Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

O ukidanju nepotrebnih molbi i/ili o neplacanju istih
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
SickJedi
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 01. 10. 2004. (16:41:56)
Postovi: (3BC)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
12 = 42 - 30
Lokacija: Esperantija

PostPostano: 16:15 čet, 1. 3. 2007    Naslov: O ukidanju nepotrebnih molbi i/ili o neplacanju istih Citirajte i odgovorite

Zanima me koga sve treba povuci za rukav da se ukine pisanje molbi (ili barem da se ukine naplacivanje istih) za upis kolegija za koje su zadovoljeni svi uvjeti?

Pricam o molbama koje su se pisale pocetkom godine. Daklem, po ideji bolonje imam pravo upisati kolegije za koje sam polozio sve predhodnike i ukupan broj kolegija mi ne prelazi max broj bodova po semestru. Zasto se mora placati i pisati ta molba? Zar ne bi bilo prirodno da se takvi kolegiji upisuju automatski? Znam da je o tome vec bilo rasprave na forumu, cak i na nekoliko topica, ali nikad se nista nije poduzelo po tom pitanju (bar ne kolko ja znam).

To bi trebalo rijesiti do pocetka iduce akademske godine.
Zanima me koga sve treba povuci za rukav da se ukine pisanje molbi (ili barem da se ukine naplacivanje istih) za upis kolegija za koje su zadovoljeni svi uvjeti?

Pricam o molbama koje su se pisale pocetkom godine. Daklem, po ideji bolonje imam pravo upisati kolegije za koje sam polozio sve predhodnike i ukupan broj kolegija mi ne prelazi max broj bodova po semestru. Zasto se mora placati i pisati ta molba? Zar ne bi bilo prirodno da se takvi kolegiji upisuju automatski? Znam da je o tome vec bilo rasprave na forumu, cak i na nekoliko topica, ali nikad se nista nije poduzelo po tom pitanju (bar ne kolko ja znam).

To bi trebalo rijesiti do pocetka iduce akademske godine.



_________________
Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy) I bow before youVeliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy)
Depression is merely anger without enthusiasm.
There's no place like 127.0.0.1
Ken Lee je zakon!!!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
sorrow
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2005. (23:01:29)
Postovi: (24D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 75 - 69
Lokacija: ...na otoku srece...

PostPostano: 16:41 čet, 1. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

koliko ja znan, to da upises kolegije cije si prethodinke polozia nikad nije bilo upitno, molbe su se pisale za one cije prethodnike nisi polozia.. ili se ja varan? :grebgreb:
koliko ja znan, to da upises kolegije cije si prethodinke polozia nikad nije bilo upitno, molbe su se pisale za one cije prethodnike nisi polozia.. ili se ja varan? Kotacici rade 100 na sat



_________________


Hangman is comin' down from the gallows and I don't have very long
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 16:58 čet, 1. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="sorrow"]koliko ja znan, to da upises kolegije cije si prethodinke polozia nikad nije bilo upitno, molbe su se pisale za one cije prethodnike nisi polozia.. ili se ja varan? :grebgreb:[/quote]

varaš se :P
za kolegije za koje imaš predhodnike pisala se molba te se plačalo 100kn
nemreš ni upisat kolegije za koje nemaš predhodnike
(ti si vjerojatno mislio da priča o dodatnoj nastavi)
sorrow (napisa):
koliko ja znan, to da upises kolegije cije si prethodinke polozia nikad nije bilo upitno, molbe su se pisale za one cije prethodnike nisi polozia.. ili se ja varan? Kotacici rade 100 na sat


varaš se Razz
za kolegije za koje imaš predhodnike pisala se molba te se plačalo 100kn
nemreš ni upisat kolegije za koje nemaš predhodnike
(ti si vjerojatno mislio da priča o dodatnoj nastavi)



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
sorrow
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2005. (23:01:29)
Postovi: (24D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 75 - 69
Lokacija: ...na otoku srece...

PostPostano: 17:07 čet, 1. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

ti to mene zezas??
znaci ako san polozia u 4 semestru sve osin jednog kolegija, znaci nisan polozia 2. godinu, za 5 semestar moran pisat molbu za kolegije koji su sljedbenici onih koje san polozia???
ti to mene zezas??
znaci ako san polozia u 4 semestru sve osin jednog kolegija, znaci nisan polozia 2. godinu, za 5 semestar moran pisat molbu za kolegije koji su sljedbenici onih koje san polozia???



_________________


Hangman is comin' down from the gallows and I don't have very long
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 17:11 čet, 1. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="sorrow"]ti to mene zezas??
znaci ako san polozia u 4 semestru sve osin jednog kolegija, znaci nisan polozia 2. godinu, za 5 semestar moran pisat molbu za kolegije koji su sljedbenici onih koje san polozia???[/quote]

da i paltit dodatnih 100 kn za tu molbu + 200 za upis godine :lol:
sorrow (napisa):
ti to mene zezas??
znaci ako san polozia u 4 semestru sve osin jednog kolegija, znaci nisan polozia 2. godinu, za 5 semestar moran pisat molbu za kolegije koji su sljedbenici onih koje san polozia???


da i paltit dodatnih 100 kn za tu molbu + 200 za upis godine Laughing



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
sorrow
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2005. (23:01:29)
Postovi: (24D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 75 - 69
Lokacija: ...na otoku srece...

PostPostano: 17:20 čet, 1. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

govoreci o nepravdi... ;)
govoreci o nepravdi... Wink



_________________


Hangman is comin' down from the gallows and I don't have very long
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 17:25 čet, 1. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=8440&highlight=mlebe+potvrde

ivdje je bilo razgovora o plačanjima molbi itd. istina ovdje je bilo za pmf
ak me sječanje služe bila je i neka peticija vezana uz to... :grebgreb:
http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=8440&highlight=mlebe+potvrde

ivdje je bilo razgovora o plačanjima molbi itd. istina ovdje je bilo za pmf
ak me sječanje služe bila je i neka peticija vezana uz to... Kotacici rade 100 na sat



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
kljuki
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 10. 2005. (13:36:53)
Postovi: (127)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
15 = 40 - 25
Lokacija: hotel yorba

PostPostano: 18:09 čet, 1. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

je, i ja mislim da je bila peticija... fizika je zapocela s tim, a i kod nas se potpisivalo... a mislim da si za tim stolom bio i ti, sorrow... :D
je, i ja mislim da je bila peticija... fizika je zapocela s tim, a i kod nas se potpisivalo... a mislim da si za tim stolom bio i ti, sorrow... Very Happy



_________________
If you decide to give up smoking and drinking, you don't actually live longer; it just seems longer.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 18:29 čet, 1. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kljuki"]je, i ja mislim da je bila peticija... fizika je zapocela s tim, a i kod nas se potpisivalo... a mislim da si za tim stolom bio i ti, sorrow... :D[/quote]

mislim da baš i je... on i kokice
kljuki (napisa):
je, i ja mislim da je bila peticija... fizika je zapocela s tim, a i kod nas se potpisivalo... a mislim da si za tim stolom bio i ti, sorrow... Very Happy


mislim da baš i je... on i kokice



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
sorrow
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2005. (23:01:29)
Postovi: (24D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 75 - 69
Lokacija: ...na otoku srece...

PostPostano: 19:31 čet, 1. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mladac"][quote="kljuki"]je, i ja mislim da je bila peticija... fizika je zapocela s tim, a i kod nas se potpisivalo... a mislim da si za tim stolom bio i ti, sorrow... :D[/quote]

mislim da baš i je... on i kokice[/quote]

:oops: :oops:
ovo je teski offtopic... neka neko zaustavi ovo pliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiz.... :lol: somebody help me...

:rrotfl: :rrotfl:
mladac (napisa):
kljuki (napisa):
je, i ja mislim da je bila peticija... fizika je zapocela s tim, a i kod nas se potpisivalo... a mislim da si za tim stolom bio i ti, sorrow... Very Happy


mislim da baš i je... on i kokice


Embarassed Embarassed
ovo je teski offtopic... neka neko zaustavi ovo pliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiz.... Laughing somebody help me...

Real ROTFL Real ROTFL



_________________


Hangman is comin' down from the gallows and I don't have very long
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 19:52 čet, 1. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Prvo se obrati svom predstavniku, pa onda odlucite o akciji. 8)
Prvo se obrati svom predstavniku, pa onda odlucite o akciji. Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 20:25 čet, 1. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

IMO molba se pise zato sto je to poput parcijalnog upisa nekoc

1. ti ne moras upisivati nista s druge godine (imas pravo, ali da bi fax znao da ti zelis iskoristiti to pravo, trebas to reci)
2. ti mozes imati za upisati vise predmeta (sto se sljedbenika tice) negoli koliko ih mozes upisati po svom opterecenju - nije na faxu da ti bira sta ces upisati, vec da ti kazes sto zelis od onoga za sto imas uvjet

raspis tocke 2: npr imas 4 kolegija s godine n., koji nisu nikome s godine n+1 prethodnici :arrow: mozes upisati sve s godine n+1 po tom kriteriju, ali ne mozes po kriteriju tvog maximalnosg dopustenog semestralnog opterecenja :arrow: ti trebas reci koje bi sada slusao, a koje kasnije

obzirom da rijec 'molba' sadrzi u sebi sve slucajeve za sve smjerove, apsolutno je svejedno sto je n, a sto n+1
IMO molba se pise zato sto je to poput parcijalnog upisa nekoc

1. ti ne moras upisivati nista s druge godine (imas pravo, ali da bi fax znao da ti zelis iskoristiti to pravo, trebas to reci)
2. ti mozes imati za upisati vise predmeta (sto se sljedbenika tice) negoli koliko ih mozes upisati po svom opterecenju - nije na faxu da ti bira sta ces upisati, vec da ti kazes sto zelis od onoga za sto imas uvjet

raspis tocke 2: npr imas 4 kolegija s godine n., koji nisu nikome s godine n+1 prethodnici Arrow mozes upisati sve s godine n+1 po tom kriteriju, ali ne mozes po kriteriju tvog maximalnosg dopustenog semestralnog opterecenja Arrow ti trebas reci koje bi sada slusao, a koje kasnije

obzirom da rijec 'molba' sadrzi u sebi sve slucajeve za sve smjerove, apsolutno je svejedno sto je n, a sto n+1



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
alma
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 01. 2007. (19:38:37)
Postovi: (26)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 1

PostPostano: 21:08 čet, 1. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

jel netko zna kako se pisu i kome se upucuju te molbe?

Ja sam prosla mat.analizu I., linearnu algebru I., UUR, i pala sam elementarnu I... nemogu upisati nista osim UUR, neki mi govore da pisem molbu ali kako i kome ju uputiti?
unaprid hvala na odgovorima
jel netko zna kako se pisu i kome se upucuju te molbe?

Ja sam prosla mat.analizu I., linearnu algebru I., UUR, i pala sam elementarnu I... nemogu upisati nista osim UUR, neki mi govore da pisem molbu ali kako i kome ju uputiti?
unaprid hvala na odgovorima


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
SickJedi
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 01. 10. 2004. (16:41:56)
Postovi: (3BC)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
12 = 42 - 30
Lokacija: Esperantija

PostPostano: 21:33 čet, 1. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]1. ti ne moras upisivati nista s druge godine (imas pravo, ali da bi fax znao da ti zelis iskoristiti to pravo, trebas to reci)[/quote]

Znam da imam to pravo. Ja napise sta ocu i to upisem. Cemu molba? Bilo bi mi jasno da pisem molbu za nesto sto je izvan mojih prava. Ono: "znam da ne bi trebao, ali ja bi pliz da mi moli vas lijepo, dopustite to i to mimo pravila". Ali tu je u pitanju nesto sta mi je odobreno samom idejom ovog nacina studiranja.

[quote="Nesi"]2. ti mozes imati za upisati vise predmeta (sto se sljedbenika tice) negoli koliko ih mozes upisati po svom opterecenju - nije na faxu da ti bira sta ces upisati, vec da ti kazes sto zelis od onoga za sto imas uvjet[/quote]

Jasno, ja odaberem sta ocu upisati i to upisem. Isto kao i s molbom, samo bez dodatne papirologije, love i cekanja.

[quote="Nesi"]raspis tocke 2: npr imas 4 kolegija s godine n., koji nisu nikome s godine n+1 prethodnici :arrow: mozes upisati sve s godine n+1 po tom kriteriju, ali ne mozes po kriteriju tvog maximalnosg dopustenog semestralnog opterecenja :arrow: ti trebas reci koje bi sada slusao, a koje kasnije[/quote]

To sam naveo kao uvjet u prvom postu. Daklem da sam polozio sve kolegije predhodnike i ne prelazim max bodove.
Nesi (napisa):
1. ti ne moras upisivati nista s druge godine (imas pravo, ali da bi fax znao da ti zelis iskoristiti to pravo, trebas to reci)


Znam da imam to pravo. Ja napise sta ocu i to upisem. Cemu molba? Bilo bi mi jasno da pisem molbu za nesto sto je izvan mojih prava. Ono: "znam da ne bi trebao, ali ja bi pliz da mi moli vas lijepo, dopustite to i to mimo pravila". Ali tu je u pitanju nesto sta mi je odobreno samom idejom ovog nacina studiranja.

Nesi (napisa):
2. ti mozes imati za upisati vise predmeta (sto se sljedbenika tice) negoli koliko ih mozes upisati po svom opterecenju - nije na faxu da ti bira sta ces upisati, vec da ti kazes sto zelis od onoga za sto imas uvjet


Jasno, ja odaberem sta ocu upisati i to upisem. Isto kao i s molbom, samo bez dodatne papirologije, love i cekanja.

Nesi (napisa):
raspis tocke 2: npr imas 4 kolegija s godine n., koji nisu nikome s godine n+1 prethodnici Arrow mozes upisati sve s godine n+1 po tom kriteriju, ali ne mozes po kriteriju tvog maximalnosg dopustenog semestralnog opterecenja Arrow ti trebas reci koje bi sada slusao, a koje kasnije


To sam naveo kao uvjet u prvom postu. Daklem da sam polozio sve kolegije predhodnike i ne prelazim max bodove.



_________________
Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy) I bow before youVeliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy)
Depression is merely anger without enthusiasm.
There's no place like 127.0.0.1
Ken Lee je zakon!!!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 0:07 pet, 2. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="SickJedi"][quote="Nesi"]1. ti ne moras upisivati nista s druge godine (imas pravo, ali [b]da bi fax znao da ti zelis iskoristiti to pravo, trebas to reci[/b])[/quote]

Znam da imam to pravo. Ja napise sta ocu i to upisem. Cemu molba? [/quote]

1. vidi boldano
2. ti mozes dati sve kolegije s godine n, ali svejedno htjeti upisati samo neke kolegije s godine n+1
razlika je u tome sto u slucaju iz prethodnog posta ti PADAS godinu, a u ovom gore slucaju ti ne padas godinu n (ali ces vjerojatno pasti godinu n+1, ali sada nebitno za pricu)

jos uvijek se GLEDAJU godine, ma sto neki pricali o tome - godine se upisuju, ministarstvo placa godine, domovi gledaju godine, etc

obizrom da PADAS godinu, nemas vise uobicajeni upis, te to MORAS naglasiti :arrow: tome sluzi molba

default bi bio da ti se upisu SAMO kolegiji sa godine n, koju ponavljas
u molbi ti kazes da zelis jos nesto - molba te razlikuje od studenta koji je dao godinu n i upisuje kolegije iz godine n+1


ako se ne varam, u statutu pise da 'student moze' upisati kolegije s vise godine u skladu sa uvjetima na faxu
kad imas opciju 'moze' - afaik - uvijek idu molbe

jos jedna stvar - da, ti bi lijepo nesto ispisao (ne znam samo gdje, postoji studomat, ali nevermind, pretpostavimo da ispunjavas papirnato) - kako bi teta u referadi kad par tjedana kasnije znala sto si ti htio?
ovako ima molbu, zna tocno u koju kategoriju spadas, zna se koja je procedura (DRUGACIJA nego za studente koji su dali sve) i basta

do sada je bila molba za parcijalni upis, sto je IDENTICNO ovoj molbi o kojoj sad pricamo, samo sto se odnosila na drugi rezim studija - i nitko se nije bunio sto mora pisati takvu molbu, iako ima _pravo_ na upis kolegija s vise godine :roll:

koliko se sjecam, fakultet NIJE OBVEZAN vama te molbe odobriti, tj. nista ga ne obvezuje da vi morate upisivati kolegije s vise godine - samo vam to SMIJE odobriti, pod uvjetima koje god zeli (kolegiji prethodnici, vase ocjene, boja kose, ociju, bla, dok god je pobrojano, ok je)

ok, ovo sve skupa je moje vidjenje dosadasnjeg sustava bazirano na razgovorima i molbama - za sluzbeni odgovor pitajte prodekanicu
SickJedi (napisa):
Nesi (napisa):
1. ti ne moras upisivati nista s druge godine (imas pravo, ali da bi fax znao da ti zelis iskoristiti to pravo, trebas to reci)


Znam da imam to pravo. Ja napise sta ocu i to upisem. Cemu molba?


1. vidi boldano
2. ti mozes dati sve kolegije s godine n, ali svejedno htjeti upisati samo neke kolegije s godine n+1
razlika je u tome sto u slucaju iz prethodnog posta ti PADAS godinu, a u ovom gore slucaju ti ne padas godinu n (ali ces vjerojatno pasti godinu n+1, ali sada nebitno za pricu)

jos uvijek se GLEDAJU godine, ma sto neki pricali o tome - godine se upisuju, ministarstvo placa godine, domovi gledaju godine, etc

obizrom da PADAS godinu, nemas vise uobicajeni upis, te to MORAS naglasiti Arrow tome sluzi molba

default bi bio da ti se upisu SAMO kolegiji sa godine n, koju ponavljas
u molbi ti kazes da zelis jos nesto - molba te razlikuje od studenta koji je dao godinu n i upisuje kolegije iz godine n+1


ako se ne varam, u statutu pise da 'student moze' upisati kolegije s vise godine u skladu sa uvjetima na faxu
kad imas opciju 'moze' - afaik - uvijek idu molbe

jos jedna stvar - da, ti bi lijepo nesto ispisao (ne znam samo gdje, postoji studomat, ali nevermind, pretpostavimo da ispunjavas papirnato) - kako bi teta u referadi kad par tjedana kasnije znala sto si ti htio?
ovako ima molbu, zna tocno u koju kategoriju spadas, zna se koja je procedura (DRUGACIJA nego za studente koji su dali sve) i basta

do sada je bila molba za parcijalni upis, sto je IDENTICNO ovoj molbi o kojoj sad pricamo, samo sto se odnosila na drugi rezim studija - i nitko se nije bunio sto mora pisati takvu molbu, iako ima _pravo_ na upis kolegija s vise godine Rolling Eyes

koliko se sjecam, fakultet NIJE OBVEZAN vama te molbe odobriti, tj. nista ga ne obvezuje da vi morate upisivati kolegije s vise godine - samo vam to SMIJE odobriti, pod uvjetima koje god zeli (kolegiji prethodnici, vase ocjene, boja kose, ociju, bla, dok god je pobrojano, ok je)

ok, ovo sve skupa je moje vidjenje dosadasnjeg sustava bazirano na razgovorima i molbama - za sluzbeni odgovor pitajte prodekanicu



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
SickJedi
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 01. 10. 2004. (16:41:56)
Postovi: (3BC)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
12 = 42 - 30
Lokacija: Esperantija

PostPostano: 0:26 pet, 2. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]1. ti ne moras upisivati nista s druge godine (imas pravo, ali [b]da bi fax znao da ti zelis iskoristiti to pravo, trebas to reci[/b])[/quote]

:roll:

[quote="Ustav"]Članak 21.
Svako ljudsko biće ima pravo na život.[/quote]

Jesi pisala molbu za to ili te neko moze koknut?

[quote="Ustav"]Članak 45.
Hrvatski državljani imaju opće i jednako biračko pravo s navršenih 18 godina u skladu sa zakonom. Biračko se pravo ostvaruje na neposrednim izborima tajnim glasovanjem.[/quote]


Hm... Da bi drzava znala da zelis glasati na izborima moras napisat molbu i platit 100kn? Inace: "Zao mi je ne mozete glasovati?"

Pravno gledano, to je malo zeznuta stvar.

Ajmo sad na stranu s tim stvarima.

Ono sta ja zelim postic je ukidanje nepotrebnog otimanja love iz studentskog dzepa.
Nesi (napisa):
1. ti ne moras upisivati nista s druge godine (imas pravo, ali da bi fax znao da ti zelis iskoristiti to pravo, trebas to reci)


Rolling Eyes

Ustav (napisa):
Članak 21.
Svako ljudsko biće ima pravo na život.


Jesi pisala molbu za to ili te neko moze koknut?

Ustav (napisa):
Članak 45.
Hrvatski državljani imaju opće i jednako biračko pravo s navršenih 18 godina u skladu sa zakonom. Biračko se pravo ostvaruje na neposrednim izborima tajnim glasovanjem.



Hm... Da bi drzava znala da zelis glasati na izborima moras napisat molbu i platit 100kn? Inace: "Zao mi je ne mozete glasovati?"

Pravno gledano, to je malo zeznuta stvar.

Ajmo sad na stranu s tim stvarima.

Ono sta ja zelim postic je ukidanje nepotrebnog otimanja love iz studentskog dzepa.



_________________
Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy) I bow before youVeliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy)
Depression is merely anger without enthusiasm.
There's no place like 127.0.0.1
Ken Lee je zakon!!!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 1:06 pet, 2. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

1. ja sam rekla da to nije sluzbeni stav, vec moji zakljucci temeljeni na vidjenim stvarima

2. ti se slobodno pozivaj na ustave i slicno, uopce nije bed
za promjenu bi mogao onda i procitati statut sveucilista, umjesto da ocekujes da to netko obavi umjesto tebe, pa ce ti valjda puno toga biti jasnije
mozda ja lupetam i nema veze s vezom, ja rekoh da iznosim svoje misljenje, a ti provjeri sto je na stvari

3. ja sam sad cetvrta godina, petu godinu na faxu
znas li koliko sam molbi u tih pet godina napisala? niti jednu :faint:
vjerujem da ne mozes vjerovati, ali to je u redu
tesko je shvatiti da se moze studirati bez toga, vec su tebi i tebi slicnima molbe postale svakodnevnica i jasno je da zelite da kostaju manje (hm, opet bolonjac koji se buni... ovo vec postaje simptomaticno)

2 stvari
prvo - to je administrativna, DODATNA procedura i u redu je da se placa
drugo, kada se ne bi placalo, predavali bi ju i oni koji zele slusati i oni koji ne zele i generirali vise posla, ovako ju predaju samo oni koji zele nesto odlusati i odraditi kako spada (kad vec nisu iz prve uspjeli)

mozemo pricati o cijeni molbi i tome slicno (onda cu te samo uputiti na cjenik PMFa da si pogledas njihove tarife i shvatis da su ove sasvim u redu)

ali dok god ti zelis nesto mimo uobicajene procedure (a ta je uci, polozi iz prve ili u zadanim okvirima, upisi iduci kolegij), za to treba predati molbu i u redu je da se ta molba naplati

koliko si ti do sada molbi predao? :-k
a od predanih molbi, u koliko si slucajeva i ispunio ono sto si molio?
smatraj retorickim... shvati kako hoces....

ako postoji barem jedna molba u kojoj si trazio neki ustupak (npr, naknadni upis godine) i nisi novu obavezu korektno odradio (npr, padas godinu) ili si se doveo u istu situaciju (dakle, ponovno zicas naknadni upis godine) - da li je u redu da ti sustav dvaputa izlazi u susret?
mislis li da nije u redu to dvaputa naplatiti?
zasto bi se masinerija administracije dizala zbog tebe, for free?
treptanje okicama nije i ne treba biti dovoljno - jer ljudi ne znaju cijeniti za njih ucinjeno - i ne moraju, ali treba ih onda potaknuti da se vise ne dovode u istu situaciju ako nista drugo, cisto iz razloga da se masinerija ne dize zbog njih

ljudi najbolje shvacaju kad ih opalis po dzepu... nazalost, mnogi jako sporo kopcaju.... pa puno novaca ostave na krivim mjestima....
da li je za to sustav kriv?

ja se nemam namjeru vise ovdje javljati, ti ako zelis sluzbeni odgovor - odi prodekanici
ja sam rekla sto mislim, i zasto mislim da je nesto u redu, ti se ne slazes - tvoje pravo, isto kao sto je i moje da vise u ovoj raspravi ne sudjelujem

koliko se ja sjecam, bila je i nekakva peticija/molba za ukidanje svih molbi na tapeti :lol: ali nisam upoznata s time kakvi su joj rezultati... imam dojam da nikakvi, obzirom na to kakva ti pitanja postavljas... ali mozda se mozes obratiti ljudima koji su s time imali veze pa ti oni mogu pricati o tvojim pravima i cupati razne interpretacije zakona i statuta - mozda nesto i postignete
1. ja sam rekla da to nije sluzbeni stav, vec moji zakljucci temeljeni na vidjenim stvarima

2. ti se slobodno pozivaj na ustave i slicno, uopce nije bed
za promjenu bi mogao onda i procitati statut sveucilista, umjesto da ocekujes da to netko obavi umjesto tebe, pa ce ti valjda puno toga biti jasnije
mozda ja lupetam i nema veze s vezom, ja rekoh da iznosim svoje misljenje, a ti provjeri sto je na stvari

3. ja sam sad cetvrta godina, petu godinu na faxu
znas li koliko sam molbi u tih pet godina napisala? niti jednu Padoh u (o)nesvjest
vjerujem da ne mozes vjerovati, ali to je u redu
tesko je shvatiti da se moze studirati bez toga, vec su tebi i tebi slicnima molbe postale svakodnevnica i jasno je da zelite da kostaju manje (hm, opet bolonjac koji se buni... ovo vec postaje simptomaticno)

2 stvari
prvo - to je administrativna, DODATNA procedura i u redu je da se placa
drugo, kada se ne bi placalo, predavali bi ju i oni koji zele slusati i oni koji ne zele i generirali vise posla, ovako ju predaju samo oni koji zele nesto odlusati i odraditi kako spada (kad vec nisu iz prve uspjeli)

mozemo pricati o cijeni molbi i tome slicno (onda cu te samo uputiti na cjenik PMFa da si pogledas njihove tarife i shvatis da su ove sasvim u redu)

ali dok god ti zelis nesto mimo uobicajene procedure (a ta je uci, polozi iz prve ili u zadanim okvirima, upisi iduci kolegij), za to treba predati molbu i u redu je da se ta molba naplati

koliko si ti do sada molbi predao? Think
a od predanih molbi, u koliko si slucajeva i ispunio ono sto si molio?
smatraj retorickim... shvati kako hoces....

ako postoji barem jedna molba u kojoj si trazio neki ustupak (npr, naknadni upis godine) i nisi novu obavezu korektno odradio (npr, padas godinu) ili si se doveo u istu situaciju (dakle, ponovno zicas naknadni upis godine) - da li je u redu da ti sustav dvaputa izlazi u susret?
mislis li da nije u redu to dvaputa naplatiti?
zasto bi se masinerija administracije dizala zbog tebe, for free?
treptanje okicama nije i ne treba biti dovoljno - jer ljudi ne znaju cijeniti za njih ucinjeno - i ne moraju, ali treba ih onda potaknuti da se vise ne dovode u istu situaciju ako nista drugo, cisto iz razloga da se masinerija ne dize zbog njih

ljudi najbolje shvacaju kad ih opalis po dzepu... nazalost, mnogi jako sporo kopcaju.... pa puno novaca ostave na krivim mjestima....
da li je za to sustav kriv?

ja se nemam namjeru vise ovdje javljati, ti ako zelis sluzbeni odgovor - odi prodekanici
ja sam rekla sto mislim, i zasto mislim da je nesto u redu, ti se ne slazes - tvoje pravo, isto kao sto je i moje da vise u ovoj raspravi ne sudjelujem

koliko se ja sjecam, bila je i nekakva peticija/molba za ukidanje svih molbi na tapeti Laughing ali nisam upoznata s time kakvi su joj rezultati... imam dojam da nikakvi, obzirom na to kakva ti pitanja postavljas... ali mozda se mozes obratiti ljudima koji su s time imali veze pa ti oni mogu pricati o tvojim pravima i cupati razne interpretacije zakona i statuta - mozda nesto i postignete



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 1:11 pet, 2. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]
pod uvjetima koje god zeli (kolegiji prethodnici, vase ocjene, boja kose, ociju, bla, dok god je pobrojano, ok je)[/quote]
Wrong. Kriterij mora biti racionalan i objektivan. Prema tome boja kose, boja ociju, boja koze, narodnost, politicka pripadnost... kao kriteriji te dovode u problem s Ustavom. :evil:
Nesi (napisa):

pod uvjetima koje god zeli (kolegiji prethodnici, vase ocjene, boja kose, ociju, bla, dok god je pobrojano, ok je)

Wrong. Kriterij mora biti racionalan i objektivan. Prema tome boja kose, boja ociju, boja koze, narodnost, politicka pripadnost... kao kriteriji te dovode u problem s Ustavom. Evil or Very Mad



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
SickJedi
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 01. 10. 2004. (16:41:56)
Postovi: (3BC)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
12 = 42 - 30
Lokacija: Esperantija

PostPostano: 1:51 pet, 2. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]...tesko je shvatiti da se moze studirati bez toga, vec su tebi i tebi slicnima molbe postale svakodnevnica i jasno je da zelite da kostaju manje (hm, opet bolonjac koji se buni... ovo vec postaje simptomaticno)[/quote]

Kad se ljudi cesto bune oko necega, mozda je to stvarno lose? Da se zene nisu bunile pitanje je kad bi i ako bi dobile pravo glasa, da se neki nisu bunili pitanje kad bi crnici i ako dobili slobodu, da se Irci nisu bunili pitanj je kad bi i ako imali svoju drzavu, da se Hrvati nisu bunili pitanje je kad bi i ako imali svoju drzavu...

Sistem je nov i to ne znaci da je nuzno dobar. Promjene mu sigurno trebaju, ako se nitko ne buni nista se nece promjeniti. Mozda ce Balkanja v2.0.12b bit cisto OK.

[quote="Nesi"]mozemo pricati o cijeni molbi i tome slicno (onda cu te samo uputiti na cjenik PMFa da si pogledas njihove tarife i shvatis da su ove sasvim u redu)[/quote]

I protiv toga sam se bunio, jer mislim da je preskup i los.

[quote="Nesi"]koliko si ti do sada molbi predao? :-k
a od predanih molbi, u koliko si slucajeva i ispunio ono sto si molio?
smatraj retorickim... shvati kako hoces...[/quote]

Kad vec mogu to shvatit kak ocu, onda to necu shvatit retoricki. Pisao sam 2 molbe. Ispunio sam jednu u potpunosti i jednu upola.

[quote="Nesi"]zasto bi se masinerija administracije dizala zbog tebe, for free?[/quote]

Pa ja bi nepisanjem molbi smanji administraciju.

[quote="Nesi"]ljudi najbolje shvacaju kad ih opalis po dzepu... nazalost, mnogi jako sporo kopcaju.... pa puno novaca ostave na krivim mjestima....
da li je za to sustav kriv?[/quote]

Novcana kazna je super ako si nesto napravio protiv pravila, ali ne ako zelis ostvariti svoje pravo. Kad bi placao za ostvarivanje svakog svojeg prava bankrotirao bi prije nego sto bi se rodio (vjerojatno bi platio pravo na zivot, cisto da me ne abortiraju).

[quote="Nesi"]ja sam rekla sto mislim, i zasto mislim da je nesto u redu, ti se ne slazes - tvoje pravo, isto kao sto je i moje da vise u ovoj raspravi ne sudjelujem[/quote]

Napisi molbu i uplati 150kn na moj racun da ostvaris to pravo.
Nesi (napisa):
...tesko je shvatiti da se moze studirati bez toga, vec su tebi i tebi slicnima molbe postale svakodnevnica i jasno je da zelite da kostaju manje (hm, opet bolonjac koji se buni... ovo vec postaje simptomaticno)


Kad se ljudi cesto bune oko necega, mozda je to stvarno lose? Da se zene nisu bunile pitanje je kad bi i ako bi dobile pravo glasa, da se neki nisu bunili pitanje kad bi crnici i ako dobili slobodu, da se Irci nisu bunili pitanj je kad bi i ako imali svoju drzavu, da se Hrvati nisu bunili pitanje je kad bi i ako imali svoju drzavu...

Sistem je nov i to ne znaci da je nuzno dobar. Promjene mu sigurno trebaju, ako se nitko ne buni nista se nece promjeniti. Mozda ce Balkanja v2.0.12b bit cisto OK.

Nesi (napisa):
mozemo pricati o cijeni molbi i tome slicno (onda cu te samo uputiti na cjenik PMFa da si pogledas njihove tarife i shvatis da su ove sasvim u redu)


I protiv toga sam se bunio, jer mislim da je preskup i los.

Nesi (napisa):
koliko si ti do sada molbi predao? Think
a od predanih molbi, u koliko si slucajeva i ispunio ono sto si molio?
smatraj retorickim... shvati kako hoces...


Kad vec mogu to shvatit kak ocu, onda to necu shvatit retoricki. Pisao sam 2 molbe. Ispunio sam jednu u potpunosti i jednu upola.

Nesi (napisa):
zasto bi se masinerija administracije dizala zbog tebe, for free?


Pa ja bi nepisanjem molbi smanji administraciju.

Nesi (napisa):
ljudi najbolje shvacaju kad ih opalis po dzepu... nazalost, mnogi jako sporo kopcaju.... pa puno novaca ostave na krivim mjestima....
da li je za to sustav kriv?


Novcana kazna je super ako si nesto napravio protiv pravila, ali ne ako zelis ostvariti svoje pravo. Kad bi placao za ostvarivanje svakog svojeg prava bankrotirao bi prije nego sto bi se rodio (vjerojatno bi platio pravo na zivot, cisto da me ne abortiraju).

Nesi (napisa):
ja sam rekla sto mislim, i zasto mislim da je nesto u redu, ti se ne slazes - tvoje pravo, isto kao sto je i moje da vise u ovoj raspravi ne sudjelujem


Napisi molbu i uplati 150kn na moj racun da ostvaris to pravo.



_________________
Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy) I bow before youVeliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy)
Depression is merely anger without enthusiasm.
There's no place like 127.0.0.1
Ken Lee je zakon!!!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 6:03 pet, 2. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Erm... Nesi, jesi li pisala molbu za upis izbornih kolegija [b]zato da bi fakultet mogao znati sto zelis[/b]? :-k

Slazem se sa stavom koji je Krcko iznio negdje na Forumu jos prije par mjeseci: molbe - da, ali ne za ono na sto student vec ima pravo. :|

Iako, ja bih nafrljio vise cijene za sva "extra" trazenja, ali ono sto je netko zasluzio, nelogicno je da i placa... :)

@Sick: rekoh ti - predstavnici su jedini koji mogu pred Vijece s ovim. 8) Dakle, ili im se javi ili se kandidiraj na onim fantomskim izborima koji su vec trebali biti. :xg:
Erm... Nesi, jesi li pisala molbu za upis izbornih kolegija zato da bi fakultet mogao znati sto zelis? Think

Slazem se sa stavom koji je Krcko iznio negdje na Forumu jos prije par mjeseci: molbe - da, ali ne za ono na sto student vec ima pravo. Neutral

Iako, ja bih nafrljio vise cijene za sva "extra" trazenja, ali ono sto je netko zasluzio, nelogicno je da i placa... Smile

@Sick: rekoh ti - predstavnici su jedini koji mogu pred Vijece s ovim. Cool Dakle, ili im se javi ili se kandidiraj na onim fantomskim izborima koji su vec trebali biti. Xmas Mr.Green



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan