Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Dokaz za teorem o sinusima? (objasnjenje gradiva)

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Čistilište
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
micek 007
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 01. 2007. (10:54:16)
Postovi: (4)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 0 - 1
Lokacija: zg

PostPostano: 11:19 ned, 28. 1. 2007    Naslov: Dokaz za teorem o sinusima? Citirajte i odgovorite

:shock:
Shocked


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
micek 007
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 01. 2007. (10:54:16)
Postovi: (4)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 0 - 1
Lokacija: zg

PostPostano: 11:23 ned, 28. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

TREBA MI OBJAŠNJENJE DOKAZA ZA SINUSOV POUČAK, O ODNOSU STRANICA I KUTOVA U TROKUTU, ALI NE S FORMULAMA, VEĆ OBJAŠNJENJEM . . . AKO ME RAZUMIJETE !!!!!!!!!!!!!!!!



[color=blue][b]Moderator:[/b] Razumijemo te, ali to nije razlog da se deres (velika slova) i trpas tone usklicnika i upitnika.[/color]
TREBA MI OBJAŠNJENJE DOKAZA ZA SINUSOV POUČAK, O ODNOSU STRANICA I KUTOVA U TROKUTU, ALI NE S FORMULAMA, VEĆ OBJAŠNJENJEM . . . AKO ME RAZUMIJETE !!!!!!!!!!!!!!!!



Moderator: Razumijemo te, ali to nije razlog da se deres (velika slova) i trpas tone usklicnika i upitnika.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
hermione
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 09. 2003. (10:50:57)
Postovi: (152)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 11:34 ned, 28. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="micek 007"]TREBA MI OBJAŠNJENJE DOKAZA ZA SINUSOV POUČAK, O ODNOSU STRANICA I KUTOVA U TROKUTU, ALI NE S FORMULAMA, VEĆ OBJAŠNJENJEM . . . AKO ME RAZUMIJETE !!!!!!!!!!!!!!!![/quote]
1. Ne postojii sinusov poucak! (lako objasnjivo i zasto, jer ne postoji stricek sinus). Ali na srecu postoji poucak o sinusima kutova u trokutu....
E sada ne kuzim sto bas trebas? Poucak se dokazuje metodom razlikovanja slucajeva
U biti taj poucak kaze:
Sinusi kutova u trokutu odnose se kao duljine tim kutovima nasuprotnih stranica tog trokuta. Omjer duljine stranice i sinusa njoj nasuprotnog kuta jednak je promjeru tom trokutu opisane kruznice. :capa:
micek 007 (napisa):
TREBA MI OBJAŠNJENJE DOKAZA ZA SINUSOV POUČAK, O ODNOSU STRANICA I KUTOVA U TROKUTU, ALI NE S FORMULAMA, VEĆ OBJAŠNJENJEM . . . AKO ME RAZUMIJETE !!!!!!!!!!!!!!!!

1. Ne postojii sinusov poucak! (lako objasnjivo i zasto, jer ne postoji stricek sinus). Ali na srecu postoji poucak o sinusima kutova u trokutu....
E sada ne kuzim sto bas trebas? Poucak se dokazuje metodom razlikovanja slucajeva
U biti taj poucak kaze:
Sinusi kutova u trokutu odnose se kao duljine tim kutovima nasuprotnih stranica tog trokuta. Omjer duljine stranice i sinusa njoj nasuprotnog kuta jednak je promjeru tom trokutu opisane kruznice. Capa



_________________
http://www.youtube.com/watch?v=SjN_4LO-5L8

U tijelu nema pravih ideala
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
micek 007
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 01. 2007. (10:54:16)
Postovi: (4)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 0 - 1
Lokacija: zg

PostPostano: 11:10 pon, 29. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

treba mi dokaz za taj teorem, kao primjer trokut i njemu opisana kružnica, pa me zanima je li bolje objasnit to preko visine na stranicu c, ili talesovim teoremima, obodni kut, bla bla.... jer trebam dokazat preko nekog primjera da se stranice u trokutu međusobno odnose kao sinusi nasuprotnih kutova,, ali s objašnjenjem kako ??!
treba mi dokaz za taj teorem, kao primjer trokut i njemu opisana kružnica, pa me zanima je li bolje objasnit to preko visine na stranicu c, ili talesovim teoremima, obodni kut, bla bla.... jer trebam dokazat preko nekog primjera da se stranice u trokutu međusobno odnose kao sinusi nasuprotnih kutova,, ali s objašnjenjem kako ??!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
hermione
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 09. 2003. (10:50:57)
Postovi: (152)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 11:53 pon, 29. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="micek 007"]treba mi dokaz za taj teorem, kao primjer trokut i njemu opisana kružnica, pa me zanima je li bolje objasnit to preko visine na stranicu c, ili talesovim teoremima, obodni kut, bla bla.... jer trebam dokazat preko nekog primjera da se stranice u trokutu međusobno odnose kao sinusi nasuprotnih kutova,, ali s objašnjenjem kako ??![/quote]
Pogledaj dokaz u Pavkovic-Veljan EM 1 ili EM2, ili u srednjoskolskom udzbeniku..Kao sto sam vec rekla poucak se dokazuje metodom razlikovanja slucajeva. Ako dokazujes tzv. prvi dio poucka koji govori samo o odnosu sinusa kutova i stranica onda ti treba samo osnovna trigonometrija trokuta. Visinu izrazis na dva nacina i blablabla....za sve slucajeve..blablabla...
Ako pak imas i onaj drugi dio poucka u kojem se kaze da je omjer duljine stranice i sinusa njoj nasuprotnog kuta jednak promjeru tom trokutu opisane kruznice onda opet metodom razlikovanja slucajave koristeci Talesov tm, Tm. o sredisnjem i obodnom kutu dokazes tvrdnju....
micek 007 (napisa):
treba mi dokaz za taj teorem, kao primjer trokut i njemu opisana kružnica, pa me zanima je li bolje objasnit to preko visine na stranicu c, ili talesovim teoremima, obodni kut, bla bla.... jer trebam dokazat preko nekog primjera da se stranice u trokutu međusobno odnose kao sinusi nasuprotnih kutova,, ali s objašnjenjem kako ??!

Pogledaj dokaz u Pavkovic-Veljan EM 1 ili EM2, ili u srednjoskolskom udzbeniku..Kao sto sam vec rekla poucak se dokazuje metodom razlikovanja slucajeva. Ako dokazujes tzv. prvi dio poucka koji govori samo o odnosu sinusa kutova i stranica onda ti treba samo osnovna trigonometrija trokuta. Visinu izrazis na dva nacina i blablabla....za sve slucajeve..blablabla...
Ako pak imas i onaj drugi dio poucka u kojem se kaze da je omjer duljine stranice i sinusa njoj nasuprotnog kuta jednak promjeru tom trokutu opisane kruznice onda opet metodom razlikovanja slucajave koristeci Talesov tm, Tm. o sredisnjem i obodnom kutu dokazes tvrdnju....



_________________
http://www.youtube.com/watch?v=SjN_4LO-5L8

U tijelu nema pravih ideala
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
micek 007
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 01. 2007. (10:54:16)
Postovi: (4)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 0 - 1
Lokacija: zg

PostPostano: 22:03 pon, 29. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

paaa.... rekao bih da sam shvatio, tj ulovio svoju radnju i znam što ću napravit, jer svojoj prof. ću iznjet i nedokazano u tom dokazu, što mi treba izvuć semestar... hvala,uglavnom,kako se već zoveš,a tvoje ime je __________ .... ?! vrlo vjerovatno ćemo se skoro čut, naravno,uz tvoju dobru volju !
paaa.... rekao bih da sam shvatio, tj ulovio svoju radnju i znam što ću napravit, jer svojoj prof. ću iznjet i nedokazano u tom dokazu, što mi treba izvuć semestar... hvala,uglavnom,kako se već zoveš,a tvoje ime je __________ .... ?! vrlo vjerovatno ćemo se skoro čut, naravno,uz tvoju dobru volju !


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 11:54 uto, 30. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[i]Ulovio radnju... nedokazano u dokazu... izvuci semestar...[/i]

Jel mi moze netko objasniti sto je tocno pjesnik htio reci?
Ulovio radnju... nedokazano u dokazu... izvuci semestar...

Jel mi moze netko objasniti sto je tocno pjesnik htio reci?



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
hermione
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 09. 2003. (10:50:57)
Postovi: (152)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 12:02 uto, 30. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][i]Ulovio radnju... nedokazano u dokazu... izvuci semestar...[/i]

Jel mi moze netko objasniti sto je tocno pjesnik htio reci?[/quote]
I ja sam isto zbunj :???: I za koji kolegij je to? :capa:
krcko (napisa):
Ulovio radnju... nedokazano u dokazu... izvuci semestar...

Jel mi moze netko objasniti sto je tocno pjesnik htio reci?

I ja sam isto zbunj Confused I za koji kolegij je to? Capa



_________________
http://www.youtube.com/watch?v=SjN_4LO-5L8

U tijelu nema pravih ideala
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 13:54 uto, 30. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Covjek most likely misli na maturalnu radnju. 8)
Covjek most likely misli na maturalnu radnju. Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
hermione
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 09. 2003. (10:50:57)
Postovi: (152)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 20:43 uto, 30. 1. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Covjek most likely misli na maturalnu radnju. 8)[/quote]
Mislis? Hm, km.... Ovo [color=red]izvuci semestar[/color] me zbunjuje :capa:
vsego (napisa):
Covjek most likely misli na maturalnu radnju. Cool

Mislis? Hm, km.... Ovo izvuci semestar me zbunjuje Capa



_________________
http://www.youtube.com/watch?v=SjN_4LO-5L8

U tijelu nema pravih ideala
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Čistilište Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan