Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Uvjet za upis na diplomski studij.. bolonjci (studij)
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Debla
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 12. 2005. (16:54:24)
Postovi: (94)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
13 = 20 - 7

PostPostano: 1:32 čet, 9. 11. 2006    Naslov: Uvjet za upis na diplomski studij.. bolonjci Citirajte i odgovorite

znam nema još generacije bolonjaca koja bi trebala upisat diplomski studij.. al ono bolje sprječit neg lječit.. :gluglu: :pop: :pop2: pa može se lječit tek kad se zna kaj se ima lječit.. da se opet poslije ne bi osijećali ko :rain:
ok puno blabiranja ..
pa evo pitanje moje glasi: da li postoji neki uvjet za upis na (u) diplomski studij, osim naravno ono da moraš imat sve položeno :?:

načula :zvrrr: sam da je uvjet prosjek recimo 3.5 i da u slučaju da neko nema taj prosjeka ,a želi i dalje studirat ,mora uplatit neku veću svoticu novca.. :2c:

jel iko zna išta o tome ?
znam nema još generacije bolonjaca koja bi trebala upisat diplomski studij.. al ono bolje sprječit neg lječit.. Pijem... Svecenik R.I.P. pa može se lječit tek kad se zna kaj se ima lječit.. da se opet poslije ne bi osijećali ko Kiša
ok puno blabiranja ..
pa evo pitanje moje glasi: da li postoji neki uvjet za upis na (u) diplomski studij, osim naravno ono da moraš imat sve položeno Question

načula Javi se, ponekad me nazovi,... sam da je uvjet prosjek recimo 3.5 i da u slučaju da neko nema taj prosjeka ,a želi i dalje studirat ,mora uplatit neku veću svoticu novca.. My two cents

jel iko zna išta o tome ?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 1:57 čet, 9. 11. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

AFAIK, ne zna se nista, nece se znati nista barem do pocetka iduce akademske godine i sva "predvidjanja" su, u stvari, trachevi i necije mastarije. :? Molim da me netko ispravi ako sam krivo informiran. :)
AFAIK, ne zna se nista, nece se znati nista barem do pocetka iduce akademske godine i sva "predvidjanja" su, u stvari, trachevi i necije mastarije. Confused Molim da me netko ispravi ako sam krivo informiran. Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
hana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 08. 2004. (09:26:14)
Postovi: (2D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
-4 = 0 - 4

PostPostano: 23:04 uto, 21. 11. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]AFAIK, ne zna se nista, nece se znati nista barem do pocetka iduce akademske godine i sva "predvidjanja" su, u stvari, trachevi i necije mastarije. ? Molim da me netko ispravi ako sam krivo informiran. )[/quote]

Stvar je u tome što na službenoj stranici PMF-MO čak i piše da će biti postavljeni neki uvjeti i da će prema tome biti studenti bit selektirani. Samo treba malo prosurfat po njoj. 8)
[quote="vsego"]AFAIK, ne zna se nista, nece se znati nista barem do pocetka iduce akademske godine i sva "predvidjanja" su, u stvari, trachevi i necije mastarije. Confused Molim da me netko ispravi ako sam krivo informiran. Smile[/quote]

Stvar je u tome što na službenoj stranici PMF-MO čak i piše da će biti postavljeni neki uvjeti i da će prema tome biti studenti bit selektirani. Samo treba malo prosurfat po njoj. Cool


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 23:08 uto, 21. 11. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

čitala sam to al meni više liči da su to stavili iako još ne znaju što će bit da se zaštite ako bude nekih uvijeta mada mislim da je to glupo da se nama postavljaju uvijet, prosjeci, i traže abnormalne sume novca(do mene došlo 20000kn po godini)
čitala sam to al meni više liči da su to stavili iako još ne znaju što će bit da se zaštite ako bude nekih uvijeta mada mislim da je to glupo da se nama postavljaju uvijet, prosjeci, i traže abnormalne sume novca(do mene došlo 20000kn po godini)



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 23:49 uto, 21. 11. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Od selekcija se spominjalo da bi moglo biti vezano uz izbor smjera, a ne sam upis na diplomski. 8) Dakle, ako bi bilo previse (stogod "previse" znacilo) interesenata za neki smjer, radila bi se selekcija i upalo bi samo prvih kolikogod, dok bi ostali morali ici na neki drugi smjer. 8)

No, i to se samo spominjalo i nije nista odluceno (cak niti raspravljeno). 8) Svakako, isplati vam se truditi se za sto bolji uspjeh - ne moze skoditi. ;)
Od selekcija se spominjalo da bi moglo biti vezano uz izbor smjera, a ne sam upis na diplomski. Cool Dakle, ako bi bilo previse (stogod "previse" znacilo) interesenata za neki smjer, radila bi se selekcija i upalo bi samo prvih kolikogod, dok bi ostali morali ici na neki drugi smjer. Cool

No, i to se samo spominjalo i nije nista odluceno (cak niti raspravljeno). Cool Svakako, isplati vam se truditi se za sto bolji uspjeh - ne moze skoditi. Wink



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
venovako
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (22:46:38)
Postovi: (2F9)16
Sarma = la pohva - posuda
56 = 65 - 9

PostPostano: 0:26 sri, 22. 11. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Dakle, ako bi bilo previse (stogod "previse" znacilo) interesenata za neki smjer, radila bi se selekcija i upalo bi samo prvih kolikogod, dok bi ostali morali ici na neki drugi smjer. 8)[/quote]

<troll>Znaci, da ocekujemo nagli porast broja teorijskih matematicara?</troll>

Koliko je svrsishodno dosadasnji "elitizam" zamijenjivati losijim(a), ako znas sto mislim.

Tracevi su kao i istrage: ne komentiraju se i rijetko se pokazu korisnima.
vsego (napisa):
Dakle, ako bi bilo previse (stogod "previse" znacilo) interesenata za neki smjer, radila bi se selekcija i upalo bi samo prvih kolikogod, dok bi ostali morali ici na neki drugi smjer. Cool


<troll>Znaci, da ocekujemo nagli porast broja teorijskih matematicara?</troll>

Koliko je svrsishodno dosadasnji "elitizam" zamijenjivati losijim(a), ako znas sto mislim.

Tracevi su kao i istrage: ne komentiraju se i rijetko se pokazu korisnima.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 0:32 sri, 22. 11. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="venovako"]Koliko je svrsishodno dosadasnji "elitizam" zamijenjivati losijim(a), ako znas sto mislim.[/quote]

Znam. :( Nisam nigdje napisao da se slazem s takvim planom. ;)

[quote="venovako"]Tracevi su kao i istrage: ne komentiraju se i rijetko se pokazu korisnima.[/quote]

Pa nisam ja na [url=http://www.math.hr/Default.aspx?sec=222]sluzbene stranice[/url] napisao "Upis kandidata vrši se prema redoslijedu na rang-listi, sve do popunjenja upisne kvote". :roll:
venovako (napisa):
Koliko je svrsishodno dosadasnji "elitizam" zamijenjivati losijim(a), ako znas sto mislim.


Znam. Sad Nisam nigdje napisao da se slazem s takvim planom. Wink

venovako (napisa):
Tracevi su kao i istrage: ne komentiraju se i rijetko se pokazu korisnima.


Pa nisam ja na sluzbene stranice napisao "Upis kandidata vrši se prema redoslijedu na rang-listi, sve do popunjenja upisne kvote". Rolling Eyes



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
venovako
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (22:46:38)
Postovi: (2F9)16
Sarma = la pohva - posuda
56 = 65 - 9

PostPostano: 0:38 sri, 22. 11. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nisam mislio da si veliki zagovornik.
Samo opaska na ideju, ne na tvoje iznosenje iste ;)
Nisam mislio da si veliki zagovornik.
Samo opaska na ideju, ne na tvoje iznosenje iste Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
SickJedi
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 01. 10. 2004. (16:41:56)
Postovi: (3BC)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
12 = 42 - 30
Lokacija: Esperantija

PostPostano: 1:33 sri, 22. 11. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Od selekcija se spominjalo da bi moglo biti vezano uz izbor smjera, a ne sam upis na diplomski. 8) Dakle, ako bi bilo previse (stogod "previse" znacilo) interesenata za neki smjer, radila bi se selekcija i upalo bi samo prvih kolikogod, dok bi ostali morali ici na neki drugi smjer. 8)

No, i to se samo spominjalo i nije nista odluceno (cak niti raspravljeno). 8) Svakako, isplati vam se truditi se za sto bolji uspjeh - ne moze skoditi. ;)[/quote]

Osobno mislim da tako nesto ne bi smjelo biti dopusteno za one studente kojima ti uvjeti nisu bili navedeni na pocetku studija.

Ako se kriteriji ne znaju, ja to zapravo dozivljavam kao da ih niti nema. Malo mi je blesavo da mi nakon tri godine dodiplomskog studija kazu "e sad moras ima prosjek taj i taj (ili neki slican kriterij)" zao mi je sta ti to nismo rekli prije ali nismo znali...
vsego (napisa):
Od selekcija se spominjalo da bi moglo biti vezano uz izbor smjera, a ne sam upis na diplomski. Cool Dakle, ako bi bilo previse (stogod "previse" znacilo) interesenata za neki smjer, radila bi se selekcija i upalo bi samo prvih kolikogod, dok bi ostali morali ici na neki drugi smjer. Cool

No, i to se samo spominjalo i nije nista odluceno (cak niti raspravljeno). Cool Svakako, isplati vam se truditi se za sto bolji uspjeh - ne moze skoditi. Wink


Osobno mislim da tako nesto ne bi smjelo biti dopusteno za one studente kojima ti uvjeti nisu bili navedeni na pocetku studija.

Ako se kriteriji ne znaju, ja to zapravo dozivljavam kao da ih niti nema. Malo mi je blesavo da mi nakon tri godine dodiplomskog studija kazu "e sad moras ima prosjek taj i taj (ili neki slican kriterij)" zao mi je sta ti to nismo rekli prije ali nismo znali...



_________________
Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy) I bow before youVeliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy)
Depression is merely anger without enthusiasm.
There's no place like 127.0.0.1
Ken Lee je zakon!!!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 2:55 sri, 22. 11. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="SickJedi"][quote="vsego"]Od selekcija se spominjalo da bi moglo biti vezano uz izbor smjera, a ne sam upis na diplomski. 8) Dakle, ako bi bilo previse (stogod "previse" znacilo) interesenata za neki smjer, radila bi se selekcija i upalo bi samo prvih kolikogod, dok bi ostali morali ici na neki drugi smjer. 8)

No, i to se samo spominjalo i nije nista odluceno (cak niti raspravljeno). 8) Svakako, isplati vam se truditi se za sto bolji uspjeh - ne moze skoditi. ;)[/quote]

Osobno mislim da tako nesto ne bi smjelo biti dopusteno za one studente kojima ti uvjeti nisu bili navedeni na pocetku studija.

Ako se kriteriji ne znaju, ja to zapravo dozivljavam kao da ih niti nema. Malo mi je blesavo da mi nakon tri godine dodiplomskog studija kazu "e sad moras ima prosjek taj i taj (ili neki slican kriterij)" zao mi je sta ti to nismo rekli prije ali nismo znali...[/quote]

a nepošteno bi bilo i zato što se ovima po starom programu uvijek govori da isto možda neće moć svi upisat smjerove koje žele ako bude navala a na kraju svi upišu željeni smjer. ne vidim zašto mi nebi mogli? mislim da bi veča glupost bilo mene upisat na računarstvo npr zato što je kvota takva i nakva. treba omogučit da svi slušaju ono što vole i žele radit jer nije stvar da ćeš ti možda 2 godine slušat nešto što te ne zanima nego će ti i daljju mogučnost zaposlenja odredit


[size=7]inaće ja se još uvije zabavljam s spa a taman sam se veselila da je gotov kad mi vsego priopčio radosnu vjest i eto me sad[/size]
SickJedi (napisa):
vsego (napisa):
Od selekcija se spominjalo da bi moglo biti vezano uz izbor smjera, a ne sam upis na diplomski. Cool Dakle, ako bi bilo previse (stogod "previse" znacilo) interesenata za neki smjer, radila bi se selekcija i upalo bi samo prvih kolikogod, dok bi ostali morali ici na neki drugi smjer. Cool

No, i to se samo spominjalo i nije nista odluceno (cak niti raspravljeno). Cool Svakako, isplati vam se truditi se za sto bolji uspjeh - ne moze skoditi. Wink


Osobno mislim da tako nesto ne bi smjelo biti dopusteno za one studente kojima ti uvjeti nisu bili navedeni na pocetku studija.

Ako se kriteriji ne znaju, ja to zapravo dozivljavam kao da ih niti nema. Malo mi je blesavo da mi nakon tri godine dodiplomskog studija kazu "e sad moras ima prosjek taj i taj (ili neki slican kriterij)" zao mi je sta ti to nismo rekli prije ali nismo znali...


a nepošteno bi bilo i zato što se ovima po starom programu uvijek govori da isto možda neće moć svi upisat smjerove koje žele ako bude navala a na kraju svi upišu željeni smjer. ne vidim zašto mi nebi mogli? mislim da bi veča glupost bilo mene upisat na računarstvo npr zato što je kvota takva i nakva. treba omogučit da svi slušaju ono što vole i žele radit jer nije stvar da ćeš ti možda 2 godine slušat nešto što te ne zanima nego će ti i daljju mogučnost zaposlenja odredit


inaće ja se još uvije zabavljam s spa a taman sam se veselila da je gotov kad mi vsego priopčio radosnu vjest i eto me sad



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 3:17 sri, 22. 11. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="SickJedi"]Osobno mislim da tako nesto ne bi smjelo biti dopusteno za one studente kojima ti uvjeti nisu bili navedeni na pocetku studija.[/quote]

Sreco, diplomski i preddiplomski su razliciti studiji. :-s Dakle, dok ne upises diplomski... well, nisi ga upisao. 8) Kao da se bunis da u prvom srednje nisi znao uvjete za upis na fax. :P

To sto ja smatram da bi bilo dobro da se zna barem princip uvjeta, ako vec ne i konkretni brojevi, druga je prica... ;)

[quote="mladac"]treba omogučit da svi slušaju ono što vole i žele radit jer nije stvar da ćeš ti možda 2 godine slušat nešto što te ne zanima nego će ti i daljju mogučnost zaposlenja odredit[/quote]

Yup. :| I onda ces imati po jednog nastavnika na svaki kolegij za tri studenta s Teorijske, pa nece biti dovoljno za onu gomilu koja upise Racunarstvo i Financijsku. :( Bojim se da je to jedan poprilicno cvrst argument za balansiranje. :(

S druge strane, upravo su "tezi" smjerovi manje popularni, pa ih nema smisla popunjavati onima koji nisu upali na "lakse" smjerove, no tu se mozemo samo vratiti na post kolege venovaka... :(

Alternativa je ukidanje nepopularnih smjerova, no to dugorocno nije zdravo za struku... :/

[quote="mladac"][size=7]inaće ja se još uvije zabavljam s spa a taman sam se veselila da je gotov kad mi vsego priopčio radosnu vjest i eto me sad[/size][/quote]

Oprosti; trebao sam te pustiti da to saznas na pregledu zadace... :P
SickJedi (napisa):
Osobno mislim da tako nesto ne bi smjelo biti dopusteno za one studente kojima ti uvjeti nisu bili navedeni na pocetku studija.


Sreco, diplomski i preddiplomski su razliciti studiji. Eh? Dakle, dok ne upises diplomski... well, nisi ga upisao. Cool Kao da se bunis da u prvom srednje nisi znao uvjete za upis na fax. Razz

To sto ja smatram da bi bilo dobro da se zna barem princip uvjeta, ako vec ne i konkretni brojevi, druga je prica... Wink

mladac (napisa):
treba omogučit da svi slušaju ono što vole i žele radit jer nije stvar da ćeš ti možda 2 godine slušat nešto što te ne zanima nego će ti i daljju mogučnost zaposlenja odredit


Yup. Neutral I onda ces imati po jednog nastavnika na svaki kolegij za tri studenta s Teorijske, pa nece biti dovoljno za onu gomilu koja upise Racunarstvo i Financijsku. Sad Bojim se da je to jedan poprilicno cvrst argument za balansiranje. Sad

S druge strane, upravo su "tezi" smjerovi manje popularni, pa ih nema smisla popunjavati onima koji nisu upali na "lakse" smjerove, no tu se mozemo samo vratiti na post kolege venovaka... Sad

Alternativa je ukidanje nepopularnih smjerova, no to dugorocno nije zdravo za struku... Ehm?

mladac (napisa):
inaće ja se još uvije zabavljam s spa a taman sam se veselila da je gotov kad mi vsego priopčio radosnu vjest i eto me sad


Oprosti; trebao sam te pustiti da to saznas na pregledu zadace... Razz



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
SickJedi
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 01. 10. 2004. (16:41:56)
Postovi: (3BC)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
12 = 42 - 30
Lokacija: Esperantija

PostPostano: 10:35 sri, 22. 11. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]To sto ja smatram da bi bilo dobro da se zna barem princip uvjeta, ako vec ne i konkretni brojevi, druga je prica... ;)[/quote]

Onda barem tako nesto...
vsego (napisa):
To sto ja smatram da bi bilo dobro da se zna barem princip uvjeta, ako vec ne i konkretni brojevi, druga je prica... Wink


Onda barem tako nesto...



_________________
Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy) I bow before youVeliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy)
Depression is merely anger without enthusiasm.
There's no place like 127.0.0.1
Ken Lee je zakon!!!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 14:49 sri, 22. 11. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Svi studenti koji zavrse preddiplomski studij matematike g.s. ce se moci upisati na diplomski bez razredbenog postupka (edukacija na profesorski, ne-edukacija na "inzinjerski"). Formalno ce ga mozda i biti, ali ocekujem da ce se upisati svi koji zele. Mislim da cemo imati obrnuti problem, da za pojedine diplomske studije necemo imati dovoljno studenata. Bitna razlika u odnosu na prethodni sistem je da sada to vise nisu smjerovi istog studija nego odvojeni studiji. Zato vrijede malo drugacija pravila igre.

No prognozirati kako ce izgledati upis na studij koji krece tek za dvije godine je otprilike isto kao prognozirati kakvo ce tada biti vrijeme: nezahvalno. Do tada trebamo prezivjeti trecu bolonjsku godinu.
Svi studenti koji zavrse preddiplomski studij matematike g.s. ce se moci upisati na diplomski bez razredbenog postupka (edukacija na profesorski, ne-edukacija na "inzinjerski"). Formalno ce ga mozda i biti, ali ocekujem da ce se upisati svi koji zele. Mislim da cemo imati obrnuti problem, da za pojedine diplomske studije necemo imati dovoljno studenata. Bitna razlika u odnosu na prethodni sistem je da sada to vise nisu smjerovi istog studija nego odvojeni studiji. Zato vrijede malo drugacija pravila igre.

No prognozirati kako ce izgledati upis na studij koji krece tek za dvije godine je otprilike isto kao prognozirati kakvo ce tada biti vrijeme: nezahvalno. Do tada trebamo prezivjeti trecu bolonjsku godinu.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 20:25 sri, 22. 11. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

jel istina da se statistika odvojila od računarstva? to nikad nisam na sigurno? dosta ljudi ukoliko će se odvojit će umjesto na financije upisat statistiku (ja ču jedno od to dvoje - hehe ukoliko dodem do tam) al ak statistika bude s računarstvom bježim glavom bez obira :blueshock:
jel istina da se statistika odvojila od računarstva? to nikad nisam na sigurno? dosta ljudi ukoliko će se odvojit će umjesto na financije upisat statistiku (ja ču jedno od to dvoje - hehe ukoliko dodem do tam) al ak statistika bude s računarstvom bježim glavom bez obira Disaster!!!



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 21:52 sri, 22. 11. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mladac"]jel istina da se statistika odvojila od računarstva?[/quote]
:? Zar nisu msr i racunarstvo uvijek bili dva razlicita smjera?
mladac (napisa):
jel istina da se statistika odvojila od računarstva?

Confused Zar nisu msr i racunarstvo uvijek bili dva razlicita smjera?



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vini
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 09. 2006. (18:10:50)
Postovi: (9E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
26 = 28 - 2

PostPostano: 22:03 sri, 22. 11. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dosad su bili smjerovi ´Matematička statistika i računarstvo´ i ´Računarstvo´, a na diplomskom studiju po bologni će biti smjerovi ´Matematička statistika´ i ´Računarstvo i matematika´ ali mislim da nema velike razlike[b][/b]
Dosad su bili smjerovi ´Matematička statistika i računarstvo´ i ´Računarstvo´, a na diplomskom studiju po bologni će biti smjerovi ´Matematička statistika´ i ´Računarstvo i matematika´ ali mislim da nema velike razlike


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
andreao
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 02. 2005. (12:08:18)
Postovi: (46F)16
Sarma = la pohva - posuda
35 = 192 - 157
Lokacija: SK

PostPostano: 10:51 čet, 23. 11. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

I da su odvojeni, ja sam tip za financijsku. Financijska rules!! :ok:
I da su odvojeni, ja sam tip za financijsku. Financijska rules!! O-kay!



_________________
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
venovako
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (22:46:38)
Postovi: (2F9)16
Sarma = la pohva - posuda
56 = 65 - 9

PostPostano: 11:53 čet, 23. 11. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mladac"]jel istina da se statistika odvojila od računarstva? to nikad nisam na sigurno?[/quote]

IMHO, ne vidim kako se nesto sto se zove "statistika" moze posve ocistiti od neceg sto se zove "racunarstvo"... nisam uopce kompetentan govoriti o statistici, no samo po naslovima predlozenih kolegija cini se da racunarstva ima u razumnoj mjeri.
(Neka uskoci neki statisticar s pametnijim vidjenjem stvari...)
mladac (napisa):
jel istina da se statistika odvojila od računarstva? to nikad nisam na sigurno?


IMHO, ne vidim kako se nesto sto se zove "statistika" moze posve ocistiti od neceg sto se zove "racunarstvo"... nisam uopce kompetentan govoriti o statistici, no samo po naslovima predlozenih kolegija cini se da racunarstva ima u razumnoj mjeri.
(Neka uskoci neki statisticar s pametnijim vidjenjem stvari...)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 12:21 čet, 23. 11. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="venovako"][quote="mladac"]jel istina da se statistika odvojila od računarstva? to nikad nisam na sigurno?[/quote]

IMHO, ne vidim kako se nesto sto se zove "statistika" moze posve ocistiti od neceg sto se zove "racunarstvo"... nisam uopce kompetentan govoriti o statistici, no samo po naslovima predlozenih kolegija cini se da racunarstva ima u razumnoj mjeri.
(Neka uskoci neki statisticar s pametnijim vidjenjem stvari...)[/quote]

pa za sad su još zadjedno al mislim da bi se tek po novom odvajali. znači bit će računarstva? joj onda križam
venovako (napisa):
mladac (napisa):
jel istina da se statistika odvojila od računarstva? to nikad nisam na sigurno?


IMHO, ne vidim kako se nesto sto se zove "statistika" moze posve ocistiti od neceg sto se zove "racunarstvo"... nisam uopce kompetentan govoriti o statistici, no samo po naslovima predlozenih kolegija cini se da racunarstva ima u razumnoj mjeri.
(Neka uskoci neki statisticar s pametnijim vidjenjem stvari...)


pa za sad su još zadjedno al mislim da bi se tek po novom odvajali. znači bit će računarstva? joj onda križam



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
MystiC
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2005. (20:32:44)
Postovi: (CC)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
12 = 20 - 8
Lokacija: South of Heaven

PostPostano: 17:39 sub, 10. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]
No prognozirati kako ce izgledati upis na studij koji krece tek za dvije godine je otprilike isto kao prognozirati kakvo ce tada biti vrijeme: nezahvalno. Do tada trebamo prezivjeti trecu bolonjsku godinu.[/quote]

pa i nije bas, treba nas se pripremiti da znamo sta da ocekujemo. jer ja u svakom slucaju mislim da je pomalo glupo od nas bolonjaca traziti neki prosijek jer mi ipak nemamo tu privilegiju (kao po starom programu) da mozemo odbiti ocijenu ako nam se ne svidja.
isto tako, rezultati kolokvija su nam nerijetko losi vecinom ne zbog naseg neucenja, nego jer je jednostavno nemoguce zadrzat dobru koncentraciju tjedan dana i svaki dan pisat kolokvij... :roll:
krcko (napisa):

No prognozirati kako ce izgledati upis na studij koji krece tek za dvije godine je otprilike isto kao prognozirati kakvo ce tada biti vrijeme: nezahvalno. Do tada trebamo prezivjeti trecu bolonjsku godinu.


pa i nije bas, treba nas se pripremiti da znamo sta da ocekujemo. jer ja u svakom slucaju mislim da je pomalo glupo od nas bolonjaca traziti neki prosijek jer mi ipak nemamo tu privilegiju (kao po starom programu) da mozemo odbiti ocijenu ako nam se ne svidja.
isto tako, rezultati kolokvija su nam nerijetko losi vecinom ne zbog naseg neucenja, nego jer je jednostavno nemoguce zadrzat dobru koncentraciju tjedan dana i svaki dan pisat kolokvij... Rolling Eyes


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan