Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

zadaca
WWW:
Idite na 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Računarski praktikum 1
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
noa
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 04. 2007. (22:28:08)
Postovi: (51)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 1

PostPostano: 11:43 sri, 21. 5. 2008    Naslov: zadaca Citirajte i odgovorite

zna li netko hoce li ova zadaca stici u sljedecih pet dana??
to ne bi bilo lijepo.
zna li netko hoce li ova zadaca stici u sljedecih pet dana??
to ne bi bilo lijepo.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
amorphis
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 02. 2007. (23:15:13)
Postovi: (101)16
Sarma = la pohva - posuda
= 19 - 11
Lokacija: zg

PostPostano: 17:50 čet, 29. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

danas su nam na praktikumu rekli da će 4. zadaća bit objavljena za vikend, peta za zadnji tjedan, a za treću (koju obećavaju već zadnjih skoro mjesec dana) se ne zna
danas su nam na praktikumu rekli da će 4. zadaća bit objavljena za vikend, peta za zadnji tjedan, a za treću (koju obećavaju već zadnjih skoro mjesec dana) se ne zna



_________________
We strongly recommend using Firefox to fully enjoy this site.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 22:28 pet, 30. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zadaća je objavljena, a ovdje bih objavio i da ima grešaka u zadacima (tj u objašnjenjima fja)... mislim da se na nekim mjestima koristio copy-paste pa nije ispravljeno... tako se kod mojih knjiga spominju nogometaši i klubovi ;)

EDIT: A mislim da ima i pokoja greškica u prototipu fja, kolko mi se čini... ide mail Puljiću
Zadaća je objavljena, a ovdje bih objavio i da ima grešaka u zadacima (tj u objašnjenjima fja)... mislim da se na nekim mjestima koristio copy-paste pa nije ispravljeno... tako se kod mojih knjiga spominju nogometaši i klubovi Wink

EDIT: A mislim da ima i pokoja greškica u prototipu fja, kolko mi se čini... ide mail Puljiću



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
rafaelm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 12. 2006. (13:30:11)
Postovi: (21F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
76 = 86 - 10
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 12:10 ned, 1. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kako se u C++u koristim tip 'relation' iz SPA?
Kako se u C++u koristim tip 'relation' iz SPA?



_________________
Rafael Mrđen
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
5ra
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 08. 2006. (21:34:08)
Postovi: (D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 31 - 21

PostPostano: 18:57 ned, 1. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

imam jedan problem u vezi zadaće...

imam strukture KNJIGA i AUTOR, i sad problem je što struktura AUTOR koristi strukturu KNJIGA i struktura KNJIGA koristi strukturu AUTOR.
znači ako prvo napišem strukturu knjiga neće bit dobro jer ona ne zna šta je autor, a koristi autora, i obratno.
jel zna netko kak se to jednostavno rješava? gledala sam po po vježbama i mislim da nismo nigdje baš takav problem imali. :beg:
imam jedan problem u vezi zadaće...

imam strukture KNJIGA i AUTOR, i sad problem je što struktura AUTOR koristi strukturu KNJIGA i struktura KNJIGA koristi strukturu AUTOR.
znači ako prvo napišem strukturu knjiga neće bit dobro jer ona ne zna šta je autor, a koristi autora, i obratno.
jel zna netko kak se to jednostavno rješava? gledala sam po po vježbama i mislim da nismo nigdje baš takav problem imali. Molim, kumim i preklinjem!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 20:42 ned, 1. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

probaj napravit da je jedna struktura frend drugoj i druga prvoj ;)

[size=9][color=#999999]Added after 1 hours 39 minutes:[/color][/size]

Imam i ja pitanje.
Imam iste strukture ko 5ra, AUTOR i KNJIGA. Prvo je deklarirana AUTOR, pa onda KNJIGA. Te strukture su jedna drugoj friend. Od svih fja, problem mi je samo u destruktoru za AUTOR-a. Za kod sam siguran da je dobar...

U destruktoru prvo brišem tog autora sa popisa autora svih knjiga koje je napisao, a onda tog autora i maknem sa popisa svih autora.

Compiler javlja, par puta (greška samo u jednoj liniji):

invalid use of undefined type `struct KNJIGA'
forward declaration of `struct KNJIGA'

Kako to riješiti?

edit: :klapklap: za vsegu, ovak ljepše izgleda kad se stavi post za postom ;)
probaj napravit da je jedna struktura frend drugoj i druga prvoj Wink

Added after 1 hours 39 minutes:

Imam i ja pitanje.
Imam iste strukture ko 5ra, AUTOR i KNJIGA. Prvo je deklarirana AUTOR, pa onda KNJIGA. Te strukture su jedna drugoj friend. Od svih fja, problem mi je samo u destruktoru za AUTOR-a. Za kod sam siguran da je dobar...

U destruktoru prvo brišem tog autora sa popisa autora svih knjiga koje je napisao, a onda tog autora i maknem sa popisa svih autora.

Compiler javlja, par puta (greška samo u jednoj liniji):

invalid use of undefined type `struct KNJIGA'
forward declaration of `struct KNJIGA'

Kako to riješiti?

edit: Toooooo, majstoreeeee! za vsegu, ovak ljepše izgleda kad se stavi post za postom Wink



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
5ra
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 08. 2006. (21:34:08)
Postovi: (D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 31 - 21

PostPostano: 22:30 ned, 1. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Luuka hvala ti :wink:

nažalost ne znam riešit tvoj problem :?
Luuka hvala ti Wink

nažalost ne znam riešit tvoj problem Confused
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
svizac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 10. 2006. (20:59:52)
Postovi: (F)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0

PostPostano: 14:37 pon, 2. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

meni javlja isto što i Luuki :(

pretpostavljam da to ima veze s komentarom ispred zadaće o forward deklaraciji, al mi to uopće nije jasno...
meni javlja isto što i Luuki Sad

pretpostavljam da to ima veze s komentarom ispred zadaće o forward deklaraciji, al mi to uopće nije jasno...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nori
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2006. (18:41:07)
Postovi: (E5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
22 = 34 - 12

PostPostano: 20:00 pon, 2. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

I meni javlja isto to (ne u destruktoru, vec u drugoj f-ji)

Ako sam dobro shvatila onu napomenu:
npr. ako u strukturi AUTOR(koja je prva) koristimo strukturu KNJIGA, onda prije deklaracije AUTOR samo stavimo :
struct KNJIGA;

Ili ne? Zapravo vjerojatno ne jer jos uvijek mi javlja istu gresku :?
I meni javlja isto to (ne u destruktoru, vec u drugoj f-ji)

Ako sam dobro shvatila onu napomenu:
npr. ako u strukturi AUTOR(koja je prva) koristimo strukturu KNJIGA, onda prije deklaracije AUTOR samo stavimo :
struct KNJIGA;

Ili ne? Zapravo vjerojatno ne jer jos uvijek mi javlja istu gresku Confused



_________________
Meni mama neda da.... Pričam sa dječacima... meni mama neda to-A što?-Jer kaže da je opasno!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 20:08 pon, 2. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pitah asistenta Puljića koji je sastavljao zadaću i kaže da je sve ok, samo se javlja taj problem jer nije razdvojeno... kaže da kad se sve razdvoji na .h i .cpp da će radit. Pa sutra to testiram i javim ;)

Dakle, treba se:
ili forward deklaracija tj
[code:1]struct KNJIGA;[/code:1]
ispred AUTOR-a

(to ustvari znači da kažete compileru, struktura KNJIGA postoji, tamo negdje iza u kodu ti je njena implementacija)


ili stavit unutar AUTOR:
[code:1]friend struct KNJIGA;[/code:1]

(nisam siguran dal je nužno stavit i knjizi da je frend s autorom)

btw nemojte zaboravit inicijalizirat one static liste izvan strukture ;)
Pitah asistenta Puljića koji je sastavljao zadaću i kaže da je sve ok, samo se javlja taj problem jer nije razdvojeno... kaže da kad se sve razdvoji na .h i .cpp da će radit. Pa sutra to testiram i javim Wink

Dakle, treba se:
ili forward deklaracija tj
Kod:
struct KNJIGA;

ispred AUTOR-a

(to ustvari znači da kažete compileru, struktura KNJIGA postoji, tamo negdje iza u kodu ti je njena implementacija)


ili stavit unutar AUTOR:
Kod:
friend struct KNJIGA;


(nisam siguran dal je nužno stavit i knjizi da je frend s autorom)

btw nemojte zaboravit inicijalizirat one static liste izvan strukture Wink



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
ma
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 01. 2007. (12:06:50)
Postovi: (347)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
58 = 89 - 31

PostPostano: 21:40 pon, 2. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja sam tu napomenu shvatio da na samom početku stavimo:

[code:1]struct KNJIGA;
struct AUTOR;[/code:1]

i tek onda deklariramo te strukture. (odnosno da... dovoljno je samo jednu forward deklarirati, pa deklarirati drugu, pa tu prvu :? ili ne?)
ajde kad netko skuži, neka kaže. :D
ja sam tu napomenu shvatio da na samom početku stavimo:

Kod:
struct KNJIGA;
struct AUTOR;


i tek onda deklariramo te strukture. (odnosno da... dovoljno je samo jednu forward deklarirati, pa deklarirati drugu, pa tu prvu Confused ili ne?)
ajde kad netko skuži, neka kaže. Very Happy



_________________
ima let u finish
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 22:02 pon, 2. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Reko bi da je ovak kak sam ja reko...

[quote="RP1"]Ako želimo unutar klase ili strukture X koristiti pointere na klasu ili strukturu Y i obratno, onda je potrebno napraviti tzv. forward deklaraciju:
class X; // forward deklaracija

class Y { X *nesto; };
class X { Y *nestoDrugo; };[/quote]

Dakle, prvo najavimo strukturu X, pa se igramo sa Y (u kojoj koristimo X) pa onda se igramo s X.

:D
Reko bi da je ovak kak sam ja reko...

RP1 (napisa):
Ako želimo unutar klase ili strukture X koristiti pointere na klasu ili strukturu Y i obratno, onda je potrebno napraviti tzv. forward deklaraciju:
class X; // forward deklaracija

class Y { X *nesto; };
class X { Y *nestoDrugo; };


Dakle, prvo najavimo strukturu X, pa se igramo sa Y (u kojoj koristimo X) pa onda se igramo s X.

Very Happy



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
teja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 07. 2006. (15:34:28)
Postovi: (14A)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
29 = 35 - 6
Lokacija: zg-ma and back

PostPostano: 2:05 uto, 3. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

ono što meni nije jasno je kako ovo funkcionira:

list<NOGOMETAS*>::iterator nadji[b](int j)[/b]
jel to znači da mi moramo implementirat listu i izmislit iterator koji ce tražit po jmbgu ili kako šta ne kužim :???: [size=7]a možda je samo kasno/rano...[/size]

btw, zašto nema smajlića koji kaže: HELP!!!!! :D ili ima?
ono što meni nije jasno je kako ovo funkcionira:

list<NOGOMETAS*>::iterator nadji(int j)
jel to znači da mi moramo implementirat listu i izmislit iterator koji ce tražit po jmbgu ili kako šta ne kužim Confused a možda je samo kasno/rano...

btw, zašto nema smajlića koji kaže: HELP!!!!! Very Happy ili ima?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 8:36 uto, 3. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="teja"]ono što meni nije jasno je kako ovo funkcionira:

list<NOGOMETAS*>::iterator nadji[b](int j)[/b]
jel to znači da mi moramo implementirat listu i izmislit iterator koji ce tražit po jmbgu ili kako šta ne kužim [/quote]

Trebaš trčat po listi svih nogometaša (moguće da je to ona static) i kad naletiš na onog koji ima jmbg baš jednak j, vratiš taj iterator iz petlje s kojom si trčala... ne treba niš izmišljat ;)
teja (napisa):
ono što meni nije jasno je kako ovo funkcionira:

list<NOGOMETAS*>::iterator nadji(int j)
jel to znači da mi moramo implementirat listu i izmislit iterator koji ce tražit po jmbgu ili kako šta ne kužim


Trebaš trčat po listi svih nogometaša (moguće da je to ona static) i kad naletiš na onog koji ima jmbg baš jednak j, vratiš taj iterator iz petlje s kojom si trčala... ne treba niš izmišljat Wink



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
sunny
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2007. (01:06:34)
Postovi: (153)16
Sarma = la pohva - posuda
12 = 30 - 18

PostPostano: 8:38 uto, 3. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

evo kako sam ja shvatila static list<NOGOMETAS*> nogometasi (...ali mi se cini da sam krivo shvatila jer uopce ne funkcionira :( )

...ovako, to je meni lista tipa NOGOMETAS*, znaci kad "nacrtamo" tu listu imamo 4 stupca, prvi je jmbg, drugi ime, treci vrijednost, a cetvrti klub...
i sad bi meni bilo logicno da u nekoj od funkcija koje moram definirati mogu pozvati nogometasi.jmbg i da mi to znaci da sam pozvala listu strukture NOGOMETAS* i da trazim njen samo prvi stupac, samo sto meni program cijelo vrijeme javlja da nogometasi nemaju jmbg....(odnosno kao da taj prvi stuapc nije definiran) :?
kako? zasto?
ako sam krivo shvatila, kako da onda pristupim nogometasovom jmbg-u? i sta onda znaci taj list<NOGOMETAS*> nogometasi?

p.s.napravila sam deklaraciju toga izvan strukture
evo kako sam ja shvatila static list<NOGOMETAS*> nogometasi (...ali mi se cini da sam krivo shvatila jer uopce ne funkcionira Sad )

...ovako, to je meni lista tipa NOGOMETAS*, znaci kad "nacrtamo" tu listu imamo 4 stupca, prvi je jmbg, drugi ime, treci vrijednost, a cetvrti klub...
i sad bi meni bilo logicno da u nekoj od funkcija koje moram definirati mogu pozvati nogometasi.jmbg i da mi to znaci da sam pozvala listu strukture NOGOMETAS* i da trazim njen samo prvi stupac, samo sto meni program cijelo vrijeme javlja da nogometasi nemaju jmbg....(odnosno kao da taj prvi stuapc nije definiran) Confused
kako? zasto?
ako sam krivo shvatila, kako da onda pristupim nogometasovom jmbg-u? i sta onda znaci taj list<NOGOMETAS*> nogometasi?

p.s.napravila sam deklaraciju toga izvan strukture


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 8:51 uto, 3. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="sunny"]evo kako sam ja shvatila static list<NOGOMETAS*> nogometasi (...ali mi se cini da sam krivo shvatila jer uopce ne funkcionira :( )

...ovako, to je meni lista tipa NOGOMETAS*, znaci kad "nacrtamo" tu listu imamo 4 stupca, prvi je jmbg, drugi ime, treci vrijednost, a cetvrti klub...
i sad bi meni bilo logicno da u nekoj od funkcija koje moram definirati mogu pozvati nogometasi.jmbg i da mi to znaci da sam pozvala listu strukture NOGOMETAS* i da trazim njen samo prvi stupac, samo sto meni program cijelo vrijeme javlja da nogometasi nemaju jmbg....(odnosno kao da taj prvi stuapc nije definiran) :?
kako? zasto?
ako sam krivo shvatila, kako da onda pristupim nogometasovom jmbg-u? i sta onda znaci taj list<NOGOMETAS*> nogometasi?
[/quote]

Ti u listi imaš samo pointere na nogometaše, ne same nogometaše... jedan stupac sa malenim objektićima... tak da ti recimo i.jmbg ne postoji, ali (*i)->jmbg postoji... (jedan pointer jer imaš iterator, a drugi jer je hoćeš da sam pointer nešto dohvati, ono tamo je isto ko i (*(*i)).jmbg )...

Mislim da sam na sve odgovorio ;)
sunny (napisa):
evo kako sam ja shvatila static list<NOGOMETAS*> nogometasi (...ali mi se cini da sam krivo shvatila jer uopce ne funkcionira Sad )

...ovako, to je meni lista tipa NOGOMETAS*, znaci kad "nacrtamo" tu listu imamo 4 stupca, prvi je jmbg, drugi ime, treci vrijednost, a cetvrti klub...
i sad bi meni bilo logicno da u nekoj od funkcija koje moram definirati mogu pozvati nogometasi.jmbg i da mi to znaci da sam pozvala listu strukture NOGOMETAS* i da trazim njen samo prvi stupac, samo sto meni program cijelo vrijeme javlja da nogometasi nemaju jmbg....(odnosno kao da taj prvi stuapc nije definiran) Confused
kako? zasto?
ako sam krivo shvatila, kako da onda pristupim nogometasovom jmbg-u? i sta onda znaci taj list<NOGOMETAS*> nogometasi?


Ti u listi imaš samo pointere na nogometaše, ne same nogometaše... jedan stupac sa malenim objektićima... tak da ti recimo i.jmbg ne postoji, ali (*i)→jmbg postoji... (jedan pointer jer imaš iterator, a drugi jer je hoćeš da sam pointer nešto dohvati, ono tamo je isto ko i (*(*i)).jmbg )...

Mislim da sam na sve odgovorio Wink



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
kus
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 12. 2005. (12:33:18)
Postovi: (4F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 4
Lokacija: Poso, kuća birtija

PostPostano: 9:22 uto, 3. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

jel zna netko zasto mi kompajler javlja linker error undefined reference to NOGOMETAS::nogometasi i linker error undefined reference to KLUB::klubovi.
samo mi to pise jedno 20ak puta.
jel zna netko zasto mi kompajler javlja linker error undefined reference to NOGOMETAS::nogometasi i linker error undefined reference to KLUB::klubovi.
samo mi to pise jedno 20ak puta.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 10:14 uto, 3. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Moguće da ti fali ona inicijalizacija static lista, dakle probaj nešto ovakvo nakon implementacija struktura:

[code:1]list<NOGOMETAS*> NOGOMETAS::nogometasi;
list<KLUB*> KLUB::klubovi;[/code:1]
Moguće da ti fali ona inicijalizacija static lista, dakle probaj nešto ovakvo nakon implementacija struktura:

Kod:
list<NOGOMETAS*> NOGOMETAS::nogometasi;
list<KLUB*> KLUB::klubovi;



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
kus
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 12. 2005. (12:33:18)
Postovi: (4F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 4
Lokacija: Poso, kuća birtija

PostPostano: 10:34 uto, 3. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

e hvala, to je bio problem!
e hvala, to je bio problem!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
matmih
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 12. 2006. (22:57:42)
Postovi: (1A4)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
36 = 51 - 15
Lokacija: {Zg, De , Ri}

PostPostano: 11:12 uto, 3. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ok, imam problem, kad želim izbrisat pointer iz liste pointera sa funkcijom L.erase sruši mi se program.

Primjer jednostavnog koda koji ne radi, u isto vrijeme L.pop_front() izbaci normalno, gdje je greška?

[code:1]
for (li=L.begin();li!=L.end();li++)
if ((*(*li))==3){
ci=li;
L.erase(ci);
}

[/code:1]

[code:1]
list<int*> L;
list<int*>::iterator li,ci;
[/code:1]

Ja mrzim pointere :gloom:

Šala naravno :lol:
Ok, imam problem, kad želim izbrisat pointer iz liste pointera sa funkcijom L.erase sruši mi se program.

Primjer jednostavnog koda koji ne radi, u isto vrijeme L.pop_front() izbaci normalno, gdje je greška?

Kod:

for (li=L.begin();li!=L.end();li++)
if ((*(*li))==3){
ci=li;                 
L.erase(ci);
}



Kod:

list<int*> L;
list<int*>::iterator li,ci;


Ja mrzim pointere Malo sam lose volje...

Šala naravno Laughing


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Računarski praktikum 1 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Stranica 1 / 6.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan