Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Nevidljivi attachmenti

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 17:08 pet, 10. 10. 2003    Naslov: Nevidljivi attachmenti Citirajte i odgovorite

Zanima me kojim protokolom je regulirano kako trebaju biti zapakirani attachmenti u mailovima? Naime, sav e-mail citam i saljem pomocu pine-a na UNIX-u. U zadnje vrijeme korisnici Outlooka ne vide attachmente koje im saljem. Jel' kriv novi Outlook ili stari pine? Htio bih biti siguran prije nego sto se izderem na nekog da mu mail client ne valja...
Zanima me kojim protokolom je regulirano kako trebaju biti zapakirani attachmenti u mailovima? Naime, sav e-mail citam i saljem pomocu pine-a na UNIX-u. U zadnje vrijeme korisnici Outlooka ne vide attachmente koje im saljem. Jel' kriv novi Outlook ili stari pine? Htio bih biti siguran prije nego sto se izderem na nekog da mu mail client ne valja...



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Markec
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2003. (14:49:45)
Postovi: (134)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 37 - 40

PostPostano: 20:55 pet, 10. 10. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Neznam odgovor na pitanje: kojim je protokolom regulirano?
ali zato znam da [u]Outlook ne valja[/u]- sto se tice attachmenta i jos nekih "sitnica" koje necu nabrajati jer fizicki nema mjesta na degiorgiu za takav popis...
Neznam odgovor na pitanje: kojim je protokolom regulirano?
ali zato znam da Outlook ne valja- sto se tice attachmenta i jos nekih "sitnica" koje necu nabrajati jer fizicki nema mjesta na degiorgiu za takav popis...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 22:21 pet, 10. 10. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Markec"]Neznam odgovor na pitanje: kojim je protokolom regulirano?
ali zato znam da [u]Outlook ne valja[/u][/quote]

To znam i ja. Los softver nije tesko prepoznati... ima prefiks MS :lol:

Ali to ne rjesava moj problem. Kako da provjerim drzi li se pine protokola?
Markec (napisa):
Neznam odgovor na pitanje: kojim je protokolom regulirano?
ali zato znam da Outlook ne valja


To znam i ja. Los softver nije tesko prepoznati... ima prefiks MS Laughing

Ali to ne rjesava moj problem. Kako da provjerim drzi li se pine protokola?



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 22:47 pet, 10. 10. 2003    Naslov: Re: Nevidljivi attachmenti Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Zanima me kojim protokolom je regulirano kako trebaju biti zapakirani attachmenti u mailovima? Naime, sav e-mail citam i saljem pomocu pine-a na UNIX-u. U zadnje vrijeme korisnici Outlooka ne vide attachmente koje im saljem. Jel' kriv novi Outlook ili stari pine? Htio bih biti siguran prije nego sto se izderem na nekog da mu mail client ne valja...[/quote]

Pine radi sa svim, osim s novim Outlookom.... :roll: Zakljucak se sam namece... :mrgreen:

Standard se zove [url=http://hunnysoft.com/mime/]MIME[/url] (Multipurpose Internet Mail Extensions). :)

Inace, dragi [url=http://www.google.com/search?q=attachments%20outlook%20pine%20problem&sourceid=mozilla-search&start=0&start=0&ie=utf-8&oe=utf-8]Google[/url] tvrdi da je to stari problem prijavljen [url=http://www.washington.edu/pine/pine-info/2002.01/msg00068.html]na sluzbenom Pineovom siteu[/url] i [url=http://www.interesting-people.org/archives/interesting-people/200201/msg00199.html]na listi "Interesting People"[/url] (gdje je zakljucak da je Micro$oft zeznuo stvar jer jos neki ne-M$ klijenti imaju problema). :roll:

Eh, da, [url=http://www.washington.edu/pine/pine-info/2002.01/msg00072.html]u Pineu vec postoji workaround[/url]. 8) Pine rulez! :D

[quote="Markec"]ali zato znam da [u]Outlook ne valja[/u]- sto se tice attachmenta i jos nekih "sitnica" koje necu nabrajati jer fizicki nema mjesta na degiorgiu za takav popis...[/quote]

Mudro zboris... Osim sto se prostora tice... :) Za DeGiorgi sam govorio da ima malo RAMa i slab procesor; disk nikad nisam spominjao... :?

Sadasnja baza je oko 15MB, sto i nije tako strašno... ;)

S druge strane, ipak je to Outlook... :roll: ;) :lol:
krcko (napisa):
Zanima me kojim protokolom je regulirano kako trebaju biti zapakirani attachmenti u mailovima? Naime, sav e-mail citam i saljem pomocu pine-a na UNIX-u. U zadnje vrijeme korisnici Outlooka ne vide attachmente koje im saljem. Jel' kriv novi Outlook ili stari pine? Htio bih biti siguran prije nego sto se izderem na nekog da mu mail client ne valja...


Pine radi sa svim, osim s novim Outlookom.... Rolling Eyes Zakljucak se sam namece... Mr. Green

Standard se zove MIME (Multipurpose Internet Mail Extensions). Smile

Inace, dragi Google tvrdi da je to stari problem prijavljen na sluzbenom Pineovom siteu i na listi "Interesting People" (gdje je zakljucak da je Micro$oft zeznuo stvar jer jos neki ne-M$ klijenti imaju problema). Rolling Eyes

Eh, da, u Pineu vec postoji workaround. Cool Pine rulez! Very Happy

Markec (napisa):
ali zato znam da Outlook ne valja- sto se tice attachmenta i jos nekih "sitnica" koje necu nabrajati jer fizicki nema mjesta na degiorgiu za takav popis...


Mudro zboris... Osim sto se prostora tice... Smile Za DeGiorgi sam govorio da ima malo RAMa i slab procesor; disk nikad nisam spominjao... Confused

Sadasnja baza je oko 15MB, sto i nije tako strašno... Wink

S druge strane, ipak je to Outlook... Rolling Eyes Wink Laughing



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 0:19 sub, 11. 10. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Los softver nije tesko prepoznati... ima prefiks MS :lol: [/quote]
:bow:
Mogu to stavit u knjigu mudrosti? Pljiz?
krcko (napisa):
Los softver nije tesko prepoznati... ima prefiks MS Laughing

I bow before you
Mogu to stavit u knjigu mudrosti? Pljiz?



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 16:11 sub, 11. 10. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Eh, da, [url=http://www.washington.edu/pine/pine-info/2002.01/msg00072.html]u Pineu vec postoji workaround[/url]. 8) Pine rulez! :D[/quote]

U [b]novom[/b] Pineu postoji workaround. Na serveru imamo stari :cry: Jesi li ti mozda negdje instalirao novi? Anyway, puno hvala na informaciji :D

[quote="C'Tebo"][quote="krcko"]Los softver nije tesko prepoznati... ima prefiks MS :lol: [/quote]
:bow:
Mogu to stavit u knjigu mudrosti? Pljiz?[/quote]

Slobodno. Ajd' napravi neku on-line verziju te knjige da vidimo na jednom mjestu sve mudrosti. Ako nista drugo otvori topic pa postaj mudrosti...
vsego (napisa):
Eh, da, u Pineu vec postoji workaround. Cool Pine rulez! Very Happy


U novom Pineu postoji workaround. Na serveru imamo stari Crying or Very sad Jesi li ti mozda negdje instalirao novi? Anyway, puno hvala na informaciji Very Happy

C'Tebo (napisa):
krcko (napisa):
Los softver nije tesko prepoznati... ima prefiks MS Laughing

I bow before you
Mogu to stavit u knjigu mudrosti? Pljiz?


Slobodno. Ajd' napravi neku on-line verziju te knjige da vidimo na jednom mjestu sve mudrosti. Ako nista drugo otvori topic pa postaj mudrosti...



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 18:53 sub, 11. 10. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]Slobodno. Ajd' napravi neku on-line verziju te knjige da vidimo na jednom mjestu sve mudrosti. Ako nista drugo otvori topic pa postaj mudrosti...[/quote]
hmmm, nije mi palo napamet.
Enivej, još nemam dovoljno mudrosti za to, možda nakon nekog vremena....

btw, tenx na novoj mudrosti ;)
Citat:
Slobodno. Ajd' napravi neku on-line verziju te knjige da vidimo na jednom mjestu sve mudrosti. Ako nista drugo otvori topic pa postaj mudrosti...

hmmm, nije mi palo napamet.
Enivej, još nemam dovoljno mudrosti za to, možda nakon nekog vremena....

btw, tenx na novoj mudrosti Wink



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 21:05 sub, 11. 10. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][quote="vsego"]Eh, da, [url=http://www.washington.edu/pine/pine-info/2002.01/msg00072.html]u Pineu vec postoji workaround[/url]. 8) Pine rulez! :D[/quote]
U [b]novom[/b] Pineu postoji workaround. Na serveru imamo stari :cry: Jesi li ti mozda negdje instalirao novi? Anyway, puno hvala na informaciji :D[/quote]

Na Cromathu: /math/vsego/pine-latest/pine
Na Studentu: /student1/vsego/shared/pine

Pine 4.51 (na stud, a mislim i na crom) 8)

(Jasno, nema nikakve garancije, bla, bla,...)

Btw, pa ti si u KRCu, ne? :D Izbori se za noviji Pine... :twisted:

[quote="krcko"][quote="C'Tebo"][quote="krcko"]Los softver nije tesko prepoznati... ima prefiks MS :lol: [/quote]
:bow:
Mogu to stavit u knjigu mudrosti? Pljiz?[/quote]
Slobodno. Ajd' napravi neku on-line verziju te knjige da vidimo na jednom mjestu sve mudrosti. Ako nista drugo otvori topic pa postaj mudrosti...[/quote]

Poznavajuci C'Tebu i njegove mudrosti... Jadni moderatori... :twisted:
krcko (napisa):
vsego (napisa):
Eh, da, u Pineu vec postoji workaround. Cool Pine rulez! Very Happy

U novom Pineu postoji workaround. Na serveru imamo stari Crying or Very sad Jesi li ti mozda negdje instalirao novi? Anyway, puno hvala na informaciji Very Happy


Na Cromathu: /math/vsego/pine-latest/pine
Na Studentu: /student1/vsego/shared/pine

Pine 4.51 (na stud, a mislim i na crom) Cool

(Jasno, nema nikakve garancije, bla, bla,...)

Btw, pa ti si u KRCu, ne? Very Happy Izbori se za noviji Pine... Twisted Evil

krcko (napisa):
C'Tebo (napisa):
krcko (napisa):
Los softver nije tesko prepoznati... ima prefiks MS Laughing

I bow before you
Mogu to stavit u knjigu mudrosti? Pljiz?

Slobodno. Ajd' napravi neku on-line verziju te knjige da vidimo na jednom mjestu sve mudrosti. Ako nista drugo otvori topic pa postaj mudrosti...


Poznavajuci C'Tebu i njegove mudrosti... Jadni moderatori... Twisted Evil



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 21:55 sub, 11. 10. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Na Cromathu: /math/vsego/pine-latest/pine
Na Studentu: /student1/vsego/shared/pine

Pine 4.51 (na stud, a mislim i na crom) 8)[/quote]

:bow: (na cromathu je doduse 4.40, ali nema veze)

[quote="vsego"]Btw, pa ti si u KRCu, ne? :D Izbori se za noviji Pine... :twisted:[/quote]

Vec sam poslao mail. Nadam se da ce to biti dovoljno, tj. da se necu morat boriti :D
vsego (napisa):
Na Cromathu: /math/vsego/pine-latest/pine
Na Studentu: /student1/vsego/shared/pine

Pine 4.51 (na stud, a mislim i na crom) Cool


I bow before you (na cromathu je doduse 4.40, ali nema veze)

vsego (napisa):
Btw, pa ti si u KRCu, ne? Very Happy Izbori se za noviji Pine... Twisted Evil


Vec sam poslao mail. Nadam se da ce to biti dovoljno, tj. da se necu morat boriti Very Happy



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan