Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

2 kolokvij iz TS (informacija)
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Teorija skupova
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Gost






PostPostano: 13:12 sri, 9. 7. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dragi gost je ljubomoran, jer ona ima manje od 30. Pa znaš ono: ako meni ne ide, nek' nikom ne ide!

(btw, ja sam neki drugi gost ;))
Dragi gost je ljubomoran, jer ona ima manje od 30. Pa znaš ono: ako meni ne ide, nek' nikom ne ide!

(btw, ja sam neki drugi gost Wink)


[Vrh]
vedraf
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 09. 2006. (15:47:50)
Postovi: (BB)16
Sarma = la pohva - posuda
11 = 15 - 4

PostPostano: 13:14 sri, 9. 7. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja razumijem da negdje mora biti granica,ali ne razumijem čemu iz ovoga kolegija toliko visoka,naime usmeni nosi 30 bodova pa bi teoretski i osobe sa 20 bodova mogle proći kolegij. Još su i prvi kolokvij asistenti malo pretežak dali u odnosu na zadatke koje smo radili (sam je asistent to rekao).
Kontraprimjer je mjera i integral gdje se može izaći na završni bez obzira ako nismo skupili pola bodova,kompleksna je imala da moramo imati pola bodova iz kolokvija,ali to su bili užasno lagani kolokviji,a teorija skupova po meni nije takva,što pokazuju i rezultati jer ako Kompleksnu analizu kolokvira preko 95%,Matematičke metode fizike preko 90%,Mjeru i integral vjerojatno isto preko 90%,izborne isto tako,a Teoriju skupova oko 30 % to nešto govori...

A i ne vjerujem da netko sa 35 bodova zna više od nekoga sa 2 ili 3 boda manje ,ali sigurno zna više od nekoga sa desetak bodova manje..
Ja razumijem da negdje mora biti granica,ali ne razumijem čemu iz ovoga kolegija toliko visoka,naime usmeni nosi 30 bodova pa bi teoretski i osobe sa 20 bodova mogle proći kolegij. Još su i prvi kolokvij asistenti malo pretežak dali u odnosu na zadatke koje smo radili (sam je asistent to rekao).
Kontraprimjer je mjera i integral gdje se može izaći na završni bez obzira ako nismo skupili pola bodova,kompleksna je imala da moramo imati pola bodova iz kolokvija,ali to su bili užasno lagani kolokviji,a teorija skupova po meni nije takva,što pokazuju i rezultati jer ako Kompleksnu analizu kolokvira preko 95%,Matematičke metode fizike preko 90%,Mjeru i integral vjerojatno isto preko 90%,izborne isto tako,a Teoriju skupova oko 30 % to nešto govori...

A i ne vjerujem da netko sa 35 bodova zna više od nekoga sa 2 ili 3 boda manje ,ali sigurno zna više od nekoga sa desetak bodova manje..


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 23:08 sri, 9. 7. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="zzsan"]I dragi Goste, ne vidim zašto bi to tebe trebalo smetati ako se ljudima možda može pružiti prilika da polože kolegij sada, a ne u 9. mjesecu?[/quote]
zato što su ovaj semestar već dobili priliku da polože kolegij pa su je propustili
[quote="Anonymous"]Dragi gost je ljubomoran, jer ona ima manje od 30.[/quote]
apsolutno
[quote="vedraf"]A i ne vjerujem da netko sa 35 bodova zna više od nekoga sa 2 ili 3 boda manje ,ali sigurno zna više od nekoga sa desetak bodova manje..[/quote]
aha, taj sa 35 ne zna više od onoga koji ima 32, taj ne zna više od onoga koji ima 29, a taj ne zna više od onoga koji ima 26, al zato onaj sa 35 sigurno zna više od onoga sa 26. kužim...
zzsan (napisa):
I dragi Goste, ne vidim zašto bi to tebe trebalo smetati ako se ljudima možda može pružiti prilika da polože kolegij sada, a ne u 9. mjesecu?

zato što su ovaj semestar već dobili priliku da polože kolegij pa su je propustili
Anonymous (napisa):
Dragi gost je ljubomoran, jer ona ima manje od 30.

apsolutno
vedraf (napisa):
A i ne vjerujem da netko sa 35 bodova zna više od nekoga sa 2 ili 3 boda manje ,ali sigurno zna više od nekoga sa desetak bodova manje..

aha, taj sa 35 ne zna više od onoga koji ima 32, taj ne zna više od onoga koji ima 29, a taj ne zna više od onoga koji ima 26, al zato onaj sa 35 sigurno zna više od onoga sa 26. kužim...


[Vrh]
alen
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 10. 2005. (23:25:58)
Postovi: (221)16
Sarma = la pohva - posuda
132 = 230 - 98

PostPostano: 2:56 čet, 10. 7. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="zurpa"]Mislim da nije u redu da je kolokvij u istom terminu kad mario ančić igra četvrtfinale wimbledona.. :([/quote]

Stvarno nije u redu. Mislim ja to ne pratim, al valjda će se ubuduće pazit na takve stvari
zurpa (napisa):
Mislim da nije u redu da je kolokvij u istom terminu kad mario ančić igra četvrtfinale wimbledona.. Sad


Stvarno nije u redu. Mislim ja to ne pratim, al valjda će se ubuduće pazit na takve stvari



_________________
Između ostalog, mislim da bi kolegij mjera i integral trebao imati svoj podforum među kolegijima treće godine
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
zurpa
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 06. 2007. (19:56:30)
Postovi: (26)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 17 - 12

PostPostano: 3:03 čet, 10. 7. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

pa da, trebalo bi malo više voditi računa o tome.. ja sam baš malo promatral ljude prije kolokvija, bili su skroz rastrojeni zbog toga.. recimo siguran sam da bi ovi s po 32 boda imali barem 35 pa nebi bilo potrebe za pokušaj nekih intervencija po forumu.. iako onda bi oni s 29 bodova vjerojatno imali 32 pa bi možda oni pak tražili snižavanje kriterija.. hmm.. prekomplicirano mi je to..
pa da, trebalo bi malo više voditi računa o tome.. ja sam baš malo promatral ljude prije kolokvija, bili su skroz rastrojeni zbog toga.. recimo siguran sam da bi ovi s po 32 boda imali barem 35 pa nebi bilo potrebe za pokušaj nekih intervencija po forumu.. iako onda bi oni s 29 bodova vjerojatno imali 32 pa bi možda oni pak tražili snižavanje kriterija.. hmm.. prekomplicirano mi je to..


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
alen
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 10. 2005. (23:25:58)
Postovi: (221)16
Sarma = la pohva - posuda
132 = 230 - 98

PostPostano: 3:08 čet, 10. 7. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja mislim da bi svi imali bar 35 bodova. Al isto tak mislim da to ne bi trebalo igrat veliku ulogu...

Jer mislim da bi se granica trebala pomaknut na 61 bod jer ja imam 62, a budući da znam kolko slabo znam to gradivo i mislim da takvo znanje definitivno nije za prolaz mislim da manje bodova od toga jednostavno ne može rezultirati prolaznom ocjenom. Možda može, ali to bi jednostavno bilo pogrešno.

I još mislim da bi mjera i integral trebala imat svoj podforum među kolegijima treće godine
Ja mislim da bi svi imali bar 35 bodova. Al isto tak mislim da to ne bi trebalo igrat veliku ulogu...

Jer mislim da bi se granica trebala pomaknut na 61 bod jer ja imam 62, a budući da znam kolko slabo znam to gradivo i mislim da takvo znanje definitivno nije za prolaz mislim da manje bodova od toga jednostavno ne može rezultirati prolaznom ocjenom. Možda može, ali to bi jednostavno bilo pogrešno.

I još mislim da bi mjera i integral trebala imat svoj podforum među kolegijima treće godine



_________________
Između ostalog, mislim da bi kolegij mjera i integral trebao imati svoj podforum među kolegijima treće godine
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
zurpa
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 06. 2007. (19:56:30)
Postovi: (26)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 17 - 12

PostPostano: 3:15 čet, 10. 7. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

da, stvarno ti je loše išla ta teorija skupova kad smo vježbali.. nije mi jasno kak si to prošel uopće.. :?:
podržavam te tu, granica bi onda trebala biti barem 60 bodova..
da, stvarno ti je loše išla ta teorija skupova kad smo vježbali.. nije mi jasno kak si to prošel uopće.. Question
podržavam te tu, granica bi onda trebala biti barem 60 bodova..


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Cokolada
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 02. 2006. (00:48:55)
Postovi: (11)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5

PostPostano: 11:16 čet, 10. 7. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

da, granica barem 60 bodova... :D
a, mislim da bi i ljudi sa 67 bodova trebali biti oslobodeni usmenog... pa to je samo jedan bod manje od 68 :D :D
da, granica barem 60 bodova... Very Happy
a, mislim da bi i ljudi sa 67 bodova trebali biti oslobodeni usmenog... pa to je samo jedan bod manje od 68 Very Happy Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
andreao
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 02. 2005. (12:08:18)
Postovi: (46F)16
Sarma = la pohva - posuda
35 = 192 - 157
Lokacija: SK

PostPostano: 12:36 čet, 10. 7. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="alen"][quote="zurpa"]Mislim da nije u redu da je kolokvij u istom terminu kad mario ančić igra četvrtfinale wimbledona.. :([/quote]

Stvarno nije u redu. Mislim ja to ne pratim, al valjda će se ubuduće pazit na takve stvari[/quote]

Ubuduće bi se kolokviji trebali staviti onda kada nije neka jako važna utakmica. Vidiš, u 9.mj. igramo sa Englezima pa tada uopće nesmije biti nikakav termin za ispit. Na takve stvari bi se zaista trebalo paziti. 8) :wink:
alen (napisa):
zurpa (napisa):
Mislim da nije u redu da je kolokvij u istom terminu kad mario ančić igra četvrtfinale wimbledona.. Sad


Stvarno nije u redu. Mislim ja to ne pratim, al valjda će se ubuduće pazit na takve stvari


Ubuduće bi se kolokviji trebali staviti onda kada nije neka jako važna utakmica. Vidiš, u 9.mj. igramo sa Englezima pa tada uopće nesmije biti nikakav termin za ispit. Na takve stvari bi se zaista trebalo paziti. Cool Wink



_________________
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
marijap
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 06. 2006. (19:04:40)
Postovi: (209)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
33 = 49 - 16
Lokacija: zg

PostPostano: 6:44 pet, 11. 7. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Void"]Rezultati se mogu naći [url=http://spreadsheets.google.com/pub?key=pOBBp0D1q3yN5F0poIprYKg]ovdje[/url]

Tomislav Berić[/quote]

Zadaci 2. kolokvija vjerojatno nisu objavljeni jer smo smjeli uzeti svoj primjerak ispita nakon što smo predali rješenja.
Ja sam svoj zagubila pa jeL bi mogao netko staviti skenirano svoju grupu (ili obje) ili barem napisati teorijska pitanja iz obje grupe... Hvala!
Void (napisa):
Rezultati se mogu naći ovdje

Tomislav Berić


Zadaci 2. kolokvija vjerojatno nisu objavljeni jer smo smjeli uzeti svoj primjerak ispita nakon što smo predali rješenja.
Ja sam svoj zagubila pa jeL bi mogao netko staviti skenirano svoju grupu (ili obje) ili barem napisati teorijska pitanja iz obje grupe... Hvala!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
FFF
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 11. 2006. (19:46:12)
Postovi: (2A)16
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 0

PostPostano: 11:06 pet, 11. 7. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

moja grupa:
a) definirajte slijedece pojmove:
- ordinalni broj
- potenciranje kardinalnih brojeva
- Kartezijev produkt familije skupova

b) iskazite:
- teorem o uređajnoj karakteristici skupa Q
- Zermelov teorem o dobrom uređaju

c) dokazite da dobro uređen skup ne može biti sličan podskupu nekog svog pocetnog komada
moja grupa:
a) definirajte slijedece pojmove:
- ordinalni broj
- potenciranje kardinalnih brojeva
- Kartezijev produkt familije skupova

b) iskazite:
- teorem o uređajnoj karakteristici skupa Q
- Zermelov teorem o dobrom uređaju

c) dokazite da dobro uređen skup ne može biti sličan podskupu nekog svog pocetnog komada


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tihana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 06. 2006. (13:26:54)
Postovi: (30D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
134 = 153 - 19
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 20:18 sub, 12. 7. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

2.kolokvij, 2.7.2008 u attachmentu (slikan fotićem) :)
2.kolokvij, 2.7.2008 u attachmentu (slikan fotićem) Smile



_________________
I aim to misbehave



TS, 2.kolokv, 2.7.08.JPG
 Description:
 Filesize:  62.59 KB
 Viewed:  208 Time(s)

TS, 2.kolokv, 2.7.08.JPG


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
marijap
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 06. 2006. (19:04:40)
Postovi: (209)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
33 = 49 - 16
Lokacija: zg

PostPostano: 21:46 sub, 12. 7. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Fala, to je moja grupa (jesu bile dvije ili samo jedna?)
Fala, to je moja grupa (jesu bile dvije ili samo jedna?)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tihana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 06. 2006. (13:26:54)
Postovi: (30D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
134 = 153 - 19
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 21:48 sub, 12. 7. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="marijap"]Fala, to je moja grupa (jesu bile dvije ili samo jedna?)[/quote]

mislim da su bile dvije....drugu nažalost nemam :(
marijap (napisa):
Fala, to je moja grupa (jesu bile dvije ili samo jedna?)


mislim da su bile dvije....drugu nažalost nemam Sad



_________________
I aim to misbehave
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
samuelson
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 02. 2008. (17:52:30)
Postovi: (F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 11:23 pet, 18. 7. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da li bi netko mogao staviti primjerak drugog kolokvija obje grupe (ukoliko ih je bilo dvije) na web?
Da li bi netko mogao staviti primjerak drugog kolokvija obje grupe (ukoliko ih je bilo dvije) na web?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 3. godine -> Teorija skupova Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2
Stranica 2 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan