Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Formule
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Elementarna matematika 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
5ra
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 08. 2006. (21:34:08)
Postovi: (D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 31 - 21

PostPostano: 17:20 sub, 26. 5. 2007    Naslov: Formule Citirajte i odgovorite

Hoćemo li na drugom kolokviju smjeti koristit ove formule koje su na stranici elementarne matematike?
Hoćemo li na drugom kolokviju smjeti koristit ove formule koje su na stranici elementarne matematike?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
rafaelm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 12. 2006. (13:30:11)
Postovi: (21F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
76 = 86 - 10
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 20:38 sub, 26. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

mislim da hocemo, tko bi to sve moga nauciti...
mislim da hocemo, tko bi to sve moga nauciti...



_________________
Rafael Mrđen
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
ivanzub
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 02. 2006. (11:16:46)
Postovi: (CC)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 3

PostPostano: 20:53 sub, 26. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

nama je asistentica rekla da necemo moc imat formule.i da ce mozda na kolokvij napisat neke formule koje su kao teze za zapamtit.
nama je asistentica rekla da necemo moc imat formule.i da ce mozda na kolokvij napisat neke formule koje su kao teze za zapamtit.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Blizzard
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 10. 2006. (20:17:17)
Postovi: (121)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
99 = 112 - 13
Lokacija: u sjeni....

PostPostano: 22:16 sub, 26. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mislim da je i nama asistent rekao da namo bilo kakva pomagala, dakle uključujući tablice vjerojatno neće biti dozvoljena :cry:
Mislim da je i nama asistent rekao da namo bilo kakva pomagala, dakle uključujući tablice vjerojatno neće biti dozvoljena Crying or Very sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Nori
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2006. (18:41:07)
Postovi: (E5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
22 = 34 - 12

PostPostano: 13:16 ned, 27. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

ma dajte...to je brutalno...tko ce ono sve zapamtiti....previse je toga...
ne kuzim zasto bi skodile formule, pa i proslih godina su ih smjeli imati?! :o
ma dajte...to je brutalno...tko ce ono sve zapamtiti....previse je toga...
ne kuzim zasto bi skodile formule, pa i proslih godina su ih smjeli imati?! Surprised


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tp
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 12. 2005. (16:46:01)
Postovi: (1F2)16
Sarma = la pohva - posuda
78 = 91 - 13

PostPostano: 17:00 ned, 27. 5. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Vjerojatno ce i ove godine biti kao i prosle napisano nekoliko formula iz konika koje vam trebaju na kolokviju, to se zapravo svodi na uvjet dodira pravca i konike i jednadzbu polare (tangente). Sve ostalo iz konika u principu trebate znati, a formule s pravcima i ravninama ionako morate znati izvesti ako vam trebaju.
To je u cilju poticanja razmisljanja i smanjivanja prepisivanja (ili obratno?).
Vjerojatno ce i ove godine biti kao i prosle napisano nekoliko formula iz konika koje vam trebaju na kolokviju, to se zapravo svodi na uvjet dodira pravca i konike i jednadzbu polare (tangente). Sve ostalo iz konika u principu trebate znati, a formule s pravcima i ravninama ionako morate znati izvesti ako vam trebaju.
To je u cilju poticanja razmisljanja i smanjivanja prepisivanja (ili obratno?).


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 11:42 pon, 18. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Je li se štogod promijenilo što se tiče formula?

I da li možemo iskoristit formulu za npr. kut između pravaca ili neku udaljenost pravaca bez navođenja dokaza?
Je li se štogod promijenilo što se tiče formula?

I da li možemo iskoristit formulu za npr. kut između pravaca ili neku udaljenost pravaca bez navođenja dokaza?



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
ivanzub
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 02. 2006. (11:16:46)
Postovi: (CC)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 3

PostPostano: 14:34 pon, 18. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

nije valjda da moramo svaku formulu izvodit! to nema smisla.
nije valjda da moramo svaku formulu izvodit! to nema smisla.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ma
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 01. 2007. (12:06:50)
Postovi: (347)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
58 = 89 - 31

PostPostano: 15:08 pon, 18. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ivanzub"]nije valjda da moramo svaku formulu izvodit! to nema smisla.[/quote]

sigurno da nema :) . pitanje je samo hoće li nam na kolokviju biti napisane (bar neke) formule, ili ćemo ih morati sve naučiti napamet :roll:
ivanzub (napisa):
nije valjda da moramo svaku formulu izvodit! to nema smisla.


sigurno da nema Smile . pitanje je samo hoće li nam na kolokviju biti napisane (bar neke) formule, ili ćemo ih morati sve naučiti napamet Rolling Eyes



_________________
ima let u finish
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 16:39 pon, 18. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Rečeno je da (asistentica radovčić) da će na kol bit napisane formule za uvjet dodira...pa reko hvala, baš su nam najjednostavnije dali, koje već i ptice na granama znaju...

A koliko poznajemo ljude iz elementarne mogli bi i iskrižat zadatak gdje upotrijebimo formulu tek tako, sa izlikom 'otkud vam to?'...ne bi me ništa čudilo...

Zato pitam - hoće li trebat uz korištenje neke formule trebat stavit argumentaciju zašto baš ta formula???
Rečeno je da (asistentica radovčić) da će na kol bit napisane formule za uvjet dodira...pa reko hvala, baš su nam najjednostavnije dali, koje već i ptice na granama znaju...

A koliko poznajemo ljude iz elementarne mogli bi i iskrižat zadatak gdje upotrijebimo formulu tek tako, sa izlikom 'otkud vam to?'...ne bi me ništa čudilo...

Zato pitam - hoće li trebat uz korištenje neke formule trebat stavit argumentaciju zašto baš ta formula???



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
ma
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 01. 2007. (12:06:50)
Postovi: (347)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
58 = 89 - 31

PostPostano: 17:34 pon, 18. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Luuka"]Rečeno je da (asistentica radovčić) da će na kol bit napisane formule za uvjet dodira...pa reko hvala, baš su nam najjednostavnije dali, koje već i ptice na granama znaju...[/quote]
:D možda. a koje još imaš uostalom?
[quote="Luuka"]A koliko poznajemo ljude iz elementarne mogli bi i iskrižat zadatak gdje upotrijebimo formulu tek tako, sa izlikom 'otkud vam to?'...ne bi me ništa čudilo...[/quote]
:x hej! tako smiješ pričat tek nakon kolokvija. :lol:
[quote="Luuka"]Zato pitam - hoće li trebat uz korištenje neke formule trebat stavit argumentaciju zašto baš ta formula???[/quote]
ne kužim. nije li točno rješenje najbolja argumentacija zašto koristiš neku formulu? zašto misliš da se trebaš opravdavat? nadam se da nisu tako rigorozni. :2gunfire:
Luuka (napisa):
Rečeno je da (asistentica radovčić) da će na kol bit napisane formule za uvjet dodira...pa reko hvala, baš su nam najjednostavnije dali, koje već i ptice na granama znaju...

Very Happy možda. a koje još imaš uostalom?
Luuka (napisa):
A koliko poznajemo ljude iz elementarne mogli bi i iskrižat zadatak gdje upotrijebimo formulu tek tako, sa izlikom 'otkud vam to?'...ne bi me ništa čudilo...

Mad hej! tako smiješ pričat tek nakon kolokvija. Laughing
Luuka (napisa):
Zato pitam - hoće li trebat uz korištenje neke formule trebat stavit argumentaciju zašto baš ta formula???

ne kužim. nije li točno rješenje najbolja argumentacija zašto koristiš neku formulu? zašto misliš da se trebaš opravdavat? nadam se da nisu tako rigorozni. #2gunfire



_________________
ima let u finish
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 17:59 pon, 18. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

što se tiče elementarne, do sad su dosta cjepidlačili tak da...nikad se ne zna...

a mislio sam na argumentaciju tipa 'ova formula tako izgleda jer...' . Jer nije baš da mi to intuitivno dolazi pod sasvim trivijalan zaključak...npr ona formula za udaljenost 2 mimoilazna prafca...

a naravno da znam zašto koju formulu koristim u zadatku...pa šta će mi formula za kut ako trebam udaljenost... :roll:
što se tiče elementarne, do sad su dosta cjepidlačili tak da...nikad se ne zna...

a mislio sam na argumentaciju tipa 'ova formula tako izgleda jer...' . Jer nije baš da mi to intuitivno dolazi pod sasvim trivijalan zaključak...npr ona formula za udaljenost 2 mimoilazna prafca...

a naravno da znam zašto koju formulu koristim u zadatku...pa šta će mi formula za kut ako trebam udaljenost... Rolling Eyes



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
tp
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 12. 2005. (16:46:01)
Postovi: (1F2)16
Sarma = la pohva - posuda
78 = 91 - 13

PostPostano: 11:56 uto, 19. 6. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Luuka"]Je li se štogod promijenilo što se tiče formula?

I da li možemo iskoristit formulu za npr. kut između pravaca ili neku udaljenost pravaca bez navođenja dokaza?[/quote]


Nije se nista promijenilo. Sve formule trebate znati, a formule za uvjet dodira cemo vam napisati ako budu trebale. Formulu koju koristite mozete i samo navesti, ali u vasem je interesu da je znate i izvesti jer je izvodjenje i primjena s razumijevanjem za formule koje su koristene u EM2 prakticki ekvivalentno.

Ako smatrate da vam je zadatak potpuno tocan, ali nije priznat, uvijek se mozete zaliti. Ako vam zadatak nije tocan, ali mislite da zasluzujete vise bodova, to ovisi iskljucivo o kriterijima asistenta/asistentice koji je zadatak ispravljao.

Sto manje obrazlozenja napisete u zadatku veca je vjerojatnost da cete ukoliko pogrijesite dobiti manje bodova. Ako netko napise obrazlozenu formulu i onda mu se u racunu negdje potkrade greska, sigurno cu to blagohotnije gledati nego ako netko napise samo formulu i onda krivo uvrsti brojeve iz cega nije jasno je li tu formulu uopce shvatio.
Luuka (napisa):
Je li se štogod promijenilo što se tiče formula?

I da li možemo iskoristit formulu za npr. kut između pravaca ili neku udaljenost pravaca bez navođenja dokaza?



Nije se nista promijenilo. Sve formule trebate znati, a formule za uvjet dodira cemo vam napisati ako budu trebale. Formulu koju koristite mozete i samo navesti, ali u vasem je interesu da je znate i izvesti jer je izvodjenje i primjena s razumijevanjem za formule koje su koristene u EM2 prakticki ekvivalentno.

Ako smatrate da vam je zadatak potpuno tocan, ali nije priznat, uvijek se mozete zaliti. Ako vam zadatak nije tocan, ali mislite da zasluzujete vise bodova, to ovisi iskljucivo o kriterijima asistenta/asistentice koji je zadatak ispravljao.

Sto manje obrazlozenja napisete u zadatku veca je vjerojatnost da cete ukoliko pogrijesite dobiti manje bodova. Ako netko napise obrazlozenu formulu i onda mu se u racunu negdje potkrade greska, sigurno cu to blagohotnije gledati nego ako netko napise samo formulu i onda krivo uvrsti brojeve iz cega nije jasno je li tu formulu uopce shvatio.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Elementarna matematika 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan