Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Tesla - osoba koju su Hrvati zaboravili

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 19:36 sub, 31. 1. 2004    Naslov: Tesla - osoba koju su Hrvati zaboravili Citirajte i odgovorite



[color=blue]Moderator edit: Ovaj topic je nastao razdvajanjem od teme [url=http://http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=1292]MEMOAIDS ili STAR TEEN?[/url][/color]

naša vrla crkvica je svojedobno izbacila Nikolu Teslu iz svih udžbenika jer je bio protestant (mislim da on nije nista bio, ali roditelji su bili)..
nažalost i danas se takva praksa primjenjuje..
...pregledao sam milijun knjiga iz povijesti i fizike i tesla se spominje samo kao mjerna jedinica (ko bi reko' da je to u knjizi iz fizike)

slican slucaj je sa Ivom Andrićem..no on nije direktno izbacen iz udzbenika jer nije bio katolik...no..ipak..Andrić nije bio teist u svakodnevnom značenju te riječi, no ima nekih njegovih pjesama koje ukazuju kako je on vjerovao u neku "višu silu"

[quote="Ivo Andrić"]On je srce svih atoma[/quote]

tko zna koliko jos tih primjera ima...(mislim na zanemarene nekatolike, a ne primjere andricevih pjesama)

samo cekam dan kada ce crkva diktirati sto ce djeca morati citati za lektiru u osnovnoj skoli


Moderator edit: Ovaj topic je nastao razdvajanjem od teme MEMOAIDS ili STAR TEEN?

naša vrla crkvica je svojedobno izbacila Nikolu Teslu iz svih udžbenika jer je bio protestant (mislim da on nije nista bio, ali roditelji su bili)..
nažalost i danas se takva praksa primjenjuje..
...pregledao sam milijun knjiga iz povijesti i fizike i tesla se spominje samo kao mjerna jedinica (ko bi reko' da je to u knjizi iz fizike)

slican slucaj je sa Ivom Andrićem..no on nije direktno izbacen iz udzbenika jer nije bio katolik...no..ipak..Andrić nije bio teist u svakodnevnom značenju te riječi, no ima nekih njegovih pjesama koje ukazuju kako je on vjerovao u neku "višu silu"

Ivo Andrić (napisa):
On je srce svih atoma


tko zna koliko jos tih primjera ima...(mislim na zanemarene nekatolike, a ne primjere andricevih pjesama)

samo cekam dan kada ce crkva diktirati sto ce djeca morati citati za lektiru u osnovnoj skoli



_________________
The Dude Abides


Zadnja promjena: goranm; 2:58 pon, 2. 2. 2004; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
dodge
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 19. 02. 2003. (10:47:50)
Postovi: (85)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: quick stop

PostPostano: 11:02 ned, 1. 2. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Lord Sirius"]
naša vrla crkvica je svojedobno izbacila Nikolu Teslu iz svih udžbenika jer je bio protestant (mislim da on nije nista bio, ali roditelji su bili)..
[/quote]

Sta mu nije otac bio [i]pravoslavni[/i] svecenik.

A i cini mi se da je Tesla izbacen iz udzbenika prije radi nacionalne nego vjerske osnove, mada jedno povlaci drugo.
Lord Sirius (napisa):

naša vrla crkvica je svojedobno izbacila Nikolu Teslu iz svih udžbenika jer je bio protestant (mislim da on nije nista bio, ali roditelji su bili)..


Sta mu nije otac bio pravoslavni svecenik.

A i cini mi se da je Tesla izbacen iz udzbenika prije radi nacionalne nego vjerske osnove, mada jedno povlaci drugo.



_________________
Your logic does not resemble our Earth logic.
Mine is much more advanced.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 13:53 ned, 1. 2. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="dodge"][quote="Lord Sirius"]
naša vrla crkvica je svojedobno izbacila Nikolu Teslu iz svih udžbenika jer je bio protestant (mislim da on nije nista bio, ali roditelji su bili)..
[/quote]

Sta mu nije otac bio [i]pravoslavni[/i] svecenik.

A i cini mi se da je Tesla izbacen iz udzbenika prije radi nacionalne nego vjerske osnove, mada jedno povlaci drugo.[/quote]

kolko se ja sjecam on je u svakakvim americkim novinskim clancima naglasavao da je hrvat..
..postoji cak i metal bend [i]Tesla[/i] (koji je u 80tima bijo dosta poznat) i tipovi briju na Teslu i elektricitet 8)

jednom prilikom me neki frend pitao sta je tesla, hrvat ili srb..
ja mu kazem..ma on ti je cisti hrvat samo sta je pravoslavac bio
...i tu mi se frend pocne smijati i kaze kao "pa kako moze biti cisti hrvat kad je pravoslavac?"
:evil: needles to say :evil: , taj frend mi se tom izjavom dosta srozao u ocima

uff...tek [b]sad[/b] sam skuzio da sam napisao [b]protestant[/b] umjesto [b]pravoslavac[/b] u prijasnjem postu
8) My Bad 8)
:verytwisted: [-o<[b]Amen[/b][-o< :verytwisted:
dodge (napisa):
Lord Sirius (napisa):

naša vrla crkvica je svojedobno izbacila Nikolu Teslu iz svih udžbenika jer je bio protestant (mislim da on nije nista bio, ali roditelji su bili)..


Sta mu nije otac bio pravoslavni svecenik.

A i cini mi se da je Tesla izbacen iz udzbenika prije radi nacionalne nego vjerske osnove, mada jedno povlaci drugo.


kolko se ja sjecam on je u svakakvim americkim novinskim clancima naglasavao da je hrvat..
..postoji cak i metal bend Tesla (koji je u 80tima bijo dosta poznat) i tipovi briju na Teslu i elektricitet Cool

jednom prilikom me neki frend pitao sta je tesla, hrvat ili srb..
ja mu kazem..ma on ti je cisti hrvat samo sta je pravoslavac bio
...i tu mi se frend pocne smijati i kaze kao "pa kako moze biti cisti hrvat kad je pravoslavac?"
Evil or Very Mad needles to say Evil or Very Mad , taj frend mi se tom izjavom dosta srozao u ocima

uff...tek sad sam skuzio da sam napisao protestant umjesto pravoslavac u prijasnjem postu
Cool My Bad Cool
Very twisted [-o<Amen[-o< Very twisted



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
filipnet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2003. (01:17:46)
Postovi: (399)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 29 - 5
Lokacija: cvrsto na stolici

PostPostano: 14:00 ned, 1. 2. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Prema mojem misljenju, Tesla se bavio elektricitetom, tj. elektronima, a koliko ja znam elektron nema nikakvu vjeru, ni nacionalnost, nego samo negativan naboj. Pa mi je potpuno glupo sto su ga zbog vjere izbacili iz knjiga. :???:
Prema mojem misljenju, Tesla se bavio elektricitetom, tj. elektronima, a koliko ja znam elektron nema nikakvu vjeru, ni nacionalnost, nego samo negativan naboj. Pa mi je potpuno glupo sto su ga zbog vjere izbacili iz knjiga. Confused


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
dodge
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 19. 02. 2003. (10:47:50)
Postovi: (85)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: quick stop

PostPostano: 14:36 ned, 1. 2. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Lord Sirius"]
kolko se ja sjecam on je u svakakvim americkim novinskim clancima naglasavao da je hrvat..[/quote]

Ovo nikada dosada nisam cuo, znam da je rekao da se ponosi svojom srpskom majkom i hrvatskom domovinom ili tako nesto.

[quote="Lord Sirius"]
jednom prilikom me neki frend pitao sta je tesla, hrvat ili srb..
ja mu kazem..ma on ti je cisti hrvat samo sta je pravoslavac bio
[/quote]

Tesla je po nacionalnosti srbin, rodjen je i zivio na podrucju hrvatske, a u svijetu je poznat kao [i]americki[/i] znanstvenik.
Lord Sirius (napisa):

kolko se ja sjecam on je u svakakvim americkim novinskim clancima naglasavao da je hrvat..


Ovo nikada dosada nisam cuo, znam da je rekao da se ponosi svojom srpskom majkom i hrvatskom domovinom ili tako nesto.

Lord Sirius (napisa):

jednom prilikom me neki frend pitao sta je tesla, hrvat ili srb..
ja mu kazem..ma on ti je cisti hrvat samo sta je pravoslavac bio


Tesla je po nacionalnosti srbin, rodjen je i zivio na podrucju hrvatske, a u svijetu je poznat kao americki znanstvenik.



_________________
Your logic does not resemble our Earth logic.
Mine is much more advanced.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 0:32 pon, 2. 2. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="dodge"]Ovo nikada dosada nisam cuo, znam da je rekao da se ponosi svojom srpskom majkom i hrvatskom domovinom ili tako nesto.
[/quote]
to sam ja vidio na nekoj emisiji kada je teslina obitelj digla tuzbu protiv edisonove zbog krađe nekih patenata...tamo su ona pokazivali par clanaka sa teslom gdje je bilo nesto napisano hrvat bla bla...vjerojatno sam se ja krivo izrazio, ne znam vise

[quote="dodge"]Tesla je po nacionalnosti srbin, rodjen je i zivio na podrucju hrvatske, a u svijetu je poznat kao americki znanstvenik.[/quote]
znaci
nacionalnost - srb
drzavljanost - hrvat
sve ostalo amerikanac...heh..mora da mu je zabavno bilo

ovo isto malo off-topic..ali mislim da i andriju mohorovicica (MOHO-layers, nekaj iz geofizike, dosta velika teorija, ima i svoj krater na mjesecu) smatraju amerikancem...

[quote="filipnet"]a koliko ja znam elektron nema nikakvu vjeru, ni nacionalnost[/quote]
e kad ga McMicro$oft patentira dobit ce svoju nacionalnost :crazy:
[quote="filipnet"]nego samo negativan naboj[/quote]
nikad neznas kada ce neka americka drzava donjeti zakon da elektron ima pozitivan naboj (kao sto je Wisconsin ucinio sa pi, tj. pretvorio ga u 3.00)
a nebi se ni cudio da tako nesto naprave...jer ono..ak mogu french fries promjeniti u freedom fries (krumpirici slobode?????????) onda mogu i elektronu dati pozitivan naboj..sigurno bi im opravdanje bilo da sve sto ima minus je lose, prijeti nacionalnoj sigurnosti itd hehe
dodge (napisa):
Ovo nikada dosada nisam cuo, znam da je rekao da se ponosi svojom srpskom majkom i hrvatskom domovinom ili tako nesto.

to sam ja vidio na nekoj emisiji kada je teslina obitelj digla tuzbu protiv edisonove zbog krađe nekih patenata...tamo su ona pokazivali par clanaka sa teslom gdje je bilo nesto napisano hrvat bla bla...vjerojatno sam se ja krivo izrazio, ne znam vise

dodge (napisa):
Tesla je po nacionalnosti srbin, rodjen je i zivio na podrucju hrvatske, a u svijetu je poznat kao americki znanstvenik.

znaci
nacionalnost - srb
drzavljanost - hrvat
sve ostalo amerikanac...heh..mora da mu je zabavno bilo

ovo isto malo off-topic..ali mislim da i andriju mohorovicica (MOHO-layers, nekaj iz geofizike, dosta velika teorija, ima i svoj krater na mjesecu) smatraju amerikancem...

filipnet (napisa):
a koliko ja znam elektron nema nikakvu vjeru, ni nacionalnost

e kad ga McMicro$oft patentira dobit ce svoju nacionalnost Danas sam lud(a)...
filipnet (napisa):
nego samo negativan naboj

nikad neznas kada ce neka americka drzava donjeti zakon da elektron ima pozitivan naboj (kao sto je Wisconsin ucinio sa pi, tj. pretvorio ga u 3.00)
a nebi se ni cudio da tako nesto naprave...jer ono..ak mogu french fries promjeniti u freedom fries (krumpirici slobode?????????) onda mogu i elektronu dati pozitivan naboj..sigurno bi im opravdanje bilo da sve sto ima minus je lose, prijeti nacionalnoj sigurnosti itd hehe



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 0:43 pon, 2. 2. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Lord Sirius"]ovo isto malo off-topic..ali mislim da i andriju mohorovicica (MOHO-layers, nekaj iz geofizike, dosta velika teorija, ima i svoj krater na mjesecu) smatraju amerikancem..[/quote]

mozda je covjek poznatiji po kolegama matematicarima koji dolaze iz skole u Rijeci nazvane po njemu :)

a ti moho slojevi cinimise da imaju veze sa strukturom tla, i na neki nacin su slicni izohipsama, izobarama i ostalim izonecime :)
Lord Sirius (napisa):
ovo isto malo off-topic..ali mislim da i andriju mohorovicica (MOHO-layers, nekaj iz geofizike, dosta velika teorija, ima i svoj krater na mjesecu) smatraju amerikancem..


mozda je covjek poznatiji po kolegama matematicarima koji dolaze iz skole u Rijeci nazvane po njemu Smile

a ti moho slojevi cinimise da imaju veze sa strukturom tla, i na neki nacin su slicni izohipsama, izobarama i ostalim izonecime Smile



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 2:30 pon, 2. 2. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]mozda je covjek poznatiji po kolegama matematicarima koji dolaze iz skole u Rijeci nazvane po njemu :) [/quote]
mozda je tesla poznatiji po kolegama elektrotehnicarima koji dolaze iz skole u zagrebu nazvane po njemu :)

[quote="Nesi"]a ti moho slojevi cinimise da imaju veze sa strukturom tla, i na neki nacin su slicni izohipsama, izobarama i ostalim izonecime [/quote]
hmm...ne bas..
ima zapravo samo jedan moho sloj - i to je podrucje izmedu zemljine jezgre i "ogrtaca" zemljine jezgre..taj ogrtac ima veze sa strukturom tla, tj. sa pomicanjem tektonskih ploca, ali moho sloj je samo podrucje izmedu jezgre i ogrtaca..nezna se zapravo od cega je jer nitko jos nije uspio tako duboku rupu iskopati

evo kako ameriken-men čitaju mohorovičić : Moe-hoe-row-va-cheech

koji offtopic..da to nekako povezem........nemam pojima..ali crkva bi sigurno rekla da je taj moho sloj pakao jer malo vise od njega se stvara temp od 3000 celzijevaca
Nesi (napisa):
mozda je covjek poznatiji po kolegama matematicarima koji dolaze iz skole u Rijeci nazvane po njemu Smile

mozda je tesla poznatiji po kolegama elektrotehnicarima koji dolaze iz skole u zagrebu nazvane po njemu Smile

Nesi (napisa):
a ti moho slojevi cinimise da imaju veze sa strukturom tla, i na neki nacin su slicni izohipsama, izobarama i ostalim izonecime

hmm...ne bas..
ima zapravo samo jedan moho sloj - i to je podrucje izmedu zemljine jezgre i "ogrtaca" zemljine jezgre..taj ogrtac ima veze sa strukturom tla, tj. sa pomicanjem tektonskih ploca, ali moho sloj je samo podrucje izmedu jezgre i ogrtaca..nezna se zapravo od cega je jer nitko jos nije uspio tako duboku rupu iskopati

evo kako ameriken-men čitaju mohorovičić : Moe-hoe-row-va-cheech

koji offtopic..da to nekako povezem........nemam pojima..ali crkva bi sigurno rekla da je taj moho sloj pakao jer malo vise od njega se stvara temp od 3000 celzijevaca



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
dodge
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 19. 02. 2003. (10:47:50)
Postovi: (85)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: quick stop

PostPostano: 10:37 pon, 2. 2. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Lord Sirius"]
znaci

drzavljanost - hrvat

[/quote]

well, not exactly, tesla je otisao u ameriku davno prije nego je nestala austrougarska, pa je, dok je zivio ovdje, tehnicki imao austrougarsko drzavljanstvo :wink:
Lord Sirius (napisa):

znaci

drzavljanost - hrvat



well, not exactly, tesla je otisao u ameriku davno prije nego je nestala austrougarska, pa je, dok je zivio ovdje, tehnicki imao austrougarsko drzavljanstvo Wink



_________________
Your logic does not resemble our Earth logic.
Mine is much more advanced.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
SvekY
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 11. 2003. (23:44:22)
Postovi: (FF)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
11 = 14 - 3
Lokacija: unitarni vektorski prostor

PostPostano: 13:13 pon, 9. 2. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja isto mislim da MOHO-sloj ima veze s [u]potresima i širenjem mehaničkih valova kroz zemlju[/u] (koru). Čini mi se da se ta teorija koristi da se odredi (točnije) koliko je duboko hipocentar.

Valjda sam pogodio terminologiju: [i]epicentar i hipocentar[/i]. Što je što?
Ja isto mislim da MOHO-sloj ima veze s potresima i širenjem mehaničkih valova kroz zemlju (koru). Čini mi se da se ta teorija koristi da se odredi (točnije) koliko je duboko hipocentar.

Valjda sam pogodio terminologiju: epicentar i hipocentar. Što je što?



_________________
Šarm je kad dobijete ono što želite a da to ne morate tražiti. (iz SvekYeve knjige aforizama)
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 13:24 pon, 9. 2. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="SvekY"]Ja isto mislim da MOHO-sloj ima veze s [u]potresima i širenjem mehaničkih valova kroz zemlju[/u] (koru). Čini mi se da se ta teorija koristi da se odredi (točnije) koliko je duboko hipocentar.

Valjda sam pogodio terminologiju: [i]epicentar i hipocentar[/i]. Što je što?[/quote]

AFAIK, hipocentar je "pravo" središte potresa - točka u kojoj nastaju vibracije. Najčešće ispod površine Zemlje.
Epicentar je projekcija hipocentra na površinu - točka u kojoj se potres manifestira, odnosno izbije na površinu Zemlje.
SvekY (napisa):
Ja isto mislim da MOHO-sloj ima veze s potresima i širenjem mehaničkih valova kroz zemlju (koru). Čini mi se da se ta teorija koristi da se odredi (točnije) koliko je duboko hipocentar.

Valjda sam pogodio terminologiju: epicentar i hipocentar. Što je što?


AFAIK, hipocentar je "pravo" središte potresa - točka u kojoj nastaju vibracije. Najčešće ispod površine Zemlje.
Epicentar je projekcija hipocentra na površinu - točka u kojoj se potres manifestira, odnosno izbije na površinu Zemlje.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Blockflöte
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 01. 2004. (17:04:46)
Postovi: (1AB)16
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 2
Lokacija: Zg

PostPostano: 13:32 sri, 11. 2. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="dodge"]
Ovo nikada dosada nisam cuo, znam da je rekao da se ponosi svojom srpskom majkom i hrvatskom domovinom ili tako nesto.
[/quote]

To sam i ja čuo, znači, istina je! 8)
dodge (napisa):

Ovo nikada dosada nisam cuo, znam da je rekao da se ponosi svojom srpskom majkom i hrvatskom domovinom ili tako nesto.


To sam i ja čuo, znači, istina je! Cool



_________________
-山よ,山よ! 山は活きて居る!-
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 14:08 sri, 11. 2. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Blockflöte"][quote="dodge"]Ovo nikada dosada nisam cuo, znam da je rekao da se ponosi svojom srpskom majkom i hrvatskom domovinom ili tako nesto.[/quote]
To sam i ja čuo, znači, istina je! 8)[/quote]

Da preduhitrim Vekyja... :twisted: Cudna neka implikacija... :shock:

Ivica: - [i]Marice, jucer sam ubio 12 muha jednim udarcem![/i]
Marica: - [i]Ma, nemoguce, Ivice![/i]
Ivica: - [i]Ako mi ne vjerujes, pitaj Pericu![/i]
Marica: - [i]On je to vidio?[/i]
Ivica: - [i]Ne, njemu sam jutros ispricao...[/i]

(Daleko od toga da osporavam izjavu; samo komentiram zakljucak ;))
Blockflöte (napisa):
dodge (napisa):
Ovo nikada dosada nisam cuo, znam da je rekao da se ponosi svojom srpskom majkom i hrvatskom domovinom ili tako nesto.

To sam i ja čuo, znači, istina je! Cool


Da preduhitrim Vekyja... Twisted Evil Cudna neka implikacija... Shocked

Ivica: - Marice, jucer sam ubio 12 muha jednim udarcem!
Marica: - Ma, nemoguce, Ivice!
Ivica: - Ako mi ne vjerujes, pitaj Pericu!
Marica: - On je to vidio?
Ivica: - Ne, njemu sam jutros ispricao...

(Daleko od toga da osporavam izjavu; samo komentiram zakljucak Wink)



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
veky
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2002. (19:59:43)
Postovi: (5B0)16
Sarma = la pohva - posuda
22 = 24 - 2
Lokacija: negdje daleko...

PostPostano: 14:36 sri, 11. 2. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Da preduhitrim Vekyja... :twisted: [/quote]

Kmeek... što ste me se sad uhvatili preduhitrivat? :shock: Prvo mea, sad ti... :-o :-)
vsego (napisa):
Da preduhitrim Vekyja... Twisted Evil


Kmeek... što ste me se sad uhvatili preduhitrivat? Shocked Prvo mea, sad ti... Surprised Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Blockflöte
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 01. 2004. (17:04:46)
Postovi: (1AB)16
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 2
Lokacija: Zg

PostPostano: 2:40 čet, 12. 2. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sjede dve žabe na kvartu i naleti roda i u naletu pojede jednu.

Nakon nekog vremena upita žaba rodu iz trbuha -Roda, a na kojoj smo mi sad visini?-
-20 000 stopa-(vjerojatno američki vic)
-Ne'oj sr't.-

Eto, samo da ispričam vic.

Tesla ->Galvanski članci -> žabe, ako je nekom :OT:

A sad još malo o logici: Ono je meni moja mama rekla, a moja mama nikad ne laže :)

nače, ja sam o Tesli čuo jednu dosta zanimljivu stvar, da je imao nevjerojatno jaku vizualizaciju. Mog'o si je zamislit niz dijelova za neku napravu i onda vidjet, ne dokučit, nego baš vidjet kako će to raditi. Tvrdio je da je tako došao do puno bitnih otkrića.

[size=10]a o andriji mohorovičiću znam samo da je opisao moho-sloj i da ima jako jako dugačko prezime...[/size]
Sjede dve žabe na kvartu i naleti roda i u naletu pojede jednu.

Nakon nekog vremena upita žaba rodu iz trbuha -Roda, a na kojoj smo mi sad visini?-
-20 000 stopa-(vjerojatno američki vic)
-Ne'oj sr't.-

Eto, samo da ispričam vic.

Tesla →Galvanski članci → žabe, ako je nekom Off-topic

A sad još malo o logici: Ono je meni moja mama rekla, a moja mama nikad ne laže Smile

nače, ja sam o Tesli čuo jednu dosta zanimljivu stvar, da je imao nevjerojatno jaku vizualizaciju. Mog'o si je zamislit niz dijelova za neku napravu i onda vidjet, ne dokučit, nego baš vidjet kako će to raditi. Tvrdio je da je tako došao do puno bitnih otkrića.

a o andriji mohorovičiću znam samo da je opisao moho-sloj i da ima jako jako dugačko prezime...



_________________
-山よ,山よ! 山は活きて居る!-
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 4:49 čet, 12. 2. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Blockflöte"]Sjede dve žabe na kvartu i naleti roda i u naletu pojede jednu.

Nakon nekog vremena upita žaba rodu iz trbuha -Roda, a na kojoj smo mi sad visini?-
-20 000 stopa-(vjerojatno američki vic)
-Ne'oj sr't.-[/quote]

Samo da nadopunim (onak kak sam ga ja cuo) ovaj [b]!( :OT: )[/b] vic:

[quote="vic"]Sjedi žaba na lopocu i naleti roda i u naletu ju pojede.

Nakon nekog vremena upita žaba rodu:
Žaba: [color=green][i]Roda...[/i][/color] :grebgreb:
Roda: [color=darkblue][i]Kaj?[/i][/color] 8)
Žaba: [color=green][i]A di sam sad?[/i][/color] :grebgreb:
Roda: [color=darkblue][i]U jednjaku.[/i][/color] 8)

I prodje jos neko vrijeme te žaba opet upita rodu:
Žaba: [color=green][i]Roda...[/i][/color] :grebgreb:
Roda: [color=darkblue][i]Kaj?[/i][/color] 8)
Žaba: [color=green][i]A di sam sad?[/i][/color] :grebgreb:
Roda: [color=darkblue][i]U zelucu.[/i][/color] 8)

Nakon par minuta, zabi opet postalo dosadno, pa pita rodu:
Žaba: [color=green][i]Roda...[/i][/color] :grebgreb:
Roda: [color=darkblue][i]Kaj?[/i][/color] 8)
Žaba: [color=green][i]A di sam sad?[/i][/color] :grebgreb:
Roda: [color=darkblue][i]U slijepom crijevu.[/i][/color] 8)

Za minutu zaba opet pita rodu:
Žaba: [color=green][i]Roda...[/i][/color] :grebgreb:
Roda: [color=darkblue][i]Kaj?[/i][/color] 8)
Žaba: [color=green][i]A di sam sad?[/i][/color] :grebgreb:
Roda(sa dozom sarkazma): [color=darkblue][i]Na 2000 metara.[/i][/color] :verycool: :twisted:
Žaba(sa velikom dozom sarkazma): [color=green][i]Roda...[/i][/color] :blueshock:
Roda: [color=darkblue][i]Kaj?[/i][/color] 8)
Žaba(odrijesito i prijeteci): [color=green][i]Ne s..i![/i][/color] :evil: :pray:[/quote]

8)
Blockflöte (napisa):
Sjede dve žabe na kvartu i naleti roda i u naletu pojede jednu.

Nakon nekog vremena upita žaba rodu iz trbuha -Roda, a na kojoj smo mi sad visini?-
-20 000 stopa-(vjerojatno američki vic)
-Ne'oj sr't.-


Samo da nadopunim (onak kak sam ga ja cuo) ovaj !( Off-topic ) vic:

vic (napisa):
Sjedi žaba na lopocu i naleti roda i u naletu ju pojede.

Nakon nekog vremena upita žaba rodu:
Žaba: Roda... Kotacici rade 100 na sat
Roda: Kaj? Cool
Žaba: A di sam sad? Kotacici rade 100 na sat
Roda: U jednjaku. Cool

I prodje jos neko vrijeme te žaba opet upita rodu:
Žaba: Roda... Kotacici rade 100 na sat
Roda: Kaj? Cool
Žaba: A di sam sad? Kotacici rade 100 na sat
Roda: U zelucu. Cool

Nakon par minuta, zabi opet postalo dosadno, pa pita rodu:
Žaba: Roda... Kotacici rade 100 na sat
Roda: Kaj? Cool
Žaba: A di sam sad? Kotacici rade 100 na sat
Roda: U slijepom crijevu. Cool

Za minutu zaba opet pita rodu:
Žaba: Roda... Kotacici rade 100 na sat
Roda: Kaj? Cool
Žaba: A di sam sad? Kotacici rade 100 na sat
Roda(sa dozom sarkazma): Na 2000 metara. Very cool Twisted Evil
Žaba(sa velikom dozom sarkazma): Roda... Disaster!!!
Roda: Kaj? Cool
Žaba(odrijesito i prijeteci): Ne s..i! Evil or Very Mad Pray


Cool



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Blockflöte
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 01. 2004. (17:04:46)
Postovi: (1AB)16
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 2
Lokacija: Zg

PostPostano: 1:05 pet, 13. 2. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da, ovako je smiješan :)
Da, ovako je smiješan Smile



_________________
-山よ,山よ! 山は活きて居る!-
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan