Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Dinamički nizovi?
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
punio4
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2006. (18:32:34)
Postovi: (120)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 8
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 16:15 sub, 14. 4. 2007    Naslov: Dinamički nizovi? Citirajte i odgovorite

Sad baš gledam iz skripti zadatak za ponavljanje 1.4, i u njemu se spominje da ako dužina niza nije navedena, da moramo koristiti dinamičke nizove.
Kada smo obradili to gradivo, i kako se koriste?
Sad baš gledam iz skripti zadatak za ponavljanje 1.4, i u njemu se spominje da ako dužina niza nije navedena, da moramo koristiti dinamičke nizove.
Kada smo obradili to gradivo, i kako se koriste?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
rafaelm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 12. 2006. (13:30:11)
Postovi: (21F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
76 = 86 - 10
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 16:40 sub, 14. 4. 2007    Naslov: Re: Dinamički nizovi? Citirajte i odgovorite

[quote="punio4"]Sad baš gledam iz skripti zadatak za ponavljanje 1.4, i u njemu se spominje da ako dužina niza nije navedena, da moramo koristiti dinamičke nizove.
Kada smo obradili to gradivo, i kako se koriste?[/quote]
koliko je meni poznato, to nismo radili, barem ne na vjezbama :roll:
punio4 (napisa):
Sad baš gledam iz skripti zadatak za ponavljanje 1.4, i u njemu se spominje da ako dužina niza nije navedena, da moramo koristiti dinamičke nizove.
Kada smo obradili to gradivo, i kako se koriste?

koliko je meni poznato, to nismo radili, barem ne na vjezbama Rolling Eyes



_________________
Rafael Mrđen
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
jakov
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 08. 2006. (20:03:41)
Postovi: (47)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 0
Lokacija: evo me doma

PostPostano: 17:11 sub, 14. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako se ne varam, to ti je (u grubo rečeno) 'produženje' duljine niza po potrebi. Npr. ako imas int[50] i nekim cudom treba ti jos 5 elemenata, onda opet alociras memoriju na neki veci komad (npr. 60), prepises prvih 50 elemenata u to novo polje i na kraj dodas jos tih pet novih elemenata. Vrlo jednostavno ako koristis funkciju realloc koja ti upravo radi ovo sto sam ti opisao(samo sto ne doda nove elemente na kraj, to moras sam). Ako nisi cuo za funkcije malloc i realloc, onda se s ovim nemoj uopce zamarati.
Ako se ne varam, to ti je (u grubo rečeno) 'produženje' duljine niza po potrebi. Npr. ako imas int[50] i nekim cudom treba ti jos 5 elemenata, onda opet alociras memoriju na neki veci komad (npr. 60), prepises prvih 50 elemenata u to novo polje i na kraj dodas jos tih pet novih elemenata. Vrlo jednostavno ako koristis funkciju realloc koja ti upravo radi ovo sto sam ti opisao(samo sto ne doda nove elemente na kraj, to moras sam). Ako nisi cuo za funkcije malloc i realloc, onda se s ovim nemoj uopce zamarati.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
me_me
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 09. 2006. (11:56:01)
Postovi: (CC)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 3

PostPostano: 19:07 sub, 14. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Citiram:

[quote]Ako maksimalna duljina niza nije poznata, zadatak treba rijesiti bez upotrebe nizova ili pomocu dinamickih nizova! [/quote]

A kao sto vidim u zadatku (ovom, a i svim ostalim vezanim za polja) navedena je maskimalna duljina polja. U ovom slucaju n<=17.
Dakle, nemas brige. Pretpostavljam da je ovo napisano kao napomena, tek toliko da se zna da se zad moze rijesiti i bez da se zna duljina niza.

Inace, radi se o dinamickoj alokaciji mamorije koju smo poceli obradjivati na predavanjima prosli ponedjeljak (http://degiorgi.math.hr/c/predavanja/predavanje_5.pdf), a na vjezbama cemo vjerojatno raditi nakon kolokvija.
Citiram:

Citat:
Ako maksimalna duljina niza nije poznata, zadatak treba rijesiti bez upotrebe nizova ili pomocu dinamickih nizova!


A kao sto vidim u zadatku (ovom, a i svim ostalim vezanim za polja) navedena je maskimalna duljina polja. U ovom slucaju n⇐17.
Dakle, nemas brige. Pretpostavljam da je ovo napisano kao napomena, tek toliko da se zna da se zad moze rijesiti i bez da se zna duljina niza.

Inace, radi se o dinamickoj alokaciji mamorije koju smo poceli obradjivati na predavanjima prosli ponedjeljak (http://degiorgi.math.hr/c/predavanja/predavanje_5.pdf), a na vjezbama cemo vjerojatno raditi nakon kolokvija.



_________________
Reci 'NE!' drogama Umirem od smijeha! Zivili! Ne vjerujem!!! Manira pravog kavalira Wave
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 21:21 sub, 14. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="me_me"]...a na vjezbama cemo vjerojatno raditi nakon kolokvija.[/quote]

Tocno tako. :verycool:
me_me (napisa):
...a na vjezbama cemo vjerojatno raditi nakon kolokvija.


Tocno tako. Very cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan