Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Deselektiranje radio buttona

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Računarski praktikum 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Gost






PostPostano: 15:03 sub, 13. 1. 2007    Naslov: Deselektiranje radio buttona Citirajte i odgovorite

Radi se o zadatku koji je za predaju.
Kako mogu nakon unosa u bazu ponisiti radiobuttone za spol(postaviti ih na neselektirane), jer oni pripadaju button grupi i ako pokusam sa metodom doClick() onda ce se zabiljeziti drugi spol. molim pomoc...hvala
Radi se o zadatku koji je za predaju.
Kako mogu nakon unosa u bazu ponisiti radiobuttone za spol(postaviti ih na neselektirane), jer oni pripadaju button grupi i ako pokusam sa metodom doClick() onda ce se zabiljeziti drugi spol. molim pomoc...hvala


[Vrh]
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 17:13 sub, 13. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[code:1]<html>
<body>
<form>
<p><input type="radio" id="myradio1" name="myradio" value="1" />Radio 1<br />
<input type="radio" id="myradio2" name="myradio" value="2" />Radio 2<br />
<input type="button" name="reset" value="Reset 1" onClick="document.getElementById('myradio1').checked=false;" />
<input type="button" name="reset" value="Reset 2" onClick="document.getElementById('myradio2').checked=false;" /></p>
</form>
</body>
</html>[/code:1]

HTH :)
Kod:
<html>
<body>
<form>
<p><input type="radio" id="myradio1" name="myradio" value="1" />Radio 1<br />
<input type="radio" id="myradio2" name="myradio" value="2" />Radio 2<br />
<input type="button" name="reset" value="Reset 1" onClick="document.getElementById('myradio1').checked=false;" />
<input type="button" name="reset" value="Reset 2" onClick="document.getElementById('myradio2').checked=false;" /></p>
</form>
</body>
</html>


HTH Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Melkor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2004. (18:48:00)
Postovi: (291)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
140 = 152 - 12
Lokacija: Void

PostPostano: 21:58 sub, 13. 1. 2007    Naslov: Re: Deselektiranje radio buttona Citirajte i odgovorite

[quote="[url=http://java.sun.com/j2se/1.5.0/docs/api/javax/swing/ButtonGroup.html]Java API[/url]"]There is no way to turn a button programmatically to "off", in order to clear the button group. To give the appearance of "none selected", add an invisible radio button to the group and then programmatically select that button to turn off all the displayed radio buttons. For example, a normal button with the label "none" could be wired to select the invisible radio button.[/quote]

Nadam se da pomaže. :)
Java API (napisa):
There is no way to turn a button programmatically to "off", in order to clear the button group. To give the appearance of "none selected", add an invisible radio button to the group and then programmatically select that button to turn off all the displayed radio buttons. For example, a normal button with the label "none" could be wired to select the invisible radio button.


Nadam se da pomaže. Smile



_________________
I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 22:19 sub, 13. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Java? :shock: Bice sam pobrkao kolegije. :oops: Gdje ono ucite HTML+JavaScript? :-k
Java? Shocked Bice sam pobrkao kolegije. Embarassed Gdje ono ucite HTML+JavaScript? Think



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 23:32 sub, 13. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Praktikum1
Nema veze, rijesio sam taj problem dodavanjem jednog radio buttona koji je po defaultu oznacen ali ne predstavlja nista pa se prilikom refresha on oznaci kao neki pocetni.
Praktikum1
Nema veze, rijesio sam taj problem dodavanjem jednog radio buttona koji je po defaultu oznacen ali ne predstavlja nista pa se prilikom refresha on oznaci kao neki pocetni.


[Vrh]
Melkor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2004. (18:48:00)
Postovi: (291)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
140 = 152 - 12
Lokacija: Void

PostPostano: 1:02 ned, 14. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Gdje ono ucite HTML+JavaScript? :-k[/quote]

JavaScript nigdje. :)

@Gost: Pa, kao što dokumentacija kaže, jedino tako je i moguće. Još ga sakriješ sa setVisible(false) i radi super. :)
vsego (napisa):
Gdje ono ucite HTML+JavaScript? Think


JavaScript nigdje. Smile

@Gost: Pa, kao što dokumentacija kaže, jedino tako je i moguće. Još ga sakriješ sa setVisible(false) i radi super. Smile



_________________
I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Računarski praktikum 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan