Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Mjera i Integral-2.kolokvij
WWW:
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Mjera i integral
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
drcudo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 03. 2008. (00:14:38)
Postovi: (17)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
14 = 15 - 1

PostPostano: 23:01 ned, 8. 6. 2008    Naslov: Mjera i Integral-2.kolokvij Citirajte i odgovorite

Da li bi se moglo prebaciti kolokvij iz mjere sa petka u iduci ponedeljak s obzirom da neki studenti imaju 4 kolokvija u 2.kolokvijskom tjednu i puno bi se olaksalo da nam se to omogući jer bi ovako imali 3 kolokvija(najteza i najzahtijevnija) u zadnja 3 dana 2.kolokvijskog tjedna.

Hvala svima unaprijed na razumijevanju!!
Da li bi se moglo prebaciti kolokvij iz mjere sa petka u iduci ponedeljak s obzirom da neki studenti imaju 4 kolokvija u 2.kolokvijskom tjednu i puno bi se olaksalo da nam se to omogući jer bi ovako imali 3 kolokvija(najteza i najzahtijevnija) u zadnja 3 dana 2.kolokvijskog tjedna.

Hvala svima unaprijed na razumijevanju!!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
marijap
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 06. 2006. (19:04:40)
Postovi: (209)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
33 = 49 - 16
Lokacija: zg

PostPostano: 6:59 pon, 9. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nije mi baš jasno...
Većina ljudi (s 3. godine) ima TS u srijedu i M&I u petak i to su 2 kolokvija taj 2.tjedan, a Objektno prog. se vjerojatno ni neće pisati baš tada (pretpostavljam da se grupa koja to sluša može dogovoriti s asistentom)...

M&I još ima završni tjedan dana nakon kolokvija, a treba učiti i za usmene pa možda nije pametno imati zadnji kolokvij ponedjeljak nakon kol.tjedana...
Nije mi baš jasno...
Većina ljudi (s 3. godine) ima TS u srijedu i M&I u petak i to su 2 kolokvija taj 2.tjedan, a Objektno prog. se vjerojatno ni neće pisati baš tada (pretpostavljam da se grupa koja to sluša može dogovoriti s asistentom)...

M&I još ima završni tjedan dana nakon kolokvija, a treba učiti i za usmene pa možda nije pametno imati zadnji kolokvij ponedjeljak nakon kol.tjedana...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 16:11 pon, 9. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

ne zaboravi da je teorija brojeva u ponedeljak, neki imaju racunarski praktikum(cetvrtak) i/ili numericka maztematika(utorak).
Dakle kada se sve zbroji situacija izgleda ovako:

PON: Teorija brojeva
UTO: Numaricka matematika
SRI: Teorija skupova
CET: Racunarski praktikum 1
PET: Mjera i integral

Pa sada ti polazi. Mozda ti nemas predmeta sa 2, i/ili mozda nemas teoriju brojeva i jos kao si rekla su vam prebacili objektno u neki drugi termin, ja se na tvom mjestu isto nebi bunio, ali ako se malo sagleda situacija kako izgleda to je zapravo prava definicija cistog MAZOHIZMA.

ako je nekome bed prebacit kolokvij za ponedeljak ionako koras ucit teoriju pa ako si ti naucila do tada nece ti biti problem to ponoviti.

jel' se varam ili.
Nemojte mi zamjerit ali ja samo izrazavam svoje misjenje.
ne zaboravi da je teorija brojeva u ponedeljak, neki imaju racunarski praktikum(cetvrtak) i/ili numericka maztematika(utorak).
Dakle kada se sve zbroji situacija izgleda ovako:

PON: Teorija brojeva
UTO: Numaricka matematika
SRI: Teorija skupova
CET: Racunarski praktikum 1
PET: Mjera i integral

Pa sada ti polazi. Mozda ti nemas predmeta sa 2, i/ili mozda nemas teoriju brojeva i jos kao si rekla su vam prebacili objektno u neki drugi termin, ja se na tvom mjestu isto nebi bunio, ali ako se malo sagleda situacija kako izgleda to je zapravo prava definicija cistog MAZOHIZMA.

ako je nekome bed prebacit kolokvij za ponedeljak ionako koras ucit teoriju pa ako si ti naucila do tada nece ti biti problem to ponoviti.

jel' se varam ili.
Nemojte mi zamjerit ali ja samo izrazavam svoje misjenje.


[Vrh]
marijap
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 06. 2006. (19:04:40)
Postovi: (209)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
33 = 49 - 16
Lokacija: zg

PostPostano: 19:16 pon, 9. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Istina da ja taj tjedan imam samo 2 kolokvija (jer 1. tjedan imam 3) i to su TS i M&I (slušam OPViS za izborni) pa mi raspored odgovara (kao i većini ljudi na čistoj 3. godini)...

Znam da tebi i nekima taj 2. tjedan ispada mazohizam, ali puno ljudi (koji su paralelno 2. i 3. godina) zato 1. tjedan imaju samo 1 ili 2 kolokvija.

Jedino sto ljudi koji slažu raspored moraju paziti je da kolokviji s 2. i 3. godine nisu skupa td oni koji slušaju paralelno mogu sve izaći...

Nekako mi je logičnije da se (po mogućnosti) premještaju kolokviji izbornih kolegija jer je na svakom od njih manje studenata nego na nekom od obaveznih predmeta (za Teoriju brojeva ne znam)...

A za M&I sam poprilično sigurna da se ne bi mogao premjestiti jer ne bi bilo u redu da se kolokvij i završni pišu u istom tjednu, a prof.Vondraček je danas rekao da on ne preferira mijenjati datume koji su već određeni (na Vijeću)...

Nema potrebe opravdavati se za izražavanje mišljenja ;)
Istina da ja taj tjedan imam samo 2 kolokvija (jer 1. tjedan imam 3) i to su TS i M&I (slušam OPViS za izborni) pa mi raspored odgovara (kao i većini ljudi na čistoj 3. godini)...

Znam da tebi i nekima taj 2. tjedan ispada mazohizam, ali puno ljudi (koji su paralelno 2. i 3. godina) zato 1. tjedan imaju samo 1 ili 2 kolokvija.

Jedino sto ljudi koji slažu raspored moraju paziti je da kolokviji s 2. i 3. godine nisu skupa td oni koji slušaju paralelno mogu sve izaći...

Nekako mi je logičnije da se (po mogućnosti) premještaju kolokviji izbornih kolegija jer je na svakom od njih manje studenata nego na nekom od obaveznih predmeta (za Teoriju brojeva ne znam)...

A za M&I sam poprilično sigurna da se ne bi mogao premjestiti jer ne bi bilo u redu da se kolokvij i završni pišu u istom tjednu, a prof.Vondraček je danas rekao da on ne preferira mijenjati datume koji su već određeni (na Vijeću)...

Nema potrebe opravdavati se za izražavanje mišljenja Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 11. 2005. (12:24:35)
Postovi: (2AD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
95 = 158 - 63

PostPostano: 21:30 pon, 9. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

100% se nece promijenit termin. Radije pokusaj neki drugi kolokvij. Jer prof Vondracek kao sta je marijap rekla cesto puta bi znao rec da ako se nadje bar jedan kojem to ne pase (a sigurno bi se nasao, npr meni a i svima s 3.godine koji narednji tj kad bi ti stavio/la taj kolokvij imamo usmene iz kompleksne i ts) bi se mogao zalit i on bi onda dosao u neprilike.
100% se nece promijenit termin. Radije pokusaj neki drugi kolokvij. Jer prof Vondracek kao sta je marijap rekla cesto puta bi znao rec da ako se nadje bar jedan kojem to ne pase (a sigurno bi se nasao, npr meni a i svima s 3.godine koji narednji tj kad bi ti stavio/la taj kolokvij imamo usmene iz kompleksne i ts) bi se mogao zalit i on bi onda dosao u neprilike.



_________________
Kad sam bila mala htjela sam biti statističarka Very Happy
[tex]\omega \in \Omega[/tex] Srce
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
alen
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 10. 2005. (23:25:58)
Postovi: (221)16
Sarma = la pohva - posuda
132 = 230 - 98

PostPostano: 21:13 pon, 16. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Rješenja 4. , 5. i 6. zadaće. Ak ima nešt netočno, javite

Između ostalog, mislim da bi ovaj kolegij trebo imat vlastiti podforum (Ceterum censeo Carthaginem esse delendam)
Rješenja 4. , 5. i 6. zadaće. Ak ima nešt netočno, javite

Između ostalog, mislim da bi ovaj kolegij trebo imat vlastiti podforum (Ceterum censeo Carthaginem esse delendam)



_________________
Između ostalog, mislim da bi kolegij mjera i integral trebao imati svoj podforum među kolegijima treće godine



mjera i integral 4,5 i 6 zadaca.pdf
 Description:

Download
 Filename:  mjera i integral 4,5 i 6 zadaca.pdf
 Filesize:  123.11 KB
 Downloaded:  203 Time(s)

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
drcudo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 03. 2008. (00:14:38)
Postovi: (17)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
14 = 15 - 1

PostPostano: 14:27 sri, 18. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

iamš grešku u 4.zadatku iz 1. zadace.
Na vijezbama se radilo da je integral jednak redu( ako je prostor jednak N) ako taj red apsolutno konvergira. Primjeti da suma ide od 1.

Ako rastavis sumu na dva dijela za slucaj m=0(vrijednost od f(n)=1) o ostale(red konvergira nuli).Tako da je onaj limes jednak 1.(ovi slucajevi se dobe kada se raspise cemu je jednak limes niza f(n)).

Nije bas lijepo napisano ali mislim da ce se skuziti.
iamš grešku u 4.zadatku iz 1. zadace.
Na vijezbama se radilo da je integral jednak redu( ako je prostor jednak N) ako taj red apsolutno konvergira. Primjeti da suma ide od 1.

Ako rastavis sumu na dva dijela za slucaj m=0(vrijednost od f(n)=1) o ostale(red konvergira nuli).Tako da je onaj limes jednak 1.(ovi slucajevi se dobe kada se raspise cemu je jednak limes niza f(n)).

Nije bas lijepo napisano ali mislim da ce se skuziti.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
alen
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 10. 2005. (23:25:58)
Postovi: (221)16
Sarma = la pohva - posuda
132 = 230 - 98

PostPostano: 17:15 sri, 18. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Aha, 3. zadatak, imaš pravo, limes po točkama je jednak nula osim u točki 0, tamo je 1

onda je i limes reda jednak 1
Aha, 3. zadatak, imaš pravo, limes po točkama je jednak nula osim u točki 0, tamo je 1

onda je i limes reda jednak 1



_________________
Između ostalog, mislim da bi kolegij mjera i integral trebao imati svoj podforum među kolegijima treće godine
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
marijap
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 06. 2006. (19:04:40)
Postovi: (209)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
33 = 49 - 16
Lokacija: zg

PostPostano: 16:26 uto, 24. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kad je na kraju završni iz M&I-a?
petak 11.7. ili ponedjeljak 14.7.?
Ne mogu nigdje naći obavijest o "službenim" terminima završnih ispita, a prof.Vondraček je rekao da će se držati datuma koji tamo piše...
Kad je na kraju završni iz M&I-a?
petak 11.7. ili ponedjeljak 14.7.?
Ne mogu nigdje naći obavijest o "službenim" terminima završnih ispita, a prof.Vondraček je rekao da će se držati datuma koji tamo piše...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vamotamo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 06. 2008. (18:49:29)
Postovi: (13)16
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 0

PostPostano: 16:44 uto, 24. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[url]http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=100018#100018[/url]
http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=100018#100018


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
marijap
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 06. 2006. (19:04:40)
Postovi: (209)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
33 = 49 - 16
Lokacija: zg

PostPostano: 7:35 sri, 25. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala! Znači: završni ispit - 14.7. ponedjeljak, 15h
Hvala! Znači: završni ispit - 14.7. ponedjeljak, 15h


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
drcudo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 03. 2008. (00:14:38)
Postovi: (17)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
14 = 15 - 1

PostPostano: 0:47 pet, 27. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Koji je mail profesora sjepcevica. Slao sam mu mail ali mi nje uspijelo.
Mislio sam ga pitati o onim pitanjima za usmeni sta je reko da ce se probati dogovoriti sa prof. Vodracekom.

Je li to nekome uspijelo?
Koji je mail profesora sjepcevica. Slao sam mu mail ali mi nje uspijelo.
Mislio sam ga pitati o onim pitanjima za usmeni sta je reko da ce se probati dogovoriti sa prof. Vodracekom.

Je li to nekome uspijelo?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 8:20 pet, 27. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Molba za alena ako moze opet stavit rjesenja zadaca(4,5,6)?
Molba za alena ako moze opet stavit rjesenja zadaca(4,5,6)?


[Vrh]
alen
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 10. 2005. (23:25:58)
Postovi: (221)16
Sarma = la pohva - posuda
132 = 230 - 98

PostPostano: 15:03 pet, 27. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Tu su, šesti post, ak ne vidiš stisni refresh. Ak i dalje ne vidiš, možda gosti nemogu skidat attachmente
Tu su, šesti post, ak ne vidiš stisni refresh. Ak i dalje ne vidiš, možda gosti nemogu skidat attachmente



_________________
Između ostalog, mislim da bi kolegij mjera i integral trebao imati svoj podforum među kolegijima treće godine
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
T
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 02. 2008. (20:39:46)
Postovi: (7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0

PostPostano: 23:20 sub, 28. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

zasto ne bi kolokvij iz mjera pisali u terminu zavrsnog tj. 14.07.,a zavrsni dva dana kasnije 16.07. ako se moze to organizirati! to nije neizvedivo jer
1.razlog : za svaki ispit je rezerviran termin zavrsnih koji se na kraju ne odrzavaju u dogovoreno vrijeme.
2.razlog : mjeru uglavnom slusaju ljudi koji su na cistoj trecoj godini a njima su usmeni prvi tjedan nakon kolokvija pa nece dolaziti do kolizije s drugim kolegijima!
ovako bi dobili dan vise i za kompleksnu i mjeru!
zasto ne bi kolokvij iz mjera pisali u terminu zavrsnog tj. 14.07.,a zavrsni dva dana kasnije 16.07. ako se moze to organizirati! to nije neizvedivo jer
1.razlog : za svaki ispit je rezerviran termin zavrsnih koji se na kraju ne odrzavaju u dogovoreno vrijeme.
2.razlog : mjeru uglavnom slusaju ljudi koji su na cistoj trecoj godini a njima su usmeni prvi tjedan nakon kolokvija pa nece dolaziti do kolizije s drugim kolegijima!
ovako bi dobili dan vise i za kompleksnu i mjeru!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 11. 2005. (12:24:35)
Postovi: (2AD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
95 = 158 - 63

PostPostano: 7:14 ned, 29. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Trebali ste prije pitat profesora. A osim toga skrolaj gore na ono sta smo marijap i ja napisale. On ti to 100% nece promijenit, ako nama na Markovljevima di nas je 25bilo nije,a bili smo dost uvjerljivi, onda pogotvo nece ovdje. Kad smo ga pitali za zavrsni ni njega nije htio, a kamo li oba. Btw napomenula sam da su samo pro forma ti datumi i rekao je da ce se drzat sluzbenih.
Trebali ste prije pitat profesora. A osim toga skrolaj gore na ono sta smo marijap i ja napisale. On ti to 100% nece promijenit, ako nama na Markovljevima di nas je 25bilo nije,a bili smo dost uvjerljivi, onda pogotvo nece ovdje. Kad smo ga pitali za zavrsni ni njega nije htio, a kamo li oba. Btw napomenula sam da su samo pro forma ti datumi i rekao je da ce se drzat sluzbenih.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Gost






PostPostano: 19:52 sri, 2. 7. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Je li istina da je grupa prof. Slijepcevica dosla s gradivom samo do dekompozicije mjera, odnosno da uopce nisu radili Hahn-ov tm, Jordanovu dekompoziciji i slicno?Znaci li to da na kolokviju teorijski dio nece bit iz tog dijela gradiva?
Je li istina da je grupa prof. Slijepcevica dosla s gradivom samo do dekompozicije mjera, odnosno da uopce nisu radili Hahn-ov tm, Jordanovu dekompoziciji i slicno?Znaci li to da na kolokviju teorijski dio nece bit iz tog dijela gradiva?


[Vrh]
d@nijel
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 07. 2006. (13:42:56)
Postovi: (53)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 0

PostPostano: 22:51 sri, 2. 7. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jeli zna netko rijesit 5 zadatak 4 zadace na malo jednostavniji nacin nego sto je to ucinio Alen.
Jeli zna netko rijesit 5 zadatak 4 zadace na malo jednostavniji nacin nego sto je to ucinio Alen.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
pssst
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (18:09:32)
Postovi: (4C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 6

PostPostano: 11:06 čet, 3. 7. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

U zadatku 91. pod b) iz vjezbi (asist. Nincevic):

Zasto je limes od fn jednak 0?

fn= karakteristicna fja na intervalu <n,n+1>
U zadatku 91. pod b) iz vjezbi (asist. Nincevic):

Zasto je limes od fn jednak 0?

fn= karakteristicna fja na intervalu <n,n+1>


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vanja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 02. 2006. (16:38:26)
Postovi: (9E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 12 - 2

PostPostano: 12:33 čet, 3. 7. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="drcudo"]Koji je mail profesora sjepcevica. Slao sam mu mail ali mi nje uspijelo.
Mislio sam ga pitati o onim pitanjima za usmeni sta je reko da ce se probati dogovoriti sa prof. Vodracekom.

Je li to nekome uspijelo?[/quote]

Imam isto pitanje - da li je netko nesto saznao od prof. Slijepcevica?
drcudo (napisa):
Koji je mail profesora sjepcevica. Slao sam mu mail ali mi nje uspijelo.
Mislio sam ga pitati o onim pitanjima za usmeni sta je reko da ce se probati dogovoriti sa prof. Vodracekom.

Je li to nekome uspijelo?


Imam isto pitanje - da li je netko nesto saznao od prof. Slijepcevica?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Mjera i integral Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan