Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

čemu ovakav kolokvij
WWW:
Idite na 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Ova tema je zaključana: ne možete uređivati postove niti odgovarati.   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
manbearpig
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 31. 01. 2009. (19:53:28)
Postovi: (40)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
-6 = 10 - 16
Lokacija: socijalno nelagodne situacije TAMO SAM

PostPostano: 17:25 uto, 10. 2. 2009    Naslov: čemu ovakav kolokvij Citirajte i odgovorite

:???:
za koga je ovo bilo
ne znam koliko su moji kolege koji se na fakultetu prvi put susreću s programiranjem mogli ovo riješit.
:neznam:
zanima me kako je vama bilo, jer svi mi se samo žale na težinu testa, a većina ih programira otprije.

:microwave:
Confused
za koga je ovo bilo
ne znam koliko su moji kolege koji se na fakultetu prvi put susreću s programiranjem mogli ovo riješit.
Ja to stvarno ne znam
zanima me kako je vama bilo, jer svi mi se samo žale na težinu testa, a većina ih programira otprije.

#Microwave



_________________
from the top of the ocean yeah
to the bottom of the sky goddamn
well i get claustrophobic
i can you know that i can
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
groom
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 12. 2007. (23:06:46)
Postovi: (4D)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 3 - 4

PostPostano: 17:36 uto, 10. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

POTPIŠEM !!!

ovo nije bilo humano nikako :D
POTPIŠEM !!!

ovo nije bilo humano nikako Very Happy



_________________
boofuckin'hooo

http://www.youtube.com/watch?v=x34icYC8zA0
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Atomised
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 09. 2007. (15:33:59)
Postovi: (399)16
Sarma = la pohva - posuda
70 = 95 - 25
Lokacija: Exotica

PostPostano: 17:41 uto, 10. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

To je zato što ste se žalili da je prošle godine postojala velika razlika u težini među grupama pa su vam sad dali takve zadatke da vam apsolutno ništa nije razumljivo pa time ni međusobno usporedivo. :P

Sad ozbiljno, kakve ste zadatke imali? :D
To je zato što ste se žalili da je prošle godine postojala velika razlika u težini među grupama pa su vam sad dali takve zadatke da vam apsolutno ništa nije razumljivo pa time ni međusobno usporedivo. Razz

Sad ozbiljno, kakve ste zadatke imali? Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
GoranV
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 11. 2008. (11:22:01)
Postovi: (F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0

PostPostano: 17:48 uto, 10. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Preteško!! Mislim, ja sam pocetnik ali svejedno!!!

Grozno. :evil:
Preteško!! Mislim, ja sam pocetnik ali svejedno!!!

Grozno. Evil or Very Mad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kakt00s
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 10. 2007. (12:19:40)
Postovi: (183)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
33 = 43 - 10
Lokacija: :ɐɾıɔɐʞoן

PostPostano: 18:08 uto, 10. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nadam se da sam dobro rješio. Kolokvij je definitivno bio pretežak za početnike. Kad vidim ovo me strah ić na prog2...

Iako nas je profesor Singer odmah na početku upozorio na težinu predmeta.

Imam osjećaj da će ocjene većinom biti ili 5 ili 1.
Nadam se da sam dobro rješio. Kolokvij je definitivno bio pretežak za početnike. Kad vidim ovo me strah ić na prog2...

Iako nas je profesor Singer odmah na početku upozorio na težinu predmeta.

Imam osjećaj da će ocjene većinom biti ili 5 ili 1.



_________________
Muy importante!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Anna Lee
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 07. 2008. (00:49:44)
Postovi: (114)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 9
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 18:24 uto, 10. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

apsolutno pretesko. mislim...da nisu mogli dat jedan normalan zadatak recimo sa sortom, bez previse gluposti, da poberemo nekak tih 15-20 bodova.
oni zadaci u vjezbama su svi pljuga, sve je "po sablonici", a onda dodes na kolokvij i vidis ovo. nije njima cudno sto je na kraju u 003 ostalo sedmero ljudi? sta se puca na rusenje sto vise ljudi? ljudi su se ustajali nakon 5 min.
ma nemam rijeci uopce. sta sad, ocekujemo jos tezi popravni?
apsolutno pretesko. mislim...da nisu mogli dat jedan normalan zadatak recimo sa sortom, bez previse gluposti, da poberemo nekak tih 15-20 bodova.
oni zadaci u vjezbama su svi pljuga, sve je "po sablonici", a onda dodes na kolokvij i vidis ovo. nije njima cudno sto je na kraju u 003 ostalo sedmero ljudi? sta se puca na rusenje sto vise ljudi? ljudi su se ustajali nakon 5 min.
ma nemam rijeci uopce. sta sad, ocekujemo jos tezi popravni?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 18:38 uto, 10. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

kao prvo, malo ću za promjenu stat u obranu vsegi i ekipi. ljudi, pa koji je vama vrag? mislim, nije valjda da ste očekivali šablonski kolokvij poput onog prošlogodišnjeg? mislim, da će zadaci biti kopi pejst samo sa malo izmjenjenim brojevima? na kraju krajeva, sve to smo ionako riješili tu na forumu, i sad da nam lupe nešto što bi svatko s imalo mozga mogao riješit? moraju dat nešto što će napravit nekakvu selekciju između onih koji nekog vraga su radili kroz semestar i onih koji su se spremali samo zadnjih dva tri dana.

@Atomised:
a što se zadataka tiče, više nisam ni siguran kak su išli. evo, kolko se sjećam. bio je jedan "veseli" zadatak, bar tak je moja grupa, u kojem smo morali uskanfat dva broja x i y, te napisat funkciju koja provjerava dali su i koliko je brojeva između x i y "veselih". veseli brojevi su brojevi oblika 2^a*5^b takvi da su znamenke brojeva a i b sortirane uzlazno, (123, 115, 259), to su npr veseli brojevi.u biti, trebalo je napisat funkciju veseo koja će provjeravat jesu li a i b veseli, to je trebalo mislim pointera. trebalo je još napisat funkciju jednu, al stvarno mi je isparilo.

jedan zad je bio horner, malo atipičan, ali tipični horner. dobiš broj u zapisu s bazom 23. to je neki broj a, koji se sastoji od n+1 znamenke. u bazi 23. i te znamenke su koeficjenti polinoma. tu je bio zadan obični polinom a[i]x^i. fora s time je da je u tom zadatku trebalo izvuć te znamenke iz broja a, i iskoristit ih kao koeficjente. btw @vsego, jel mi možete poslati na PP rješenje tog hornera bez upotrebe nizova, il ga objavite na forumu. da, bez uporabe nizova ak se riješi dobije se dodatnih pet bodova (ja sam sa nizovima, zicer je zicer :)) drugi dio tog zadatka je bilo sortirat neki već zadan niz po vrjednosti te horner funkcije.

e da, bio i još jedan krvavi. napisat f-ju za pretraživanje koja prima niz brojeva duljine n, broj n, i neki broj x, mislim da su sve bili intovi. f-ja treba pronać onaj broj (bilo koji) kojem je broj prostih faktora umanjen za najmanjeg prostaka jednak x. to se moglo riješit klasičnim pretraživanjem komad po komad, i to je bilo pet bodova manje. a ja, idiot veliki, sam to rješavo tak da sam pretpostavio da je niz sortiran silazno po broju prostih djelitelja ili tako nešto, nemam pojma. zezno sam to. da sam rješavo ovak obično, dobio bi pet manje bodova od mogućih, al mislim da bi dobio više neg što će mi sad uletit.

bio je još jedan, mislim da je taj bio onako, najlakši. f-ju koja prima četiri inta i vraća vald njihovu sumu neparnih znamenki ili tako nešto. dodatnih pet bodova je išlo ako se ubaci još i pointer te se prek njega vrati broj tih prostih znamenki tog nekog broja koji se definiro ko neka kombinacija ova četiri primljena.

Atomised, sad što više pišem, sve mi se više čini da sam negdi fulo, čak i u tom zadnjem napisanom, prvom u kolokviju zadatku :)

mislim, kolokvij je bio poprilično težak, trebalo je sklepat apsolutno sve što znaš i to iskoristit, al mislim da se je dalo sakupit petnajst dvaest bodova bez vežih problema (ciljam na ovaj zadnji napisani i onaj sa sortiranjem i hornerom). riješio sam ih sve, svugdje ima potpuni kod, al, vjerojatno u skoro svakom će bit nekakva greška. pogotovo mi je sumnjiv onaj veseli :(

[size=9][color=#999999]Added after 6 minutes:[/color][/size]

e da, to što kažu Kakt00s i Anna, zak je, svi će il imat pet il jedan. mislim da će bit jako malo četvorki i dvojki (trojki još hoće zbog onih zadaća i svega).
i što se skripte tiče, mislim da bi nju trebalo proširivati iz godine u godinu sa zadacima sa kolokvija (dobro dobro, znam da ih ima na netu posebno, al, od viška glava ne boli), ili bar da postoji neki, onak, poprilični izvor zadataka vezanih uz programiranje (please, info :))
kao prvo, malo ću za promjenu stat u obranu vsegi i ekipi. ljudi, pa koji je vama vrag? mislim, nije valjda da ste očekivali šablonski kolokvij poput onog prošlogodišnjeg? mislim, da će zadaci biti kopi pejst samo sa malo izmjenjenim brojevima? na kraju krajeva, sve to smo ionako riješili tu na forumu, i sad da nam lupe nešto što bi svatko s imalo mozga mogao riješit? moraju dat nešto što će napravit nekakvu selekciju između onih koji nekog vraga su radili kroz semestar i onih koji su se spremali samo zadnjih dva tri dana.

@Atomised:
a što se zadataka tiče, više nisam ni siguran kak su išli. evo, kolko se sjećam. bio je jedan "veseli" zadatak, bar tak je moja grupa, u kojem smo morali uskanfat dva broja x i y, te napisat funkciju koja provjerava dali su i koliko je brojeva između x i y "veselih". veseli brojevi su brojevi oblika 2^a*5^b takvi da su znamenke brojeva a i b sortirane uzlazno, (123, 115, 259), to su npr veseli brojevi.u biti, trebalo je napisat funkciju veseo koja će provjeravat jesu li a i b veseli, to je trebalo mislim pointera. trebalo je još napisat funkciju jednu, al stvarno mi je isparilo.

jedan zad je bio horner, malo atipičan, ali tipični horner. dobiš broj u zapisu s bazom 23. to je neki broj a, koji se sastoji od n+1 znamenke. u bazi 23. i te znamenke su koeficjenti polinoma. tu je bio zadan obični polinom a[i]x^i. fora s time je da je u tom zadatku trebalo izvuć te znamenke iz broja a, i iskoristit ih kao koeficjente. btw @vsego, jel mi možete poslati na PP rješenje tog hornera bez upotrebe nizova, il ga objavite na forumu. da, bez uporabe nizova ak se riješi dobije se dodatnih pet bodova (ja sam sa nizovima, zicer je zicer Smile) drugi dio tog zadatka je bilo sortirat neki već zadan niz po vrjednosti te horner funkcije.

e da, bio i još jedan krvavi. napisat f-ju za pretraživanje koja prima niz brojeva duljine n, broj n, i neki broj x, mislim da su sve bili intovi. f-ja treba pronać onaj broj (bilo koji) kojem je broj prostih faktora umanjen za najmanjeg prostaka jednak x. to se moglo riješit klasičnim pretraživanjem komad po komad, i to je bilo pet bodova manje. a ja, idiot veliki, sam to rješavo tak da sam pretpostavio da je niz sortiran silazno po broju prostih djelitelja ili tako nešto, nemam pojma. zezno sam to. da sam rješavo ovak obično, dobio bi pet manje bodova od mogućih, al mislim da bi dobio više neg što će mi sad uletit.

bio je još jedan, mislim da je taj bio onako, najlakši. f-ju koja prima četiri inta i vraća vald njihovu sumu neparnih znamenki ili tako nešto. dodatnih pet bodova je išlo ako se ubaci još i pointer te se prek njega vrati broj tih prostih znamenki tog nekog broja koji se definiro ko neka kombinacija ova četiri primljena.

Atomised, sad što više pišem, sve mi se više čini da sam negdi fulo, čak i u tom zadnjem napisanom, prvom u kolokviju zadatku Smile

mislim, kolokvij je bio poprilično težak, trebalo je sklepat apsolutno sve što znaš i to iskoristit, al mislim da se je dalo sakupit petnajst dvaest bodova bez vežih problema (ciljam na ovaj zadnji napisani i onaj sa sortiranjem i hornerom). riješio sam ih sve, svugdje ima potpuni kod, al, vjerojatno u skoro svakom će bit nekakva greška. pogotovo mi je sumnjiv onaj veseli Sad

Added after 6 minutes:

e da, to što kažu Kakt00s i Anna, zak je, svi će il imat pet il jedan. mislim da će bit jako malo četvorki i dvojki (trojki još hoće zbog onih zadaća i svega).
i što se skripte tiče, mislim da bi nju trebalo proširivati iz godine u godinu sa zadacima sa kolokvija (dobro dobro, znam da ih ima na netu posebno, al, od viška glava ne boli), ili bar da postoji neki, onak, poprilični izvor zadataka vezanih uz programiranje (please, info Smile)



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
mycky1111
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 05. 2008. (11:59:07)
Postovi: (D4)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
14 = 15 - 1

PostPostano: 18:38 uto, 10. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

ocaj!!!
mislim, sve smo mi ono radili, ili barem slicno, ali 10 stvari jedna u drugoj...
milijun petlji, zapetljas se...
ocaj!!!
ocaj!!!
mislim, sve smo mi ono radili, ili barem slicno, ali 10 stvari jedna u drugoj...
milijun petlji, zapetljas se...
ocaj!!!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
desire
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 09. 2007. (07:46:21)
Postovi: (133)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
31 = 34 - 3

PostPostano: 18:43 uto, 10. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ajte ljudi, nemojte se deprimirati, sigurno im nije cilj sve vas rusiti. Bit ce sve ok... ;) Radije ucite nesto drugo, ako vam je jos ostalo, da ako ste ovo stvarno tako lose napisali ne izadje da imate 2 popravna, a ne jedan. ;)
Ajte ljudi, nemojte se deprimirati, sigurno im nije cilj sve vas rusiti. Bit ce sve ok... Wink Radije ucite nesto drugo, ako vam je jos ostalo, da ako ste ovo stvarno tako lose napisali ne izadje da imate 2 popravna, a ne jedan. Wink



_________________
Namigujem ti, a ti ne gledas...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bozidarsevo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 09. 2008. (10:15:01)
Postovi: (1D1)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-24 = 52 - 76
Lokacija: Samobor

PostPostano: 18:46 uto, 10. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja uopće ne želim razmišljati o kolokviju..toliko toga imamo za rješit da ne stignem razbijat glavu s tim kakav je kolokvij bio..

savjet svima: OKRENITE SE KOLOKVIJU IZ LINEARNE I USMENIMA!!!
ja uopće ne želim razmišljati o kolokviju..toliko toga imamo za rješit da ne stignem razbijat glavu s tim kakav je kolokvij bio..

savjet svima: OKRENITE SE KOLOKVIJU IZ LINEARNE I USMENIMA!!!



_________________
misli globalno, djeluj lokalno!
http://backway.me/
http://seodoa.com
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Atomised
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 09. 2007. (15:33:59)
Postovi: (399)16
Sarma = la pohva - posuda
70 = 95 - 25
Lokacija: Exotica

PostPostano: 18:48 uto, 10. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

@Milojko:
Hm, ovi veseli brojevi su praktički isti kao onaj zadatak iz zadaće. :?
Horner je Horner + igranje s bazama, oboje ste radili...
Ovaj s pretraživanjem nisam skroz shvatio prema tvom opisu ali ne zvuči baš toliko brutalno. :P
A za ovaj s prostim znamenkama si i sam rekao da je bio najlakši...
@Milojko:
Hm, ovi veseli brojevi su praktički isti kao onaj zadatak iz zadaće. Confused
Horner je Horner + igranje s bazama, oboje ste radili...
Ovaj s pretraživanjem nisam skroz shvatio prema tvom opisu ali ne zvuči baš toliko brutalno. Razz
A za ovaj s prostim znamenkama si i sam rekao da je bio najlakši...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 18:48 uto, 10. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Bozidarsevo je u pravu. budućnost je pred nama :) prošlost ne možemo mijenjati, ali budućnost, ee, budućnost nam je crna :)
Bozidarsevo je u pravu. budućnost je pred nama Smile prošlost ne možemo mijenjati, ali budućnost, ee, budućnost nam je crna Smile



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
bozidarsevo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 09. 2008. (10:15:01)
Postovi: (1D1)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-24 = 52 - 76
Lokacija: Samobor

PostPostano: 18:51 uto, 10. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

I sve ću priživit
I na sve san friži spreman
A moran se mirit
Što studiram MATEMATIKU!!!
I sve ću priživit
I na sve san friži spreman
A moran se mirit
Što studiram MATEMATIKU!!!



_________________
misli globalno, djeluj lokalno!
http://backway.me/
http://seodoa.com
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 18:54 uto, 10. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="bozidarsevo"]I sve ću priživit
I na sve san friži spreman
A moran se mirit
Što studiram MATEMATIKU!!![/quote]
ko mi kriv :)
znate koja je najgora kletva koju bi mi sad netko mogao uputiti?

dabogda ti matrica bila singularna!! :)
bozidarsevo (napisa):
I sve ću priživit
I na sve san friži spreman
A moran se mirit
Što studiram MATEMATIKU!!!

ko mi kriv Smile
znate koja je najgora kletva koju bi mi sad netko mogao uputiti?

dabogda ti matrica bila singularna!! Smile



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Anna Lee
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 07. 2008. (00:49:44)
Postovi: (114)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 9
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 18:55 uto, 10. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

@ Milojko: ako smo zadnji sat i cijeli semestar rjesavali sablonske zadacice za debilcice, da, onda ih ocekujem i u kolokviju. nije poanta u teskim zadacima, poanta je u tome sto takve nismo radili i nismo ocekivali. da sam cijeli semestar konstatno rjesavala te sablonske zadacice iz vjezbi, sablonske zadacice iz zadaci i opet sablonske zadacice iz proslih kolokvija, sta bi mi to sad znacilo? aha, znala bi rjesavat sablonske zadatke. da se dao neki tutorial sa brutalnim zadacima kao literatura, jos bi shvatila. ovako, mislim da nema opravdanja. u prilog mi ide to sto NIJE normalno da je na kraju u dvorani ostalo sedmero ljudi.
@ Milojko: ako smo zadnji sat i cijeli semestar rjesavali sablonske zadacice za debilcice, da, onda ih ocekujem i u kolokviju. nije poanta u teskim zadacima, poanta je u tome sto takve nismo radili i nismo ocekivali. da sam cijeli semestar konstatno rjesavala te sablonske zadacice iz vjezbi, sablonske zadacice iz zadaci i opet sablonske zadacice iz proslih kolokvija, sta bi mi to sad znacilo? aha, znala bi rjesavat sablonske zadatke. da se dao neki tutorial sa brutalnim zadacima kao literatura, jos bi shvatila. ovako, mislim da nema opravdanja. u prilog mi ide to sto NIJE normalno da je na kraju u dvorani ostalo sedmero ljudi.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 19:05 uto, 10. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

neki su otišli nešto ranije jer su riješili čitav kolokvij :)

i opet, rekao nam je asistent Doko na jednim od vježbi, citiram:
"mi vas ovdje naučimo jednoj hrpici osnovnih kodova i programa. vi na kolokviju nećete dobiti zadatak da napišete program koji pronalazi proste faktore nekog broja nego će on biti implementiran unutar nekog drugog složenijeg rješenja" @mdoko: sorry ak quote nije do kraja točan, al, mislim da sam pokupio bitno.

@Anna lee: gle, prekjučer ili jučer si postavila na forumu pitanje, "što se da naučiti za jedan dan?". nemoj me krivo shvatiti, al, nemaš pravo nakon toga žaliti se na težak kolokvij!
neki su otišli nešto ranije jer su riješili čitav kolokvij Smile

i opet, rekao nam je asistent Doko na jednim od vježbi, citiram:
"mi vas ovdje naučimo jednoj hrpici osnovnih kodova i programa. vi na kolokviju nećete dobiti zadatak da napišete program koji pronalazi proste faktore nekog broja nego će on biti implementiran unutar nekog drugog složenijeg rješenja" @mdoko: sorry ak quote nije do kraja točan, al, mislim da sam pokupio bitno.

@Anna lee: gle, prekjučer ili jučer si postavila na forumu pitanje, "što se da naučiti za jedan dan?". nemoj me krivo shvatiti, al, nemaš pravo nakon toga žaliti se na težak kolokvij!



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
bozidarsevo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 09. 2008. (10:15:01)
Postovi: (1D1)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-24 = 52 - 76
Lokacija: Samobor

PostPostano: 19:06 uto, 10. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

milojko RULES!!

:wink:
milojko RULES!!

Wink



_________________
misli globalno, djeluj lokalno!
http://backway.me/
http://seodoa.com
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
GCOX
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2006. (12:43:03)
Postovi: (A8)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-9 = 18 - 27
Lokacija: SPLIT_ZAGREB

PostPostano: 19:06 uto, 10. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anna Lee"]apsolutno pretesko. mislim...da nisu mogli dat jedan normalan zadatak recimo sa sortom, bez previse gluposti, da poberemo nekak tih 15-20 bodova.
oni zadaci u vjezbama su svi pljuga, sve je "po sablonici", a onda dodes na kolokvij i vidis ovo. nije njima cudno sto je na kraju u 003 ostalo sedmero ljudi? sta se puca na rusenje sto vise ljudi? ljudi su se ustajali nakon 5 min.
ma nemam rijeci uopce. sta sad, ocekujemo jos tezi popravni?[/quote]

Poznavajući ekipu sve je moguce...
Anna Lee (napisa):
apsolutno pretesko. mislim...da nisu mogli dat jedan normalan zadatak recimo sa sortom, bez previse gluposti, da poberemo nekak tih 15-20 bodova.
oni zadaci u vjezbama su svi pljuga, sve je "po sablonici", a onda dodes na kolokvij i vidis ovo. nije njima cudno sto je na kraju u 003 ostalo sedmero ljudi? sta se puca na rusenje sto vise ljudi? ljudi su se ustajali nakon 5 min.
ma nemam rijeci uopce. sta sad, ocekujemo jos tezi popravni?


Poznavajući ekipu sve je moguce...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Anna Lee
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 07. 2008. (00:49:44)
Postovi: (114)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 9
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 19:09 uto, 10. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Milojko"]neki su otišli nešto ranije jer su riješili čitav kolokvij :)

i opet, rekao nam je asistent Doko na jednim od vježbi, citiram:
"mi vas ovdje naučimo jednoj hrpici osnovnih kodova i programa. vi na kolokviju nećete dobiti zadatak da napišete program koji pronalazi proste faktore nekog broja nego će on biti implementiran unutar nekog drugog složenijeg rješenja" @mdoko: sorry ak quote nije do kraja točan, al, mislim da sam pokupio bitno.

@Anna lee: gle, prekjučer ili jučer si postavila na forumu pitanje, "što se da naučiti za jedan dan?". nemoj me krivo shvatiti, al, nemaš pravo nakon toga žaliti se na težak kolokvij![/quote]

milojko, ne prozivaj me za nesto sto nisam napravila jer me to stvarno ljuti :evil:
prije pogledaj sto sam ja to tocno rekla, pa mi se onda smijes ispricat. :evil:

edit: citat od BAD_ANGEL:
"imam jedno pitanje..
sto da naucim za kolokvij,a da se moze nauciti u jednom danu? Embarassed
treba mi samo 15 bodova.
pitam vas jer bolje od mene znate sto je najvaznije/najlakse/najisplativije.. "

dakle, suzdrzi se. moji postovi su bili vezani iskljucivo uz zadace i njihovo rjesavanje.
Milojko (napisa):
neki su otišli nešto ranije jer su riješili čitav kolokvij Smile

i opet, rekao nam je asistent Doko na jednim od vježbi, citiram:
"mi vas ovdje naučimo jednoj hrpici osnovnih kodova i programa. vi na kolokviju nećete dobiti zadatak da napišete program koji pronalazi proste faktore nekog broja nego će on biti implementiran unutar nekog drugog složenijeg rješenja" @mdoko: sorry ak quote nije do kraja točan, al, mislim da sam pokupio bitno.

@Anna lee: gle, prekjučer ili jučer si postavila na forumu pitanje, "što se da naučiti za jedan dan?". nemoj me krivo shvatiti, al, nemaš pravo nakon toga žaliti se na težak kolokvij!


milojko, ne prozivaj me za nesto sto nisam napravila jer me to stvarno ljuti Evil or Very Mad
prije pogledaj sto sam ja to tocno rekla, pa mi se onda smijes ispricat. Evil or Very Mad

edit: citat od BAD_ANGEL:
"imam jedno pitanje..
sto da naucim za kolokvij,a da se moze nauciti u jednom danu? Embarassed
treba mi samo 15 bodova.
pitam vas jer bolje od mene znate sto je najvaznije/najlakse/najisplativije.. "

dakle, suzdrzi se. moji postovi su bili vezani iskljucivo uz zadace i njihovo rjesavanje.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
JANKRI
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 07. 2008. (02:30:58)
Postovi: (10F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
97 = 132 - 35
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 19:20 uto, 10. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Milojko"]rješenje tog hornera bez upotrebe nizova, il ga objavite na forumu.[/quote]

evo moje rješenje :) (nadam se da je dobro :))

[code:1]
double horner19(int a, double x)
{
int NAOPAKO=0, KOLIKO=0, DALI=1;
while(a>0)
{
if(a%19==0 && DALI) KOLIKO++; if(a%19) DALI=0;
NAOPAKO*=19;
NAOPAKO+=a%19;
a/=19;
}
double p=NAOPAKO%19; NAOPAKO/=19;
while(NAOPAKO>0)
{
p*=x; p+=NAOPAKO%19;
NAOPAKO/=19;
}
while(KOLIKO)
{
p*=x; KOLIKO--;
}
return p;
}


void sort(double *POLJE, int n)
{
int i, j, t;
for(i=0; i<n-1; ++i)
for(j=i+1; j<n; ++j)
{
if(horner19(2048, POLJE[i])<horner19(2048, POLJE[j]))
{
t=POLJE[i];
POLJE[i]=POLJE[j];
POLJE[j]=t;
}
}
}[/code:1]
Milojko (napisa):
rješenje tog hornera bez upotrebe nizova, il ga objavite na forumu.


evo moje rješenje Smile (nadam se da je dobro Smile)

Kod:

double horner19(int a, double x)
       {
       int NAOPAKO=0, KOLIKO=0, DALI=1;
       while(a>0)
                 {
                 if(a%19==0 && DALI) KOLIKO++; if(a%19) DALI=0;
                 NAOPAKO*=19;
                 NAOPAKO+=a%19;
                 a/=19;     
                 }
       double p=NAOPAKO%19; NAOPAKO/=19;
       while(NAOPAKO>0)
                       {
                       p*=x; p+=NAOPAKO%19;
                       NAOPAKO/=19;     
                       }
       while(KOLIKO)
                    {
                    p*=x; KOLIKO--;
                    }
       return p;
       }
       

void sort(double *POLJE, int n)
     {
     int i, j, t;
     for(i=0; i<n-1; ++i)
              for(j=i+1; j<n; ++j)
                         {
                         if(horner19(2048, POLJE[i])<horner19(2048, POLJE[j]))
                                           {
                                           t=POLJE[i];
                                           POLJE[i]=POLJE[j];
                                           POLJE[j]=t;                         
                                           }
                         }           
     }


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Ova tema je zaključana: ne možete uređivati postove niti odgovarati.   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeće
Stranica 1 / 8.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan