Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

vanredni studij
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
lhranjec
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 12. 2002. (11:04:45)
Postovi: (42)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 0

PostPostano: 18:58 pet, 2. 3. 2007    Naslov: vanredni studij Citirajte i odgovorite

bok bok.

kak ide to s vanrednim studiranjem na matematici i da li uopce postoji nesto takvo?
bok bok.

kak ide to s vanrednim studiranjem na matematici i da li uopce postoji nesto takvo?



_________________
The time is gone, the song is over, thought I'd something more to say. -- Pink Floyd
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 20:11 pet, 2. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

AFAIK, izvanredni studij na MO-u ne postoji.
AFAIK, izvanredni studij na MO-u ne postoji.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
lhranjec
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 12. 2002. (11:04:45)
Postovi: (42)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 0

PostPostano: 20:36 pet, 2. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

i sad da, recimo neko, npr. npr... ja dobijem dobru ponudu za poso uz stalni radni odnos pratkicki moram izabrat izmedju faxa i posla a?
i sad da, recimo neko, npr. npr... ja dobijem dobru ponudu za poso uz stalni radni odnos pratkicki moram izabrat izmedju faxa i posla a?



_________________
The time is gone, the song is over, thought I'd something more to say. -- Pink Floyd
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 20:58 pet, 2. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="lhranjec"]i sad da, recimo neko, npr. npr... ja dobijem dobru ponudu za poso uz stalni radni odnos pratkicki moram izabrat izmedju faxa i posla a?[/quote]
Zavisi. Ako si bolonjac i predavanja su ti obavezna, onda da. Ako nisi bolonjac, onda mozes bez problema raditi i redovno studirati. Ne bas mali broj studenata (pogotovo apsolvenata) to radi.
lhranjec (napisa):
i sad da, recimo neko, npr. npr... ja dobijem dobru ponudu za poso uz stalni radni odnos pratkicki moram izabrat izmedju faxa i posla a?

Zavisi. Ako si bolonjac i predavanja su ti obavezna, onda da. Ako nisi bolonjac, onda mozes bez problema raditi i redovno studirati. Ne bas mali broj studenata (pogotovo apsolvenata) to radi.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
lhranjec
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 12. 2002. (11:04:45)
Postovi: (42)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 0

PostPostano: 21:08 pet, 2. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

ne vidim zavisnost..
kolko znam, stalni radni odnos znaci radnu knjizicu (mirovninski fond, porez, zena djeca itd itd) a ne mozes imati radnu knjizicu ako si (redovan (?)) student; mislim da je ona s ovcima i novcima :(
ne vidim zavisnost..
kolko znam, stalni radni odnos znaci radnu knjizicu (mirovninski fond, porez, zena djeca itd itd) a ne mozes imati radnu knjizicu ako si (redovan (?)) student; mislim da je ona s ovcima i novcima Sad



_________________
The time is gone, the song is over, thought I'd something more to say. -- Pink Floyd
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 21:14 pet, 2. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="lhranjec"]ne mozes imati radnu knjizicu ako si (redovan (?)) student[/quote]
Cini mi se da mozes imati radnu kljizicu i biti u stalnom radnom odnosu i biti redovan student, ali nisam siguran.
lhranjec (napisa):
ne mozes imati radnu knjizicu ako si (redovan (?)) student

Cini mi se da mozes imati radnu kljizicu i biti u stalnom radnom odnosu i biti redovan student, ali nisam siguran.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 21:19 pet, 2. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

mislim da ne mozes

stalni radni odnos povlaci nemogucnost studija na teret ministarstva, osiguranje po samom sebi, ukidanje svih studentskih povlastica, tj prestajes biti student
a ako fax ima opciju 'izvanredni studij odn studij uz rad' onda mozes placati i studirati, i dalje bez povlastica (osim te da mozes izaci na ispit i na kraju dobiti diplomu)
nas fax nema studija uz rad
da li je to ikako moguce rijesiti, ne znam :arrow: prodekanica ili :referada:

znam da mozes placati fax kod nas, ali mislim da to nije cijena studija, vec samo ona nadoplata (ostatak placa ministarstvo)
a afair, studij uz rad, bi se placala puna cifra, koja god da je (ali bi trebala biti solidno veca od 5kkn ili koliko da se sad fax placa)
mislim da ne mozes

stalni radni odnos povlaci nemogucnost studija na teret ministarstva, osiguranje po samom sebi, ukidanje svih studentskih povlastica, tj prestajes biti student
a ako fax ima opciju 'izvanredni studij odn studij uz rad' onda mozes placati i studirati, i dalje bez povlastica (osim te da mozes izaci na ispit i na kraju dobiti diplomu)
nas fax nema studija uz rad
da li je to ikako moguce rijesiti, ne znam Arrow prodekanica ili Referada je tvoj prijatelj...

znam da mozes placati fax kod nas, ali mislim da to nije cijena studija, vec samo ona nadoplata (ostatak placa ministarstvo)
a afair, studij uz rad, bi se placala puna cifra, koja god da je (ali bi trebala biti solidno veca od 5kkn ili koliko da se sad fax placa)



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 21:31 pet, 2. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Moguce je u potpunosti placati cijenu redovnog studija (tako studiraju strani drzavljani). Tada bi se vjerojatno moglo istovremeno studirati i raditi.
Moguce je u potpunosti placati cijenu redovnog studija (tako studiraju strani drzavljani). Tada bi se vjerojatno moglo istovremeno studirati i raditi.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 21:37 pet, 2. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

da li i kod nas? :-k
znam da ministarstvo daje neku kvotu i za strane drzavljane (to bi onda valjda znacilo for free - ako vec ministarstvo daje kvotu, zar ne?), i mislim da se kod nas ta kvota ne napuni... ali zapravo ne znam...

s druge pak strane, iako placaju punu cijenu studija, da li imaju studentska prava? if yes, onda to opet nije to.....
da li i kod nas? Think
znam da ministarstvo daje neku kvotu i za strane drzavljane (to bi onda valjda znacilo for free - ako vec ministarstvo daje kvotu, zar ne?), i mislim da se kod nas ta kvota ne napuni... ali zapravo ne znam...

s druge pak strane, iako placaju punu cijenu studija, da li imaju studentska prava? if yes, onda to opet nije to.....



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 0:11 sub, 3. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kako faks moze znati da imas radnu knjizicu? Kako oni koji izdaju radne knjizice mogu znati da si redovan student?

Inace, strani drzavljani placaju nase studije reda velicine 15 kkn (mislim da je tocna cifra visa). Pitanje koliko ce dugo postojati taj status. Ulaskom u EU necemo smjeti "strancima" naplacivati vise - slicno je prije bilo s hotelima, sjecate se?
Kako faks moze znati da imas radnu knjizicu? Kako oni koji izdaju radne knjizice mogu znati da si redovan student?

Inace, strani drzavljani placaju nase studije reda velicine 15 kkn (mislim da je tocna cifra visa). Pitanje koliko ce dugo postojati taj status. Ulaskom u EU necemo smjeti "strancima" naplacivati vise - slicno je prije bilo s hotelima, sjecate se?



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
hermione
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 09. 2003. (10:50:57)
Postovi: (152)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 0:16 sub, 3. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mdoko"][quote="lhranjec"]ne mozes imati radnu knjizicu ako si (redovan (?)) student[/quote]
Cini mi se da mozes imati radnu kljizicu i biti u stalnom radnom odnosu i biti redovan student, ali nisam siguran.[/quote]

Moze se. Nasi ne rade probleme kod toga.
mdoko (napisa):
lhranjec (napisa):
ne mozes imati radnu knjizicu ako si (redovan (?)) student

Cini mi se da mozes imati radnu kljizicu i biti u stalnom radnom odnosu i biti redovan student, ali nisam siguran.


Moze se. Nasi ne rade probleme kod toga.



_________________
http://www.youtube.com/watch?v=SjN_4LO-5L8

U tijelu nema pravih ideala
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 1:46 sub, 3. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Formalno, [b]ne smijes[/b] redovito studirati i raditi. :?

Neformalno, nitko ne provjerava, pa ljudi to masovno rade. :)
Formalno, ne smijes redovito studirati i raditi. Confused

Neformalno, nitko ne provjerava, pa ljudi to masovno rade. Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 2:36 sub, 3. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Kako faks moze znati da imas radnu knjizicu? Kako oni koji izdaju radne knjizice mogu znati da si redovan student?[/quote]

ne trebas li prilikom trazenja radne knjizice donijeti potvrdu o zavrsenoj skoli, poznatu pod nazivom svjedozdba o maturi - cini original cuci na faxu dok ne diplomiras (isto kao sto papiri iz osnovne cuce u srednjoj dok ne zavrsis srednju)

ne znam da li se treba samo na uvid.... ali mislim da trebas obrazlozenje zasto s faxa vuces dokumentaciju van, mozda cak i neke potvrde.... nemam pojma, radim preko student servisa pa se ne zamaram studijem uz rad....

hm, u krajnjem slucaju, kad radis, prijavljuje se porez za tebe, vjerujem da neki program na kraju godine moze napraviti pametni search i traziti sve koji studiraju i za koje je uplacivan porez = rade = gube studentska prava = nisu na vrijeme obavijestili drzavu = placaju kaznu....
ne znam, just a thoght

mislim, ako sa prihodom od 1200 kn godisnje ili nesto slicno pateticno roditeljima vise nisi olaksica, a to valjda netko i gleda.... onda ne znam... ovo mi se cini puno veci propust da bi samo tako presli preko njega.... :-k

zanima me dal netko zna koja je tocno procedura kad dodjete u zavod za zaposljavanje ili gdje vec i trazite radnu knjizicu?
krcko (napisa):
Kako faks moze znati da imas radnu knjizicu? Kako oni koji izdaju radne knjizice mogu znati da si redovan student?


ne trebas li prilikom trazenja radne knjizice donijeti potvrdu o zavrsenoj skoli, poznatu pod nazivom svjedozdba o maturi - cini original cuci na faxu dok ne diplomiras (isto kao sto papiri iz osnovne cuce u srednjoj dok ne zavrsis srednju)

ne znam da li se treba samo na uvid.... ali mislim da trebas obrazlozenje zasto s faxa vuces dokumentaciju van, mozda cak i neke potvrde.... nemam pojma, radim preko student servisa pa se ne zamaram studijem uz rad....

hm, u krajnjem slucaju, kad radis, prijavljuje se porez za tebe, vjerujem da neki program na kraju godine moze napraviti pametni search i traziti sve koji studiraju i za koje je uplacivan porez = rade = gube studentska prava = nisu na vrijeme obavijestili drzavu = placaju kaznu....
ne znam, just a thoght

mislim, ako sa prihodom od 1200 kn godisnje ili nesto slicno pateticno roditeljima vise nisi olaksica, a to valjda netko i gleda.... onda ne znam... ovo mi se cini puno veci propust da bi samo tako presli preko njega.... Think

zanima me dal netko zna koja je tocno procedura kad dodjete u zavod za zaposljavanje ili gdje vec i trazite radnu knjizicu?



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
pinkgirl
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2006. (21:08:16)
Postovi: (1AE)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
63 = 82 - 19
Lokacija: K-K-Z

PostPostano: 10:18 sub, 3. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Meni je tata isao izvaditi radnu knjizicu,al mislim da mu je trebala samo svjedodzba iz srednje,kopija osobne... al nisam sigurna!!! uglavnom znam da se radna knjizica kupi u nekakvoj papirnici ili sl i onada je nosis u mjesni ured ili tako nesto,ne znam gdje bi to bilo u zg i tamo ti to pecatiraju...

radila sam dio ljeta sa radnom knjizicom jer sam imala vece benificije na poslu s njom i ne znam jel tamo uopce itko radio preko student-servisa
ne znam kakve bi mi probleme uopce mogla donjeti ta knjizica? u biti,sad ne radim preko nje pa bi sve trebalo biti ok...
:grebgreb:
ne,znam, al jako jako tesko ti je radit nesto i uz to studirati :?
trenutno radim preko studentservisa, moze se nekeko uskladit, samo sto je problem sto kad mi ne_daj_boze uleti nadoknada subotom, moram je propustiti, ili kada mi je petkom duze fax moram otici sa zadnjih vjezbi... :roll:
Meni je tata isao izvaditi radnu knjizicu,al mislim da mu je trebala samo svjedodzba iz srednje,kopija osobne... al nisam sigurna!!! uglavnom znam da se radna knjizica kupi u nekakvoj papirnici ili sl i onada je nosis u mjesni ured ili tako nesto,ne znam gdje bi to bilo u zg i tamo ti to pecatiraju...

radila sam dio ljeta sa radnom knjizicom jer sam imala vece benificije na poslu s njom i ne znam jel tamo uopce itko radio preko student-servisa
ne znam kakve bi mi probleme uopce mogla donjeti ta knjizica? u biti,sad ne radim preko nje pa bi sve trebalo biti ok...
Kotacici rade 100 na sat
ne,znam, al jako jako tesko ti je radit nesto i uz to studirati Confused
trenutno radim preko studentservisa, moze se nekeko uskladit, samo sto je problem sto kad mi ne_daj_boze uleti nadoknada subotom, moram je propustiti, ili kada mi je petkom duze fax moram otici sa zadnjih vjezbi... Rolling Eyes


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
lhranjec
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 12. 2002. (11:04:45)
Postovi: (42)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 0

PostPostano: 15:49 sub, 3. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

zahvaljujem na odgovorima al bojim se da mi i dalje nije jasno. :grebgreb:
da li bi ja sad trebo doc do tete u referadi i rec "dajte mi svjedodzbe na dva dana samo da vidim nešt, nedem po radnu knjizicu" ili kak to ide? s druge strane, ako uspijem rjesit stvar tako da radim preko student servisa onda mi stvar pogorsava članak 6. točka 2. pravilnika o porezu na dohodak. trenutno nisam kadar skužit iz narodnih novina o kojoj se cifri tocno radi al uglavnom država bi oglobila svakog ko se drzne zaradit više od 50 000 kn (bruto).
zahvaljujem na odgovorima al bojim se da mi i dalje nije jasno. Kotacici rade 100 na sat
da li bi ja sad trebo doc do tete u referadi i rec "dajte mi svjedodzbe na dva dana samo da vidim nešt, nedem po radnu knjizicu" ili kak to ide? s druge strane, ako uspijem rjesit stvar tako da radim preko student servisa onda mi stvar pogorsava članak 6. točka 2. pravilnika o porezu na dohodak. trenutno nisam kadar skužit iz narodnih novina o kojoj se cifri tocno radi al uglavnom država bi oglobila svakog ko se drzne zaradit više od 50 000 kn (bruto).



_________________
The time is gone, the song is over, thought I'd something more to say. -- Pink Floyd
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
lhranjec
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 12. 2002. (11:04:45)
Postovi: (42)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 0

PostPostano: 16:23 sub, 3. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

...50 000kn (neto 47 250kn) godisnje, afkors


[quote="pinkgirl"]
ne,znam, al jako jako tesko ti je radit nesto i uz to studirati :?
[/quote]

radit je tesko samo po sebi ;)
...50 000kn (neto 47 250kn) godisnje, afkors


pinkgirl (napisa):

ne,znam, al jako jako tesko ti je radit nesto i uz to studirati Confused


radit je tesko samo po sebi Wink



_________________
The time is gone, the song is over, thought I'd something more to say. -- Pink Floyd
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 16:25 sub, 3. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

ne bi oglobila, vec bi na sve sto zaradis preko 50kkn bruto isao normalni porez - e sad, jel bi ti dogovorio s poslodavcem da ulacuje porez za tebe, ili bi ti se skidalo od cifre koja ti se uplati - nije njihov, vec tvoj problem...
ovo do tada je neoporezivo (tj dio ide samo u adm. troskove SCa :roll: i u neki posebni zdravstveni fond)

globa = kazna
porez = obveza ;-)

inace, 50kkn godisnje je oko 4kkn mjesecno... ne mislis li da je to sasvim u redu da sve preko toga ulazi u porez? :-k
mislim, ljudi imaju place i po 2-3 kkn, nakon sto porez uzme svoje, a studenti imaju oko 4kkn i TEK NAKON tog iznosa ide porez
s time da se gleda na godisnjoj razini

tj, nece ti za svaki mjesec sto imas preko 4kkn uzeti porez, vec tek kad probijes limit....

mislim da nije ok napadati drzavu, jer radi veliki ustupak i zapravo se odrice poreza
hocu reci - svi placaju porez, osim studenata ako im je zarada do 50kkn
a obzirom koliko toga odlazi na porez od obicnih placa, treba priznati da je to zapravo veliki ustupak (IMO)

sto se pravilnika o porezu na dohodak tice, ako pricamo o onome NN 05/95 onda je to clanak 7, st 3
[quote]Prema članku 10. točki 6. Zakona, porez na dohodak ne plaća se na primitke učenika i studenata na redovnom školovanju za rad preko učeničkih i studentskih udruga isplaćene po posebnim propisima do propisanog iznosa. Ako ukupni primici za rad učenika ili studenta na redovnom školovanju preko učeničkih i studentskih udruga umanjeni za naknadu za posredovanje u korist posrednika, ne prelaze propisani iznos iz članka 45. stavka 1. točke 2. ovoga Pravilnika, navedeni primici ne podliježu obvezi utvrđivanja dohotka i obračunu i uplati predujma poreza na dohodak.[/quote]

sto nas dalje vodi do cl 45, st 1, tocka 2
[quote]2. primici po posebnim propisima učenika i studenata na redovnom školovanju za rad preko učeničkih i studentskih udruga iz članka 10. točke 6. Zakona, do visine 50.000,00 kuna godišnje,[/quote]


nakon te cifre od 50kkn, nalazis se u tv drugom dohotku, po zakonu o porezu na dohodak (04/177)
[quote]7. UTVRĐIVANJE DRUGOG DOHOTKA

7.1. Drugi dohodak

Članak 32.
(1) Drugi dohodak je razlika između svakoga pojedinačnog primitka prema stavku 2., odnosno stavku 3. ovoga članka umanjen za propisane izdatke iz stavka 4. i 5. ovoga članka.

(3) Primicima prema stavku 1. i 2. ovoga članka osobito se smatraju:

7. primici učenika i studenata na redovnom školovanju za rad preko učeničkih i studentskih udruga prema posebnim propisima iz članka 10. točke 6. ovoga Zakona, iznad propisanog iznosa,[/quote]

vracamo se na pravilnik
[quote]2. Primici po osnovi kojih se utvrđuje drugi dohodak

Članak 44.
(8) Primici učenika i studenata na redovnom školovanju za rad preko učeničkih i studentskih udruga prema posebnim propisima iz članka 10. točke 6. Zakona, iznad propisanog iznosa iz članka 45. stavka 1. točke 2. ovoga Pravilnika, smatraju se, u dijelu razlike više isplaćenog iznosa, primitkom od kojeg se utvrđuje drugi dohodak. Ako učenik ili student na redovnom školovanju u tijeku poreznog razdoblja (kalendarske godine) po osnovi ukupnih isplata za rad preko učeničkih i studentskih udruga po posebnim propisima, ostvari pojedinačni ili ukupni primitak umanjen za naknadu za posredovanje, veći od propisanog iznosa iz članka 45. stavka 1. točke 2. ovoga Pravilnika, na razliku primitka iznad propisanog iznosa utvrđuje se drugi dohodak.[/quote]

i na kraju, sto to znaci
[quote]6. Predujam poreza na dohodak od drugog dohotka
6.1. Način utvrđivanja predujma
Članak 75.
(1) Predujam poreza na dohodak od drugog dohotka, prema članku 48. stavku 1. Zakona, plaća se na pojedinačno ostvareni dohodak iz članka 32. stavka 1. Zakona i članka 43. ovoga Pravilnika kao porez po odbitku, po stopi od 25%, bez priznavanja osobnog odbitka iz članka 36. i/ili članka 54. Zakona.

(3) Predujam poreza na dohodak od drugog dohotka po osnovi primitaka učenika i studenata na redovnom školovanju za rad preko učeničkih i studentskih udruga iz članka 44. stavka 8. ovoga Pravilnika, utvrđuje se i plaća od osnovice koju čini iznos primitka iznad propisanog iznosa od 50.000,00 kuna godišnje umanjen za izdatke uplaćenih doprinosa za obvezna osiguranja iz primitka od kojeg se utvrđuje drugi dohodak, a prema posebnim propisima, na način iz stavka 1. ovoga članka.[/quote]

znaci, oderat ce te sa 25% nakon sto probijes 50kkn
doduse iz cl 44 postaje nejasno da li se radi o onome sto poslodavac uplati, ili onome sto ti dobijes
zapravo, cinimise da se radi o onome sto ti dobijes + uplata za zdravstvo, ali ne i uplata za adm. troskove
sto znaci da je brojka ipak bliza 4kkn mjesecno
ne bi oglobila, vec bi na sve sto zaradis preko 50kkn bruto isao normalni porez - e sad, jel bi ti dogovorio s poslodavcem da ulacuje porez za tebe, ili bi ti se skidalo od cifre koja ti se uplati - nije njihov, vec tvoj problem...
ovo do tada je neoporezivo (tj dio ide samo u adm. troskove SCa Rolling Eyes i u neki posebni zdravstveni fond)

globa = kazna
porez = obveza Wink

inace, 50kkn godisnje je oko 4kkn mjesecno... ne mislis li da je to sasvim u redu da sve preko toga ulazi u porez? Think
mislim, ljudi imaju place i po 2-3 kkn, nakon sto porez uzme svoje, a studenti imaju oko 4kkn i TEK NAKON tog iznosa ide porez
s time da se gleda na godisnjoj razini

tj, nece ti za svaki mjesec sto imas preko 4kkn uzeti porez, vec tek kad probijes limit....

mislim da nije ok napadati drzavu, jer radi veliki ustupak i zapravo se odrice poreza
hocu reci - svi placaju porez, osim studenata ako im je zarada do 50kkn
a obzirom koliko toga odlazi na porez od obicnih placa, treba priznati da je to zapravo veliki ustupak (IMO)

sto se pravilnika o porezu na dohodak tice, ako pricamo o onome NN 05/95 onda je to clanak 7, st 3
Citat:
Prema članku 10. točki 6. Zakona, porez na dohodak ne plaća se na primitke učenika i studenata na redovnom školovanju za rad preko učeničkih i studentskih udruga isplaćene po posebnim propisima do propisanog iznosa. Ako ukupni primici za rad učenika ili studenta na redovnom školovanju preko učeničkih i studentskih udruga umanjeni za naknadu za posredovanje u korist posrednika, ne prelaze propisani iznos iz članka 45. stavka 1. točke 2. ovoga Pravilnika, navedeni primici ne podliježu obvezi utvrđivanja dohotka i obračunu i uplati predujma poreza na dohodak.


sto nas dalje vodi do cl 45, st 1, tocka 2
Citat:
2. primici po posebnim propisima učenika i studenata na redovnom školovanju za rad preko učeničkih i studentskih udruga iz članka 10. točke 6. Zakona, do visine 50.000,00 kuna godišnje,



nakon te cifre od 50kkn, nalazis se u tv drugom dohotku, po zakonu o porezu na dohodak (04/177)
Citat:
7. UTVRĐIVANJE DRUGOG DOHOTKA

7.1. Drugi dohodak

Članak 32.
(1) Drugi dohodak je razlika između svakoga pojedinačnog primitka prema stavku 2., odnosno stavku 3. ovoga članka umanjen za propisane izdatke iz stavka 4. i 5. ovoga članka.

(3) Primicima prema stavku 1. i 2. ovoga članka osobito se smatraju:

7. primici učenika i studenata na redovnom školovanju za rad preko učeničkih i studentskih udruga prema posebnim propisima iz članka 10. točke 6. ovoga Zakona, iznad propisanog iznosa,


vracamo se na pravilnik
Citat:
2. Primici po osnovi kojih se utvrđuje drugi dohodak

Članak 44.
(Cool Primici učenika i studenata na redovnom školovanju za rad preko učeničkih i studentskih udruga prema posebnim propisima iz članka 10. točke 6. Zakona, iznad propisanog iznosa iz članka 45. stavka 1. točke 2. ovoga Pravilnika, smatraju se, u dijelu razlike više isplaćenog iznosa, primitkom od kojeg se utvrđuje drugi dohodak. Ako učenik ili student na redovnom školovanju u tijeku poreznog razdoblja (kalendarske godine) po osnovi ukupnih isplata za rad preko učeničkih i studentskih udruga po posebnim propisima, ostvari pojedinačni ili ukupni primitak umanjen za naknadu za posredovanje, veći od propisanog iznosa iz članka 45. stavka 1. točke 2. ovoga Pravilnika, na razliku primitka iznad propisanog iznosa utvrđuje se drugi dohodak.


i na kraju, sto to znaci
Citat:
6. Predujam poreza na dohodak od drugog dohotka
6.1. Način utvrđivanja predujma
Članak 75.
(1) Predujam poreza na dohodak od drugog dohotka, prema članku 48. stavku 1. Zakona, plaća se na pojedinačno ostvareni dohodak iz članka 32. stavka 1. Zakona i članka 43. ovoga Pravilnika kao porez po odbitku, po stopi od 25%, bez priznavanja osobnog odbitka iz članka 36. i/ili članka 54. Zakona.

(3) Predujam poreza na dohodak od drugog dohotka po osnovi primitaka učenika i studenata na redovnom školovanju za rad preko učeničkih i studentskih udruga iz članka 44. stavka 8. ovoga Pravilnika, utvrđuje se i plaća od osnovice koju čini iznos primitka iznad propisanog iznosa od 50.000,00 kuna godišnje umanjen za izdatke uplaćenih doprinosa za obvezna osiguranja iz primitka od kojeg se utvrđuje drugi dohodak, a prema posebnim propisima, na način iz stavka 1. ovoga članka.


znaci, oderat ce te sa 25% nakon sto probijes 50kkn
doduse iz cl 44 postaje nejasno da li se radi o onome sto poslodavac uplati, ili onome sto ti dobijes
zapravo, cinimise da se radi o onome sto ti dobijes + uplata za zdravstvo, ali ne i uplata za adm. troskove
sto znaci da je brojka ipak bliza 4kkn mjesecno



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
lhranjec
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 12. 2002. (11:04:45)
Postovi: (42)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 0

PostPostano: 18:37 sub, 3. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

svaka cast na ulozenom trudu nesi.
morat cu malo razmislit o svemu dok budem manje :luckast:
al ovak povrsno gledano ispasti ce da moram dat pare za koje bi npr platio godinu. eh, i da ti odgovorim, ne, ne napadam drzavu ili se bunim samo gledam kak ce se postojeci zakon odrazit na moju situaciju. svakako je u redu da se oporezi tamo di se moze- ako imas, daj. nije da razmisljam pri kupnji cigareta kolko para od tih 14kn ide na porez makar sam svjestan da je to neki veliki dio (nevazno).
nazirem da mi je nekako odbojnija ta varijanta sa student servisom. sad bi nacet temu da li je ti mirovina veca ak prije uzmes radnu knjizicu al to mi nekak ne igra posto sam petar pan.

pozdraf
svaka cast na ulozenom trudu nesi.
morat cu malo razmislit o svemu dok budem manje Luckast
al ovak povrsno gledano ispasti ce da moram dat pare za koje bi npr platio godinu. eh, i da ti odgovorim, ne, ne napadam drzavu ili se bunim samo gledam kak ce se postojeci zakon odrazit na moju situaciju. svakako je u redu da se oporezi tamo di se moze- ako imas, daj. nije da razmisljam pri kupnji cigareta kolko para od tih 14kn ide na porez makar sam svjestan da je to neki veliki dio (nevazno).
nazirem da mi je nekako odbojnija ta varijanta sa student servisom. sad bi nacet temu da li je ti mirovina veca ak prije uzmes radnu knjizicu al to mi nekak ne igra posto sam petar pan.

pozdraf



_________________
The time is gone, the song is over, thought I'd something more to say. -- Pink Floyd
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
grasshopper
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 02. 2006. (23:45:39)
Postovi: (6D)16
Sarma = la pohva - posuda
-10 = 10 - 20

PostPostano: 22:38 sub, 3. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

cccc, hranjec, hranjec, bi se rađe knjige primil, a ne tamo.... navodno!
hehe pozdraf
cccc, hranjec, hranjec, bi se rađe knjige primil, a ne tamo.... navodno!
hehe pozdraf



_________________
Grasshopper has left the building... In his tuned porsch
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 12:54 ned, 4. 3. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Formalno, [b]ne smijes[/b] redovito studirati i raditi. :?

Neformalno, nitko ne provjerava, pa ljudi to masovno rade. :)[/quote]

Jesi siguran? Mozda ima nekih caka oko studentskih prava, ali mi pri upisu na faks ne provjeravamo jesu li kandidati zaposleni jer ne znam na temelju cega bismo to trebali provjeravati. Mozes me uputiti na neki zakon/propis po kojem ne smijemo upisivati zaposlene?
vsego (napisa):
Formalno, ne smijes redovito studirati i raditi. Confused

Neformalno, nitko ne provjerava, pa ljudi to masovno rade. Smile


Jesi siguran? Mozda ima nekih caka oko studentskih prava, ali mi pri upisu na faks ne provjeravamo jesu li kandidati zaposleni jer ne znam na temelju cega bismo to trebali provjeravati. Mozes me uputiti na neki zakon/propis po kojem ne smijemo upisivati zaposlene?



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan