Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Prosvjed
Idite na 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 11:50 uto, 11. 9. 2007    Naslov: Prosvjed Citirajte i odgovorite

Na faksu i u okolici osvanuli su plakati koji pozivaju studente na prosvjed. Malo vise informacija pise na ovoj adresi ("polinkanoj" na plakatima):
http://sfus.blog.hr/
Meni stvar djeluje prilicno zbunjujuce, nije mi bas jasno sto se zeli postici prosvjedom. Zapravo me najvise zanima zasto nitko ne prica o tome (ovdje).
Na faksu i u okolici osvanuli su plakati koji pozivaju studente na prosvjed. Malo vise informacija pise na ovoj adresi ("polinkanoj" na plakatima):
http://sfus.blog.hr/
Meni stvar djeluje prilicno zbunjujuce, nije mi bas jasno sto se zeli postici prosvjedom. Zapravo me najvise zanima zasto nitko ne prica o tome (ovdje).



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
grrrga
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 11. 2006. (12:15:43)
Postovi: (1F)16
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 2 - 5

PostPostano: 13:16 uto, 11. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa... istina je da je malo zbrkano sve skupa jer studenti koji nisu polozili sve kolegije jos uvijek ne znaju sto sve mogu upisati i sto npr., iako su poceli upisi, ne znamo kako ce biti organiziran izborni modul racunarstvo, ali ionako se ne prosvjeduje zbog toga. Ne razumijem sto se ima prosvjedovati pred zgradom matematike... :roll: Nije matematika jedini fakultet koji provodi Bolognu i bilo je, po mojem misljenju, dovoljno rokova. Mislim, ako netko nije u stanju poloziti ispit iz 3. ili 4. pokusaja, onda bi se trebao zapitati... I BTW, FER ima puno rigoroziju Bolognu pa se nitko ne zali...
Pa... istina je da je malo zbrkano sve skupa jer studenti koji nisu polozili sve kolegije jos uvijek ne znaju sto sve mogu upisati i sto npr., iako su poceli upisi, ne znamo kako ce biti organiziran izborni modul racunarstvo, ali ionako se ne prosvjeduje zbog toga. Ne razumijem sto se ima prosvjedovati pred zgradom matematike... Rolling Eyes Nije matematika jedini fakultet koji provodi Bolognu i bilo je, po mojem misljenju, dovoljno rokova. Mislim, ako netko nije u stanju poloziti ispit iz 3. ili 4. pokusaja, onda bi se trebao zapitati... I BTW, FER ima puno rigoroziju Bolognu pa se nitko ne zali...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
~sanja~
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 07. 2006. (20:06:20)
Postovi: (1A)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 1

PostPostano: 13:27 uto, 11. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

3 ili 4 pokušaja??! na kojem faksu ti studiras? ili nisi bolognac ili si u gadnoj zabludi... a za fer, koliko znam oni nemaju usmeni tako da se tu vise nema nista za reci...
3 ili 4 pokušaja??! na kojem faksu ti studiras? ili nisi bolognac ili si u gadnoj zabludi... a za fer, koliko znam oni nemaju usmeni tako da se tu vise nema nista za reci...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
marijap
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 06. 2006. (19:04:40)
Postovi: (209)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
33 = 49 - 16
Lokacija: zg

PostPostano: 13:32 uto, 11. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nije baš direktno vezano uz prosvjed, ali me baš zanima jeL bolja prolaznost nas prvih bolonjskih brucoša ili onih koji su upravo završili 1. godinu?
S obzirom da se sistem nastave i polaganja malo bio promijenio...
JeL itko službeno računa te statistike? Taj bome ima posla :shock:
Nije baš direktno vezano uz prosvjed, ali me baš zanima jeL bolja prolaznost nas prvih bolonjskih brucoša ili onih koji su upravo završili 1. godinu?
S obzirom da se sistem nastave i polaganja malo bio promijenio...
JeL itko službeno računa te statistike? Taj bome ima posla Shocked




Zadnja promjena: marijap; 13:36 uto, 11. 9. 2007; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
grrrga
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 11. 2006. (12:15:43)
Postovi: (1F)16
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 2 - 5

PostPostano: 13:34 uto, 11. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ti usmeni su jedini izravni kontakt s profesorima koji imamo (osim predavanja) i usmeni ispiti nas uce kako se matematicki pravilno izrazavati. I da, studiram po Bologni i znam koliko je bilo prilika za polaganje svakog ispita, a bilo ih je dovoljno.
Ti usmeni su jedini izravni kontakt s profesorima koji imamo (osim predavanja) i usmeni ispiti nas uce kako se matematicki pravilno izrazavati. I da, studiram po Bologni i znam koliko je bilo prilika za polaganje svakog ispita, a bilo ih je dovoljno.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
~sanja~
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 07. 2006. (20:06:20)
Postovi: (1A)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 1

PostPostano: 13:40 uto, 11. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

nisam protiv usmenih, dapace, mislim da se akademski obrazovan gradanin mora nauciti pravilno i strucno izrazavati, ali tu svaka usporedba sa fer-om prestaje. ali ja svejedno ne znam o koje 3-4 sanse ti govoris. ja samo znam da ih nisam imala...
nisam protiv usmenih, dapace, mislim da se akademski obrazovan gradanin mora nauciti pravilno i strucno izrazavati, ali tu svaka usporedba sa fer-om prestaje. ali ja svejedno ne znam o koje 3-4 sanse ti govoris. ja samo znam da ih nisam imala...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mr.M_G
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 05. 2005. (10:20:53)
Postovi: (6F)16
Sarma = la pohva - posuda
19 = 21 - 2

PostPostano: 13:55 uto, 11. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

hmm pa mozda i nije bilo 3-4 sanse za svaki kolegij ali ako se ne varam postojali su popravni i za prvi semestar a sada postoje i za drugi pa bi to znacilo da su ustvari postojala 4 roka
hmm pa mozda i nije bilo 3-4 sanse za svaki kolegij ali ako se ne varam postojali su popravni i za prvi semestar a sada postoje i za drugi pa bi to znacilo da su ustvari postojala 4 roka


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
tammy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 07. 2007. (20:37:10)
Postovi: (197)16
Sarma = la pohva - posuda
24 = 29 - 5

PostPostano: 13:59 uto, 11. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

ne znam čemu taj prosvjed, jer se neće ništa postići, osim šta će biti gužva pred faksom..
ne znam čemu taj prosvjed, jer se neće ništa postići, osim šta će biti gužva pred faksom..


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tammy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 07. 2007. (20:37:10)
Postovi: (197)16
Sarma = la pohva - posuda
24 = 29 - 5

PostPostano: 14:01 uto, 11. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Mr.M_G"]hmm pa mozda i nije bilo 3-4 sanse za svaki kolegij ali ako se ne varam postojali su popravni i za prvi semestar a sada postoje i za drugi pa bi to znacilo da su ustvari postojala 4 roka[/quote]

hm.. pa ustavri nisu..
po starom programu bilo je 3+1, iliti 3 redovna roka i dekanski, s tim da su postojali kolokviji za one koji se se htjeli na taj način riješit pismenog.. dakle, ovo šta bolonjci imaju (2 kolokvija+popravni kolkvij) je 1 rok po starom programu..
Mr.M_G (napisa):
hmm pa mozda i nije bilo 3-4 sanse za svaki kolegij ali ako se ne varam postojali su popravni i za prvi semestar a sada postoje i za drugi pa bi to znacilo da su ustvari postojala 4 roka


hm.. pa ustavri nisu..
po starom programu bilo je 3+1, iliti 3 redovna roka i dekanski, s tim da su postojali kolokviji za one koji se se htjeli na taj način riješit pismenog.. dakle, ovo šta bolonjci imaju (2 kolokvija+popravni kolkvij) je 1 rok po starom programu..


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mr.M_G
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 05. 2005. (10:20:53)
Postovi: (6F)16
Sarma = la pohva - posuda
19 = 21 - 2

PostPostano: 14:23 uto, 11. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

ali poanta bolonje i je da nema 6/7 rokova godišnje nego da se sve proba riješit preko kolokvija pa mislim da su i ovi popravni koje dobijemo dovoljni jer sumnjam da ce nam vratit sve te rokove jer sta je onda tocno novo u bolonji
ali poanta bolonje i je da nema 6/7 rokova godišnje nego da se sve proba riješit preko kolokvija pa mislim da su i ovi popravni koje dobijemo dovoljni jer sumnjam da ce nam vratit sve te rokove jer sta je onda tocno novo u bolonji


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
tammy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 07. 2007. (20:37:10)
Postovi: (197)16
Sarma = la pohva - posuda
24 = 29 - 5

PostPostano: 14:32 uto, 11. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

jasno je to meni :) samo mislim da nije dovoljno..
jasno je to meni Smile samo mislim da nije dovoljno..


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bnikola
Mali od Foruma
(Administrator)
Mali od Foruma<br>(Administrator)


Pridružen/a: 04. 06. 2005. (12:41:23)
Postovi: (38D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
11 = 19 - 8
Lokacija: Ri-Zg

PostPostano: 14:56 uto, 11. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ok, a sto predlazete kao rjesenje problema? :-k
Ok, a sto predlazete kao rjesenje problema? Think



_________________
Život je lijep, tako kažu...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
MaJaBu
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 02. 2007. (21:44:05)
Postovi: (F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 1

PostPostano: 15:15 uto, 11. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Popravne na kraju 7. mjeseca i onda jos jedne na pocetku 9.
Da se uvjeti polaganja kolegija i ostala pravila i datumi postave najkasnije prvi dan predavanja i da ih se dalje ne mijenja.

Smatram da bi to bilo najmanje sto se moze uciniti.

Jos bi bilo dobro kada bi postojala literatura koja stvarno prati profesorova predavanja, sto rijetko koji kolegij ima.
Popravne na kraju 7. mjeseca i onda jos jedne na pocetku 9.
Da se uvjeti polaganja kolegija i ostala pravila i datumi postave najkasnije prvi dan predavanja i da ih se dalje ne mijenja.

Smatram da bi to bilo najmanje sto se moze uciniti.

Jos bi bilo dobro kada bi postojala literatura koja stvarno prati profesorova predavanja, sto rijetko koji kolegij ima.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Debla
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 12. 2005. (16:54:24)
Postovi: (94)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
13 = 20 - 7

PostPostano: 17:05 uto, 11. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

po meni je za pohvalu da će se neki ljudi dić i doć prosvjedovat..
al mislim da bi se to trebalo odnosit na cijelo sveučilište..
kolko sam ja shvatila bononja je tu da se u cijeloj europskoj uniji studira na isti način, pa pošto to nije slučaj na sveučilištu sumnjam da je u cijeloj europi isto.. pa mislim da bi cilj tog prosvjeda trebao biti da je bolonja barem na sveučilištu ista, ak je jednima pakao nek je i drugima, nek su svugdje ista pravila igre, i nek se znaju od početka, a ne nešto stalno mjenjat u hodu,ak je naš sustav najbolji neka svi tako imaju, ak je tuđi bolji ,neka ga i mi imamo, a ak ne na sveučilištu barem na pmf-u(makar još nikad nisam skužila povezanost pmf-a i matematike, al to sad nije bitno)


osim što predlažem da se svi izjednačimo, što je mislim čista utopijska misao, imam još jedan prijelog..

dva kolokvija iz svakog kolegija, nema kolokvijski tjedan nek se kolokvij drži za vrijeme sata il nekom subotom, maksimalno dva kolokvija tjedno(to bi značilo da skoro svaki tjedan nekaj imamo),kolokviji su tu da se riješiš ispita,za vrijeme ispitnih roka je usmeni ako si položio kolokvije, ili nema usmenog ovisno kako profesor odluči,a ako nisi dao kolokvije imaš 3+1 rok,za upis na višu godinu treba dati sve(što je kolko ja znam razlika dosta velika naprama starom sustavu),na rokovima je moguće svaku ocjenu dobit(i niko te ne gleda ružno ako ideš na rokove)
ovako je bolonja na građevini,tako studira moj dečko, i znam da on puno redovitije mora učit, i uči i redovitije neg ja,al to je zato kaj su mu kolokviji mješano a ne sve u jedan tjedan,ok malo mu je gusto s nastavom, ali nije ništa propustio, jer se na nastavi mora bit, to je kao uvjet za potpis il tako nekako..

i nemojte menapadati ovo je moj prijedlog samo, i znam da neće bit niš od njega, al eto..
po meni je za pohvalu da će se neki ljudi dić i doć prosvjedovat..
al mislim da bi se to trebalo odnosit na cijelo sveučilište..
kolko sam ja shvatila bononja je tu da se u cijeloj europskoj uniji studira na isti način, pa pošto to nije slučaj na sveučilištu sumnjam da je u cijeloj europi isto.. pa mislim da bi cilj tog prosvjeda trebao biti da je bolonja barem na sveučilištu ista, ak je jednima pakao nek je i drugima, nek su svugdje ista pravila igre, i nek se znaju od početka, a ne nešto stalno mjenjat u hodu,ak je naš sustav najbolji neka svi tako imaju, ak je tuđi bolji ,neka ga i mi imamo, a ak ne na sveučilištu barem na pmf-u(makar još nikad nisam skužila povezanost pmf-a i matematike, al to sad nije bitno)


osim što predlažem da se svi izjednačimo, što je mislim čista utopijska misao, imam još jedan prijelog..

dva kolokvija iz svakog kolegija, nema kolokvijski tjedan nek se kolokvij drži za vrijeme sata il nekom subotom, maksimalno dva kolokvija tjedno(to bi značilo da skoro svaki tjedan nekaj imamo),kolokviji su tu da se riješiš ispita,za vrijeme ispitnih roka je usmeni ako si položio kolokvije, ili nema usmenog ovisno kako profesor odluči,a ako nisi dao kolokvije imaš 3+1 rok,za upis na višu godinu treba dati sve(što je kolko ja znam razlika dosta velika naprama starom sustavu),na rokovima je moguće svaku ocjenu dobit(i niko te ne gleda ružno ako ideš na rokove)
ovako je bolonja na građevini,tako studira moj dečko, i znam da on puno redovitije mora učit, i uči i redovitije neg ja,al to je zato kaj su mu kolokviji mješano a ne sve u jedan tjedan,ok malo mu je gusto s nastavom, ali nije ništa propustio, jer se na nastavi mora bit, to je kao uvjet za potpis il tako nekako..

i nemojte menapadati ovo je moj prijedlog samo, i znam da neće bit niš od njega, al eto..



_________________
Jos jedna ovca
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 17:26 uto, 11. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="tammy"]po starom programu bilo je 3+1, iliti 3 redovna roka i dekanski, s tim da su postojali kolokviji za one koji se se htjeli na taj način riješit pismenog.. dakle, ovo šta bolonjci imaju (2 kolokvija+popravni kolkvij) je 1 rok po starom programu..[/quote]
Na ispit se moglo (i još uvijek se može) izaći četiri puta u bilo kojem roku, redovnom ili izvanrednom, a četvrti izlazak na ispit je bio komisijski, ne dekanski. Dekanski rok je posljednji rok za vrijeme jesenskih rokova kojeg može, a i ne mora raspisati dekan.
tammy (napisa):
po starom programu bilo je 3+1, iliti 3 redovna roka i dekanski, s tim da su postojali kolokviji za one koji se se htjeli na taj način riješit pismenog.. dakle, ovo šta bolonjci imaju (2 kolokvija+popravni kolkvij) je 1 rok po starom programu..

Na ispit se moglo (i još uvijek se može) izaći četiri puta u bilo kojem roku, redovnom ili izvanrednom, a četvrti izlazak na ispit je bio komisijski, ne dekanski. Dekanski rok je posljednji rok za vrijeme jesenskih rokova kojeg može, a i ne mora raspisati dekan.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Mr.Doe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 01. 2005. (21:20:57)
Postovi: (21A)16
Sarma = la pohva - posuda
20 = 50 - 30

PostPostano: 18:05 uto, 11. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Najbolje bi bilo vratiti stari nacin studiranja, koji je najbolji nacin, sto je ovo sveuciliste ikada imalo (tj. ovaj fakultet). Moj prijedlog bi bio da imamo samo pismeni ispit (dakle nikakvi kolokviji) , koji bi naravno slijedio usmeni ispit.
No, buduci da se bolonja vec uhodala, i ja sam 4 godina (po starom programu :lol: ), stoga ovaj prijedlog nema velikog smisla . Unaprijed vam se ispricavam na spammanju, te jedino mogu reci da puno ucite i vjezbate, te se prilagodite ili odite studirati u inozemstvo, jer koliko mi je poznato, nije svugdje bolonjski nacin studiranja.
Najbolje bi bilo vratiti stari nacin studiranja, koji je najbolji nacin, sto je ovo sveuciliste ikada imalo (tj. ovaj fakultet). Moj prijedlog bi bio da imamo samo pismeni ispit (dakle nikakvi kolokviji) , koji bi naravno slijedio usmeni ispit.
No, buduci da se bolonja vec uhodala, i ja sam 4 godina (po starom programu Laughing ), stoga ovaj prijedlog nema velikog smisla . Unaprijed vam se ispricavam na spammanju, te jedino mogu reci da puno ucite i vjezbate, te se prilagodite ili odite studirati u inozemstvo, jer koliko mi je poznato, nije svugdje bolonjski nacin studiranja.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
MB
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 07. 2005. (12:35:21)
Postovi: (224)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
62 = 80 - 18
Lokacija: Molvice

PostPostano: 22:59 uto, 11. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

podrzavam misao da bi se 'pravila igre' trebala znati unaprijed.
jeste li o problemima koji vas muce pricali s studentskim predstavnicima, profesorima, prodekanicom?
je li prosvjed pravo rjesenje?
podrzavam misao da bi se 'pravila igre' trebala znati unaprijed.
jeste li o problemima koji vas muce pricali s studentskim predstavnicima, profesorima, prodekanicom?
je li prosvjed pravo rjesenje?



_________________
Trcim u krug od srece!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
DarkOne™24/7®
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 11. 2004. (05:46:52)
Postovi: (A7)16
Sarma = la pohva - posuda
-2 = 5 - 7
Lokacija: zg

PostPostano: 23:05 uto, 11. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

nemam pojma sto je s prosvjedom ali da vidio sam simpaticne naljepnice.. :))

mozda sjednem ispred popiti pivu ako vidim da se nesto dogadja.. :))

sistem ne valja, iz vise razloga, ako se ide nesto prilagodjavati necemu onda je zgodno to napraviti skroz. kontinuirani rad, ok. male grupe?? vec je pricano o tome, 150 ljudi je mala grupa?? mozda je. zasto ogranicenje upisanih kolegija?? stablo predmeta, glupost prevelika. ko neki predmet ti je potreban za drugi, nema takve stvari. mozda ga nisi jos polozio, ali ga znas. zasto ne bi slusao predmet sljedbenik?? ali na stranu to zasto ako je stablo predmeta nije onda bas tako i ako mogu zasto si ja nebi natuko 80 bodova u 1 semestar?? tko je netko od profesora da mi kaze da ja to ne bih mogao?? mozda bolje radim pod opterecenjem.. mozda mi je ovako presporo pa ne radim nista. pitanje je zasto tolika prokleta ogranicenja?? i provodjenje necega sto se nije u stanju provesti? zasto ne placamo po upisanom predmetu ako su te u stanju dovest do toga da slusas par njih??

ja bih recimo drage volje platio za 80 bodova u semestru. ali da ih sve smijem slusati. i da mi se ne preklapaju predavanja.
nemam pojma sto je s prosvjedom ali da vidio sam simpaticne naljepnice.. :))

mozda sjednem ispred popiti pivu ako vidim da se nesto dogadja.. :))

sistem ne valja, iz vise razloga, ako se ide nesto prilagodjavati necemu onda je zgodno to napraviti skroz. kontinuirani rad, ok. male grupe?? vec je pricano o tome, 150 ljudi je mala grupa?? mozda je. zasto ogranicenje upisanih kolegija?? stablo predmeta, glupost prevelika. ko neki predmet ti je potreban za drugi, nema takve stvari. mozda ga nisi jos polozio, ali ga znas. zasto ne bi slusao predmet sljedbenik?? ali na stranu to zasto ako je stablo predmeta nije onda bas tako i ako mogu zasto si ja nebi natuko 80 bodova u 1 semestar?? tko je netko od profesora da mi kaze da ja to ne bih mogao?? mozda bolje radim pod opterecenjem.. mozda mi je ovako presporo pa ne radim nista. pitanje je zasto tolika prokleta ogranicenja?? i provodjenje necega sto se nije u stanju provesti? zasto ne placamo po upisanom predmetu ako su te u stanju dovest do toga da slusas par njih??

ja bih recimo drage volje platio za 80 bodova u semestru. ali da ih sve smijem slusati. i da mi se ne preklapaju predavanja.



_________________
Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail AIM YIM MSNM
andreao
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 02. 2005. (12:08:18)
Postovi: (46F)16
Sarma = la pohva - posuda
35 = 192 - 157
Lokacija: SK

PostPostano: 11:05 sri, 12. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

očito oni smatraju da je preko 30 bodova veliko opterećenje za studenta. mislim, kad gledaš po težini predmeta onda se i ja slažem sa njima. ako nisi u stanju dati 4 predmeta u semestru koji ti nose crka oko 20 bodova onda kak ćeš ti tih famoznih 80 bodova dati u jednom semestru?! kad malo bolje pogledaš to su ti skoro čitava tri semstra. ja to nebi mogla izdržati nikako. bolje je ovako, barem meni. ali nije kao da mi nefali rokova za usmeni ili pismeni.
očito oni smatraju da je preko 30 bodova veliko opterećenje za studenta. mislim, kad gledaš po težini predmeta onda se i ja slažem sa njima. ako nisi u stanju dati 4 predmeta u semestru koji ti nose crka oko 20 bodova onda kak ćeš ti tih famoznih 80 bodova dati u jednom semestru?! kad malo bolje pogledaš to su ti skoro čitava tri semstra. ja to nebi mogla izdržati nikako. bolje je ovako, barem meni. ali nije kao da mi nefali rokova za usmeni ili pismeni.



_________________
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 11:11 sri, 12. 9. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="tammy"]ne znam čemu taj prosvjed, jer se neće ništa postići, osim šta će biti gužva pred faksom..[/quote]

Pa nisam bas siguran. Matematicare je dosta tesko okupiti u vecem broju.

[quote="MaJaBu"]Da se uvjeti polaganja kolegija i ostala pravila i datumi postave najkasnije prvi dan predavanja i da ih se dalje ne mijenja.[/quote]

Pa zar to nije ispunjeno? Svaki kolegij trebao je na samom pocetku objaviti detaljne uvjete polaganja (mozda ne prvi dan nastave, ali unutar prva dva tjedna). Iz cega niste dobili uvjete? Termini svih ispitnih rokova i kolokvija poznati su godinu dana unaprijed. Jedino sto se tokom godine mijenjalo su dodatne prilike za popravak pojedinih kolokvija i ispita (uvijek na korist studenata).

[quote="MaJaBu"]Jos bi bilo dobro kada bi postojala literatura koja stvarno prati profesorova predavanja, sto rijetko koji kolegij ima.[/quote]

Svaki kolegij ima popis sluzbene literature i koliko mi je poznato za 1. godinu je uglavnom sve na hrvatskom. Uz to obicno postoji hrpa dodatnog materijala na netu. Ovo sto ti trazis su biljeske s predavanja, sto ti je najbolje posuditi od kolega ako nisi sama isla na predavanja. Kod nas se predavaci dosta cesto mijenjaju i rijetko koji stigne napisati knjigu (a realno nema ni potrebe).

Mene kod ovog prosvjeda navjse zbunjuje sto mi se cini da su svi zahtjevi zapravo ispunjeni. Ovo sto pise DarkOne je tako nerealno da necu ni komentirati.
tammy (napisa):
ne znam čemu taj prosvjed, jer se neće ništa postići, osim šta će biti gužva pred faksom..


Pa nisam bas siguran. Matematicare je dosta tesko okupiti u vecem broju.

MaJaBu (napisa):
Da se uvjeti polaganja kolegija i ostala pravila i datumi postave najkasnije prvi dan predavanja i da ih se dalje ne mijenja.


Pa zar to nije ispunjeno? Svaki kolegij trebao je na samom pocetku objaviti detaljne uvjete polaganja (mozda ne prvi dan nastave, ali unutar prva dva tjedna). Iz cega niste dobili uvjete? Termini svih ispitnih rokova i kolokvija poznati su godinu dana unaprijed. Jedino sto se tokom godine mijenjalo su dodatne prilike za popravak pojedinih kolokvija i ispita (uvijek na korist studenata).

MaJaBu (napisa):
Jos bi bilo dobro kada bi postojala literatura koja stvarno prati profesorova predavanja, sto rijetko koji kolegij ima.


Svaki kolegij ima popis sluzbene literature i koliko mi je poznato za 1. godinu je uglavnom sve na hrvatskom. Uz to obicno postoji hrpa dodatnog materijala na netu. Ovo sto ti trazis su biljeske s predavanja, sto ti je najbolje posuditi od kolega ako nisi sama isla na predavanja. Kod nas se predavaci dosta cesto mijenjaju i rijetko koji stigne napisati knjigu (a realno nema ni potrebe).

Mene kod ovog prosvjeda navjse zbunjuje sto mi se cini da su svi zahtjevi zapravo ispunjeni. Ovo sto pise DarkOne je tako nerealno da necu ni komentirati.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Sljedeće
Stranica 1 / 13.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan