Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Kako glasati u Zg. sa drugim mjestom prebivalista?

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Prox
Forumski umjetnik
Forumski umjetnik


Pridružen/a: 06. 05. 2003. (20:26:58)
Postovi: (3B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 21:32 ned, 2. 11. 2003    Naslov: Kako glasati u Zg. sa drugim mjestom prebivalista? Citirajte i odgovorite

Kako se blize izbori u RH... a posto sam ja samo jedan u nizu ljudi koj studiraju u Zg. a sluzbeno mjesto prebivalista mi je negdje drugdje.... 8)

Pitanje glasi... Kako ja mogu glasati ovdje (u Zg-u) tj. kome se trebam javiti da me iz jedne glasacke jedinice prebace u neku zagrebacku :?:

Jerbo ne da mi se davati pare za bus.. samo da bi iso zakruzivati, a opet bih volio glasati :wink:
Kako se blize izbori u RH... a posto sam ja samo jedan u nizu ljudi koj studiraju u Zg. a sluzbeno mjesto prebivalista mi je negdje drugdje.... Cool

Pitanje glasi... Kako ja mogu glasati ovdje (u Zg-u) tj. kome se trebam javiti da me iz jedne glasacke jedinice prebace u neku zagrebacku Question

Jerbo ne da mi se davati pare za bus.. samo da bi iso zakruzivati, a opet bih volio glasati Wink



_________________
Happiness is a way of travel - not a destination
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nenad
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 08. 10. 2002. (14:08:30)
Postovi: (354)16
Sarma = la pohva - posuda
92 = 106 - 14

PostPostano: 23:23 ned, 2. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Prebacivanje iz jedne glasačke jedinice u drugu - treba dobiti
prebivalište u Zagrebu, ovdje plaćati poreze, ...

Dakle, pitanje je kako glasovatii, ako je glasač u vrijeme izbora
u drugome mjestu.

To se rješava po našim konzulatima u svijetu (čuo, neprovjereno).
Ne liste za dijasporu, nego za one u zemlji.

Za prošle vlasti to nije bilo moguće (Neki su rekli: Za kog studenti nisu,
zna se.) Dobro organizirane stranke su organizirale autobuse za glasače.

Možda je sadašnja vlast oko toga inertna, ali bi ih trebalo podsjetiti ...
Postupak nikako nije jednostavan. Iz glasačkog popisa treba izvaditi
ime i prebaciti ga na drugo mjesto, na tom mjestu imati posebnu kutiju
za glasovanje za tu vanjsku jedinicu, i potom tu kutiju otpremiti u
polaznu izbornu jedinicu.
I pritom paziti da ne bude nepravilnosti oko toga.

S obzirom gdje živimo, možda su busevi s glasačima ipak bolji :)

- Nenad.
Prebacivanje iz jedne glasačke jedinice u drugu - treba dobiti
prebivalište u Zagrebu, ovdje plaćati poreze, ...

Dakle, pitanje je kako glasovatii, ako je glasač u vrijeme izbora
u drugome mjestu.

To se rješava po našim konzulatima u svijetu (čuo, neprovjereno).
Ne liste za dijasporu, nego za one u zemlji.

Za prošle vlasti to nije bilo moguće (Neki su rekli: Za kog studenti nisu,
zna se.) Dobro organizirane stranke su organizirale autobuse za glasače.

Možda je sadašnja vlast oko toga inertna, ali bi ih trebalo podsjetiti ...
Postupak nikako nije jednostavan. Iz glasačkog popisa treba izvaditi
ime i prebaciti ga na drugo mjesto, na tom mjestu imati posebnu kutiju
za glasovanje za tu vanjsku jedinicu, i potom tu kutiju otpremiti u
polaznu izbornu jedinicu.
I pritom paziti da ne bude nepravilnosti oko toga.

S obzirom gdje živimo, možda su busevi s glasačima ipak bolji Smile

- Nenad.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 0:14 pon, 3. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Broj GONGovog telefona: 060/20-20-20 (1,36 kn/min)

Ako se netko raspita o ovome, bilo bi zgodno da tu ostavi odgovor(e), da ne moraju i drugi zvati...
Broj GONGovog telefona: 060/20-20-20 (1,36 kn/min)

Ako se netko raspita o ovome, bilo bi zgodno da tu ostavi odgovor(e), da ne moraju i drugi zvati...



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prox
Forumski umjetnik
Forumski umjetnik


Pridružen/a: 06. 05. 2003. (20:26:58)
Postovi: (3B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 12:51 pon, 3. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo danas sam slucajno u razgovoru sa kolegicom naletio na informaciju da MTZ ipak misli i na nas studente... Pa sam se zaletio i na njihove stranice i evo sto sam našo :P

[quote="http://www.mzt.hr/mzt/hrv/djelatnosti/visoko/bir_prava_stud.htm"][b]Ostvarivanje biračkog prava studenata izvan mjesta prebivališta [/b]
Poštovani,

Vezano uz predstojeće izbore i s tim u vezi ostvarivanje biračkog prava studenata koji studiraju izvan mjesta prebivališta upućujemo na članak 30. Zakona o popisima birača («Narodne novine», broj 19/02).

Navedeni članak omogućuje osobama koje pretpostavljaju da će se u doba izbora zateći izvan područja općine u kojoj imaju prebivalište (a tu spadaju i studenti) da se privremeno, na vlastiti zahtjev, upišu u popis birača općine gdje se zateknu. Taj privremeni upis izvršit će se temeljem potvrde o upisu u popis birača koja sadrži podatke da je osoba upisana u popis birača, te mjesta u kojem će se osoba privremeno upisati u popis birača, odnosno mjesta u kojem će glasovati na dan izbora.
Potvrdu zadržava organ uprave koji obavlja privremeni upis u popis birača, a daje ju općinski organ uprave kod kojega je osoba upisana u popis birača.

[b]U skladu s navedenim, molimo da putem oglasnih ploča ili web stranica svi studenti budu upoznati s pravom koje im navedeni Zakon omogućuje.[/b]

MINISTARSTVO ZNANOSTI I TEHNOLOGIJE[/quote]

Link: http://www.mzt.hr/mzt/hrv/djelatnosti/visoko/bir_prava_stud.htm

Nista ja cu probati sutra vidjeti koj mi papiri sve trebaju za to pa javim :wink:
Evo danas sam slucajno u razgovoru sa kolegicom naletio na informaciju da MTZ ipak misli i na nas studente... Pa sam se zaletio i na njihove stranice i evo sto sam našo Razz

http://www.mzt.hr/mzt/hrv/djelatnosti/visoko/bir_prava_stud.htm (napisa):
Ostvarivanje biračkog prava studenata izvan mjesta prebivališta
Poštovani,

Vezano uz predstojeće izbore i s tim u vezi ostvarivanje biračkog prava studenata koji studiraju izvan mjesta prebivališta upućujemo na članak 30. Zakona o popisima birača («Narodne novine», broj 19/02).

Navedeni članak omogućuje osobama koje pretpostavljaju da će se u doba izbora zateći izvan područja općine u kojoj imaju prebivalište (a tu spadaju i studenti) da se privremeno, na vlastiti zahtjev, upišu u popis birača općine gdje se zateknu. Taj privremeni upis izvršit će se temeljem potvrde o upisu u popis birača koja sadrži podatke da je osoba upisana u popis birača, te mjesta u kojem će se osoba privremeno upisati u popis birača, odnosno mjesta u kojem će glasovati na dan izbora.
Potvrdu zadržava organ uprave koji obavlja privremeni upis u popis birača, a daje ju općinski organ uprave kod kojega je osoba upisana u popis birača.

U skladu s navedenim, molimo da putem oglasnih ploča ili web stranica svi studenti budu upoznati s pravom koje im navedeni Zakon omogućuje.

MINISTARSTVO ZNANOSTI I TEHNOLOGIJE


Link: http://www.mzt.hr/mzt/hrv/djelatnosti/visoko/bir_prava_stud.htm

Nista ja cu probati sutra vidjeti koj mi papiri sve trebaju za to pa javim Wink



_________________
Happiness is a way of travel - not a destination
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prox
Forumski umjetnik
Forumski umjetnik


Pridružen/a: 06. 05. 2003. (20:26:58)
Postovi: (3B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 17:28 pet, 14. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="3.11 Prox"]Nista ja cu probati sutra vidjeti koj mi papiri sve trebaju za to pa javim :wink:[/quote]
Uuuuuf a jesam od rijeci... mah gadim se sam sebi.... sorry ppl ali ovih dana velika guzva me snasla :(

No ocito nikoga nije ni zanimalo kako glasati kada je ovako veliki odaziv na temu...
Anyway zadnji rok je sutra 15.11. do 19h da se prebace papiri iz vaseg birackog mjesta i privremeno upise u mjesto boravka gdje ce te se zateci ili sam ja to tako skuzio bio na http://www.izbori-hr.info/hr/gong.asp?cat=2&subcat=1&cl=107

Sada meni osobno nije poslo za rukom da to izvedem, jer mi je bila gnjavaza optercivati ljude da mi izvade potvrdu da sam upisan u popis biraca sa kojim bih ja onda ovdje doso u bilo koju opcinu i zatrazio upis u njihov popis... i to bi bilo to.. no eto (ne)sreca se poigrala i tako ja necu glasati znaci jedan cudak manje na izborima :twisted:

Inace bilo bi dobro da provjerite da li ste uopce na birackoj listi
https://e-uprava.gzaop.hr/birweb/common/Index.jsp
Jednostavno ukucate svoj JMBG i svi vasi podaci lijepo skoce van... ak niste na listi mozete to sutra srediti :!:
3.11 Prox (napisa):
Nista ja cu probati sutra vidjeti koj mi papiri sve trebaju za to pa javim Wink

Uuuuuf a jesam od rijeci... mah gadim se sam sebi.... sorry ppl ali ovih dana velika guzva me snasla Sad

No ocito nikoga nije ni zanimalo kako glasati kada je ovako veliki odaziv na temu...
Anyway zadnji rok je sutra 15.11. do 19h da se prebace papiri iz vaseg birackog mjesta i privremeno upise u mjesto boravka gdje ce te se zateci ili sam ja to tako skuzio bio na http://www.izbori-hr.info/hr/gong.asp?cat=2&subcat=1&cl=107

Sada meni osobno nije poslo za rukom da to izvedem, jer mi je bila gnjavaza optercivati ljude da mi izvade potvrdu da sam upisan u popis biraca sa kojim bih ja onda ovdje doso u bilo koju opcinu i zatrazio upis u njihov popis... i to bi bilo to.. no eto (ne)sreca se poigrala i tako ja necu glasati znaci jedan cudak manje na izborima Twisted Evil

Inace bilo bi dobro da provjerite da li ste uopce na birackoj listi
https://e-uprava.gzaop.hr/birweb/common/Index.jsp
Jednostavno ukucate svoj JMBG i svi vasi podaci lijepo skoce van... ak niste na listi mozete to sutra srediti Exclamation



_________________
Happiness is a way of travel - not a destination
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan