Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Osniva se udruga za zaštitu prava ateista
Idite na 1, 2, 3 ... 36, 37, 38  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
koryanshea
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2003. (23:50:23)
Postovi: (442)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 27 - 10
Lokacija: Bebop (converted interplanetary trawler)

PostPostano: 15:44 uto, 24. 1. 2006    Naslov: Osniva se udruga za zaštitu prava ateista Citirajte i odgovorite

odavno nismo imali jednu "vjersku" temu, pa evo jedan [url=http://www.glas-slavonije.hr/rubrika.asp?rub=1&ID_VIJESTI=51984]zanimljiv clanak[/url] kojeg sam skupila na [url=http://zg.biol.pmf.hr/bius.hr/phpbb/index.php]biusu[/url]
zanima me sto mislite, da li je potrebna jedna takva udruga u hrvatskoj, sto mislite da bi ona konkretno trebala postici, kakva su vasa iskustva glede diskriminiranja ateista, mislite li da tako nesto uopce postoji, biste li se uclanili u takvu udrugu i tako dalje...
ne zelim raspravu o vjeri opcenito. please stick to the topic.
odavno nismo imali jednu "vjersku" temu, pa evo jedan zanimljiv clanak kojeg sam skupila na biusu
zanima me sto mislite, da li je potrebna jedna takva udruga u hrvatskoj, sto mislite da bi ona konkretno trebala postici, kakva su vasa iskustva glede diskriminiranja ateista, mislite li da tako nesto uopce postoji, biste li se uclanili u takvu udrugu i tako dalje...
ne zelim raspravu o vjeri opcenito. please stick to the topic.



_________________
"Download the files to a non-networked, firewalled computer."
- Dr. Elizabeth Weir
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
SickJedi
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 01. 10. 2004. (16:41:56)
Postovi: (3BC)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
12 = 42 - 30
Lokacija: Esperantija

PostPostano: 16:16 uto, 24. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sigurno da treba. Isto kako se svaka crkva bori za prava svojih clanova tako bi se udruga ateista trebala boriti za prava ateista.
Sigurno da treba. Isto kako se svaka crkva bori za prava svojih clanova tako bi se udruga ateista trebala boriti za prava ateista.



_________________
Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy) I bow before youVeliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy)
Depression is merely anger without enthusiasm.
There's no place like 127.0.0.1
Ken Lee je zakon!!!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
pecina
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 01. 2005. (14:15:23)
Postovi: (157)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
62 = 85 - 23
Lokacija: Happily traveling through space since 1986!

PostPostano: 16:21 uto, 24. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mislim da bi to bilo potrebno pogotovo danas kad u našem /licemjernom/ društvu je bolje biti katolik nego nekatolik iako je potrebnije dati pozitivan odgovor nego prakticirati ono što govoriš.
Mislim da bi to bilo potrebno pogotovo danas kad u našem /licemjernom/ društvu je bolje biti katolik nego nekatolik iako je potrebnije dati pozitivan odgovor nego prakticirati ono što govoriš.



_________________
-- space available for rent --
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Trip
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2005. (12:27:11)
Postovi: (1A8)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
15 = 28 - 13
Lokacija: ..behind blue eyes..

PostPostano: 16:53 uto, 24. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja stvarno mislim da je (ne)vjera nesto osobno sto se tice samo te doticne osobe.. ako je ona ne zeli isticat, onda i nitko drugi nema pravo to.
kad se to sve lijepo slozi, zasto bi ikoga stitili?

mislila sam da je nasilni val pokrstavanja zavrsio..
ja stvarno mislim da je (ne)vjera nesto osobno sto se tice samo te doticne osobe.. ako je ona ne zeli isticat, onda i nitko drugi nema pravo to.
kad se to sve lijepo slozi, zasto bi ikoga stitili?

mislila sam da je nasilni val pokrstavanja zavrsio..


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 16:59 uto, 24. 1. 2006    Naslov: Re: Osniva se udruga za zaštitu prava ateista Citirajte i odgovorite

[quote="koryanshea"]zanima me sto mislite, da li je potrebna jedna takva udruga u hrvatskoj, sto mislite da bi ona konkretno trebala postici, kakva su vasa iskustva glede diskriminiranja ateista, mislite li da tako nesto uopce postoji, biste li se uclanili u takvu udrugu i tako dalje...
ne zelim raspravu o vjeri opcenito. please stick to the topic.[/quote]

On the topic:
- Da.
- Pa kao prvo, da se politicari prestanu ponasat kao da zivimo u kvazi-crkvenoj drzavi. Zahtjevat slobodu misljenja, govora, trazit zastitu za moderne umjetnike koje proganjaju cim nekaj ateisticki naprave ,jer "vrijedjaju" crkvu itd.
- Negativna.
- Da, sveprisutno je.
- Da.
koryanshea (napisa):
zanima me sto mislite, da li je potrebna jedna takva udruga u hrvatskoj, sto mislite da bi ona konkretno trebala postici, kakva su vasa iskustva glede diskriminiranja ateista, mislite li da tako nesto uopce postoji, biste li se uclanili u takvu udrugu i tako dalje...
ne zelim raspravu o vjeri opcenito. please stick to the topic.


On the topic:
- Da.
- Pa kao prvo, da se politicari prestanu ponasat kao da zivimo u kvazi-crkvenoj drzavi. Zahtjevat slobodu misljenja, govora, trazit zastitu za moderne umjetnike koje proganjaju cim nekaj ateisticki naprave ,jer "vrijedjaju" crkvu itd.
- Negativna.
- Da, sveprisutno je.
- Da.



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
HijenA
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2004. (16:46:04)
Postovi: (3D2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-26 = 44 - 70
Lokacija: Prazan skup ;-)

PostPostano: 17:15 uto, 24. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

posto sam ja dosta argumenata vec iznio na BIUSovom forumu, konkretno me zanima da li mislite da bi se vjeronauk ovakav kakav jest trebao ukinut? ja mislim da da jer je, IMO, nedopustivo na nasem prostoru imati hegemoniju jedne crkve, sto katolicka crkva ima na ovim prostorima (a ovi su prostori ipak jako raznoliki sto se vjerskog zivota tice).
posto sam ja dosta argumenata vec iznio na BIUSovom forumu, konkretno me zanima da li mislite da bi se vjeronauk ovakav kakav jest trebao ukinut? ja mislim da da jer je, IMO, nedopustivo na nasem prostoru imati hegemoniju jedne crkve, sto katolicka crkva ima na ovim prostorima (a ovi su prostori ipak jako raznoliki sto se vjerskog zivota tice).



_________________
Chuck Norris can divide by zero.

I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 17:15 uto, 24. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovisi kakva udruga ispadne [b]u praksi[/b]. :-s

Kako Trip rece, religija i vjera su stvar pojedinca. :) Dakle, [b]NE[/b] treba nam udruga koja bi se derala na sav glas da nema bogova i sl. :?

Ali, treba nam udruga koja ce se boriti protiv, usput receno [b]protuustavnog[/b], utjecaja Crkve na neke stvari u drzavi. :? Trenutno je aktualna prica oko zabrane rada nedjeljom, sto se namece iskljucivo zato sto Crkva, prema vlastitom priznanju, zeli uvesti "kulturu slobodnih nedjelja" (citat po sjecanju). :roll:

Osobno, mislim da bi ovakva udruga mogla biti stepenica u nekakvom razvoju gradjanske drzave, ali ne i konacni cilj. :-s U konacnici, nadam se da ce nestati "prava vjernika", "prava ateista", "prava sexualnih manjina", "prva nacionalnih manjina"... i da ce nam ostati samo "ljudska prava"... :D

[size=2](Ovakva doza naivnosti i idealizma vise lici na Steela nego na mene [color=red][tt]<blush>[/tt][/color])[/size]
Ovisi kakva udruga ispadne u praksi. Eh?

Kako Trip rece, religija i vjera su stvar pojedinca. Smile Dakle, NE treba nam udruga koja bi se derala na sav glas da nema bogova i sl. Confused

Ali, treba nam udruga koja ce se boriti protiv, usput receno protuustavnog, utjecaja Crkve na neke stvari u drzavi. Confused Trenutno je aktualna prica oko zabrane rada nedjeljom, sto se namece iskljucivo zato sto Crkva, prema vlastitom priznanju, zeli uvesti "kulturu slobodnih nedjelja" (citat po sjecanju). Rolling Eyes

Osobno, mislim da bi ovakva udruga mogla biti stepenica u nekakvom razvoju gradjanske drzave, ali ne i konacni cilj. Eh? U konacnici, nadam se da ce nestati "prava vjernika", "prava ateista", "prava sexualnih manjina", "prva nacionalnih manjina"... i da ce nam ostati samo "ljudska prava"... Very Happy

(Ovakva doza naivnosti i idealizma vise lici na Steela nego na mene <blush>)



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 17:17 uto, 24. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne. Treba splittat crkvu od drzave. Vjera treba biti osobni stav i izbor. Nema sto politika biti kreirana na osnovu bilo koje vjere, niti sto
imaju politicari koristiti svoje religijske staove za predizborne kampanje, niti se kleti na Bibliju kad preuzimaju duznosti.
I to ne vrijedi SAMO za Hrvatsku.
Ne. Treba splittat crkvu od drzave. Vjera treba biti osobni stav i izbor. Nema sto politika biti kreirana na osnovu bilo koje vjere, niti sto
imaju politicari koristiti svoje religijske staove za predizborne kampanje, niti se kleti na Bibliju kad preuzimaju duznosti.
I to ne vrijedi SAMO za Hrvatsku.



_________________
A comathematician is a device for turning cotheorems into ffee. A cotheorem is, naturally, an easy nsequence of a rollary.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 17:18 uto, 24. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="HijenA"]posto sam ja dosta argumenata vec iznio na BIUSovom forumu, konkretno me zanima da li mislite da bi se vjeronauk ovakav kakav jest trebao ukinut?[/quote]

Ne, jer obrazovanje opcenito ne treba ukidati. :)

Ali, stvari treba staviti tamo gdje im je mjesto: Vjeronauk u crkve, i to [b]bez ikakve prisile[/b], uz sankcije na one koji tu prisilu vrse (u oba smjera; dakle i one koji bi ljude tjerali [b]na[/b] Vjeronauk i one koji bi ih tjerali [b]sa[/b] Vjeronauka). 8)
HijenA (napisa):
posto sam ja dosta argumenata vec iznio na BIUSovom forumu, konkretno me zanima da li mislite da bi se vjeronauk ovakav kakav jest trebao ukinut?


Ne, jer obrazovanje opcenito ne treba ukidati. Smile

Ali, stvari treba staviti tamo gdje im je mjesto: Vjeronauk u crkve, i to bez ikakve prisile, uz sankcije na one koji tu prisilu vrse (u oba smjera; dakle i one koji bi ljude tjerali na Vjeronauk i one koji bi ih tjerali sa Vjeronauka). Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vili
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 06. 2005. (22:40:59)
Postovi: (14A)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
31 = 55 - 24
Lokacija: Keglić

PostPostano: 17:32 uto, 24. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Martinab"]Ne. Treba splittat crkvu od drzave. Vjera treba biti osobni stav i izbor. Nema sto politika biti kreirana na osnovu bilo koje vjere, niti sto
imaju politicari koristiti svoje religijske staove za predizborne kampanje, niti se kleti na Bibliju kad preuzimaju duznosti.
I to ne vrijedi SAMO za Hrvatsku.[/quote]

:iagree:

uze mi riječ iz usta...
Martinab (napisa):
Ne. Treba splittat crkvu od drzave. Vjera treba biti osobni stav i izbor. Nema sto politika biti kreirana na osnovu bilo koje vjere, niti sto
imaju politicari koristiti svoje religijske staove za predizborne kampanje, niti se kleti na Bibliju kad preuzimaju duznosti.
I to ne vrijedi SAMO za Hrvatsku.


I agree

uze mi riječ iz usta...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 17:39 uto, 24. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja se slazem s Martinom. :D
Ja se slazem s Martinom. Very Happy



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
HijenA
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2004. (16:46:04)
Postovi: (3D2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-26 = 44 - 70
Lokacija: Prazan skup ;-)

PostPostano: 17:53 uto, 24. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"][quote="HijenA"]posto sam ja dosta argumenata vec iznio na BIUSovom forumu, konkretno me zanima da li mislite da bi se vjeronauk ovakav kakav jest trebao ukinut?[/quote]

Ne, jer obrazovanje opcenito ne treba ukidati. :)[/quote]

nisam ni mislio na obrazovanje. apsolutno sam protiv bilokakvog ukidanja predmeta ako oni sluze u obrazovne svrhe, ali kad oni sluze samo za nabijanje kompleksa onima koji ne vjeruju (necete ic u raj, bog vas ne voli :shock: i slicne nebuloze), onda sam definitivno za takav razvoj situacije :evil: a svjedoci smo ekstremnog (dodao bi, vrlo ekstremnog) tumacenja i vjere i vjerovanja u cjelini (koje je toliko puno rupa, mislim na tumacenja)...

[quote]
Ali, stvari treba staviti tamo gdje im je mjesto: Vjeronauk u crkve, i to [b]bez ikakve prisile[/b], uz sankcije na one koji tu prisilu vrse (u oba smjera; dakle i one koji bi ljude tjerali [b]na[/b] Vjeronauk i one koji bi ih tjerali [b]sa[/b] Vjeronauka). 8)[/quote]

tu se slazem s tobom. ipak, mislim da je jedna od bitnih preduvjeta totalna sekularizacija drzave, da bi drustvo u globalu pocelo normalno funkcionirati.
vsego (napisa):
HijenA (napisa):
posto sam ja dosta argumenata vec iznio na BIUSovom forumu, konkretno me zanima da li mislite da bi se vjeronauk ovakav kakav jest trebao ukinut?


Ne, jer obrazovanje opcenito ne treba ukidati. Smile


nisam ni mislio na obrazovanje. apsolutno sam protiv bilokakvog ukidanja predmeta ako oni sluze u obrazovne svrhe, ali kad oni sluze samo za nabijanje kompleksa onima koji ne vjeruju (necete ic u raj, bog vas ne voli Shocked i slicne nebuloze), onda sam definitivno za takav razvoj situacije Evil or Very Mad a svjedoci smo ekstremnog (dodao bi, vrlo ekstremnog) tumacenja i vjere i vjerovanja u cjelini (koje je toliko puno rupa, mislim na tumacenja)...

Citat:

Ali, stvari treba staviti tamo gdje im je mjesto: Vjeronauk u crkve, i to bez ikakve prisile, uz sankcije na one koji tu prisilu vrse (u oba smjera; dakle i one koji bi ljude tjerali na Vjeronauk i one koji bi ih tjerali sa Vjeronauka). Cool


tu se slazem s tobom. ipak, mislim da je jedna od bitnih preduvjeta totalna sekularizacija drzave, da bi drustvo u globalu pocelo normalno funkcionirati.



_________________
Chuck Norris can divide by zero.

I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
MB
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 07. 2005. (12:35:21)
Postovi: (224)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
62 = 80 - 18
Lokacija: Molvice

PostPostano: 17:58 uto, 24. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

jos jedan agree s martinabom, jako me nervira licemjerje crkve. poceh pisati svoje misljenje, ali shvatih da bih samo uposlio vsegu :) so be, and let others be (koliko god zvucalo otrcano..)
jos jedan agree s martinabom, jako me nervira licemjerje crkve. poceh pisati svoje misljenje, ali shvatih da bih samo uposlio vsegu Smile so be, and let others be (koliko god zvucalo otrcano..)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 18:09 uto, 24. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="HijenA"]nisam ni mislio na obrazovanje. apsolutno sam protiv bilokakvog ukidanja predmeta ako oni sluze u obrazovne svrhe, ali kad oni sluze samo za nabijanje kompleksa onima koji ne vjeruju (necete ic u raj, bog vas ne voli :shock: i slicne nebuloze), onda sam definitivno za takav razvoj situacije :evil: a svjedoci smo ekstremnog (dodao bi, vrlo ekstremnog) tumacenja i vjere i vjerovanja u cjelini (koje je toliko puno rupa, mislim na tumacenja)...[/quote]
Što nije vjeronauk predmet po izboru i u osnovnoj i u srednjoj školi?
HijenA (napisa):
nisam ni mislio na obrazovanje. apsolutno sam protiv bilokakvog ukidanja predmeta ako oni sluze u obrazovne svrhe, ali kad oni sluze samo za nabijanje kompleksa onima koji ne vjeruju (necete ic u raj, bog vas ne voli Shocked i slicne nebuloze), onda sam definitivno za takav razvoj situacije Evil or Very Mad a svjedoci smo ekstremnog (dodao bi, vrlo ekstremnog) tumacenja i vjere i vjerovanja u cjelini (koje je toliko puno rupa, mislim na tumacenja)...

Što nije vjeronauk predmet po izboru i u osnovnoj i u srednjoj školi?



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
HijenA
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2004. (16:46:04)
Postovi: (3D2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-26 = 44 - 70
Lokacija: Prazan skup ;-)

PostPostano: 18:15 uto, 24. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Lord Sirius"][quote="HijenA"]nisam ni mislio na obrazovanje. apsolutno sam protiv bilokakvog ukidanja predmeta ako oni sluze u obrazovne svrhe, ali kad oni sluze samo za nabijanje kompleksa onima koji ne vjeruju (necete ic u raj, bog vas ne voli :shock: i slicne nebuloze), onda sam definitivno za takav razvoj situacije :evil: a svjedoci smo ekstremnog (dodao bi, vrlo ekstremnog) tumacenja i vjere i vjerovanja u cjelini (koje je toliko puno rupa, mislim na tumacenja)...[/quote]
Što nije vjeronauk predmet po izboru i u osnovnoj i u srednjoj školi?[/quote]

ma jest, ali daj procitaj sta se kory dogadjalo u splitu :shock: ako se ta stvar dogadja u Splitu, kakve su sanse da se ista stvar dogadja na periferiji, ali u puno gorem obliku?
Lord Sirius (napisa):
HijenA (napisa):
nisam ni mislio na obrazovanje. apsolutno sam protiv bilokakvog ukidanja predmeta ako oni sluze u obrazovne svrhe, ali kad oni sluze samo za nabijanje kompleksa onima koji ne vjeruju (necete ic u raj, bog vas ne voli Shocked i slicne nebuloze), onda sam definitivno za takav razvoj situacije Evil or Very Mad a svjedoci smo ekstremnog (dodao bi, vrlo ekstremnog) tumacenja i vjere i vjerovanja u cjelini (koje je toliko puno rupa, mislim na tumacenja)...

Što nije vjeronauk predmet po izboru i u osnovnoj i u srednjoj školi?


ma jest, ali daj procitaj sta se kory dogadjalo u splitu Shocked ako se ta stvar dogadja u Splitu, kakve su sanse da se ista stvar dogadja na periferiji, ali u puno gorem obliku?



_________________
Chuck Norris can divide by zero.

I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 18:21 uto, 24. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Lord Sirius"]
Što nije vjeronauk predmet po izboru i u osnovnoj i u srednjoj školi?[/quote]


je ali kao da i nije.Kod mene u osnovnoj skoli nije bilo etike nego je bio samo na vjeronauk i niko me nije pito dal ja zelim ici na vjeronauk nego mi je on samo po difoltu bio upisan u imenik.
Ali nisam dugo isla na taj vjeronauk jer sam se posvadala sa samim svecenikom koji mi je digo zivce na 3000000
ali to je vec druga tema


a sada udruga ateista zar to nije vec malo glupo ...Sto bi ta udruga uopce predstavljala, ljudi dodite i ne vjerujte u nista..u nista? po pitanju cega!Da ne postoji nista kao Bog i ta cuda koja predstavlja crkva ili da ne postoji nista kao nista nista nista cak i nesto sto je dokazano...

Malo mi je to apsurdno...
ali dobro ako ljude vesele onda samo naprijed :lol:
Lord Sirius (napisa):

Što nije vjeronauk predmet po izboru i u osnovnoj i u srednjoj školi?



je ali kao da i nije.Kod mene u osnovnoj skoli nije bilo etike nego je bio samo na vjeronauk i niko me nije pito dal ja zelim ici na vjeronauk nego mi je on samo po difoltu bio upisan u imenik.
Ali nisam dugo isla na taj vjeronauk jer sam se posvadala sa samim svecenikom koji mi je digo zivce na 3000000
ali to je vec druga tema


a sada udruga ateista zar to nije vec malo glupo ...Sto bi ta udruga uopce predstavljala, ljudi dodite i ne vjerujte u nista..u nista? po pitanju cega!Da ne postoji nista kao Bog i ta cuda koja predstavlja crkva ili da ne postoji nista kao nista nista nista cak i nesto sto je dokazano...

Malo mi je to apsurdno...
ali dobro ako ljude vesele onda samo naprijed Laughing



_________________
NAJNERAZUMLJIVIJE JE NA OVOM SVIJETU STO JE ON RAZUMLJIV!!!!

Albert Einstein

#Lil angel legna elttiL Bily u akciji
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 18:23 uto, 24. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="HijenA"]ma jest, ali daj procitaj sta se kory dogadjalo u splitu :shock: ako se ta stvar dogadja u Splitu, kakve su sanse da se ista stvar dogadja na periferiji, ali u puno gorem obliku?[/quote]
Ne razumijem, gdje da to pročitam? Ako postoji neki topic na bius-u, onda mi ostavi link jer ne pratim taj forum :)
HijenA (napisa):
ma jest, ali daj procitaj sta se kory dogadjalo u splitu Shocked ako se ta stvar dogadja u Splitu, kakve su sanse da se ista stvar dogadja na periferiji, ali u puno gorem obliku?

Ne razumijem, gdje da to pročitam? Ako postoji neki topic na bius-u, onda mi ostavi link jer ne pratim taj forum Smile



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
HijenA
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2004. (16:46:04)
Postovi: (3D2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-26 = 44 - 70
Lokacija: Prazan skup ;-)

PostPostano: 18:28 uto, 24. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

iskreno, apsurd je nekoga nazivati ateistom, jer takvi IMO ne postoje :? ateist je onaj koji ne vjeruje...i to bukvalno, ne vjeruje ni u sto (jel primjecujete dvostruku negaciju?). eh sad...ako cemo se igrati osnovne logike, ne vjerovati ni u sto moze znacit da vjeruje u nesto, sto znaci da ta osoba nije ateist :lol: to je IMO jedan od zanimljivijih paradoxa. medjutim, ono sto mene brine je upravo ono sto si ti rekla, bily, a sto je i vsego spomenuo: forsiranje jedne vjere kao sluzbene vjere djeci koja sama nisu sposobna procijenit da li je ta vjera uopce dobra za njih ili ne, vec se samo po sebi podrazumjeva da je to "jedina vjera koja je za dijete dobra" :shock: mislim, kako netko moze biti toliko licemjeran pa na taj nacin "regrutirati" clanove (kao neka sekta), a u isto vrijeme ne brinuti za svoje vjernike nego ih zanemarivati i vise razmisljati o vlastitoj promociji nego o pomoci drugome (sto bi svakoj vjeri trebalo biti prioritet...pruziti nekakvu vrstu duhovne obnove, pruziti osjecaj sigurnosti itd.)? :evil:

@Lord Sirious: pogledaj ovdje: http://zg.biol.pmf.hr/bius.hr/phpbb/viewtopic.php?t=859&highlight=
iskreno, apsurd je nekoga nazivati ateistom, jer takvi IMO ne postoje Confused ateist je onaj koji ne vjeruje...i to bukvalno, ne vjeruje ni u sto (jel primjecujete dvostruku negaciju?). eh sad...ako cemo se igrati osnovne logike, ne vjerovati ni u sto moze znacit da vjeruje u nesto, sto znaci da ta osoba nije ateist Laughing to je IMO jedan od zanimljivijih paradoxa. medjutim, ono sto mene brine je upravo ono sto si ti rekla, bily, a sto je i vsego spomenuo: forsiranje jedne vjere kao sluzbene vjere djeci koja sama nisu sposobna procijenit da li je ta vjera uopce dobra za njih ili ne, vec se samo po sebi podrazumjeva da je to "jedina vjera koja je za dijete dobra" Shocked mislim, kako netko moze biti toliko licemjeran pa na taj nacin "regrutirati" clanove (kao neka sekta), a u isto vrijeme ne brinuti za svoje vjernike nego ih zanemarivati i vise razmisljati o vlastitoj promociji nego o pomoci drugome (sto bi svakoj vjeri trebalo biti prioritet...pruziti nekakvu vrstu duhovne obnove, pruziti osjecaj sigurnosti itd.)? Evil or Very Mad

@Lord Sirious: pogledaj ovdje: http://zg.biol.pmf.hr/bius.hr/phpbb/viewtopic.php?t=859&highlight=



_________________
Chuck Norris can divide by zero.

I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Crni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 12. 2003. (01:20:43)
Postovi: (23C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 29 - 25
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 18:40 uto, 24. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne znam da li je netko to spomenuo ovdje, ali osnovni problem u Hrvatskoj je to kaj svi njeni građani, katolici i oni koji to nisu (ateisti, muslimani, protestanti, pravoslavci...) plaćaju porez, čiji dio odlazi Katoličkoj crkvi. To je svugdje u civiliziranom svijetu nezamislivo. A mene pomalo asocira na srednji vijek.
Ne znam da li je netko to spomenuo ovdje, ali osnovni problem u Hrvatskoj je to kaj svi njeni građani, katolici i oni koji to nisu (ateisti, muslimani, protestanti, pravoslavci...) plaćaju porez, čiji dio odlazi Katoličkoj crkvi. To je svugdje u civiliziranom svijetu nezamislivo. A mene pomalo asocira na srednji vijek.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Anđelčić
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 05. 2005. (16:57:50)
Postovi: (201)16
Sarma = la pohva - posuda
= 22 - 16

PostPostano: 18:48 uto, 24. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="HijenA"]i to bukvalno, [color=red]ne vjeruje ni u sto [/color](jel primjecujete dvostruku negaciju?). eh sad...ako cemo se igrati osnovne logike, ne vjerovati ni u sto moze znacit da vjeruje u nesto, sto znaci da ta osoba nije ateist [/quote]
Dvostruka negacija nije nikakva logička začkoljica, nego svojstvo hrvatskog jezika. :roll:
HijenA (napisa):
i to bukvalno, ne vjeruje ni u sto (jel primjecujete dvostruku negaciju?). eh sad...ako cemo se igrati osnovne logike, ne vjerovati ni u sto moze znacit da vjeruje u nesto, sto znaci da ta osoba nije ateist

Dvostruka negacija nije nikakva logička začkoljica, nego svojstvo hrvatskog jezika. Rolling Eyes


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3 ... 36, 37, 38  Sljedeće
Stranica 1 / 38.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan