Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Neka pitanja vezana uz postdiplomski
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Diplomski, magisteriji, doktorati,...
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Zvijezda
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 10. 2006. (11:41:34)
Postovi: (10)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-14 = 0 - 14

PostPostano: 13:15 uto, 10. 10. 2006    Naslov: Neka pitanja vezana uz postdiplomski Citirajte i odgovorite

Evo sam na 4. godini i jako me zanima postdiplomski studij. Citao sam malo pravilnik i moram priznat da se bas ne snalazim najbolje :oops: . Pa bih uputio par pitanja dobrim dusama na forumu.

1. Uvjeti za postdiplomski su mi jasni al me zanima kad otprilike izlazi natjecaj za upis(u kojem mjesecu)?

2. Odrzavaju li se predavanja iz pristupnih ispita prije nego ih idemo polagat?

3. Mislim da je ponudjeno 7 ili 8 pristupnih ispita. Znaci mi sami biramo 3?

4. Kako funkcioniraju stvari s mentorima? Trebamo li ih odabrati od samog pocetka studija ili...

5. Koliko otprilike košta studij?

6. Kako i kad se odrzavaju predavanja?

7. Jesu li predavanja obavezna? Mislim za one ljude koji negdje rade pa...

8. Koliko kolegija se godisnje sluša? Ima nešto s ECTS bodovima ali to mi nije bas najjasnije. Postoji li neki popis kolegija i slicno....

9. I ako netko moze ukratko opisat kako sve to skupa izgleda. Zahtjeva li previse odricanja. I nekako me najvise brine to sto u disertaciji treba iznijet nesto novo. Jel to stvarno tako strasno???

10. Koja je razlika izmedju Sps i DS?

Eto unaprijed se zahvaljujem. Znam da bi mozda bilo jednostavnije otici nekom tko je dobro upucen na konzultacije i lijepo to sve ispitat ali ovo radim za opcu dobrobit jer vjerujem da bi jos nekom mogle pomoci ove informacije.
Evo sam na 4. godini i jako me zanima postdiplomski studij. Citao sam malo pravilnik i moram priznat da se bas ne snalazim najbolje Embarassed . Pa bih uputio par pitanja dobrim dusama na forumu.

1. Uvjeti za postdiplomski su mi jasni al me zanima kad otprilike izlazi natjecaj za upis(u kojem mjesecu)?

2. Odrzavaju li se predavanja iz pristupnih ispita prije nego ih idemo polagat?

3. Mislim da je ponudjeno 7 ili 8 pristupnih ispita. Znaci mi sami biramo 3?

4. Kako funkcioniraju stvari s mentorima? Trebamo li ih odabrati od samog pocetka studija ili...

5. Koliko otprilike košta studij?

6. Kako i kad se odrzavaju predavanja?

7. Jesu li predavanja obavezna? Mislim za one ljude koji negdje rade pa...

8. Koliko kolegija se godisnje sluša? Ima nešto s ECTS bodovima ali to mi nije bas najjasnije. Postoji li neki popis kolegija i slicno....

9. I ako netko moze ukratko opisat kako sve to skupa izgleda. Zahtjeva li previse odricanja. I nekako me najvise brine to sto u disertaciji treba iznijet nesto novo. Jel to stvarno tako strasno???

10. Koja je razlika izmedju Sps i DS?

Eto unaprijed se zahvaljujem. Znam da bi mozda bilo jednostavnije otici nekom tko je dobro upucen na konzultacije i lijepo to sve ispitat ali ovo radim za opcu dobrobit jer vjerujem da bi jos nekom mogle pomoci ove informacije.



_________________
Život je san, a snovi su ipak samo snovi, sve drugo je matematika!!!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 13:44 uto, 10. 10. 2006    Naslov: Re: Neka pitanja vezana uz postdiplomski Citirajte i odgovorite

[quote="Zvijezda"]1. Uvjeti za postdiplomski su mi jasni al me zanima kad otprilike izlazi natjecaj za upis(u kojem mjesecu)?[/quote]

Netko mi rece da su upisi pocetkom jedanaestog mjeseca, pa je natjecaj valjda sada. :?

[quote="Zvijezda"]2. Odrzavaju li se predavanja iz pristupnih ispita prije nego ih idemo polagat?[/quote]

Ista osoba mi rece da da. 8)

[quote="Zvijezda"]3. Mislim da je ponudjeno 7 ili 8 pristupnih ispita. Znaci mi sami biramo 3?[/quote]

Tako je (ako se nije mijenjalo u zadnje 2 godine). :)

[quote="Zvijezda"]4. Kako funkcioniraju stvari s mentorima? Trebamo li ih odabrati od samog pocetka studija ili...[/quote]

IIRC, ne moras odmah, ali nije naodmet sto prije. :) Cak i prije upisa, da ti sugerira koje pristupne ispite upisati;/izaci. :xg:

[quote="Zvijezda"]5. Koliko otprilike košta studij?[/quote]

Zaboravih, ali cini mi se da ovisi o tome je l' placas sam ili ti placa firma (ono prvo je (bilo) jeftinije). :)

[quote="Zvijezda"]6. Kako i kad se odrzavaju predavanja?[/quote]

U moje doba: slicno kao na dodiplomskom, samo nema opceniti raspored nego je nekakav dogovor po kolegijima (ili samostalna odluka onoga tko vodi pojedini kolegij). :)

[quote="Zvijezda"]7. Jesu li predavanja obavezna? Mislim za one ljude koji negdje rade pa...[/quote]

Asistenti rade na faxu, pa nas to nije mucilo. :gg: Ali, vjerujem da nisu obavezna ili da se barem mozes dogovoriti oko termina. 8) No, nikako ne preporucam propustati to. :ccc:

[quote="Zvijezda"]8. Koliko kolegija se godisnje sluša? Ima nešto s ECTS bodovima ali to mi nije bas najjasnije. Postoji li neki popis kolegija i slicno....[/quote]

Ovo ne znam; u moje doba se upisivalo "toliko i toliko semestara", bez ECTSa. :(

[quote="Zvijezda"]9. I ako netko moze ukratko opisat kako sve to skupa izgleda. Zahtjeva li previse odricanja. I nekako me najvise brine to sto u disertaciji treba iznijet nesto novo. Jel to stvarno tako strasno???[/quote]

Nije strasno, ali zahtijeva dosta truda. :) Ako ides na podrucje koje te zanima i koje volis, onda moze biti i solidni uzitak. 8)

[quote="Zvijezda"]10. Koja je razlika izmedju Sps i DS?[/quote]

Kakve veze s ovim topicom imaju "Socijalisticka Partija Srbije" i "Demokratska Stranka"? :-k :PP

Ako su to "Stari PDS" i "Doktorski studij", onda je to vjerojatno najbolje pitati sefa PDSa (cini mi se B.Sirola) ili cak bivseg sefa koji je imao posla i s jednim i s drugim (H.Sikic). ;)

[quote="Zvijezda"]...ali ovo radim za opcu dobrobit jer vjerujem da bi jos nekom mogle pomoci ove informacije.[/quote]

I zato ces tu napisati sve sto o tome saznas izvan Foruma... :blista:
Zvijezda (napisa):
1. Uvjeti za postdiplomski su mi jasni al me zanima kad otprilike izlazi natjecaj za upis(u kojem mjesecu)?


Netko mi rece da su upisi pocetkom jedanaestog mjeseca, pa je natjecaj valjda sada. Confused

Zvijezda (napisa):
2. Odrzavaju li se predavanja iz pristupnih ispita prije nego ih idemo polagat?


Ista osoba mi rece da da. Cool

Zvijezda (napisa):
3. Mislim da je ponudjeno 7 ili 8 pristupnih ispita. Znaci mi sami biramo 3?


Tako je (ako se nije mijenjalo u zadnje 2 godine). Smile

Zvijezda (napisa):
4. Kako funkcioniraju stvari s mentorima? Trebamo li ih odabrati od samog pocetka studija ili...


IIRC, ne moras odmah, ali nije naodmet sto prije. Smile Cak i prije upisa, da ti sugerira koje pristupne ispite upisati;/izaci. Xmas Mr.Green

Zvijezda (napisa):
5. Koliko otprilike košta studij?


Zaboravih, ali cini mi se da ovisi o tome je l' placas sam ili ti placa firma (ono prvo je (bilo) jeftinije). Smile

Zvijezda (napisa):
6. Kako i kad se odrzavaju predavanja?


U moje doba: slicno kao na dodiplomskom, samo nema opceniti raspored nego je nekakav dogovor po kolegijima (ili samostalna odluka onoga tko vodi pojedini kolegij). Smile

Zvijezda (napisa):
7. Jesu li predavanja obavezna? Mislim za one ljude koji negdje rade pa...


Asistenti rade na faxu, pa nas to nije mucilo. Mr Green being very Greeen indeed Ali, vjerujem da nisu obavezna ili da se barem mozes dogovoriti oko termina. Cool No, nikako ne preporucam propustati to. Ccc.... Sram te bilo...

Zvijezda (napisa):
8. Koliko kolegija se godisnje sluša? Ima nešto s ECTS bodovima ali to mi nije bas najjasnije. Postoji li neki popis kolegija i slicno....


Ovo ne znam; u moje doba se upisivalo "toliko i toliko semestara", bez ECTSa. Sad

Zvijezda (napisa):
9. I ako netko moze ukratko opisat kako sve to skupa izgleda. Zahtjeva li previse odricanja. I nekako me najvise brine to sto u disertaciji treba iznijet nesto novo. Jel to stvarno tako strasno???


Nije strasno, ali zahtijeva dosta truda. Smile Ako ides na podrucje koje te zanima i koje volis, onda moze biti i solidni uzitak. Cool

Zvijezda (napisa):
10. Koja je razlika izmedju Sps i DS?


Kakve veze s ovim topicom imaju "Socijalisticka Partija Srbije" i "Demokratska Stranka"? Think Weeee-heeee!!!

Ako su to "Stari PDS" i "Doktorski studij", onda je to vjerojatno najbolje pitati sefa PDSa (cini mi se B.Sirola) ili cak bivseg sefa koji je imao posla i s jednim i s drugim (H.Sikic). Wink

Zvijezda (napisa):
...ali ovo radim za opcu dobrobit jer vjerujem da bi jos nekom mogle pomoci ove informacije.


I zato ces tu napisati sve sto o tome saznas izvan Foruma... Reklamiram neku zubnu pastu



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mea
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 12. 2002. (13:22:34)
Postovi: (1F0)16
Sarma = la pohva - posuda
33 = 43 - 10

PostPostano: 17:15 uto, 10. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"][quote="Zvijezda"]10. Koja je razlika izmedju Sps i DS?[/quote]
...
Ako su to "Stari PDS" i "Doktorski studij", onda je to vjerojatno najbolje pitati sefa PDSa (cini mi se B.Sirola) ili cak bivseg sefa koji je imao posla i s jednim i s drugim (H.Sikic). ;)
[/quote]
Mislim da "Sps" znači Specijalistički studij.
Od specijalističkih (zasad) postoji samo Aktuarstvo. Razlika je velika... jedno je specijalističko, traje kraće i završava magisterijem, drugo opće-matematičko, traje dulje i završava doktoratom.
vsego (napisa):
Zvijezda (napisa):
10. Koja je razlika izmedju Sps i DS?

...
Ako su to "Stari PDS" i "Doktorski studij", onda je to vjerojatno najbolje pitati sefa PDSa (cini mi se B.Sirola) ili cak bivseg sefa koji je imao posla i s jednim i s drugim (H.Sikic). Wink

Mislim da "Sps" znači Specijalistički studij.
Od specijalističkih (zasad) postoji samo Aktuarstvo. Razlika je velika... jedno je specijalističko, traje kraće i završava magisterijem, drugo opće-matematičko, traje dulje i završava doktoratom.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 20:14 uto, 10. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mea"][quote="vsego"][quote="Zvijezda"]10. Koja je razlika izmedju Sps i DS?[/quote]
...
Ako su to "Stari PDS" i "Doktorski studij", onda je to vjerojatno najbolje pitati sefa PDSa (cini mi se B.Sirola) ili cak bivseg sefa koji je imao posla i s jednim i s drugim (H.Sikic). ;)
[/quote]
Mislim da "Sps" znači Specijalistički studij.
Od specijalističkih (zasad) postoji samo Aktuarstvo. Razlika je velika... jedno je specijalističko, traje kraće i završava magisterijem, drugo opće-matematičko, traje dulje i završava doktoratom.[/quote]

zar nije ideja da oni sa losijim uspjehom na prve dvije godine postdiplomskog
idu na izradu rada za specijalizanta (specijalista ili kako se to vec zove)
a oni malo bolji idu na 3 godinu postdiplomskog i izradu doktorske disertacije?
mea (napisa):
vsego (napisa):
Zvijezda (napisa):
10. Koja je razlika izmedju Sps i DS?

...
Ako su to "Stari PDS" i "Doktorski studij", onda je to vjerojatno najbolje pitati sefa PDSa (cini mi se B.Sirola) ili cak bivseg sefa koji je imao posla i s jednim i s drugim (H.Sikic). Wink

Mislim da "Sps" znači Specijalistički studij.
Od specijalističkih (zasad) postoji samo Aktuarstvo. Razlika je velika... jedno je specijalističko, traje kraće i završava magisterijem, drugo opće-matematičko, traje dulje i završava doktoratom.


zar nije ideja da oni sa losijim uspjehom na prve dvije godine postdiplomskog
idu na izradu rada za specijalizanta (specijalista ili kako se to vec zove)
a oni malo bolji idu na 3 godinu postdiplomskog i izradu doktorske disertacije?



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Zvijezda
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 10. 2006. (11:41:34)
Postovi: (10)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-14 = 0 - 14

PostPostano: 7:35 sri, 11. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zahvaljujem na uloženom trudu. Naravno imam na umu da se neke stvari stalno mijenjaju ali potrudit cu se saznati sto vise. Svaku korisnu informaciju napisat cu ovdje.

Nacuo sam da ce se osnovat doktorski studij iz metodike nastave matematike pa ako tko ima kakve informacije ovo je prava prilika da podijeli nesto s nama.
Zahvaljujem na uloženom trudu. Naravno imam na umu da se neke stvari stalno mijenjaju ali potrudit cu se saznati sto vise. Svaku korisnu informaciju napisat cu ovdje.

Nacuo sam da ce se osnovat doktorski studij iz metodike nastave matematike pa ako tko ima kakve informacije ovo je prava prilika da podijeli nesto s nama.



_________________
Život je san, a snovi su ipak samo snovi, sve drugo je matematika!!!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 11:02 sri, 11. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Zvijezda"]Nacuo sam da ce se osnovat doktorski studij iz metodike nastave matematike pa ako tko ima kakve informacije ovo je prava prilika da podijeli nesto s nama.[/quote]

Cini mi se da je u igri bio strucni magistarski. :) Prava adresa je gotovo sigurno [mmail=varosans]Sanja Varosanec[/mmail]. 8)
Zvijezda (napisa):
Nacuo sam da ce se osnovat doktorski studij iz metodike nastave matematike pa ako tko ima kakve informacije ovo je prava prilika da podijeli nesto s nama.


Cini mi se da je u igri bio strucni magistarski. Smile Prava adresa je gotovo sigurno Sanja Varosanec. Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Zvijezda
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 10. 2006. (11:41:34)
Postovi: (10)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-14 = 0 - 14

PostPostano: 17:19 sri, 11. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Steta!!! Mislim da nije fer!!! Jest da je metodika uza grana pedagogije i da bi se trebalo raspitati na pedagoskoj akademiji al kad netko moze doktorirat na pedagogiji ili slicnim "znanostima" trebalo bi omoguciti i na metodici. Mozda sam u krivu, a mozda i ne.... no uvijek preostaje ovaj sluzbeni doktorski koji postoji pa ako netko bas voli sam ce se potrudit oko svog metodičkog usavrsavanja. Zanimljivo je to sto na Glasgow University postoji cijeli zavod za metodiku nesto tipa Mathematical Education Research
Steta!!! Mislim da nije fer!!! Jest da je metodika uza grana pedagogije i da bi se trebalo raspitati na pedagoskoj akademiji al kad netko moze doktorirat na pedagogiji ili slicnim "znanostima" trebalo bi omoguciti i na metodici. Mozda sam u krivu, a mozda i ne.... no uvijek preostaje ovaj sluzbeni doktorski koji postoji pa ako netko bas voli sam ce se potrudit oko svog metodičkog usavrsavanja. Zanimljivo je to sto na Glasgow University postoji cijeli zavod za metodiku nesto tipa Mathematical Education Research



_________________
Život je san, a snovi su ipak samo snovi, sve drugo je matematika!!!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
hermione
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 09. 2003. (10:50:57)
Postovi: (152)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 18:57 sri, 11. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Zvijezda"]Steta!!! Mislim da nije fer!!! Jest da je metodika uza grana pedagogije i da bi se trebalo raspitati na pedagoskoj akademiji al kad netko moze doktorirat na pedagogiji ili slicnim "znanostima" trebalo bi omoguciti i na metodici. Mozda sam u krivu, a mozda i ne.... no uvijek preostaje ovaj sluzbeni doktorski koji postoji pa ako netko bas voli sam ce se potrudit oko svog metodičkog usavrsavanja. Zanimljivo je to sto na Glasgow University postoji cijeli zavod za metodiku nesto tipa Mathematical Education Research[/quote]
Pa dobro, vani ima magisterij i doktorat iz edukacije iz polja kojeg hoces pa odi van!
Zvijezda (napisa):
Steta!!! Mislim da nije fer!!! Jest da je metodika uza grana pedagogije i da bi se trebalo raspitati na pedagoskoj akademiji al kad netko moze doktorirat na pedagogiji ili slicnim "znanostima" trebalo bi omoguciti i na metodici. Mozda sam u krivu, a mozda i ne.... no uvijek preostaje ovaj sluzbeni doktorski koji postoji pa ako netko bas voli sam ce se potrudit oko svog metodičkog usavrsavanja. Zanimljivo je to sto na Glasgow University postoji cijeli zavod za metodiku nesto tipa Mathematical Education Research

Pa dobro, vani ima magisterij i doktorat iz edukacije iz polja kojeg hoces pa odi van!



_________________
http://www.youtube.com/watch?v=SjN_4LO-5L8

U tijelu nema pravih ideala
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
anaria
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 10. 2006. (09:36:49)
Postovi: (2)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 10:54 sri, 18. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pozdrav! Dakle,diplomirala sam 2001.god.Muzicku akademiju-solisticki odsjek. Zanima me:ako bih sada(iako je tesko vratiti se u formu)zeljela upisati postdiplomske studije,po kom programu bih to mogla,odnosno,je dozvoljeno.Znaci ,je li to stari-kalsicni magisterij,koji je u to doba-mog diplomiranja bio na snazi? Ili je sada sve prebaceno na "Bolonju",pa se tu nesto kombinira?Kakve su mogucnosti u svezi interdisciplinarnih studija(muzikologija +solisticki)ili nesto o cemu ja osobno ne znam!?Na kraju sve me to interesira zbog duzine trajanja, jer po starom programu je dvije a po novom(4+1) jedna godina.
Unaprijed hvala,onome ko se odazove za odgovor a ja ga s nestrpljenjem ocekujem :lol:
Pozdrav! Dakle,diplomirala sam 2001.god.Muzicku akademiju-solisticki odsjek. Zanima me:ako bih sada(iako je tesko vratiti se u formu)zeljela upisati postdiplomske studije,po kom programu bih to mogla,odnosno,je dozvoljeno.Znaci ,je li to stari-kalsicni magisterij,koji je u to doba-mog diplomiranja bio na snazi? Ili je sada sve prebaceno na "Bolonju",pa se tu nesto kombinira?Kakve su mogucnosti u svezi interdisciplinarnih studija(muzikologija +solisticki)ili nesto o cemu ja osobno ne znam!?Na kraju sve me to interesira zbog duzine trajanja, jer po starom programu je dvije a po novom(4+1) jedna godina.
Unaprijed hvala,onome ko se odazove za odgovor a ja ga s nestrpljenjem ocekujem Laughing


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 11:12 sri, 18. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Draga anaria, ovo ti je forum PMF-Matematičkog odjela. Za sada ne odrzavamo postdiplomske iz muzikologije i solistickog, ali nije iskljuceno da ces ipak dobiti odgovor jer matematicari vole guglat :google:
Draga anaria, ovo ti je forum PMF-Matematičkog odjela. Za sada ne odrzavamo postdiplomske iz muzikologije i solistickog, ali nije iskljuceno da ces ipak dobiti odgovor jer matematicari vole guglat Google rulez!



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
anaria
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 10. 2006. (09:36:49)
Postovi: (2)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 16:25 sri, 18. 10. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dobro Krcko i hvala ti za obavjest ! Znas da mi muzicari i nismo cesto"svoji" tako da se sebi uopce ne cudim ,sto sam i forum fulala :(
Nista,dragi moji matematicari. . jedino da vas jos jednom pozdravim i ostajte mi zdravo! :computer:
Dobro Krcko i hvala ti za obavjest ! Znas da mi muzicari i nismo cesto"svoji" tako da se sebi uopce ne cudim ,sto sam i forum fulala Sad
Nista,dragi moji matematicari. . jedino da vas jos jednom pozdravim i ostajte mi zdravo! Opasni su ti danasnji PCi


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Marie
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 02. 2007. (08:42:34)
Postovi: (2)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 16:41 sri, 29. 8. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja sam inace studentica sa Bologne.
Zanima me, da li mi tko moze reci, kako je bilo prije, sto se tice postdiplomskog( i magisterija i doktorata) - koliku je ulogu igrao prosjek za upis? Je li moguce da netko sa losijim prosjekom ( ispor 3.5) upise postdipl.(doktorat ili magisterij)?!
Hvala unaprijed!
Ja sam inace studentica sa Bologne.
Zanima me, da li mi tko moze reci, kako je bilo prije, sto se tice postdiplomskog( i magisterija i doktorata) - koliku je ulogu igrao prosjek za upis? Je li moguce da netko sa losijim prosjekom ( ispor 3.5) upise postdipl.(doktorat ili magisterij)?!
Hvala unaprijed!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mr.Doe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 01. 2005. (21:20:57)
Postovi: (21A)16
Sarma = la pohva - posuda
20 = 50 - 30

PostPostano: 17:15 sri, 29. 8. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Za postdiplomski, ako imas preporuke od dva profesora, onda da. Za dodiplomski se zasada nista ne zna.
Za postdiplomski, ako imas preporuke od dva profesora, onda da. Za dodiplomski se zasada nista ne zna.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
perota
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 12. 2008. (16:41:02)
Postovi: (7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 21:51 sri, 3. 12. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pozdrav

Student sam na ekonomiji po Bolonjskom sustavu, pa bi me zanimale neke stvari u vezi posdiplomskog na vašem fakultetu:

Da li postoji PDS orijentiran na ekonomsku matematiku, da ne sadrži samo financijsku, nego i drugu raznu matematičku primjenu u Ekonomiji
kao npr. usavršavanje korištenja diferencijalnog računa, vjerojatnosti, statističkih metoda, linearno programiranje i modeliranje, matematika u investicijama
i tržištu kapitala... Ako postoji bi li mi netko mogao:

1. opisati malo PDS, ili me bar uputiti kod nekog (mail,internet stranicu, broj telefona, ime i prezime...)?
2. Da li bi mogao upisati taj postiplomski s diplomom na mojem faksu(Ekonomski fakultet u Zagrebu)?
3. S obzirom da je kod nas 4+1, kad bi se to moglo upisati (vjerojatno poslije 4 godine, kada diplomiram)?
4. Da li bi trebao polagati neku razliku predmeta?
5. Da li mi se računa prosjek i koliki treba biti?
6. koliko postiplomski košta?

Ako netko ima iskustva s ovim ili ima još nešto za dodati kao dobru informaciju molio bih ga da napiše na forumu.

HVALA
Pozdrav

Student sam na ekonomiji po Bolonjskom sustavu, pa bi me zanimale neke stvari u vezi posdiplomskog na vašem fakultetu:

Da li postoji PDS orijentiran na ekonomsku matematiku, da ne sadrži samo financijsku, nego i drugu raznu matematičku primjenu u Ekonomiji
kao npr. usavršavanje korištenja diferencijalnog računa, vjerojatnosti, statističkih metoda, linearno programiranje i modeliranje, matematika u investicijama
i tržištu kapitala... Ako postoji bi li mi netko mogao:

1. opisati malo PDS, ili me bar uputiti kod nekog (mail,internet stranicu, broj telefona, ime i prezime...)?
2. Da li bi mogao upisati taj postiplomski s diplomom na mojem faksu(Ekonomski fakultet u Zagrebu)?
3. S obzirom da je kod nas 4+1, kad bi se to moglo upisati (vjerojatno poslije 4 godine, kada diplomiram)?
4. Da li bi trebao polagati neku razliku predmeta?
5. Da li mi se računa prosjek i koliki treba biti?
6. koliko postiplomski košta?

Ako netko ima iskustva s ovim ili ima još nešto za dodati kao dobru informaciju molio bih ga da napiše na forumu.

HVALA


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 22:33 sri, 3. 12. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da li pod postdiplomski misliš na doktorski studij ili na diplomski studij koji dolazi nakon završetka preddiplomskog studija?

Što se tiče diplomskog studija, postoji smjer [url=http://www.math.hr/Default.aspx?art=2008&sec=297]Financijske i poslovne matematike[/url], gdje se može kao izborne predmete odabrati npr. statistički praktikum, teorija vjerojatnosti, parcijalne diferencijalne jednadžbe itd.

Što se tiče doktorskog studija, mislim da ne postoji takvo usmjerenje. Također, postoji i [url=http://degiorgi.math.hr/aktuari/]specijalistički studij aktuarske matematike[/url].

Na pitanja 2.-6. ne bih htio odgovarati jer niti sam detaljnije upućen niti "službeno" predstavljam fakultet.
Da li pod postdiplomski misliš na doktorski studij ili na diplomski studij koji dolazi nakon završetka preddiplomskog studija?

Što se tiče diplomskog studija, postoji smjer Financijske i poslovne matematike, gdje se može kao izborne predmete odabrati npr. statistički praktikum, teorija vjerojatnosti, parcijalne diferencijalne jednadžbe itd.

Što se tiče doktorskog studija, mislim da ne postoji takvo usmjerenje. Također, postoji i specijalistički studij aktuarske matematike.

Na pitanja 2.-6. ne bih htio odgovarati jer niti sam detaljnije upućen niti "službeno" predstavljam fakultet.



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
perota
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 12. 2008. (16:41:02)
Postovi: (7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 0:00 čet, 4. 12. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mislim na diplomski studij koji dolazi nakon završetka preddiplomskog studija.

[size=9][color=#999999]Added after 12 minutes:[/color][/size]

Na pitanja 2.-6. ne bih htio odgovarati jer niti sam detaljnije upućen niti "službeno" predstavljam fakultet.[/quote]

Da li možda znaš tko je zadužen za to. Na forumima sam vidio za PDS da ima voditelj? Bi li mi mogli na referadi ili nečemu sličnome pomoć oko toga?
Mislim na diplomski studij koji dolazi nakon završetka preddiplomskog studija.

Added after 12 minutes:

Na pitanja 2.-6. ne bih htio odgovarati jer niti sam detaljnije upućen niti "službeno" predstavljam fakultet.[/quote]

Da li možda znaš tko je zadužen za to. Na forumima sam vidio za PDS da ima voditelj? Bi li mi mogli na referadi ili nečemu sličnome pomoć oko toga?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 0:42 čet, 4. 12. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="perota"]Mislim na diplomski studij koji dolazi nakon završetka preddiplomskog studija.[/quote]
To se zovu [b]diplomski[/b], a ne postdiplomski studiji. Popis studija imas na sluzbenoj stranici fakulteta.
perota (napisa):
Mislim na diplomski studij koji dolazi nakon završetka preddiplomskog studija.

To se zovu diplomski, a ne postdiplomski studiji. Popis studija imas na sluzbenoj stranici fakulteta.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
perota
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 12. 2008. (16:41:02)
Postovi: (7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 0:46 čet, 4. 12. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mdoko"][quote="perota"]Mislim na diplomski studij koji dolazi nakon završetka preddiplomskog studija.[/quote]
To se zovu [b]diplomski[/b], a ne postdiplomski studiji. Popis studija imas na sluzbenoj stranici fakulteta.[/quote]
Da li možda znaš nešto o ovih 2-6 pitanja, da li je uopće moguće upisati?
mdoko (napisa):
perota (napisa):
Mislim na diplomski studij koji dolazi nakon završetka preddiplomskog studija.

To se zovu diplomski, a ne postdiplomski studiji. Popis studija imas na sluzbenoj stranici fakulteta.

Da li možda znaš nešto o ovih 2-6 pitanja, da li je uopće moguće upisati?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 1:03 čet, 4. 12. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako se dobro sjecam, voditelj diplomskog studija Financijska i poslovna matematika je doc. Bojan Basrak. Adresa je oblika ime.prezime@math.hr.

[quote="perota"]2. Da li bi mogao upisati taj postiplomski s diplomom na mojem faksu(Ekonomski fakultet u Zagrebu)?
3. S obzirom da je kod nas 4+1, kad bi se to moglo upisati (vjerojatno poslije 4 godine, kada diplomiram)?
5. Da li mi se računa prosjek i koliki treba biti?
[/quote]

Mozes upisati nas diplomski studij FPM kad zavrsis preddiplomski na Ekonomiji. [url=http://www.math.hr/Default.aspx?art=2816&sec=279]Ovdje[/url] su ovogodisnja pravila, moguce da ce se dogodine malo mijenjati.

[quote="perota"]4. Da li bi trebao polagati neku razliku predmeta?[/quote]

To ce ti reci voditelj studija. Vjerojatno ce ti ekonomske predmete koje si vec polozio zamijeniti s nekim matematickim preddiplomskim predmetima.

[quote="perota"]6. koliko postiplomski košta?[/quote]

Objavljuje se svake godine u natjecaju za upis. Cijena ovisi o mjestu na rang-listi. Ne sjecam se koliko je bilo ove godine jer su vise puta mjenjali, a na kraju nitko nije morao placati.

[quote="perota"]Ako netko ima iskustva s ovim ili ima još nešto za dodati kao dobru informaciju molio bih ga da napiše na forumu.[/quote]

Moglo bi te zanimati da ove godine nitko s Ekonomije nije upisao diplomski na MO (iako su vas se preddiplomci matematike jako bojali :) ). To je valjda zato sto je kod vas preddiplomski cetverogodisnji, pa nije ni bilo bakalara ekonomije. Komisija koja je slagala pravila upisa jako je pazila da vam ne "zatvore vrata", a da istovremeno nasi studenti ne budu zakinuti. Ako te studij FPM zanima, savjetovao bih da se svakako prijavis i vidis sta ce biti. Prijemnog ispita nema pa se mozes prijaviti za nekoliko diplomskih studija i u zadnji cas odluciti kojeg ces stvarno upisati.
Ako se dobro sjecam, voditelj diplomskog studija Financijska i poslovna matematika je doc. Bojan Basrak. Adresa je oblika ime.prezime@math.hr.

perota (napisa):
2. Da li bi mogao upisati taj postiplomski s diplomom na mojem faksu(Ekonomski fakultet u Zagrebu)?
3. S obzirom da je kod nas 4+1, kad bi se to moglo upisati (vjerojatno poslije 4 godine, kada diplomiram)?
5. Da li mi se računa prosjek i koliki treba biti?


Mozes upisati nas diplomski studij FPM kad zavrsis preddiplomski na Ekonomiji. Ovdje su ovogodisnja pravila, moguce da ce se dogodine malo mijenjati.

perota (napisa):
4. Da li bi trebao polagati neku razliku predmeta?


To ce ti reci voditelj studija. Vjerojatno ce ti ekonomske predmete koje si vec polozio zamijeniti s nekim matematickim preddiplomskim predmetima.

perota (napisa):
6. koliko postiplomski košta?


Objavljuje se svake godine u natjecaju za upis. Cijena ovisi o mjestu na rang-listi. Ne sjecam se koliko je bilo ove godine jer su vise puta mjenjali, a na kraju nitko nije morao placati.

perota (napisa):
Ako netko ima iskustva s ovim ili ima još nešto za dodati kao dobru informaciju molio bih ga da napiše na forumu.


Moglo bi te zanimati da ove godine nitko s Ekonomije nije upisao diplomski na MO (iako su vas se preddiplomci matematike jako bojali Smile ). To je valjda zato sto je kod vas preddiplomski cetverogodisnji, pa nije ni bilo bakalara ekonomije. Komisija koja je slagala pravila upisa jako je pazila da vam ne "zatvore vrata", a da istovremeno nasi studenti ne budu zakinuti. Ako te studij FPM zanima, savjetovao bih da se svakako prijavis i vidis sta ce biti. Prijemnog ispita nema pa se mozes prijaviti za nekoliko diplomskih studija i u zadnji cas odluciti kojeg ces stvarno upisati.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
perota
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 12. 2008. (16:41:02)
Postovi: (7)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 2:33 čet, 4. 12. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala ti puno šta si se ovako zauzeo za ovaj moj problem

Sad je na meni red

Hvala pozdrav!!!
Hvala ti puno šta si se ovako zauzeo za ovaj moj problem

Sad je na meni red

Hvala pozdrav!!!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Diplomski, magisteriji, doktorati,... Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan