Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Sustav 2 dif. (objasnjenje gradiva)

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Čistilište
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
m.b.
Gost





PostPostano: 14:35 uto, 2. 9. 2008    Naslov: Sustav 2 dif. Citirajte i odgovorite

[latex]\frac{dy}{dx} = 2y^2 + z^2 + 3yz +4y +z +1[/latex]

[latex]\frac{dz}{dx} = y^2 - 3z^2 + yz -7[/latex]

Može li netko probati ili riješiti ili nekako izraziti opće riješenje ovakvog sustava 2 diferencijalne jednadžbe?
Kad sa desne strane imamo linearne članove (npr. Ay + Bz) ovakav sustav se lagano riješava diferenciranjem i eliminiranjem jedne nepoznanice pa treba samo riješiti dobivenu dif. jednađžbu drugog reda sa konst. koeficijentima.
Šta da se ovdje radi kad imamo polinome drugog stupnja od 2 var nadesno?Upomoć...




Može li netko probati ili riješiti ili nekako izraziti opće riješenje ovakvog sustava 2 diferencijalne jednadžbe?
Kad sa desne strane imamo linearne članove (npr. Ay + Bz) ovakav sustav se lagano riješava diferenciranjem i eliminiranjem jedne nepoznanice pa treba samo riješiti dobivenu dif. jednađžbu drugog reda sa konst. koeficijentima.
Šta da se ovdje radi kad imamo polinome drugog stupnja od 2 var nadesno?Upomoć...


[Vrh]
bartol
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 09. 2008. (20:12:23)
Postovi: (2)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 20:08 ned, 7. 9. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nije valjda moguće da nitko ovdje ne zna :?:
Da se bolje razumijemo,ja ne tražim da mi netko eksplicitno riješi ovaj sustav (lako da to nije moguće riješiti),nego da mi pokaže kako se on svodi na [b]jednu[/b] diferencijalnu jednadžbu drugog reda.Teorija kaže u stručnom tekstu da se to može uvijek napraviti ,ali nije dan konkretan postupak za ovakve primjere.Evo svoj upit sam postavio i na podforumu za DJ [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=11798]ovdje[/url].
Ajde molim ,dajte nešto ,išta.
Nije valjda moguće da nitko ovdje ne zna Question
Da se bolje razumijemo,ja ne tražim da mi netko eksplicitno riješi ovaj sustav (lako da to nije moguće riješiti),nego da mi pokaže kako se on svodi na jednu diferencijalnu jednadžbu drugog reda.Teorija kaže u stručnom tekstu da se to može uvijek napraviti ,ali nije dan konkretan postupak za ovakve primjere.Evo svoj upit sam postavio i na podforumu za DJ ovdje.
Ajde molim ,dajte nešto ,išta.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Čistilište Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan