Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Računarski smjer - FER ili PMF ?

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
aenima
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 09. 2004. (17:03:42)
Postovi: (57)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 20:45 ned, 14. 10. 2007    Naslov: Računarski smjer - FER ili PMF ? Citirajte i odgovorite

Kao sto naslov nalaze, diplomski studij racunarstva je isplativije studirati na feru ili pmf ?

Obrazlozenje molim.
Kao sto naslov nalaze, diplomski studij racunarstva je isplativije studirati na feru ili pmf ?

Obrazlozenje molim.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 22:01 ned, 14. 10. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Teško da ćeš dobiti objektivan odgovor na forumu na kojem dominiraju studenti PMF-MOa i koji uglavnom nemaju pojma o tome kako se studij računarstva izvodi na FERu.

I ovisi o tome što ti smatraš "isplativim".
Teško da ćeš dobiti objektivan odgovor na forumu na kojem dominiraju studenti PMF-MOa i koji uglavnom nemaju pojma o tome kako se studij računarstva izvodi na FERu.

I ovisi o tome što ti smatraš "isplativim".



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
osvetnik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 04. 2007. (16:46:27)
Postovi: (80)16
Sarma = la pohva - posuda
-6 = 6 - 12

PostPostano: 22:34 ned, 14. 10. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

ne studiram računarstvo, ali studiram oba faksa...

glavno pitanje je što te zanima? da li te zanima programiranje ili računarstvo opcenito?
iskreno, preporucio bih ti FER ako zelis uciti jer mozes puno puno nauciti... ujedno imas i brojne druge smjerove i njihove izborne tako da imaš širok spektar opcija...

ono sto ti mogu reci jest da znam mnoge racunarce s FERa koji se zale da nisu naucili dovoljno... to je zato sto dolaze na faks uciti programirati (i ja sam isto tak dosao na FER), a njihov pogled na to sto je tocno programiranje je dosta iskrivljen... ono na sto oni ciljaju (web dizajn, odrzavanje sustava kao admin i tome slicni IT šljakerski poslovi) se uci iz knjige i specijaliziranih tecajeva (Cisco, Oracle itd itd) dok na faksu dobijas puno šire znanje i učiš učiti ... cisto da ti približim što znači učiti učiti... mi smo iz predmeta Algoritmi i metode optimizacije dobili zadatak koji smo morali napraviti u Javi (za potpis)... a nitko od nas nije vidio Javu do tada...
mogu ti reci da smo je vrlo vrlo brzo pohvatali (barem to sto nam je trebalo)... i to ti faks nudi... sistem razmisljanja... a dalje je na tebi da odlucis sto ces s tim

za bolji uvid u racunarstvo na FERu preporucam newsgrupu hr.org.fer i popis predmeta na stablu studija računarstvo na www.fer.hr

a za uvid u PMFov program si na pravom mjestu... nazalost ne mogu ti pomoci jer ne znam kak je tu :)
ne studiram računarstvo, ali studiram oba faksa...

glavno pitanje je što te zanima? da li te zanima programiranje ili računarstvo opcenito?
iskreno, preporucio bih ti FER ako zelis uciti jer mozes puno puno nauciti... ujedno imas i brojne druge smjerove i njihove izborne tako da imaš širok spektar opcija...

ono sto ti mogu reci jest da znam mnoge racunarce s FERa koji se zale da nisu naucili dovoljno... to je zato sto dolaze na faks uciti programirati (i ja sam isto tak dosao na FER), a njihov pogled na to sto je tocno programiranje je dosta iskrivljen... ono na sto oni ciljaju (web dizajn, odrzavanje sustava kao admin i tome slicni IT šljakerski poslovi) se uci iz knjige i specijaliziranih tecajeva (Cisco, Oracle itd itd) dok na faksu dobijas puno šire znanje i učiš učiti ... cisto da ti približim što znači učiti učiti... mi smo iz predmeta Algoritmi i metode optimizacije dobili zadatak koji smo morali napraviti u Javi (za potpis)... a nitko od nas nije vidio Javu do tada...
mogu ti reci da smo je vrlo vrlo brzo pohvatali (barem to sto nam je trebalo)... i to ti faks nudi... sistem razmisljanja... a dalje je na tebi da odlucis sto ces s tim

za bolji uvid u racunarstvo na FERu preporucam newsgrupu hr.org.fer i popis predmeta na stablu studija računarstvo na www.fer.hr

a za uvid u PMFov program si na pravom mjestu... nazalost ne mogu ti pomoci jer ne znam kak je tu Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 23:28 ned, 14. 10. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jos jedna otezavajuca okolnost za davanje objektivnih odgovora je sto govorimo o studijima koji se nikada prije nisu izvodili. Diplomski studiji krecu tek 2008./2009. Studijski program za PMF-MO mozes procitati [url=http://www.math.hr/Default.aspx?art=2011]ovdje[/url]. Tako je stvar zamisljena, a kako ce izgledati u praksi tesko je reci unaprijed. U tijeku je preciziranje pravila razredbenog postupka i upisa. Analize pokazuju da ce za diplomski studij "Racunarstvo i matematika" biti interesa. Ocekuje se njegovo pokretanje vec iduce akademske godine. Inace, mislim da necemo imati dovoljno kandidata za pokretanje svih 7 diplomskih studija (a bome ni resursa).

Mozda bi osim FER-a i PMF-MO mogao razmisliti i o diplomskom studiju na FOI-u u Varazdinu ([url=http://www.foi.hr/studiji/studiji_d.html]klik[/url]).
Jos jedna otezavajuca okolnost za davanje objektivnih odgovora je sto govorimo o studijima koji se nikada prije nisu izvodili. Diplomski studiji krecu tek 2008./2009. Studijski program za PMF-MO mozes procitati ovdje. Tako je stvar zamisljena, a kako ce izgledati u praksi tesko je reci unaprijed. U tijeku je preciziranje pravila razredbenog postupka i upisa. Analize pokazuju da ce za diplomski studij "Racunarstvo i matematika" biti interesa. Ocekuje se njegovo pokretanje vec iduce akademske godine. Inace, mislim da necemo imati dovoljno kandidata za pokretanje svih 7 diplomskih studija (a bome ni resursa).

Mozda bi osim FER-a i PMF-MO mogao razmisliti i o diplomskom studiju na FOI-u u Varazdinu (klik).



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
marijap
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 06. 2006. (19:04:40)
Postovi: (209)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
33 = 49 - 16
Lokacija: zg

PostPostano: 16:28 pon, 15. 10. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Ocekuje se njegovo pokretanje vec iduce akademske godine. Inace, mislim da necemo imati dovoljno kandidata za pokretanje svih 7 diplomskih studija (a bome ni resursa).[/quote]
:shock:
A jeL se smije znati za koje smjerove postoje predviđanja da možda neće ići iduće godine? Što se tiče nenastavničkih smjerova...
krcko (napisa):
Ocekuje se njegovo pokretanje vec iduce akademske godine. Inace, mislim da necemo imati dovoljno kandidata za pokretanje svih 7 diplomskih studija (a bome ni resursa).

Shocked
A jeL se smije znati za koje smjerove postoje predviđanja da možda neće ići iduće godine? Što se tiče nenastavničkih smjerova...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 20:34 pon, 15. 10. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

To su samo moje crne prognoze. Sasvim je moguce da ce ici svih 7 diplomskih studija, milom ili silom. Mozda su na Bioloskom odsjeku usavrsili metode kloniranja pa nas do sljedece godine udvostruce. A problem prostora bi se rijesio tako da klonovi rade nocu :)
:mumija: :mumija: :mumija: :mumija: :mumija:
To su samo moje crne prognoze. Sasvim je moguce da ce ici svih 7 diplomskih studija, milom ili silom. Mozda su na Bioloskom odsjeku usavrsili metode kloniranja pa nas do sljedece godine udvostruce. A problem prostora bi se rijesio tako da klonovi rade nocu Smile
Mumija Mumija Mumija Mumija Mumija



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan