Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Programer beginner :(
WWW:
Idite na 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 15:02 pon, 24. 11. 2008    Naslov: Programer beginner :( Citirajte i odgovorite

našo se pametni Milojko, dok je malo učio programiranje, napisati nekakvi programčić koji će zbrojiti tri cijela broja.

[b]Milojko napisa[/b]

[quote]#include <stdio.h>

int main(void) {
int a, b, c;
scanf ("%d %d %d", &a, &b, &c);
printf( "%d + %d + %d = %d\n", a, b, c, a + b + c);
return 0;
}
[/quote]
stisnuo compile u Dev C++-u, dobio da je sve u redu. stisnuo Milojko "Run". Otvorio se onaj prozor sa kursorom koji blinka u gornjem lijevom kutu. mali Milojko upisa tri cijela broja, pritisne "Enter"..........
Mi možete reći zašt mi program nije izbacio nikakav rezultat nego je samo zatvorio prozor (ovaj, u kojem sam upiso varijable)??

Hvala unaprijed :) :vidra:
našo se pametni Milojko, dok je malo učio programiranje, napisati nekakvi programčić koji će zbrojiti tri cijela broja.

Milojko napisa

Citat:
#include <stdio.h>

int main(void) {
int a, b, c;
scanf ("%d %d %d", &a, &b, &c);
printf( "%d + %d + %d = %d\n", a, b, c, a + b + c);
return 0;
}

stisnuo compile u Dev C++-u, dobio da je sve u redu. stisnuo Milojko "Run". Otvorio se onaj prozor sa kursorom koji blinka u gornjem lijevom kutu. mali Milojko upisa tri cijela broja, pritisne "Enter"..........
Mi možete reći zašt mi program nije izbacio nikakav rezultat nego je samo zatvorio prozor (ovaj, u kojem sam upiso varijable)??

Hvala unaprijed Smile Vidra



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
markotron
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 10. 2008. (12:07:29)
Postovi: (95)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 28 - 28
Lokacija: Umag

PostPostano: 15:09 pon, 24. 11. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

zato sto tako radi dev cpp.. i samo on tako radi.. ako mu eksplicitno ne kazes da ne zatvori prozor on ce ga zatvorit.. posluzi se ovime:

iznad return 0; napisi scanf( " " ); to ce ti posluzit da vidis ispisani rezultat.

[size=9][color=#999999]Added after 1 minutes:[/color][/size]

naravno u kolokviju to neces morat pisat :D
zato sto tako radi dev cpp.. i samo on tako radi.. ako mu eksplicitno ne kazes da ne zatvori prozor on ce ga zatvorit.. posluzi se ovime:

iznad return 0; napisi scanf( " " ); to ce ti posluzit da vidis ispisani rezultat.

Added after 1 minutes:

naravno u kolokviju to neces morat pisat Very Happy



_________________
reductio ad absurdum
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
SickJedi
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 01. 10. 2004. (16:41:56)
Postovi: (3BC)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
12 = 42 - 30
Lokacija: Esperantija

PostPostano: 15:18 pon, 24. 11. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="markotron"]iznad return 0; napisi scanf( " " ); to ce ti posluzit da vidis ispisani rezultat. [/quote]

Nisam 100% siguran za scanf( " " ); ali ako stavis scanf( " %%" ); onda sigurno radi.
markotron (napisa):
iznad return 0; napisi scanf( " " ); to ce ti posluzit da vidis ispisani rezultat.


Nisam 100% siguran za scanf( " " ); ali ako stavis scanf( " %%" ); onda sigurno radi.



_________________
Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy) I bow before youVeliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy)
Depression is merely anger without enthusiasm.
There's no place like 127.0.0.1
Ken Lee je zakon!!!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 15:33 pon, 24. 11. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

misliš, ovak nešt?

[quote]scanf("%%");[/quote]

opet isto. a, uostalom, kad upisujem varijable, pišem ih jednu po jednu i odvajam zarezom ili.....?
al, svejedno, prozor mi se opet zatvori i mogu se slikat, kak god da napišem varijable




btw, aj probajte vi. sam c/p. meni odma zatvori i ništ ne dobijem. tražim rezultat po programu (ne mislim na one škrabotine što napisah za izvršit, neg po kompajleru) al rezultata nigdje nema.
misliš, ovak nešt?

Citat:
scanf("%%");


opet isto. a, uostalom, kad upisujem varijable, pišem ih jednu po jednu i odvajam zarezom ili.....?
al, svejedno, prozor mi se opet zatvori i mogu se slikat, kak god da napišem varijable




btw, aj probajte vi. sam c/p. meni odma zatvori i ništ ne dobijem. tražim rezultat po programu (ne mislim na one škrabotine što napisah za izvršit, neg po kompajleru) al rezultata nigdje nema.



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 15:36 pon, 24. 11. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

jesi probao sa getchar(); ? (hm, mislim da je ta naredba) :)
jesi probao sa getchar(); ? (hm, mislim da je ta naredba) Smile



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
just another lazy student
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 08. 2004. (23:22:15)
Postovi: (36)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 0

PostPostano: 15:41 pon, 24. 11. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

getch ();

system ("pause");

bilo koja od ove dve naredbe ce ti biti ucinak "stisni bilo koju tipku za izlazak"

Rade ti samo na windowsima.
getch ();

system ("pause");

bilo koja od ove dve naredbe ce ti biti ucinak "stisni bilo koju tipku za izlazak"

Rade ti samo na windowsima.



_________________
/earth is 98% full, please delete anyone you can


Zadnja promjena: just another lazy student; 15:43 pon, 24. 11. 2008; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
JANKRI
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 07. 2008. (02:30:58)
Postovi: (10F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
97 = 132 - 35
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 15:43 pon, 24. 11. 2008    Naslov: Re: Programer beginner :( Citirajte i odgovorite

[quote="Milojko"]
int main(void) {
int a, b, c;
scanf ("%d %d %d", &a, &b, &c);
printf( "%d + %d + %d = %d\n", a, b, c, a + b + c);
return 0;
}
[/quote]

Probaj ovo

[code:1]
#include <stdio.h>
#include <stdlib.h>
int main(void)
{
int a, b, c;
scanf ("%d %d %d", &a, &b, &c);
printf( "%d + %d + %d = %d\n", a, b, c, a + b + c);
system("PAUSE");
return 0;
}
[/code:1]
Milojko (napisa):

int main(void) {
int a, b, c;
scanf ("%d %d %d", &a, &b, &c);
printf( "%d + %d + %d = %d\n", a, b, c, a + b + c);
return 0;
}


Probaj ovo

Kod:

#include <stdio.h>
#include <stdlib.h>
int main(void)
{
int a, b, c;
scanf ("%d %d %d", &a, &b, &c);
printf( "%d + %d + %d = %d\n", a, b, c, a + b + c);
system("PAUSE");
return 0;
}


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 16:27 pon, 24. 11. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

hvala Jankri. šta znači ovaj <stdib.h>?



btw, imam zadatak za isprogramirat program koji daje rezultat jednadžbe:
d^2*s+c^4-e^2
c,d,e,s su realni brojevi
jel kad ih uvodim u program, jel moram ih uvodit redom kojim se pojavljuju u zadatku, ili ih mogu uvesti nekak drukčije, tj, abecednim redom? dobro, ovo na kvadrat znam da se piše d*d i tako to, al, jel će on meni to dobro izračunat, cijeli izraz, neći mi prvo zbrojit jedan c pa onda rezultat pomnožit sa još tri c-a, tj, oć pitat, jel Dev C++ zna redoslijed računskih operacija?
hvala Jankri. šta znači ovaj <stdib.h>?



btw, imam zadatak za isprogramirat program koji daje rezultat jednadžbe:
d^2*s+c^4-e^2
c,d,e,s su realni brojevi
jel kad ih uvodim u program, jel moram ih uvodit redom kojim se pojavljuju u zadatku, ili ih mogu uvesti nekak drukčije, tj, abecednim redom? dobro, ovo na kvadrat znam da se piše d*d i tako to, al, jel će on meni to dobro izračunat, cijeli izraz, neći mi prvo zbrojit jedan c pa onda rezultat pomnožit sa još tri c-a, tj, oć pitat, jel Dev C++ zna redoslijed računskih operacija?



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 16:45 pon, 24. 11. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

stdlib.h je standardna biblioteka koja ukljucuje funkcije za rad sa kontrolom procesa, konverzijom, alokacijom memorije, psudoslucajno generiranje nizova, ....... inace, stdlib je kratica za STanDard LIBrary ;)

u ovom primjeru se koristi za funkciju system.

sto se tice pitanja o redoslijedu racunskih operacija.....hm, nisam siguran.....ali uvijek mozes staviti zagrade, zar ne? ;)

inace, postoji funkcija za potenciranje.....pow(a, b) == a^b......moras ukljuciti biblioteku math.h (to napominjem jer ces mozda nekad negdje morati izracunati d^5....pa onda nije bas zgodno pisati d*d*d*d*d) ;)
stdlib.h je standardna biblioteka koja ukljucuje funkcije za rad sa kontrolom procesa, konverzijom, alokacijom memorije, psudoslucajno generiranje nizova, ....... inace, stdlib je kratica za STanDard LIBrary Wink

u ovom primjeru se koristi za funkciju system.

sto se tice pitanja o redoslijedu racunskih operacija.....hm, nisam siguran.....ali uvijek mozes staviti zagrade, zar ne? Wink

inace, postoji funkcija za potenciranje.....pow(a, b) == a^b......moras ukljuciti biblioteku math.h (to napominjem jer ces mozda nekad negdje morati izracunati d^5....pa onda nije bas zgodno pisati d*d*d*d*d) Wink



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 14:05 uto, 25. 11. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Milojko je dobio zadatak u zadaći da napiše program koji učitava tri realna broja x, y, z i računa vrijednost izraza f=x^4+y^2*z^3. rezultat obavezno zapisati u formatu %g. nakon malo blamiranja, sjetio se Milojko da je format %g u ispisu rezultata rada programa zapravo double float pa je onda napisao program ovakav:


[code:1]#include <stdio.h>
#include <stdlib.h>


int main(void) {
double x, y, z, f;
scanf("%lg %lg %lg", &x, &y, &z);
f = x * x * x * x + y * y * z * z * z;

printf("f = %g\n", f);
system("pause");
return 0;
}
[/code:1]
normalno, program je napisan i bez system("pause") (normalno onda i bez ovog includea stdlib.h). takav je poslan, i, vratilo mi da ne valja. sva sreća pa mi programček izbacuje dobre rezultate nakon uvrštavanja varijabli. vidio sam da je tu još neko imo sličan problem ko i ja s tom zadaćom, al, stvarno mi nije jasno. program izvršava što se traži, zapisuje rješenje u traženom formatu, sve super sve pet, kad ono, mašina veli: "netočno"!!! joooj, mlade ću dobit dok naštimam tak da mašina veli kak valja.



molim hintove, ak ima raspoloženih za hintat me, di sam zabrljo? šta sam zabrljo? zašt sam zabrljo? i šta ne valja sa ovim programom?

hvala unaprijed.
Milojko je dobio zadatak u zadaći da napiše program koji učitava tri realna broja x, y, z i računa vrijednost izraza f=x^4+y^2*z^3. rezultat obavezno zapisati u formatu %g. nakon malo blamiranja, sjetio se Milojko da je format %g u ispisu rezultata rada programa zapravo double float pa je onda napisao program ovakav:


Kod:
#include <stdio.h>
#include <stdlib.h>


int main(void) {
    double x, y, z, f;
    scanf("%lg %lg %lg", &x, &y, &z);
     f = x * x * x * x + y * y * z * z * z;

    printf("f = %g\n", f);
    system("pause");   
    return 0;
}

normalno, program je napisan i bez system("pause") (normalno onda i bez ovog includea stdlib.h). takav je poslan, i, vratilo mi da ne valja. sva sreća pa mi programček izbacuje dobre rezultate nakon uvrštavanja varijabli. vidio sam da je tu još neko imo sličan problem ko i ja s tom zadaćom, al, stvarno mi nije jasno. program izvršava što se traži, zapisuje rješenje u traženom formatu, sve super sve pet, kad ono, mašina veli: "netočno"!!! joooj, mlade ću dobit dok naštimam tak da mašina veli kak valja.



molim hintove, ak ima raspoloženih za hintat me, di sam zabrljo? šta sam zabrljo? zašt sam zabrljo? i šta ne valja sa ovim programom?

hvala unaprijed.



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Anna Lee
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 07. 2008. (00:49:44)
Postovi: (114)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 9
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 14:12 uto, 25. 11. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

vec sam ovo pejstala negdje, al evo opet...

Pripazite na slijedeće:

1. Serveru šaljete izvorni kod programa koji mora biti u jednoj .c datoteci. Compilirane verzije programa neće proći slanje!
2. Programi moraju biti pisani u ANSI C-u, te se moraju dati compilirati.
3. Programi moraju raditi točno kako se u zadatku traži. To se odnosi na ulazne podatke i izlaz programa. Nemojte dodavati "ukrasne" ispise jer će oni zbuniti verifikator i rješenje će biti proglašeno pogrešnim! Dakle, ako se traži program koji učitava dva realna broja i ispisuje njihovu sumu, onda je točno rješenje (navodimo bez deklaracija i ostalih "dodataka"):

scanf("%lf %lf", &x, &y);
printf("%g", x+y);

ali ne i

printf("Ucitajte dva broja: ");
scanf("%lf %lf", &x, &y);
printf("%g + %g = %g", x, y, x+y);

4. Kad god radite s realnim brojevima, koristite tip double, a za ispis koristite format "%g".
5. Ako zadatak traži da kao rješenje upišete jednu ili više matrica, njih upisujete zadanim redoslijedom jednu ispod druge, a svaku od njih redak po redak (elemente matrice u istom retku odvojite razmacima).

u tvom slucaju, onaj f= je visak, i ne treba ti system "pause", samim tim ni stdlib.h.
meni prihvatilo odmah program. ljudi, citajte upute u aplikaciji za zadace.

8)
vec sam ovo pejstala negdje, al evo opet...

Pripazite na slijedeće:

1. Serveru šaljete izvorni kod programa koji mora biti u jednoj .c datoteci. Compilirane verzije programa neće proći slanje!
2. Programi moraju biti pisani u ANSI C-u, te se moraju dati compilirati.
3. Programi moraju raditi točno kako se u zadatku traži. To se odnosi na ulazne podatke i izlaz programa. Nemojte dodavati "ukrasne" ispise jer će oni zbuniti verifikator i rješenje će biti proglašeno pogrešnim! Dakle, ako se traži program koji učitava dva realna broja i ispisuje njihovu sumu, onda je točno rješenje (navodimo bez deklaracija i ostalih "dodataka"):

scanf("%lf %lf", &x, &y);
printf("%g", x+y);

ali ne i

printf("Ucitajte dva broja: ");
scanf("%lf %lf", &x, &y);
printf("%g + %g = %g", x, y, x+y);

4. Kad god radite s realnim brojevima, koristite tip double, a za ispis koristite format "%g".
5. Ako zadatak traži da kao rješenje upišete jednu ili više matrica, njih upisujete zadanim redoslijedom jednu ispod druge, a svaku od njih redak po redak (elemente matrice u istom retku odvojite razmacima).

u tvom slucaju, onaj f= je visak, i ne treba ti system "pause", samim tim ni stdlib.h.
meni prihvatilo odmah program. ljudi, citajte upute u aplikaciji za zadace.

Cool


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 14:15 uto, 25. 11. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Uz ovo sto je Anna Lee citirala iz helpa (ja bih ga poslao da to tamo cita :twisted:), dodao bih i da ne postoji "double float", nego [tt]long float[/tt], sto je isto sto i [tt]double[/tt]. :) Dodatno, format [tt]%g[/tt] sluzi i za ispis [tt]float[/tt]-a i za ispis [tt]double[/tt]-a (jednako kao i formati [tt]%f[/tt] i [tt]%e[/tt]; razlika je samo u [b]izgledu[/b] outputa). :)
Uz ovo sto je Anna Lee citirala iz helpa (ja bih ga poslao da to tamo cita Twisted Evil), dodao bih i da ne postoji "double float", nego long float, sto je isto sto i double. Smile Dodatno, format %g sluzi i za ispis float-a i za ispis double-a (jednako kao i formati %f i %e; razlika je samo u izgledu outputa). Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 15:08 uto, 25. 11. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anna Lee"]vec sam ovo pejstala negdje, al evo opet...

Pripazite na slijedeće:

1. Serveru šaljete izvorni kod programa koji mora biti u jednoj .c datoteci. Compilirane verzije programa neće proći slanje!
2. Programi moraju biti pisani u ANSI C-u, te se moraju dati compilirati.
3. Programi moraju raditi točno kako se u zadatku traži. To se odnosi na ulazne podatke i izlaz programa. Nemojte dodavati "ukrasne" ispise jer će oni zbuniti verifikator i rješenje će biti proglašeno pogrešnim! Dakle, ako se traži program koji učitava dva realna broja i ispisuje njihovu sumu, onda je točno rješenje (navodimo bez deklaracija i ostalih "dodataka"):

scanf("%lf %lf", &x, &y);
printf("%g", x+y);

ali ne i

printf("Ucitajte dva broja: ");
scanf("%lf %lf", &x, &y);
printf("%g + %g = %g", x, y, x+y);

4. Kad god radite s realnim brojevima, koristite tip double, a za ispis koristite format "%g".
5. Ako zadatak traži da kao rješenje upišete jednu ili više matrica, njih upisujete zadanim redoslijedom jednu ispod druge, a svaku od njih redak po redak (elemente matrice u istom retku odvojite razmacima).

u tvom slucaju, onaj f= je visak, i ne treba ti system "pause", samim tim ni stdlib.h.
meni prihvatilo odmah program. ljudi, citajte upute u aplikaciji za zadace.

8)[/quote]
hvala :) idem sad pobrisati te f-ove, napisat to akk će valjda valjat, bar se nadam........






evo, promijenjena verzija:

[code:1]#include <stdio.h>



int main(void) {
double x, y, z;
scanf("%lg %lg %lg", &x, &y, &z);
printf(" %g\n", x * x * x * x + y * y * z * z * z);

return 0;
}
[/code:1]
javim vam rezultat :)

[size=9][color=#999999]Added after 36 minutes:[/color][/size]

pa ja ne mogu vjerovat. opet kaže netočno. :@ šta sad hoće dovraga :@ joooj....... ne mogu ga više skratiti, ne mogu ga napravit jednostavnijim, sve valja, daje rezultate, radi, sve super, ali, ne!!! e, pa prolupat ću.........
Anna Lee (napisa):
vec sam ovo pejstala negdje, al evo opet...

Pripazite na slijedeće:

1. Serveru šaljete izvorni kod programa koji mora biti u jednoj .c datoteci. Compilirane verzije programa neće proći slanje!
2. Programi moraju biti pisani u ANSI C-u, te se moraju dati compilirati.
3. Programi moraju raditi točno kako se u zadatku traži. To se odnosi na ulazne podatke i izlaz programa. Nemojte dodavati "ukrasne" ispise jer će oni zbuniti verifikator i rješenje će biti proglašeno pogrešnim! Dakle, ako se traži program koji učitava dva realna broja i ispisuje njihovu sumu, onda je točno rješenje (navodimo bez deklaracija i ostalih "dodataka"):

scanf("%lf %lf", &x, &y);
printf("%g", x+y);

ali ne i

printf("Ucitajte dva broja: ");
scanf("%lf %lf", &x, &y);
printf("%g + %g = %g", x, y, x+y);

4. Kad god radite s realnim brojevima, koristite tip double, a za ispis koristite format "%g".
5. Ako zadatak traži da kao rješenje upišete jednu ili više matrica, njih upisujete zadanim redoslijedom jednu ispod druge, a svaku od njih redak po redak (elemente matrice u istom retku odvojite razmacima).

u tvom slucaju, onaj f= je visak, i ne treba ti system "pause", samim tim ni stdlib.h.
meni prihvatilo odmah program. ljudi, citajte upute u aplikaciji za zadace.

Cool

hvala Smile idem sad pobrisati te f-ove, napisat to akk će valjda valjat, bar se nadam........






evo, promijenjena verzija:

Kod:
#include <stdio.h>



int main(void) {
    double x, y, z;
    scanf("%lg %lg %lg", &x, &y, &z);
    printf(" %g\n", x * x * x * x + y * y * z * z * z);
   
    return 0;
}

javim vam rezultat Smile

Added after 36 minutes:

pa ja ne mogu vjerovat. opet kaže netočno. :@ šta sad hoće dovraga :@ joooj....... ne mogu ga više skratiti, ne mogu ga napravit jednostavnijim, sve valja, daje rezultate, radi, sve super, ali, ne!!! e, pa prolupat ću.........



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
markotron
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 10. 2008. (12:07:29)
Postovi: (95)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 28 - 28
Lokacija: Umag

PostPostano: 15:22 uto, 25. 11. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

sta je netocno? sta kaze? :D
sta je netocno? sta kaze? Very Happy



_________________
reductio ad absurdum
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
mycky1111
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 05. 2008. (11:59:07)
Postovi: (D4)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
14 = 15 - 1

PostPostano: 15:27 uto, 25. 11. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

ma ne mora znacit da je netocno. ja kada sam poslala zadnju verziju(koja je tocna) prvo mi je jedno vrijeme pisalo da je netocno, pa se onda malo kasnije ispravilo u tocno.
ma ne mora znacit da je netocno. ja kada sam poslala zadnju verziju(koja je tocna) prvo mi je jedno vrijeme pisalo da je netocno, pa se onda malo kasnije ispravilo u tocno.




Zadnja promjena: mycky1111; 15:27 uto, 25. 11. 2008; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
markotron
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 10. 2008. (12:07:29)
Postovi: (95)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 28 - 28
Lokacija: Umag

PostPostano: 15:28 uto, 25. 11. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

probaj u scanf-u napisat %lg%lg%lg znaci bez razmaka

[size=9][color=#999999]Added after 1 minutes:[/color][/size]

znaci dobro je... treba vremena da ti odgovori je li tocno ili netocno.. ti si mozda gledala onaj stari odgovor :D
probaj u scanf-u napisat %lg%lg%lg znaci bez razmaka

Added after 1 minutes:

znaci dobro je... treba vremena da ti odgovori je li tocno ili netocno.. ti si mozda gledala onaj stari odgovor Very Happy



_________________
reductio ad absurdum
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 15:40 uto, 25. 11. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mycky1111"]ma ne mora znacit da je netocno. ja kada sam poslala zadnju verziju(koja je tocna) prvo mi je jedno vrijeme pisalo da je netocno, pa se onda malo kasnije ispravilo u tocno.[/quote]

[quote]Područje: Osnovni programi
Preuzeto: 6.11.2008, 15:49
Provjera zad: 1 (netočno)
[/quote]
i druga poruka:
[quote]Područje: Osnovni programi
Preuzeto: 6.11.2008, 15:49
Provjera zad: 1 (ok)
Zadaća u potpunosti riješena točno!
[/quote]
mislim stvarno. ova prva poruka je stigla prije ove druge. tak da, sad imam i treću zadaćz točnu :donkey:
mycky1111 (napisa):
ma ne mora znacit da je netocno. ja kada sam poslala zadnju verziju(koja je tocna) prvo mi je jedno vrijeme pisalo da je netocno, pa se onda malo kasnije ispravilo u tocno.


Citat:
Područje: Osnovni programi
Preuzeto: 6.11.2008, 15:49
Provjera zad: 1 (netočno)

i druga poruka:
Citat:
Područje: Osnovni programi
Preuzeto: 6.11.2008, 15:49
Provjera zad: 1 (ok)
Zadaća u potpunosti riješena točno!

mislim stvarno. ova prva poruka je stigla prije ove druge. tak da, sad imam i treću zadaćz točnu Magarcic



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 15:35 sub, 27. 12. 2008    Naslov: if (x && x> max) Citirajte i odgovorite

da ne otvaram nove topice, nastavljam ovdje postavljati svoja pitanjca vezana za programiranje.



[code:1]1.int max , x , i = 1 , im = 1 ;
2
3 p r i n t f ( ”Une s i t e br o j : ” ) ;
4 s c anf ( ”%d” , &x ) ;
5 max = x ;
6
7 while ( x != 0) {
8 p r i n t f ( ”Une s i t e br o j : ” ) ;
9 s c anf ( ”%d” , &x ) ;
10 i++;
11 i f ( x && x > max) {
12 max = x ;
13 im = i ;
14 }
15 }
16
17 p r i n t f ( ”Najve c i u c i t a n i br o j j e %d , uc i tan ” , max ) ;
18 p r i n t f ( ” %d . po redu . \ n” , im) ;[/code:1]
sorry što su negdje razmaci između slova u riječi, direktni cp iz vježbi, 8.8. zadatak. meni nije jasna baš ova 11. linija koda. if (x && x > max). što je zapravo svrha tog uvjeta, tj, zašto ne piše samo if(x > max) nego ima još i taj x && ispred?
da ne otvaram nove topice, nastavljam ovdje postavljati svoja pitanjca vezana za programiranje.



Kod:
1.int max , x , i = 1 , im = 1 ;
2
3 p r i n t f ( ”Une s i t e br o j : ” ) ;
4 s c anf ( ”%d” , &x ) ;
5 max = x ;
6
7 while ( x != 0) {
8 p r i n t f ( ”Une s i t e br o j : ” ) ;
9 s c anf ( ”%d” , &x ) ;
10 i++;
11 i f ( x && x > max) {
12 max = x ;
13 im = i ;
14 }
15 }
16
17 p r i n t f ( ”Najve c i u c i t a n i br o j j e %d , uc i tan ” , max ) ;
18 p r i n t f ( ” %d . po redu . \ n” , im) ;

sorry što su negdje razmaci između slova u riječi, direktni cp iz vježbi, 8.8. zadatak. meni nije jasna baš ova 11. linija koda. if (x && x > max). što je zapravo svrha tog uvjeta, tj, zašto ne piše samo if(x > max) nego ima još i taj x && ispred?



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Spectre
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2006. (16:58:05)
Postovi: (167)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
17 = 27 - 10

PostPostano: 16:55 sub, 27. 12. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

if(x); je ekvivalentno s if(x != 0);

Dakle ta linija provjerava da li je x različit od 0, te da li je veći od max.
Inače, program bi radio i bez te provjere, tj. da samo piše if(x>max).
if(x); je ekvivalentno s if(x != 0);

Dakle ta linija provjerava da li je x različit od 0, te da li je veći od max.
Inače, program bi radio i bez te provjere, tj. da samo piše if(x>max).



_________________
Cry havoc, and let loose the dogs of war!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 19:30 sub, 27. 12. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Radio bi bez te provjere, ali vjerojatno ne bi radio tocno. :? Da sad ne kopam po vjezbama sto zadatak tocno kaze, no vjerujem da dozvoljava unos negativnih brojeva, sto znaci da ne bi radio ispravno za unos u kojem su svi brojevi (osim zavrsne nule) negativni. :)

@Milojko:
Nemoj da te zbuni: [tt]a && b operator c[/tt] [b]NE ZNACI[/b] [tt]a operator c && b operator c[/tt] (kako to znaci u medjuljudskoj komunikaciji), nego znaci ovo sto je Spectre napisao. :) Dakle, ako u kolokviju trebas uvjet "[tt]a[/tt] i [tt]b[/tt] su veci od [tt]c[/tt]", onda pisi [tt]a > c && b > c[/tt], a ne [tt]a && b > c[/tt]! :tso:
Radio bi bez te provjere, ali vjerojatno ne bi radio tocno. Confused Da sad ne kopam po vjezbama sto zadatak tocno kaze, no vjerujem da dozvoljava unos negativnih brojeva, sto znaci da ne bi radio ispravno za unos u kojem su svi brojevi (osim zavrsne nule) negativni. Smile

@Milojko:
Nemoj da te zbuni: a && b operator c NE ZNACI a operator c && b operator c (kako to znaci u medjuljudskoj komunikaciji), nego znaci ovo sto je Spectre napisao. Smile Dakle, ako u kolokviju trebas uvjet "a i b su veci od c", onda pisi a > c && b > c, a ne a && b > c! Trudim Se Objasniti...



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće
Stranica 1 / 10.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan