Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

pitanje vezano uz usmeni...prvi
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Matematička analiza 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
bimar
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 11. 2008. (14:45:25)
Postovi: (61)16
Sarma = la pohva - posuda
11 = 11 - 0
Lokacija: arkadija

PostPostano: 17:11 pet, 23. 1. 2009    Naslov: pitanje vezano uz usmeni...prvi Citirajte i odgovorite

kruže priče na faksu kako bi moglo bit, odnosno da će vjerojatno biti usmeni u kolokvijskom periodu...kako je kolokvij 2.2. taman se taj tjedan kao ispravi i onda idući odmah usmeni....a taj tjedan su još 2 kolokvija....pa me zanima jel to moguće? i kak je bilo prošlih godina?
kruže priče na faksu kako bi moglo bit, odnosno da će vjerojatno biti usmeni u kolokvijskom periodu...kako je kolokvij 2.2. taman se taj tjedan kao ispravi i onda idući odmah usmeni....a taj tjedan su još 2 kolokvija....pa me zanima jel to moguće? i kak je bilo prošlih godina?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 17:37 pet, 23. 1. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

profesor Šikić, a vjerojatno tako i profesor Guljaš su rekli da se taj drugi kolokvijski tjedan možemo prijaviti za usmeni. objesit će pred vrata ureda svojih papire i na njih će se moć otić potpisati tko hoće odgovarat u tom drugom tjednu. to je, normalno, uz uvjet da prođeš kolokvije.
profesor Šikić, a vjerojatno tako i profesor Guljaš su rekli da se taj drugi kolokvijski tjedan možemo prijaviti za usmeni. objesit će pred vrata ureda svojih papire i na njih će se moć otić potpisati tko hoće odgovarat u tom drugom tjednu. to je, normalno, uz uvjet da prođeš kolokvije.



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
bimar
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 11. 2008. (14:45:25)
Postovi: (61)16
Sarma = la pohva - posuda
11 = 11 - 0
Lokacija: arkadija

PostPostano: 18:43 pet, 23. 1. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

aha...ma dobro ak je tak...ne bi ja baš to
aha...ma dobro ak je tak...ne bi ja baš to


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 9:29 sub, 24. 1. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

:)
Smile



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
ToMeK
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 09. 2008. (17:22:06)
Postovi: (BA)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-12 = 17 - 29

PostPostano: 18:39 ned, 25. 1. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

pa moje skromno mišljenje je da nije u redu da usmeni budu u isto vrijeme kada i kolokviji, vremena u 2. mjesecu ima u trećem i u četvrtom tjednu... mislim da je jako nepravedno, jer na taj način su oni koji su bili bolji na kolokviju zakinuti... na primjer, ja položim kolokvije i odmah imam za dva dana usmeni, kada je na primjer isto i kolokvij iz programiranja, i naravno padnem usmeni... a netko padne kolokvij, jer je izračunao da je bolje u 3. tjednu proći popravni kolokvij, a onda ima više vremena za položiti usmeni... mislim da je ovako gust raspored dosta stresan i nepravedan...
[b]zna li netko jel bi se moglo nešto pravno napraviti (peticija, zamolba ili nešto...) kako usmeni ne bi bili u kolokvijskom tjednu????[/b]
pa moje skromno mišljenje je da nije u redu da usmeni budu u isto vrijeme kada i kolokviji, vremena u 2. mjesecu ima u trećem i u četvrtom tjednu... mislim da je jako nepravedno, jer na taj način su oni koji su bili bolji na kolokviju zakinuti... na primjer, ja položim kolokvije i odmah imam za dva dana usmeni, kada je na primjer isto i kolokvij iz programiranja, i naravno padnem usmeni... a netko padne kolokvij, jer je izračunao da je bolje u 3. tjednu proći popravni kolokvij, a onda ima više vremena za položiti usmeni... mislim da je ovako gust raspored dosta stresan i nepravedan...
zna li netko jel bi se moglo nešto pravno napraviti (peticija, zamolba ili nešto...) kako usmeni ne bi bili u kolokvijskom tjednu????


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Atomised
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 09. 2007. (15:33:59)
Postovi: (399)16
Sarma = la pohva - posuda
70 = 95 - 25
Lokacija: Exotica

PostPostano: 19:00 ned, 25. 1. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Profesor Guljaš na usmenom uzme u obzir da su oni koji su bolje napisali kolokvije imali manje vremena za pripremu.
Profesor Guljaš na usmenom uzme u obzir da su oni koji su bolje napisali kolokvije imali manje vremena za pripremu.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bad_angel
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 11. 2008. (18:30:25)
Postovi: (43)16
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 0
Lokacija: svugdje po malo

PostPostano: 19:03 ned, 25. 1. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

usmenih ni nema u kolkvijskom tjednu.. :)
prof.šikić je samo dao mogućnost da se odgovara u drugom tjednu kolokvija,jer bi se možda neki htjeli toga rješiti prije,pa da mogu učiti druge predmete.
znači,ako ne želiš odgovarati taj tjedan,nemoraš,ali budeš tjedan iza tog,kada su usmeni. :wink:
ovo vrijedi za prof.šikića,a za guljaša neznam..
usmenih ni nema u kolkvijskom tjednu.. Smile
prof.šikić je samo dao mogućnost da se odgovara u drugom tjednu kolokvija,jer bi se možda neki htjeli toga rješiti prije,pa da mogu učiti druge predmete.
znači,ako ne želiš odgovarati taj tjedan,nemoraš,ali budeš tjedan iza tog,kada su usmeni. Wink
ovo vrijedi za prof.šikića,a za guljaša neznam..



_________________
u raju je lijepo,ali u paklu je ekipa
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bozidarsevo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 09. 2008. (10:15:01)
Postovi: (1D1)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-24 = 52 - 76
Lokacija: Samobor

PostPostano: 19:42 ned, 25. 1. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

u potpunosti se slažem s bad angel..prof. Šikić je ponudio da tko hoće može se ranije rješit ispita!
u potpunosti se slažem s bad angel..prof. Šikić je ponudio da tko hoće može se ranije rješit ispita!



_________________
misli globalno, djeluj lokalno!
http://backway.me/
http://seodoa.com
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
bimar
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 11. 2008. (14:45:25)
Postovi: (61)16
Sarma = la pohva - posuda
11 = 11 - 0
Lokacija: arkadija

PostPostano: 21:21 ned, 25. 1. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

pa dobro atomised jel znaš onda jel stvarno zna stavit GULJAŠ u 2. tjedan usmene??
skužio sam da Šikić neće...
pa dobro atomised jel znaš onda jel stvarno zna stavit GULJAŠ u 2. tjedan usmene??
skužio sam da Šikić neće...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Atomised
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 09. 2007. (15:33:59)
Postovi: (399)16
Sarma = la pohva - posuda
70 = 95 - 25
Lokacija: Exotica

PostPostano: 21:37 ned, 25. 1. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="bimar"]pa dobro atomised jel znaš onda jel stvarno zna stavit GULJAŠ u 2. tjedan usmene??
skužio sam da Šikić neće...[/quote]

http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=10773

http://web.math.hr/nastava/la/kolokviji/07-08/la1/kol2a.pdf

Heh, usporedi datume...
bimar (napisa):
pa dobro atomised jel znaš onda jel stvarno zna stavit GULJAŠ u 2. tjedan usmene??
skužio sam da Šikić neće...


http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=10773

http://web.math.hr/nastava/la/kolokviji/07-08/la1/kol2a.pdf

Heh, usporedi datume...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ekatarina
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2007. (19:22:50)
Postovi: (161)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
30 = 47 - 17

PostPostano: 22:00 ned, 25. 1. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Je, prof. Guljaš stavlja usmene u 2.tjednu, ako je kolokvij bio u 1., naravno, da se stigne ispraviti. Uglavnom budu u pon, sri i pet, 15-ak učenika po danu, dakle prvih 50-ak bi trebalo na to računati.
A tako vam je to, mozete naravno uvijek pisati peticije i slično, ali u ovom slučaju mislim da se ne trebate previše uzbuđivati. Prof. Guljaš uzima u obzir to da ste imali manje za pripremu, i takoder to da su oni koji odgovaraju u 2.tjednu najbolje napisali kolokvije, i nisam čula da je itko iz prvih grupa pao usmeni.

I samo da nadodam, i iz EM, čiji je kolokvij takoder bio u 1.tjednu, prof. Adamović je stavio usmene u 2.tjedan. Bilo nam je dan za danom, kolokvij, usmeni, usmeni, kolokvij.

U svakom slučaju, nemojte zbog toga kalkulirati s kolokvijima.
Je, prof. Guljaš stavlja usmene u 2.tjednu, ako je kolokvij bio u 1., naravno, da se stigne ispraviti. Uglavnom budu u pon, sri i pet, 15-ak učenika po danu, dakle prvih 50-ak bi trebalo na to računati.
A tako vam je to, mozete naravno uvijek pisati peticije i slično, ali u ovom slučaju mislim da se ne trebate previše uzbuđivati. Prof. Guljaš uzima u obzir to da ste imali manje za pripremu, i takoder to da su oni koji odgovaraju u 2.tjednu najbolje napisali kolokvije, i nisam čula da je itko iz prvih grupa pao usmeni.

I samo da nadodam, i iz EM, čiji je kolokvij takoder bio u 1.tjednu, prof. Adamović je stavio usmene u 2.tjedan. Bilo nam je dan za danom, kolokvij, usmeni, usmeni, kolokvij.

U svakom slučaju, nemojte zbog toga kalkulirati s kolokvijima.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bimar
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 11. 2008. (14:45:25)
Postovi: (61)16
Sarma = la pohva - posuda
11 = 11 - 0
Lokacija: arkadija

PostPostano: 22:23 ned, 25. 1. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

a mislim vidi... nije to do analize samo...kaj recimo da on uzme to u obzir i "lakše" pita...u redu...recimo da ti dođe što se toga tiče na isto..znači da bi dobio ocjenu istu u oba slučaja...al je fora..da imaš kolokvij dan ranije i dan kasnije i automatski gubiš vrijeme za te kolokvije...razumiješ? a ono... nemožeš ipak bit bolje tretiran i imat neke "povlastice" na objektivnom kolokviju....mislim to i jest cilj..isti je faks, trebalo bi bito objektivno...a ovo mi se čini da nije....da različite grupe imaju različite termine usmenih...ipak smo mi isti faks i mislim da bi trebalo biti lijepo naznačeno kad se piše kad se pita i sve...a ne da do zadnjeg trenutka neznaš kada ćeš odogovarat kada ćeš neznam...jer šta...treba se pripremit...pogotovo analiza na prvoj godini..ekipi, bar iz mog iskustva, je najteže i sintaksa i sve...prvi put se susrećemo s tim i ono...treba vremena da uđe...na horuk to stavit jednoj grupi, jednoj ne...hmmm...u najmanju ruku mi se ne čini fer...objektivno, tako bi trebalo bit....tako da ono...
a da ne govorim kako je to jedini rok koji je stavljen nama najgore odgovara u biti....ne čini mi se baš friendly :D
a mislim vidi... nije to do analize samo...kaj recimo da on uzme to u obzir i "lakše" pita...u redu...recimo da ti dođe što se toga tiče na isto..znači da bi dobio ocjenu istu u oba slučaja...al je fora..da imaš kolokvij dan ranije i dan kasnije i automatski gubiš vrijeme za te kolokvije...razumiješ? a ono... nemožeš ipak bit bolje tretiran i imat neke "povlastice" na objektivnom kolokviju....mislim to i jest cilj..isti je faks, trebalo bi bito objektivno...a ovo mi se čini da nije....da različite grupe imaju različite termine usmenih...ipak smo mi isti faks i mislim da bi trebalo biti lijepo naznačeno kad se piše kad se pita i sve...a ne da do zadnjeg trenutka neznaš kada ćeš odogovarat kada ćeš neznam...jer šta...treba se pripremit...pogotovo analiza na prvoj godini..ekipi, bar iz mog iskustva, je najteže i sintaksa i sve...prvi put se susrećemo s tim i ono...treba vremena da uđe...na horuk to stavit jednoj grupi, jednoj ne...hmmm...u najmanju ruku mi se ne čini fer...objektivno, tako bi trebalo bit....tako da ono...
a da ne govorim kako je to jedini rok koji je stavljen nama najgore odgovara u biti....ne čini mi se baš friendly Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ekatarina
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2007. (19:22:50)
Postovi: (161)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
30 = 47 - 17

PostPostano: 0:37 uto, 27. 1. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Slažem se, naravno da bi bilo bolje da svi imaju usmene u tjednu kad kolokviji prođu. Samo sam vam htjela ukazati na to da nije to baš tako strašno i da se ne trebate bojati.
Ali, svakako da bi bilo ljepše da se to uredi kako ti kažeš, da se unaprijed znaju svi termini. mi smo lani pitali prof.Guljaša u 1.semestru i prof.Bakića iz LA u 2.semestru (jer je tada LA bila prvi kolokvij) mogu li pricekati s tim usmenima, i odgovori su bili nesto u stilu, pa najbolji ucenici to sve znaju, njima nije problem. Radi se o tome da profesori misle kako je nama u interesu zavrsiti s ispitima sto ranije i da nas na ovaj nacin nagraduju.

Ja bih ipak više vremena u 2.tjednu da spremim kolokvije, i vise vremena opcenito da se spremim za usmeni, pa makar mi ocjene na kraju bile na istom (dakle, nekakav popust na usmenom u 2.tjednu u odnosu na bolje nauceno gradivo za 3. i ne popust), jer tada ce znanje biti bolje.

Mozete opet probati zamoliti prof. na satu, uvijek je veca sansa da ce vama popustiti, jer ste 3., 4.generacija za redom koja se na to zali...

Sto se tice nekih formalnijih nacina da se to postigne, prodekanica je odgovorila lani kako se usmeni ostavlja profesorima na volju da ga rasporede, kako oni ne zele tako nesto nametati profesorima, ali da ih se ipak pritom SAVJETUJE (i tocno tom rijecju je lani stajalo u pravilniku) da svoje usmene orgazniziraju nakon kolokvija, i da ucenicima daju izbor izmedu (mislim da je pisalo) 3 termina. mozete ih i na to podsjetiti.
Slažem se, naravno da bi bilo bolje da svi imaju usmene u tjednu kad kolokviji prođu. Samo sam vam htjela ukazati na to da nije to baš tako strašno i da se ne trebate bojati.
Ali, svakako da bi bilo ljepše da se to uredi kako ti kažeš, da se unaprijed znaju svi termini. mi smo lani pitali prof.Guljaša u 1.semestru i prof.Bakića iz LA u 2.semestru (jer je tada LA bila prvi kolokvij) mogu li pricekati s tim usmenima, i odgovori su bili nesto u stilu, pa najbolji ucenici to sve znaju, njima nije problem. Radi se o tome da profesori misle kako je nama u interesu zavrsiti s ispitima sto ranije i da nas na ovaj nacin nagraduju.

Ja bih ipak više vremena u 2.tjednu da spremim kolokvije, i vise vremena opcenito da se spremim za usmeni, pa makar mi ocjene na kraju bile na istom (dakle, nekakav popust na usmenom u 2.tjednu u odnosu na bolje nauceno gradivo za 3. i ne popust), jer tada ce znanje biti bolje.

Mozete opet probati zamoliti prof. na satu, uvijek je veca sansa da ce vama popustiti, jer ste 3., 4.generacija za redom koja se na to zali...

Sto se tice nekih formalnijih nacina da se to postigne, prodekanica je odgovorila lani kako se usmeni ostavlja profesorima na volju da ga rasporede, kako oni ne zele tako nesto nametati profesorima, ali da ih se ipak pritom SAVJETUJE (i tocno tom rijecju je lani stajalo u pravilniku) da svoje usmene orgazniziraju nakon kolokvija, i da ucenicima daju izbor izmedu (mislim da je pisalo) 3 termina. mozete ih i na to podsjetiti.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ToMeK
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 09. 2008. (17:22:06)
Postovi: (BA)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-12 = 17 - 29

PostPostano: 15:14 ned, 8. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

šta se dogodi ako netko padne usmeni... jel ima neka druga šansa? popravni neki il nešto??
šta se dogodi ako netko padne usmeni... jel ima neka druga šansa? popravni neki il nešto??


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
bozidarsevo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 09. 2008. (10:15:01)
Postovi: (1D1)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-24 = 52 - 76
Lokacija: Samobor

PostPostano: 15:30 ned, 8. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

meni stvarno nisu jasni s tim ubacivanjem usmenih između kolokvija-mene neće to pogodit,al opet..

ko da žele da se što manje ljudi upisuje na matematiku..dosta je to kaj moramo proć kolokvije da bi "imali pravo past usmeni"...

mislim da bi bilo bolje da nam je omogućeno da se bolje spremimo za te ispite..jer ćemo ovako učit samo da to rješimo,a ne ćemo NAUČIT..

oni očito ne kuže kak je nama..prebacujemo se s kolegija na kolegij i onda nam se još sve zmota i sl..

ok je ovo kak ima prof. Šikić, ako neko želi može ranije ali nije obavezno..

treba bit 2 tjedna kolokviji(kako jest) i onda nakon toga usmeni..

mene hvala Bogu neće pogodit to da ću imat usmeni između kolokvija ali mi je glupo zbog ostalih kolega studenata..
meni stvarno nisu jasni s tim ubacivanjem usmenih između kolokvija-mene neće to pogodit,al opet..

ko da žele da se što manje ljudi upisuje na matematiku..dosta je to kaj moramo proć kolokvije da bi "imali pravo past usmeni"...

mislim da bi bilo bolje da nam je omogućeno da se bolje spremimo za te ispite..jer ćemo ovako učit samo da to rješimo,a ne ćemo NAUČIT..

oni očito ne kuže kak je nama..prebacujemo se s kolegija na kolegij i onda nam se još sve zmota i sl..

ok je ovo kak ima prof. Šikić, ako neko želi može ranije ali nije obavezno..

treba bit 2 tjedna kolokviji(kako jest) i onda nakon toga usmeni..

mene hvala Bogu neće pogodit to da ću imat usmeni između kolokvija ali mi je glupo zbog ostalih kolega studenata..



_________________
misli globalno, djeluj lokalno!
http://backway.me/
http://seodoa.com
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Atomised
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 09. 2007. (15:33:59)
Postovi: (399)16
Sarma = la pohva - posuda
70 = 95 - 25
Lokacija: Exotica

PostPostano: 15:40 ned, 8. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ToMeK"]šta se dogodi ako netko padne usmeni... jel ima neka druga šansa? popravni neki il nešto??[/quote]

Sjećam se da je nama profesor Guljaš prošle godine rekao da ne mora odobriti popravni i da ga neće odobriti onima koji baš nemaju pojma.
Ipak, ne sjećam se da ikome, bilo kod prof. Guljaša, bilo kod prof. Šikića, nije odobren popravni. ;)
ToMeK (napisa):
šta se dogodi ako netko padne usmeni... jel ima neka druga šansa? popravni neki il nešto??


Sjećam se da je nama profesor Guljaš prošle godine rekao da ne mora odobriti popravni i da ga neće odobriti onima koji baš nemaju pojma.
Ipak, ne sjećam se da ikome, bilo kod prof. Guljaša, bilo kod prof. Šikića, nije odobren popravni. Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Matematička analiza 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan