Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Komisijaaaa

Moja sarma
 
Ovaj forum je zaključan: ne možete postati/odgovarati/uređivati teme/postove.   Ova tema je zaključana: ne možete uređivati postove niti odgovarati.   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji siročići (oni koji nemaju svoj podforum) -> Ispiti i kolokviji (staro)
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
XXX
Gost





PostPostano: 19:55 ned, 15. 6. 2003    Naslov: Komisijaaaa Citirajte i odgovorite

Dakle,komisija je otprilike u 10 mjesecu?! :oops:
Mene je strah.Jel je puno ljudu palo na komisiji? Jel se više pitaju zadaci ili teorija?HVALA
Dakle,komisija je otprilike u 10 mjesecu?! Embarassed
Mene je strah.Jel je puno ljudu palo na komisiji? Jel se više pitaju zadaci ili teorija?HVALA


[Vrh]
Ivančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 04. 2003. (15:05:55)
Postovi: (255)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-18 = 43 - 61
Lokacija: ja sam ti ko zvrk - stalno sam drugdje

PostPostano: 22:38 ned, 15. 6. 2003    Naslov: Re: Komisijaaaa Citirajte i odgovorite

[quote="XXX"]Dakle,komisija je otprilike u 10 mjesecu?! :oops:
Mene je strah.Jel je puno ljudu palo na komisiji? Jel se više pitaju zadaci ili teorija?HVALA[/quote]

:lol:
Nije da se rugam ovim smajličem, nego sam se sjetila moje prve komisije...
Čekaj da nađem index pa ću ti sve reći, a ako te i nakon moje životne priče bude frka, onda ja stvarno nemam lijeka.

Prije nego počnem: ja sam sada gotova sa slušanjem, još mi je ostalo samo položiti tih nekoliko (puno) ispita... sada mi je ovo peta godina, ali moram priznat da nije bilo teško, osim onih nekoliko noći prije komisije (zašto u množini, saznat ćeš uskoro)

Pa krenimo redom (u indexu, a ne kronološki)

1. Matematička analiza 2
Prvi put sam išla onak bezveze - pala
Drugi put sam na pismenom dobila 4 - pala na usmenom
Treći put sam na pismenom dobila 3 - pala na usmenom
Komisija: pala na pismenom, ali prošla na komisiji. Pitali me samo
teoriju: definicije, teoreme (iskaze), niti jedan dokaz, niti jedan
zadatak.

2. Obične diferencijalne jednadžbe
Pala 3 puta na pismenom, a na komisiji dobila 4. Pitali me samo
teoreme i pokoju definiciju. Nije bilo strašno.

3. Uvod u vjerojatnost i statistiku
Pala 2 puta na pismenom, treći put pala na usmenom, a četvrti smo si
fino razgovarali (4 iz pismenog) i ja prošla. Opet nije bilo strašno. Pitali
su me skroz jednostavne stvari... niti jedan teorem. Ali primjere da.

4. Strukture podataka i algoritmi
Pala 3 puta na pismenom, na komisiji dobila 4 iz pismenog, na kraju
čak i 3. Pitali me neke algoritme... toga se baš i ne sjećam... nije mi
bilo strašno pa sam zaboravila...

Eto, pogađate, pala sam 2. godinu :lol: :oops:

Savjet za komisiju: nije to ništa strašno: normalan ispit samo što ih ima troje. Samo, treba naučiti... možda postavljaju lakša pitanja, malo manje dave, ali to sve ovisi o tome iz čega imaš komisiju.
Nego, želim ti da to razvališ, te da se nikada ne navikneš (kao ja) na izlaske na komisiju te da ti nikada ne postanu svakodnevica...
XXX (napisa):
Dakle,komisija je otprilike u 10 mjesecu?! Embarassed
Mene je strah.Jel je puno ljudu palo na komisiji? Jel se više pitaju zadaci ili teorija?HVALA


Laughing
Nije da se rugam ovim smajličem, nego sam se sjetila moje prve komisije...
Čekaj da nađem index pa ću ti sve reći, a ako te i nakon moje životne priče bude frka, onda ja stvarno nemam lijeka.

Prije nego počnem: ja sam sada gotova sa slušanjem, još mi je ostalo samo položiti tih nekoliko (puno) ispita... sada mi je ovo peta godina, ali moram priznat da nije bilo teško, osim onih nekoliko noći prije komisije (zašto u množini, saznat ćeš uskoro)

Pa krenimo redom (u indexu, a ne kronološki)

1. Matematička analiza 2
Prvi put sam išla onak bezveze - pala
Drugi put sam na pismenom dobila 4 - pala na usmenom
Treći put sam na pismenom dobila 3 - pala na usmenom
Komisija: pala na pismenom, ali prošla na komisiji. Pitali me samo
teoriju: definicije, teoreme (iskaze), niti jedan dokaz, niti jedan
zadatak.

2. Obične diferencijalne jednadžbe
Pala 3 puta na pismenom, a na komisiji dobila 4. Pitali me samo
teoreme i pokoju definiciju. Nije bilo strašno.

3. Uvod u vjerojatnost i statistiku
Pala 2 puta na pismenom, treći put pala na usmenom, a četvrti smo si
fino razgovarali (4 iz pismenog) i ja prošla. Opet nije bilo strašno. Pitali
su me skroz jednostavne stvari... niti jedan teorem. Ali primjere da.

4. Strukture podataka i algoritmi
Pala 3 puta na pismenom, na komisiji dobila 4 iz pismenog, na kraju
čak i 3. Pitali me neke algoritme... toga se baš i ne sjećam... nije mi
bilo strašno pa sam zaboravila...

Eto, pogađate, pala sam 2. godinu Laughing Embarassed

Savjet za komisiju: nije to ništa strašno: normalan ispit samo što ih ima troje. Samo, treba naučiti... možda postavljaju lakša pitanja, malo manje dave, ali to sve ovisi o tome iz čega imaš komisiju.
Nego, želim ti da to razvališ, te da se nikada ne navikneš (kao ja) na izlaske na komisiju te da ti nikada ne postanu svakodnevica...



_________________
"Veliki umovi raspravljaju o zamislima.
Prosječni umovi raspravljaju o događajima.
Mali umovi raspravljaju o ljudima."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
color
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 04. 2003. (16:09:57)
Postovi: (AD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 1:12 pon, 16. 6. 2003    Naslov: Re: Komisijaaaa Citirajte i odgovorite

[quote="XXX"]Dakle,komisija je otprilike u 10 mjesecu?! :oops:
Mene je strah.Jel je puno ljudu palo na komisiji? Jel se više pitaju zadaci ili teorija?HVALA[/quote]

Komisija se ne razlikuje puno od usmenog.Tako da se ne moraš mučiti oko zadataka. Malo se raspitaj kakva su pitanja na usmenom :wink:
Imaš dovoljno vremena da se dobro spremiš. I sve će biti OK. :wink:
XXX (napisa):
Dakle,komisija je otprilike u 10 mjesecu?! Embarassed
Mene je strah.Jel je puno ljudu palo na komisiji? Jel se više pitaju zadaci ili teorija?HVALA


Komisija se ne razlikuje puno od usmenog.Tako da se ne moraš mučiti oko zadataka. Malo se raspitaj kakva su pitanja na usmenom Wink
Imaš dovoljno vremena da se dobro spremiš. I sve će biti OK. Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ivančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 04. 2003. (15:05:55)
Postovi: (255)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-18 = 43 - 61
Lokacija: ja sam ti ko zvrk - stalno sam drugdje

PostPostano: 11:05 pon, 16. 6. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Iako nekad ako jako loše napišeš pismeni pitaju i zadatke, ali iz pismenog!
Iako nekad ako jako loše napišeš pismeni pitaju i zadatke, ali iz pismenog!



_________________
"Veliki umovi raspravljaju o zamislima.
Prosječni umovi raspravljaju o događajima.
Mali umovi raspravljaju o ljudima."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 17:10 uto, 24. 6. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Moram priznati da sam se iznenadio citajuci "Ivancicinu pricu". Nemam osobnog iskustva s komisijama iz studentske perspektive (uvedene su kad sam bio pred kraj studija). Ipak cu napisati nekoliko razmisljanja.

Na primjeru Ivancice vidi se zasto su uvedene komisijski ispiti. Prije komisija moglo joj se lako desiti da neki od tih ispita polaze 10 i vise puta (desilo se brojnim studentima iz moje generacije). Ovako ih je ipak sve polozila u cetvrtom pokusaju. Razlog moze biti sto su na komisijskim ispitima drugaciji kriteriji, ili zato sto se bolje spremila kad je bilo "za ozbiljno"... U svakom slucaju beskonacni nizovi izlazaka na isti ispit nisu bili dobra praksa.

Cini mi se da je 4 komisije ipak previse za nekog tko ozbiljno shvaca studij i na kraju ce diplomirati. Ne zelim reci da je Ivancica kriva - stvar se opet moze tumaciti na dva nacina. Mozda zbilja "nije bila njezina godina" (meni je druga godina isto bila najteza). Isto tako mislim da bi profesori i asistenti trebali malo ublaziti kriterije kod [b]treceg[/b] izlaska na ispit, kad se vec na komisijskim primjenjuju drugaciji kriteriji. Ipak komisije zahtjevaju puno vise posla i papirologije od obicnih ispita.

Znaci, moje misljenje je da komisijski ispiti imaju svoju funkciju, ali da bi trebalo teziti tome da "ozbiljnji" studenti ne dolaze cesto na komisijske (svakom se moze zalomiti jednom ili dvaput).
Moram priznati da sam se iznenadio citajuci "Ivancicinu pricu". Nemam osobnog iskustva s komisijama iz studentske perspektive (uvedene su kad sam bio pred kraj studija). Ipak cu napisati nekoliko razmisljanja.

Na primjeru Ivancice vidi se zasto su uvedene komisijski ispiti. Prije komisija moglo joj se lako desiti da neki od tih ispita polaze 10 i vise puta (desilo se brojnim studentima iz moje generacije). Ovako ih je ipak sve polozila u cetvrtom pokusaju. Razlog moze biti sto su na komisijskim ispitima drugaciji kriteriji, ili zato sto se bolje spremila kad je bilo "za ozbiljno"... U svakom slucaju beskonacni nizovi izlazaka na isti ispit nisu bili dobra praksa.

Cini mi se da je 4 komisije ipak previse za nekog tko ozbiljno shvaca studij i na kraju ce diplomirati. Ne zelim reci da je Ivancica kriva - stvar se opet moze tumaciti na dva nacina. Mozda zbilja "nije bila njezina godina" (meni je druga godina isto bila najteza). Isto tako mislim da bi profesori i asistenti trebali malo ublaziti kriterije kod treceg izlaska na ispit, kad se vec na komisijskim primjenjuju drugaciji kriteriji. Ipak komisije zahtjevaju puno vise posla i papirologije od obicnih ispita.

Znaci, moje misljenje je da komisijski ispiti imaju svoju funkciju, ali da bi trebalo teziti tome da "ozbiljnji" studenti ne dolaze cesto na komisijske (svakom se moze zalomiti jednom ili dvaput).



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Ivančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 04. 2003. (15:05:55)
Postovi: (255)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-18 = 43 - 61
Lokacija: ja sam ti ko zvrk - stalno sam drugdje

PostPostano: 19:51 uto, 24. 6. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Moram priznati da sam se iznenadio citajuci "Ivancicinu pricu".
Na primjeru Ivancice vidi se zasto su uvedene komisijski ispiti.
Znaci, moje misljenje je da komisijski ispiti imaju svoju funkciju, ali da bi trebalo teziti tome da "ozbiljnji" studenti ne dolaze cesto na komisijske (svakom se moze zalomiti jednom ili dvaput).[/quote]

A ja sam se stvarno iznenadila čitajući ovo tvoje komentiranje mojih komisija. Neću se (jer i nema potrebe) braniti, ali moram reći da je do tih komisija došlo i zbog moje neozbiljnosti i zbog nekih profesora i zbog nekih promjena u gradivima pojedinih kolegija, ali to uopće nije bitno za ono što želim reći. Nije bitno koliko si puta bio na komisiji i jesi li neki ispit učio tjedan dana ili 6 mjeseci. Bitno je da ako ozbiljno shvaćaš faks i studiranje (a ja ga shvaćam) onda ćeš to i završiti kad-tad. Trudit ćeš se i nećeš posustati. I nije bitno koliko ti vremena treba. Pa nismo svi jednako pametni, sposobni apsorbirati nova znanja, uklopiti se u sredinu... nismo svi odlikaši koje odmah nakon diplome čeka mjesto znanstvenog novaka.
A tvoja namjera, Krcko, da me ovim postom oneraspoložiš nije ti uspjela. Ja sam ponosna na to dokle sam dogurala i nadam se da ću što prije dati još tih par ispita. Osim toga, i moja obitelj je ponosna na mene i prijatelji i susjedi. Bolje studirati 6 godina nego odustati na prvoj. Uostalom, bez obzira na duljinu studiranja, na kraju svi imamo isti naslov, zar ne?
krcko (napisa):
Moram priznati da sam se iznenadio citajuci "Ivancicinu pricu".
Na primjeru Ivancice vidi se zasto su uvedene komisijski ispiti.
Znaci, moje misljenje je da komisijski ispiti imaju svoju funkciju, ali da bi trebalo teziti tome da "ozbiljnji" studenti ne dolaze cesto na komisijske (svakom se moze zalomiti jednom ili dvaput).


A ja sam se stvarno iznenadila čitajući ovo tvoje komentiranje mojih komisija. Neću se (jer i nema potrebe) braniti, ali moram reći da je do tih komisija došlo i zbog moje neozbiljnosti i zbog nekih profesora i zbog nekih promjena u gradivima pojedinih kolegija, ali to uopće nije bitno za ono što želim reći. Nije bitno koliko si puta bio na komisiji i jesi li neki ispit učio tjedan dana ili 6 mjeseci. Bitno je da ako ozbiljno shvaćaš faks i studiranje (a ja ga shvaćam) onda ćeš to i završiti kad-tad. Trudit ćeš se i nećeš posustati. I nije bitno koliko ti vremena treba. Pa nismo svi jednako pametni, sposobni apsorbirati nova znanja, uklopiti se u sredinu... nismo svi odlikaši koje odmah nakon diplome čeka mjesto znanstvenog novaka.
A tvoja namjera, Krcko, da me ovim postom oneraspoložiš nije ti uspjela. Ja sam ponosna na to dokle sam dogurala i nadam se da ću što prije dati još tih par ispita. Osim toga, i moja obitelj je ponosna na mene i prijatelji i susjedi. Bolje studirati 6 godina nego odustati na prvoj. Uostalom, bez obzira na duljinu studiranja, na kraju svi imamo isti naslov, zar ne?



_________________
"Veliki umovi raspravljaju o zamislima.
Prosječni umovi raspravljaju o događajima.
Mali umovi raspravljaju o ljudima."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 16:39 sri, 25. 6. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ivančica"]A tvoja namjera, Krcko, da me ovim postom oneraspoložiš nije ti uspjela.[/quote]

Ajde [i]please[/i] reci iz kojeg dijela si zakljucila da mi je to bila namjera. Fakat sam se trudio formulirati stavove tako da [b]ne[/b] pomislis tako nesto (ocito neuspjesno).
Ivančica (napisa):
A tvoja namjera, Krcko, da me ovim postom oneraspoložiš nije ti uspjela.


Ajde please reci iz kojeg dijela si zakljucila da mi je to bila namjera. Fakat sam se trudio formulirati stavove tako da ne pomislis tako nesto (ocito neuspjesno).



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Astrea
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 04. 2003. (20:33:45)
Postovi: (3E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 19:46 sri, 25. 6. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Isto tako mislim da bi profesori i asistenti trebali malo ublaziti kriterije kod [b]treceg[/b] izlaska na ispit, kad se vec na komisijskim primjenjuju drugaciji kriteriji.[/quote]

E da, to bi bilo super...samo, kako to ostvariti? Mislim, kako da asistent primijeni blazi kriterij na pismenom za nekog tko izlazi treci put? Ja ne vidim nacina...ne moze nekome dati 17 bodova jer je na komisiji, ako to sto je napisao realno nosi 11 bodova...Istina, profesori bi na usmenom mogli pitati mozda slicno kao na komisiji ... znaci, neke osnove...

iako u velikom postotku nasih profesora pitanja na usmenom dosta ovise o broju bodova na pismenom tj. ukoliko imas 2 na pismenom nece te nitko pitati dokaz teorema od par stranica :wink:

Osobno nisam nikad bila na komisiji 8) :) , ali znam primjera da su studenti pali na komisiji jedan ispit na prvoj godini pa ipak redovno dogurali do pred diplomu...znaci, nije komisija nista strasno, pa cak ako se i padne...to ne znaci automatski da si propali student...mozda samo postoji podrucje koje ti ne lezi ili si zrtva kojekakvih okolonosti :cry:
krcko (napisa):
Isto tako mislim da bi profesori i asistenti trebali malo ublaziti kriterije kod treceg izlaska na ispit, kad se vec na komisijskim primjenjuju drugaciji kriteriji.


E da, to bi bilo super...samo, kako to ostvariti? Mislim, kako da asistent primijeni blazi kriterij na pismenom za nekog tko izlazi treci put? Ja ne vidim nacina...ne moze nekome dati 17 bodova jer je na komisiji, ako to sto je napisao realno nosi 11 bodova...Istina, profesori bi na usmenom mogli pitati mozda slicno kao na komisiji ... znaci, neke osnove...

iako u velikom postotku nasih profesora pitanja na usmenom dosta ovise o broju bodova na pismenom tj. ukoliko imas 2 na pismenom nece te nitko pitati dokaz teorema od par stranica Wink

Osobno nisam nikad bila na komisiji Cool Smile , ali znam primjera da su studenti pali na komisiji jedan ispit na prvoj godini pa ipak redovno dogurali do pred diplomu...znaci, nije komisija nista strasno, pa cak ako se i padne...to ne znaci automatski da si propali student...mozda samo postoji podrucje koje ti ne lezi ili si zrtva kojekakvih okolonosti Crying or Very sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 22:09 sri, 25. 6. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Astrea"][quote="krcko"]Isto tako mislim da bi profesori i asistenti trebali malo ublaziti kriterije kod [b]treceg[/b] izlaska na ispit, kad se vec na komisijskim primjenjuju drugaciji kriteriji.[/quote]
E da, to bi bilo super...[/quote]

Hmpf... Zasto bi igdje (na komisiji ili trecem izlasku) bili ista laksi kriteriji nego inace? :roll: Nije li to onda motivacija ljudima za "[i]Ne da mi se uciti, pa cu pasti dva-tri puta i onda se prosvercati na komisiji[/i]"?

Takodjer, to je i pljuvanje po trudu i ocjeni onih koji su gradivo naucili "kak' spada". :x

Nemam nista protiv onih koji idu na komisiju :roll: ali ne vidim zasto za njih spustati kriterije. Jesmo li onda mi ostali (koji nismo isli na komisije) idioti? :evil:
Astrea (napisa):
krcko (napisa):
Isto tako mislim da bi profesori i asistenti trebali malo ublaziti kriterije kod treceg izlaska na ispit, kad se vec na komisijskim primjenjuju drugaciji kriteriji.

E da, to bi bilo super...


Hmpf... Zasto bi igdje (na komisiji ili trecem izlasku) bili ista laksi kriteriji nego inace? Rolling Eyes Nije li to onda motivacija ljudima za "Ne da mi se uciti, pa cu pasti dva-tri puta i onda se prosvercati na komisiji"?

Takodjer, to je i pljuvanje po trudu i ocjeni onih koji su gradivo naucili "kak' spada". Mad

Nemam nista protiv onih koji idu na komisiju Rolling Eyes ali ne vidim zasto za njih spustati kriterije. Jesmo li onda mi ostali (koji nismo isli na komisije) idioti? Evil or Very Mad



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 1:09 čet, 26. 6. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Astrea"][quote="krcko"]Isto tako mislim da bi profesori i asistenti trebali malo ublaziti kriterije kod [b]treceg[/b] izlaska na ispit, kad se vec na komisijskim primjenjuju drugaciji kriteriji.[/quote]

E da, to bi bilo super...samo, kako to ostvariti? Mislim, kako da asistent primijeni blazi kriterij na pismenom za nekog tko izlazi treci put? Ja ne vidim nacina...ne moze nekome dati 17 bodova jer je na komisiji, ako to sto je napisao realno nosi 11 bodova...[/quote]

Vrlo jednostavno. Zbilja se trudim ocjenjivati objektivno koliko god mogu, ali nemam iluzija da sam precizan do na recimo 3-4 boda. Realno, neki minimalni "kvant objektivnosti" bio bi oko 5 bodova. Na nekim kolegijima imali smo cak dogovor da se po zadatku daje isljucivo broj bodova djeljiv s 5.

Naravno, necu pustiti nekoga tko nije nista napisao, niti za svakog studenta uopce gledam koji puta izlazi na ispit. Medjutim, pogledam za one koji su blizu granice (s donje strane :) ). Ako fali 5 bodova ili manje i ako opci dojam o pismenom nije jako los treci puta cu pustiti nekog koga inace mozda ne bih pustio. Razmisljanje ide otprilike ovako... Ja mu ionako ne dajem ocjenu, nego samo sansu da pokaze sto zna na usmenom. Ako ne zna dovoljno profesor ce ga rusiti, a u suprotnom mogu ustediti jednu komisiju.

[quote="Astrea"]iako u velikom postotku nasih profesora pitanja na usmenom dosta ovise o broju bodova na pismenom tj. ukoliko imas 2 na pismenom nece te nitko pitati dokaz teorema od par stranica :wink: [/quote]

Da, ima cak slucajeva da studenti ne zele dobru ocjenu iz pismenog jer misle da ce im biti teze na usmenom. To mi se cini potpuno apsurdno i mislim da nije dobra strategija.

[quote="vsego"]Hmpf... Zasto bi igdje (na komisiji ili trecem izlasku) bili ista laksi kriteriji nego inace? :roll: Nije li to onda motivacija ljudima za "Ne da mi se uciti, pa cu pasti dva-tri puta i onda se prosvercati na komisiji"? [/quote]

Kriteriji su na komisijskom drugaciji htjeli mi to ili ne. Silom zakona na komisijskom ce usmeno odgovarati i vrlo cesto poloziti student koji nije prosao na pismenom. Sigurno ima razmisljanja u smjeru "idem namjerno na komisiju jer ce mi biti lakse", ali ipak mislim (nadam se) da to nije masovna pojava. Na komisijskom takodjer treba pokazati neko znanje, ne puno manje nego za prolaznu ocjenu na obicnom usmenom. Kolicina posla je otprilike ista, ali na komisijskom je puno veci rizik jer pad ima neugodnije posljedice.

Ono sto se meni cini vrlo nepozeljnim su slucajevi u kojima student na komisijskom dobije visoku ocjenu, a do tada nije bio u stanju poloziti. Moguca su dva ekstremna slucaja...

1. Student prolazi na pismenom i dobiva dobre ocjene, ali svaki puta padne na usmenom. Cetvrti puta ponovo dobro napise pismeni i polozi na komisijskom s visokom ocjenom.

To moze imati nekoliko objasnjena...

[i]Zli profesor[/i]. Student mu se zamjerio i zato ga je rusio, a na komisijskom pred kolegama morao mu je dati odgovarajucu ocjenu.

[i]Lijeni student[/i]. Student je ocito sposoban kad je u stanju dobro napisati pismeni, ali ne da mu se uciti. Kad je doslo do komisijskog vidio je da nema sale i nastrebao je.

2. Student uporno pada na pismenom i uopce ne dolazi do usmenog. Cetvrti puta ponovo padne, ali na komisijskom zablista i dobije dobru ocjenu.

Objasnjenja...

[i]Zli asistent[/i]. Asistent daje preteske zadatke, tako da ne mogu poloziti ni oni koji su svladali gradivo.

[i]Lijeni student[/i]. Studentu se ne da vjezbati zadatke jer zna da ce cetvrti puta doci na usmeni i s jedinicom iz pismenog.

Naravno, moguce su razne konveksne kombinacije ovih slucajeva i njihovih objasnjenja. Kao i inace, istina je obicno negdje u sredini :D
Astrea (napisa):
krcko (napisa):
Isto tako mislim da bi profesori i asistenti trebali malo ublaziti kriterije kod treceg izlaska na ispit, kad se vec na komisijskim primjenjuju drugaciji kriteriji.


E da, to bi bilo super...samo, kako to ostvariti? Mislim, kako da asistent primijeni blazi kriterij na pismenom za nekog tko izlazi treci put? Ja ne vidim nacina...ne moze nekome dati 17 bodova jer je na komisiji, ako to sto je napisao realno nosi 11 bodova...


Vrlo jednostavno. Zbilja se trudim ocjenjivati objektivno koliko god mogu, ali nemam iluzija da sam precizan do na recimo 3-4 boda. Realno, neki minimalni "kvant objektivnosti" bio bi oko 5 bodova. Na nekim kolegijima imali smo cak dogovor da se po zadatku daje isljucivo broj bodova djeljiv s 5.

Naravno, necu pustiti nekoga tko nije nista napisao, niti za svakog studenta uopce gledam koji puta izlazi na ispit. Medjutim, pogledam za one koji su blizu granice (s donje strane Smile ). Ako fali 5 bodova ili manje i ako opci dojam o pismenom nije jako los treci puta cu pustiti nekog koga inace mozda ne bih pustio. Razmisljanje ide otprilike ovako... Ja mu ionako ne dajem ocjenu, nego samo sansu da pokaze sto zna na usmenom. Ako ne zna dovoljno profesor ce ga rusiti, a u suprotnom mogu ustediti jednu komisiju.

Astrea (napisa):
iako u velikom postotku nasih profesora pitanja na usmenom dosta ovise o broju bodova na pismenom tj. ukoliko imas 2 na pismenom nece te nitko pitati dokaz teorema od par stranica Wink


Da, ima cak slucajeva da studenti ne zele dobru ocjenu iz pismenog jer misle da ce im biti teze na usmenom. To mi se cini potpuno apsurdno i mislim da nije dobra strategija.

vsego (napisa):
Hmpf... Zasto bi igdje (na komisiji ili trecem izlasku) bili ista laksi kriteriji nego inace? Rolling Eyes Nije li to onda motivacija ljudima za "Ne da mi se uciti, pa cu pasti dva-tri puta i onda se prosvercati na komisiji"?


Kriteriji su na komisijskom drugaciji htjeli mi to ili ne. Silom zakona na komisijskom ce usmeno odgovarati i vrlo cesto poloziti student koji nije prosao na pismenom. Sigurno ima razmisljanja u smjeru "idem namjerno na komisiju jer ce mi biti lakse", ali ipak mislim (nadam se) da to nije masovna pojava. Na komisijskom takodjer treba pokazati neko znanje, ne puno manje nego za prolaznu ocjenu na obicnom usmenom. Kolicina posla je otprilike ista, ali na komisijskom je puno veci rizik jer pad ima neugodnije posljedice.

Ono sto se meni cini vrlo nepozeljnim su slucajevi u kojima student na komisijskom dobije visoku ocjenu, a do tada nije bio u stanju poloziti. Moguca su dva ekstremna slucaja...

1. Student prolazi na pismenom i dobiva dobre ocjene, ali svaki puta padne na usmenom. Cetvrti puta ponovo dobro napise pismeni i polozi na komisijskom s visokom ocjenom.

To moze imati nekoliko objasnjena...

Zli profesor. Student mu se zamjerio i zato ga je rusio, a na komisijskom pred kolegama morao mu je dati odgovarajucu ocjenu.

Lijeni student. Student je ocito sposoban kad je u stanju dobro napisati pismeni, ali ne da mu se uciti. Kad je doslo do komisijskog vidio je da nema sale i nastrebao je.

2. Student uporno pada na pismenom i uopce ne dolazi do usmenog. Cetvrti puta ponovo padne, ali na komisijskom zablista i dobije dobru ocjenu.

Objasnjenja...

Zli asistent. Asistent daje preteske zadatke, tako da ne mogu poloziti ni oni koji su svladali gradivo.

Lijeni student. Studentu se ne da vjezbati zadatke jer zna da ce cetvrti puta doci na usmeni i s jedinicom iz pismenog.

Naravno, moguce su razne konveksne kombinacije ovih slucajeva i njihovih objasnjenja. Kao i inace, istina je obicno negdje u sredini Very Happy



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 1:50 čet, 26. 6. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Ako fali 5 bodova ili manje i ako opci dojam o pismenom nije jako los treci puta cu pustiti nekog koga inace mozda ne bih pustio. Razmisljanje ide otprilike ovako... Ja mu ionako ne dajem ocjenu, nego samo sansu da pokaze sto zna na usmenom. Ako ne zna dovoljno profesor ce ga rusiti, a u suprotnom mogu ustediti jednu komisiju.[/quote]

Hmpf... Moje razmisljanje je takvo svaki put (ne samo treci). Ono, trudim se da mi nitko nema "samo" 5 bodova ispod granice. Ako mogu "navuci" tih 5 bodova, onda hocu. Jako su rijetki slucajevi da ne mogu i onda si je student fakat sam kriv... :(

S druge strane, zato sam dosta osjetljiv na "zicanje" bodova na zalbama, no to je druga prica... :roll:

[quote="krcko"]Kriteriji su na komisijskom drugaciji htjeli mi to ili ne. Silom zakona na komisijskom ce usmeno odgovarati i vrlo cesto poloziti student koji nije prosao na pismenom.[/quote]

Slazem se. Moj komentar je samo bio da to nije pravedno. Ne tvrdim da mi tu mozemo ista promijeniti...
krcko (napisa):
Ako fali 5 bodova ili manje i ako opci dojam o pismenom nije jako los treci puta cu pustiti nekog koga inace mozda ne bih pustio. Razmisljanje ide otprilike ovako... Ja mu ionako ne dajem ocjenu, nego samo sansu da pokaze sto zna na usmenom. Ako ne zna dovoljno profesor ce ga rusiti, a u suprotnom mogu ustediti jednu komisiju.


Hmpf... Moje razmisljanje je takvo svaki put (ne samo treci). Ono, trudim se da mi nitko nema "samo" 5 bodova ispod granice. Ako mogu "navuci" tih 5 bodova, onda hocu. Jako su rijetki slucajevi da ne mogu i onda si je student fakat sam kriv... Sad

S druge strane, zato sam dosta osjetljiv na "zicanje" bodova na zalbama, no to je druga prica... Rolling Eyes

krcko (napisa):
Kriteriji su na komisijskom drugaciji htjeli mi to ili ne. Silom zakona na komisijskom ce usmeno odgovarati i vrlo cesto poloziti student koji nije prosao na pismenom.


Slazem se. Moj komentar je samo bio da to nije pravedno. Ne tvrdim da mi tu mozemo ista promijeniti...



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Astrea
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 04. 2003. (20:33:45)
Postovi: (3E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 6:52 čet, 26. 6. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]
Hmpf... Zasto bi igdje (na komisiji ili trecem izlasku) bili ista laksi kriteriji nego inace? :roll: Nije li to onda motivacija ljudima za "[i]Ne da mi se uciti, pa cu pasti dva-tri puta i onda se prosvercati na komisiji[/i]"?
[/quote]

Istina je to sto kazes... ali po meni istina je i
[quote="krcko"]
Sigurno ima razmisljanja u smjeru "idem namjerno na komisiju jer ce mi biti lakse", ali ipak mislim (nadam se) da to nije masovna pojava[/quote]

tj. ne vjerujem da ce ijedan 'ozbiljniji' student ici na tu opciju...mozda i mozes tako poloziti ispit ili dva, ali 40ak ispita sigurno ne...

A sto se ocjena na komisiji tice...jel moguce dobiti bilo koju ocjenu? Mislim, ta komisija ispada nesto kao ekvivalent popravnom u srednjoj (osnovnoj) skoli i koliko ja znam tamo je praksa da se ne moze dobiti vise od 3...
vsego (napisa):

Hmpf... Zasto bi igdje (na komisiji ili trecem izlasku) bili ista laksi kriteriji nego inace? Rolling Eyes Nije li to onda motivacija ljudima za "Ne da mi se uciti, pa cu pasti dva-tri puta i onda se prosvercati na komisiji"?


Istina je to sto kazes... ali po meni istina je i
krcko (napisa):

Sigurno ima razmisljanja u smjeru "idem namjerno na komisiju jer ce mi biti lakse", ali ipak mislim (nadam se) da to nije masovna pojava


tj. ne vjerujem da ce ijedan 'ozbiljniji' student ici na tu opciju...mozda i mozes tako poloziti ispit ili dva, ali 40ak ispita sigurno ne...

A sto se ocjena na komisiji tice...jel moguce dobiti bilo koju ocjenu? Mislim, ta komisija ispada nesto kao ekvivalent popravnom u srednjoj (osnovnoj) skoli i koliko ja znam tamo je praksa da se ne moze dobiti vise od 3...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Ivančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 04. 2003. (15:05:55)
Postovi: (255)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-18 = 43 - 61
Lokacija: ja sam ti ko zvrk - stalno sam drugdje

PostPostano: 10:01 čet, 26. 6. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]
Znaci, moje misljenje je da komisijski ispiti imaju svoju funkciju, ali da bi trebalo teziti tome da "ozbiljnji" studenti ne dolaze cesto na komisijske (svakom se moze zalomiti jednom ili dvaput).[/quote]

Nisam bas sigurna da je to mjerilo "ozbiljnijih studenata". Naime, uvjerena sam da i medju asistentima ima onih koji su na pojedini ispit isli i vise od 4 puta.
Moje je misljenje da svaki ispit (ukljucijuci i komisije - to pogotovo) treba jednako dozivljavati. Ima slucajeva da profesori komisiju dozivljavaju kao neku sramotu (nazovimo to tako) pa nece dati vecu ocjenu od 2. Isto kao u skolama sto na popravku ne daju vise od 2, osim eventualno daju 3 ako briljiras. To nije pravedno. Na taj se nacin te osobe koje idu na komisiju smatraju manje inteligentnima, te im se nabija na nos da moraju biti sretni sto su dobili 3.
A sto je s onim ljudima koji odbijaju ocjene?
E sad tek vidim da je to isto i Astrea napisala...

Ne treba, dakle, niti popustati niti biti strozi na komisijama. To bi trebao biti normalan ispit, samo je razlika u tome sto te malo vise ljudi ispituje. Poseban je jedino po tome sto ti je to zadnja sansa.

Sto se tice namjernog izlaska na komisiju, niti s tim se ne slazem. Opasno je po zivot. Mozda ima ljudi koji to rade, al ja se ne bih usudila. Radije ako mi fali malo bodova do prolaska 3. put, odem na zalbe pa pokusam navuci, ako ima realne sanse.
krcko (napisa):

Znaci, moje misljenje je da komisijski ispiti imaju svoju funkciju, ali da bi trebalo teziti tome da "ozbiljnji" studenti ne dolaze cesto na komisijske (svakom se moze zalomiti jednom ili dvaput).


Nisam bas sigurna da je to mjerilo "ozbiljnijih studenata". Naime, uvjerena sam da i medju asistentima ima onih koji su na pojedini ispit isli i vise od 4 puta.
Moje je misljenje da svaki ispit (ukljucijuci i komisije - to pogotovo) treba jednako dozivljavati. Ima slucajeva da profesori komisiju dozivljavaju kao neku sramotu (nazovimo to tako) pa nece dati vecu ocjenu od 2. Isto kao u skolama sto na popravku ne daju vise od 2, osim eventualno daju 3 ako briljiras. To nije pravedno. Na taj se nacin te osobe koje idu na komisiju smatraju manje inteligentnima, te im se nabija na nos da moraju biti sretni sto su dobili 3.
A sto je s onim ljudima koji odbijaju ocjene?
E sad tek vidim da je to isto i Astrea napisala...

Ne treba, dakle, niti popustati niti biti strozi na komisijama. To bi trebao biti normalan ispit, samo je razlika u tome sto te malo vise ljudi ispituje. Poseban je jedino po tome sto ti je to zadnja sansa.

Sto se tice namjernog izlaska na komisiju, niti s tim se ne slazem. Opasno je po zivot. Mozda ima ljudi koji to rade, al ja se ne bih usudila. Radije ako mi fali malo bodova do prolaska 3. put, odem na zalbe pa pokusam navuci, ako ima realne sanse.



_________________
"Veliki umovi raspravljaju o zamislima.
Prosječni umovi raspravljaju o događajima.
Mali umovi raspravljaju o ljudima."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 17:50 čet, 26. 6. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ivančica"][quote="krcko"]
Znaci, moje misljenje je da komisijski ispiti imaju svoju funkciju, ali da bi trebalo teziti tome da "ozbiljnji" studenti ne dolaze cesto na komisijske (svakom se moze zalomiti jednom ili dvaput).[/quote]

Nisam bas sigurna da je to mjerilo "ozbiljnijih studenata". Naime, uvjerena sam da i medju asistentima ima onih koji su na pojedini ispit isli i vise od 4 puta.[/quote]

Nisam ni mislio da je to mjerilo. Ozbiljni student je svako tko je ozbiljno odlucio zavrsiti faks i trudi se da bi ostvario taj cilj. Htio sam reci da takvi studenti ne bi trebali cesto dolaziti na komisijske - treba im omoguciti, odnosno natjerati ih da poloze prije (ovisno o tome radi li se o objasnjenu koje pocinje sa [i]zli[/i] ili sa [i]lijeni[/i] :) )

[quote="Ivančica"]Moje je misljenje da svaki ispit (ukljucijuci i komisije - to pogotovo) treba jednako dozivljavati. Ima slucajeva da profesori komisiju dozivljavaju kao neku sramotu (nazovimo to tako) pa nece dati vecu ocjenu od 2. Isto kao u skolama sto na popravku ne daju vise od 2, osim eventualno daju 3 ako briljiras. To nije pravedno.[/quote]

Ne slazem se. Ako je netko u stanju nauciti za 4 ili 5, postavlja se pitanje zasto nije prije polozio. Komisijski se razlikuje od obicnog ispita po tome sto znaci puno vise posla i organizacije za nastavnike i administraciju. Da se mene pita isto ne bih dao vise od 3, osim stvarno u iznimnim slucajevima.
Ivančica (napisa):
krcko (napisa):

Znaci, moje misljenje je da komisijski ispiti imaju svoju funkciju, ali da bi trebalo teziti tome da "ozbiljnji" studenti ne dolaze cesto na komisijske (svakom se moze zalomiti jednom ili dvaput).


Nisam bas sigurna da je to mjerilo "ozbiljnijih studenata". Naime, uvjerena sam da i medju asistentima ima onih koji su na pojedini ispit isli i vise od 4 puta.


Nisam ni mislio da je to mjerilo. Ozbiljni student je svako tko je ozbiljno odlucio zavrsiti faks i trudi se da bi ostvario taj cilj. Htio sam reci da takvi studenti ne bi trebali cesto dolaziti na komisijske - treba im omoguciti, odnosno natjerati ih da poloze prije (ovisno o tome radi li se o objasnjenu koje pocinje sa zli ili sa lijeni Smile )

Ivančica (napisa):
Moje je misljenje da svaki ispit (ukljucijuci i komisije - to pogotovo) treba jednako dozivljavati. Ima slucajeva da profesori komisiju dozivljavaju kao neku sramotu (nazovimo to tako) pa nece dati vecu ocjenu od 2. Isto kao u skolama sto na popravku ne daju vise od 2, osim eventualno daju 3 ako briljiras. To nije pravedno.


Ne slazem se. Ako je netko u stanju nauciti za 4 ili 5, postavlja se pitanje zasto nije prije polozio. Komisijski se razlikuje od obicnog ispita po tome sto znaci puno vise posla i organizacije za nastavnike i administraciju. Da se mene pita isto ne bih dao vise od 3, osim stvarno u iznimnim slucajevima.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 23:19 čet, 26. 6. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Astrea"]A sto se ocjena na komisiji tice...jel moguce dobiti bilo koju ocjenu?[/quote]

To vjerojatno ovisi o ispitivacima. Recimo, kad krcko malo naraste i dobije komisije (faca ce mu onda izgledati ovako: :shocked!:), onda ce se moci dobiti najvise 3. :twisted:

Ali, generalno, moguce je dobiti stogod. U moje doba, netko je dobio 4 kod prof. Veljana (ne sjecam se tko, ali nije [i]rekla-kazala[/i], nego mi je ta osoba osobno rekla). Pricalo se i da je netko dobio 5 iz necega, ali to nije provjereno. :? Ima li netko konkretan primjer (ne treba imenovati; vjerujemo na rijec ;)).

[quote="krcko"]Ako je netko u stanju nauciti za 4 ili 5, postavlja se pitanje zasto nije prije polozio. Komisijski se razlikuje od obicnog ispita po tome sto znaci puno vise posla i organizacije za nastavnike i administraciju. Da se mene pita isto ne bih dao vise od 3, osim stvarno u iznimnim slucajevima.[/quote]

Moj stav o ovome znas, ali evo - neka bude javno.

Daklem, ja bih ukinuo komisije. Neka ljudi izlaze na ispite do mile volje. Prvi put normalno. Drugi put mogu "ispraviti" propust (pad, ocjenu kojom sami nisu bili zadovoljni,...). Sve nakon toga bi trebali placati kao i studenti uz placanje (mislim da je to 150kn). Pa, ako netko ima 2550kkn viska, neka izadje na ispit 17 puta... :roll:

Ja ovaj sistem zovem 1+1. :lol:

Prije nego neki vrisnu.. Ne, to nije okrutno/nepravedno/... Na Zapadu, na koji se toliko pozivamo, nije nista cudno da se na ispit moze izaci dva puta (ili cak samo jednom). Tko nije polozio - nije. Game over. :shock: Ja sam za to da studenti izlaze koliko ih volja, ali neka onda to i financiraju.

A fax onda moze od tih para kupiti hardware za novog DeGiorgija... :weee:
Astrea (napisa):
A sto se ocjena na komisiji tice...jel moguce dobiti bilo koju ocjenu?


To vjerojatno ovisi o ispitivacima. Recimo, kad krcko malo naraste i dobije komisije (faca ce mu onda izgledati ovako: #Shocked), onda ce se moci dobiti najvise 3. Twisted Evil

Ali, generalno, moguce je dobiti stogod. U moje doba, netko je dobio 4 kod prof. Veljana (ne sjecam se tko, ali nije rekla-kazala, nego mi je ta osoba osobno rekla). Pricalo se i da je netko dobio 5 iz necega, ali to nije provjereno. Confused Ima li netko konkretan primjer (ne treba imenovati; vjerujemo na rijec Wink).

krcko (napisa):
Ako je netko u stanju nauciti za 4 ili 5, postavlja se pitanje zasto nije prije polozio. Komisijski se razlikuje od obicnog ispita po tome sto znaci puno vise posla i organizacije za nastavnike i administraciju. Da se mene pita isto ne bih dao vise od 3, osim stvarno u iznimnim slucajevima.


Moj stav o ovome znas, ali evo - neka bude javno.

Daklem, ja bih ukinuo komisije. Neka ljudi izlaze na ispite do mile volje. Prvi put normalno. Drugi put mogu "ispraviti" propust (pad, ocjenu kojom sami nisu bili zadovoljni,...). Sve nakon toga bi trebali placati kao i studenti uz placanje (mislim da je to 150kn). Pa, ako netko ima 2550kkn viska, neka izadje na ispit 17 puta... Rolling Eyes

Ja ovaj sistem zovem 1+1. Laughing

Prije nego neki vrisnu.. Ne, to nije okrutno/nepravedno/... Na Zapadu, na koji se toliko pozivamo, nije nista cudno da se na ispit moze izaci dva puta (ili cak samo jednom). Tko nije polozio - nije. Game over. Shocked Ja sam za to da studenti izlaze koliko ih volja, ali neka onda to i financiraju.

A fax onda moze od tih para kupiti hardware za novog DeGiorgija... Weeeeeee!!!!!!!!!!!



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goscja
Gost





PostPostano: 12:39 čet, 23. 10. 2003    Naslov: ovo je izvrsna ideja! Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]

Daklem, ja bih ukinuo komisije. Neka ljudi izlaze na ispite do mile volje. Prvi put normalno. Drugi put mogu "ispraviti" propust (pad, ocjenu kojom sami nisu bili zadovoljni,...). Sve nakon toga bi trebali placati kao i studenti uz placanje (mislim da je to 150kn). Pa, ako netko ima 2550kkn viska, neka izadje na ispit 17 puta... :roll:

Ja ovaj sistem zovem 1+1. :lol:

Prije nego neki vrisnu.. Ne, to nije okrutno/nepravedno/... Na Zapadu, na koji se toliko pozivamo, nije nista cudno da se na ispit moze izaci dva puta (ili cak samo jednom). Tko nije polozio - nije. Game over. :shock: Ja sam za to da studenti izlaze koliko ih volja, ali neka onda to i financiraju.

A fax onda moze od tih para kupiti hardware za novog DeGiorgija... :weee:[/quote]

Treba ovo i napravit! U nekim "vrlo susjednim" drzavama i je tako!
vsego (napisa):


Daklem, ja bih ukinuo komisije. Neka ljudi izlaze na ispite do mile volje. Prvi put normalno. Drugi put mogu "ispraviti" propust (pad, ocjenu kojom sami nisu bili zadovoljni,...). Sve nakon toga bi trebali placati kao i studenti uz placanje (mislim da je to 150kn). Pa, ako netko ima 2550kkn viska, neka izadje na ispit 17 puta... Rolling Eyes

Ja ovaj sistem zovem 1+1. Laughing

Prije nego neki vrisnu.. Ne, to nije okrutno/nepravedno/... Na Zapadu, na koji se toliko pozivamo, nije nista cudno da se na ispit moze izaci dva puta (ili cak samo jednom). Tko nije polozio - nije. Game over. Shocked Ja sam za to da studenti izlaze koliko ih volja, ali neka onda to i financiraju.

A fax onda moze od tih para kupiti hardware za novog DeGiorgija... Weeeeeee!!!!!!!!!!!


Treba ovo i napravit! U nekim "vrlo susjednim" drzavama i je tako!


[Vrh]
Prethodni postovi:   
Ovaj forum je zaključan: ne možete postati/odgovarati/uređivati teme/postove.   Ova tema je zaključana: ne možete uređivati postove niti odgovarati.   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji siročići (oni koji nemaju svoj podforum) -> Ispiti i kolokviji (staro) Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan