Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

pristupni ispiti (studij)

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Diplomski, magisteriji, doktorati,...
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
john_st
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 12. 2008. (17:41:55)
Postovi: (3)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 17:51 sub, 13. 12. 2008    Naslov: pristupni ispiti Citirajte i odgovorite

Poštovanje.

Mislim se upisati postdiplomski studij (doktorski) al me strah pristupnih ispita.

Prema novom pravilniku (a vjerujem da nije ništa lakše bilo prema starom) stoji da student mora položiti svaki od tih pristupnih ispita ocjenom od najmanje vrlodobar, te da svaki ispit ima pravo polagati samo dvaput.

I toga me najviše i strah :cry:

1. Jel to stvarno tako teško i grozno kao što se dade zaključiti iz opisa ili ipak ima nade za mene?
2. Koja trojka je najpoželjnija, tj. najmanje teška za položiti?
3. Ima li neka grana koju naprosto treba izbjegavati?

Svi savjeti i iskustva su dobrodošli :wink:
Poštovanje.

Mislim se upisati postdiplomski studij (doktorski) al me strah pristupnih ispita.

Prema novom pravilniku (a vjerujem da nije ništa lakše bilo prema starom) stoji da student mora položiti svaki od tih pristupnih ispita ocjenom od najmanje vrlodobar, te da svaki ispit ima pravo polagati samo dvaput.

I toga me najviše i strah Crying or Very sad

1. Jel to stvarno tako teško i grozno kao što se dade zaključiti iz opisa ili ipak ima nade za mene?
2. Koja trojka je najpoželjnija, tj. najmanje teška za položiti?
3. Ima li neka grana koju naprosto treba izbjegavati?

Svi savjeti i iskustva su dobrodošli Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 18:54 sub, 13. 12. 2008    Naslov: Re: pristupni ispiti Citirajte i odgovorite

[quote="john_st"]
1. Jel to stvarno tako teško i grozno kao što se dade zaključiti iz opisa ili ipak ima nade za mene?
[/quote]
Nije bas toliko strasno kako zvuci, a i ocjenjivanje pristupnih je prilagodjeno cinjenici da je kolicina materije koja se proucava ogromna. To znaci da za dobiti 4 ili 5 ne trebas znati dokazati apsolitno svaku sitnicu kao sto je to (uglavnom) bio slucaj na dodiplomskom.

[quote]
2. Koja trojka je najpoželjnija, tj. najmanje teška za položiti?
[/quote]
Ako ces s tim pristupom ici na postdiplomski, onda bolje da ga ni ne upisujes. Upisi ono sto je direktno vezano za podrucje kojim se zelis baviti (to ce biti barem jedan ispit, za neka podrucja i dva), a za preostale ispite uzmi ono sto te najvise zanima.

[quote]
3. Ima li neka grana koju naprosto treba izbjegavati?
[/quote]
Again, ako ces s tim pristupom ici na postdiplomski, onda bolje da ga ni ne upisujes.
john_st (napisa):

1. Jel to stvarno tako teško i grozno kao što se dade zaključiti iz opisa ili ipak ima nade za mene?

Nije bas toliko strasno kako zvuci, a i ocjenjivanje pristupnih je prilagodjeno cinjenici da je kolicina materije koja se proucava ogromna. To znaci da za dobiti 4 ili 5 ne trebas znati dokazati apsolitno svaku sitnicu kao sto je to (uglavnom) bio slucaj na dodiplomskom.

Citat:

2. Koja trojka je najpoželjnija, tj. najmanje teška za položiti?

Ako ces s tim pristupom ici na postdiplomski, onda bolje da ga ni ne upisujes. Upisi ono sto je direktno vezano za podrucje kojim se zelis baviti (to ce biti barem jedan ispit, za neka podrucja i dva), a za preostale ispite uzmi ono sto te najvise zanima.

Citat:

3. Ima li neka grana koju naprosto treba izbjegavati?

Again, ako ces s tim pristupom ici na postdiplomski, onda bolje da ga ni ne upisujes.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
john_st
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 12. 2008. (17:41:55)
Postovi: (3)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 18:57 sub, 13. 12. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

ok, ma malo sam prestrašen sa tim svim pa zato i pitam ovako bezvezna pitanja. naravno da ću odabrati ono što ima uske veze s područjem kojim ću se baviti, al samo informativno htjedoh pitati... :oops:
ok, ma malo sam prestrašen sa tim svim pa zato i pitam ovako bezvezna pitanja. naravno da ću odabrati ono što ima uske veze s područjem kojim ću se baviti, al samo informativno htjedoh pitati... Embarassed


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 19:21 sub, 13. 12. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="john_st"]ok, ma malo sam prestrašen sa tim svim pa zato i pitam ovako bezvezna pitanja. naravno da ću odabrati ono što ima uske veze s područjem kojim ću se baviti, al samo informativno htjedoh pitati... :oops:[/quote]
I pretpostavio sam da se o tome radi, ali sam odgovarao na pitanja onako kako su postavljena. :-)
john_st (napisa):
ok, ma malo sam prestrašen sa tim svim pa zato i pitam ovako bezvezna pitanja. naravno da ću odabrati ono što ima uske veze s područjem kojim ću se baviti, al samo informativno htjedoh pitati... Embarassed

I pretpostavio sam da se o tome radi, ali sam odgovarao na pitanja onako kako su postavljena. Smile



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Tvrtko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 10. 2006. (12:12:34)
Postovi: (10A)16
Sarma = la pohva - posuda
26 = 65 - 39
Lokacija: CCP 4345 / PMF-MO 225

PostPostano: 22:07 sub, 13. 12. 2008    Naslov: Re: pristupni ispiti Citirajte i odgovorite

[quote="john_st"]
2. Koja trojka je najpoželjnija, tj. najmanje teška za položiti?
[/quote]

Pretpostavljam da imas vece sklonosti prema nekim podrucjima matematike od drugih i da imas ideju sto te zanima. Onda je najpozeljnije da to uskladis s ponudjenim kolegijima.
john_st (napisa):

2. Koja trojka je najpoželjnija, tj. najmanje teška za položiti?


Pretpostavljam da imas vece sklonosti prema nekim podrucjima matematike od drugih i da imas ideju sto te zanima. Onda je najpozeljnije da to uskladis s ponudjenim kolegijima.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
john_st
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 12. 2008. (17:41:55)
Postovi: (3)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 22:10 sub, 13. 12. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

može li mi netko reći kako izgleda polaganje nekog ispita na postdiplomskom studiju? a posebice ovih pristupnih? kakva su vaša iskustva?
može li mi netko reći kako izgleda polaganje nekog ispita na postdiplomskom studiju? a posebice ovih pristupnih? kakva su vaša iskustva?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 23:58 sub, 13. 12. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="john_st"]može li mi netko reći kako izgleda polaganje nekog ispita na postdiplomskom studiju? a posebice ovih pristupnih? kakva su vaša iskustva?[/quote]
Za pristupne ispite - nakon dugotrajnog ucenja odgovaras pred troclanom komisijom. Svaki clan komisije ti postavi po tri pitanja i to je to.

Ispiti koji nisu pristupni se uglavnom polazu putem seminara, zadaca i sl.
john_st (napisa):
može li mi netko reći kako izgleda polaganje nekog ispita na postdiplomskom studiju? a posebice ovih pristupnih? kakva su vaša iskustva?

Za pristupne ispite - nakon dugotrajnog ucenja odgovaras pred troclanom komisijom. Svaki clan komisije ti postavi po tri pitanja i to je to.

Ispiti koji nisu pristupni se uglavnom polazu putem seminara, zadaca i sl.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Diplomski, magisteriji, doktorati,... Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan