Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Zadaci s 2. kolokvija?
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Linearna algebra 1 & 2 (za inženjerske smjerove)
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Mazga
Gost





PostPostano: 18:06 pet, 9. 2. 2007    Naslov: Zadaci s 2. kolokvija? Citirajte i odgovorite

Zasto nisu objavljeni zadaci na sluzbenoj stranici kolegija?
Zasto nisu objavljeni zadaci na sluzbenoj stranici kolegija?


[Vrh]
bolzano
Gost





PostPostano: 18:08 pet, 9. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

da stvarno.. i mene to zanima. naime, nužno su mi potrebni ti zadaci
da stvarno.. i mene to zanima. naime, nužno su mi potrebni ti zadaci


[Vrh]
MKova
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2005. (18:24:38)
Postovi: (187)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 45 - 45

PostPostano: 18:17 pet, 9. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

zanimljivo, anonimna osoba pita nešto i samo 2 min. kasnije neka druga anonimna osoba potvrđuje to te stvar postaje hitna...

sve što je na webu za podršku kolegija je svojevoljno objavljeno od asistenata i profesora bez ikakve obaveze, budi samo zahvalan na ovom što i imamo
zanimljivo, anonimna osoba pita nešto i samo 2 min. kasnije neka druga anonimna osoba potvrđuje to te stvar postaje hitna...

sve što je na webu za podršku kolegija je svojevoljno objavljeno od asistenata i profesora bez ikakve obaveze, budi samo zahvalan na ovom što i imamo


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
bojan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2006. (19:48:44)
Postovi: (44)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 25 - 1
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 19:30 pet, 9. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

http://web.math.hr/nastava/la/kolokviji/kolokvij06-07/la1kol2A.pdf
http://web.math.hr/nastava/la/kolokviji/kolokvij06-07/la1kol2B.pdf
http://web.math.hr/nastava/la/kolokviji/kolokvij06-07/la1kol2A.pdf
http://web.math.hr/nastava/la/kolokviji/kolokvij06-07/la1kol2B.pdf



_________________
"It's hard work. You show up every morning. You work hard every day, you give your best effort. There is no pressure if you prepare yourself." - Kobe Bryant
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
sunny
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2007. (01:06:34)
Postovi: (153)16
Sarma = la pohva - posuda
12 = 30 - 18

PostPostano: 19:27 pon, 12. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

imam jedno pitanje u vezi jednog zadatka s drugog kolokvija. U grupi A u 3.6. zadatku pise : "Adjunkta gornjetrokutaste matrice A je donjetrokutasta matrica". Zasto se ovdje trebalo zaokruziti NE?
Mozda ce se nekima ovo pitanje ciniti malo glupo, ali nije li adjunkta transponirani algebarski komplement matrice A!? A transponirana gornjetrokutasta matrica je donjetrokutasta !? :?
imam jedno pitanje u vezi jednog zadatka s drugog kolokvija. U grupi A u 3.6. zadatku pise : "Adjunkta gornjetrokutaste matrice A je donjetrokutasta matrica". Zasto se ovdje trebalo zaokruziti NE?
Mozda ce se nekima ovo pitanje ciniti malo glupo, ali nije li adjunkta transponirani algebarski komplement matrice A!? A transponirana gornjetrokutasta matrica je donjetrokutasta !? Confused


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
arya
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2006. (20:10:37)
Postovi: (233)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
49 = 109 - 60
Lokacija: forum

PostPostano: 21:58 pon, 12. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="sunny"]imam jedno pitanje u vezi jednog zadatka s drugog kolokvija. U grupi A u 3.6. zadatku pise : "Adjunkta gornjetrokutaste matrice A je donjetrokutasta matrica". Zasto se ovdje trebalo zaokruziti NE?
Mozda ce se nekima ovo pitanje ciniti malo glupo, ali nije li adjunkta transponirani algebarski komplement matrice A!? A transponirana gornjetrokutasta matrica je donjetrokutasta !? :?[/quote]

hm, što ti uopće znači algebarski komplement matrice A? :? elementi matrice imaju svoje algebarske komplemente, ne matrica... a da je odgovor ne možeš jednostavno provjerit na primjeru :) uzmeš si neku gornjetrokutastu matricu, nađeš njenu adjunktu i vidiš da je i ona gornjetrokutasta, a ne donjetrokutasta... pa je očito odgovor NE ;)
sunny (napisa):
imam jedno pitanje u vezi jednog zadatka s drugog kolokvija. U grupi A u 3.6. zadatku pise : "Adjunkta gornjetrokutaste matrice A je donjetrokutasta matrica". Zasto se ovdje trebalo zaokruziti NE?
Mozda ce se nekima ovo pitanje ciniti malo glupo, ali nije li adjunkta transponirani algebarski komplement matrice A!? A transponirana gornjetrokutasta matrica je donjetrokutasta !? Confused


hm, što ti uopće znači algebarski komplement matrice A? Confused elementi matrice imaju svoje algebarske komplemente, ne matrica... a da je odgovor ne možeš jednostavno provjerit na primjeru Smile uzmeš si neku gornjetrokutastu matricu, nađeš njenu adjunktu i vidiš da je i ona gornjetrokutasta, a ne donjetrokutasta... pa je očito odgovor NE Wink



_________________
kalendar Bow to the left
Pa, ptica... Zar nije ocito? Hrcak
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
sunny
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2007. (01:06:34)
Postovi: (153)16
Sarma = la pohva - posuda
12 = 30 - 18

PostPostano: 23:10 pon, 12. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="arya"][quote="sunny"]imam jedno pitanje u vezi jednog zadatka s drugog kolokvija. U grupi A u 3.6. zadatku pise : "Adjunkta gornjetrokutaste matrice A je donjetrokutasta matrica". Zasto se ovdje trebalo zaokruziti NE?
Mozda ce se nekima ovo pitanje ciniti malo glupo, ali nije li adjunkta transponirani algebarski komplement matrice A!? A transponirana gornjetrokutasta matrica je donjetrokutasta !? :?[/quote]

hm, što ti uopće znači algebarski komplement matrice A? :? elementi matrice imaju svoje algebarske komplemente, ne matrica... a da je odgovor ne možeš jednostavno provjerit na primjeru :) uzmeš si neku gornjetrokutastu matricu, nađeš njenu adjunktu i vidiš da je i ona gornjetrokutasta, a ne donjetrokutasta... pa je očito odgovor NE ;)[/quote]

hmm... da... cim vidim da negdje pise transponirana odma transponiram...
tnx! :D
arya (napisa):
sunny (napisa):
imam jedno pitanje u vezi jednog zadatka s drugog kolokvija. U grupi A u 3.6. zadatku pise : "Adjunkta gornjetrokutaste matrice A je donjetrokutasta matrica". Zasto se ovdje trebalo zaokruziti NE?
Mozda ce se nekima ovo pitanje ciniti malo glupo, ali nije li adjunkta transponirani algebarski komplement matrice A!? A transponirana gornjetrokutasta matrica je donjetrokutasta !? Confused


hm, što ti uopće znači algebarski komplement matrice A? Confused elementi matrice imaju svoje algebarske komplemente, ne matrica... a da je odgovor ne možeš jednostavno provjerit na primjeru Smile uzmeš si neku gornjetrokutastu matricu, nađeš njenu adjunktu i vidiš da je i ona gornjetrokutasta, a ne donjetrokutasta... pa je očito odgovor NE Wink


hmm... da... cim vidim da negdje pise transponirana odma transponiram...
tnx! Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Linearna algebra 1 & 2 (za inženjerske smjerove) Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan