Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Bacanje novcica

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Matematika (općenito)
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 10:33 pet, 13. 4. 2007    Naslov: Bacanje novcica Citirajte i odgovorite

Evo jedna zanimljiva prica o tome [url=http://news-service.stanford.edu/news/2004/june9/diaconis-69.html]ovdje[/url]. Covjek ima i [url=http://www-stat.stanford.edu/~cgates/PERSI/index.html]homepage[/url] bez obzira sto ne voli raditi s kompjuterima :)
Evo jedna zanimljiva prica o tome ovdje. Covjek ima i homepage bez obzira sto ne voli raditi s kompjuterima Smile



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 13:56 pet, 13. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="članak"]...He enlisted his graduate students to perform 1,000 rolls of 10 dice -- 10,000 rolls in total...[/quote]

:? Drago mi je da se posdiplomci i drugdje bave inteligentnim poslovima :?


EDIT:

[quote="članak"]The problem was, human counting error ... [/quote]

I da su jednako cijenjeni za njih :?
članak (napisa):
...He enlisted his graduate students to perform 1,000 rolls of 10 dice – 10,000 rolls in total...


Confused Drago mi je da se posdiplomci i drugdje bave inteligentnim poslovima Confused


EDIT:

članak (napisa):
The problem was, human counting error ...


I da su jednako cijenjeni za njih Confused



_________________
A comathematician is a device for turning cotheorems into ffee. A cotheorem is, naturally, an easy nsequence of a rollary.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 8:03 sub, 14. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sta bi radje, bacala 1000 puta kocku ili ispravljala 250 kolokvija?
Sta bi radje, bacala 1000 puta kocku ili ispravljala 250 kolokvija?



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 12:29 sub, 14. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Sta bi radje, bacala 1000 puta kocku ili ispravljala 250 kolokvija?[/quote]

320, ja sam na Algebarskima.

Ali ovo s bacanjem kocke je revolucionarna ideja za ispravljanje kolokvija. 6 mogucih bodova na svakom zadatku (0-5), 6 stranica kocke. Slucajnost :?:
krcko (napisa):
Sta bi radje, bacala 1000 puta kocku ili ispravljala 250 kolokvija?


320, ja sam na Algebarskima.

Ali ovo s bacanjem kocke je revolucionarna ideja za ispravljanje kolokvija. 6 mogucih bodova na svakom zadatku (0-5), 6 stranica kocke. Slucajnost Question



_________________
A comathematician is a device for turning cotheorems into ffee. A cotheorem is, naturally, an easy nsequence of a rollary.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 13:22 sub, 14. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Martinab"][quote="krcko"]Sta bi radje, bacala 1000 puta kocku ili ispravljala 250 kolokvija?[/quote]
320, ja sam na Algebarskima.[/quote]

Mi na C-u imamo samo 285 (plus one koje je ISVU "pogubio" u drugom pokusaju izlistavanja studenata: mfernezir i tko zna tko jos). :?

[quote="Martinab"]Ali ovo s bacanjem kocke je revolucionarna ideja za ispravljanje kolokvija. 6 mogucih bodova na svakom zadatku (0-5), 6 stranica kocke. Slucajnost :?:[/quote]

Me likes! :D
Martinab (napisa):
krcko (napisa):
Sta bi radje, bacala 1000 puta kocku ili ispravljala 250 kolokvija?

320, ja sam na Algebarskima.


Mi na C-u imamo samo 285 (plus one koje je ISVU "pogubio" u drugom pokusaju izlistavanja studenata: mfernezir i tko zna tko jos). Confused

Martinab (napisa):
Ali ovo s bacanjem kocke je revolucionarna ideja za ispravljanje kolokvija. 6 mogucih bodova na svakom zadatku (0-5), 6 stranica kocke. Slucajnost Question


Me likes! Very Happy



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
SickJedi
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 01. 10. 2004. (16:41:56)
Postovi: (3BC)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
12 = 42 - 30
Lokacija: Esperantija

PostPostano: 16:35 sub, 14. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

To je OK ako nemate namjestene kocke.

Za jeftine nofce mogu se nabacit i d4(tetraedar), d8 (oktaedar), d10 (nije pravilno tijelo), d12 (dodekaedar) i d20 (ikozaedar), pa mozete ispravljet i kolokvije u kojima zadatci ne moraju imati 5 bodova.

Ako cete za mene na svako bacanje poliedra dodati 2 poklonim vam ja kocke.
To je OK ako nemate namjestene kocke.

Za jeftine nofce mogu se nabacit i d4(tetraedar), d8 (oktaedar), d10 (nije pravilno tijelo), d12 (dodekaedar) i d20 (ikozaedar), pa mozete ispravljet i kolokvije u kojima zadatci ne moraju imati 5 bodova.

Ako cete za mene na svako bacanje poliedra dodati 2 poklonim vam ja kocke.



_________________
Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy) I bow before youVeliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy)
Depression is merely anger without enthusiasm.
There's no place like 127.0.0.1
Ken Lee je zakon!!!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
SvekY
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 11. 2003. (23:44:22)
Postovi: (FF)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
11 = 14 - 3
Lokacija: unitarni vektorski prostor

PostPostano: 16:39 pon, 16. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pomalo smiješno, ali strašno istinito. (iz 4. odlomka od kraja)
[quote="[url=http://news-service.stanford.edu/news/2004/june9/diaconis-69.html]Persi Diaconis, Stanford Report, June 7, 2004[/url]"]Diaconis didn't even own a computer. (He still doesn't. He says he got sick of adjusting to new operating systems and noted, after not using computers for several years, that "nothing bad happened to me. And I said, 'Well, I could either learn the current system or learn differential geometry. I think I'll learn differential geometry this year.'")[/quote]
Inače, vrlo zanimljiva i motivirajuća priča.
:OT: Jedan kolega s Matematike mi je, kad mu je na faksu krenulo (kad se ufurao), rekao da bi najrađe svakome koji je pričao da je matematika teška, s guštom objavio koliko ima trivijalnih stvari.
Pomalo smiješno, ali strašno istinito. (iz 4. odlomka od kraja)
Persi Diaconis, Stanford Report, June 7, 2004 (napisa):
Diaconis didn't even own a computer. (He still doesn't. He says he got sick of adjusting to new operating systems and noted, after not using computers for several years, that "nothing bad happened to me. And I said, 'Well, I could either learn the current system or learn differential geometry. I think I'll learn differential geometry this year.'")

Inače, vrlo zanimljiva i motivirajuća priča.
Off-topic Jedan kolega s Matematike mi je, kad mu je na faksu krenulo (kad se ufurao), rekao da bi najrađe svakome koji je pričao da je matematika teška, s guštom objavio koliko ima trivijalnih stvari.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 22:57 pon, 16. 4. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Npr. instalirati novi OS. Trivijalno :mrgreen:
Npr. instalirati novi OS. Trivijalno Mr. Green



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Matematika (općenito) Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan