Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Pararelno studiranje po bolonji (FER, PMF)

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
JoeCamel
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 05. 2008. (18:32:19)
Postovi: (2)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 10:57 pet, 23. 5. 2008    Naslov: Pararelno studiranje po bolonji (FER, PMF) Citirajte i odgovorite

Pozdrav,

je li moguće studirati pararelno po bolonji? Završavam prvu godinu FER-a i htio bi upisati matematiku. Znam da je prije bilo moguće. Ima li netko iskustva s tim ili možda sam studira pararelno :) Posalo sam i mail referadi.

Puno hvala
Pozdrav,

je li moguće studirati pararelno po bolonji? Završavam prvu godinu FER-a i htio bi upisati matematiku. Znam da je prije bilo moguće. Ima li netko iskustva s tim ili možda sam studira pararelno Smile Posalo sam i mail referadi.

Puno hvala


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
finalni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 08. 2007. (11:48:53)
Postovi: (10D)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
27 = 45 - 18
Lokacija: Bloodbuzz Zagreb

PostPostano: 23:31 uto, 27. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ima jedna cura koja je ove akadamske godine upisala 2. na feru i počela ovdje. Nije joj baš išlo, ali imala je nekih drugih problema pa možda zato...
Dakle, moguće je. Al nemoj. :D zezam se.
Ima jedna cura koja je ove akadamske godine upisala 2. na feru i počela ovdje. Nije joj baš išlo, ali imala je nekih drugih problema pa možda zato...
Dakle, moguće je. Al nemoj. Very Happy zezam se.



_________________
Nikola Adžaga
Građevinski fakultet, Sveučilište u Zagrebu
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
marijap
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 06. 2006. (19:04:40)
Postovi: (209)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
33 = 49 - 16
Lokacija: zg

PostPostano: 6:28 sri, 28. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Koliko ja znam, dvije curke s grafičkog fakulteta su nakon 1. godine (prva godina izvođenja bolonje) upisale paralelno 2. na svom fakultetu i 1. godinu na našem. Tako da studiraju paralelno.
I sjećam se da je u slučaju da je netko odličan student bilo moguće da bude oslobođen plaćanja studija na drugom fakultetu (to sigurno ide preko odobravanja molbe tako da ne mora značiti da je uvijek tako)
Koliko ja znam, dvije curke s grafičkog fakulteta su nakon 1. godine (prva godina izvođenja bolonje) upisale paralelno 2. na svom fakultetu i 1. godinu na našem. Tako da studiraju paralelno.
I sjećam se da je u slučaju da je netko odličan student bilo moguće da bude oslobođen plaćanja studija na drugom fakultetu (to sigurno ide preko odobravanja molbe tako da ne mora značiti da je uvijek tako)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 9:37 sri, 28. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

A kako se rjesava obavezno pracenje nastave, pogotovo na kolegijima koji imaju blitzeve? :-k
A kako se rjesava obavezno pracenje nastave, pogotovo na kolegijima koji imaju blitzeve? Think



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kljuki
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 10. 2005. (13:36:53)
Postovi: (127)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
15 = 40 - 25
Lokacija: hotel yorba

PostPostano: 11:04 sri, 28. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]A kako se rjesava obavezno pracenje nastave, pogotovo na kolegijima koji imaju blitzeve? :-k[/quote]

A gle, nisu blicevi svaki tjedan.

A FER ima totalno drukčiji raspored od svih ostalih. Taman dok mi imamo kolokvije, oni nemaju ništa, i obratno.
vsego (napisa):
A kako se rjesava obavezno pracenje nastave, pogotovo na kolegijima koji imaju blitzeve? Think


A gle, nisu blicevi svaki tjedan.

A FER ima totalno drukčiji raspored od svih ostalih. Taman dok mi imamo kolokvije, oni nemaju ništa, i obratno.



_________________
If you decide to give up smoking and drinking, you don't actually live longer; it just seems longer.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 12:53 sri, 28. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kljuki"]A gle, nisu blicevi svaki tjedan.[/quote]

Nisu, ali su navodno nenajavljeni (tj. bude hint, ali on ne dodje do tebe ako nisi na nastavi). :?

Dodatno, na nekim kolegijima se trazi potpisivanje studenata i to je nekakav uvjet za nesto. :| Grijesim li? :-k

Meni je logicno da pohadjanje predavanja na "sekundarnom" faxu (ovdje bi to bio PMF-MO) nisu obavezna, no zanima me kako to ide u praksi, a ne sto je nekome logicno. ;)

[quote="kljuki"]A FER ima totalno drukčiji raspored od svih ostalih. Taman dok mi imamo kolokvije, oni nemaju ništa, i obratno.[/quote]

Ispade da oni imaju nastavu ona dva tjedna kad mi imamo kolokvije. :shock: :)
kljuki (napisa):
A gle, nisu blicevi svaki tjedan.


Nisu, ali su navodno nenajavljeni (tj. bude hint, ali on ne dodje do tebe ako nisi na nastavi). Confused

Dodatno, na nekim kolegijima se trazi potpisivanje studenata i to je nekakav uvjet za nesto. Neutral Grijesim li? Think

Meni je logicno da pohadjanje predavanja na "sekundarnom" faxu (ovdje bi to bio PMF-MO) nisu obavezna, no zanima me kako to ide u praksi, a ne sto je nekome logicno. Wink

kljuki (napisa):
A FER ima totalno drukčiji raspored od svih ostalih. Taman dok mi imamo kolokvije, oni nemaju ništa, i obratno.


Ispade da oni imaju nastavu ona dva tjedna kad mi imamo kolokvije. Shocked Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kljuki
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 10. 2005. (13:36:53)
Postovi: (127)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
15 = 40 - 25
Lokacija: hotel yorba

PostPostano: 16:00 sri, 28. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Nisu, ali su navodno nenajavljeni (tj. bude hint, ali on ne dodje do tebe ako nisi na nastavi). :?

Dodatno, na nekim kolegijima se trazi potpisivanje studenata i to je nekakav uvjet za nesto. :| Grijesim li? :-k

Meni je logicno da pohadjanje predavanja na "sekundarnom" faxu (ovdje bi to bio PMF-MO) nisu obavezna, no zanima me kako to ide u praksi, a ne sto je nekome logicno. ;)[/quote]

Ma uvijek se zna kad je blic. Taj problem se može riješiti tako da si nađeš nekoga koga možeš pitati za novosti.

Što se potpisivanja tiče, nekad te može netko potpisati, nekad ćeš moći doći na nastavu, a ako opet bude falilo nečega, profesori su dosta susretljivi. Ako čovjek dođe i lijepo objasni da nije zabušant, nego da studira na još jednom fakultetu, problema ne bi trebalo biti.

[quote="vsego"]Ispade da oni imaju nastavu ona dva tjedna kad mi imamo kolokvije. :shock: :)[/quote]

A dobro. Nije tako jako obavezno ići redovito na predavanja ni na FER-u. :D

Da se razumijemo, ja stvarno ne mogu shvatiti zašto bi netko to htio. Nekako mi se čini da bi mi se tada život sveo samo na faks(ove). Ali, tko voli...
vsego (napisa):
Nisu, ali su navodno nenajavljeni (tj. bude hint, ali on ne dodje do tebe ako nisi na nastavi). Confused

Dodatno, na nekim kolegijima se trazi potpisivanje studenata i to je nekakav uvjet za nesto. Neutral Grijesim li? Think

Meni je logicno da pohadjanje predavanja na "sekundarnom" faxu (ovdje bi to bio PMF-MO) nisu obavezna, no zanima me kako to ide u praksi, a ne sto je nekome logicno. Wink


Ma uvijek se zna kad je blic. Taj problem se može riješiti tako da si nađeš nekoga koga možeš pitati za novosti.

Što se potpisivanja tiče, nekad te može netko potpisati, nekad ćeš moći doći na nastavu, a ako opet bude falilo nečega, profesori su dosta susretljivi. Ako čovjek dođe i lijepo objasni da nije zabušant, nego da studira na još jednom fakultetu, problema ne bi trebalo biti.

vsego (napisa):
Ispade da oni imaju nastavu ona dva tjedna kad mi imamo kolokvije. Shocked Smile


A dobro. Nije tako jako obavezno ići redovito na predavanja ni na FER-u. Very Happy

Da se razumijemo, ja stvarno ne mogu shvatiti zašto bi netko to htio. Nekako mi se čini da bi mi se tada život sveo samo na faks(ove). Ali, tko voli...



_________________
If you decide to give up smoking and drinking, you don't actually live longer; it just seems longer.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
osvetnik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 04. 2007. (16:46:27)
Postovi: (80)16
Sarma = la pohva - posuda
-6 = 6 - 12

PostPostano: 21:17 sri, 28. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kljuki"]
Da se razumijemo, ja stvarno ne mogu shvatiti zašto bi netko to htio. Nekako mi se čini da bi mi se tada život sveo samo na faks(ove). Ali, tko voli...[/quote]

ma brijes... evo ja tak studiram (istina ne na bolonji), a imam GRO slobodnog vremena :)
kljuki (napisa):

Da se razumijemo, ja stvarno ne mogu shvatiti zašto bi netko to htio. Nekako mi se čini da bi mi se tada život sveo samo na faks(ove). Ali, tko voli...


ma brijes... evo ja tak studiram (istina ne na bolonji), a imam GRO slobodnog vremena Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 22:33 pet, 30. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

osvetnice uzmimo primjer ljudi koji idu na predavanja na oba faksa a ne ko ti jedva se pojavis na dva predavanja na jednom faksu:D
osvetnice uzmimo primjer ljudi koji idu na predavanja na oba faksa a ne ko ti jedva se pojavis na dva predavanja na jednom faksu:D



_________________
NAJNERAZUMLJIVIJE JE NA OVOM SVIJETU STO JE ON RAZUMLJIV!!!!

Albert Einstein

#Lil angel legna elttiL Bily u akciji
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
osvetnik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 04. 2007. (16:46:27)
Postovi: (80)16
Sarma = la pohva - posuda
-6 = 6 - 12

PostPostano: 0:49 pet, 6. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="bily"]osvetnice uzmimo primjer ljudi koji idu na predavanja na oba faksa a ne ko ti jedva se pojavis na dva predavanja na jednom faksu:D[/quote]

ti se molim te ne javljaj, idem na vise predavanja nego ti :lol:
bily (napisa):
osvetnice uzmimo primjer ljudi koji idu na predavanja na oba faksa a ne ko ti jedva se pojavis na dva predavanja na jednom faksu:D


ti se molim te ne javljaj, idem na vise predavanja nego ti Laughing


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
JoeCamel
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 05. 2008. (18:32:19)
Postovi: (2)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 16:17 ned, 8. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pozdrav

nisam ni primjetio da se skupilo odgovora :) Uglavnom, poslao sam mail prodekanici koja je odgovrila za 10' te kaze da je nacelno moguce (koliko je fizicki izvedio) i da ako sam izvrstan student da je moguce odobriti i bez placanja. Kasnije nisam dobio odgovor, valjda nije zametnula moj mail :(

Što se tiče pohadjanja nastave na FER-u, koja je po bolonji "obavezna". To je dakako samo u teoriji. Pohadjanje nastave nam donosi nekih 5,6% od mogućih bodova koje možemo prikupiti i obično svi dobe bar dio toga. A blicevi su svi najavljeni i oni donose nešto značajniji dio bodova. A sam na predavnja idem rijetko.
Pozdrav

nisam ni primjetio da se skupilo odgovora Smile Uglavnom, poslao sam mail prodekanici koja je odgovrila za 10' te kaze da je nacelno moguce (koliko je fizicki izvedio) i da ako sam izvrstan student da je moguce odobriti i bez placanja. Kasnije nisam dobio odgovor, valjda nije zametnula moj mail Sad

Što se tiče pohadjanja nastave na FER-u, koja je po bolonji "obavezna". To je dakako samo u teoriji. Pohadjanje nastave nam donosi nekih 5,6% od mogućih bodova koje možemo prikupiti i obično svi dobe bar dio toga. A blicevi su svi najavljeni i oni donose nešto značajniji dio bodova. A sam na predavnja idem rijetko.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 23:57 ned, 8. 6. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

ne moras biti izvrstan student da ne bi placo studij, mozes i molbu pisat prvo sveucilistu, pa onda rektoru, pa ako te i on odbije onda mzosu ....mislim da je sada takav postupak
sretno sa upisom...
ne moras biti izvrstan student da ne bi placo studij, mozes i molbu pisat prvo sveucilistu, pa onda rektoru, pa ako te i on odbije onda mzosu ....mislim da je sada takav postupak
sretno sa upisom...



_________________
NAJNERAZUMLJIVIJE JE NA OVOM SVIJETU STO JE ON RAZUMLJIV!!!!

Albert Einstein

#Lil angel legna elttiL Bily u akciji
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mali_zeleni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 08. 2006. (12:12:05)
Postovi: (3E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 1

PostPostano: 23:44 ned, 6. 7. 2008    Naslov: može se Citirajte i odgovorite

ja studiram na 2 faksa i može se samo ti je malo komplicirana papirologija.
naime, morati ćeš se na jednom faksu odreći studentskih prava što na matematici nije moguće. Logično je da na oba faksa ne možeš imati studentska prava no opet pitanje je da li bi ti na feru dozvolili da studiraš bez prava jer to ispada onda kao izvanredni studij kojeg u pravilu više nema.
ja studiram na 2 faksa i može se samo ti je malo komplicirana papirologija.
naime, morati ćeš se na jednom faksu odreći studentskih prava što na matematici nije moguće. Logično je da na oba faksa ne možeš imati studentska prava no opet pitanje je da li bi ti na feru dozvolili da studiraš bez prava jer to ispada onda kao izvanredni studij kojeg u pravilu više nema.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan