Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Nove školarine skuplje 15 posto i obvezne za sve
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Freddy Scollnic
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 05. 2003. (20:28:59)
Postovi: (9)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0
Lokacija: Zanzibar

PostPostano: 13:20 pon, 19. 2. 2007    Naslov: Nove školarine skuplje 15 posto i obvezne za sve Citirajte i odgovorite

Zagrebačko sveučilište predlaže plaćanje studija od ove jeseni, osim za najbolje i siromašne studente

ZAGREB - Ostvare li se ambiciozni planovi zagrebačkog rektora prof. dr. Alekse Bjeliša i njegovih najbližih suradnika, svi studenti koji će se ove godine upisati na studij plaćali bi školarinu! Obveze plaćanja školarine bili bi izuzeti samo oni najbolji te socijalno ugroženi studenti.

Link:
http://www.jutarnji.hr/dogadjaji_dana/clanak/art-2007,2,18,skolarina_studij,63133.jl

Pa slobodno komentirate!!! :evil:
Zagrebačko sveučilište predlaže plaćanje studija od ove jeseni, osim za najbolje i siromašne studente

ZAGREB - Ostvare li se ambiciozni planovi zagrebačkog rektora prof. dr. Alekse Bjeliša i njegovih najbližih suradnika, svi studenti koji će se ove godine upisati na studij plaćali bi školarinu! Obveze plaćanja školarine bili bi izuzeti samo oni najbolji te socijalno ugroženi studenti.

Link:
http://www.jutarnji.hr/dogadjaji_dana/clanak/art-2007,2,18,skolarina_studij,63133.jl

Pa slobodno komentirate!!! Evil or Very Mad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
andreao
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 02. 2005. (12:08:18)
Postovi: (46F)16
Sarma = la pohva - posuda
35 = 192 - 157
Lokacija: SK

PostPostano: 13:30 pon, 19. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

koja glupost!
neka mi samo definiraju socijalnu ugroženost. :evil:
koja glupost!
neka mi samo definiraju socijalnu ugroženost. Evil or Very Mad



_________________
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 14:39 pon, 19. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

pretpostavljam da će i djeca branitelja bit oslobođena :shock:
pretpostavljam da će i djeca branitelja bit oslobođena Shocked



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
rat in a cage
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2004. (21:45:48)
Postovi: (22C)16
Sarma = la pohva - posuda
13 = 17 - 4
Lokacija: Zg

PostPostano: 14:43 pon, 19. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

ma super :roll: prvo bace ljude naglavce u bolonju, a sad i školarine :roll:
ma super Rolling Eyes prvo bace ljude naglavce u bolonju, a sad i školarine Rolling Eyes


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 14:49 pon, 19. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

a čuj ja to gledam ovako...
gurnuli su nas u bolonju, bolonja treba novaca, a pošto sveuučilište nema tolikog novca mogu ili uzet od plaća prosvjetnih radnika ili nama povisit školarine a budimo realni nema se šta uzet od plaća prosvjetarima... tak da smo im ostali mi... :roll:

i da... razlog zbog kojeg mislim da će djeca branitelja bit ukljućena u činjenicu je to što su poništili jadrankin zakon o prelasku praga pa ih moraju opet malo na neki drugi naćin priveligirat...
a čuj ja to gledam ovako...
gurnuli su nas u bolonju, bolonja treba novaca, a pošto sveuučilište nema tolikog novca mogu ili uzet od plaća prosvjetnih radnika ili nama povisit školarine a budimo realni nema se šta uzet od plaća prosvjetarima... tak da smo im ostali mi... Rolling Eyes

i da... razlog zbog kojeg mislim da će djeca branitelja bit ukljućena u činjenicu je to što su poništili jadrankin zakon o prelasku praga pa ih moraju opet malo na neki drugi naćin priveligirat...



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Mad Wilson
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 05. 2006. (22:51:14)
Postovi: (121)16
Sarma = la pohva - posuda
23 = 34 - 11

PostPostano: 15:05 pon, 19. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

relax:
[quote]...godine 2007./2008. uvede samo dio fakulteta. Kalkulira se i s pilot-projektom koji bi pokusno primijenila tri zagrebačka fakulteta: Ekonomija, Pravo i Fakultet elektrotehnike i računarstva.[/quote]

Dok to dode do nas...

[quote]Vlada od školske godine 2007./2008. planira uvesti takozvani europski sustav školarina...[/quote]

Zanimljivo, Vlada nikako da nam uvede Europski standard...
relax:
Citat:
...godine 2007./2008. uvede samo dio fakulteta. Kalkulira se i s pilot-projektom koji bi pokusno primijenila tri zagrebačka fakulteta: Ekonomija, Pravo i Fakultet elektrotehnike i računarstva.


Dok to dode do nas...

Citat:
Vlada od školske godine 2007./2008. planira uvesti takozvani europski sustav školarina...


Zanimljivo, Vlada nikako da nam uvede Europski standard...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
cinik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 04. 2003. (23:34:09)
Postovi: (1FB)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
28 = 43 - 15
Lokacija: /proc/sys/cpu/

PostPostano: 15:47 pon, 19. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

O ovom prijedlogu se raspravljalo na proslom Senatu.

Prijedlog je jos u pripremi, kako pise u Jutarnjem listu, no to je otprilike sve sto je tocno navedeno tamo.

Prijedlog je da ukupna masa skupljena od skolarina ne smije biti vise od 15% veca nego ove godine. U cemu je razlika citaj dalje:

Trenutni sustav je da svi placaju vise-manje jednako (kod nas bolonjci placaju ovisno o broju kolegija i slicno, no cijena je 5500kn. Ne znam koliko studenata na math placa, no recimo da je to oko cetvrtine, dakle oko 400 studenata. 2.2 milijuna kuna mi se cini puno, no to je ova procjena.

Dakle, ukupni prihodi od skolarine ne smije biti vise od 15% veci od dosadasnjeg, dakle oko 2.5 milijuna kuna.

E, sad tu dolaze kljucne tocke sistema:

1. cca. 30% najboljih (po nekim kriterijima koji ce se uvesti, npr. ects*prosjek ili tako nesto + nagrade (za 1. godinu su kriteriji prijemni)) ne placa nista. Ostali placaju neku svotu.

Dakle, 70% ljudi placa. To je, dakle, oko 1100 ljudi. Prosjecna skolarina izlazi oko 2300kn, tj. prosjecna skolarina pada oko 58%. PROSJECNA.

No, ovaj sistem ima jos featurea: skoro nitko ne placa tu svotu... od 1100 studenata 550 ih placa manje i 550 placa vise. Najvise -- [i]cak[/i] 4600kn placa covjek koji studira 10 godina bez da je dao i jedan ispit. Cijena raste linearno sa pozicijom na listi "kvalitete".

Dodatni benefit: od onih 30% koji nista ne placaju, dio ih dobiva stipendiju koja se financira iz tih skolarina.

Ovo je simulacija prijedloga s kojim je rektorat izasao pred Senat. Meni se, s ovim brojkama, taj prijedlog svidja. Cak i ako duplo vise studenata placa, tada najvisa skolarina poskupljuje na prako 9200kn, no prosjecna je i dalje ispod 5500kn te i dalje vecina studenata relativno malo. Plus je moguce napraviti sustav

Ono sto je naglaseno da jos nije odredjeno su 30% najboljih (mislim da ne bi trebalo ici ispod te brojke NIKAKO), kriteriji izbora najboljih u visim godinama, te hoce li ici bas linearno (tako da svatko placa drugu brojku) ili gradualno, tj. stepenicasto sa grupama od po nekoliko desetaka studenata.


[url=http://studenti.pmf.hr/wiki/index.php/Izvje%C5%A1taji:_Senat_20070213_-_8._redovita_sjednica]ovdje[/url] je moj izvjestaj sa sjednice Senata na kojem je to raspravljano.



'ave fun!



Sinisa
O ovom prijedlogu se raspravljalo na proslom Senatu.

Prijedlog je jos u pripremi, kako pise u Jutarnjem listu, no to je otprilike sve sto je tocno navedeno tamo.

Prijedlog je da ukupna masa skupljena od skolarina ne smije biti vise od 15% veca nego ove godine. U cemu je razlika citaj dalje:

Trenutni sustav je da svi placaju vise-manje jednako (kod nas bolonjci placaju ovisno o broju kolegija i slicno, no cijena je 5500kn. Ne znam koliko studenata na math placa, no recimo da je to oko cetvrtine, dakle oko 400 studenata. 2.2 milijuna kuna mi se cini puno, no to je ova procjena.

Dakle, ukupni prihodi od skolarine ne smije biti vise od 15% veci od dosadasnjeg, dakle oko 2.5 milijuna kuna.

E, sad tu dolaze kljucne tocke sistema:

1. cca. 30% najboljih (po nekim kriterijima koji ce se uvesti, npr. ects*prosjek ili tako nesto + nagrade (za 1. godinu su kriteriji prijemni)) ne placa nista. Ostali placaju neku svotu.

Dakle, 70% ljudi placa. To je, dakle, oko 1100 ljudi. Prosjecna skolarina izlazi oko 2300kn, tj. prosjecna skolarina pada oko 58%. PROSJECNA.

No, ovaj sistem ima jos featurea: skoro nitko ne placa tu svotu... od 1100 studenata 550 ih placa manje i 550 placa vise. Najvise – cak 4600kn placa covjek koji studira 10 godina bez da je dao i jedan ispit. Cijena raste linearno sa pozicijom na listi "kvalitete".

Dodatni benefit: od onih 30% koji nista ne placaju, dio ih dobiva stipendiju koja se financira iz tih skolarina.

Ovo je simulacija prijedloga s kojim je rektorat izasao pred Senat. Meni se, s ovim brojkama, taj prijedlog svidja. Cak i ako duplo vise studenata placa, tada najvisa skolarina poskupljuje na prako 9200kn, no prosjecna je i dalje ispod 5500kn te i dalje vecina studenata relativno malo. Plus je moguce napraviti sustav

Ono sto je naglaseno da jos nije odredjeno su 30% najboljih (mislim da ne bi trebalo ici ispod te brojke NIKAKO), kriteriji izbora najboljih u visim godinama, te hoce li ici bas linearno (tako da svatko placa drugu brojku) ili gradualno, tj. stepenicasto sa grupama od po nekoliko desetaka studenata.


ovdje je moj izvjestaj sa sjednice Senata na kojem je to raspravljano.



'ave fun!



Sinisa



_________________
Oslobodjen Senata.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Freddy Scollnic
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 05. 2003. (20:28:59)
Postovi: (9)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0
Lokacija: Zanzibar

PostPostano: 15:50 pon, 19. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Poanta je u tome da ne dopustimo da obave tihu okupaciju na naćin: ove godine neki fakulteti (a kasnije svi).
Poanta je u tome da ne dopustimo da obave tihu okupaciju na naćin: ove godine neki fakulteti (a kasnije svi).


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 16:40 pon, 19. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="cinik"]
Dakle, ukupni prihodi od skolarine ne smije biti vise od 15% veci od dosadasnjeg, dakle oko 2.5 milijuna kuna.

E, sad tu dolaze kljucne tocke sistema:

1. cca. 30% najboljih (po nekim kriterijima koji ce se uvesti, npr. ects*prosjek ili tako nesto + nagrade (za 1. godinu su kriteriji prijemni)) ne placa nista. Ostali placaju neku svotu.

Dakle, 70% ljudi placa. To je, dakle, oko 1100 ljudi. Prosjecna skolarina izlazi oko 2300kn, tj. prosjecna skolarina pada oko 58%. PROSJECNA.

No, ovaj sistem ima jos featurea: skoro nitko ne placa tu svotu... od 1100 studenata 550 ih placa manje i 550 placa vise. Najvise -- [i]cak[/i] 4600kn placa covjek koji studira 10 godina bez da je dao i jedan ispit. Cijena raste linearno sa pozicijom na listi "kvalitete".

Dodatni benefit: od onih 30% koji nista ne placaju, dio ih dobiva stipendiju koja se financira iz tih skolarina.
[/quote]
Moram reci da se s ovakvim prijedlogom slazem.
cinik (napisa):

Dakle, ukupni prihodi od skolarine ne smije biti vise od 15% veci od dosadasnjeg, dakle oko 2.5 milijuna kuna.

E, sad tu dolaze kljucne tocke sistema:

1. cca. 30% najboljih (po nekim kriterijima koji ce se uvesti, npr. ects*prosjek ili tako nesto + nagrade (za 1. godinu su kriteriji prijemni)) ne placa nista. Ostali placaju neku svotu.

Dakle, 70% ljudi placa. To je, dakle, oko 1100 ljudi. Prosjecna skolarina izlazi oko 2300kn, tj. prosjecna skolarina pada oko 58%. PROSJECNA.

No, ovaj sistem ima jos featurea: skoro nitko ne placa tu svotu... od 1100 studenata 550 ih placa manje i 550 placa vise. Najvise – cak 4600kn placa covjek koji studira 10 godina bez da je dao i jedan ispit. Cijena raste linearno sa pozicijom na listi "kvalitete".

Dodatni benefit: od onih 30% koji nista ne placaju, dio ih dobiva stipendiju koja se financira iz tih skolarina.

Moram reci da se s ovakvim prijedlogom slazem.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Mad Wilson
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 05. 2006. (22:51:14)
Postovi: (121)16
Sarma = la pohva - posuda
23 = 34 - 11

PostPostano: 17:30 pon, 19. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ma super je prijedlog, ali hocemo li tada konacno imati jednog profesora na 30-ak studenata (i mjesta za sjesti na predavanjima i vjezbama), umjesto sadasnjih (i do) 320?
Ma super je prijedlog, ali hocemo li tada konacno imati jednog profesora na 30-ak studenata (i mjesta za sjesti na predavanjima i vjezbama), umjesto sadasnjih (i do) 320?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 17:36 pon, 19. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Mad Wilson"]Ma super je prijedlog, ali hocemo li tada konacno imati jednog profesora na 30-ak studenata (i mjesta za sjesti na predavanjima i vjezbama), umjesto sadasnjih (i do) 320?[/quote]
Cisto sumnjam... :roll: To se sada moze rjesiti samo smanjivanjem upisnih kvota (npr. za MO bi to znacilo upisnu kvotu od 120 - 160 studenata na prvoj godini), a takav drastican potez je nazalost jako malo vjerojatan.
Mad Wilson (napisa):
Ma super je prijedlog, ali hocemo li tada konacno imati jednog profesora na 30-ak studenata (i mjesta za sjesti na predavanjima i vjezbama), umjesto sadasnjih (i do) 320?

Cisto sumnjam... Rolling Eyes To se sada moze rjesiti samo smanjivanjem upisnih kvota (npr. za MO bi to znacilo upisnu kvotu od 120 - 160 studenata na prvoj godini), a takav drastican potez je nazalost jako malo vjerojatan.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 18:11 pon, 19. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

mislim da je malo onda licemjerno tražiti od studenta koji bi po starom imao potporu ministarstva da plača 5500kn a ne dati mu ništa za uzvrat (pa makar to značio stolac)
mislim da je malo onda licemjerno tražiti od studenta koji bi po starom imao potporu ministarstva da plača 5500kn a ne dati mu ništa za uzvrat (pa makar to značio stolac)



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 18:28 pon, 19. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mladac"]mislim da je malo onda licemjerno tražiti od studenta koji bi po starom imao potporu ministarstva da plača 5500kn a ne dati mu ništa za uzvrat (pa makar to značio stolac)[/quote]
Ako sam ja dobro shvatio, nece placati 5500, nego ce, ako ne bude gubio godine, placati nesto manje od 2000 kuna. (Cinik, jesam li dobro shvatio?) Naravno, svatko bi imao sansu da ne placa nista ako se dovoljno potrudi i bude medju 30% najboljih. S tim da treba uociti da 30% nije neki elitisticki zahtjev. 30% studenata koji studiraju bez placanja skolarine je sasvim pristojno.
mladac (napisa):
mislim da je malo onda licemjerno tražiti od studenta koji bi po starom imao potporu ministarstva da plača 5500kn a ne dati mu ništa za uzvrat (pa makar to značio stolac)

Ako sam ja dobro shvatio, nece placati 5500, nego ce, ako ne bude gubio godine, placati nesto manje od 2000 kuna. (Cinik, jesam li dobro shvatio?) Naravno, svatko bi imao sansu da ne placa nista ako se dovoljno potrudi i bude medju 30% najboljih. S tim da treba uociti da 30% nije neki elitisticki zahtjev. 30% studenata koji studiraju bez placanja skolarine je sasvim pristojno.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
SickJedi
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 01. 10. 2004. (16:41:56)
Postovi: (3BC)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
12 = 42 - 30
Lokacija: Esperantija

PostPostano: 19:04 pon, 19. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="cinik"]Trenutni sustav je da svi placaju vise-manje jednako ([b]kod nas bolonjci placaju ovisno o broju kolegija[/b] i slicno, no cijena je [b]5500kn[/b].[/quote]

Cijena je 5kkn i nisam bas vidio da ima razlike u broju kolegija. Meni su za 2 kolegija (oba u 2. semestru) naplatili 5kkn.
cinik (napisa):
Trenutni sustav je da svi placaju vise-manje jednako (kod nas bolonjci placaju ovisno o broju kolegija i slicno, no cijena je 5500kn.


Cijena je 5kkn i nisam bas vidio da ima razlike u broju kolegija. Meni su za 2 kolegija (oba u 2. semestru) naplatili 5kkn.



_________________
Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy) I bow before youVeliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy)
Depression is merely anger without enthusiasm.
There's no place like 127.0.0.1
Ken Lee je zakon!!!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
cinik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 04. 2003. (23:34:09)
Postovi: (1FB)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
28 = 43 - 15
Lokacija: /proc/sys/cpu/

PostPostano: 19:12 pon, 19. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

@sick: zanimljivo -- nisam to znao... znam samo da je sustav za bolonjce malo drukciji -- cek... ti si 1. puta math upisao kada ono?


'ave fun!



Sinisa
@sick: zanimljivo -- nisam to znao... znam samo da je sustav za bolonjce malo drukciji -- cek... ti si 1. puta math upisao kada ono?


'ave fun!



Sinisa



_________________
Oslobodjen Senata.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Mad Wilson
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 05. 2006. (22:51:14)
Postovi: (121)16
Sarma = la pohva - posuda
23 = 34 - 11

PostPostano: 19:20 pon, 19. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mladac"]mislim da je malo onda licemjerno tražiti od studenta koji bi po starom imao potporu ministarstva da plača 5500kn a ne dati mu ništa za uzvrat (pa makar to značio stolac)[/quote]

Ako sam sad ja dobro shvatio cinika, razlika nije u novcanoj masi koju studenti odasilju, ona se malo mijenja - s 2.2 milijuna kuna na 2.5 (ne znam je li to dovoljno za zaposljavanje dostatnog broja novih profesora), vec u distribuciji onih koji placaju.
mladac (napisa):
mislim da je malo onda licemjerno tražiti od studenta koji bi po starom imao potporu ministarstva da plača 5500kn a ne dati mu ništa za uzvrat (pa makar to značio stolac)


Ako sam sad ja dobro shvatio cinika, razlika nije u novcanoj masi koju studenti odasilju, ona se malo mijenja - s 2.2 milijuna kuna na 2.5 (ne znam je li to dovoljno za zaposljavanje dostatnog broja novih profesora), vec u distribuciji onih koji placaju.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mpavic
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 01. 2006. (18:44:52)
Postovi: (1C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 0

PostPostano: 20:18 pon, 19. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

S obzirom da je drop-out rate iliti postotak studenata koji nikada ne zavrsi faks (ne u roku vec uopce!!!) oko 68%, 30% koji ce biti oslobodjeni skolarina mi se cini skroz OK pristupom....

To nije elitisticki vec u praksi pokriva one od kojih se po sadasnjim statistikama ocekuje da diplomiraju...
S obzirom da je drop-out rate iliti postotak studenata koji nikada ne zavrsi faks (ne u roku vec uopce!!!) oko 68%, 30% koji ce biti oslobodjeni skolarina mi se cini skroz OK pristupom....

To nije elitisticki vec u praksi pokriva one od kojih se po sadasnjim statistikama ocekuje da diplomiraju...



_________________
On je bio zao.........
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 22:02 pon, 19. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Mad Wilson"]...s 2.2 milijuna kuna na 2.5 (ne znam je li to dovoljno za zaposljavanje dostatnog broja novih profesora),...[/quote]

Ne mozes tako racunati, jer te pare ne idu u place, ali ako bas zelis... ta razlika od cca 300kkn su godisnje place za cca 6 asistenata. :silly:

@mpavic: Nece li banalizacija studija zvana Bolonja smanjiti drop-out rate? :-k Znas li mozda postoje li tu kakve procjene? :)
Mad Wilson (napisa):
...s 2.2 milijuna kuna na 2.5 (ne znam je li to dovoljno za zaposljavanje dostatnog broja novih profesora),...


Ne mozes tako racunati, jer te pare ne idu u place, ali ako bas zelis... ta razlika od cca 300kkn su godisnje place za cca 6 asistenata. #Silly

@mpavic: Nece li banalizacija studija zvana Bolonja smanjiti drop-out rate? Think Znas li mozda postoje li tu kakve procjene? Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mad Wilson
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 05. 2006. (22:51:14)
Postovi: (121)16
Sarma = la pohva - posuda
23 = 34 - 11

PostPostano: 0:29 uto, 20. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]
Ne mozes tako racunati... [/quote]

Ma jasno, samo kazem, teoretski, cak i da ide....
vsego (napisa):

Ne mozes tako racunati...


Ma jasno, samo kazem, teoretski, cak i da ide....


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
cinik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 04. 2003. (23:34:09)
Postovi: (1FB)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
28 = 43 - 15
Lokacija: /proc/sys/cpu/

PostPostano: 1:14 uto, 20. 2. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Ne mozes tako racunati, jer te pare ne idu u place, ali ako bas zelis... ta razlika od cca 300kkn su godisnje place za cca 6 asistenata. :silly:
[/quote]

Ne ako si institucija: bruto placa je barem duplo veca, dakle najvise 3 asistenta, tj. manje od jednog i pol profesora (recimo, cijele noge jednog profesora).



'ave fun!



Sinisa
vsego (napisa):
Ne mozes tako racunati, jer te pare ne idu u place, ali ako bas zelis... ta razlika od cca 300kkn su godisnje place za cca 6 asistenata. #Silly


Ne ako si institucija: bruto placa je barem duplo veca, dakle najvise 3 asistenta, tj. manje od jednog i pol profesora (recimo, cijele noge jednog profesora).



'ave fun!



Sinisa



_________________
Oslobodjen Senata.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan