Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

sukob fer-a i pmf-a
Idite na 1, 2, 3, 4  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 1:17 čet, 3. 11. 2005    Naslov: sukob fer-a i pmf-a Citirajte i odgovorite

zasto dolazi do sukoba fer-a i pmf-a?

Sam Fer kao fakultet je dobar po svemu i kvalitetan fakultet
Pmf takoder je kvalitetan fakultet ali problem je mozda sto kod naseg faksa nema dobre organizacije...Uvijek cemo na neki nacin zaostajat za Ferom...

Jel dolazi tu malo do ljubomore ljudi sa Pmf-a?
zasto dolazi do sukoba fer-a i pmf-a?

Sam Fer kao fakultet je dobar po svemu i kvalitetan fakultet
Pmf takoder je kvalitetan fakultet ali problem je mozda sto kod naseg faksa nema dobre organizacije...Uvijek cemo na neki nacin zaostajat za Ferom...

Jel dolazi tu malo do ljubomore ljudi sa Pmf-a?



_________________
NAJNERAZUMLJIVIJE JE NA OVOM SVIJETU STO JE ON RAZUMLJIV!!!!

Albert Einstein

#Lil angel legna elttiL Bily u akciji
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
shokre
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 05. 2003. (20:05:09)
Postovi: (4A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 0

PostPostano: 1:34 čet, 3. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Po meni, nas faks je super organiziran. Zna se da pismeni ispiti mogu biti u 9 ili 12, zna se da predavanja pocinju 15 minuta nakon punog sata i zavrsavaju na puni sat (osim ako se profesor ne dogovori na predavanjima drukcije), zna se da ce rezultati biti na oglasnoj ploci u vrijeme koje se napise na ispitu. Sta ti vise treba?

Gledam svoju sestru na filozofskom...to se ne zna jel se ima predavanja il nema, ako ima, jel na faksu ili kod profesora u garazi/parku/whatever, jedan tjedan predavanje u jedno vrijeme, drugi u drugo, rezultati ispita kasne, materijale za ucit skupljaj na 100 mjesta, sve knjige/skripte iz doba NDH...e pa, po meni, TO je neorganiziran faks i mi se nemamo sta buniti.
Po meni, nas faks je super organiziran. Zna se da pismeni ispiti mogu biti u 9 ili 12, zna se da predavanja pocinju 15 minuta nakon punog sata i zavrsavaju na puni sat (osim ako se profesor ne dogovori na predavanjima drukcije), zna se da ce rezultati biti na oglasnoj ploci u vrijeme koje se napise na ispitu. Sta ti vise treba?

Gledam svoju sestru na filozofskom...to se ne zna jel se ima predavanja il nema, ako ima, jel na faksu ili kod profesora u garazi/parku/whatever, jedan tjedan predavanje u jedno vrijeme, drugi u drugo, rezultati ispita kasne, materijale za ucit skupljaj na 100 mjesta, sve knjige/skripte iz doba NDH...e pa, po meni, TO je neorganiziran faks i mi se nemamo sta buniti.



_________________
~ Those who fear the Darkness have never seen what the Light can do! ~
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku YIM
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 2:23 čet, 3. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Bily, vidjel sam naslov topica i znal sam da je tvoj.. ;)

Ja bi rekel da FER mozda ima _impresivniju_ [i]masineriju[/i], ali da je to zato sto su dosta veci i zanimljiviji sponzorima, a ne da su nesto bolje organizirani. I dobro, oni imaju studomat koji je radjen za njih, a mi imamo isto to - studomat koji je radjen za njih. :roll:

Ma daj obrazlozi kaj ti pod tim "organiziraniji" mislis. :-k


P.S. Makar bi se i za neke nase smjerove moglo nac sponzora za razne projekte i opremu...
Bily, vidjel sam naslov topica i znal sam da je tvoj.. Wink

Ja bi rekel da FER mozda ima _impresivniju_ masineriju, ali da je to zato sto su dosta veci i zanimljiviji sponzorima, a ne da su nesto bolje organizirani. I dobro, oni imaju studomat koji je radjen za njih, a mi imamo isto to - studomat koji je radjen za njih. Rolling Eyes

Ma daj obrazlozi kaj ti pod tim "organiziraniji" mislis. Think


P.S. Makar bi se i za neke nase smjerove moglo nac sponzora za razne projekte i opremu...



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 8:14 čet, 3. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

A i ja ne vidim neki strasni SUKOB. Nije da nas FERovci tuku po cesti :) A buduci da smo na neki nacin konkurentski fakulteti (neki nasi smjerovi proizvode ljude za iste poslove kao neki njihovi smjerovi, plus to da se "borimo" (ili bismo barem trebali) za isti tip dobrih maturanata), prirodno je da svi jako pazljivo gledaju tko je bolji po cemu... Ali ja ne vidim nikakav SUKOB.
A i ja ne vidim neki strasni SUKOB. Nije da nas FERovci tuku po cesti Smile A buduci da smo na neki nacin konkurentski fakulteti (neki nasi smjerovi proizvode ljude za iste poslove kao neki njihovi smjerovi, plus to da se "borimo" (ili bismo barem trebali) za isti tip dobrih maturanata), prirodno je da svi jako pazljivo gledaju tko je bolji po cemu... Ali ja ne vidim nikakav SUKOB.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Trip
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2005. (12:27:11)
Postovi: (1A8)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
15 = 28 - 13
Lokacija: ..behind blue eyes..

PostPostano: 10:05 čet, 3. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

ma po meni je sve to prijateljsko kacenje.. i tak nas je vecina bila na prijamnima i tu i tam i imamo iste interese.. to je vise sve radi sminke .. :twisted:
dobri smo i mi i oni.. svako na svoj nacin..
za mene je fer bio uvijek pojam faxa (buraz mi je tam asistent i kuma i svi...) dok nisam nabasala na ovo slatko, humano i toplo cudo od pmfa :) (ak se neko pita zake toplo, pa zato kaj sam se sad vani smrzla i uletila u zagrijanu prostoriju pa sam happy ko zvjer :) )
i promijenila misljenje :P
PMF je zakon...
ma po meni je sve to prijateljsko kacenje.. i tak nas je vecina bila na prijamnima i tu i tam i imamo iste interese.. to je vise sve radi sminke .. Twisted Evil
dobri smo i mi i oni.. svako na svoj nacin..
za mene je fer bio uvijek pojam faxa (buraz mi je tam asistent i kuma i svi...) dok nisam nabasala na ovo slatko, humano i toplo cudo od pmfa Smile (ak se neko pita zake toplo, pa zato kaj sam se sad vani smrzla i uletila u zagrijanu prostoriju pa sam happy ko zvjer Smile )
i promijenila misljenje Razz
PMF je zakon...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 10:11 čet, 3. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ni ja ne vidim sukob. Postoje dvije stvari: 1. Neki PMF-ovci gledaju na FER "s visoka" jer su tehnicki fakultet (sto govori vise o PMF-u nego o FER-u). 2. U organizacijskom smislu ih u zadnje vrijeme sve vise kopiramo. Djelomicno prisilno (ISVU), no vecinom zato sto kod njih neke stvari stvarno bolje funkcioniraju. Ovo s konkuriranjem i borbom za najbolje maturante vidim kao pozitivnu stvar, koja dugorocno moze poboljsati kvalitetu oba faksa (ili njih vise, ovisno s koje strane brda brojite :D ).
Ni ja ne vidim sukob. Postoje dvije stvari: 1. Neki PMF-ovci gledaju na FER "s visoka" jer su tehnicki fakultet (sto govori vise o PMF-u nego o FER-u). 2. U organizacijskom smislu ih u zadnje vrijeme sve vise kopiramo. Djelomicno prisilno (ISVU), no vecinom zato sto kod njih neke stvari stvarno bolje funkcioniraju. Ovo s konkuriranjem i borbom za najbolje maturante vidim kao pozitivnu stvar, koja dugorocno moze poboljsati kvalitetu oba faksa (ili njih vise, ovisno s koje strane brda brojite Very Happy ).



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Incognito
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 09. 2005. (20:25:09)
Postovi: (B3)16
Sarma = la pohva - posuda
10 = 11 - 1

PostPostano: 11:03 čet, 3. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja ipak mislim da su oni organiziraniji. Pa mi iz nekih predmeta nemamo literaturu :roll:
Ja ipak mislim da su oni organiziraniji. Pa mi iz nekih predmeta nemamo literaturu Rolling Eyes


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
koryanshea
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2003. (23:50:23)
Postovi: (442)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 27 - 10
Lokacija: Bebop (converted interplanetary trawler)

PostPostano: 11:16 čet, 3. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

recimo da nemamo. ali svejedno sve mozes nabavit, makar u fotokopirnici :)
moja seka studira psihologiju i osim opceg kaosa (kod njih se 3 dana ceka ispis ocjena :shock:), mali je problem i to sta ti je vecina literature za ispite uzasno skupa, po 600kn im zna kostat knjiga, turbo nova a i sva fensi-šmensi da ces tesko nac zrtvu koja ce bit voljna tu dragocjenost mrcvarit u kopirki.
mi imamo kopirnicu u kojoj mozemo nac sve, skriptarnicu, knjiznicu, kolege za zicanje biljeski i sve u svemu mislim da nam je ljepo.

a odnos FERa i PMFa (ustvari vise FERa i matematike) ne bih nazvala sukobom... jednostavno svaki ima svoje prednosti i to mi je super. meni se puno vise svidja math jer je matematika istovremeno i filozofija i znanost :) a na feru ima puno stvari koje mi nikako ne pašu, sve vezano za elektrotehniku ustvari :) a i kad pogledas koji ti se smjerovi nude, spooky! ako si kukavica ides na nekakve telekomunikacije ili nesto, a ako si faca ides na automatiku, a sve ostalo je negdje izmedju... matematika je skroz drugi svijet od toga :)
recimo da nemamo. ali svejedno sve mozes nabavit, makar u fotokopirnici Smile
moja seka studira psihologiju i osim opceg kaosa (kod njih se 3 dana ceka ispis ocjena Shocked), mali je problem i to sta ti je vecina literature za ispite uzasno skupa, po 600kn im zna kostat knjiga, turbo nova a i sva fensi-šmensi da ces tesko nac zrtvu koja ce bit voljna tu dragocjenost mrcvarit u kopirki.
mi imamo kopirnicu u kojoj mozemo nac sve, skriptarnicu, knjiznicu, kolege za zicanje biljeski i sve u svemu mislim da nam je ljepo.

a odnos FERa i PMFa (ustvari vise FERa i matematike) ne bih nazvala sukobom... jednostavno svaki ima svoje prednosti i to mi je super. meni se puno vise svidja math jer je matematika istovremeno i filozofija i znanost Smile a na feru ima puno stvari koje mi nikako ne pašu, sve vezano za elektrotehniku ustvari Smile a i kad pogledas koji ti se smjerovi nude, spooky! ako si kukavica ides na nekakve telekomunikacije ili nesto, a ako si faca ides na automatiku, a sve ostalo je negdje izmedju... matematika je skroz drugi svijet od toga Smile



_________________
"Download the files to a non-networked, firewalled computer."
- Dr. Elizabeth Weir
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Incognito
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 09. 2005. (20:25:09)
Postovi: (B3)16
Sarma = la pohva - posuda
10 = 11 - 1

PostPostano: 11:42 čet, 3. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ali ja ipak mislim da bi jedan ozbiljan faks morao imati propisanu literaturu, a ne, odi na predavanja, kopiraj od drugih, rjesavaj zadatke s interneta (koji nemaju rješenja) itd. :evil: Još tamo 1700 i neke kad je osnovana nekakva viša škola u Zagrebu (tipa tečaj) bila je točno propisana literatura! Prije 250 godina! Mislim, stvarno... :roll:
Ali ja ipak mislim da bi jedan ozbiljan faks morao imati propisanu literaturu, a ne, odi na predavanja, kopiraj od drugih, rjesavaj zadatke s interneta (koji nemaju rješenja) itd. Evil or Very Mad Još tamo 1700 i neke kad je osnovana nekakva viša škola u Zagrebu (tipa tečaj) bila je točno propisana literatura! Prije 250 godina! Mislim, stvarno... Rolling Eyes


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 12:18 čet, 3. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="steelworker"]Bily, vidjel sam naslov topica i znal sam da je tvoj.. ;)

Ja bi rekel da FER mozda ima _impresivniju_ [i]masineriju[/i], ali da je to zato sto su dosta veci i zanimljiviji sponzorima, a ne da su nesto bolje organizirani. I dobro, oni imaju studomat koji je radjen za njih, a mi imamo isto to - studomat koji je radjen za njih. :roll:

Ma daj obrazlozi kaj ti pod tim "organiziraniji" mislis. :-k


P.S. Makar bi se i za neke nase smjerove moglo nac sponzora za razne projekte i opremu...[/quote]

zasto mi nismo vise pod sponzorima, zasto kad na tv-u prikazuju o bolonji i uspijesnosti kako su se fakuleteti snasli prvog koga su spomenuli bio je fer...

Na matematici mi se svida sto smo povezaniji i sto je svako nekome voljan uskocit u pomoc...dok je na FER-u to vise zahladenje i neko natjecanje....nesto kao neki standard u Americi kako to zna reci vsego...

@kory znam kako teku stvari na drugim faklutetima o organizacijama ali mene se sad trenutno ne zanimaju drugi fakulteti nego strikno ova dva fakuleteta jer su po mnogo cemu srodni sto se samog gradiva tice....


Imam osjecaj kao da vecini studenata na matematci cim cuju kako je nesto na FER-u bolje odmah odmaknu glavom kao da tako nesto nije bolje ili kao da se tako nesto ne moze ostvarit na matematici....

vjerujem da se moze sve ostvarit ali imam osjecaj da nas osim financija koje su lose na oovm odsjeku koci jos stosta....


smatram da je FER u prednosti u mnogo cemu i da tu vlada bas velika ljubomora samih studenata a mozda cak i profesora i asistenata.....
steelworker (napisa):
Bily, vidjel sam naslov topica i znal sam da je tvoj.. Wink

Ja bi rekel da FER mozda ima _impresivniju_ masineriju, ali da je to zato sto su dosta veci i zanimljiviji sponzorima, a ne da su nesto bolje organizirani. I dobro, oni imaju studomat koji je radjen za njih, a mi imamo isto to - studomat koji je radjen za njih. Rolling Eyes

Ma daj obrazlozi kaj ti pod tim "organiziraniji" mislis. Think


P.S. Makar bi se i za neke nase smjerove moglo nac sponzora za razne projekte i opremu...


zasto mi nismo vise pod sponzorima, zasto kad na tv-u prikazuju o bolonji i uspijesnosti kako su se fakuleteti snasli prvog koga su spomenuli bio je fer...

Na matematici mi se svida sto smo povezaniji i sto je svako nekome voljan uskocit u pomoc...dok je na FER-u to vise zahladenje i neko natjecanje....nesto kao neki standard u Americi kako to zna reci vsego...

@kory znam kako teku stvari na drugim faklutetima o organizacijama ali mene se sad trenutno ne zanimaju drugi fakulteti nego strikno ova dva fakuleteta jer su po mnogo cemu srodni sto se samog gradiva tice....


Imam osjecaj kao da vecini studenata na matematci cim cuju kako je nesto na FER-u bolje odmah odmaknu glavom kao da tako nesto nije bolje ili kao da se tako nesto ne moze ostvarit na matematici....

vjerujem da se moze sve ostvarit ali imam osjecaj da nas osim financija koje su lose na oovm odsjeku koci jos stosta....


smatram da je FER u prednosti u mnogo cemu i da tu vlada bas velika ljubomora samih studenata a mozda cak i profesora i asistenata.....



_________________
NAJNERAZUMLJIVIJE JE NA OVOM SVIJETU STO JE ON RAZUMLJIV!!!!

Albert Einstein

#Lil angel legna elttiL Bily u akciji
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 12:28 čet, 3. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="koryanshea"]ako si kukavica ides na nekakve telekomunikacije ili nesto, a ako si faca ides na automatiku, a sve ostalo je negdje izmedju... matematika je skroz drugi svijet od toga :)[/quote]

Tako je. Ako si kukavica ides na financijsku, ako si faca ides na teorijsku, a sve ostalo je negdje izmedju :lol:
koryanshea (napisa):
ako si kukavica ides na nekakve telekomunikacije ili nesto, a ako si faca ides na automatiku, a sve ostalo je negdje izmedju... matematika je skroz drugi svijet od toga Smile


Tako je. Ako si kukavica ides na financijsku, ako si faca ides na teorijsku, a sve ostalo je negdje izmedju Laughing



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
goc9999
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 10. 2003. (19:31:20)
Postovi: (238)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 27 - 22
Lokacija: Utrina

PostPostano: 14:41 čet, 3. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

zanimljivo, kad sam ja ovako nesto nedavno postao nesi mi je izbrisala post i spotala me prek PM-a!!!!
mene recimo ljuti sto tamo ima ispita koji nemaju usmeni nego samo nakon pismenog dodjes po ocjenu ili ako oces odgovaras za visu. faks je protocniji sto se tice prolaza i imas dosta praktike a ne samo teorije(naravno ipak su oni teh.fax), sve u svemu cini mi se da su tamo blizi studenti i profesori (oni imaju cesto svoje tribine gdje im predstavnici jako JAKO prkose osoblju faxa) kod nas je to sve nes na finjaka u rukavicama, da se nitko ne uvrijedi i da se nitko nikome ne zamjeri pa onda na kraju nis ne ispadne iz toga!
zanimljivo, kad sam ja ovako nesto nedavno postao nesi mi je izbrisala post i spotala me prek PM-a!!!!
mene recimo ljuti sto tamo ima ispita koji nemaju usmeni nego samo nakon pismenog dodjes po ocjenu ili ako oces odgovaras za visu. faks je protocniji sto se tice prolaza i imas dosta praktike a ne samo teorije(naravno ipak su oni teh.fax), sve u svemu cini mi se da su tamo blizi studenti i profesori (oni imaju cesto svoje tribine gdje im predstavnici jako JAKO prkose osoblju faxa) kod nas je to sve nes na finjaka u rukavicama, da se nitko ne uvrijedi i da se nitko nikome ne zamjeri pa onda na kraju nis ne ispadne iz toga!



_________________
10100111001
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 14:58 čet, 3. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="goc9999"]zanimljivo, kad sam ja ovako nesto nedavno postao nesi mi je izbrisala post i spotala me prek PM-a!!!![/quote]

[color=darkred]Krcko je zaposlenik Fakulteta, pa moze odgovarati za svoje napise, ako netko od nadleznih misli da treba. :-s Ergo, nema potrebe da ga cenzuriramo.[/color] 8)
goc9999 (napisa):
zanimljivo, kad sam ja ovako nesto nedavno postao nesi mi je izbrisala post i spotala me prek PM-a!!!!


Krcko je zaposlenik Fakulteta, pa moze odgovarati za svoje napise, ako netko od nadleznih misli da treba. Eh? Ergo, nema potrebe da ga cenzuriramo. Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 19:46 čet, 3. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Vsego, htio si reci "moze odgovarati za svoje napise pa nema potrebe da ga [color=darkred][b]mi[/b][/color] cezuriramo." 8)
Vsego, htio si reci "moze odgovarati za svoje napise pa nema potrebe da ga mi cezuriramo." Cool


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
raspjevani_opat
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 02. 2005. (12:42:04)
Postovi: (E5)16
Sarma = la pohva - posuda
= 17 - 16

PostPostano: 21:11 čet, 3. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

meni se cini kao da je fer puno priznatiji u obicnoj populaciji (ne znam koja je razlika izmedju fere i pmf kod poslodavaca, al neka me netko slobodno prosvijetli 8) ).
npr ekipi kazes na matematici sam, a oni na to- a jadan, pa kaj nisi upao na fer(to kazu ljudi koji me ne poznaju, dakle neka generalna populacija).
pa koliko vas je na pmfu (tu misle jel se moze nabrojati na prste jedne ili 2 ruke).
ja bih vas pitao-zasto mi nemamo bolji marketing?
zasto mi nemamo vise sponzora?
ja sam inace stalno vodio 'bitke' sa svojom (sad bivsom) curom oko toga koji je faks bolji (ona je sad 3 godina fera)...
i obicno njen najjaci argumentje bio-'sto ti mozes raditi nakon pmfa?
pa pogledaj koliko mi na feru imamo oglasa koji traze ferovce za posao, a koliko toga vi imate na pmfu??'
meni se cini kao da je fer puno priznatiji u obicnoj populaciji (ne znam koja je razlika izmedju fere i pmf kod poslodavaca, al neka me netko slobodno prosvijetli Cool ).
npr ekipi kazes na matematici sam, a oni na to- a jadan, pa kaj nisi upao na fer(to kazu ljudi koji me ne poznaju, dakle neka generalna populacija).
pa koliko vas je na pmfu (tu misle jel se moze nabrojati na prste jedne ili 2 ruke).
ja bih vas pitao-zasto mi nemamo bolji marketing?
zasto mi nemamo vise sponzora?
ja sam inace stalno vodio 'bitke' sa svojom (sad bivsom) curom oko toga koji je faks bolji (ona je sad 3 godina fera)...
i obicno njen najjaci argumentje bio-'sto ti mozes raditi nakon pmfa?
pa pogledaj koliko mi na feru imamo oglasa koji traze ferovce za posao, a koliko toga vi imate na pmfu??'


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 21:34 čet, 3. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

mislim da s matematikom općenitije možeš raditi puno više nego na feru, jer matematika je matematika i s njom možeš stvarno sve raditi. primjer toga su svako malo članci u novinama i televiziji da uvijek fali matematičara.
uvjerila sam se da vrijedi da kad kažeš da studiraš matematiku reakcija je "kaj nisi upo na fer?" ali ja sam protiv toga jer ako zanemarimo činjenicu da su prijamni na oba faksa slični (iz istih područja) faksevi sami po sebi i nemaju baš puno sličnosti (ipak je tamo više naglasak na tom "tehničkom" djelu), pa zato smatram da oni koji su htjeli na matematiku ići će na nju bez obzira dal su prošli na feru i obrnuto

al svako pravilo ima izuzetaka
mislim da s matematikom općenitije možeš raditi puno više nego na feru, jer matematika je matematika i s njom možeš stvarno sve raditi. primjer toga su svako malo članci u novinama i televiziji da uvijek fali matematičara.
uvjerila sam se da vrijedi da kad kažeš da studiraš matematiku reakcija je "kaj nisi upo na fer?" ali ja sam protiv toga jer ako zanemarimo činjenicu da su prijamni na oba faksa slični (iz istih područja) faksevi sami po sebi i nemaju baš puno sličnosti (ipak je tamo više naglasak na tom "tehničkom" djelu), pa zato smatram da oni koji su htjeli na matematiku ići će na nju bez obzira dal su prošli na feru i obrnuto

al svako pravilo ima izuzetaka


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
rat in a cage
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2004. (21:45:48)
Postovi: (22C)16
Sarma = la pohva - posuda
13 = 17 - 4
Lokacija: Zg

PostPostano: 21:48 čet, 3. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="raspjevani_opat"]
npr ekipi kazes na matematici sam, a oni na to- a jadan, pa kaj nisi upao na fer(to kazu ljudi koji me ne poznaju, dakle neka generalna populacija).
[/quote]
pa meni baš i ne...meni češće kažu 'a jadan' u smislu kao [i]težak faks pa ćeš se namučit[/i].... :D
raspjevani_opat (napisa):

npr ekipi kazes na matematici sam, a oni na to- a jadan, pa kaj nisi upao na fer(to kazu ljudi koji me ne poznaju, dakle neka generalna populacija).

pa meni baš i ne...meni češće kažu 'a jadan' u smislu kao težak faks pa ćeš se namučit.... Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Meri
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 11. 2004. (14:48:32)
Postovi: (155)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 12 - 2
Lokacija: Zagreb, Zaaaaagreb...tararam...

PostPostano: 22:51 čet, 3. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]
sve u svemu cini mi se da su tamo blizi studenti i profesori (oni imaju cesto svoje tribine gdje im predstavnici jako JAKO prkose osoblju faxa) kod nas je to sve nes na finjaka u rukavicama[/quote]

kja mislis da si ovdje prof. i studenti tu na brdu nisu dovoljno "bliski"...kaj se tice bilo kakve pomoci oko gradiva ja mislim da smo si vise-manje ok s profesorima i asistentima... :widesmile:
btw; mislis da su prof i studenti blizi ak si prkose... :?
Citat:

sve u svemu cini mi se da su tamo blizi studenti i profesori (oni imaju cesto svoje tribine gdje im predstavnici jako JAKO prkose osoblju faxa) kod nas je to sve nes na finjaka u rukavicama


kja mislis da si ovdje prof. i studenti tu na brdu nisu dovoljno "bliski"...kaj se tice bilo kakve pomoci oko gradiva ja mislim da smo si vise-manje ok s profesorima i asistentima... Siroki osmjeh
btw; mislis da su prof i studenti blizi ak si prkose... Confused



_________________
Laganini...i stprljivo....Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
abyssum
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2004. (00:08:21)
Postovi: (2E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: ...tu i tamo...

PostPostano: 23:18 čet, 3. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

budući da studiram paralelno na feru i pmfu-mo, bit cu poveznica ta dva fakulteta :lol:

ja ne vidim nikakav sukob, niti mislim da ga je ikad bilo.
poznam ferovce kojima je zao sto nisu na pmfu i koji misle da je pmf bolji faks....isto tako znam pmfovce koji su zavidni ferovcima.
kakva korist od toga, neka svatko studira što ga zanima i nek se ne zamara dal na drugom faksu pismeni počinju u 9 ili u pola 10 (karikirano govoreći) :)

btw, meni je fer primarni fakultet, a pmf studiram iz hobija 8)
i volim oba faksa, svaki na svoj način.
budući da studiram paralelno na feru i pmfu-mo, bit cu poveznica ta dva fakulteta Laughing

ja ne vidim nikakav sukob, niti mislim da ga je ikad bilo.
poznam ferovce kojima je zao sto nisu na pmfu i koji misle da je pmf bolji faks....isto tako znam pmfovce koji su zavidni ferovcima.
kakva korist od toga, neka svatko studira što ga zanima i nek se ne zamara dal na drugom faksu pismeni počinju u 9 ili u pola 10 (karikirano govoreći) Smile

btw, meni je fer primarni fakultet, a pmf studiram iz hobija Cool
i volim oba faksa, svaki na svoj način.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 23:31 čet, 3. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

ajd da ne filozofirate previse o tome 'kako se matematicare trazi' jer, moram priznati, ne zvucite mi bas uvjerljivo :wink:

lijepo odite vamo:
http://www.hnb.hr/o-hnb/zaposljavanje/listopad-2005/spisak-natjecaja-listopad-2005.htm

i pogledajte za kakve poslove hnb trazi ekonomiste (tocno odredjene smjerove), za kakve FERovce, za kakve PMFovce, a za kakve im pasu jedni i drugi....

posla ima, samo treba upasti :wink:


ovo sam naletila neki dan, hnb je inace poznat po tome da zaposljava i pripravnike, tj ekipu koja je dosla s faxa i pojma nema....
a i ostale banke trebaju takvu radnu snagu i dobro ju plate....
dakle, malo sigurnosti u te izjave 'ma naci cemo mi posao' :wink:

[color=blue][b]moderator:[/b] ostatak izdvojen u[url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=5357] koliko su ograničene mogućnosti studrepova?[/url][/color]
ajd da ne filozofirate previse o tome 'kako se matematicare trazi' jer, moram priznati, ne zvucite mi bas uvjerljivo Wink

lijepo odite vamo:
http://www.hnb.hr/o-hnb/zaposljavanje/listopad-2005/spisak-natjecaja-listopad-2005.htm

i pogledajte za kakve poslove hnb trazi ekonomiste (tocno odredjene smjerove), za kakve FERovce, za kakve PMFovce, a za kakve im pasu jedni i drugi....

posla ima, samo treba upasti Wink


ovo sam naletila neki dan, hnb je inace poznat po tome da zaposljava i pripravnike, tj ekipu koja je dosla s faxa i pojma nema....
a i ostale banke trebaju takvu radnu snagu i dobro ju plate....
dakle, malo sigurnosti u te izjave 'ma naci cemo mi posao' Wink

moderator: ostatak izdvojen u koliko su ograničene mogućnosti studrepova?



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3, 4  Sljedeće
Stranica 1 / 4.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan