Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Za stare studente: reorganizacija ispitnih razreda (informacija)

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Ova tema je zaključana: ne možete uređivati postove niti odgovarati.   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 0:13 sub, 7. 6. 2008    Naslov: Za stare studente: reorganizacija ispitnih razreda Citirajte i odgovorite

Primijetih da ce tzv. "stari studenti" (studenti starih dodiplomskih studija) nagodinu [b]SVI[/b] postati apsolventi, sto znaci da vise nemaju nastave. :) Tu dolazimo do blage nelogicnosti u organizaciji ispita:[list][*]prazno (gdje je nekoc bila nastava) cca 2 mjeseca (10. i 11. mjesec)
[*]ispiti: 4 razreda u 4 dana; jesenski predrok
[*]prazno (gdje je nekoc bila nastava) cca 2 mjeseca (12. i 1. mjesec)
[*]ispiti: 2 puta po (4 razreda u 10ak dana); zimski rok
[*]prazno (gdje je nekoc bila nastava) cca mjesec i pol (3. i pola 4. mjeseca)
[*]ispiti: 4 razreda u 4 dana; proljetni predrok
[*]prazno (gdje je nekoc bila nastava) cca 2 mjeseca (od kraja 4. do kraja 6. mjeseca)
[*]ispiti: 2 puta po (4 razreda u 10ak dana); ljetni rok
[*]ljeto
[*]ispiti: 2 puta po (4 razreda u 10ak dana); jesenski rok
[*]ispiti: 4 razreda u 4 dana; dekanski rok, kojeg odredjuje dekan je l' se odrzava ili ne[/list:u]
Svrha dekanskog roka je "ganjanje uvjeta u zadnji cas". :) Kako uvjeta vise nema, pitanje je sto s dekanskim rokom, pa ga bih trenutno ne bih razmatrao. :) Dakle, imate 8 rokova (plus dekanski), ali nagurano, s velikim razmacima izmedju. :?

Meni se to cini nelogicno, pa sam predlozio novi raspored ispitnih razreda (uz pomoc Nesi i greeneyes oko same realizacije, jer ja bas i nisam u tijeku s cetvrtom i apsolventskom godinom). :) Prijedlog koji ce u utorak ici pred VVS mozete vidjeti [url=http://degiorgi.math.hr/forum/images/posts/novi_raspored_pismenih.pdf]ovdje[/url] (PDF, 134kB). 8)

U kratko: ideja je da se rokovi razvuku kroz godinu, tako da svaka 2 tjedna bude jedan ispitni razred. :) Moje je misljenje da je tako bolje, jer onda na jednom takvom roku (u trajanju dva mjeseca) student moze lako poloziti 4 ispita (u svakom razredu po jedan). :D Jasno, ta svrha zahtijeva i pazljivi raspored kolegija po ispitnim razredima (tu su Nesi i greeneyes uletjele). :)

[b]Struktura dokumenta:[/b][list][*]Str. 1-3: popis kolegija po novim ispitnim razreda.
[*]Str. 4-9: Popis kolegija po abecedi, sa starim i novim ispitnim razreda, te uz objasnjenje zasto je nesto mijenjano.
[*]Str. 10: Popis datuma koje sam razmatrao, s time da je moj konacni prijedlog onaj pod brojem 4.
[*]Str. 11-12: Kalendarski prikaz prijedloga datuma 3 i 4.[/list:u]
Kao sto rekoh, moj prijedlog datuma je broj 4. :) To znaci da bi se, formalno, broj rokova smanjio s 8+1 na 6+1, no uz - po meni - bitno bolji raspored, pa zato mislim da bi ovo bilo vama bolje (a nama nesto manje posla). :)

[b]Napomena:[/b] U prijedlogu se radi i reorganizacija kolegija s druge godine, no to je zato jer sam ja htio rijesiti sve kolegije iz kojih [b]sada[/b] postoje ispiti. 8) Time ne prejudiciram da ce se (i kako) ti kolegiji ispitivati nagodinu! :)

Molim sve studente starih studija (do na one koji misle da ce pocistiti sve ispite zakljucno s dekanskim rokom, te one koji su se vec izjasnili) da svoja misljenja jave [url=http://degiorgi.math.hr/forum/profile.php?mode=viewprofile&u=516]greeneyes[/url] na [url=http://degiorgi.math.hr/forum/privmsg.php?mode=post&u=516]PM[/url] ili na mail ([tt]nstrabic[/tt] na GMailu), najkasnije do utorka, 10.6, u 12:00 (VVS je u 14:00). :) Nemojte se javljati meni, jer mene nece biti u Zg, pa ce ideju (i, pogotovo, studentsko misljenje) VVSu prenijeti ona (predstavnici u VVSu su Bolonjci, pa sam zamolio Prodekanicu da dozvoli ovakvog izaslanika). :)

One koji joj se jave molim da svakako napisu [b]ime i prezime[/b] (da smanjimo redundanciju u odgovorima; necemo nikoga gnjaviti zbog misljenja, kakvo god ono bilo ;)), te [b]koji su smjer[/b] (:pray: molba by greeneyes koju ovdje prenosim ;)), posto je dosta bitno vidjeti je l' nekom odredjenom smjeru prijedlog (ne) pase znacajno vise nego ostalima. :)

Ovaj topic je zakljucan, jer zelim skupljanje stavova, a ne raspravu. :) Jasno je da prijedlog ne moze biti svima optimalan, nego da je potreban nekakav kompromis. 8) Taj kompromis je gore u formi u kojoj ga predlazem i zanimaju me misljenja o tom prijedlogu (uz eventualne korekcije ako se negdje provukla neka greska). :) Rasprava bi bitno otezala skupljanje misljenja, a - kao sto vidite - njih treba brzo skupiti. :)

P.S. Predstavnici [b]jesu[/b] bili pitani za misljenje i djelomicno su u prijedlog ugradjene i njihove opaske... da ne mislite da ih "zaobilazim". ;)
Primijetih da ce tzv. "stari studenti" (studenti starih dodiplomskih studija) nagodinu SVI postati apsolventi, sto znaci da vise nemaju nastave. Smile Tu dolazimo do blage nelogicnosti u organizaciji ispita:
  • prazno (gdje je nekoc bila nastava) cca 2 mjeseca (10. i 11. mjesec)
  • ispiti: 4 razreda u 4 dana; jesenski predrok
  • prazno (gdje je nekoc bila nastava) cca 2 mjeseca (12. i 1. mjesec)
  • ispiti: 2 puta po (4 razreda u 10ak dana); zimski rok
  • prazno (gdje je nekoc bila nastava) cca mjesec i pol (3. i pola 4. mjeseca)
  • ispiti: 4 razreda u 4 dana; proljetni predrok
  • prazno (gdje je nekoc bila nastava) cca 2 mjeseca (od kraja 4. do kraja 6. mjeseca)
  • ispiti: 2 puta po (4 razreda u 10ak dana); ljetni rok
  • ljeto
  • ispiti: 2 puta po (4 razreda u 10ak dana); jesenski rok
  • ispiti: 4 razreda u 4 dana; dekanski rok, kojeg odredjuje dekan je l' se odrzava ili ne

Svrha dekanskog roka je "ganjanje uvjeta u zadnji cas". Smile Kako uvjeta vise nema, pitanje je sto s dekanskim rokom, pa ga bih trenutno ne bih razmatrao. Smile Dakle, imate 8 rokova (plus dekanski), ali nagurano, s velikim razmacima izmedju. Confused

Meni se to cini nelogicno, pa sam predlozio novi raspored ispitnih razreda (uz pomoc Nesi i greeneyes oko same realizacije, jer ja bas i nisam u tijeku s cetvrtom i apsolventskom godinom). Smile Prijedlog koji ce u utorak ici pred VVS mozete vidjeti ovdje (PDF, 134kB). Cool

U kratko: ideja je da se rokovi razvuku kroz godinu, tako da svaka 2 tjedna bude jedan ispitni razred. Smile Moje je misljenje da je tako bolje, jer onda na jednom takvom roku (u trajanju dva mjeseca) student moze lako poloziti 4 ispita (u svakom razredu po jedan). Very Happy Jasno, ta svrha zahtijeva i pazljivi raspored kolegija po ispitnim razredima (tu su Nesi i greeneyes uletjele). Smile

Struktura dokumenta:
  • Str. 1-3: popis kolegija po novim ispitnim razreda.
  • Str. 4-9: Popis kolegija po abecedi, sa starim i novim ispitnim razreda, te uz objasnjenje zasto je nesto mijenjano.
  • Str. 10: Popis datuma koje sam razmatrao, s time da je moj konacni prijedlog onaj pod brojem 4.
  • Str. 11-12: Kalendarski prikaz prijedloga datuma 3 i 4.

Kao sto rekoh, moj prijedlog datuma je broj 4. Smile To znaci da bi se, formalno, broj rokova smanjio s 8+1 na 6+1, no uz - po meni - bitno bolji raspored, pa zato mislim da bi ovo bilo vama bolje (a nama nesto manje posla). Smile

Napomena: U prijedlogu se radi i reorganizacija kolegija s druge godine, no to je zato jer sam ja htio rijesiti sve kolegije iz kojih sada postoje ispiti. Cool Time ne prejudiciram da ce se (i kako) ti kolegiji ispitivati nagodinu! Smile

Molim sve studente starih studija (do na one koji misle da ce pocistiti sve ispite zakljucno s dekanskim rokom, te one koji su se vec izjasnili) da svoja misljenja jave greeneyes na PM ili na mail (nstrabic na GMailu), najkasnije do utorka, 10.6, u 12:00 (VVS je u 14:00). Smile Nemojte se javljati meni, jer mene nece biti u Zg, pa ce ideju (i, pogotovo, studentsko misljenje) VVSu prenijeti ona (predstavnici u VVSu su Bolonjci, pa sam zamolio Prodekanicu da dozvoli ovakvog izaslanika). Smile

One koji joj se jave molim da svakako napisu ime i prezime (da smanjimo redundanciju u odgovorima; necemo nikoga gnjaviti zbog misljenja, kakvo god ono bilo Wink), te koji su smjer (Pray molba by greeneyes koju ovdje prenosim Wink), posto je dosta bitno vidjeti je l' nekom odredjenom smjeru prijedlog (ne) pase znacajno vise nego ostalima. Smile

Ovaj topic je zakljucan, jer zelim skupljanje stavova, a ne raspravu. Smile Jasno je da prijedlog ne moze biti svima optimalan, nego da je potreban nekakav kompromis. Cool Taj kompromis je gore u formi u kojoj ga predlazem i zanimaju me misljenja o tom prijedlogu (uz eventualne korekcije ako se negdje provukla neka greska). Smile Rasprava bi bitno otezala skupljanje misljenja, a - kao sto vidite - njih treba brzo skupiti. Smile

P.S. Predstavnici jesu bili pitani za misljenje i djelomicno su u prijedlog ugradjene i njihove opaske... da ne mislite da ih "zaobilazim". Wink



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Ova tema je zaključana: ne možete uređivati postove niti odgovarati.   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan