Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Stranica faxa (take 2)
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 5:20 sri, 24. 9. 2003    Naslov: Stranica faxa (take 2) Citirajte i odgovorite

Dakle znam da već ima ova tema, ali svejedno :)

Nedavno mi je Ilja reko da se stranica redizajnirala. Ja nisam to znao jerbo nemam neku potrebu ić' na te stranice (bar ne često, a još je i ljeto bilo i tralalala).

Uglavnom, nova stranica izgleda jako dobro. Profesionalno izvedeno. Ona fora koju je Franka pokušala isfurat s onom mapom mathworlda u pozadini mi se dosta svidjela i žao mi je kaj toga nema u ovoj verziji, no, pretpostavljam, da bi to umanjilo na profesionalnom izgledu stranice, na koji se, bar se meni tako čini, sada cilja.

Također mi je žao kaj više nema onih korisnih i "korisnih" :D linkova (bio mi je dobar onaj link na one smiješne fore (mislim da je to bilo dilbert.math.hr, ili tako nekako), mislim da je to Urbiha vodio i bilo je Biercov devil's dictionary tamo i hr. verzija. Također je bilo zaista korisnih linkova, vezano uz matematiku i informatiku, a to sada nisam našao.

Koji su vaši dojmovi nove stranice?

[b]Admin edit:[/b] Prebaceno s "[i]Bisera[/i]" u "[i]Fax. opcenitosti[/i]". Mislim da aktualna stranica ne spada pod "bisere" jer je ok slozena. Jos za par godina, kad i podaci budu azurni... :twisted:
Dakle znam da već ima ova tema, ali svejedno Smile

Nedavno mi je Ilja reko da se stranica redizajnirala. Ja nisam to znao jerbo nemam neku potrebu ić' na te stranice (bar ne često, a još je i ljeto bilo i tralalala).

Uglavnom, nova stranica izgleda jako dobro. Profesionalno izvedeno. Ona fora koju je Franka pokušala isfurat s onom mapom mathworlda u pozadini mi se dosta svidjela i žao mi je kaj toga nema u ovoj verziji, no, pretpostavljam, da bi to umanjilo na profesionalnom izgledu stranice, na koji se, bar se meni tako čini, sada cilja.

Također mi je žao kaj više nema onih korisnih i "korisnih" Very Happy linkova (bio mi je dobar onaj link na one smiješne fore (mislim da je to bilo dilbert.math.hr, ili tako nekako), mislim da je to Urbiha vodio i bilo je Biercov devil's dictionary tamo i hr. verzija. Također je bilo zaista korisnih linkova, vezano uz matematiku i informatiku, a to sada nisam našao.

Koji su vaši dojmovi nove stranice?

Admin edit: Prebaceno s "Bisera" u "Fax. opcenitosti". Mislim da aktualna stranica ne spada pod "bisere" jer je ok slozena. Jos za par godina, kad i podaci budu azurni... Twisted Evil



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 12:29 sri, 24. 9. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Moji dojmovi su uglavnom pozitivni. Mislim da je osnovni dizajn lijep i pregledan (doduse ne kao nova stranica [url=http://web.math.hr/nastava/em]EM[/url]-a :wink: , ali puno bolje nego prije).

Problem obnavljanja informacija je druga prica, no to se ne moze rijesiti redizajnom, niti to moze rjesavati webmaster. Imao sam nekoliko sitnih primjedbi bas za webmastera, koje sam mu poslao posredstvom RC-a. Buduci da nisam dobio odgovor, niti su greske ispravljene, prenosim mail ovdje.

[code:1]Imam nekoliko sitnih primjedbi na nove stranice koje
sam uocio ovako na brzinu. Ne znam tko je webmaster,
pa cu ih napisati tebi, a ti ih proslijedi kome treba.

1. Fali e-mail adresa webmastera :)

2. Mislim da bi dobro dosao 'news section' za objavljivanje
tekucih informacija (npr. obavjesti o rezultatima klasifikacijskih
ispita)

3. Tipfeleri i sitne greskice:
Nastava/Dodiplomski/Popis kolegija za sve godinA dodipl...
(treba godinE)
Nastava/Ispitni razredi.. U B2 razredu sifre kolegija su
pomaknute previse ulijevo

4. Kod popisa osoblja bilo bi dobro automatski generirati linkove
na osobne stranice svima koji imaju public_html

5. Nastava/Dodiplomski/Podrska za neke kolegije - fali link na
Linearnu algebru 1 i 2 (web.math.hr/nastava/la)

6. Na engleskoj stranici mislim da bi bilo bolje staviti
'Research' umjesto 'Science' i 'Courses' ili 'Lectures'
umjesto 'Classes'. Siguran sam da se referada ne prevodi
'referade' i da treba 'staff' umjesto 'college personel':)
To je samo na glavnoj stranici, treba svakako detaljnije
pregledati netko tko dobro zna engleski.

7. Galerija slika mi je malo monototona (zgrada izvana i praktikumi
iz 100 kutova). Trebalo bi dodati slike gdje se vide ljudi koji
nesto rade - studenti (i studentice!) u hodnicima, predavaonicama,
kod studomata, nastavnici koji drze predavanja itd. Idealna prilika
za fotkanje kad krene nastava i faks bude pun brucosa..[/code:1]
Moji dojmovi su uglavnom pozitivni. Mislim da je osnovni dizajn lijep i pregledan (doduse ne kao nova stranica EM-a Wink , ali puno bolje nego prije).

Problem obnavljanja informacija je druga prica, no to se ne moze rijesiti redizajnom, niti to moze rjesavati webmaster. Imao sam nekoliko sitnih primjedbi bas za webmastera, koje sam mu poslao posredstvom RC-a. Buduci da nisam dobio odgovor, niti su greske ispravljene, prenosim mail ovdje.

Kod:
Imam nekoliko sitnih primjedbi na nove stranice koje
sam uocio ovako na brzinu. Ne znam tko je webmaster,
pa cu ih napisati tebi, a ti ih proslijedi kome treba.

1. Fali e-mail adresa webmastera :)

2. Mislim da bi dobro dosao 'news section' za objavljivanje
tekucih informacija (npr. obavjesti o rezultatima klasifikacijskih
ispita)

3. Tipfeleri i sitne greskice:
Nastava/Dodiplomski/Popis kolegija za sve godinA dodipl...
(treba godinE)
Nastava/Ispitni razredi.. U B2 razredu sifre kolegija su
pomaknute previse ulijevo

4. Kod popisa osoblja bilo bi dobro automatski generirati linkove
na osobne stranice svima koji imaju public_html

5. Nastava/Dodiplomski/Podrska za neke kolegije - fali link na
Linearnu algebru 1 i 2 (web.math.hr/nastava/la)

6. Na engleskoj stranici mislim da bi bilo bolje staviti
'Research' umjesto 'Science' i 'Courses' ili 'Lectures'
umjesto 'Classes'. Siguran sam da se referada ne prevodi
'referade' i da treba 'staff' umjesto 'college personel':)
To je samo na glavnoj stranici, treba svakako detaljnije
pregledati netko tko dobro zna engleski.

7. Galerija slika mi je malo monototona (zgrada izvana i praktikumi
iz 100 kutova). Trebalo bi dodati slike gdje se vide ljudi koji
nesto rade - studenti (i studentice!) u hodnicima, predavaonicama,
kod studomata, nastavnici koji drze predavanja itd. Idealna prilika
za fotkanje kad krene nastava i faks bude pun brucosa..



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 13:14 sri, 24. 9. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Meni se isto nove stranice svidjaju jer izgledaju puno ozbiljnije, profesionalnije i modernije od onih starih (mislim, stare su bile dobre u vrijeme kad su napravljene, ali to vrijeme je proslo). Naravno uvijek se moze naci nesto sto se nekome (pa i meni) ne svidja, ali to je stvar ukusa tak da o tim primjedbama odlucuje webmaster.
ALI tu i tam se pojave i ovak supac ljudi, pa daju konstruktivne prijedloge.

Ja se slazem sa Krckom i dajem svoj prijedlog da se podaci azuriraju (barem ovi o upisima(IZBORNI KOLEGIJI).)
Meni se isto nove stranice svidjaju jer izgledaju puno ozbiljnije, profesionalnije i modernije od onih starih (mislim, stare su bile dobre u vrijeme kad su napravljene, ali to vrijeme je proslo). Naravno uvijek se moze naci nesto sto se nekome (pa i meni) ne svidja, ali to je stvar ukusa tak da o tim primjedbama odlucuje webmaster.
ALI tu i tam se pojave i ovak supac ljudi, pa daju konstruktivne prijedloge.

Ja se slazem sa Krckom i dajem svoj prijedlog da se podaci azuriraju (barem ovi o upisima(IZBORNI KOLEGIJI).)



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 17:35 sri, 24. 9. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Eh, a meni baš pasalo pod Bisere :)

Ali, ne smijemo se s adminom svađat, pa neka bude ovdje :D
Eh, a meni baš pasalo pod Bisere Smile

Ali, ne smijemo se s adminom svađat, pa neka bude ovdje Very Happy



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Stricek
Gost





PostPostano: 18:49 pet, 26. 9. 2003    Naslov: osvrt na stranice faksa Citirajte i odgovorite

osvježenje dizajna stranica je dobrodošlo međutim mislim da su stranice nažalost lošije od stranica srodnih fakulteta (prije svega tu mislim na stranice FER-a i FOI-ja)
Prvenstveno, mislim da bi trebalo poraditi na izradi jednog bar primitivnog content menagement sistema kojeg bi koristilo osoblje fakulteta (predavači, asistenti, referada, prodekan, računski centar, itd.)
Naime, dizajn na stranu - stranice su nam sadržajno siromašne.
Evo par potencijalno zanimljivih servisa (ako neki od njih postoji - ne znam što sve pokriva studomat, oprostite mi na neznanju):
- prijava i odjava ispita
- rezultati ispita i termini usmenih ispita
- pitanja i odgovori - referada + prodekan
- općenito - zamjena prepunih oglasnih ploča na faksu
Najbolja stvar koja se u posljednje vrijeme dogodila za math.hr je ovaj forum.
osvježenje dizajna stranica je dobrodošlo međutim mislim da su stranice nažalost lošije od stranica srodnih fakulteta (prije svega tu mislim na stranice FER-a i FOI-ja)
Prvenstveno, mislim da bi trebalo poraditi na izradi jednog bar primitivnog content menagement sistema kojeg bi koristilo osoblje fakulteta (predavači, asistenti, referada, prodekan, računski centar, itd.)
Naime, dizajn na stranu - stranice su nam sadržajno siromašne.
Evo par potencijalno zanimljivih servisa (ako neki od njih postoji - ne znam što sve pokriva studomat, oprostite mi na neznanju):
- prijava i odjava ispita
- rezultati ispita i termini usmenih ispita
- pitanja i odgovori - referada + prodekan
- općenito - zamjena prepunih oglasnih ploča na faksu
Najbolja stvar koja se u posljednje vrijeme dogodila za math.hr je ovaj forum.


[Vrh]
Miko
Gost





PostPostano: 19:13 pet, 26. 9. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Najveci problem je sto stranica ne radi svuda, ne nekim compovima jednostavno ucita praznu - bijelu stranicu
Najveci problem je sto stranica ne radi svuda, ne nekim compovima jednostavno ucita praznu - bijelu stranicu


[Vrh]
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 18:00 sub, 27. 9. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Meni doma na starom Exploderu isto ne radi (na novoj Mozilli radi). Sad ce vsego rec da sam sam kriv sto koristitm IE, al i ja mislim da bi se trebalo moc vidjeti sa svim browserima.

Za prijavu/odjavu ispita sluzi studomat. Teoretski pokriva i rezultate pismenih i termine usmenih, ali je tako nespretan da ga u tu svrhu skoro nitko vise ne koristi. To se moze objavljivati na stranicama kolegija, ili ovdje na forumu.

Bilo je ideja o otvaranju foruma za 'pitanja dekanu' (prodekanu, referadi...) ali ni za to nije bilo volje. Ipak, treba reci da se sigurno nitko od nadleznih nece oglusiti na pitanja postavljena e-mailom. Studenti se zaista ne trebaju bojati tog nacina komuniciranja.

Sto se tice oglasnih ploca, ovaj forum [b]je[/b] elektronska oglasna ploca (BB=bulletin board). No slazem se da bi na stranici trebao [i]news section[/i] za vazne obavijesti, recimo o pocetku nastave, uvodnom predavanju itd.
Meni doma na starom Exploderu isto ne radi (na novoj Mozilli radi). Sad ce vsego rec da sam sam kriv sto koristitm IE, al i ja mislim da bi se trebalo moc vidjeti sa svim browserima.

Za prijavu/odjavu ispita sluzi studomat. Teoretski pokriva i rezultate pismenih i termine usmenih, ali je tako nespretan da ga u tu svrhu skoro nitko vise ne koristi. To se moze objavljivati na stranicama kolegija, ili ovdje na forumu.

Bilo je ideja o otvaranju foruma za 'pitanja dekanu' (prodekanu, referadi...) ali ni za to nije bilo volje. Ipak, treba reci da se sigurno nitko od nadleznih nece oglusiti na pitanja postavljena e-mailom. Studenti se zaista ne trebaju bojati tog nacina komuniciranja.

Sto se tice oglasnih ploca, ovaj forum je elektronska oglasna ploca (BB=bulletin board). No slazem se da bi na stranici trebao news section za vazne obavijesti, recimo o pocetku nastave, uvodnom predavanju itd.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 18:25 sub, 27. 9. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Meni doma na starom Exploderu isto ne radi (na novoj Mozilli radi). Sad ce vsego rec da sam sam kriv sto koristitm IE, al i ja mislim da bi se trebalo moc vidjeti sa svim browserima.[/quote]

Ne, Krcko, ja se slazem s time. Stranice trebaju raditi na svim browserima... I savrsenima (Mozilla i Firebird), osrednjima (Opera) i opskurnim pokusajima nazovi-programiranja (Internet Exploiter). :twisted:
[color=#bbbbcc](Ovo je moje [b]osobno[/b] misljenje, a ne sluzbeni stav Foruma, faxa ili nekog treceg)[/color]

Pretpostavljam da pocetna stranica ima ugradjenu automatsku redirekciju na novi site (koji je u nekom poddirektoriju, a ne u web rootu). Vi kojima uctava bijelu stranicu pokusajte otici na [url]http://www.math.hr/new/hr/index.html[/url]. Trebalo bi raditi. :?

Ako je fakat samo to problem, to ce nestati kad prebace stvar u web root. :roll:

[quote="krcko"]Za prijavu/odjavu ispita sluzi studomat. Teoretski pokriva i rezultate pismenih i termine usmenih, ali je tako nespretan da ga u tu svrhu skoro nitko vise ne koristi. To se moze objavljivati na stranicama kolegija, ili ovdje na forumu.[/quote]

Da, Forum se pokazao ok i ti tako dajes rezultate. Mislim da bi mogli i ostali. :D

Ja sam radio HTML, pa uploadao na stranice kolegija jer mi je tako bilo draze, no mislim da cu poceti ovdje. Postane li to opceprihvacena pojava, mozemo otvoriti zasebni forum samo za rezultate... :|

[quote="krcko"]Bilo je ideja o otvaranju foruma za 'pitanja dekanu' (prodekanu, referadi...) ali ni za to nije bilo volje. Ipak, treba reci da se sigurno nitko od nadleznih nece oglusiti na pitanja postavljena e-mailom. Studenti se zaista ne trebaju bojati tog nacina komuniciranja.[/quote]

Slazem se. Ljudi se uvijek boje da nisu anonimni (preko maila). Vjerujte, dekan/profesor/asistent/tkogod ce vas prije ignorirati nego se truditi zapamtiti tko ga je pitao "nesto nezgodno". Dok se drzite pristojnosti, nitko vam nista nece...

[quote="krcko"]Sto se tice oglasnih ploca, ovaj forum [b]je[/b] elektronska oglasna ploca (BB=bulletin board). No slazem se da bi na stranici trebao [i]news section[/i] za vazne obavijesti, recimo o pocetku nastave, uvodnom predavanju itd.[/quote]

Zapravo, ovo sto je sada naslovnica (linkovi na ostale sadrzaje), to bih ja stavio sastrane kao menu(e), a na prvoj stranici bi - kao sadrzaj - bile upravo aktualne vijesti...

Takodjer, mislim da bi bilo ljepse kad bi box u kojem se nalazi site bio centriran (i horizontalno i vertikalno). To je sitni zahvat, a mislim da bi jako poboljsalo opci dojam.

Takodjer, dosta stranica je cisto zuto s crnim textom. Bez boja i slika. Hoce djelovati odbojno dosadno... :( Ne tvrdim da treba stalno nesto skakati :blju: ali nije dobro ni kad je (pre)monotono...

Malo mi fale oni linkovi s mog weba, na vrhu stranica, koji su pokazivali trenutnu poziciju untar sitea. Ono "Nastava > Dodiplomski > Raspored" i sl.

Ipak, novi web je definitivno dizajnerski pomak na bolje. Sad su na redu sadrzaj i funkcionalnost... :)
krcko (napisa):
Meni doma na starom Exploderu isto ne radi (na novoj Mozilli radi). Sad ce vsego rec da sam sam kriv sto koristitm IE, al i ja mislim da bi se trebalo moc vidjeti sa svim browserima.


Ne, Krcko, ja se slazem s time. Stranice trebaju raditi na svim browserima... I savrsenima (Mozilla i Firebird), osrednjima (Opera) i opskurnim pokusajima nazovi-programiranja (Internet Exploiter). Twisted Evil
(Ovo je moje osobno misljenje, a ne sluzbeni stav Foruma, faxa ili nekog treceg)

Pretpostavljam da pocetna stranica ima ugradjenu automatsku redirekciju na novi site (koji je u nekom poddirektoriju, a ne u web rootu). Vi kojima uctava bijelu stranicu pokusajte otici na http://www.math.hr/new/hr/index.html. Trebalo bi raditi. Confused

Ako je fakat samo to problem, to ce nestati kad prebace stvar u web root. Rolling Eyes

krcko (napisa):
Za prijavu/odjavu ispita sluzi studomat. Teoretski pokriva i rezultate pismenih i termine usmenih, ali je tako nespretan da ga u tu svrhu skoro nitko vise ne koristi. To se moze objavljivati na stranicama kolegija, ili ovdje na forumu.


Da, Forum se pokazao ok i ti tako dajes rezultate. Mislim da bi mogli i ostali. Very Happy

Ja sam radio HTML, pa uploadao na stranice kolegija jer mi je tako bilo draze, no mislim da cu poceti ovdje. Postane li to opceprihvacena pojava, mozemo otvoriti zasebni forum samo za rezultate... Neutral

krcko (napisa):
Bilo je ideja o otvaranju foruma za 'pitanja dekanu' (prodekanu, referadi...) ali ni za to nije bilo volje. Ipak, treba reci da se sigurno nitko od nadleznih nece oglusiti na pitanja postavljena e-mailom. Studenti se zaista ne trebaju bojati tog nacina komuniciranja.


Slazem se. Ljudi se uvijek boje da nisu anonimni (preko maila). Vjerujte, dekan/profesor/asistent/tkogod ce vas prije ignorirati nego se truditi zapamtiti tko ga je pitao "nesto nezgodno". Dok se drzite pristojnosti, nitko vam nista nece...

krcko (napisa):
Sto se tice oglasnih ploca, ovaj forum je elektronska oglasna ploca (BB=bulletin board). No slazem se da bi na stranici trebao news section za vazne obavijesti, recimo o pocetku nastave, uvodnom predavanju itd.


Zapravo, ovo sto je sada naslovnica (linkovi na ostale sadrzaje), to bih ja stavio sastrane kao menu(e), a na prvoj stranici bi - kao sadrzaj - bile upravo aktualne vijesti...

Takodjer, mislim da bi bilo ljepse kad bi box u kojem se nalazi site bio centriran (i horizontalno i vertikalno). To je sitni zahvat, a mislim da bi jako poboljsalo opci dojam.

Takodjer, dosta stranica je cisto zuto s crnim textom. Bez boja i slika. Hoce djelovati odbojno dosadno... Sad Ne tvrdim da treba stalno nesto skakati Krcko kaze 'blju' - sto vise reci? ali nije dobro ni kad je (pre)monotono...

Malo mi fale oni linkovi s mog weba, na vrhu stranica, koji su pokazivali trenutnu poziciju untar sitea. Ono "Nastava > Dodiplomski > Raspored" i sl.

Ipak, novi web je definitivno dizajnerski pomak na bolje. Sad su na redu sadrzaj i funkcionalnost... Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 18:48 sub, 27. 9. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"][quote="krcko"]Sto se tice oglasnih ploca, ovaj forum [b]je[/b] elektronska oglasna ploca (BB=bulletin board). No slazem se da bi na stranici trebao [i]news section[/i] za vazne obavijesti, recimo o pocetku nastave, uvodnom predavanju itd.[/quote]

Zapravo, ovo sto je sada naslovnica (linkovi na ostale sadrzaje), to bih ja stavio sastrane kao menu(e), a na prvoj stranici bi - kao sadrzaj - bile upravo aktualne vijesti...[/quote]Ja se isto slazem s tim, zapravo mislim da bi se trebali nalaziti sažeci ([i]naslovi[/i]) aktualnih vijesti i događanja, a klikom na njih bi se išlo na opširniju vijest.
[b]Samo[/b], meni se čini da je Vlatko dobio zadaću da napravi sajt koji će stajati kao i do sada bez aktivnosti u [i]realnom vremenu[/i]. A i pitanje je koliko bi netko htio volonterski sve to voditi. To bi se trebalo napraviti tako da ljudi (ne svi, ali nekolicina odgovornih) sami mogu postati obavijesti gore.
vsego (napisa):
krcko (napisa):
Sto se tice oglasnih ploca, ovaj forum je elektronska oglasna ploca (BB=bulletin board). No slazem se da bi na stranici trebao news section za vazne obavijesti, recimo o pocetku nastave, uvodnom predavanju itd.


Zapravo, ovo sto je sada naslovnica (linkovi na ostale sadrzaje), to bih ja stavio sastrane kao menu(e), a na prvoj stranici bi - kao sadrzaj - bile upravo aktualne vijesti...
Ja se isto slazem s tim, zapravo mislim da bi se trebali nalaziti sažeci (naslovi) aktualnih vijesti i događanja, a klikom na njih bi se išlo na opširniju vijest.
Samo, meni se čini da je Vlatko dobio zadaću da napravi sajt koji će stajati kao i do sada bez aktivnosti u realnom vremenu. A i pitanje je koliko bi netko htio volonterski sve to voditi. To bi se trebalo napraviti tako da ljudi (ne svi, ali nekolicina odgovornih) sami mogu postati obavijesti gore.



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 0:04 ned, 28. 9. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="steelworker"][b]Samo[/b], meni se čini da je Vlatko dobio zadaću da napravi sajt koji će stajati kao i do sada bez aktivnosti u [i]realnom vremenu[/i]. A i pitanje je koliko bi netko htio volonterski sve to voditi. To bi se trebalo napraviti tako da ljudi (ne svi, ali nekolicina odgovornih) sami mogu postati obavijesti gore.[/quote]

Back to [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=146&start=17]my original blueprint[/url]... :lol:
steelworker (napisa):
Samo, meni se čini da je Vlatko dobio zadaću da napravi sajt koji će stajati kao i do sada bez aktivnosti u realnom vremenu. A i pitanje je koliko bi netko htio volonterski sve to voditi. To bi se trebalo napraviti tako da ljudi (ne svi, ali nekolicina odgovornih) sami mogu postati obavijesti gore.


Back to my original blueprint... Laughing



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ay4u5unwzb
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 07. 2003. (19:46:43)
Postovi: (5E)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 1

PostPostano: 1:55 ned, 28. 9. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="steelworker"]Samo, meni se čini da je Vlatko dobio zadaću da napravi sajt koji će stajati kao i do sada bez aktivnosti u realnom vremenu. A i pitanje je koliko bi netko htio volonterski sve to voditi. To bi se trebalo napraviti tako da ljudi (ne svi, ali nekolicina odgovornih) sami mogu postati obavijesti gore.[/quote]

A zasto se gore ne stavi neki CMS, ili neki malo mocniji Wiki? Npr. [url=http://www.cowiki.org]coWiki[/url], kojeg se onda jos malo modificira kako bi zadovoljio potrebe a dodavanje novosti/novih sadrzaja/updejtanje sajta je onda prava [color=blue]**********[/color] i najveca budala to moze obavljat. Sve sto treba je jedan osrednji dizajner koji ce sajtu dati neku osobnost, i jedan PHPas koji ce zavrnuti rukave i malo prosvrljati po kodu. Sve u svemu - nista posebno.

A ako npr. coWiki ne zadovoljava, postoji prava ergela ostalih, daleko mocnijih, najcesce GPLed rjesenja od kojih ce sigurno neko zadovoljiti.



[color=blue]Prouci pravila :!: Psovke (ni kao zargonizme ni ikako drugacije) ne trpimo na ovom Forumu. Ovo je akademska sredina u kojoj za takve ispade nema mjesta...[/color]
steelworker (napisa):
Samo, meni se čini da je Vlatko dobio zadaću da napravi sajt koji će stajati kao i do sada bez aktivnosti u realnom vremenu. A i pitanje je koliko bi netko htio volonterski sve to voditi. To bi se trebalo napraviti tako da ljudi (ne svi, ali nekolicina odgovornih) sami mogu postati obavijesti gore.


A zasto se gore ne stavi neki CMS, ili neki malo mocniji Wiki? Npr. coWiki, kojeg se onda jos malo modificira kako bi zadovoljio potrebe a dodavanje novosti/novih sadrzaja/updejtanje sajta je onda prava ********** i najveca budala to moze obavljat. Sve sto treba je jedan osrednji dizajner koji ce sajtu dati neku osobnost, i jedan PHPas koji ce zavrnuti rukave i malo prosvrljati po kodu. Sve u svemu - nista posebno.

A ako npr. coWiki ne zadovoljava, postoji prava ergela ostalih, daleko mocnijih, najcesce GPLed rjesenja od kojih ce sigurno neko zadovoljiti.



Prouci pravila Exclamation Psovke (ni kao zargonizme ni ikako drugacije) ne trpimo na ovom Forumu. Ovo je akademska sredina u kojoj za takve ispade nema mjesta...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 4:48 ned, 28. 9. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Mosor"]A zasto se gore ne stavi neki CMS, ili neki malo mocniji Wiki? Npr. [url=http://www.cowiki.org]coWiki[/url], kojeg se onda jos malo modificira kako bi zadovoljio potrebe a dodavanje novosti/novih sadrzaja/updejtanje sajta je onda prava [color=blue]**********[/color] i najveca budala to moze obavljat. Sve sto treba je jedan osrednji dizajner koji ce sajtu dati neku osobnost, i jedan PHPas koji ce zavrnuti rukave i malo prosvrljati po kodu. Sve u svemu - nista posebno.[/quote]

Koliko je meni poznato, na nasem web serveru nije instaliran PHP. Navodno, nece ni biti. :shock: Nesto aka stari hardware koji to ne podrzava... :roll: Ne kuzim se u to; ipak sam ja samo mali PCjas... ;)

P.S. Okani se psovanja, bar dok si na Forumu... :roll:
Mosor (napisa):
A zasto se gore ne stavi neki CMS, ili neki malo mocniji Wiki? Npr. coWiki, kojeg se onda jos malo modificira kako bi zadovoljio potrebe a dodavanje novosti/novih sadrzaja/updejtanje sajta je onda prava ********** i najveca budala to moze obavljat. Sve sto treba je jedan osrednji dizajner koji ce sajtu dati neku osobnost, i jedan PHPas koji ce zavrnuti rukave i malo prosvrljati po kodu. Sve u svemu - nista posebno.


Koliko je meni poznato, na nasem web serveru nije instaliran PHP. Navodno, nece ni biti. Shocked Nesto aka stari hardware koji to ne podrzava... Rolling Eyes Ne kuzim se u to; ipak sam ja samo mali PCjas... Wink

P.S. Okani se psovanja, bar dok si na Forumu... Rolling Eyes



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Stricek
Gost





PostPostano: 9:21 ned, 28. 9. 2003    Naslov: website Citirajte i odgovorite

Sve OK, medjutim ocito ne postoji nesto dovoljno jednostavno i pristupacno da asistenti i profesori to u pravilu koriste.
Kladim se da u okviru bilo kakvog kolegija koji pokriva web programiranje (PHP, ASP, ASP.NET, Perl) ima mjesta da studenti koji imaju volje za to, stvore nekakav namjenski CMS koji bi sluzio za ono sto je njima najzanimljivije.
Ja sam apsolvent vec x godina i isto toliko godina u informatickoj bransi. Pred koju godinu kad jos nije bilo studomata slao sam mail tadasnjem webmasteru/ici gdje sam nudio pomoc u tome da se omoguci studentima prijava/odjava ispita, uvid u informacije vezane uz termine i rezultate ispita itd. iz cisto sebicnih razloga - jeftinije mi je bilo to napraviti nego dolaziti do zagreba x puta vise nego sto je potrebno za polaganje ispita.
Sigurno postoje slicni "organizmi" koji bi to bili voljni i sad napraviti iz istih pobuda.
A onda se nadam i da bi istaknuti predstavnici nastavnog osoblja (npr. Krcko :-)) pomogli nagovoriti svoje kolege da to i koriste. Budući da, kao što rekoh, već x godina radim što na razvoju što na uvođenju raznoraznih vrsta informacijskih sustava vrlo dobro znam što su korisnici i bez takve "insiderske" podrske steta truda jer bi i najbolje razradjen sustav ostao neiskoristen.
Bilo bi lijepo da cujemo i misljenje nastavnog osoblja o tome.

Za prijavu/odjavu ispita sluzi studomat. Teoretski pokriva i rezultate pismenih i termine usmenih, ali je tako nespretan da ga u tu svrhu skoro nitko vise ne koristi. To se moze objavljivati na stranicama kolegija, ili ovdje na forumu.

Bilo je ideja o otvaranju foruma za 'pitanja dekanu' (prodekanu, referadi...) ali ni za to nije bilo volje. Ipak, treba reci da se sigurno nitko od nadleznih nece oglusiti na pitanja postavljena e-mailom. Studenti se zaista ne trebaju bojati tog nacina komuniciranja.

Sto se tice oglasnih ploca, ovaj forum [b]je[/b] elektronska oglasna ploca (BB=bulletin board). No slazem se da bi na stranici trebao [i]news section[/i] za vazne obavijesti, recimo o pocetku nastave, uvodnom predavanju itd.[/quote]
Sve OK, medjutim ocito ne postoji nesto dovoljno jednostavno i pristupacno da asistenti i profesori to u pravilu koriste.
Kladim se da u okviru bilo kakvog kolegija koji pokriva web programiranje (PHP, ASP, ASP.NET, Perl) ima mjesta da studenti koji imaju volje za to, stvore nekakav namjenski CMS koji bi sluzio za ono sto je njima najzanimljivije.
Ja sam apsolvent vec x godina i isto toliko godina u informatickoj bransi. Pred koju godinu kad jos nije bilo studomata slao sam mail tadasnjem webmasteru/ici gdje sam nudio pomoc u tome da se omoguci studentima prijava/odjava ispita, uvid u informacije vezane uz termine i rezultate ispita itd. iz cisto sebicnih razloga - jeftinije mi je bilo to napraviti nego dolaziti do zagreba x puta vise nego sto je potrebno za polaganje ispita.
Sigurno postoje slicni "organizmi" koji bi to bili voljni i sad napraviti iz istih pobuda.
A onda se nadam i da bi istaknuti predstavnici nastavnog osoblja (npr. Krcko Smile) pomogli nagovoriti svoje kolege da to i koriste. Budući da, kao što rekoh, već x godina radim što na razvoju što na uvođenju raznoraznih vrsta informacijskih sustava vrlo dobro znam što su korisnici i bez takve "insiderske" podrske steta truda jer bi i najbolje razradjen sustav ostao neiskoristen.
Bilo bi lijepo da cujemo i misljenje nastavnog osoblja o tome.

Za prijavu/odjavu ispita sluzi studomat. Teoretski pokriva i rezultate pismenih i termine usmenih, ali je tako nespretan da ga u tu svrhu skoro nitko vise ne koristi. To se moze objavljivati na stranicama kolegija, ili ovdje na forumu.

Bilo je ideja o otvaranju foruma za 'pitanja dekanu' (prodekanu, referadi...) ali ni za to nije bilo volje. Ipak, treba reci da se sigurno nitko od nadleznih nece oglusiti na pitanja postavljena e-mailom. Studenti se zaista ne trebaju bojati tog nacina komuniciranja.

Sto se tice oglasnih ploca, ovaj forum je elektronska oglasna ploca (BB=bulletin board). No slazem se da bi na stranici trebao news section za vazne obavijesti, recimo o pocetku nastave, uvodnom predavanju itd.[/quote]


[Vrh]
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 11:32 ned, 28. 9. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Meni stranica radi i na Operi 7.2 i na IE-u 6.0. Al' mi forum ne radi baš na na operi (vsego, vsego, tsk, tsk :lol: )

I trebalo bi nekako povećat količinu informacija na sajtu. Prije svega trebalo bi barem nekako metat obavijesti o rezultatima ispita. Treba se pomirit s time da je pisanje po oglasnim pločama zastarjeli način informiranja ljudi i da je internet stvar današnjice, a ne neke daleke budućnosti.
Meni stranica radi i na Operi 7.2 i na IE-u 6.0. Al' mi forum ne radi baš na na operi (vsego, vsego, tsk, tsk Laughing )

I trebalo bi nekako povećat količinu informacija na sajtu. Prije svega trebalo bi barem nekako metat obavijesti o rezultatima ispita. Treba se pomirit s time da je pisanje po oglasnim pločama zastarjeli način informiranja ljudi i da je internet stvar današnjice, a ne neke daleke budućnosti.



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 12:57 ned, 28. 9. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="C'Tebo"]Meni stranica radi i na Operi 7.2 i na IE-u 6.0. Al' mi forum ne radi baš na na operi (vsego, vsego, tsk, tsk :lol: )[/quote]

:shock:

Meni na 7.0 ili 7.1 (ne znam tocno) radi savrseno. U cemu je tebi problem?

[quote="C'Tebo"]I trebalo bi nekako povećat količinu informacija na sajtu. Prije svega trebalo bi barem nekako metat obavijesti o rezultatima ispita. Treba se pomirit s time da je pisanje po oglasnim pločama zastarjeli način informiranja ljudi i da je internet stvar današnjice, a ne neke daleke budućnosti.[/quote]

To je ljudima na Forumu jasno... :)

Donekle stoj sto je Stricek rekao o jodnostavnosti i pristupacnosti. Za dio ljudi ne postoji dovoljno jednostavan pristup, jer jednostavno ne zele mijenjati svoj (zastarjeli) nacin rada (u nasem slucaju, objave rezultata). :(

To, na zalost, nije istina samo na PMF-MO, nego svuda oko nas. Noviteti se cesto uvode prisilno (koliko god dobri bili), a akademska zajednica jako lose reagira na prisilu. :|
(Koliko god bi to neke moglo zacuditi, ja ne zagovaram takve metode... ;))

Ipak, stoji da nemamo nikakvu automatiziranu mogucnost objave rezultata (osim ISVUa koji je prije godinu dana bio prakticki neupotrebljiv za to; ne znam kakav je danas). Recimo, jednostavnu upload skriptu koja bi iz nekog standardiziranog formata (ISVUov .txt, Excelov .csv ili tako nesto) konvertirala stvari u HTML/bazu/stogod i pucala na Mrezu. :)
C'Tebo (napisa):
Meni stranica radi i na Operi 7.2 i na IE-u 6.0. Al' mi forum ne radi baš na na operi (vsego, vsego, tsk, tsk Laughing )


Shocked

Meni na 7.0 ili 7.1 (ne znam tocno) radi savrseno. U cemu je tebi problem?

C'Tebo (napisa):
I trebalo bi nekako povećat količinu informacija na sajtu. Prije svega trebalo bi barem nekako metat obavijesti o rezultatima ispita. Treba se pomirit s time da je pisanje po oglasnim pločama zastarjeli način informiranja ljudi i da je internet stvar današnjice, a ne neke daleke budućnosti.


To je ljudima na Forumu jasno... Smile

Donekle stoj sto je Stricek rekao o jodnostavnosti i pristupacnosti. Za dio ljudi ne postoji dovoljno jednostavan pristup, jer jednostavno ne zele mijenjati svoj (zastarjeli) nacin rada (u nasem slucaju, objave rezultata). Sad

To, na zalost, nije istina samo na PMF-MO, nego svuda oko nas. Noviteti se cesto uvode prisilno (koliko god dobri bili), a akademska zajednica jako lose reagira na prisilu. Neutral
(Koliko god bi to neke moglo zacuditi, ja ne zagovaram takve metode... Wink)

Ipak, stoji da nemamo nikakvu automatiziranu mogucnost objave rezultata (osim ISVUa koji je prije godinu dana bio prakticki neupotrebljiv za to; ne znam kakav je danas). Recimo, jednostavnu upload skriptu koja bi iz nekog standardiziranog formata (ISVUov .txt, Excelov .csv ili tako nesto) konvertirala stvari u HTML/bazu/stogod i pucala na Mrezu. Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ay4u5unwzb
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 07. 2003. (19:46:43)
Postovi: (5E)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 1

PostPostano: 13:10 ned, 28. 9. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Koliko je meni poznato, na nasem web serveru nije instaliran PHP. Navodno, nece ni biti. :shock: Nesto aka stari hardware koji to ne podrzava... :roll: Ne kuzim se u to; ipak sam ja samo mali PCjas... ;)[/quote]

Bojim se da ne kuzim - ako je hardware sposoban da vrti apache (sumnjam da vrti IIS, a ne da mi se provjeravat) i handlea sigurno parsto posjeta dnevno, ne kuzim zasto ne bi mogao imati i PHP? Pa cak da je stroj u rangu neke jadne 486ice mogao bi vrtit apache+PHP (+jos podosta daemona, ako treba). Ocito se netko izvlaci radi necije nesposobnosti.

[quote="vsego"]P.S. Okani se psovanja, bar dok si na Forumu... roll:[/quote]

Psovanja? Pobogu, ako se rijec "[color=blue]*********[/color]" (sad je nemojte cenzurirati jer nije upotrebljena kao psovka, nego se navodi kao primjer) smatra psovanjem onda ne znam sto bi rekli na ostatak mog zargona :lol:. Al' dobro, od sad cu se pokusati jos vise kontrolirati.



[color=blue]Editirao sam. Ako je nesto cenzurirano, onda to vise nemoj ponavljati. :x

Tvoj zargon je tvoj. Pokusaj na ispitu za neki lagani dokaz reci da je *********, pa da vidimo kako ces se provesti. :twisted:

Nekim stvarima tu nije mjesto. Ne vjerujem da tako razgovaras u crkvi, vrticu ili tako nekom mjestu (ako ne ides tamo, onda ne vjerujem da [b]bi[/b] tako razgovarao...).[/color]
vsego (napisa):
Koliko je meni poznato, na nasem web serveru nije instaliran PHP. Navodno, nece ni biti. Shocked Nesto aka stari hardware koji to ne podrzava... Rolling Eyes Ne kuzim se u to; ipak sam ja samo mali PCjas... Wink


Bojim se da ne kuzim - ako je hardware sposoban da vrti apache (sumnjam da vrti IIS, a ne da mi se provjeravat) i handlea sigurno parsto posjeta dnevno, ne kuzim zasto ne bi mogao imati i PHP? Pa cak da je stroj u rangu neke jadne 486ice mogao bi vrtit apache+PHP (+jos podosta daemona, ako treba). Ocito se netko izvlaci radi necije nesposobnosti.

vsego (napisa):
P.S. Okani se psovanja, bar dok si na Forumu... roll:


Psovanja? Pobogu, ako se rijec "*********" (sad je nemojte cenzurirati jer nije upotrebljena kao psovka, nego se navodi kao primjer) smatra psovanjem onda ne znam sto bi rekli na ostatak mog zargona Laughing. Al' dobro, od sad cu se pokusati jos vise kontrolirati.



Editirao sam. Ako je nesto cenzurirano, onda to vise nemoj ponavljati. Mad

Tvoj zargon je tvoj. Pokusaj na ispitu za neki lagani dokaz reci da je *********, pa da vidimo kako ces se provesti. Twisted Evil

Nekim stvarima tu nije mjesto. Ne vjerujem da tako razgovaras u crkvi, vrticu ili tako nekom mjestu (ako ne ides tamo, onda ne vjerujem da bi tako razgovarao...).


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ay4u5unwzb
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 07. 2003. (19:46:43)
Postovi: (5E)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 1

PostPostano: 13:17 ned, 28. 9. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="C'Tebo"]I trebalo bi nekako povećat količinu informacija na sajtu. Prije svega trebalo bi barem nekako metat obavijesti o rezultatima ispita. Treba se pomirit s time da je pisanje po oglasnim pločama zastarjeli način informiranja ljudi i da je internet stvar današnjice, a ne neke daleke budućnosti.[/quote]

Tesko da ce do tako neceg doci ako, kao sto vsego kaze, na web serveru nema PHP-a (ASPa, ili neceg treceg). Mislim, pogledajte FERov web, ako mi ne mozemo imati nesto barem duplo losije od toga, onda stvarno ... :lol:
C'Tebo (napisa):
I trebalo bi nekako povećat količinu informacija na sajtu. Prije svega trebalo bi barem nekako metat obavijesti o rezultatima ispita. Treba se pomirit s time da je pisanje po oglasnim pločama zastarjeli način informiranja ljudi i da je internet stvar današnjice, a ne neke daleke budućnosti.


Tesko da ce do tako neceg doci ako, kao sto vsego kaze, na web serveru nema PHP-a (ASPa, ili neceg treceg). Mislim, pogledajte FERov web, ako mi ne mozemo imati nesto barem duplo losije od toga, onda stvarno ... Laughing


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 13:30 ned, 28. 9. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Mosor"][quote="vsego"]Koliko je meni poznato, na nasem web serveru nije instaliran PHP. Navodno, nece ni biti. :shock: Nesto aka stari hardware koji to ne podrzava... :roll: Ne kuzim se u to; ipak sam ja samo mali PCjas... ;)[/quote]
Bojim se da ne kuzim - ako je hardware sposoban da vrti apache (sumnjam da vrti IIS, a ne da mi se provjeravat) i handlea sigurno parsto posjeta dnevno, ne kuzim zasto ne bi mogao imati i PHP? Pa cak da je stroj u rangu neke jadne 486ice mogao bi vrtit apache+PHP (+jos podosta daemona, ako treba). Ocito se netko izvlaci radi necije nesposobnosti.[/quote]

Nije rijec o PCu, nego HPovom serveru. Navodno da je najnoviji compiler za taj hardware jos uvijek prestar za compilirati PHP. :(

Rekoh, ne znam koliko je to tocna i azurna informacija. Ja samo prenosim ono sto mi je receno...

Btw, 486 nije dosta. DeGiorgi je P/133, pa stenje pod relativno slabim pritiskom. :( Ali, stoji da bi se za 10kkn moglo kupiti masinu koja bi jos godinama mogla raditi kao webserver...

[quote="Mosor"]Al' dobro, od sad cu se pokusati jos vise kontrolirati.[/quote]

Hvala. 8)
Mosor (napisa):
vsego (napisa):
Koliko je meni poznato, na nasem web serveru nije instaliran PHP. Navodno, nece ni biti. Shocked Nesto aka stari hardware koji to ne podrzava... Rolling Eyes Ne kuzim se u to; ipak sam ja samo mali PCjas... Wink

Bojim se da ne kuzim - ako je hardware sposoban da vrti apache (sumnjam da vrti IIS, a ne da mi se provjeravat) i handlea sigurno parsto posjeta dnevno, ne kuzim zasto ne bi mogao imati i PHP? Pa cak da je stroj u rangu neke jadne 486ice mogao bi vrtit apache+PHP (+jos podosta daemona, ako treba). Ocito se netko izvlaci radi necije nesposobnosti.


Nije rijec o PCu, nego HPovom serveru. Navodno da je najnoviji compiler za taj hardware jos uvijek prestar za compilirati PHP. Sad

Rekoh, ne znam koliko je to tocna i azurna informacija. Ja samo prenosim ono sto mi je receno...

Btw, 486 nije dosta. DeGiorgi je P/133, pa stenje pod relativno slabim pritiskom. Sad Ali, stoji da bi se za 10kkn moglo kupiti masinu koja bi jos godinama mogla raditi kao webserver...

Mosor (napisa):
Al' dobro, od sad cu se pokusati jos vise kontrolirati.


Hvala. Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ay4u5unwzb
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 07. 2003. (19:46:43)
Postovi: (5E)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 1

PostPostano: 13:39 ned, 28. 9. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Nije rijec o PCu, nego HPovom serveru. Navodno da je najnoviji compiler za taj hardware jos uvijek prestar za compilirati PHP. :(

Rekoh, ne znam koliko je to tocna i azurna informacija. Ja samo prenosim ono sto mi je receno...[/quote]

LMAO :). Mislim kad bi nekome rekao da je na fakultetu koji ima smjer racunarstvo kao smjer studiranja kompajler instaliran na glavnom web serveru nesposoban prozvakati PHP da bi dobio upalu abdomenalnih misica od smijanja.

[quote="vsego"]Btw, 486 nije dosta. DeGiorgi je P/133, pa stenje pod relativno slabim pritiskom. :( Ali, stoji da bi se za 10kkn moglo kupiti masinu koja bi jos godinama mogla raditi kao webserver...[/quote]

Nemoj tako o 486icama, vidjeh dvije (od kojih sam ja jednu osobno namjestio) sa instaliranim minimalnim custom Linuxom kako ferceraju apache+php i postfix. Za 10kKn bi se vec moglo dobiti cudo od stroja koje bi moglo vrtit i IIS ako se nekome bas hoce :lol:.
vsego (napisa):
Nije rijec o PCu, nego HPovom serveru. Navodno da je najnoviji compiler za taj hardware jos uvijek prestar za compilirati PHP. Sad

Rekoh, ne znam koliko je to tocna i azurna informacija. Ja samo prenosim ono sto mi je receno...


LMAO Smile. Mislim kad bi nekome rekao da je na fakultetu koji ima smjer racunarstvo kao smjer studiranja kompajler instaliran na glavnom web serveru nesposoban prozvakati PHP da bi dobio upalu abdomenalnih misica od smijanja.

vsego (napisa):
Btw, 486 nije dosta. DeGiorgi je P/133, pa stenje pod relativno slabim pritiskom. Sad Ali, stoji da bi se za 10kkn moglo kupiti masinu koja bi jos godinama mogla raditi kao webserver...


Nemoj tako o 486icama, vidjeh dvije (od kojih sam ja jednu osobno namjestio) sa instaliranim minimalnim custom Linuxom kako ferceraju apache+php i postfix. Za 10kKn bi se vec moglo dobiti cudo od stroja koje bi moglo vrtit i IIS ako se nekome bas hoce Laughing.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 15:44 ned, 28. 9. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Mosor"]LMAO :). Mislim kad bi nekome rekao da je na fakultetu koji ima smjer racunarstvo kao smjer studiranja kompajler instaliran na glavnom web serveru nesposoban prozvakati PHP da bi dobio upalu abdomenalnih misica od smijanja.[/quote]

Naci ces ti jos kojesta takvoga. Bez brige, nisu ni drugi faxevi cijepljeni od iznenadjenja. :) Na PMF-MO ih primijetis jer si "[i]insider[/i]". :?

Problem je sto je webserver isto sto i server za profesore, a ne masina dedicirana samo za web. Zasto je tako, ne znam... :roll:

Dosta off-topica... ;)
Mosor (napisa):
LMAO Smile. Mislim kad bi nekome rekao da je na fakultetu koji ima smjer racunarstvo kao smjer studiranja kompajler instaliran na glavnom web serveru nesposoban prozvakati PHP da bi dobio upalu abdomenalnih misica od smijanja.


Naci ces ti jos kojesta takvoga. Bez brige, nisu ni drugi faxevi cijepljeni od iznenadjenja. Smile Na PMF-MO ih primijetis jer si "insider". Confused

Problem je sto je webserver isto sto i server za profesore, a ne masina dedicirana samo za web. Zasto je tako, ne znam... Rolling Eyes

Dosta off-topica... Wink



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan