Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Spremanje Sketchpad skica u .eps (informacija)

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računala (općenito)
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 14:03 uto, 9. 9. 2008    Naslov: Spremanje Sketchpad skica u .eps Citirajte i odgovorite

Kako da prisilim Sketchpad da kao .eps sačuva samo onaj dio crteža koji želim, umjesto pune A4 stranice?

Npr. u attachmentu sam stavio kako želim da slika izgleda, a kada napravim print to file, u .eps fileu se sve nadopuni do kraja A4 papira, recimo pravac koji prolazi točkom A' proširi se do kraja papira.

Pretpostavljam da se unutar LaTexa može nekako definirati da mi samo određene dijelove .eps fajla pokaže, no ne isplati mi se tražiti koordinate za svaku sliku koju trebam ubaciti.
Kako da prisilim Sketchpad da kao .eps sačuva samo onaj dio crteža koji želim, umjesto pune A4 stranice?

Npr. u attachmentu sam stavio kako želim da slika izgleda, a kada napravim print to file, u .eps fileu se sve nadopuni do kraja A4 papira, recimo pravac koji prolazi točkom A' proširi se do kraja papira.

Pretpostavljam da se unutar LaTexa može nekako definirati da mi samo određene dijelove .eps fajla pokaže, no ne isplati mi se tražiti koordinate za svaku sliku koju trebam ubaciti.



_________________
The Dude Abides



sl1.png
 Description:
 Filesize:  30.09 KB
 Viewed:  105 Time(s)

sl1.png


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Void
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 11. 2002. (18:08:22)
Postovi: (FA)16
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 0

PostPostano: 8:28 sri, 10. 9. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja uvijek nakon što nešto prebacim u .ps ili .eps imam istih problema kao ti, a to se rješava promjenom BoundingBox-a. Otvoriš .ps ili .eps file u text editoru i negdje skroz na početku bi trebalo pisati
[code:1]BoundingBox: x1 y1 x2 y2[/code:1]
Ove koordinate trebaš promijeniti da ti što bolje prijanjaju uz sliku. Pogledaš koja su najmanje i najveće x i y koordinate i promijeniš one koje pišu. Zatim sačuvaš file i to bi trebalo biti to.

Znam da ovo nije ono što si ti tražio, ali je univerzalni način. Ti bi vjerojatno htio da se automatski pri printanju u file odredi taj BoundingBox, a ja ne znam da li je to uopće moguće. Možda ima neki program koji to radi.
Ja uvijek nakon što nešto prebacim u .ps ili .eps imam istih problema kao ti, a to se rješava promjenom BoundingBox-a. Otvoriš .ps ili .eps file u text editoru i negdje skroz na početku bi trebalo pisati
Kod:
BoundingBox: x1 y1 x2 y2

Ove koordinate trebaš promijeniti da ti što bolje prijanjaju uz sliku. Pogledaš koja su najmanje i najveće x i y koordinate i promijeniš one koje pišu. Zatim sačuvaš file i to bi trebalo biti to.

Znam da ovo nije ono što si ti tražio, ali je univerzalni način. Ti bi vjerojatno htio da se automatski pri printanju u file odredi taj BoundingBox, a ja ne znam da li je to uopće moguće. Možda ima neki program koji to radi.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 15:09 sri, 10. 9. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Tako nešto sam i radio, no nikakvog boljeg rezultata nije bilo. Na primjer, bounding box jedne slike je definiran ovako:
[img]http://i36.tinypic.com/x1wt29.png[/img]

no kada u LaTexu kompajliram slijedeći kod

[code:1]
(...)
\author{Goran Malić}
\title{ZAVRŠNA ZADAĆA IZ MATEMATIKE RAČUNALOM, LJETNI SEMESTAR 2007/2008}
\begin{document}

\maketitle
\begin{figure}[h]

\begin{center}
\includegraphics{Output}
\end{center}

\end{figure}

\end{document}
[/code:1]
dobijem ovo:
[img]http://i36.tinypic.com/35kmm1f.png[/img]

Bez obzira na definirani boundinx box, čitava slika se prenese na papir. Čak kada i prisilim unutar editora nove bounding box parametre sa
[code:1]\includegraphics[bb = 100 200 510 590]{Output}[/code:1]
ništa se ne mijenja.

[size=9][color=#999999]Added after 5 minutes:[/color][/size]

Edit: potrebno je uključiti opciju clip=True u \includegraphics i tada se prikaže samo sadržaj unutar bounding boxa.
Tako nešto sam i radio, no nikakvog boljeg rezultata nije bilo. Na primjer, bounding box jedne slike je definiran ovako:


no kada u LaTexu kompajliram slijedeći kod

Kod:

(...)
\author{Goran Malić}
\title{ZAVRŠNA ZADAĆA IZ MATEMATIKE RAČUNALOM, LJETNI SEMESTAR 2007/2008}
\begin{document}

\maketitle
\begin{figure}[h]

\begin{center}
\includegraphics{Output}
\end{center}

\end{figure}

\end{document}

dobijem ovo:


Bez obzira na definirani boundinx box, čitava slika se prenese na papir. Čak kada i prisilim unutar editora nove bounding box parametre sa
Kod:
\includegraphics[bb = 100 200 510 590]{Output}

ništa se ne mijenja.

Added after 5 minutes:

Edit: potrebno je uključiti opciju clip=True u \includegraphics i tada se prikaže samo sadržaj unutar bounding boxa.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računala (općenito) Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan