Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Maturalni rad: kriteriji konvergencije redova... može pomo

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Diplomski, magisteriji, doktorati,...
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
lubenica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 12. 2006. (15:23:58)
Postovi: (9)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 15:29 sri, 20. 12. 2006    Naslov: Maturalni rad: kriteriji konvergencije redova... može pomo Citirajte i odgovorite

evo, ja sam nova forumašica pa mi oprostite ako sam krivo stavila temu ili neš slično...
uglavnom, sad sam četvrti razred matematičke gimnazije i htjela bi pisati konvergencije redova za maturalnu radnju...
što vi mislite o tome? gdje da nađem potrebnu literaturu i kako bi to uopće trebalo izgledati?
hvala vam puno na pomoći...
evo, ja sam nova forumašica pa mi oprostite ako sam krivo stavila temu ili neš slično...
uglavnom, sad sam četvrti razred matematičke gimnazije i htjela bi pisati konvergencije redova za maturalnu radnju...
što vi mislite o tome? gdje da nađem potrebnu literaturu i kako bi to uopće trebalo izgledati?
hvala vam puno na pomoći...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
cinik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 04. 2003. (23:34:09)
Postovi: (1FB)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
28 = 43 - 15
Lokacija: /proc/sys/cpu/

PostPostano: 18:22 sri, 20. 12. 2006    Naslov: Re: Maturalni rad: kriteriji konvergencije redova... može p Citirajte i odgovorite

[quote="lubenica"]evo, ja sam nova forumašica pa mi oprostite ako sam krivo stavila temu ili neš slično...
uglavnom, sad sam četvrti razred matematičke gimnazije i htjela bi pisati konvergencije redova za maturalnu radnju...
[/quote]


hmph....

evo ti jedan prijedlog strukture:


1. uvod

tekst tipa zašto ti je ovo zanimljivo, te kratki povijesni pregled (1str, NAJVISE 2).

2. nizovi

2.1. konacni nizovi

definicija konacnog niza; par primjera konacnih nizova. mislim da Devide (Matematicka citanka) ima tu neke primjere i teoriju. (1-2 str)

2.2. beskonačni nizovi

definicija beskonacnog niza, nekoliko primjera, geometrijski i aritmticki niz... nekoliko cudnih nizova i tako dalje... na kraju dva primjera iz kojih ce biti jasno sto bi konvergencija mogla biti, a sto ne. (2-3 str)

2.3. konvergencija niza

kada kazemo da je niz konvergentan? pojam gomilista, limesa, primjeri... 3 stranice.

3. red i konvregencija reda
3.1. definicija reda

definicija i primjeri, 2 stranice

3.2. obicna konvergencija

kada red konvergira? neki uvjeti (tzv. kriteriji konvergencije), primjeri, racun za neke primjere (4 stranice)

3.3. apsolutna konvergencija

definicija aps. konvergencije, primjeri konvergentnih redova koji nisu apsolutno konvergentni... _mozda_ dokaz da su svi apsolutno konvergentni redovi obicno konvergentni. (2-3 stranice)

4. redovi i funkcije
4.1. red potencija, Fourierov red

malo o jednom i o drugom pojmu (ovo je malo teze, pa mozda i ne bi trebalo), primjeri, primjeri, primjeri... (3 stranice)

4.1. konvergencija po tockama

Sto to je, primjeri. (2 stranice)

4.2. uniformna konvergencija

Sto to je, primjeri, integriranje i deriviranje uniformno konvergentnih redova, primjeri primjeri primjeri... (4 stranice)

5. zakljucak. (1-2 stranice)

dakle, ovo je prijedlog za jedno 25-30 stranica... vjerojatno se moze spakirati i na manje..

dakle, osnovna literatura bi ti mogle biti knjige za 1. godinu iz Analize 1 i 2 profesora Kurepe, te mozda jos neka skripta ili materijali... kasnije javim neki detaljniji popis.

kako ti ide engleski? ima dosta strane literature pisane da ih se može shvatiti u 4. srednje, pa mozda i tu mogu nesto preporuciti.



'ave fun!



Sinisa
lubenica (napisa):
evo, ja sam nova forumašica pa mi oprostite ako sam krivo stavila temu ili neš slično...
uglavnom, sad sam četvrti razred matematičke gimnazije i htjela bi pisati konvergencije redova za maturalnu radnju...



hmph....

evo ti jedan prijedlog strukture:


1. uvod

tekst tipa zašto ti je ovo zanimljivo, te kratki povijesni pregled (1str, NAJVISE 2).

2. nizovi

2.1. konacni nizovi

definicija konacnog niza; par primjera konacnih nizova. mislim da Devide (Matematicka citanka) ima tu neke primjere i teoriju. (1-2 str)

2.2. beskonačni nizovi

definicija beskonacnog niza, nekoliko primjera, geometrijski i aritmticki niz... nekoliko cudnih nizova i tako dalje... na kraju dva primjera iz kojih ce biti jasno sto bi konvergencija mogla biti, a sto ne. (2-3 str)

2.3. konvergencija niza

kada kazemo da je niz konvergentan? pojam gomilista, limesa, primjeri... 3 stranice.

3. red i konvregencija reda
3.1. definicija reda

definicija i primjeri, 2 stranice

3.2. obicna konvergencija

kada red konvergira? neki uvjeti (tzv. kriteriji konvergencije), primjeri, racun za neke primjere (4 stranice)

3.3. apsolutna konvergencija

definicija aps. konvergencije, primjeri konvergentnih redova koji nisu apsolutno konvergentni... _mozda_ dokaz da su svi apsolutno konvergentni redovi obicno konvergentni. (2-3 stranice)

4. redovi i funkcije
4.1. red potencija, Fourierov red

malo o jednom i o drugom pojmu (ovo je malo teze, pa mozda i ne bi trebalo), primjeri, primjeri, primjeri... (3 stranice)

4.1. konvergencija po tockama

Sto to je, primjeri. (2 stranice)

4.2. uniformna konvergencija

Sto to je, primjeri, integriranje i deriviranje uniformno konvergentnih redova, primjeri primjeri primjeri... (4 stranice)

5. zakljucak. (1-2 stranice)

dakle, ovo je prijedlog za jedno 25-30 stranica... vjerojatno se moze spakirati i na manje..

dakle, osnovna literatura bi ti mogle biti knjige za 1. godinu iz Analize 1 i 2 profesora Kurepe, te mozda jos neka skripta ili materijali... kasnije javim neki detaljniji popis.

kako ti ide engleski? ima dosta strane literature pisane da ih se može shvatiti u 4. srednje, pa mozda i tu mogu nesto preporuciti.



'ave fun!



Sinisa



_________________
Oslobodjen Senata.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
lubenica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 12. 2006. (15:23:58)
Postovi: (9)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 20:36 sri, 20. 12. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

joj, puno ti hvala Sinisa... ja nisam znala ni otkud da pocnem...
engleski mi ide onak, dosta dobro, mislim da bi se mogla nekak snaci i u stranoj literaturi...
jos jednom ti hvala
joj, puno ti hvala Sinisa... ja nisam znala ni otkud da pocnem...
engleski mi ide onak, dosta dobro, mislim da bi se mogla nekak snaci i u stranoj literaturi...
jos jednom ti hvala


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Diplomski, magisteriji, doktorati,... Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan