Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Homoseksualizam i engleski
Idite na 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
SickJedi
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 01. 10. 2004. (16:41:56)
Postovi: (3BC)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
12 = 42 - 30
Lokacija: Esperantija

PostPostano: 16:06 uto, 10. 10. 2006    Naslov: Homoseksualizam i engleski Citirajte i odgovorite

Vrlo neugodno iskustvo s engleskog...

Trazi se da se tema moderne bolesti suzi na temu o kojoj se moze napisati nesto kao esej. Ovo su otprilike bile rijeci profesorice:

"Znate... AIDS, lezbiljstvo, pederstvo... Kak se to ono zove... Homoseksualizam..."

Moze li se takav ispad na neki nacin sankcionirati?
Vrlo neugodno iskustvo s engleskog...

Trazi se da se tema moderne bolesti suzi na temu o kojoj se moze napisati nesto kao esej. Ovo su otprilike bile rijeci profesorice:

"Znate... AIDS, lezbiljstvo, pederstvo... Kak se to ono zove... Homoseksualizam..."

Moze li se takav ispad na neki nacin sankcionirati?



_________________
Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy) I bow before youVeliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy)
Depression is merely anger without enthusiasm.
There's no place like 127.0.0.1
Ken Lee je zakon!!!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 16:22 uto, 10. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

a zasto bi? zar svatko nema pravo na svoje misljenje?
uostalom danas se vode velike polemike oko toga
da li je homoseksualizam bolest ili ne.
a zasto bi? zar svatko nema pravo na svoje misljenje?
uostalom danas se vode velike polemike oko toga
da li je homoseksualizam bolest ili ne.



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
SickJedi
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 01. 10. 2004. (16:41:56)
Postovi: (3BC)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
12 = 42 - 30
Lokacija: Esperantija

PostPostano: 17:10 uto, 10. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Moderni svijet se slozio oko toga da to nije bolest i ne tretira se tako.
Moderni svijet se slozio oko toga da to nije bolest i ne tretira se tako.



_________________
Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy) I bow before youVeliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy)
Depression is merely anger without enthusiasm.
There's no place like 127.0.0.1
Ken Lee je zakon!!!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
me_me
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 09. 2006. (11:56:01)
Postovi: (CC)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 3

PostPostano: 17:43 uto, 10. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

a dobro, al ne mozete profesorici zabraniti da govori... lapsus, sta sad...
svakom se dogodi. kud bi dosli kad bi svakog osuđivali zbog njegovog mišljenja.
a dobro, al ne mozete profesorici zabraniti da govori... lapsus, sta sad...
svakom se dogodi. kud bi dosli kad bi svakog osuđivali zbog njegovog mišljenja.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 17:57 uto, 10. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Yeah, right, ajde da netko izvali da je "Hrvatstvo" bolest i stavi to u isti koš s AIDSom, pa se onda vadi na "slobodu govora", "lapsus" ili nesto slicno... :evil: A nacionalnost je cak i stvar izbora; sexualna orjentacija nije. :roll:

IMO, (buduci) intelektualci ne bi trebali tako olako prihvacati pljuvanje bilo koje manjine samo zato sto joj ne pripadaju... :ccc:

Homoseksual[b]nost[/b] (a ne homosekualizam) se definitivno prestao smatrati bolescu jos negdje 70ih godina proslog stoljeca. :roll: Ovakvi ispadi spadaju pod vrijedjanje sexualnih manjina i sirenje netrpeljivosti, sto je cak i kod nas zabranjeno, pogotovo na Sveucilistu. :evil:

Da odgovorim na pitanje iz topica: ne znam moze li se sankionirati... :neznam: Za takva pitanja, dobre adrese su vjerojatno Dekan, [url=http://www.monitor-statistica.hr/index.php?sect=model]Monitor Statistica[/url], [url=http://www.iskorak.org/hr/kontakt/]Iskorak[/url] i [url=http://www.kontra.hr/index.php?option=com_contact&Itemid=3]Kontra[/url]. 8)
Yeah, right, ajde da netko izvali da je "Hrvatstvo" bolest i stavi to u isti koš s AIDSom, pa se onda vadi na "slobodu govora", "lapsus" ili nesto slicno... Evil or Very Mad A nacionalnost je cak i stvar izbora; sexualna orjentacija nije. Rolling Eyes

IMO, (buduci) intelektualci ne bi trebali tako olako prihvacati pljuvanje bilo koje manjine samo zato sto joj ne pripadaju... Ccc.... Sram te bilo...

Homoseksualnost (a ne homosekualizam) se definitivno prestao smatrati bolescu jos negdje 70ih godina proslog stoljeca. Rolling Eyes Ovakvi ispadi spadaju pod vrijedjanje sexualnih manjina i sirenje netrpeljivosti, sto je cak i kod nas zabranjeno, pogotovo na Sveucilistu. Evil or Very Mad

Da odgovorim na pitanje iz topica: ne znam moze li se sankionirati... Ja to stvarno ne znam Za takva pitanja, dobre adrese su vjerojatno Dekan, Monitor Statistica, Iskorak i Kontra. Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Chupko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 10. 2005. (22:12:53)
Postovi: (C)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 2
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 18:41 uto, 10. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Moram priznati da me mentalitet mojih dragih kolega nikad ne iznevjeri !!!

Covjek bi pomislio da sad kad smo svi pametni odrasli ljudi da ce se uvazavati neke ozbiljnije stvari kao "ljudska prava" i da ce nam profesorsko osoblje i studentski zivot malo bolje urezati u pamcenje sto to znaci zivjeti i postovati svoj i tudi zivot. (Klanjam se doticnoj profesorici, koja god da je, na tako mudrom i promisljenom izrazavanju)

Ali naravno to ne znaci da mi se opet nece dogoditi da vidim na ulici, secuci se do svog plemenitog faksa koji prsti inteligencijom i postojanoscu, covjeka kako mahnito tuce maleno dijete na ulici jer ga je osramotilo s takvim groznim iskazom djetinjstva kao sto je poskakutanje dok ljudi okolo gledaju praznim pogledima ne primijecujuci obiteljsku svadu iz naravno "ciste ljudske pristojnosti...bonton je bas lijepa stvar, sta nije?..ili barem poimanje pravila ponasanja kod nekih ljudi", dok pak iskazivanje ljubavi i njeznosti medu osoba istog spola koji nemaju apsolutno nikakve veze s ljudima oko sebe (i to zamislite drskosti nasred pjesackog prolaza skoro pa usred bijelog dana) privlaci tako ljubazne intelektualne mladice sa toljagama i misterioznim namjerama.

A naravno ako vam se ne svida buffet od mogucnosti isprebijanja ljudih cija seksualna orijentacija ne odgovara vasem poimanju "noralnog" ponasanja uvijek mozete za desert pretuci malenu tamnoputu djevojcicu jer se usudila tako nonsalatno raditi stvari kao sto su hodanje, cekanje na stanici, smijanje...

Nije li zivot divan!!!.....a mi se pitamo zasto nas drugi zovu divljacima....(ne ljudi nije vam to samo zbog nogometnih navijaca)

Moje pohvale kolegama SickJedi i vsego

P.S. za me_me: Bas zbog takvih "lapsusa" kvarimo sadasnju i buduce generacije

Ispricavam se na esejskoj opsirnosti ali imala sam los dan :-)))...pa sam se morala negdje otresti :twisted:
Moram priznati da me mentalitet mojih dragih kolega nikad ne iznevjeri !!!

Covjek bi pomislio da sad kad smo svi pametni odrasli ljudi da ce se uvazavati neke ozbiljnije stvari kao "ljudska prava" i da ce nam profesorsko osoblje i studentski zivot malo bolje urezati u pamcenje sto to znaci zivjeti i postovati svoj i tudi zivot. (Klanjam se doticnoj profesorici, koja god da je, na tako mudrom i promisljenom izrazavanju)

Ali naravno to ne znaci da mi se opet nece dogoditi da vidim na ulici, secuci se do svog plemenitog faksa koji prsti inteligencijom i postojanoscu, covjeka kako mahnito tuce maleno dijete na ulici jer ga je osramotilo s takvim groznim iskazom djetinjstva kao sto je poskakutanje dok ljudi okolo gledaju praznim pogledima ne primijecujuci obiteljsku svadu iz naravno "ciste ljudske pristojnosti...bonton je bas lijepa stvar, sta nije?..ili barem poimanje pravila ponasanja kod nekih ljudi", dok pak iskazivanje ljubavi i njeznosti medu osoba istog spola koji nemaju apsolutno nikakve veze s ljudima oko sebe (i to zamislite drskosti nasred pjesackog prolaza skoro pa usred bijelog dana) privlaci tako ljubazne intelektualne mladice sa toljagama i misterioznim namjerama.

A naravno ako vam se ne svida buffet od mogucnosti isprebijanja ljudih cija seksualna orijentacija ne odgovara vasem poimanju "noralnog" ponasanja uvijek mozete za desert pretuci malenu tamnoputu djevojcicu jer se usudila tako nonsalatno raditi stvari kao sto su hodanje, cekanje na stanici, smijanje...

Nije li zivot divan!!!.....a mi se pitamo zasto nas drugi zovu divljacima....(ne ljudi nije vam to samo zbog nogometnih navijaca)

Moje pohvale kolegama SickJedi i vsego

P.S. za me_me: Bas zbog takvih "lapsusa" kvarimo sadasnju i buduce generacije

Ispricavam se na esejskoj opsirnosti ali imala sam los dan Smile))...pa sam se morala negdje otresti Twisted Evil


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 20:11 uto, 10. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

samo da istaknem da nemam nista protiv homoseksualaca i
ne zagovaram nekakav kakav oblik diskriminacije.
kako vecina od nas nije dovoljno kompetentna za ovu raspravu
(barem ja nisam) smatram raspravu besmislenom. :eod:
samo da istaknem da nemam nista protiv homoseksualaca i
ne zagovaram nekakav kakav oblik diskriminacije.
kako vecina od nas nije dovoljno kompetentna za ovu raspravu
(barem ja nisam) smatram raspravu besmislenom. :eod:



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
tantun
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 03. 2004. (22:32:32)
Postovi: (21)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
20 = 20 - 0

PostPostano: 20:47 uto, 10. 10. 2006    Naslov: Re: Homoseksualizam i engleski Citirajte i odgovorite

[quote="SickJedi"]Vrlo neugodno iskustvo s engleskog...

Trazi se da se tema moderne bolesti suzi na temu o kojoj se moze napisati nesto kao esej. Ovo su otprilike bile rijeci profesorice:

"Znate... AIDS, lezbiljstvo, pederstvo... Kak se to ono zove... Homoseksualizam..."

Moze li se takav ispad na neki nacin sankcionirati?[/quote]

A jesi li upozorio profesoricu kad je to rekla?
Mislim da neki/neka profesor/profesorica kaze nesto sto smatram da je vrlo neprimjereno ili sto me jako vrijedja prvo bi ga/je upozorio, a tek poslije trazio nekakve sankcije (i to samo u ekstremnim slucajevima).

Bez uvrede, al ako si samo zabiljezio sto je rekla i sutio, a sad trazis neke sankcije protiv profesorice, onda mi se to cini jadno...
Danas ljudi ne bi trebali gubiti posao zbog "pogresnih izjava", kao nekad...
SickJedi (napisa):
Vrlo neugodno iskustvo s engleskog...

Trazi se da se tema moderne bolesti suzi na temu o kojoj se moze napisati nesto kao esej. Ovo su otprilike bile rijeci profesorice:

"Znate... AIDS, lezbiljstvo, pederstvo... Kak se to ono zove... Homoseksualizam..."

Moze li se takav ispad na neki nacin sankcionirati?


A jesi li upozorio profesoricu kad je to rekla?
Mislim da neki/neka profesor/profesorica kaze nesto sto smatram da je vrlo neprimjereno ili sto me jako vrijedja prvo bi ga/je upozorio, a tek poslije trazio nekakve sankcije (i to samo u ekstremnim slucajevima).

Bez uvrede, al ako si samo zabiljezio sto je rekla i sutio, a sad trazis neke sankcije protiv profesorice, onda mi se to cini jadno...
Danas ljudi ne bi trebali gubiti posao zbog "pogresnih izjava", kao nekad...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
alen
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 10. 2005. (23:25:58)
Postovi: (221)16
Sarma = la pohva - posuda
132 = 230 - 98

PostPostano: 21:01 uto, 10. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

I ja isto snažno podupirem borbu protiv svih oblika diskriminacije, ali istina je da se to neko vrijeme smatralo bolešću pa je moguće da prof. iz engleskog ima (vrlo) zastarjele informacije. Mislim da bi je samo trebalo upozoriti da je krivo informirana, a tek onda malo opasnije mjere ako uopće bude razloga za to.
I ja isto snažno podupirem borbu protiv svih oblika diskriminacije, ali istina je da se to neko vrijeme smatralo bolešću pa je moguće da prof. iz engleskog ima (vrlo) zastarjele informacije. Mislim da bi je samo trebalo upozoriti da je krivo informirana, a tek onda malo opasnije mjere ako uopće bude razloga za to.



_________________
Između ostalog, mislim da bi kolegij mjera i integral trebao imati svoj podforum među kolegijima treće godine


Zadnja promjena: alen; 16:40 sri, 11. 10. 2006; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Vl4do
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 18. 09. 2005. (14:38:44)
Postovi: (9C)16
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 16 - 21

PostPostano: 22:24 uto, 10. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]
Homoseksual[b]nost[/b] (a ne homosekualizam) se definitivno prestao smatrati bolescu jos negdje 70ih godina proslog stoljeca. :roll: Ovakvi ispadi spadaju pod vrijedjanje sexualnih manjina i sirenje netrpeljivosti, sto je cak i kod nas zabranjeno, pogotovo na Sveucilistu. [/quote]

ispadi? covjek vise ne smije reci sto misli? samo da podsjetim, isti zakon koji dozvoljava spomenutim manjinama da rade cirkus jednom godine na zrinjevcu dopusta meni (a i mnogim drugima navodno) da govorimo i mislimo sto hocemo dok ne sirimo mrznju....
a kolko vidim nije bilo nikakvog sirenja netrpeljivosti, tako da mi ovo izgleda kao lov na vještice...
uostalom, danas postoje mnoga istrazivanja koja opet ukazuju da bi to mogla biti bolest.... konkretno, homoseksualnost je povezana sa traumama u djetinjstvu....
ujedno... konkretno, 70ih godina proslog stoljeca je spomenuta udruga konstantirala da homoseksualnost nije PSIHICKA bolest... ista ta udruga je do doticnih 70ih tvrdila da je..... ocito je treba smatrati nepogresivom jer ne dao bog da se netko uvrijedi zbog ljudi koji misle svojom glavom :roll:
vsego (napisa):

Homoseksualnost (a ne homosekualizam) se definitivno prestao smatrati bolescu jos negdje 70ih godina proslog stoljeca. Rolling Eyes Ovakvi ispadi spadaju pod vrijedjanje sexualnih manjina i sirenje netrpeljivosti, sto je cak i kod nas zabranjeno, pogotovo na Sveucilistu.


ispadi? covjek vise ne smije reci sto misli? samo da podsjetim, isti zakon koji dozvoljava spomenutim manjinama da rade cirkus jednom godine na zrinjevcu dopusta meni (a i mnogim drugima navodno) da govorimo i mislimo sto hocemo dok ne sirimo mrznju....
a kolko vidim nije bilo nikakvog sirenja netrpeljivosti, tako da mi ovo izgleda kao lov na vještice...
uostalom, danas postoje mnoga istrazivanja koja opet ukazuju da bi to mogla biti bolest.... konkretno, homoseksualnost je povezana sa traumama u djetinjstvu....
ujedno... konkretno, 70ih godina proslog stoljeca je spomenuta udruga konstantirala da homoseksualnost nije PSIHICKA bolest... ista ta udruga je do doticnih 70ih tvrdila da je..... ocito je treba smatrati nepogresivom jer ne dao bog da se netko uvrijedi zbog ljudi koji misle svojom glavom Rolling Eyes


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
SickJedi
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 01. 10. 2004. (16:41:56)
Postovi: (3BC)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
12 = 42 - 30
Lokacija: Esperantija

PostPostano: 23:35 uto, 10. 10. 2006    Naslov: Re: Homoseksualizam i engleski Citirajte i odgovorite

[quote="tantun"]A jesi li upozorio profesoricu kad je to rekla?
Mislim da neki/neka profesor/profesorica kaze nesto sto smatram da je vrlo neprimjereno ili sto me jako vrijedja prvo bi ga/je upozorio, a tek poslije trazio nekakve sankcije (i to samo u ekstremnim slucajevima).[/quote]

Nazalost od cijele predavaone (koja je bila krcata) jedino sam ja reagirao i naglasio da to nije bolest na sto je ona odvratila sa nesto tipa "Ah, da..."

[quote="Vl4do"]ispadi? covjek vise ne smije reci sto misli? samo da podsjetim, isti zakon koji dozvoljava spomenutim manjinama da rade cirkus jednom godine na zrinjevcu dopusta meni (a i mnogim drugima navodno) da govorimo i mislimo sto hocemo dok ne sirimo mrznju....[/quote]

Mozda ta manjina ne bi radila taj "cirkus" jednom godisnje da se ista ta manjina ne diskriminira, mlati i omalovazava na ovakve nacine. Samo pokusavaju skrenuti paznju na svoj problem...

Vjerske zajednice (vece i manje) rade cirkuse vise puta godisnje, mene to iskreno smeta, ali pustim ih da se na miru vesele.

Zar je tako tesko zivjeti i pustiti druge da zive?
tantun (napisa):
A jesi li upozorio profesoricu kad je to rekla?
Mislim da neki/neka profesor/profesorica kaze nesto sto smatram da je vrlo neprimjereno ili sto me jako vrijedja prvo bi ga/je upozorio, a tek poslije trazio nekakve sankcije (i to samo u ekstremnim slucajevima).


Nazalost od cijele predavaone (koja je bila krcata) jedino sam ja reagirao i naglasio da to nije bolest na sto je ona odvratila sa nesto tipa "Ah, da..."

Vl4do (napisa):
ispadi? covjek vise ne smije reci sto misli? samo da podsjetim, isti zakon koji dozvoljava spomenutim manjinama da rade cirkus jednom godine na zrinjevcu dopusta meni (a i mnogim drugima navodno) da govorimo i mislimo sto hocemo dok ne sirimo mrznju....


Mozda ta manjina ne bi radila taj "cirkus" jednom godisnje da se ista ta manjina ne diskriminira, mlati i omalovazava na ovakve nacine. Samo pokusavaju skrenuti paznju na svoj problem...

Vjerske zajednice (vece i manje) rade cirkuse vise puta godisnje, mene to iskreno smeta, ali pustim ih da se na miru vesele.

Zar je tako tesko zivjeti i pustiti druge da zive?



_________________
Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy) I bow before youVeliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy)
Depression is merely anger without enthusiasm.
There's no place like 127.0.0.1
Ken Lee je zakon!!!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 0:10 sri, 11. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Vl4do"]ispadi? covjek vise ne smije reci sto misli?[/quote]

Zapravo ne. :P [u][b]Predavaonica[/b][/u] je tu da objasnimo gradivo, a ne da vam naturamo svoje stavove. :roll: Ne nastavnike brkati s popovima koji savjetuju slusateljstvo za koga da glasuje... )-PP

A tvojih aktualnih znanstvenih spoznaja na ovu temu sam se i tako nagledao na onom drugom topicu... :wall:

[quote="SickJedi"]Zar je tako tesko zivjeti i pustiti druge da zive?[/quote]

Naravno da nije, dok god ti drugi zive onako kako si je to upitana osoba zamislila... :twisted: ;)

Besides, tebi i u nicku pise da si "sick", valjda isto kao i ti neljudi koje branis... :PP
Vl4do (napisa):
ispadi? covjek vise ne smije reci sto misli?


Zapravo ne. Razz Predavaonica je tu da objasnimo gradivo, a ne da vam naturamo svoje stavove. Rolling Eyes Ne nastavnike brkati s popovima koji savjetuju slusateljstvo za koga da glasuje... Hehehe...

A tvojih aktualnih znanstvenih spoznaja na ovu temu sam se i tako nagledao na onom drugom topicu... Brick wall

SickJedi (napisa):
Zar je tako tesko zivjeti i pustiti druge da zive?


Naravno da nije, dok god ti drugi zive onako kako si je to upitana osoba zamislila... Twisted Evil Wink

Besides, tebi i u nicku pise da si "sick", valjda isto kao i ti neljudi koje branis... Weeee-heeee!!!



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
venovako
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (22:46:38)
Postovi: (2F9)16
Sarma = la pohva - posuda
56 = 65 - 9

PostPostano: 0:14 sri, 11. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sveuciliste je zadnje mjesto gdje bi se smjele sankcionirati necije rijeci, ma kakvima ih smatrali. Da se stvari kakve su ovdje navedene (a u doslovnost kojih, nazalost, mozemo samo vjerovati trecoj strani) prezentiraju u skoli, javnim medijima ili zakonima i uredbama, dakle tamo gdje formiraju misljenje ili reguliraju ponasanje onih kojima su upucene, onda bi se dalo razglabati o prikladnoj reakciji. Ali ocekuje se da su tzv. akademski gradjani dovoljno formirane i svjesne licnosti da samostalno prosudjuju i shodno prosudbi redirektaju problematicne izjave u /dev/null.
Sveuciliste je zadnje mjesto gdje bi se smjele sankcionirati necije rijeci, ma kakvima ih smatrali. Da se stvari kakve su ovdje navedene (a u doslovnost kojih, nazalost, mozemo samo vjerovati trecoj strani) prezentiraju u skoli, javnim medijima ili zakonima i uredbama, dakle tamo gdje formiraju misljenje ili reguliraju ponasanje onih kojima su upucene, onda bi se dalo razglabati o prikladnoj reakciji. Ali ocekuje se da su tzv. akademski gradjani dovoljno formirane i svjesne licnosti da samostalno prosudjuju i shodno prosudbi redirektaju problematicne izjave u /dev/null.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 0:19 sri, 11. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

@venovako: Da li bi jednako tako branio profesora koji bi svako predavanje zapoceo... stajaznam... cetnickim pozdravom (valjda tako nesto postoji)? :-k Ako da, ok... ali, ako ne - u cemu je razlika? :-k

P.S. Jasno, pretpostavljamo da je "treca osoba" ovdje dobro prenijela dogadjaj. ;)
@venovako: Da li bi jednako tako branio profesora koji bi svako predavanje zapoceo... stajaznam... cetnickim pozdravom (valjda tako nesto postoji)? Think Ako da, ok... ali, ako ne - u cemu je razlika? Think

P.S. Jasno, pretpostavljamo da je "treca osoba" ovdje dobro prenijela dogadjaj. Wink



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
venovako
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (22:46:38)
Postovi: (2F9)16
Sarma = la pohva - posuda
56 = 65 - 9

PostPostano: 0:30 sri, 11. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne branim nikoga.
Dapace, navedene mi rijeci nimalo nisu drage.
Profesoru koji bi zapocinjao predavanje ... npr ... cetnickim pozdravom nikad vise ne bih dosao na nastavu i tu prica zavrsava. Ne bi mi trebao neki drzavni organ doci i izlupati tog profesora pendrekom po glavi, niti bih se brinuo da ce neki zabludjeli student shvatiti iz njegovih ispada da su cetnici bili bas cool frajeri.
Ono sto branim je sloboda govora koja bi trebala biti inherentna akademskoj zajednici.
Ako cemo do primjera: zasto se ne bi netko sjetio prozvati me i traziti sankcije zato sto sam na vjezbama rekao da ne volim Dev-C++ i preporucam MS Visual Studio za studente koji ce programirati na Windowsima, jer kao reklamiram stranu tvrtku, komercijalni softver, iskoristavam poziciju za favoriziranje jedne strane i sl. idiotarije.
Ne branim nikoga.
Dapace, navedene mi rijeci nimalo nisu drage.
Profesoru koji bi zapocinjao predavanje ... npr ... cetnickim pozdravom nikad vise ne bih dosao na nastavu i tu prica zavrsava. Ne bi mi trebao neki drzavni organ doci i izlupati tog profesora pendrekom po glavi, niti bih se brinuo da ce neki zabludjeli student shvatiti iz njegovih ispada da su cetnici bili bas cool frajeri.
Ono sto branim je sloboda govora koja bi trebala biti inherentna akademskoj zajednici.
Ako cemo do primjera: zasto se ne bi netko sjetio prozvati me i traziti sankcije zato sto sam na vjezbama rekao da ne volim Dev-C++ i preporucam MS Visual Studio za studente koji ce programirati na Windowsima, jer kao reklamiram stranu tvrtku, komercijalni softver, iskoristavam poziciju za favoriziranje jedne strane i sl. idiotarije.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 0:40 sri, 11. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ok, priznajem si da si konzistentan s idealima o Sveucilistu. =D>

Ja ipak vucem granicu na govoru mrznje, pod sto - po mom misljenju - spada labeliranje cijele jedne {nacionalne, rasne, sexualne,...} manjine - bolesnom. :roll:
Ok, priznajem si da si konzistentan s idealima o Sveucilistu. Applause

Ja ipak vucem granicu na govoru mrznje, pod sto - po mom misljenju - spada labeliranje cijele jedne {nacionalne, rasne, sexualne,...} manjine - bolesnom. Rolling Eyes



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
venovako
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (22:46:38)
Postovi: (2F9)16
Sarma = la pohva - posuda
56 = 65 - 9

PostPostano: 0:55 sri, 11. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

OK, ali nije profesorica iznijela dogmu koju ce pokorni student morati izrecitirati na ispitu i u nju vjerovati, siriti je i boriti se za nju dok ne odapne.
Koja bi uopce bila korist od nekakvih sankcija?
Najucinkovitija je sankcija izignorirati svakojake cudnovate izjave.
Ne znam sto bi se tu jos dalo reci, pa nabacujem lagani :eod: s moje strane.
OK, ali nije profesorica iznijela dogmu koju ce pokorni student morati izrecitirati na ispitu i u nju vjerovati, siriti je i boriti se za nju dok ne odapne.
Koja bi uopce bila korist od nekakvih sankcija?
Najucinkovitija je sankcija izignorirati svakojake cudnovate izjave.
Ne znam sto bi se tu jos dalo reci, pa nabacujem lagani :eod: s moje strane.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 1:42 sri, 11. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Umalo zaboravih:

[quote="venovako"]Profesoru koji bi zapocinjao predavanje ... npr ... cetnickim pozdravom nikad vise ne bih dosao na nastavu i tu prica zavrsava.[/quote]

Bolonjci (barem formalno) nemaju taj izbor; njima su predavanja obavezna. :P A teta iz Engleskog je i u moje doba popisivala ljude, pa tu pogotovo ne pali tvoje rjesenje. :(

[quote="venovako"]Koja bi uopce bila korist od nekakvih sankcija?[/quote]

Hmda... ne zagovaram ni ja nekakve "sankcije". :o IMO, idealno bi bilo da ju Dekan (ili tko je vec mjerodavan) upozori da se za katedrom suzdrzi od homofobnih (i bilo kakvih drugih (manjinsko)mrziteljskih) ispada i basta. :D Netko je spomenuo gubitak posla... smijesno; ljudi ne gube posao ni za daleko ozbiljnije stvari. :lol:
Umalo zaboravih:

venovako (napisa):
Profesoru koji bi zapocinjao predavanje ... npr ... cetnickim pozdravom nikad vise ne bih dosao na nastavu i tu prica zavrsava.


Bolonjci (barem formalno) nemaju taj izbor; njima su predavanja obavezna. Razz A teta iz Engleskog je i u moje doba popisivala ljude, pa tu pogotovo ne pali tvoje rjesenje. Sad

venovako (napisa):
Koja bi uopce bila korist od nekakvih sankcija?


Hmda... ne zagovaram ni ja nekakve "sankcije". Surprised IMO, idealno bi bilo da ju Dekan (ili tko je vec mjerodavan) upozori da se za katedrom suzdrzi od homofobnih (i bilo kakvih drugih (manjinsko)mrziteljskih) ispada i basta. Very Happy Netko je spomenuo gubitak posla... smijesno; ljudi ne gube posao ni za daleko ozbiljnije stvari. Laughing



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
me_me
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 09. 2006. (11:56:01)
Postovi: (CC)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 3

PostPostano: 7:53 sri, 11. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

ma joj, krivo ste me shvatili.
pod lapsus nisam mislila da opravdavam njezine rijeci, nego sam htjela reci da se uopce nije vodila rasprava o navedenoj temi, nego o temi za seminarski rad (moram priznati da nisam cula kad je ovo rekla).
dakle sve to skupa je bila jedna njezina recenica, nevezana za bilo kakvu raspravu o homoseksualizmu.
profesorica je eto, pogrijesila sto je homoseksualizam strpala pod bolest, ali mislila sam da joj to ne treba tako uzeti za zlo posto ona u principu nije iznosila svoje misljenje nego je to predlozila kao temu... ok, greska...
ali, puno bih ostrija bila da nam je nametala svoje misljenje i uvjeravala nas da su neki njezini stavovi ispravni i da ih kao takve moramo postivati, ovako ona nikome nije nastetila.
slazem se onim sta je netko gore vec napisao, nismo osnovna skola pa da jos formiramo stavove, dakle ako smatramo da homoseksualizam nije bolest, izjava profesorice nece to promijeniti.
ukratko, nije to trebala reci, ali ne znam bas da bi se ovakve izjave na bilo koji nacin mogle sankcionirati sto je i bilo pitanje prvog posta. zato sam napisala ono gore, nemojte me odmah krivo shvacati... :?
nisam mislila nista lose.
ma joj, krivo ste me shvatili.
pod lapsus nisam mislila da opravdavam njezine rijeci, nego sam htjela reci da se uopce nije vodila rasprava o navedenoj temi, nego o temi za seminarski rad (moram priznati da nisam cula kad je ovo rekla).
dakle sve to skupa je bila jedna njezina recenica, nevezana za bilo kakvu raspravu o homoseksualizmu.
profesorica je eto, pogrijesila sto je homoseksualizam strpala pod bolest, ali mislila sam da joj to ne treba tako uzeti za zlo posto ona u principu nije iznosila svoje misljenje nego je to predlozila kao temu... ok, greska...
ali, puno bih ostrija bila da nam je nametala svoje misljenje i uvjeravala nas da su neki njezini stavovi ispravni i da ih kao takve moramo postivati, ovako ona nikome nije nastetila.
slazem se onim sta je netko gore vec napisao, nismo osnovna skola pa da jos formiramo stavove, dakle ako smatramo da homoseksualizam nije bolest, izjava profesorice nece to promijeniti.
ukratko, nije to trebala reci, ali ne znam bas da bi se ovakve izjave na bilo koji nacin mogle sankcionirati sto je i bilo pitanje prvog posta. zato sam napisala ono gore, nemojte me odmah krivo shvacati... Confused
nisam mislila nista lose.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Vl4do
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 18. 09. 2005. (14:38:44)
Postovi: (9C)16
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 16 - 21

PostPostano: 8:52 sri, 11. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]
Zapravo ne. :P [u][b]Predavaonica[/b][/u] je tu da objasnimo gradivo, a ne da vam naturamo svoje stavove. :roll: Ne nastavnike brkati s popovima koji savjetuju slusateljstvo za koga da glasuje... )-PP

A tvojih aktualnih znanstvenih spoznaja na ovu temu sam se i tako nagledao na onom drugom topicu... :wall:[/quote]

kolko ja znam ona nije nikome nametala svoje stavove....
npr... da li bi se ja sad kao krscanin trebao osjecati uvrijedjen sto si ti izvalio ovu glupost o popovima? da li bih te ja trebao nekome prijaviti? ili da ako te kojim slucajem budem imao iz nekog predmeta, da trazim tvoje izuzece zato sto mislim da siris govor mrznje prema krscanima?

tu se mnogi deklariraju intelektualcima, a opet bi sankcionirali nekoga samo zato što misli drukčije.... kolko daleko bi onda tak išli?
da li bi ti ujedno sankcionirao svakog znanstvenika koji vodi istraživanje da li je homoseksualnost bolest jer takva insinuacija "vrijeđa" dotičnu manjinu?
vsego (napisa):

Zapravo ne. Razz Predavaonica je tu da objasnimo gradivo, a ne da vam naturamo svoje stavove. Rolling Eyes Ne nastavnike brkati s popovima koji savjetuju slusateljstvo za koga da glasuje... Hehehe...

A tvojih aktualnih znanstvenih spoznaja na ovu temu sam se i tako nagledao na onom drugom topicu... Brick wall


kolko ja znam ona nije nikome nametala svoje stavove....
npr... da li bi se ja sad kao krscanin trebao osjecati uvrijedjen sto si ti izvalio ovu glupost o popovima? da li bih te ja trebao nekome prijaviti? ili da ako te kojim slucajem budem imao iz nekog predmeta, da trazim tvoje izuzece zato sto mislim da siris govor mrznje prema krscanima?

tu se mnogi deklariraju intelektualcima, a opet bi sankcionirali nekoga samo zato što misli drukčije.... kolko daleko bi onda tak išli?
da li bi ti ujedno sankcionirao svakog znanstvenika koji vodi istraživanje da li je homoseksualnost bolest jer takva insinuacija "vrijeđa" dotičnu manjinu?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Sljedeće
Stranica 1 / 12.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan