavnog programa. Ukoliko u tom roku student ne položi takav ispit, Vijeće voditelja nastave će, na temelju položenih ispita odrediti kolegij u novom nastavnom programu kojeg student treba položiti umjesto onog zaostalog.


Stari Statut PMF-MO, koliko ja znam, nije dostupan on-line; ovo je iz privatne arhive. Cool




eeeer otkad je statut PMFa iznad zakona? Question Confused


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 21:33 čet, 14. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Selektivno citanje nikome ne koristi... :roll: Evo cijelog clanka (s linkom na sam zakon):

[quote="[url=http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2003/1742.htm]Zakon o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju[/url], 23. srpnja 2003."]Članak 116.

(1) Studiji na visokim učilištima počinju s ustrojavanjem danom stupanja na snagu ovoga Zakona. Ustrojavanje će se dovršiti i organizacija studija početi provoditi prema odredbama ovoga Zakona najkasnije počevši od školske godine 2005./2006., od kada će se obavezno uvesti i ECTS sustav. Poslijediplomski studiji ustrojit će se i početi provoditi prema odredbama ovoga Zakona najkasnije počevši od školske godine 2004./2005.

(2) [color=red]Studenti upisani na dodiplomski i poslijediplomski magistarski ili doktorski studij na dan stupanja na snagu ovoga Zakona imaju pravo dovršiti studij prema nastavnom programu i uvjetima koji su važili prilikom upisa u prvu godinu studija i steći odgovarajući akademski stupanj prema propisima koji su vrijedili prije stupanja na snagu ovoga Zakona.[/color] Studenti kojima je na temelju prijašnjih propisa odobrena tema za izradu doktorskog rada bez doktorskog studija, imaju pravo obrane doktorskog rada i stjecanja doktorata znanosti prema propisima koji su vrijedili do stupanja na snagu ovoga Zakona.

(3) Visoko učilište može ograničiti trajanje prava na završetak studija prema stavku 2. ovoga članka na određeni broj godina, ali ne na manji broj godina od onoga koji je studentu ostalo do završetka studija prema programu prema kojemu je započeo studij uvećan za dvije godine.

(4) [color=red]Nakon uvođenja studija prema ovom Zakonu studenti iz stavka 1. ovoga članka koji ne dovrše studij prema starom studijskom planu i programu mogu studij nastaviti prema ovome Zakonu i na njemu utemeljenom nastavnom programu sukladno općem aktu visokog učilišta.[/color]

(5) Nacionalno vijeće može tri godine od dana stupanja na snagu ovoga Zakona iznimno dati dopusnicu za novi studij i visokom učilištu koje ne odgovara uvjetu iz članka 51. stavak 3. točka 2., uz uvjet visokom učilištu da ispuni taj uvjet u roku ne duljem od 5 godina.[/quote]

Dakle:[list][*]Iz prvog crvenog texta, zakljucujem da studenti koji su upisali prije 23.7.2003. studiraju "...prema (...) uvjetima koji su važili prilikom upisa u prvu godinu studija..." (navodim ono sto smatram bitnim). :-s Uvjeti su navedeni u gornjem citatu naseg starog, tada aktualnog, Statuta. 8)
[*]Iz drugog crvenog texta zakljucujem da ne-Bolonjci upisani nakon 23.7.2003. (dakle upisani 2003. i 2004.) updaju u Bolonju. 8)[/list:u]
Napominjem da nisam pravnik i da su ovo moje interpretacije tih pravnih textova. 8) Za mjerodavno tumacenje, vjerojatno biste morali tuziti Fakultet. :|
Selektivno citanje nikome ne koristi... Rolling Eyes Evo cijelog clanka (s linkom na sam zakon):

Zakon o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju, 23. srpnja 2003. (napisa):
Članak 116.

(1) Studiji na visokim učilištima počinju s ustrojavanjem danom stupanja na snagu ovoga Zakona. Ustrojavanje će se dovršiti i organizacija studija početi provoditi prema odredbama ovoga Zakona najkasnije počevši od školske godine 2005./2006., od kada će se obavezno uvesti i ECTS sustav. Poslijediplomski studiji ustrojit će se i početi provoditi prema odredbama ovoga Zakona najkasnije počevši od školske godine 2004./2005.

(2) Studenti upisani na dodiplomski i poslijediplomski magistarski ili doktorski studij na dan stupanja na snagu ovoga Zakona imaju pravo dovršiti studij prema nastavnom programu i uvjetima koji su važili prilikom upisa u prvu godinu studija i steći odgovarajući akademski stupanj prema propisima koji su vrijedili prije stupanja na snagu ovoga Zakona. Studenti kojima je na temelju prijašnjih propisa odobrena tema za izradu doktorskog rada bez doktorskog studija, imaju pravo obrane doktorskog rada i stjecanja doktorata znanosti prema propisima koji su vrijedili do stupanja na snagu ovoga Zakona.

(3) Visoko učilište može ograničiti trajanje prava na završetak studija prema stavku 2. ovoga članka na određeni broj godina, ali ne na manji broj godina od onoga koji je studentu ostalo do završetka studija prema programu prema kojemu je započeo studij uvećan za dvije godine.

(4) Nakon uvođenja studija prema ovom Zakonu studenti iz stavka 1. ovoga članka koji ne dovrše studij prema starom studijskom planu i programu mogu studij nastaviti prema ovome Zakonu i na njemu utemeljenom nastavnom programu sukladno općem aktu visokog učilišta.

(5) Nacionalno vijeće može tri godine od dana stupanja na snagu ovoga Zakona iznimno dati dopusnicu za novi studij i visokom učilištu koje ne odgovara uvjetu iz članka 51. stavak 3. točka 2., uz uvjet visokom učilištu da ispuni taj uvjet u roku ne duljem od 5 godina.


Dakle:
  • Iz prvog crvenog texta, zakljucujem da studenti koji su upisali prije 23.7.2003. studiraju "...prema (...) uvjetima koji su važili prilikom upisa u prvu godinu studija..." (navodim ono sto smatram bitnim). Eh? Uvjeti su navedeni u gornjem citatu naseg starog, tada aktualnog, Statuta. Cool
  • Iz drugog crvenog texta zakljucujem da ne-Bolonjci upisani nakon 23.7.2003. (dakle upisani 2003. i 2004.) updaju u Bolonju. Cool

Napominjem da nisam pravnik i da su ovo moje interpretacije tih pravnih textova. Cool Za mjerodavno tumacenje, vjerojatno biste morali tuziti Fakultet. Neutral



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
D4rk0
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 07. 2005. (11:06:37)
Postovi: (170)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-7 = 34 - 41
Lokacija: Nitko ne zna... Ziher mi je dobro di god da jesam ;)

PostPostano: 22:25 čet, 14. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ukoliko se ne varam onda se iz točke (4) gore citiranog zakona da zaključiti isto što i ja tvrdim. Razlog tome je po meni ključni dio tog stavka: "...koji ne dovrše studij prema starom studijskom planu i programu...". Mislim da je jasno da se tu ne govori o padu godine nego o tome da netko nije dovršio studij koji mu garantira zakon a to je da diplomira u roku od (trajanje studija + 2 godine). Ispravite me ako griješim, ali mislim da ne griješim. U svakom slučaju uvijek je bila praksa kako upišeš tako i studiraš i zato postoje ljudi koji 10 godina studiraju na teret ministarstva jer je takav zakon bio na početku devedesetih. Kasnije je to promijenjeno, ali oni i dalje imaju ta ista prava i pravila po kojima su upisali.

Meni je jasno da je faksu možda i nemoguće organizirati paralelnu nastavu za dva različita programa, ali upravo zbog toga jedino riješenje je bezuvjetan upis. Pa nisu svi ostali faksevi koji su ga uveli ludi...
Ukoliko se ne varam onda se iz točke (4) gore citiranog zakona da zaključiti isto što i ja tvrdim. Razlog tome je po meni ključni dio tog stavka: "...koji ne dovrše studij prema starom studijskom planu i programu...". Mislim da je jasno da se tu ne govori o padu godine nego o tome da netko nije dovršio studij koji mu garantira zakon a to je da diplomira u roku od (trajanje studija + 2 godine). Ispravite me ako griješim, ali mislim da ne griješim. U svakom slučaju uvijek je bila praksa kako upišeš tako i studiraš i zato postoje ljudi koji 10 godina studiraju na teret ministarstva jer je takav zakon bio na početku devedesetih. Kasnije je to promijenjeno, ali oni i dalje imaju ta ista prava i pravila po kojima su upisali.

Meni je jasno da je faksu možda i nemoguće organizirati paralelnu nastavu za dva različita programa, ali upravo zbog toga jedino riješenje je bezuvjetan upis. Pa nisu svi ostali faksevi koji su ga uveli ludi...



_________________
www.spreha.net
Ljudski je griješiti, ali osjećaj je božanski...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
cinik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 04. 2003. (23:34:09)
Postovi: (1FB)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
28 = 43 - 15
Lokacija: /proc/sys/cpu/

PostPostano: 6:18 pet, 15. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]
[quote="[url=http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2003/1742.htm]Zakon o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju[/url], 23. srpnja 2003."]
(4) [color=red]Nakon uvođenja studija prema ovom Zakonu studenti iz stavka 1. ovoga članka koji ne dovrše studij prema starom studijskom planu i programu mogu studij nastaviti prema ovome Zakonu i na njemu utemeljenom nastavnom programu sukladno općem aktu visokog učilišta.[/color]
[/quote]

Dakle:[list][*]Iz prvog crvenog texta, zakljucujem da studenti koji su upisali prije 23.7.2003. studiraju "...prema (...) uvjetima koji su važili prilikom upisa u prvu godinu studija..." (navodim ono sto smatram bitnim). :-s Uvjeti su navedeni u gornjem citatu naseg starog, tada aktualnog, Statuta. 8)
[*]Iz drugog crvenog texta zakljucujem da ne-Bolonjci upisani nakon 23.7.2003. (dakle upisani 2003. i 2004.) updaju u Bolonju. 8)[/list:u]
Napominjem da nisam pravnik i da su ovo moje interpretacije tih pravnih textova. 8) Za mjerodavno tumacenje, vjerojatno biste morali tuziti Fakultet. :|[/quote]


23.7.2003. nije odvec bitan datum na tu temu. Imas jos izmjene i dopune zakona i tako dalje, mislim da je stupio na snagu 1.1.2004., ali nisam siguran, no nije ni bitno.

Dakle:

[b]ne zavrsi[/b] :?: [b]padne godinu[/b]

Kada student po starim pravilima padne godinu, npr. prvi puta, tada po starim pravilima ima pravo ponovno upisati godinu, parcijalu, stajaznam...
Ako ne zavrsi po tim pravilima, id est, ako odustane od studija, padne 8. puta isti kolegij i tako dalje, [b]onda[/b] ima [b]pravo[/b] upisati po novom programu.

Dakle, kolega u 1. postu je u pravu.

Ono sto bi vjerojatno bio zanimljiv potez jest da se pocne kolektivno tuziti fakultete i ostale institucije koji krse te odredbe. Zasto bi bio zanimljiv potez. Svojedobno je na jednoj emisiji na (Parlament show) na stojedinici bilo to pitanje postavljeno i drzavni tajnik za visoko obrazovanje profesor Uzelac je rekao nesto stila "da, mi svjesno krsimo zakon". Vraga! Oni tjeraju fakultete (i ostale institucije) da krse zakon.

Pred nekoliko godina je ministarstvo zakljucilo da nece isplatiti bozicnice radnicima na fakultetima (i u znanosti generalno). To je protuzakonito i sada su fakulteti zavrsili tuzeni. Te svote novca, zajedno sa jedno 5 godina kamata su narasle tako da su mnogi fakulteti imali problema kada su tuzbe stigle na naplatu (stigle su uglavnom prije ljeta ove godine). Problem je u tome sto financijska odgovornost je formalno na fakultetima i odgovornost ministarstva je tek u 2. iteraciji (pravno), te ce ministarstvo tesko snositi sankcije za svoje poteze. Jedino sto ce ministarstvo napraviti jest pokrpati tu rupu fakultetima i u novinama izjaviti kako daje jos parsto milijuna kuna vise za znanost i visoko obrazovanje.

Dobro je da imamo razdvojenu zakonodavnu i izvrsnu vlast. Jer u protivnom ne bi bila moguca situacija da jedna donosi zakone, a druga joj se smije u lice.


'ave fun!



Sinisa
vsego (napisa):

Zakon o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju, 23. srpnja 2003. (napisa):

(4) Nakon uvođenja studija prema ovom Zakonu studenti iz stavka 1. ovoga članka koji ne dovrše studij prema starom studijskom planu i programu mogu studij nastaviti prema ovome Zakonu i na njemu utemeljenom nastavnom programu sukladno općem aktu visokog učilišta.


Dakle:
  • Iz prvog crvenog texta, zakljucujem da studenti koji su upisali prije 23.7.2003. studiraju "...prema (...) uvjetima koji su važili prilikom upisa u prvu godinu studija..." (navodim ono sto smatram bitnim). Eh? Uvjeti su navedeni u gornjem citatu naseg starog, tada aktualnog, Statuta. Cool
  • Iz drugog crvenog texta zakljucujem da ne-Bolonjci upisani nakon 23.7.2003. (dakle upisani 2003. i 2004.) updaju u Bolonju. Cool

Napominjem da nisam pravnik i da su ovo moje interpretacije tih pravnih textova. Cool Za mjerodavno tumacenje, vjerojatno biste morali tuziti Fakultet. Neutral



23.7.2003. nije odvec bitan datum na tu temu. Imas jos izmjene i dopune zakona i tako dalje, mislim da je stupio na snagu 1.1.2004., ali nisam siguran, no nije ni bitno.

Dakle:

ne zavrsi Question padne godinu

Kada student po starim pravilima padne godinu, npr. prvi puta, tada po starim pravilima ima pravo ponovno upisati godinu, parcijalu, stajaznam...
Ako ne zavrsi po tim pravilima, id est, ako odustane od studija, padne 8. puta isti kolegij i tako dalje, onda ima pravo upisati po novom programu.

Dakle, kolega u 1. postu je u pravu.

Ono sto bi vjerojatno bio zanimljiv potez jest da se pocne kolektivno tuziti fakultete i ostale institucije koji krse te odredbe. Zasto bi bio zanimljiv potez. Svojedobno je na jednoj emisiji na (Parlament show) na stojedinici bilo to pitanje postavljeno i drzavni tajnik za visoko obrazovanje profesor Uzelac je rekao nesto stila "da, mi svjesno krsimo zakon". Vraga! Oni tjeraju fakultete (i ostale institucije) da krse zakon.

Pred nekoliko godina je ministarstvo zakljucilo da nece isplatiti bozicnice radnicima na fakultetima (i u znanosti generalno). To je protuzakonito i sada su fakulteti zavrsili tuzeni. Te svote novca, zajedno sa jedno 5 godina kamata su narasle tako da su mnogi fakulteti imali problema kada su tuzbe stigle na naplatu (stigle su uglavnom prije ljeta ove godine). Problem je u tome sto financijska odgovornost je formalno na fakultetima i odgovornost ministarstva je tek u 2. iteraciji (pravno), te ce ministarstvo tesko snositi sankcije za svoje poteze. Jedino sto ce ministarstvo napraviti jest pokrpati tu rupu fakultetima i u novinama izjaviti kako daje jos parsto milijuna kuna vise za znanost i visoko obrazovanje.

Dobro je da imamo razdvojenu zakonodavnu i izvrsnu vlast. Jer u protivnom ne bi bila moguca situacija da jedna donosi zakone, a druga joj se smije u lice.


'ave fun!



Sinisa



_________________
Oslobodjen Senata.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Vl4do
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 18. 09. 2005. (14:38:44)
Postovi: (9C)16
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 16 - 21

PostPostano: 6:33 pet, 15. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"] Za mjerodavno tumacenje, vjerojatno biste morali tuziti Fakultet. :|[/quote]

pa cuj... ocito se krsi zakon a time i nasa prava.... mislim da nekima jedna godina života ipak puno znaci.. 8) (evo da i ja budem cool zavrsavanjem recenice sa ovim smajlicem)
vsego (napisa):
Za mjerodavno tumacenje, vjerojatno biste morali tuziti Fakultet. Neutral


pa cuj... ocito se krsi zakon a time i nasa prava.... mislim da nekima jedna godina života ipak puno znaci.. Cool (evo da i ja budem cool zavrsavanjem recenice sa ovim smajlicem)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 13:48 pet, 15. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="cinik"]Problem je u tome sto financijska odgovornost je formalno na fakultetima i odgovornost ministarstva je tek u 2. iteraciji (pravno), te ce ministarstvo tesko snositi sankcije za svoje poteze.[/quote]

Pa normalno. To ti se zove autonomija sveucilista :) :wacky:
cinik (napisa):
Problem je u tome sto financijska odgovornost je formalno na fakultetima i odgovornost ministarstva je tek u 2. iteraciji (pravno), te ce ministarstvo tesko snositi sankcije za svoje poteze.


Pa normalno. To ti se zove autonomija sveucilista Smile Tup, tup, tup,...



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
D4rk0
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 07. 2005. (11:06:37)
Postovi: (170)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-7 = 34 - 41
Lokacija: Nitko ne zna... Ziher mi je dobro di god da jesam ;)

PostPostano: 14:14 pet, 15. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Eto hvala kolegi ciniku na podršci i pravilnom tumačenju zakona 8) (sad sam i ja cool)

Dakle siguran sam da će ovo pročitati neki studentski predstavnik ili netko tko pozna nekoga od studentskih predstavnika pa bi moli da me se kontaktira u vezi ovoga preko maila ili PM-a. Mail je darkoMAKNI@OVOspreha.net.

Puno hvala

p.s. Pretpostavljam da neću imati problema pošto imam jedan ispit do uvijeta tako da meni ovo vjerojatno neće biti od prevelikog značaja, ali ja sam upisao po starim pravilima i zbilja nemam nikakvu želju da me se protiv moje volje i zakona upiše po bolonjskom procesu...
Eto hvala kolegi ciniku na podršci i pravilnom tumačenju zakona Cool (sad sam i ja cool)

Dakle siguran sam da će ovo pročitati neki studentski predstavnik ili netko tko pozna nekoga od studentskih predstavnika pa bi moli da me se kontaktira u vezi ovoga preko maila ili PM-a. Mail je darkoMAKNI@OVOspreha.net.

Puno hvala

p.s. Pretpostavljam da neću imati problema pošto imam jedan ispit do uvijeta tako da meni ovo vjerojatno neće biti od prevelikog značaja, ali ja sam upisao po starim pravilima i zbilja nemam nikakvu želju da me se protiv moje volje i zakona upiše po bolonjskom procesu...



_________________
www.spreha.net
Ljudski je griješiti, ali osjećaj je božanski...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 15:55 pet, 15. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="D4rk0"]Dakle siguran sam da će ovo pročitati neki studentski predstavnik ili netko tko pozna nekoga od studentskih predstavnika pa bi moli da me se kontaktira u vezi ovoga preko maila ili PM-a. Mail je darkoMAKNI@OVOspreha.net.[/quote]

Posjeti [url=http://student.math.hr/~studrep/]njihovu stranicu[/url], vidi tko je [b]tvoj[/b] predstavnik, i javi se toj osobi (ili posalji mail na zajednicku adresu koja je isto negdje stavljena). :)

Sve i da nekome (kome uopce? :-k) nekako dokazete da ste u pravu (tumacenje s kojim se [b]osobno[/b] i dalje ne slazem), nema toga tko bi takav dualizam uspio ostvariti s osobljem koje jedva uspije pokriti jedan studij (Bolonju na nizim godina i "stari" studij na visim). :( IMO, bit ce problema i samo s Bolonjom kad dodje na vise godine... :trema:
D4rk0 (napisa):
Dakle siguran sam da će ovo pročitati neki studentski predstavnik ili netko tko pozna nekoga od studentskih predstavnika pa bi moli da me se kontaktira u vezi ovoga preko maila ili PM-a. Mail je darkoMAKNI@OVOspreha.net.


Posjeti njihovu stranicu, vidi tko je tvoj predstavnik, i javi se toj osobi (ili posalji mail na zajednicku adresu koja je isto negdje stavljena). Smile

Sve i da nekome (kome uopce? Think) nekako dokazete da ste u pravu (tumacenje s kojim se osobno i dalje ne slazem), nema toga tko bi takav dualizam uspio ostvariti s osobljem koje jedva uspije pokriti jedan studij (Bolonju na nizim godina i "stari" studij na visim). Sad IMO, bit ce problema i samo s Bolonjom kad dodje na vise godine... Imam tremu



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
D4rk0
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 07. 2005. (11:06:37)
Postovi: (170)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-7 = 34 - 41
Lokacija: Nitko ne zna... Ziher mi je dobro di god da jesam ;)

PostPostano: 16:33 pet, 15. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Već sam se sve dogovrio s studentskim predstavnicima tj. s jednom predstavnicom koja je valjda u suglasnosti s ostalima :D

Ne vidim oko čega se ne bi slagao što se tiče tumačenja. Kako se može drugačije objasniti, nego onako kako sam napisao? Pad godine ne znači da nisi uspio završiti studij...

I upravo zato što znam da je nemoguće uskladiti dvije paralelne godine sam rekao da bi trebalo uvesti bezuvjetan upis kao jedino riješenje. Kompromis bi se vjerojatno dao postići sa snižavanjem uvjeta...
Već sam se sve dogovrio s studentskim predstavnicima tj. s jednom predstavnicom koja je valjda u suglasnosti s ostalima Very Happy

Ne vidim oko čega se ne bi slagao što se tiče tumačenja. Kako se može drugačije objasniti, nego onako kako sam napisao? Pad godine ne znači da nisi uspio završiti studij...

I upravo zato što znam da je nemoguće uskladiti dvije paralelne godine sam rekao da bi trebalo uvesti bezuvjetan upis kao jedino riješenje. Kompromis bi se vjerojatno dao postići sa snižavanjem uvjeta...



_________________
www.spreha.net
Ljudski je griješiti, ali osjećaj je božanski...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 16:49 pet, 15. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="D4rk0"]I upravo zato što znam da je nemoguće uskladiti dvije paralelne godine sam rekao da bi trebalo uvesti bezuvjetan upis kao jedino riješenje.[/quote]

I koliko jos desetljeca ce se onda vuci "stari" studenti, zloupotrebljavajuci cinjenicu da ih "ne smijemo prebaciti na Bolonju"? :roll:
D4rk0 (napisa):
I upravo zato što znam da je nemoguće uskladiti dvije paralelne godine sam rekao da bi trebalo uvesti bezuvjetan upis kao jedino riješenje.


I koliko jos desetljeca ce se onda vuci "stari" studenti, zloupotrebljavajuci cinjenicu da ih "ne smijemo prebaciti na Bolonju"? Rolling Eyes



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
D4rk0
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 07. 2005. (11:06:37)
Postovi: (170)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-7 = 34 - 41
Lokacija: Nitko ne zna... Ziher mi je dobro di god da jesam ;)

PostPostano: 18:32 pet, 15. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"][quote="D4rk0"]I upravo zato što znam da je nemoguće uskladiti dvije paralelne godine sam rekao da bi trebalo uvesti bezuvjetan upis kao jedino riješenje.[/quote]

I koliko jos desetljeca ce se onda vuci "stari" studenti, zloupotrebljavajuci cinjenicu da ih "ne smijemo prebaciti na Bolonju"? :roll:[/quote]
Ok stvarno ne vidim zašto ovakvi postovi kada je lijepo napisano i u mojem postu i u zakonu kako to treba ići.

Dakle faks je po zakonu dužan osigurati studentu da studira po programu po kojemu je upisao broj godina trajanja studija + 2. Ako uzmemo u obzir da smo sada već svi studenti druge godine znači potrošili smo dvije godine i onda nam faks treba omogoućiti još 4 godine da završimo studij. Nakon toga imaju zakonsko pravo raditi s nama što žele tj. mogu nas prebaciti na bolonju ili nam dat još godinu dvije fore...
vsego (napisa):
D4rk0 (napisa):
I upravo zato što znam da je nemoguće uskladiti dvije paralelne godine sam rekao da bi trebalo uvesti bezuvjetan upis kao jedino riješenje.


I koliko jos desetljeca ce se onda vuci "stari" studenti, zloupotrebljavajuci cinjenicu da ih "ne smijemo prebaciti na Bolonju"? Rolling Eyes

Ok stvarno ne vidim zašto ovakvi postovi kada je lijepo napisano i u mojem postu i u zakonu kako to treba ići.

Dakle faks je po zakonu dužan osigurati studentu da studira po programu po kojemu je upisao broj godina trajanja studija + 2. Ako uzmemo u obzir da smo sada već svi studenti druge godine znači potrošili smo dvije godine i onda nam faks treba omogoućiti još 4 godine da završimo studij. Nakon toga imaju zakonsko pravo raditi s nama što žele tj. mogu nas prebaciti na bolonju ili nam dat još godinu dvije fore...



_________________
www.spreha.net
Ljudski je griješiti, ali osjećaj je božanski...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
rat in a cage
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2004. (21:45:48)
Postovi: (22C)16
Sarma = la pohva - posuda
13 = 17 - 4
Lokacija: Zg

PostPostano: 8:57 sub, 16. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="D4rk0"]
Dakle faks je po zakonu dužan osigurati studentu da studira po programu po kojemu je upisao broj godina trajanja studija + 2. [/quote]
a zakon kaže:
[quote="[url=http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2003/1742.htm]Zakon o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju[/url], 23. srpnja 2003."]
(2) Studenti upisani na dodiplomski i poslijediplomski magistarski ili doktorski studij [u][b][color=red]na dan stupanja na snagu ovoga Zakona[/color] [/b][/u]imaju pravo dovršiti studij prema nastavnom programu i uvjetima koji su važili prilikom upisa u prvu godinu studija i steći odgovarajući akademski stupanj prema propisima koji su vrijedili prije stupanja na snagu ovoga Zakona.
[/quote]

dakle...kolko god mi se to ne sviđalo...ja sam po tom zakonu skužio da ta prava imaju studenti upisani prije donošenja tog zakona. (dakle ne mi koji smo sad druga) sad kad bi postojao neki noviji zakon u istom stilu koji se tiče ovog uvođenja bolonje... :?
ma bilo kako bilo sa zakonima ili bez i dalje mi se sve ovo ne čini pravedno i uredu.
D4rk0 (napisa):

Dakle faks je po zakonu dužan osigurati studentu da studira po programu po kojemu je upisao broj godina trajanja studija + 2.

a zakon kaže:
Zakon o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju, 23. srpnja 2003. (napisa):

(2) Studenti upisani na dodiplomski i poslijediplomski magistarski ili doktorski studij na dan stupanja na snagu ovoga Zakona imaju pravo dovršiti studij prema nastavnom programu i uvjetima koji su važili prilikom upisa u prvu godinu studija i steći odgovarajući akademski stupanj prema propisima koji su vrijedili prije stupanja na snagu ovoga Zakona.


dakle...kolko god mi se to ne sviđalo...ja sam po tom zakonu skužio da ta prava imaju studenti upisani prije donošenja tog zakona. (dakle ne mi koji smo sad druga) sad kad bi postojao neki noviji zakon u istom stilu koji se tiče ovog uvođenja bolonje... Confused
ma bilo kako bilo sa zakonima ili bez i dalje mi se sve ovo ne čini pravedno i uredu.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ta2a
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 09. 2004. (12:59:54)
Postovi: (B4)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
12 = 13 - 1
Lokacija: zg

PostPostano: 9:18 sub, 16. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

ali na drugoj godini ima ljudi koji su upisali prije toga - ja sam npr. sada druga godina, a upisala sam faks 2003. to bi onda znacilo da za mene taj zakon vrijedi i trebalo bi mi omoguciti da studiram po starom programu? teoretski... :?
ali na drugoj godini ima ljudi koji su upisali prije toga - ja sam npr. sada druga godina, a upisala sam faks 2003. to bi onda znacilo da za mene taj zakon vrijedi i trebalo bi mi omoguciti da studiram po starom programu? teoretski... Confused



_________________
Nema kina do Fakina!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
cinik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 04. 2003. (23:34:09)
Postovi: (1FB)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
28 = 43 - 15
Lokacija: /proc/sys/cpu/

PostPostano: 10:23 sub, 16. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pravnici kazu da ako se u prvih godinu ili godinu i pol dana izmijeni preko 10% teksta zakona (tj. clanaka), da je zakon kriminalno lose napisan.


ZOZDVO: 31.7.2003., 124 clanka
Uredba o izmjenma & dopunama ZOZDVO-a, 19.12.2003. 1 clanak promijenjen
Zakon o izmjenama i dopunama ZOZDVO-a, 28.7.2004. 47 clanaka promijenjeno
Zakon o izmjenama i doponama ZOZDVO-a, 10.12.2004. 2 clanka promijenjena


hmph... [latex]\raise2pt\hbox{$50$}/\lower2pt\hbox{$124$}> 0.1[/latex]

No, zasto je to bitno? Zato sto u ovoj velikoj izmjeni stoji sljedece:

[quote="Zakon i Izmjenama i dopunama zakona o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrzazovanju"]
Članak 41.

U članku 116. stavku 2. riječi: [b]»na dan stupanja na snagu ovoga Zakona«[/b] zamjenjuju se riječima: [b]»prije ustrojavanja preddiplomskih i poslijediplomskih studija sukladno odredbama ovoga Zakona«[/b].

U stavku 5. riječi: »Nacionalno vijeće« zamjenjuju se riječju: »Ministar«, a riječi: »članka 51. stavka 3. točka 2.« zamjenjuju riječima: »članka 51. stavka 4. točke 2.«.
[/quote]

Dakle, vsego, dugujem ti ispriku -- ja sam se ravnao po tekstu zakona koji sam si skopirao na svom stroju, a koji je prociscena verzija (sam sam je procistio). Ti si bio u pravu sto se tice onog teksta zakona, no cinjenica jest da po vazecem tekstu zakona su svi predbolonjci "zasticeni".

To sto puno upravnih tijela i ostalih tijela sa izvrsnim mocima kronicno krse zakon -- to je nama nasa borba dala. :evil:

'ave fun!


Sinisa
Pravnici kazu da ako se u prvih godinu ili godinu i pol dana izmijeni preko 10% teksta zakona (tj. clanaka), da je zakon kriminalno lose napisan.


ZOZDVO: 31.7.2003., 124 clanka
Uredba o izmjenma & dopunama ZOZDVO-a, 19.12.2003. 1 clanak promijenjen
Zakon o izmjenama i dopunama ZOZDVO-a, 28.7.2004. 47 clanaka promijenjeno
Zakon o izmjenama i doponama ZOZDVO-a, 10.12.2004. 2 clanka promijenjena


hmph...

No, zasto je to bitno? Zato sto u ovoj velikoj izmjeni stoji sljedece:

Zakon i Izmjenama i dopunama zakona o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrzazovanju (napisa):

Članak 41.

U članku 116. stavku 2. riječi: »na dan stupanja na snagu ovoga Zakona« zamjenjuju se riječima: »prije ustrojavanja preddiplomskih i poslijediplomskih studija sukladno odredbama ovoga Zakona«.

U stavku 5. riječi: »Nacionalno vijeće« zamjenjuju se riječju: »Ministar«, a riječi: »članka 51. stavka 3. točka 2.« zamjenjuju riječima: »članka 51. stavka 4. točke 2.«.


Dakle, vsego, dugujem ti ispriku – ja sam se ravnao po tekstu zakona koji sam si skopirao na svom stroju, a koji je prociscena verzija (sam sam je procistio). Ti si bio u pravu sto se tice onog teksta zakona, no cinjenica jest da po vazecem tekstu zakona su svi predbolonjci "zasticeni".

To sto puno upravnih tijela i ostalih tijela sa izvrsnim mocima kronicno krse zakon – to je nama nasa borba dala. Evil or Very Mad

'ave fun!


Sinisa



_________________
Oslobodjen Senata.


Zadnja promjena: cinik; 10:33 sub, 16. 9. 2006; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
cinik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 04. 2003. (23:34:09)
Postovi: (1FB)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
28 = 43 - 15
Lokacija: /proc/sys/cpu/

PostPostano: 10:31 sub, 16. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cisto da nabijem broj postova :) nakon pisanja onog gore uocio sam jedan detalj...

formulacija "prije ustrojavanja preddiplomskih i poslijediplomskih studija sukladno odredbama ovoga Zakona" ne spominje diplomske studije -- to je rupa... ne znam kako je bas iskoristiti, ali je rupa.

Ono sto je bitnije jest da zakonodavac ocito ne barata terminima koje je uveo. Kao i obicno.


'ave fun!



Sinisa
Cisto da nabijem broj postova Smile nakon pisanja onog gore uocio sam jedan detalj...

formulacija "prije ustrojavanja preddiplomskih i poslijediplomskih studija sukladno odredbama ovoga Zakona" ne spominje diplomske studije -- to je rupa... ne znam kako je bas iskoristiti, ali je rupa.

Ono sto je bitnije jest da zakonodavac ocito ne barata terminima koje je uveo. Kao i obicno.


'ave fun!



Sinisa



_________________
Oslobodjen Senata.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
D4rk0
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 07. 2005. (11:06:37)
Postovi: (170)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-7 = 34 - 41
Lokacija: Nitko ne zna... Ziher mi je dobro di god da jesam ;)

PostPostano: 10:42 sub, 16. 9. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="rat in a cage"][quote="D4rk0"]
Dakle faks je po zakonu dužan osigurati studentu da studira po programu po kojemu je upisao broj godina trajanja studija + 2. [/quote]
a zakon kaže:
[quote="[url=http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2003/1742.htm]Zakon o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju[/url], 23. srpnja 2003."]
(2) Studenti upisani na dodiplomski i poslijediplomski magistarski ili doktorski studij [u][b][color=red]na dan stupanja na snagu ovoga Zakona[/color] [/b][/u]imaju pravo dovršiti studij prema nastavnom programu i uvjetima koji su važili prilikom upisa u prvu godinu studija i steći odgovarajući akademski stupanj prema propisima koji su vrijedili prije stupanja na snagu ovoga Zakona.
[/quote]

dakle...kolko god mi se to ne sviđalo...ja sam po tom zakonu skužio da ta prava imaju studenti upisani prije donošenja tog zakona. (dakle ne mi koji smo sad druga) sad kad bi postojao neki noviji zakon u istom stilu koji se tiče ovog uvođenja bolonje... :?
ma bilo kako bilo sa zakonima ili bez i dalje mi se sve ovo ne čini pravedno i uredu.[/quote]
Po čemu si to shvatio? :) Pa ipak u ovom zakonu piše da smo zaštićeni i da po onoe po čemu upišemo imamo i pravo završiti. That's all I ask for ;)

Meni se bolonja ne sviđa i ne bi htio ni da postoji mogućnost da padnem na nju... Pošto studiram dva faksa i bolonja mi je za petama tj. jedan pad po sadašnjem stavu fakulteta značila bi bolonja, a tako se onda moram ispisati s FERa jer nemreš to studirat uz bolonju na PMFu (da PMF je 10 puta zanimljiviji (meni), ali FER je 10 puta organiziraniji :P ).

Anyway mislim da više nije dvojbeno što piše u zakonu tj. da imamo pravo još 4 godine (mi s druge) studirati po starom programu. Sada još jedino to treba objasniti čelnicima fakulteta... Sretno mi bilo s time :D
rat in a cage (napisa):
D4rk0 (napisa):

Dakle faks je po zakonu dužan osigurati studentu da studira po programu po kojemu je upisao broj godina trajanja studija + 2.

a zakon kaže:
Zakon o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju, 23. srpnja 2003. (napisa):

(2) Studenti upisani na dodiplomski i poslijediplomski magistarski ili doktorski studij na dan stupanja na snagu ovoga Zakona imaju pravo dovršiti studij prema nastavnom programu i uvjetima koji su važili prilikom upisa u prvu godinu studija i steći odgovarajući akademski stupanj prema propisima koji su vrijedili prije stupanja na snagu ovoga Zakona.


dakle...kolko god mi se to ne sviđalo...ja sam po tom zakonu skužio da ta prava imaju studenti upisani prije donošenja tog zakona. (dakle ne mi koji smo sad druga) sad kad bi postojao neki noviji zakon u istom stilu koji se tiče ovog uvođenja bolonje... Confused
ma bilo kako bilo sa zakonima ili bez i dalje mi se sve ovo ne čini pravedno i uredu.

Po čemu si to shvatio? Smile Pa ipak u ovom zakonu piše da smo zaštićeni i da po onoe po čemu upišemo imamo i pravo završiti. That's all I ask for Wink

Meni se bolonja ne sviđa i ne bi htio ni da postoji mogućnost da padnem na nju... Pošto studiram dva faksa i bolonja mi je za petama tj. jedan pad po sadašnjem stavu fakulteta značila bi bolonja, a tako se onda moram ispisati s FERa jer nemreš to studirat uz bolonju na PMFu (da PMF je 10 puta zanimljiviji (meni), ali FER je 10 puta organiziraniji Razz ).

Anyway mislim da više nije dvojbeno što piše u zakonu tj. da imamo pravo još 4 godine (mi s druge) studirati po starom programu. Sada još jedino to treba objasniti čelnicima fakulteta... Sretno mi bilo s time Very Happy



_________________
www.spreha.net
Ljudski je griješiti, ali osjećaj je božanski...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Sljedeće
Stranica 1 / 12.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan