Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

download na faxu?
Idite na Prethodno  1, 2, 3  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Prox
Forumski umjetnik
Forumski umjetnik


Pridružen/a: 06. 05. 2003. (20:26:58)
Postovi: (3B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 11:40 čet, 30. 10. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="anamari_guest"]
Mislim da opce nije stvar faksa da omoguci studentima skidanje s neta ( freewarea ili ne ) niti bi trebali brinuti o prenosenju niti o przenju.[/quote]

Mozes to tako gledati...ali onda nije stvar faksa da bi mi htjeli menzu blizu, nije stvar faksa ni da se placaju demosi koj objasnjavaju studentima nizih godina, nije stvar faksa ni prepune ucione na drugoj godini, pa u krajnjoj liniji nije stvar faksa ni da plati cistacice... uopce faks moze cisto dobro funkcionirati i bez studenata :vamp:

A osim toga ovaj razlog je glup ali drugi fax-evi u lijepoj nasoj daju svojim studentima totalnu slobodu nad skidanjem sadrzaja s neta-a. Naravno da to zavrsava masovnim piratiziranjem i svacima. Ali i mi imamo jednako pravo na koristenje "net" resursa... pa zasto ih onda i ne bi koristili :?: :!:

Npr. ja htjedoh prije par tjedana malo prouciti jezik gluhonjemih.. ne znam sta mi je bilo taj dan ali imao sam jaku zelju 8) .. zasjeo sam u praktiku4 i poceo istrazivati i bla, bla.... ne kraju sam naso krpu malih filmica na kojima neka osoba pokazuje kako se jel "prica".. naravno filmica je bio ogroman broj... sa isto tako ogromnim brojem megabajta. Naravno da sam sve filmove "otvorio" te time potrosio bandwidth... zapamtio sam nista.. a doma nisam mogo odnjeti jerbo nemam nikakavu usb memoriju... :( :x

Stvar je da su neki ljudi ovisnici o netu. Ako Ti nikada nisi nesto korisnog naucila preko interneta to je tvoja stvar... No kada vec sav taj internet sadrzaj mogu pregledavati u praktikumu a time trosim bandwidth onda je glupo da se nemre to i zapeci kada je bandwidth nepovratno potrosen CarNet-u! Jerbo lijepo je te sadrzaje imati doma ili ti ga... fali pekac cd-a na faksu :cry:

Ali kako Ti kazes anamari_guest zasto bi meni to faks omogucio :?: Pa jer je sam ionako potrosio faksu bandwidth pa bi bilo ok da sam i nekaj naucio a ne uzaludno potrosio svojih sat i pol te resurse faksu :!:...

[quote="krcko"]Cijena CD przilice je za faks zanemariv trosak (za razliku od besplatnog kopiranja i knjiga). Bilo bi dobro kad bi po jedan komp u svakom praktikumu imao CD przilicu. To bi ujedno sprijecilo masovno kopiranje piratiziranog softvera (demonstrator moze lako paziti na jedno racunalo). [/quote]
E, pa to je odlicna ideja :!: Prox je happy :weee: :banana:

[quote="krcko"]Ja cu kao clan kolegija podrzati takav zahtjev.[/quote]
Ako faks nabavi przilice ja cu ko clan degiorgi foruma podrzati da se krcku da jos jedna nagrada za zivotno dijelo :lol: :wink:
anamari_guest (napisa):

Mislim da opce nije stvar faksa da omoguci studentima skidanje s neta ( freewarea ili ne ) niti bi trebali brinuti o prenosenju niti o przenju.


Mozes to tako gledati...ali onda nije stvar faksa da bi mi htjeli menzu blizu, nije stvar faksa ni da se placaju demosi koj objasnjavaju studentima nizih godina, nije stvar faksa ni prepune ucione na drugoj godini, pa u krajnjoj liniji nije stvar faksa ni da plati cistacice... uopce faks moze cisto dobro funkcionirati i bez studenata #Vamp

A osim toga ovaj razlog je glup ali drugi fax-evi u lijepoj nasoj daju svojim studentima totalnu slobodu nad skidanjem sadrzaja s neta-a. Naravno da to zavrsava masovnim piratiziranjem i svacima. Ali i mi imamo jednako pravo na koristenje "net" resursa... pa zasto ih onda i ne bi koristili Question Exclamation

Npr. ja htjedoh prije par tjedana malo prouciti jezik gluhonjemih.. ne znam sta mi je bilo taj dan ali imao sam jaku zelju Cool .. zasjeo sam u praktiku4 i poceo istrazivati i bla, bla.... ne kraju sam naso krpu malih filmica na kojima neka osoba pokazuje kako se jel "prica".. naravno filmica je bio ogroman broj... sa isto tako ogromnim brojem megabajta. Naravno da sam sve filmove "otvorio" te time potrosio bandwidth... zapamtio sam nista.. a doma nisam mogo odnjeti jerbo nemam nikakavu usb memoriju... Sad Mad

Stvar je da su neki ljudi ovisnici o netu. Ako Ti nikada nisi nesto korisnog naucila preko interneta to je tvoja stvar... No kada vec sav taj internet sadrzaj mogu pregledavati u praktikumu a time trosim bandwidth onda je glupo da se nemre to i zapeci kada je bandwidth nepovratno potrosen CarNet-u! Jerbo lijepo je te sadrzaje imati doma ili ti ga... fali pekac cd-a na faksu Crying or Very sad

Ali kako Ti kazes anamari_guest zasto bi meni to faks omogucio Question Pa jer je sam ionako potrosio faksu bandwidth pa bi bilo ok da sam i nekaj naucio a ne uzaludno potrosio svojih sat i pol te resurse faksu Exclamation...

krcko (napisa):
Cijena CD przilice je za faks zanemariv trosak (za razliku od besplatnog kopiranja i knjiga). Bilo bi dobro kad bi po jedan komp u svakom praktikumu imao CD przilicu. To bi ujedno sprijecilo masovno kopiranje piratiziranog softvera (demonstrator moze lako paziti na jedno racunalo).

E, pa to je odlicna ideja Exclamation Prox je happy Weeeeeee!!!!!!!!!!! Dancing banana

krcko (napisa):
Ja cu kao clan kolegija podrzati takav zahtjev.

Ako faks nabavi przilice ja cu ko clan degiorgi foruma podrzati da se krcku da jos jedna nagrada za zivotno dijelo Laughing Wink



_________________
Happiness is a way of travel - not a destination
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 21:04 čet, 30. 10. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Prox"]E, pa to je odlicna ideja Prox je happy [/quote]

Zasto Prox prica o sebi u 3. licu (osobi)?
Prox (napisa):
E, pa to je odlicna ideja Prox je happy


Zasto Prox prica o sebi u 3. licu (osobi)?



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Gost






PostPostano: 22:51 čet, 30. 10. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[b]Prox:[/b]
[quote]Mozes to tako gledati...ali onda nije stvar faksa da bi mi htjeli menzu blizu, nije stvar faksa ni da se placaju demosi koj objasnjavaju studentima nizih godina, nije stvar faksa ni prepune ucione na drugoj godini, pa u krajnjoj liniji nije stvar faksa ni da plati cistacice... uopce faks moze cisto dobro funkcionirati i bez studenata[/quote]

Zapravo, za svaki od navedenih primjera imam neku svoju teoriju 'Zato' al to bi bilo udaljavanje od teme.
Ako se moze nabaviti przilica, ok, zasto ne. Ali ne smatram da je to nesto toliko nuzno.
Ako vec mozemo izrazavati zelje, meni bi vise odgovarao jedan fotokopirni aparat. Ne mora cak ni biti besplatan papir. Al mislim da ipak pretjerujem sa zeljama.
Prox:
Citat:
Mozes to tako gledati...ali onda nije stvar faksa da bi mi htjeli menzu blizu, nije stvar faksa ni da se placaju demosi koj objasnjavaju studentima nizih godina, nije stvar faksa ni prepune ucione na drugoj godini, pa u krajnjoj liniji nije stvar faksa ni da plati cistacice... uopce faks moze cisto dobro funkcionirati i bez studenata


Zapravo, za svaki od navedenih primjera imam neku svoju teoriju 'Zato' al to bi bilo udaljavanje od teme.
Ako se moze nabaviti przilica, ok, zasto ne. Ali ne smatram da je to nesto toliko nuzno.
Ako vec mozemo izrazavati zelje, meni bi vise odgovarao jedan fotokopirni aparat. Ne mora cak ni biti besplatan papir. Al mislim da ipak pretjerujem sa zeljama.


[Vrh]
anamari
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 31. 03. 2003. (13:05:12)
Postovi: (E1)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 6
Lokacija: Here, there, everywhere...

PostPostano: 22:53 čet, 30. 10. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovo gornje tvrdoglavo misljenje o przilicama na faksu je moje. Zaboravih se potpisati.
Ovo gornje tvrdoglavo misljenje o przilicama na faksu je moje. Zaboravih se potpisati.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 23:29 čet, 30. 10. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="anamari"]Ako vec mozemo izrazavati zelje, meni bi vise odgovarao jedan fotokopirni aparat. Ne mora cak ni biti besplatan papir. Al mislim da ipak pretjerujem sa zeljama.[/quote]

Mislim da ne pretjerujes. Zamisli scenarij:

Studenti (SUMA, SZ, MASS, netko cetvrti - svejedno) pokrenu akciju skupljanja love za kopirku. Skupi se dovoljno para (mozda u suradnji s fizicarima?). Zatim tamo studenti Fakulteta (npr. uz predocenje Xice) mogu fotokopirati po "povoljnoj cijeni" (cit. "po cijeni papira+tinte + 10ak% za odrzavanje").

Stvar organizacije i dobre volje, ne? ;) Jasno, ja nemam blage koliko bi para trebalo ni da li je to izvedivo u praxi, ali mi se ne cini nerealno! 8)

S przilicom je isto, samo sto kosta par lipa manje... ;)

Opcenito, mislim da fax nece sprijeciti nikakvu legalnu i akademski prihvatljivu inicijativu koju studenti pokrenu. Dobar primjer je spomenuti fizika.org koji je - vjerujem - ipak dosta kostao. :D

Btw, mozda bi vam nabavka przilice bila dobar test prije kupnje kopirke ili tako necega? :D
anamari (napisa):
Ako vec mozemo izrazavati zelje, meni bi vise odgovarao jedan fotokopirni aparat. Ne mora cak ni biti besplatan papir. Al mislim da ipak pretjerujem sa zeljama.


Mislim da ne pretjerujes. Zamisli scenarij:

Studenti (SUMA, SZ, MASS, netko cetvrti - svejedno) pokrenu akciju skupljanja love za kopirku. Skupi se dovoljno para (mozda u suradnji s fizicarima?). Zatim tamo studenti Fakulteta (npr. uz predocenje Xice) mogu fotokopirati po "povoljnoj cijeni" (cit. "po cijeni papira+tinte + 10ak% za odrzavanje").

Stvar organizacije i dobre volje, ne? Wink Jasno, ja nemam blage koliko bi para trebalo ni da li je to izvedivo u praxi, ali mi se ne cini nerealno! Cool

S przilicom je isto, samo sto kosta par lipa manje... Wink

Opcenito, mislim da fax nece sprijeciti nikakvu legalnu i akademski prihvatljivu inicijativu koju studenti pokrenu. Dobar primjer je spomenuti fizika.org koji je - vjerujem - ipak dosta kostao. Very Happy

Btw, mozda bi vam nabavka przilice bila dobar test prije kupnje kopirke ili tako necega? Very Happy



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 2:05 pet, 31. 10. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="anamari"]Ako se moze nabaviti przilica, ok, zasto ne. Ali ne smatram da je to nesto toliko nuzno.[/quote]Slažem se, to faksu ne bi trebalo biti jako nuzno, ali bi mogla biti velike pomoc studentima za nabavu nekih stvari!
Ja mislim da je Krckov prijedlog štrumfastičan!

[quote="anamari"]Ako vec mozemo izrazavati zelje, meni bi vise odgovarao jedan fotokopirni aparat. Ne mora cak ni biti besplatan papir.[/quote]Da, da, da! I meni isto.

Vani je normalno da si studenti mogu besplatno skopirati sto zele, tako da svi imaju pristup literaturi.
Ali mislim da faks za to nema love jer bi mi kopirali dan i noc, a tinta bi nestala dok kažeš "grof Halefizikakapelaminazikowsky".
anamari (napisa):
Ako se moze nabaviti przilica, ok, zasto ne. Ali ne smatram da je to nesto toliko nuzno.
Slažem se, to faksu ne bi trebalo biti jako nuzno, ali bi mogla biti velike pomoc studentima za nabavu nekih stvari!
Ja mislim da je Krckov prijedlog štrumfastičan!

anamari (napisa):
Ako vec mozemo izrazavati zelje, meni bi vise odgovarao jedan fotokopirni aparat. Ne mora cak ni biti besplatan papir.
Da, da, da! I meni isto.

Vani je normalno da si studenti mogu besplatno skopirati sto zele, tako da svi imaju pristup literaturi.
Ali mislim da faks za to nema love jer bi mi kopirali dan i noc, a tinta bi nestala dok kažeš "grof Halefizikakapelaminazikowsky".



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
anamari
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 31. 03. 2003. (13:05:12)
Postovi: (E1)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 6
Lokacija: Here, there, everywhere...

PostPostano: 12:12 pet, 31. 10. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Vidim ja, vi forumovci zivite u virtualnom svijetu. Evo jedan pogled iz realnosti: 400 brucosa, 300 studenata 2. god, 200 3. god, 100 4.god i 50 apsolvenata. Jedna skoro besplatna kopirka. Zbunjeni matematicari i matematicarke pokusavaju kopirat.

Vidim: veeeeliki red!
Vidim ja, vi forumovci zivite u virtualnom svijetu. Evo jedan pogled iz realnosti: 400 brucosa, 300 studenata 2. god, 200 3. god, 100 4.god i 50 apsolvenata. Jedna skoro besplatna kopirka. Zbunjeni matematicari i matematicarke pokusavaju kopirat.

Vidim: veeeeliki red!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 13:18 pet, 31. 10. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="anamari"]Vidim: veeeeliki red![/quote]Taj FIFO bi se dal kontrolirat, kvotama za kopiranje ili tak nekaj. Uvodjenjem odredjenih datuma kad tko moze kopirat i tak to.

[quote="anamari"]Vidim ja, [i][b]vi[/b][/i] forumovci zivite u virtualnom svijetu.[/quote]Kaj ne bi tu trebalo pisat [i]mi[/i]. :lol: :wink:
anamari (napisa):
Vidim: veeeeliki red!
Taj FIFO bi se dal kontrolirat, kvotama za kopiranje ili tak nekaj. Uvodjenjem odredjenih datuma kad tko moze kopirat i tak to.

anamari (napisa):
Vidim ja, vi forumovci zivite u virtualnom svijetu.
Kaj ne bi tu trebalo pisat mi. Laughing Wink



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Ivančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 04. 2003. (15:05:55)
Postovi: (255)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-18 = 43 - 61
Lokacija: ja sam ti ko zvrk - stalno sam drugdje

PostPostano: 23:20 pet, 31. 10. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Čitam već danima i sve si mislim, ma, neću komentirat... ali ipak... moram!

Ako želite pržilicu ili fotokopirku, organizirajte se! Nek svatko daje mjesečno toliko i toliko kuna (to se lako izračuna) i imat ćete i za kupit i za održavat. Samo ne znam što će vam kopirka kad imate i skriptarnicu, a od nedavno i novu fotokopiraonicu (22lp obostrano, ali kao sam čula personal jako neuljudan)?

Ovakvim raspravama nećete ništ puno napravit! Uh, što volim ljude koji puno pričaju a ništa ne naprave, nego čekaju, ne bi li ima palo s neba! Shvatite jednu stvar! Općenito u životu, ako nešto želite, morat ćete do toga doći sami! Rijetki su petci kad će "baš to" nešto "baš u tom" trenutku doći "baš vama".

Zato je moj savjet, prekinite ovu raspravu i krenite s konstruktivnim prijedlozima, za razliku od ovih dosadašnjih ŠBBKBB (šta bi bilo kad bi bilo)


To je moje mišljenje, a vi kak hoćete... meni nije bad dati nekoliko kuna za kopiranje... Jer (ovo je možda malo nekima glupo) smatram da se isplati ulagati u nešto što će vam u životu trebati i što se može vratiti.
Čitam već danima i sve si mislim, ma, neću komentirat... ali ipak... moram!

Ako želite pržilicu ili fotokopirku, organizirajte se! Nek svatko daje mjesečno toliko i toliko kuna (to se lako izračuna) i imat ćete i za kupit i za održavat. Samo ne znam što će vam kopirka kad imate i skriptarnicu, a od nedavno i novu fotokopiraonicu (22lp obostrano, ali kao sam čula personal jako neuljudan)?

Ovakvim raspravama nećete ništ puno napravit! Uh, što volim ljude koji puno pričaju a ništa ne naprave, nego čekaju, ne bi li ima palo s neba! Shvatite jednu stvar! Općenito u životu, ako nešto želite, morat ćete do toga doći sami! Rijetki su petci kad će "baš to" nešto "baš u tom" trenutku doći "baš vama".

Zato je moj savjet, prekinite ovu raspravu i krenite s konstruktivnim prijedlozima, za razliku od ovih dosadašnjih ŠBBKBB (šta bi bilo kad bi bilo)


To je moje mišljenje, a vi kak hoćete... meni nije bad dati nekoliko kuna za kopiranje... Jer (ovo je možda malo nekima glupo) smatram da se isplati ulagati u nešto što će vam u životu trebati i što se može vratiti.



_________________
"Veliki umovi raspravljaju o zamislima.
Prosječni umovi raspravljaju o događajima.
Mali umovi raspravljaju o ljudima."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
anamari
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 31. 03. 2003. (13:05:12)
Postovi: (E1)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 6
Lokacija: Here, there, everywhere...

PostPostano: 23:35 pet, 31. 10. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mislim si ja, trebam li reci ovo javno, al eto, danas sam u cudnom raspolozenju pa nek bude.

Ja moram reci: meni je Ivancica legenda! Ma ziva legenda! Mislim, svaka cast!

Kolko god bila u bedu, njeni me postovi tako nasmiju. I ne znam jel to ona namjerno tako valja fore il slucajno, al stvarno je legenda.

Kaze ona: organizirajte se. I organizirali se SZ PMF da skine Bezjaka, evo gledam ih ovih dana na TV-u opet, al eto njega opet: ne da se. A ima i pravo, kad covjek nesto hoce, treba to uzeti.

Kaze ona: trudi se ne komentirat. E, ja isto! Fakat se trudim, nemas pojma, al ne mogu vise, rasprsnut cu se koliko toga imam za rec.

Kaze ona: prekinite raspravu. Eto, ja odmah prekidam. Ivancica kaze. Ni rijeci vise o kopirki. Samo jos da kazem: hvala na kunama.

Ivancice, pusa, al ne brini, nije to ona homoseksualna jer znam kako se grozis toga, a i ne vjerujemo u istog boga.

Hvala ti na svemu i budi i dalje takva legenda. Ne daj se.
Mislim si ja, trebam li reci ovo javno, al eto, danas sam u cudnom raspolozenju pa nek bude.

Ja moram reci: meni je Ivancica legenda! Ma ziva legenda! Mislim, svaka cast!

Kolko god bila u bedu, njeni me postovi tako nasmiju. I ne znam jel to ona namjerno tako valja fore il slucajno, al stvarno je legenda.

Kaze ona: organizirajte se. I organizirali se SZ PMF da skine Bezjaka, evo gledam ih ovih dana na TV-u opet, al eto njega opet: ne da se. A ima i pravo, kad covjek nesto hoce, treba to uzeti.

Kaze ona: trudi se ne komentirat. E, ja isto! Fakat se trudim, nemas pojma, al ne mogu vise, rasprsnut cu se koliko toga imam za rec.

Kaze ona: prekinite raspravu. Eto, ja odmah prekidam. Ivancica kaze. Ni rijeci vise o kopirki. Samo jos da kazem: hvala na kunama.

Ivancice, pusa, al ne brini, nije to ona homoseksualna jer znam kako se grozis toga, a i ne vjerujemo u istog boga.

Hvala ti na svemu i budi i dalje takva legenda. Ne daj se.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 1:04 sub, 1. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="anamari"]Mislim si ja, trebam li reci ovo javno, al eto, danas sam u cudnom raspolozenju pa nek bude.
<... sve ostalo kaj piše ...>[/quote] :klapklap: :bow: :klapklap:
Anamari, ti si zakon!


Ja najradije ne bi komentirao Ivančicu, al kad sam već admin #2, ipak moram (legenda boje teksta: [color=blue][b]plava: ja kao admin[/b][/color] ;[b]default-na: ja kao ja[/b]):

[quote="Ivančica"]Samo ne znam što će vam kopirka kad imate i skriptarnicu, a od nedavno i novu fotokopiraonicu (22lp obostrano, ali kao sam čula personal jako neuljudan)?[/quote][color=blue]Ovo mi baš ne izgledaju kao objektivne izjave (od nekoga tko je zaposlen u skriptarnici) već kao nekakve reklame i antireklame. :evil: Ali ih s vjerom u dobru namjeru ih necu obrisati.[/color]

[quote="Ivančica"]Ovakvim raspravama nećete ništ puno napravit! Uh, što volim ljude koji puno pričaju a ništa ne naprave, nego čekaju, ne bi li ima palo s neba! Shvatite jednu stvar! Općenito u životu, ako nešto želite, morat ćete do toga doći sami! Rijetki su petci kad će "baš to" nešto "baš u tom" trenutku doći "baš vama".

Zato je moj savjet, prekinite ovu raspravu i krenite s konstruktivnim prijedlozima, za razliku od ovih dosadašnjih ŠBBKBB (šta bi bilo kad bi bilo)[/quote][color=blue]Ne napadaj usere neopravdano, ako nisi primjetila, bilo je vrlo konstruktivnih ideja i prijedloga (koje neki namjeravaju i provesti). A da nisu započeli raspravu, nitko ne bi ni razmišljao mogućnosti nabavke pržilice ili kopirke.[/color]

[quote="Ivančica"]To je moje mišljenje, a vi kak hoćete... meni nije bad dati nekoliko kuna za kopiranje... Jer (ovo je možda malo nekima glupo) smatram da se isplati ulagati u nešto što će vam u životu trebati i što se može vratiti.[/quote]Oh ... oh, Voltaire to ne bi bolje rekao, oh...oh!
Oh!
Prosvijetljen sam! Praise be the Lord!
Oh!
Ni meni nije bed dat nekoliko kuna za kopiranje, ali ako mogu optimizirati (minimizirati cijenu uz istu kolicinu kopiranja) kopiranje, onda bi to volio i napraviti. Get it? :roll:

Oh!
Enlight me with your deving wisdom again, please!
anamari (napisa):
Mislim si ja, trebam li reci ovo javno, al eto, danas sam u cudnom raspolozenju pa nek bude.
<... sve ostalo kaj piše ...>
Toooooo, majstoreeeee! I bow before you Toooooo, majstoreeeee!
Anamari, ti si zakon!


Ja najradije ne bi komentirao Ivančicu, al kad sam već admin #2, ipak moram (legenda boje teksta: plava: ja kao admin ;default-na: ja kao ja):

Ivančica (napisa):
Samo ne znam što će vam kopirka kad imate i skriptarnicu, a od nedavno i novu fotokopiraonicu (22lp obostrano, ali kao sam čula personal jako neuljudan)?
Ovo mi baš ne izgledaju kao objektivne izjave (od nekoga tko je zaposlen u skriptarnici) već kao nekakve reklame i antireklame. Evil or Very Mad Ali ih s vjerom u dobru namjeru ih necu obrisati.

Ivančica (napisa):
Ovakvim raspravama nećete ništ puno napravit! Uh, što volim ljude koji puno pričaju a ništa ne naprave, nego čekaju, ne bi li ima palo s neba! Shvatite jednu stvar! Općenito u životu, ako nešto želite, morat ćete do toga doći sami! Rijetki su petci kad će "baš to" nešto "baš u tom" trenutku doći "baš vama".

Zato je moj savjet, prekinite ovu raspravu i krenite s konstruktivnim prijedlozima, za razliku od ovih dosadašnjih ŠBBKBB (šta bi bilo kad bi bilo)
Ne napadaj usere neopravdano, ako nisi primjetila, bilo je vrlo konstruktivnih ideja i prijedloga (koje neki namjeravaju i provesti). A da nisu započeli raspravu, nitko ne bi ni razmišljao mogućnosti nabavke pržilice ili kopirke.

Ivančica (napisa):
To je moje mišljenje, a vi kak hoćete... meni nije bad dati nekoliko kuna za kopiranje... Jer (ovo je možda malo nekima glupo) smatram da se isplati ulagati u nešto što će vam u životu trebati i što se može vratiti.
Oh ... oh, Voltaire to ne bi bolje rekao, oh...oh!
Oh!
Prosvijetljen sam! Praise be the Lord!
Oh!
Ni meni nije bed dat nekoliko kuna za kopiranje, ali ako mogu optimizirati (minimizirati cijenu uz istu kolicinu kopiranja) kopiranje, onda bi to volio i napraviti. Get it? Rolling Eyes

Oh!
Enlight me with your deving wisdom again, please!



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Ivančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 04. 2003. (15:05:55)
Postovi: (255)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-18 = 43 - 61
Lokacija: ja sam ti ko zvrk - stalno sam drugdje

PostPostano: 17:45 sub, 1. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Anamari i Steel, fakat ste cool! Ej, kak je zanimljivo ismijavat se ljudima. Al na žalost, Anamari, ja se tebi ne mogu niti nasmijati... naime, toliko mi te žao (a i tebe Steel) da se ne mogu niti nasmijati, a bogme niti rasplakati, jer me previše stegne oko srca kad shvatim kakvih sve ljudi ima. No, nažalost... i takvi moraju postojati. Inače bi nam bilo premonotono.

[color=red](ovo nije bilo s namjerom da uvrijedim, nego samo vraćam ruganje na ruganje. Ako admin misli da to treba zbrisat, onda neka zbriše i Anamarin post jer u biti piše jedno te isto kao i ja.)[/color]

Za tebe, Steel, kao admina, nemam komentara. Ono što sam napisala nije reklama niti antireklama. Samo činjenica. Skriptarnica je dio faksa. Pa nisam pisala o tamo nekoj skriptarnici u mom kvartu koja nema uopće veze s faksom!

Anamari, pa dobro kakve veze ja imam s time što Bezjaka opet nisu uspjeli srušiti?


Kaže Anamari: [quote="Anamari"]a i ne vjerujemo u istog boga.[/quote]
Pa i ne vjerujemo! Ja vjerujem u Boga, a ti u boga. A meni se moj već toliko puta očitovao tak da sam sigurna da je moj onaj pravi.

Što se tiče teme topica, mislim da kupovanje kopirke neće baš smanjiti troškove - ipak je održavanje, popravci, toner i ostalo dosta skupo. Ali ako baš želite...

I na kraju (zadnja rečenica od mene u ovom topicu): Niste se ismijavali meni i mojim riječima, nego riječima bogatih i uspješnih ljudi koji su puno toga ostvarili u životu, obogatili se na skroz pošten način i sada imaju vremena za prenošenje savjeta pisanjem knjiga. Njima ste se smijali!
Anamari i Steel, fakat ste cool! Ej, kak je zanimljivo ismijavat se ljudima. Al na žalost, Anamari, ja se tebi ne mogu niti nasmijati... naime, toliko mi te žao (a i tebe Steel) da se ne mogu niti nasmijati, a bogme niti rasplakati, jer me previše stegne oko srca kad shvatim kakvih sve ljudi ima. No, nažalost... i takvi moraju postojati. Inače bi nam bilo premonotono.

(ovo nije bilo s namjerom da uvrijedim, nego samo vraćam ruganje na ruganje. Ako admin misli da to treba zbrisat, onda neka zbriše i Anamarin post jer u biti piše jedno te isto kao i ja.)

Za tebe, Steel, kao admina, nemam komentara. Ono što sam napisala nije reklama niti antireklama. Samo činjenica. Skriptarnica je dio faksa. Pa nisam pisala o tamo nekoj skriptarnici u mom kvartu koja nema uopće veze s faksom!

Anamari, pa dobro kakve veze ja imam s time što Bezjaka opet nisu uspjeli srušiti?


Kaže Anamari:
Anamari (napisa):
a i ne vjerujemo u istog boga.

Pa i ne vjerujemo! Ja vjerujem u Boga, a ti u boga. A meni se moj već toliko puta očitovao tak da sam sigurna da je moj onaj pravi.

Što se tiče teme topica, mislim da kupovanje kopirke neće baš smanjiti troškove - ipak je održavanje, popravci, toner i ostalo dosta skupo. Ali ako baš želite...

I na kraju (zadnja rečenica od mene u ovom topicu): Niste se ismijavali meni i mojim riječima, nego riječima bogatih i uspješnih ljudi koji su puno toga ostvarili u životu, obogatili se na skroz pošten način i sada imaju vremena za prenošenje savjeta pisanjem knjiga. Njima ste se smijali!



_________________
"Veliki umovi raspravljaju o zamislima.
Prosječni umovi raspravljaju o događajima.
Mali umovi raspravljaju o ljudima."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
nenadk
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 05. 2003. (23:30:13)
Postovi: (24)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: sava

PostPostano: 21:23 sub, 1. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]Mislim da opce nije stvar faksa da omoguci studentima skidanje s neta ( freewarea ili ne ) niti bi trebali brinuti o prenosenju niti o przenju. [/quote]

skidanje ne omogucava faks. omogucava ga CARNet. A carnet su omogucili vasi roditelji, pa i vi sami, time sto placate poreze. dakle, s jedne strane tu je utrosena i vasa lova. jedan od ciljeva carneta je da omoguci pristup informacijama i novim tehnologijama, a ne da se racunala koja su spojena stalnim linkom na najbrzu vezu u rh (622 mb, uskoro i gb) samo vise u praktikumima da se na njima odrzava nastava. isto tako onda mozete i bez lokalne mreze i sl. smisao praktikuma je da se omoguci pristup informacijama i van predavanja. ovako krut stav kao sto si ti anamari iznijela mozda i stoji na papiru, ali to nije niti svrha, a vjeruj mi, niti misija carnet-a. naravno, tvoje neslaganje sa skidanjem ilegalnih materijala potpuno razumijem, ali idemo na drugu stranu - skidanje potpuno legalnih materijala - kad je faks vec dobio ogromne brzine (npr. hinet ide prema van preko atm-a na 155 mb, ako se ne varam), a cijelo brdo je povezano sa jezgrom carneta na 622 mb, dakle i prema van ide 622 mb, zasto ne omoguciti studentima da legalne materijale i one koji su im potrebni za studij iznesu i van zgrade?

pozdrav,
nenad
Citat:
Mislim da opce nije stvar faksa da omoguci studentima skidanje s neta ( freewarea ili ne ) niti bi trebali brinuti o prenosenju niti o przenju.


skidanje ne omogucava faks. omogucava ga CARNet. A carnet su omogucili vasi roditelji, pa i vi sami, time sto placate poreze. dakle, s jedne strane tu je utrosena i vasa lova. jedan od ciljeva carneta je da omoguci pristup informacijama i novim tehnologijama, a ne da se racunala koja su spojena stalnim linkom na najbrzu vezu u rh (622 mb, uskoro i gb) samo vise u praktikumima da se na njima odrzava nastava. isto tako onda mozete i bez lokalne mreze i sl. smisao praktikuma je da se omoguci pristup informacijama i van predavanja. ovako krut stav kao sto si ti anamari iznijela mozda i stoji na papiru, ali to nije niti svrha, a vjeruj mi, niti misija carnet-a. naravno, tvoje neslaganje sa skidanjem ilegalnih materijala potpuno razumijem, ali idemo na drugu stranu - skidanje potpuno legalnih materijala - kad je faks vec dobio ogromne brzine (npr. hinet ide prema van preko atm-a na 155 mb, ako se ne varam), a cijelo brdo je povezano sa jezgrom carneta na 622 mb, dakle i prema van ide 622 mb, zasto ne omoguciti studentima da legalne materijale i one koji su im potrebni za studij iznesu i van zgrade?

pozdrav,
nenad



_________________

>>Time is a companion that goes with us on a journey. It reminds us to cherish each moment, because it will never come again. What we leave behind is not as important as how we have lived.<<

by Jean-Luc Picard
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 0:30 ned, 2. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ivančica"][color=red](ovo nije bilo s namjerom da uvrijedim, nego samo vraćam ruganje na ruganje. Ako admin misli da to treba zbrisat, onda neka zbriše i Anamarin post jer u biti piše jedno te isto kao i ja.)[/color][/quote]

[color=darkred]:x Molim [b]SVE[/b] korisnike Foruma da mi prestanu davati upute sta cu obrisati a sta ne! :x

Ako smatram da je nesto potrebno obrisati, ja cu to uciniti bez naputka autora posta.... :evil:[/color]

Ivancice, sto se ruganja tice, ti si uletila u jednu raspravu gdje su ljudi izmjenjivali misljenja sto se po nekim pitanjima moze napraviti. Mozda je tebi to cudno, ali neki se vole dogovoriti sto napraviti, a ne da se samo krene u realizaciju.

Krace: ti si pocela s ruganjem sa svojim prvim postom ovdje (onim od 31.10., 11:20). :x Mogu tvoj post secirati i objasniti svoj stav, no ne da mi se... Precesto se pokazalo neproduktivnim... :(

[color=darkred][b]Ono sto si sada napravila i neces vise nikada:[/b] pljuvanje po tudjoj vjeri. Ne zanima me tko je tvoj, a tko Anamarijin bog, niti se to tice ikoga ovdje. Rasprave o tome ciji je bog "veci", "praviji" i sl. zadrzi za sebe, PMove, hodnik i sl. [b]Ali drzi to dalje od javnog dijela Foruma![/b][/color]

([color=darkred]tamno crveno su moje opaske kao Admina[/color])
Ivančica (napisa):
(ovo nije bilo s namjerom da uvrijedim, nego samo vraćam ruganje na ruganje. Ako admin misli da to treba zbrisat, onda neka zbriše i Anamarin post jer u biti piše jedno te isto kao i ja.)


Mad Molim SVE korisnike Foruma da mi prestanu davati upute sta cu obrisati a sta ne! Mad

Ako smatram da je nesto potrebno obrisati, ja cu to uciniti bez naputka autora posta.... Evil or Very Mad


Ivancice, sto se ruganja tice, ti si uletila u jednu raspravu gdje su ljudi izmjenjivali misljenja sto se po nekim pitanjima moze napraviti. Mozda je tebi to cudno, ali neki se vole dogovoriti sto napraviti, a ne da se samo krene u realizaciju.

Krace: ti si pocela s ruganjem sa svojim prvim postom ovdje (onim od 31.10., 11:20). Mad Mogu tvoj post secirati i objasniti svoj stav, no ne da mi se... Precesto se pokazalo neproduktivnim... Sad

Ono sto si sada napravila i neces vise nikada: pljuvanje po tudjoj vjeri. Ne zanima me tko je tvoj, a tko Anamarijin bog, niti se to tice ikoga ovdje. Rasprave o tome ciji je bog "veci", "praviji" i sl. zadrzi za sebe, PMove, hodnik i sl. Ali drzi to dalje od javnog dijela Foruma!

(tamno crveno su moje opaske kao Admina)



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 1:49 ned, 2. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ivančica"]Anamari i Steel, fakat ste cool! Ej, kak je zanimljivo ismijavat se ljudima.[/quote]Ha, ne znam, pogledaj svoj prvi post ovdje.
[quote="Ivančica"]Al na žalost, Anamari, ja se tebi ne mogu niti nasmijati... naime, toliko mi te žao (a i tebe Steel) da se ne mogu niti nasmijati, a bogme niti rasplakati, jer me previše stegne oko srca kad shvatim kakvih sve ljudi ima. No, nažalost... i takvi moraju postojati. Inače bi nam bilo premonotono.[/quote]Ivančice, neću. Žišku? Neću padat na tu razinu i komentirati te tvoje izraze. :PP

[quote="Ivančica"][color=red](ovo nije bilo s namjerom da uvrijedim, nego [b]samo vraćam ruganje na ruganje[/b]. Ako admin misli da to treba zbrisat, onda neka zbriše i Anamarin post jer u biti piše jedno te isto kao i ja.)[/color][/quote]Nije li tvoj Bog došao da (između ostalog) ukine [i]oko za oko, zub za zub[/i] rutinu.

[quote="Ivančica"]Za tebe, Steel, kao admina, nemam komentara. Ono što sam napisala nije reklama niti antireklama. Samo činjenica. Skriptarnica je dio faksa. Pa nisam pisala o tamo nekoj skriptarnici u mom kvartu koja nema uopće veze s faksom![/quote]Evo da uskladim boje (za admin opaske) po vseginom standardu :wink: :
[color=darkred]Hajde Ivančice, samo ti glumi da ne razumiješ. Plasirala si tvrdnju da je personal u onoj drugoj kopiraoni (u onoj u kojoj ti ne radiš) neuljudan i to bez ikakvih argumenata. Ja ju nisam obrisao već sam samo upozorio (jer mi je to i dužnost) druge usere da to ne mora biti jako objektivna tvrdnja. A tebi sam rekao da vjerujem u dobru namjeru te tvrdnje.[/color]

[quote="Ivančica"]Kaže Anamari: [quote="Anamari"]a i ne vjerujemo u istog boga.[/quote]
Pa i ne vjerujemo! Ja vjerujem u Boga, a ti u boga. A meni se moj već toliko puta očitovao tak da sam sigurna da je moj onaj pravi. [/quote][color=darkred]Ovo je već [i]speedy admin[/i] :wink: vsego iskomentirao, ja se potpuno slažem s njime i nemam više kaj reć jer mislim da je poruka vrlo jasna. Mogu samo reći anamari da mi je žao što je tak nešto doživjela na Forumu[/color], ali mislim da je anamari i te kako iznad toga da bi ju takvi napadi jako dirali.

[quote="Ivančica"]Što se tiče teme topica, mislim da kupovanje kopirke neće baš smanjiti troškove - ipak je održavanje, popravci, toner i ostalo dosta skupo. Ali ako baš želite... [/quote]To si mogla napisati i bez napadanja ljudi i dizanja sve ove buke i tolikog skretanja s teme, no taj ti način komuniciranja očito nije zabavan.

Ostalo ne bih komentirao...
Ivančica (napisa):
Anamari i Steel, fakat ste cool! Ej, kak je zanimljivo ismijavat se ljudima.
Ha, ne znam, pogledaj svoj prvi post ovdje.
Ivančica (napisa):
Al na žalost, Anamari, ja se tebi ne mogu niti nasmijati... naime, toliko mi te žao (a i tebe Steel) da se ne mogu niti nasmijati, a bogme niti rasplakati, jer me previše stegne oko srca kad shvatim kakvih sve ljudi ima. No, nažalost... i takvi moraju postojati. Inače bi nam bilo premonotono.
Ivančice, neću. Žišku? Neću padat na tu razinu i komentirati te tvoje izraze. Weeee-heeee!!!

Ivančica (napisa):
(ovo nije bilo s namjerom da uvrijedim, nego samo vraćam ruganje na ruganje. Ako admin misli da to treba zbrisat, onda neka zbriše i Anamarin post jer u biti piše jedno te isto kao i ja.)
Nije li tvoj Bog došao da (između ostalog) ukine oko za oko, zub za zub rutinu.

Ivančica (napisa):
Za tebe, Steel, kao admina, nemam komentara. Ono što sam napisala nije reklama niti antireklama. Samo činjenica. Skriptarnica je dio faksa. Pa nisam pisala o tamo nekoj skriptarnici u mom kvartu koja nema uopće veze s faksom!
Evo da uskladim boje (za admin opaske) po vseginom standardu Wink :
Hajde Ivančice, samo ti glumi da ne razumiješ. Plasirala si tvrdnju da je personal u onoj drugoj kopiraoni (u onoj u kojoj ti ne radiš) neuljudan i to bez ikakvih argumenata. Ja ju nisam obrisao već sam samo upozorio (jer mi je to i dužnost) druge usere da to ne mora biti jako objektivna tvrdnja. A tebi sam rekao da vjerujem u dobru namjeru te tvrdnje.

Ivančica (napisa):
Kaže Anamari:
Anamari (napisa):
a i ne vjerujemo u istog boga.

Pa i ne vjerujemo! Ja vjerujem u Boga, a ti u boga. A meni se moj već toliko puta očitovao tak da sam sigurna da je moj onaj pravi.
Ovo je već speedy admin Wink vsego iskomentirao, ja se potpuno slažem s njime i nemam više kaj reć jer mislim da je poruka vrlo jasna. Mogu samo reći anamari da mi je žao što je tak nešto doživjela na Forumu, ali mislim da je anamari i te kako iznad toga da bi ju takvi napadi jako dirali.

Ivančica (napisa):
Što se tiče teme topica, mislim da kupovanje kopirke neće baš smanjiti troškove - ipak je održavanje, popravci, toner i ostalo dosta skupo. Ali ako baš želite...
To si mogla napisati i bez napadanja ljudi i dizanja sve ove buke i tolikog skretanja s teme, no taj ti način komuniciranja očito nije zabavan.

Ostalo ne bih komentirao...



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
anamari
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 31. 03. 2003. (13:05:12)
Postovi: (E1)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 6
Lokacija: Here, there, everywhere...

PostPostano: 11:14 ned, 2. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

No dobro, vratimo se przilici u praktikumima. Ja i dalje smatram da to i nije tako nuzno, ali naravno, nemam nista protiv toga.

Samo bih napomenula da u svom postu Krcko kaze da ce podrzati nabavku przilice ako ju predlozi studentska predstavnica u racunarskom centru. A njoj pak to moraju predloziti studenti. Dakle, ako zelite przilicu, nece se asistenti boriti za nju, nego morate to napraviti sami. Sto apsolutno podrzavam.

I onda na kraju, tko zeli kontaktirati studentsku predstavnicu u RC-u?
No dobro, vratimo se przilici u praktikumima. Ja i dalje smatram da to i nije tako nuzno, ali naravno, nemam nista protiv toga.

Samo bih napomenula da u svom postu Krcko kaze da ce podrzati nabavku przilice ako ju predlozi studentska predstavnica u racunarskom centru. A njoj pak to moraju predloziti studenti. Dakle, ako zelite przilicu, nece se asistenti boriti za nju, nego morate to napraviti sami. Sto apsolutno podrzavam.

I onda na kraju, tko zeli kontaktirati studentsku predstavnicu u RC-u?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 13:39 ned, 2. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="anamari"]I onda na kraju, tko zeli kontaktirati studentsku predstavnicu u RC-u?[/quote]Bum ja.
anamari (napisa):
I onda na kraju, tko zeli kontaktirati studentsku predstavnicu u RC-u?
Bum ja.



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 13:52 ned, 2. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="steelworker"][quote="anamari"]I onda na kraju, tko zeli kontaktirati studentsku predstavnicu u RC-u?[/quote]Bum ja.[/quote]

Kako ste jadni i pateticni. Samo nesto raspravljate, a gdje su vam konkretne akcije? Vi bi przilicu, pa ne bi, pa ima neka predstavnica,....

To vam se ne radi tako! Treba se naci 1719 studenata s pajserima, uletiti u neki ducan i preuzeti przilicu. Nakon toga morate sami isprogramirati programe za przenje jer samo kupnja softwarea nije dovoljno "true". :twisted:

Kad to slozite, morate poceti izradjivati vlastite prazne CDove!

Tako, sad kad sam vam Ja - jedini Pametni, Ali Pravedni Asistentski Kriticar - objasnio kako se to radi, mozete na posao, a Ja idem dalje spavati..... :P

To je bio vsego kao obicni user. ;) Sad vsego poluvulgaris domesticus...

Bravo! Svidja mi se postignuti dogovor. 8) Wish you all the luck in the world.... :D
steelworker (napisa):
anamari (napisa):
I onda na kraju, tko zeli kontaktirati studentsku predstavnicu u RC-u?
Bum ja.


Kako ste jadni i pateticni. Samo nesto raspravljate, a gdje su vam konkretne akcije? Vi bi przilicu, pa ne bi, pa ima neka predstavnica,....

To vam se ne radi tako! Treba se naci 1719 studenata s pajserima, uletiti u neki ducan i preuzeti przilicu. Nakon toga morate sami isprogramirati programe za przenje jer samo kupnja softwarea nije dovoljno "true". Twisted Evil

Kad to slozite, morate poceti izradjivati vlastite prazne CDove!

Tako, sad kad sam vam Ja - jedini Pametni, Ali Pravedni Asistentski Kriticar - objasnio kako se to radi, mozete na posao, a Ja idem dalje spavati..... Razz

To je bio vsego kao obicni user. Wink Sad vsego poluvulgaris domesticus...

Bravo! Svidja mi se postignuti dogovor. Cool Wish you all the luck in the world.... Very Happy



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 13:54 ned, 2. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="anamari"]No dobro, vratimo se przilici u praktikumima. Ja i dalje smatram da to i nije tako nuzno, ali naravno, nemam nista protiv toga. [/quote]

ja predlazem da se kupi jedna przilica i da bude u velikom praktikumu (onom win) tamo gdje je i printer (ako se ne varam)

a sto se kopirke tice, fakat bi se moglo prvo provjeriti koliko bi nas doslo kopiranje, i koja je razlika u cijeni u odnosu na novu kopiraonu, jer ono, ako nije bitna razlika, mislim da je cak bolje da kopiranje prepustimo toj kopiraoni iz ovih razloga:
1. ionako bi placali za odrzavanje, za papir i za toner
2. netko treba stroj odrzavati, a u toj kopiraoni vec racunaju s time, mi sami bi morali to organizirati (a to kosta)
3. ako njima odnesete na kopiranje, manje stvar su vam sigurno gotove za sutradan (ili kako se dogovorite i ovisno kakvu guzvu imaju), da sami kopiramo, prvo treba doci na red, pa to skopirati = gubite svoje vrijeme koje mozete provesti uceci, ili s frendovima na kavi :mrgreen:
4. ne znaju svi ljudi kopirati = dok netko skuzi kako kopirati, vi ste vec cijelu biljeznicu mogli skopirati cekajuci u redu, ili je opcija da netko kopira, sto povlaci placanje tog mjesta, jer tko bi htio 4free stajati tamo satima i cekati da netko donese biljeznize na kopiranje

suma sumarum:
* ako se zbilja stvar moze srediti da nas ispada cca 10tak lipa po kopiranju, onda bi se islo na opciju kopirke na faxu (cak mozemo ugovorom iznajmiti kopirku od nove kopiraone da ju oni odrzavaju, mi im pausalno placamo + toner papir i ostalo kako bi dogovorili - u slucaju da ne skupimo dovoljno love za kupiti kopriku.... )
* ako nejde, onda bi mogli u dogovor sa novom kopiraonom da ljudima sa math daju jos neki popust (na osnovu indexa or smth)

btw, moje osobno iskustvo sa ljudima u novoj kopiraoni je izuzetno dobro, sto se ne bi moglo reci da skriptarnicu (cisto da se zna da ne lupam bezveze sto se tice dogovaranja, jer sam sa novom kopiraonom, tj ljudima koji tamo rade vec ponesto i razgovarala u vezi kopiranja)

[quote="anamari"]Samo bih napomenula da u svom postu Krcko kaze da ce podrzati nabavku przilice ako ju predlozi studentska predstavnica u racunarskom centru. A njoj pak to moraju predloziti studenti. Dakle, ako zelite przilicu, nece se asistenti boriti za nju, nego morate to napraviti sami. Sto apsolutno podrzavam.
I onda na kraju, tko zeli kontaktirati studentsku predstavnicu u RC-u?[/quote]

najmanji je problem kontaktirai predstavnicu (ocito meni to dobro ide :mrgreen:)
samo par pitanja:
kako ta cura izgleda, tj tko je ta? :mrgreen:
hocemo li prije kontaktiranja provesti ankteu da se vidi koliko je uopce ljudi zainteresirano za to, ili uzimamo zdravo za gotovo da je stvar u redu, i da poslije mozemo samo napisati obavijest da postoji przilica u tom i tom praktikumu na tom i tom stroju

btw, mislim da bi najbolje bilo da demosi sjede za tim masinama i da su oni ti koji prze... da se bar koliko toliko kontrolira protok stvari koje se prze (ono, nitko ne moze trivijalno kontrolirati demose, ali oni mogu ostale)
dodatni argument za to: demosi bi trebali znati prziti stvari, a da se prepusti nekome da to sam radi.... tko nije to nikad radio - moglo bi potrajati, doci do problema (cekanje na red i sl.)

dodatak:
ako ze primjeti neka nepravilnost u radu demosa:
npr, vi ste htjeli da vam naprzi novu verziju nekog programa kojeg ste skinuli sa neta (bio free ili trial) i rekao je da nema vremena, a onda se igrao na kompu, ili sebi przio ilegalne stvari - takvog demosa treba bez pogovora prijaviti da ga se sankcionira....

toliko od mene... za sada :mrgreen:
anamari (napisa):
No dobro, vratimo se przilici u praktikumima. Ja i dalje smatram da to i nije tako nuzno, ali naravno, nemam nista protiv toga.


ja predlazem da se kupi jedna przilica i da bude u velikom praktikumu (onom win) tamo gdje je i printer (ako se ne varam)

a sto se kopirke tice, fakat bi se moglo prvo provjeriti koliko bi nas doslo kopiranje, i koja je razlika u cijeni u odnosu na novu kopiraonu, jer ono, ako nije bitna razlika, mislim da je cak bolje da kopiranje prepustimo toj kopiraoni iz ovih razloga:
1. ionako bi placali za odrzavanje, za papir i za toner
2. netko treba stroj odrzavati, a u toj kopiraoni vec racunaju s time, mi sami bi morali to organizirati (a to kosta)
3. ako njima odnesete na kopiranje, manje stvar su vam sigurno gotove za sutradan (ili kako se dogovorite i ovisno kakvu guzvu imaju), da sami kopiramo, prvo treba doci na red, pa to skopirati = gubite svoje vrijeme koje mozete provesti uceci, ili s frendovima na kavi Mr. Green
4. ne znaju svi ljudi kopirati = dok netko skuzi kako kopirati, vi ste vec cijelu biljeznicu mogli skopirati cekajuci u redu, ili je opcija da netko kopira, sto povlaci placanje tog mjesta, jer tko bi htio 4free stajati tamo satima i cekati da netko donese biljeznize na kopiranje

suma sumarum:
* ako se zbilja stvar moze srediti da nas ispada cca 10tak lipa po kopiranju, onda bi se islo na opciju kopirke na faxu (cak mozemo ugovorom iznajmiti kopirku od nove kopiraone da ju oni odrzavaju, mi im pausalno placamo + toner papir i ostalo kako bi dogovorili - u slucaju da ne skupimo dovoljno love za kupiti kopriku.... )
* ako nejde, onda bi mogli u dogovor sa novom kopiraonom da ljudima sa math daju jos neki popust (na osnovu indexa or smth)

btw, moje osobno iskustvo sa ljudima u novoj kopiraoni je izuzetno dobro, sto se ne bi moglo reci da skriptarnicu (cisto da se zna da ne lupam bezveze sto se tice dogovaranja, jer sam sa novom kopiraonom, tj ljudima koji tamo rade vec ponesto i razgovarala u vezi kopiranja)

anamari (napisa):
Samo bih napomenula da u svom postu Krcko kaze da ce podrzati nabavku przilice ako ju predlozi studentska predstavnica u racunarskom centru. A njoj pak to moraju predloziti studenti. Dakle, ako zelite przilicu, nece se asistenti boriti za nju, nego morate to napraviti sami. Sto apsolutno podrzavam.
I onda na kraju, tko zeli kontaktirati studentsku predstavnicu u RC-u?


najmanji je problem kontaktirai predstavnicu (ocito meni to dobro ide Mr. Green)
samo par pitanja:
kako ta cura izgleda, tj tko je ta? Mr. Green
hocemo li prije kontaktiranja provesti ankteu da se vidi koliko je uopce ljudi zainteresirano za to, ili uzimamo zdravo za gotovo da je stvar u redu, i da poslije mozemo samo napisati obavijest da postoji przilica u tom i tom praktikumu na tom i tom stroju

btw, mislim da bi najbolje bilo da demosi sjede za tim masinama i da su oni ti koji prze... da se bar koliko toliko kontrolira protok stvari koje se prze (ono, nitko ne moze trivijalno kontrolirati demose, ali oni mogu ostale)
dodatni argument za to: demosi bi trebali znati prziti stvari, a da se prepusti nekome da to sam radi.... tko nije to nikad radio - moglo bi potrajati, doci do problema (cekanje na red i sl.)

dodatak:
ako ze primjeti neka nepravilnost u radu demosa:
npr, vi ste htjeli da vam naprzi novu verziju nekog programa kojeg ste skinuli sa neta (bio free ili trial) i rekao je da nema vremena, a onda se igrao na kompu, ili sebi przio ilegalne stvari - takvog demosa treba bez pogovora prijaviti da ga se sankcionira....

toliko od mene... za sada Mr. Green



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 14:03 ned, 2. 11. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]hocemo li prije kontaktiranja provesti ankteu da se vidi koliko je uopce ljudi zainteresirano za to, ili uzimamo zdravo za gotovo da je stvar u redu, i da poslije mozemo samo napisati obavijest da postoji przilica u tom i tom praktikumu na tom i tom stroju[/quote]

Cemu? Ovdje je vec nekoliko ljudi izrazilo tu zelju i to postovima, a ne pollom. A Steel je rekao da ce ju kontaktirati, pa neka to i napravi.... :)

[quote="Nesi"]dodatak:
ako ze primjeti neka nepravilnost u radu demosa:
npr, vi ste htjeli da vam naprzi novu verziju nekog programa kojeg ste skinuli sa neta (bio free ili trial) i rekao je da nema vremena, a onda se igrao na kompu, ili sebi przio ilegalne stvari - takvog demosa treba bez pogovora prijaviti da ga se sankcionira....[/quote]

Ta mogucnost postoji cak i na Forumu ([url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=879]ovdje[/url]), ali bas nije zazivjela (115 citanja, a ni jedan reply! :shock:). Studenti i dalje prigovaraju po hodnicima, ali ne zele cak ni "polujavno", a kamo li onako kako bi trebali: [i]face to face[/i] sa sefovima demosa.... :(

P.S. Slazem se da razgovarate s nekom fotokopiraonom. Bilo bi komplicirano ici na "svoju" kopirku. Ja sam prvi post na tu temu napisao vise kao primjer "to bi se moglo ovako", a manje kao prijedlog da fakat kupujete fotokopirku.... 8)
Nesi (napisa):
hocemo li prije kontaktiranja provesti ankteu da se vidi koliko je uopce ljudi zainteresirano za to, ili uzimamo zdravo za gotovo da je stvar u redu, i da poslije mozemo samo napisati obavijest da postoji przilica u tom i tom praktikumu na tom i tom stroju


Cemu? Ovdje je vec nekoliko ljudi izrazilo tu zelju i to postovima, a ne pollom. A Steel je rekao da ce ju kontaktirati, pa neka to i napravi.... Smile

Nesi (napisa):
dodatak:
ako ze primjeti neka nepravilnost u radu demosa:
npr, vi ste htjeli da vam naprzi novu verziju nekog programa kojeg ste skinuli sa neta (bio free ili trial) i rekao je da nema vremena, a onda se igrao na kompu, ili sebi przio ilegalne stvari - takvog demosa treba bez pogovora prijaviti da ga se sankcionira....


Ta mogucnost postoji cak i na Forumu (ovdje), ali bas nije zazivjela (115 citanja, a ni jedan reply! Shocked). Studenti i dalje prigovaraju po hodnicima, ali ne zele cak ni "polujavno", a kamo li onako kako bi trebali: face to face sa sefovima demosa.... Sad

P.S. Slazem se da razgovarate s nekom fotokopiraonom. Bilo bi komplicirano ici na "svoju" kopirku. Ja sam prvi post na tu temu napisao vise kao primjer "to bi se moglo ovako", a manje kao prijedlog da fakat kupujete fotokopirku.... Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3  Sljedeće
Stranica 2 / 3.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan