Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

SASTANAK STUDENATA - 10.05.2007 18h, prostorija 005 (informacija)
Idite na 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  

hoces li doci na ovaj sastanak?
da naravno
28%
 28%  [ 14 ]
mozda, nastojat cu
38%
 38%  [ 19 ]
ne, imam drugih obaveza/nedamise
26%
 26%  [ 13 ]
nisam student ;-)
8%
 8%  [ 4 ]
Ukupno glasova : 50

Autor/ica Poruka
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 12:47 čet, 3. 5. 2007    Naslov: SASTANAK STUDENATA - 10.05.2007 18h, prostorija 005 Citirajte i odgovorite

mnogim studentima trece godine jedno od kljucnih pitanja ove godine je 'koji su uvjeti za upis cetvrte godine'
tim povodom zamolila sam neke kolege da se raspitaju i dostave mi neke opce podatke (koliko ispita ste dali ove godine, koliko planirate i tome slicno)
kako su me neki na hodniku pitali (a i ne samo mene) da li stvarno netko pita takve stvari ili je to trach, kako su neki odgovori dosli do mene, a sadrzavali su i poneko pitanje...
stoga

organiziram [size=24]sastanak studenata [/size](s naglaskom na studente trece godine ali ozbirom na teme i ostali su nadasve dobro dosli :g: ali ne smetati ;) ) za [size=24]CETVRTAK, 10.05. u prostoriji 005, sa pocetkom u 18h[/size]

teme:
- uvjeti za upis u cetvrtu godinu - sto ce sigurno biti uvjeti, sto se jos razmatra da budu uvjeti, razmatranje nekih novih prijedloga ;)
- slaze se pravilnik o studiranju, dapace, dio je slozen, ali jos nije odobren (dakle, ima mjesta za promjene) - jedna kratka prezentacija sto to je, cemu sluzi i neki detalji iz njega
- stvari koje su u tijeku rjesavanja ili su rijesene (kalendar nastave za iducu godinu, i tome slicne stvari)
- problemi koji jos postoje (a da nisu ploca i satovi u predavaonicama ;-) )

nacelna ideja je da oni koje to zanima, mogu dobiti nekakav feedback sto se u stvari na faxu dogadja a tice se studenata ;-)
pogotovo za stvari koje su u postupku te se na njih jos moze utjecati ;-)

pozvani su svi koji imaju problema i zele ih iznijeti i pogotovo oni koji imaju konstruktivna i provediva rjesenja ;-)
NARAVNO da su pozvani i ing. i prof. smjerovi i bolonjci i nebolonjci.... jer dosta toga se tice svih nas, barem na razini obavijesti ;-)

obzirom da ce glavni naglasak biti na upisu u cetvrtu godinu, molim proslijedite ovu obavijest svima koje znate a da su sada treca godina ;-)
a i svima onima za koje znate/mislite da bi ih ostatak mogao zanimati ;-)

hvala :g:

naravno, slobodni ste i ovdje iznijeti svoje probleme, pa mozda uspijem do cetvrtka pronaci i odgovore ;-)
takodjer, za ljubitelje privatnosti - PM i mail su i dalje odlicni nacini komunikacije ;-)

nadam se da se vidimo ;-)
mnogim studentima trece godine jedno od kljucnih pitanja ove godine je 'koji su uvjeti za upis cetvrte godine'
tim povodom zamolila sam neke kolege da se raspitaju i dostave mi neke opce podatke (koliko ispita ste dali ove godine, koliko planirate i tome slicno)
kako su me neki na hodniku pitali (a i ne samo mene) da li stvarno netko pita takve stvari ili je to trach, kako su neki odgovori dosli do mene, a sadrzavali su i poneko pitanje...
stoga

organiziram sastanak studenata (s naglaskom na studente trece godine ali ozbirom na teme i ostali su nadasve dobro dosli Mr. Green ali ne smetati Wink ) za CETVRTAK, 10.05. u prostoriji 005, sa pocetkom u 18h

teme:
- uvjeti za upis u cetvrtu godinu - sto ce sigurno biti uvjeti, sto se jos razmatra da budu uvjeti, razmatranje nekih novih prijedloga Wink
- slaze se pravilnik o studiranju, dapace, dio je slozen, ali jos nije odobren (dakle, ima mjesta za promjene) - jedna kratka prezentacija sto to je, cemu sluzi i neki detalji iz njega
- stvari koje su u tijeku rjesavanja ili su rijesene (kalendar nastave za iducu godinu, i tome slicne stvari)
- problemi koji jos postoje (a da nisu ploca i satovi u predavaonicama Wink )

nacelna ideja je da oni koje to zanima, mogu dobiti nekakav feedback sto se u stvari na faxu dogadja a tice se studenata Wink
pogotovo za stvari koje su u postupku te se na njih jos moze utjecati Wink

pozvani su svi koji imaju problema i zele ih iznijeti i pogotovo oni koji imaju konstruktivna i provediva rjesenja Wink
NARAVNO da su pozvani i ing. i prof. smjerovi i bolonjci i nebolonjci.... jer dosta toga se tice svih nas, barem na razini obavijesti Wink

obzirom da ce glavni naglasak biti na upisu u cetvrtu godinu, molim proslijedite ovu obavijest svima koje znate a da su sada treca godina Wink
a i svima onima za koje znate/mislite da bi ih ostatak mogao zanimati Wink

hvala Mr. Green

naravno, slobodni ste i ovdje iznijeti svoje probleme, pa mozda uspijem do cetvrtka pronaci i odgovore Wink
takodjer, za ljubitelje privatnosti - PM i mail su i dalje odlicni nacini komunikacije Wink

nadam se da se vidimo Wink



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 19:51 sri, 9. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

samo mali podsjetnik na to da je ovo sutra navecer :-)
nadam se da ce doci i neki koji su ugledali samo printane obavijesti...

CU
:wave:
samo mali podsjetnik na to da je ovo sutra navecer Smile
nadam se da ce doci i neki koji su ugledali samo printane obavijesti...

CU
Wave



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
D4rk0
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 07. 2005. (11:06:37)
Postovi: (170)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-7 = 34 - 41
Lokacija: Nitko ne zna... Ziher mi je dobro di god da jesam ;)

PostPostano: 15:47 čet, 10. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Molio bih da se stavi izvještaj ovdje na forum za nas koji nećemo nažalost moći biti prisutni :)

Thx ;)
Molio bih da se stavi izvještaj ovdje na forum za nas koji nećemo nažalost moći biti prisutni Smile

Thx Wink



_________________
www.spreha.net
Ljudski je griješiti, ali osjećaj je božanski...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
petrich
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2005. (22:23:35)
Postovi: (F6)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
18 = 20 - 2

PostPostano: 20:24 čet, 10. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="D4rk0"]Molio bih da se stavi izvještaj ovdje na forum za nas koji nećemo nažalost moći biti prisutni :)
[/quote]
Pretpostavljam da ce se Nesi pobrinut za ovo, ali eto, samo da kazem da se zbilja potrudila razjasniti sve nejasnoce (koliko je to bilo u njenoj moci, naravno), te skratiti sastanak (opet koliko je to bilo moguce - kad sam vidla 44 str mislila sam da cemo do ponoci bit ).
Eto, Nesi, hvala. :wink:
D4rk0 (napisa):
Molio bih da se stavi izvještaj ovdje na forum za nas koji nećemo nažalost moći biti prisutni Smile

Pretpostavljam da ce se Nesi pobrinut za ovo, ali eto, samo da kazem da se zbilja potrudila razjasniti sve nejasnoce (koliko je to bilo u njenoj moci, naravno), te skratiti sastanak (opet koliko je to bilo moguce - kad sam vidla 44 str mislila sam da cemo do ponoci bit ).
Eto, Nesi, hvala. Wink



_________________
Pcelica Just buzzing by 2 say hi...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
filipnet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2003. (01:17:46)
Postovi: (399)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 29 - 5
Lokacija: cvrsto na stolici

PostPostano: 20:50 čet, 10. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

mislim da je Nesi ponosna na broj prisutnih!!
mislim da je Nesi ponosna na broj prisutnih!!



_________________
Dwarf Everything happens with a reason! Vidi me kako skaaaaaceeeem!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 22:22 čet, 10. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

o cemu je tocno sve bila rijec i do kojih se zakljucaka doslo... nazalost nisam mogao bit tamo a zanima me...

jel ima koja dobra dusa da to ukratko sroči???

pls
o cemu je tocno sve bila rijec i do kojih se zakljucaka doslo... nazalost nisam mogao bit tamo a zanima me...

jel ima koja dobra dusa da to ukratko sroči???

pls



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 1:42 pet, 11. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Uglavnom se pričalo o novom stegovnom pravilniku za studente (ili kako se već zove), a od uvjeta za upis 4. godine jedino je ziher da 1. godina mora biti čista i da oni sa više od 179 (starih) ECTS bodova mogu upisati 4. godinu.

Ostale stvari su bile više manje na informativnom nivou, pa tako i razgovor oko smanjenja uvjeta za 4. godinu. Optimistični model je taj da će za upis u 4. godinu biti potrebno položiti 5-8 kolegija (dvosemestralni se smatraju kao dva jednosemestralna) u ovoj akademskoj godini, tj. 30-48(50) bodova. Koliko točno, znati će se uskoro.
Pesimistični model je taj da neće biti smanjenja uvjeta. :lol:

Kako je samo jedan bolonjac bio prisutan, nije se previše razgovaralo o bolonji. Koliko se sjećam, jedina kolko tolko važna novost je da su mogući popravni ispiti u 9. mjesecu.
Uglavnom se pričalo o novom stegovnom pravilniku za studente (ili kako se već zove), a od uvjeta za upis 4. godine jedino je ziher da 1. godina mora biti čista i da oni sa više od 179 (starih) ECTS bodova mogu upisati 4. godinu.

Ostale stvari su bile više manje na informativnom nivou, pa tako i razgovor oko smanjenja uvjeta za 4. godinu. Optimistični model je taj da će za upis u 4. godinu biti potrebno položiti 5-8 kolegija (dvosemestralni se smatraju kao dva jednosemestralna) u ovoj akademskoj godini, tj. 30-48(50) bodova. Koliko točno, znati će se uskoro.
Pesimistični model je taj da neće biti smanjenja uvjeta. Laughing

Kako je samo jedan bolonjac bio prisutan, nije se previše razgovaralo o bolonji. Koliko se sjećam, jedina kolko tolko važna novost je da su mogući popravni ispiti u 9. mjesecu.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
filipnet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2003. (01:17:46)
Postovi: (399)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 29 - 5
Lokacija: cvrsto na stolici

PostPostano: 1:44 pet, 11. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

I da ce znati vise oko 25.05., tj. tada se vijece opet sastaje.
P.S.
I napomenula je Nesi da se gledaju samo matematicki i računarski predmeti, znači ne engleski i fizike. Drugim riječima, onaj broj bodova koji nam pise na studomatu. Za profesorske smjerove se nezna, to je rekla Nesi da ce pitat, dal se tamo gleda engleski ili ne.
I da ce znati vise oko 25.05., tj. tada se vijece opet sastaje.
P.S.
I napomenula je Nesi da se gledaju samo matematicki i računarski predmeti, znači ne engleski i fizike. Drugim riječima, onaj broj bodova koji nam pise na studomatu. Za profesorske smjerove se nezna, to je rekla Nesi da ce pitat, dal se tamo gleda engleski ili ne.



_________________
Dwarf Everything happens with a reason! Vidi me kako skaaaaaceeeem!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 8:08 pet, 11. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="goranm"]Uglavnom se pričalo o novom stegovnom pravilniku za studente (ili kako se već zove)[/quote]

kakav sad stegovi pravilnik za studente... sta bi to trebalo bit?

[quote="goranm"]Kako je samo jedan bolonjac bio prisutan, nije se previše razgovaralo o bolonji. Koliko se sjećam, jedina kolko tolko važna novost je da su mogući popravni ispiti u 9. mjesecu.[/quote]

to je dobra vijest, bilo bi jako lijepo da toga bude, basbi mi dobro doslo... vec vidim da ce mi najvjerojatnije to trebat


[quote="goranm"]a od uvjeta za upis 4. godine jedino je ziher da 1. godina mora biti čista i da oni sa više od 179 (starih) ECTS bodova mogu upisati 4. godinu. [/quote]

pa i nije im bas neka sreca kao moraju imat 179 bodova a godina nosi 60*... jel uopće postoji kolegij koji nosi 1 bod?

*[size=5](ako su bodovi ko sada, 60 po godini)[/size]
goranm (napisa):
Uglavnom se pričalo o novom stegovnom pravilniku za studente (ili kako se već zove)


kakav sad stegovi pravilnik za studente... sta bi to trebalo bit?

goranm (napisa):
Kako je samo jedan bolonjac bio prisutan, nije se previše razgovaralo o bolonji. Koliko se sjećam, jedina kolko tolko važna novost je da su mogući popravni ispiti u 9. mjesecu.


to je dobra vijest, bilo bi jako lijepo da toga bude, basbi mi dobro doslo... vec vidim da ce mi najvjerojatnije to trebat


goranm (napisa):
a od uvjeta za upis 4. godine jedino je ziher da 1. godina mora biti čista i da oni sa više od 179 (starih) ECTS bodova mogu upisati 4. godinu.


pa i nije im bas neka sreca kao moraju imat 179 bodova a godina nosi 60*... jel uopće postoji kolegij koji nosi 1 bod?

*(ako su bodovi ko sada, 60 po godini)



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
MB
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 07. 2005. (12:35:21)
Postovi: (224)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
62 = 80 - 18
Lokacija: Molvice

PostPostano: 8:44 pet, 11. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

ma rekao je vise od 179, a da ne kaze vise ili jednako 180 ;)
ma rekao je vise od 179, a da ne kaze vise ili jednako 180 Wink



_________________
Trcim u krug od srece!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
lu
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2006. (10:09:47)
Postovi: (33)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 8:46 pet, 11. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

sve pohvale Nesi!! miniklap ..hvala na trudu i zalaganju za nas!!

O)
sve pohvale Nesi!! Applause ..hvala na trudu i zalaganju za nas!!

Angel


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 15:20 pet, 11. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="fireball"][quote="goranm"]Uglavnom se pričalo o novom stegovnom pravilniku za studente (ili kako se već zove)[/quote]

kakav sad stegovi pravilnik za studente... sta bi to trebalo bit?[/quote]
Više nećeš smjet tuć druge studente, pušit, pit, pljuvat, razbijat, divljat i krast po faksu bez da prođeš nekažnjeno.

Ako te netko ulovi da prepisuješ, morati ćeš do kraja studija nositi rozi cilindar-šešir na kojemu će pisati PREPISIVAČ, a na usmene ispite dolaziti u ljubičastom frak-odijelu da profesori znaju da imaju posla s prepisivačem (jer je nepristojno na usmenom ispitu imati šešir na glavi).

Uglavnom, postrožiti će se neke stvari. Npr. postrožiti će se kontrola identiteta za vrijeme ispita tako da je ubuduće dobro nositi indeks ili iksicu sa sobom.

Prekršaji su kvalificirani na teže i lakše, pa ovisno o prekršaju, studenta se može usmeno ili pismeno opomenut, suspendirat pa i izbacit sa studija.

Ima još svačega, nisam popamtio sve. Pravilnik još nije službeno donesen, ali bude svaki čas, pa ako netko ima potrebu prošvikati na faksu, neka to učini ubrzo.
fireball (napisa):
goranm (napisa):
Uglavnom se pričalo o novom stegovnom pravilniku za studente (ili kako se već zove)


kakav sad stegovi pravilnik za studente... sta bi to trebalo bit?

Više nećeš smjet tuć druge studente, pušit, pit, pljuvat, razbijat, divljat i krast po faksu bez da prođeš nekažnjeno.

Ako te netko ulovi da prepisuješ, morati ćeš do kraja studija nositi rozi cilindar-šešir na kojemu će pisati PREPISIVAČ, a na usmene ispite dolaziti u ljubičastom frak-odijelu da profesori znaju da imaju posla s prepisivačem (jer je nepristojno na usmenom ispitu imati šešir na glavi).

Uglavnom, postrožiti će se neke stvari. Npr. postrožiti će se kontrola identiteta za vrijeme ispita tako da je ubuduće dobro nositi indeks ili iksicu sa sobom.

Prekršaji su kvalificirani na teže i lakše, pa ovisno o prekršaju, studenta se može usmeno ili pismeno opomenut, suspendirat pa i izbacit sa studija.

Ima još svačega, nisam popamtio sve. Pravilnik još nije službeno donesen, ali bude svaki čas, pa ako netko ima potrebu prošvikati na faksu, neka to učini ubrzo.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
filipnet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2003. (01:17:46)
Postovi: (399)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 29 - 5
Lokacija: cvrsto na stolici

PostPostano: 18:13 pet, 11. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nemoj zaboravit da nećemo smijeti više otuđivat djelatnike faksa....
Nemoj zaboravit da nećemo smijeti više otuđivat djelatnike faksa....



_________________
Dwarf Everything happens with a reason! Vidi me kako skaaaaaceeeem!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 21:56 pet, 11. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Djelatnici faksa su sasvim dovoljno otudjeni. Bar oni koji stalno vise po forumu :silly:
Djelatnici faksa su sasvim dovoljno otudjeni. Bar oni koji stalno vise po forumu #Silly



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
sorrow
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2005. (23:01:29)
Postovi: (24D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 75 - 69
Lokacija: ...na otoku srece...

PostPostano: 23:59 pet, 11. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

na zalost, to sve samo znaci da ce cilindar sesiri naglo izac iz mode jer nitko nebi zelia da ga se zamjeni za prepisivaca...
[size=5]ili u nekon cudnon slucaju ce ih svi nosit da prekriju bas te prepisivace (ali sumnjan u to) [/size]
na zalost, to sve samo znaci da ce cilindar sesiri naglo izac iz mode jer nitko nebi zelia da ga se zamjeni za prepisivaca...
ili u nekon cudnon slucaju ce ih svi nosit da prekriju bas te prepisivace (ali sumnjan u to)



_________________


Hangman is comin' down from the gallows and I don't have very long
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
D4rk0
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 07. 2005. (11:06:37)
Postovi: (170)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-7 = 34 - 41
Lokacija: Nitko ne zna... Ziher mi je dobro di god da jesam ;)

PostPostano: 15:06 sub, 12. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="goranm"]od uvjeta za upis 4. godine jedino je ziher da 1. godina mora biti čista i da oni sa više od 179 (starih) ECTS bodova mogu upisati 4. godinu.[/quote]
uf... to baš i ne bi bilo povoljno :) sad imam 130 (tj. kad mi se upiše položeni UVIS) to bi značilo još 50 bodova lol! Ideš... to bi značilo 24 iz izbornih (to valjda imam... dve ekonomike i onda još 12 bodova... bit će posla...
[quote="goranm"]Optimistični model je taj da će za upis u 4. godinu biti potrebno položiti 5-8 kolegija (dvosemestralni se smatraju kao dva jednosemestralna) u ovoj akademskoj godini, tj. 30-48(50) bodova. Koliko točno, znati će se uskoro.[/quote]e ovo bi već bilo ljepše :) komb+uvis=3 + izborni 3-4 i već sam tamo :) izborne prenesem. jel se to računa kao položen ove godine ako ih sad prenesem sa FERa? Jel se u matematičke i informatičke predmete računaju ekonomike sa financijske matematike? Mislim ipak nam je to valjda bitan predmet (barem dovoljno bitan da se broji u uvjet)

U svakom slučaju s nestrpljenjem čekam odluku vijeća. Bilo bi lijepo da smanje uvjet jer ipak... mi smo zadnja generacija pa onda kad već nemamo omogućeno da ponavljamo godinu da nas malo popuštaju pa kao apsolventi sve lijepo počistimo i dobijemo diplomu :P
goranm (napisa):
od uvjeta za upis 4. godine jedino je ziher da 1. godina mora biti čista i da oni sa više od 179 (starih) ECTS bodova mogu upisati 4. godinu.

uf... to baš i ne bi bilo povoljno Smile sad imam 130 (tj. kad mi se upiše položeni UVIS) to bi značilo još 50 bodova lol! Ideš... to bi značilo 24 iz izbornih (to valjda imam... dve ekonomike i onda još 12 bodova... bit će posla...
goranm (napisa):
Optimistični model je taj da će za upis u 4. godinu biti potrebno položiti 5-8 kolegija (dvosemestralni se smatraju kao dva jednosemestralna) u ovoj akademskoj godini, tj. 30-48(50) bodova. Koliko točno, znati će se uskoro.
e ovo bi već bilo ljepše Smile komb+uvis=3 + izborni 3-4 i već sam tamo Smile izborne prenesem. jel se to računa kao položen ove godine ako ih sad prenesem sa FERa? Jel se u matematičke i informatičke predmete računaju ekonomike sa financijske matematike? Mislim ipak nam je to valjda bitan predmet (barem dovoljno bitan da se broji u uvjet)

U svakom slučaju s nestrpljenjem čekam odluku vijeća. Bilo bi lijepo da smanje uvjet jer ipak... mi smo zadnja generacija pa onda kad već nemamo omogućeno da ponavljamo godinu da nas malo popuštaju pa kao apsolventi sve lijepo počistimo i dobijemo diplomu Razz



_________________
www.spreha.net
Ljudski je griješiti, ali osjećaj je božanski...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
koryanshea
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2003. (23:50:23)
Postovi: (442)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 27 - 10
Lokacija: Bebop (converted interplanetary trawler)

PostPostano: 15:12 sub, 12. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="D4rk0"][quote="goranm"]od uvjeta za upis 4. godine jedino je ziher da 1. godina mora biti čista i da oni sa više od 179 (starih) ECTS bodova mogu upisati 4. godinu.[/quote]
uf... to baš i ne bi bilo povoljno :)[/quote]
ovo samo znaci: tko ima >=180 bodova, NE MOZE PASTI makar se na trepavice postavio :)
medutim nisam 100% sigurna da li se radi o starim bodovima, ili o prevedenim ECTSima (jer ce uskoro biti razradena lista koji stari kolegij se priznaje kao koji bolonjski), jer ova prica sa 180 bodova dolazi od toga da je (pred)uvjet za upis diplomskog studija (4. i 5. godine na bolonji) polozenih 180 ECTS-a. Dakle netko sa tim bodovima je ekvivalent gotovog bakalara te ga se nikako ne bi moglo rusit na neku od bakalarskih godina.
D4rk0 (napisa):
goranm (napisa):
od uvjeta za upis 4. godine jedino je ziher da 1. godina mora biti čista i da oni sa više od 179 (starih) ECTS bodova mogu upisati 4. godinu.

uf... to baš i ne bi bilo povoljno Smile

ovo samo znaci: tko ima >=180 bodova, NE MOZE PASTI makar se na trepavice postavio Smile
medutim nisam 100% sigurna da li se radi o starim bodovima, ili o prevedenim ECTSima (jer ce uskoro biti razradena lista koji stari kolegij se priznaje kao koji bolonjski), jer ova prica sa 180 bodova dolazi od toga da je (pred)uvjet za upis diplomskog studija (4. i 5. godine na bolonji) polozenih 180 ECTS-a. Dakle netko sa tim bodovima je ekvivalent gotovog bakalara te ga se nikako ne bi moglo rusit na neku od bakalarskih godina.



_________________
"Download the files to a non-networked, firewalled computer."
- Dr. Elizabeth Weir
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
D4rk0
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 07. 2005. (11:06:37)
Postovi: (170)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-7 = 34 - 41
Lokacija: Nitko ne zna... Ziher mi je dobro di god da jesam ;)

PostPostano: 15:26 sub, 12. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="koryanshea"][quote="D4rk0"][quote="goranm"]od uvjeta za upis 4. godine jedino je ziher da 1. godina mora biti čista i da oni sa više od 179 (starih) ECTS bodova mogu upisati 4. godinu.[/quote]
uf... to baš i ne bi bilo povoljno :)[/quote]
ovo samo znaci: tko ima >=180 bodova, NE MOZE PASTI makar se na trepavice postavio :)
medutim nisam 100% sigurna da li se radi o starim bodovima, ili o prevedenim ECTSima (jer ce uskoro biti razradena lista koji stari kolegij se priznaje kao koji bolonjski), jer ova prica sa 180 bodova dolazi od toga da je (pred)uvjet za upis diplomskog studija (4. i 5. godine na bolonji) polozenih 180 ECTS-a. Dakle netko sa tim bodovima je ekvivalent gotovog bakalara te ga se nikako ne bi moglo rusit na neku od bakalarskih godina.[/quote]aha... a to u biti znači što? mislim jel bi imali više ako se rpevedu u bolonjeske ili manje? :)
koryanshea (napisa):
D4rk0 (napisa):
goranm (napisa):
od uvjeta za upis 4. godine jedino je ziher da 1. godina mora biti čista i da oni sa više od 179 (starih) ECTS bodova mogu upisati 4. godinu.

uf... to baš i ne bi bilo povoljno Smile

ovo samo znaci: tko ima >=180 bodova, NE MOZE PASTI makar se na trepavice postavio Smile
medutim nisam 100% sigurna da li se radi o starim bodovima, ili o prevedenim ECTSima (jer ce uskoro biti razradena lista koji stari kolegij se priznaje kao koji bolonjski), jer ova prica sa 180 bodova dolazi od toga da je (pred)uvjet za upis diplomskog studija (4. i 5. godine na bolonji) polozenih 180 ECTS-a. Dakle netko sa tim bodovima je ekvivalent gotovog bakalara te ga se nikako ne bi moglo rusit na neku od bakalarskih godina.
aha... a to u biti znači što? mislim jel bi imali više ako se rpevedu u bolonjeske ili manje? Smile



_________________
www.spreha.net
Ljudski je griješiti, ali osjećaj je božanski...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 15:29 sub, 12. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

sva sreca pa sam par puta objasnjavala pricu o ects bodovima....

ajmo jos jednom
ukoliko postoji (iz bilo kojeg razloga) student koji nema uvjete za upis cetvrte (kakvi god oni bili), a IMA 180 ECTS bodova - upisat ce cetvrtu (zbog cinjenice da bi u suprotnom, tj da ga se ne upisuje u cetvrtu po starom programu, njega bi trebalo upisati u 1. godinu diplomskog studija, koja se iduce godine NE izvodi... vec se izvodi 3. godina preddiplomskog i sve prije nje + 4. po starom programu)

(ovo 'ima' se odnosi na trenutak u trenu upisivanja u neku godinu, ne samo na ovaj trenutak)

cinjenica je da ne vjerujem da takav student UOPCE postoji, ali ako postoji, na njega ce se najvjerojatnije primjeniti gore navedena opaska, osim ukoliko sam explicitno ne zamoli da ga se srusi na bolonju - ali za to se treba obratiti prodekanici

za SVE OSTALE vrijedit ce neki uvjeti koji se donesu cca 25.05 (i probat cu vidjeti sto je sa prof smjerovima...)

znaci, npr student koji je treca godina, ima npr 10 kolegija za polagati i nije dao nitijedan ove godine a od ranije ima 181 ects bod - upisuje cetvrtu
ovo su SAMO primjeri.... mislim da u teoriji se tako nesto moze desiti nekome tko je sad neki put parcijala trece, ali da je uspio dati dovoljno toga s prve, druge i trece da ima 180 bodova ili vise, i da sad ima svega par kolegija....
ako takva osoba uopce postoji....

i preporucam ne baviti se sa 180 ECTSa..... vidim da je to stavka koju nije trebalo spominjati....
i ne postoje stari i novi etcsovi (osim prof smjerovima koji su mijenjali studij iz starog u novi cetverogodisnji) - svi ostali imaju jedne ectsove....
a uvjeti se izrazavaju u STARIM BODOVIMA koji veze nemaju sa ectsovima


ukoliko netko zna kolegu koji je sjedio u prvom redu najblize meni, a i za sve ostale koji su pitali/htjeli pitati.... moj mozak nije pretjerano dobro radio u cetvrtak...
naime, bilo je pitanje sto s onima koji nemaju uopce broj kolegija za polaganje koji bi odgovarao uvjetu (npr, neka parcijala) nakon prospavane noci :arrow: vi morate poloziti sve sto mozete
tj. ako npr uvjet bude 50 bodova, a vi imate sve skupa kolegija za 42 boda - morate ih sve ispolagati...
tj. to je razumno, ali nije potvrdjeno - probat cu ne zaboraviti vidjeti/podsjetiti sto s time na VVSu...
zbilja nije ok da se smanjuju uvjeti ljudima koji imaju manje kolegija za polagati negoli koliko ostali imaju za uvjet
pa ukoliko netko zna doticnog kolegu, neka mu prenese moju opasku.... hvala ;-)

btw, Nesi se uslagirala kad je vidjela broj prisutnih i kad je shvatila da studenti ulaze, i ulaze i ulaze.... :shock: :faint:
sva sreca pa sam par puta objasnjavala pricu o ects bodovima....

ajmo jos jednom
ukoliko postoji (iz bilo kojeg razloga) student koji nema uvjete za upis cetvrte (kakvi god oni bili), a IMA 180 ECTS bodova - upisat ce cetvrtu (zbog cinjenice da bi u suprotnom, tj da ga se ne upisuje u cetvrtu po starom programu, njega bi trebalo upisati u 1. godinu diplomskog studija, koja se iduce godine NE izvodi... vec se izvodi 3. godina preddiplomskog i sve prije nje + 4. po starom programu)

(ovo 'ima' se odnosi na trenutak u trenu upisivanja u neku godinu, ne samo na ovaj trenutak)

cinjenica je da ne vjerujem da takav student UOPCE postoji, ali ako postoji, na njega ce se najvjerojatnije primjeniti gore navedena opaska, osim ukoliko sam explicitno ne zamoli da ga se srusi na bolonju - ali za to se treba obratiti prodekanici

za SVE OSTALE vrijedit ce neki uvjeti koji se donesu cca 25.05 (i probat cu vidjeti sto je sa prof smjerovima...)

znaci, npr student koji je treca godina, ima npr 10 kolegija za polagati i nije dao nitijedan ove godine a od ranije ima 181 ects bod - upisuje cetvrtu
ovo su SAMO primjeri.... mislim da u teoriji se tako nesto moze desiti nekome tko je sad neki put parcijala trece, ali da je uspio dati dovoljno toga s prve, druge i trece da ima 180 bodova ili vise, i da sad ima svega par kolegija....
ako takva osoba uopce postoji....

i preporucam ne baviti se sa 180 ECTSa..... vidim da je to stavka koju nije trebalo spominjati....
i ne postoje stari i novi etcsovi (osim prof smjerovima koji su mijenjali studij iz starog u novi cetverogodisnji) - svi ostali imaju jedne ectsove....
a uvjeti se izrazavaju u STARIM BODOVIMA koji veze nemaju sa ectsovima


ukoliko netko zna kolegu koji je sjedio u prvom redu najblize meni, a i za sve ostale koji su pitali/htjeli pitati.... moj mozak nije pretjerano dobro radio u cetvrtak...
naime, bilo je pitanje sto s onima koji nemaju uopce broj kolegija za polaganje koji bi odgovarao uvjetu (npr, neka parcijala) nakon prospavane noci Arrow vi morate poloziti sve sto mozete
tj. ako npr uvjet bude 50 bodova, a vi imate sve skupa kolegija za 42 boda - morate ih sve ispolagati...
tj. to je razumno, ali nije potvrdjeno - probat cu ne zaboraviti vidjeti/podsjetiti sto s time na VVSu...
zbilja nije ok da se smanjuju uvjeti ljudima koji imaju manje kolegija za polagati negoli koliko ostali imaju za uvjet
pa ukoliko netko zna doticnog kolegu, neka mu prenese moju opasku.... hvala Wink

btw, Nesi se uslagirala kad je vidjela broj prisutnih i kad je shvatila da studenti ulaze, i ulaze i ulaze.... Shocked Padoh u (o)nesvjest



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
D4rk0
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 07. 2005. (11:06:37)
Postovi: (170)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-7 = 34 - 41
Lokacija: Nitko ne zna... Ziher mi je dobro di god da jesam ;)

PostPostano: 16:11 sub, 12. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

jako bi mi bila korisna informacija jel se preneseni ispiti sa drugih fakulteta računaju kao položeni u ovoj akademskoj godini :)
jako bi mi bila korisna informacija jel se preneseni ispiti sa drugih fakulteta računaju kao položeni u ovoj akademskoj godini Smile



_________________
www.spreha.net
Ljudski je griješiti, ali osjećaj je božanski...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Sljedeće
Stranica 1 / 11.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan