Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

makroekonomika - pismeni ispit
Idite na 1, 2, 3, 4  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji siročići (oni koji nemaju svoj podforum) -> Kolegiji vezani uz ekonomiju i financije
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Gost






PostPostano: 16:48 čet, 23. 8. 2007    Naslov: makroekonomika - pismeni ispit Citirajte i odgovorite

U pismenom se normalno pojavljuju poglavlja "Očekivanja" i "Otvorena privreda"?

Pitam, jer je meni na dva roka nešto iskrižano pa mi nije jasno je li nešto od toga izbačeno, kao što je "Nacionalno računovodstvo"...


Hvala!
U pismenom se normalno pojavljuju poglavlja "Očekivanja" i "Otvorena privreda"?

Pitam, jer je meni na dva roka nešto iskrižano pa mi nije jasno je li nešto od toga izbačeno, kao što je "Nacionalno računovodstvo"...


Hvala!


[Vrh]
D4rk0
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 07. 2005. (11:06:37)
Postovi: (170)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-7 = 34 - 41
Lokacija: Nitko ne zna... Ziher mi je dobro di god da jesam ;)

PostPostano: 16:31 sri, 29. 8. 2007    Naslov: Re: makroekonomika - pismeni ispit Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]U pismenom se normalno pojavljuju poglavlja "Očekivanja" i "Otvorena privreda"?

Pitam, jer je meni na dva roka nešto iskrižano pa mi nije jasno je li nešto od toga izbačeno, kao što je "Nacionalno računovodstvo"...


Hvala![/quote]yes... normalno se pojavljuju...
Anonymous (napisa):
U pismenom se normalno pojavljuju poglavlja "Očekivanja" i "Otvorena privreda"?

Pitam, jer je meni na dva roka nešto iskrižano pa mi nije jasno je li nešto od toga izbačeno, kao što je "Nacionalno računovodstvo"...


Hvala!
yes... normalno se pojavljuju...



_________________
www.spreha.net
Ljudski je griješiti, ali osjećaj je božanski...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
Gost






PostPostano: 8:06 čet, 30. 8. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

:lol: Hvala... Ma i mislila sam, ali nadala sam se drugačijem. :)

Jesi li ti bio na ispitu u ljetnom roku? Je li bilo kakvih iznenađenja?
Laughing Hvala... Ma i mislila sam, ali nadala sam se drugačijem. Smile

Jesi li ti bio na ispitu u ljetnom roku? Je li bilo kakvih iznenađenja?


[Vrh]
Gost






PostPostano: 20:05 čet, 30. 8. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nekidan sam došao do nekoliko rokova iz makroekonomije ali ne piše datum pa ne znam jesu li noviji ili ne.Zapravo ono što me zanima je je li praksa prof. Cote da u rokovima daje nekoliko pitanja od kojih sami biramo na koje odgovaramo.
Nekidan sam došao do nekoliko rokova iz makroekonomije ali ne piše datum pa ne znam jesu li noviji ili ne.Zapravo ono što me zanima je je li praksa prof. Cote da u rokovima daje nekoliko pitanja od kojih sami biramo na koje odgovaramo.


[Vrh]
Gost






PostPostano: 21:30 čet, 30. 8. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da, tako uvijek bude (bilo je i na kolokvijima).

A zna li itko koji su kriteriji za prolaz ili ocjenjivanje?

Koliko sam shvatila, za prolaz se mora odgovoriti na pitanje iz svakog od pet poglavlja poglavlje. A ako se to učini (i bude točno, a valjda će biti ako se nauči), onda se može dobiti jedino 5 :lol:
Nije mi jasno... :?
Da, tako uvijek bude (bilo je i na kolokvijima).

A zna li itko koji su kriteriji za prolaz ili ocjenjivanje?

Koliko sam shvatila, za prolaz se mora odgovoriti na pitanje iz svakog od pet poglavlja poglavlje. A ako se to učini (i bude točno, a valjda će biti ako se nauči), onda se može dobiti jedino 5 Laughing
Nije mi jasno... Confused


[Vrh]
Gost






PostPostano: 10:05 sub, 1. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Trebamo li u četvrtak na ekonomiju nositi prijavnice (za slučaj da prođemo pismeni :D), ili je dovoljna prijava na studomatu? Ako trebamo, gdje ih nabaviti, budući da naša skriptarnica ne radi :?:
Trebamo li u četvrtak na ekonomiju nositi prijavnice (za slučaj da prođemo pismeni Very Happy), ili je dovoljna prijava na studomatu? Ako trebamo, gdje ih nabaviti, budući da naša skriptarnica ne radi Question


[Vrh]
Gost






PostPostano: 9:56 sri, 5. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zar stvarno nitko ne zna odgovor na gore postavljeno pitanje? :cry:
Ovo u vezi prijavnica...
Zar stvarno nitko ne zna odgovor na gore postavljeno pitanje? Crying or Very sad
Ovo u vezi prijavnica...


[Vrh]
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 10:15 sri, 5. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

AFAIK, prijavnice Matematike mogu se kupiti samo u nasoj skriptarnici. :? Pitaj svoje kolege; mozda netko ima koju "viska". :)
AFAIK, prijavnice Matematike mogu se kupiti samo u nasoj skriptarnici. Confused Pitaj svoje kolege; mozda netko ima koju "viska". Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
D4rk0
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 07. 2005. (11:06:37)
Postovi: (170)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-7 = 34 - 41
Lokacija: Nitko ne zna... Ziher mi je dobro di god da jesam ;)

PostPostano: 11:17 sri, 5. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]Zar stvarno nitko ne zna odgovor na gore postavljeno pitanje? :cry:
Ovo u vezi prijavnica...[/quote]ma ja sam prilično siguran da ne treba nikakva prijavnica :) a i da treba pa neće ti propasti ispit... donijet ćeš mu prijavnicu naknadno i bok...
Anonymous (napisa):
Zar stvarno nitko ne zna odgovor na gore postavljeno pitanje? Crying or Very sad
Ovo u vezi prijavnica...
ma ja sam prilično siguran da ne treba nikakva prijavnica Smile a i da treba pa neće ti propasti ispit... donijet ćeš mu prijavnicu naknadno i bok...



_________________
www.spreha.net
Ljudski je griješiti, ali osjećaj je božanski...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
Gost






PostPostano: 12:59 sri, 5. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nabavih prijavnicu na našem faksu, skriptarnica ipak radi :oops:

Hvala vam obojici! :)
Nabavih prijavnicu na našem faksu, skriptarnica ipak radi Embarassed

Hvala vam obojici! Smile


[Vrh]
totenkopf
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 10. 2006. (19:43:47)
Postovi: (1F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Zg

PostPostano: 19:38 pon, 10. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako sam dobro razumio u pismenima se više ne pojavljuje nacionalno računovodstvo, pa bih molio kolege koje su nedavno izlazili na ovaj ispit da kažu što prof. stavlja umjesto te skupine pitanja.
Ako sam dobro razumio u pismenima se više ne pojavljuje nacionalno računovodstvo, pa bih molio kolege koje su nedavno izlazili na ovaj ispit da kažu što prof. stavlja umjesto te skupine pitanja.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 01. 2005. (20:41:07)
Postovi: (89)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 0

PostPostano: 18:26 uto, 11. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne stavlja ništa umjesto tog poglavlja, ali broj pitanja je povećan na 10 (u starim rokovima ima po 6 pitanja, ako se ne varam), a pitanja su skoro identična pa je malo teže stići odgovoriti na sve :?

U odnosu na stare rokove (iz 2004.), i u kratkom, i u srednjem, i u dugom roku pitanja su skoro ista, s tim da u srednjem roku Phillipsova krivulja nije dana za izbor između ostalih pitanja, nego je samo unutar nje dan izbor između dva pitanja (mora se na nju odgovoriti).

Dakle, u prvom dijelu pismenog ima 4 pitanja na koja se treba odgovoriti.

U drugom dijelu, kod Očekivanja se, uz ona iz starih rokova, pojavilo još i pitanje: "Objasnite utjecaj rentalnog troška kapitala na f-ju investicija. Objasnite pojam rentalnog troška kapitala."

E sad... Otvorena privreda... Tu je najveća promjena; treba se odgovoriti na 4 pitanja. Koliko sam primijetila, novo pitanje je J-krivulja - treba je objasniti.
Također i: - Na AS-AD modelu u uvjetima fiksnog nominalnog deviznog tečaja objasnite proces prilagođavanja realnog deviznog tečaja u srednjem roku.
- Objasnite kretanje tečaja u režimu fluktirajućeg tečaja.


Uspoređivala sam zadnji rok s rokovima iz 2004. god, ne znam otkad je tako.


Nadam se da nisam nešto propustila, ali to je uglavnom to.


Sretno s vremenom na ispitu ;)
Ne stavlja ništa umjesto tog poglavlja, ali broj pitanja je povećan na 10 (u starim rokovima ima po 6 pitanja, ako se ne varam), a pitanja su skoro identična pa je malo teže stići odgovoriti na sve Confused

U odnosu na stare rokove (iz 2004.), i u kratkom, i u srednjem, i u dugom roku pitanja su skoro ista, s tim da u srednjem roku Phillipsova krivulja nije dana za izbor između ostalih pitanja, nego je samo unutar nje dan izbor između dva pitanja (mora se na nju odgovoriti).

Dakle, u prvom dijelu pismenog ima 4 pitanja na koja se treba odgovoriti.

U drugom dijelu, kod Očekivanja se, uz ona iz starih rokova, pojavilo još i pitanje: "Objasnite utjecaj rentalnog troška kapitala na f-ju investicija. Objasnite pojam rentalnog troška kapitala."

E sad... Otvorena privreda... Tu je najveća promjena; treba se odgovoriti na 4 pitanja. Koliko sam primijetila, novo pitanje je J-krivulja - treba je objasniti.
Također i: - Na AS-AD modelu u uvjetima fiksnog nominalnog deviznog tečaja objasnite proces prilagođavanja realnog deviznog tečaja u srednjem roku.
- Objasnite kretanje tečaja u režimu fluktirajućeg tečaja.


Uspoređivala sam zadnji rok s rokovima iz 2004. god, ne znam otkad je tako.


Nadam se da nisam nešto propustila, ali to je uglavnom to.


Sretno s vremenom na ispitu Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
totenkopf
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 10. 2006. (19:43:47)
Postovi: (1F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Zg

PostPostano: 19:44 uto, 11. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zahvaljujem kolegici na iscrpnom odgovoru :D .

Btw koliko dugo se piše standardno 2 sata ili vše.Ako je povećan broj pitanja za skoro duplo trebalo bi tražit više vremena.
Zahvaljujem kolegici na iscrpnom odgovoru Very Happy .

Btw koliko dugo se piše standardno 2 sata ili vše.Ako je povećan broj pitanja za skoro duplo trebalo bi tražit više vremena.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 01. 2005. (20:41:07)
Postovi: (89)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 0

PostPostano: 11:26 sri, 12. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da, vremena je isto - 2h.
Ni meni nije jasno kako je to moguće, ali tako je :(

Ja sam stigla odgovoriti na samo 6 pitanja. Stigla bih i na sedmo, da nisam jedno cijelo pitanje krivo odgovarala i to skužila kad sam ga dovršila :lol:

Vjerojatno nisam stigla zbog toga što sam se trudila izbjegavati kratice (nisam znala kako profesor gleda na to) i očito da sam bila preopširna.
Pokušajte što više skratiti odgovore (dobro, ne sad na pola stranice).

Nema na čemu :)
Da, vremena je isto - 2h.
Ni meni nije jasno kako je to moguće, ali tako je Sad

Ja sam stigla odgovoriti na samo 6 pitanja. Stigla bih i na sedmo, da nisam jedno cijelo pitanje krivo odgovarala i to skužila kad sam ga dovršila Laughing

Vjerojatno nisam stigla zbog toga što sam se trudila izbjegavati kratice (nisam znala kako profesor gleda na to) i očito da sam bila preopširna.
Pokušajte što više skratiti odgovore (dobro, ne sad na pola stranice).

Nema na čemu Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
totenkopf
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 10. 2006. (19:43:47)
Postovi: (1F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Zg

PostPostano: 21:08 sri, 12. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Još me zanima ako bi netko bio voljan prokomentirati da li je potrebno odgovoriti na sve skupine pitanja;naime nekoliko postova prije kolegica je rekla da treba odgovoriti na bar jedno pitanje iz svake skupine za pozitivnu ocjenu pa se onda valjda ocjenjuje točnost opširnost itd.
Ja se ne sjećam da je prof. spominjao takve kriterije za kolokvije (samo da treba skupit preko 60% za prolaz) pa sad nisam siguran što zapravo vrijedi.
Još me zanima ako bi netko bio voljan prokomentirati da li je potrebno odgovoriti na sve skupine pitanja;naime nekoliko postova prije kolegica je rekla da treba odgovoriti na bar jedno pitanje iz svake skupine za pozitivnu ocjenu pa se onda valjda ocjenjuje točnost opširnost itd.
Ja se ne sjećam da je prof. spominjao takve kriterije za kolokvije (samo da treba skupit preko 60% za prolaz) pa sad nisam siguran što zapravo vrijedi.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 01. 2005. (20:41:07)
Postovi: (89)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 0

PostPostano: 15:02 čet, 13. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne treba.

Čula sam da treba zadovoljiti oba dijela pismenog (do i od Očekivanja), u smislu da se riješe iz oba dijela po 3 zadatka pa ispada da je 60% za prolaz.

Ali...
Kao što sam već bila napisala, ja sam odgovorila na samo njih 6 (ostala 4 nisam ni taknula) i prošla sam. Sa svojih 60 bodova dobila sam 3, tako da ipak 60% izgleda nije samo za prolaz. Hm...
Ne treba.

Čula sam da treba zadovoljiti oba dijela pismenog (do i od Očekivanja), u smislu da se riješe iz oba dijela po 3 zadatka pa ispada da je 60% za prolaz.

Ali...
Kao što sam već bila napisala, ja sam odgovorila na samo njih 6 (ostala 4 nisam ni taknula) i prošla sam. Sa svojih 60 bodova dobila sam 3, tako da ipak 60% izgleda nije samo za prolaz. Hm...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 15:27 sub, 15. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Bila bih zahvalna ak neko ko je bio na zadnjem ili predzadnjem roku iz makro može stavit pismene na net ili ih ostavit u skriptarnici :)
unaprijed hvala!
Bila bih zahvalna ak neko ko je bio na zadnjem ili predzadnjem roku iz makro može stavit pismene na net ili ih ostavit u skriptarnici Smile
unaprijed hvala!


[Vrh]
Gost






PostPostano: 13:56 uto, 25. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Obavijest:

Rezultati danasnjeg (25.9.2007.) pismenog bit ce u petak (28.9.2007.) u 9h, naravno, na ekonomskom faxu.

Pozdrav!
Obavijest:

Rezultati danasnjeg (25.9.2007.) pismenog bit ce u petak (28.9.2007.) u 9h, naravno, na ekonomskom faxu.

Pozdrav!


[Vrh]
Ema
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 02. 2005. (12:44:59)
Postovi: (9C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 0

PostPostano: 21:14 sri, 21. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

jel to znaci da 22. i sljedeca poglavlja ne moramo uciti?
hvala
jel to znaci da 22. i sljedeca poglavlja ne moramo uciti?
hvala


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vili
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 06. 2005. (22:40:59)
Postovi: (14A)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
31 = 55 - 24
Lokacija: Keglić

PostPostano: 8:43 čet, 22. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa možeš učiti ako te zanima, ali te to nitko neće pitati :D

Dakle, moraš naučiti zaključno sa 21. poglavljem (završiti otvorenu privredu), a od 22. nadalje (poremećaji) ne treba znati.

Sretno na makro :wave:
Pa možeš učiti ako te zanima, ali te to nitko neće pitati Very Happy

Dakle, moraš naučiti zaključno sa 21. poglavljem (završiti otvorenu privredu), a od 22. nadalje (poremećaji) ne treba znati.

Sretno na makro Wave


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji siročići (oni koji nemaju svoj podforum) -> Kolegiji vezani uz ekonomiju i financije Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3, 4  Sljedeće
Stranica 1 / 4.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan