Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Prigovori na ponasanje asistenata
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
vancika
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 07. 2007. (20:11:36)
Postovi: (92)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 3
Lokacija: Varaždin

PostPostano: 21:32 čet, 8. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

mene zanima dali je kojim slucajem moguce promijeniti asistenta i ako je koji su uvjeti?
mene zanima dali je kojim slucajem moguce promijeniti asistenta i ako je koji su uvjeti?



_________________
People are strange when you're a stranger...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 22:28 čet, 8. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa, dolazak na vjezbe nitko ne kontrolira... :whistle2:

A postoji li uopce sluzbena kategorija "promjena asistenta"... :neznam:
Pa, dolazak na vjezbe nitko ne kontrolira... Whistle

A postoji li uopce sluzbena kategorija "promjena asistenta"... Ja to stvarno ne znam



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
arya
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2006. (20:10:37)
Postovi: (233)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
49 = 109 - 60
Lokacija: forum

PostPostano: 22:45 čet, 8. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

pa recimo da se kontrolira u nekim slučajevima... npr. ak se pišu blicevi iz tog predmeta na vježbama i na stranicama kolegija je rečeno da se blicevi moraju pisati kod svog asistenta... dakle, tad se za slušanje vježbi kod nekog drugog mora ipak tražit promjena asistenta... mislim, ne mora, može se dolazit i na jedne i na druge vježbe, i pisat bliceve gdje službeno trebaš, al opet, po meni, to je gubitak vremena...
pa recimo da se kontrolira u nekim slučajevima... npr. ak se pišu blicevi iz tog predmeta na vježbama i na stranicama kolegija je rečeno da se blicevi moraju pisati kod svog asistenta... dakle, tad se za slušanje vježbi kod nekog drugog mora ipak tražit promjena asistenta... mislim, ne mora, može se dolazit i na jedne i na druge vježbe, i pisat bliceve gdje službeno trebaš, al opet, po meni, to je gubitak vremena...



_________________
kalendar Bow to the left
Pa, ptica... Zar nije ocito? Hrcak
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 23:23 čet, 8. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zaboravih na taj koncept. :oops: U tom slucaju je vjerojatno najbolje pitati predmetnog nastavnika. 8)
Zaboravih na taj koncept. Embarassed U tom slucaju je vjerojatno najbolje pitati predmetnog nastavnika. Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
arya
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2006. (20:10:37)
Postovi: (233)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
49 = 109 - 60
Lokacija: forum

PostPostano: 23:31 čet, 8. 11. 2007    Naslov: Citirajte i odgovorite

je, tak je zainteresiranim ljudima i bilo rečeno da naprave :)
je, tak je zainteresiranim ljudima i bilo rečeno da naprave Smile



_________________
kalendar Bow to the left
Pa, ptica... Zar nije ocito? Hrcak
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
Blizzard
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 10. 2006. (20:17:17)
Postovi: (121)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
99 = 112 - 13
Lokacija: u sjeni....

PostPostano: 17:54 pon, 16. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pozdrav svim forumasima te svim asistentima i profesorima koji citaju forum :gg: ...

Ovim postom zelio bih se osvrnuti na neka od dogadjanja koja su se zbila tijekom ovog drugog kolokvijskog dvotjedna (zimski semestar 2008/09 akad. god.) a ticu se korektnosti i postivanja studenata na elementarnin razinama, naravno od strane asistenata, te uvelike, htjeli vi to priznati ili ne, utjecu ponajprije na psiholosko stanje studenata PMF-MOa koje ionako nije bas pretjernao stabilno :crazy:...

Podijelit cu ovaj post na par dijelova od kojih cete na svakom, nadam se, prepoznati problem, uvaziti kritiku i prihvatiti ponudjeno ili sami pronaci neko novo rjesenje veznao uz dani problem:

[b]a)OBJAVA REZULTATA i TERMINA ZALBI (KOLOKVIJA I ZAVRSNIH ISPITA):[/b]
Dakle... tijekom samog ispitnog razdoblja iz iznenadjujuce velikog broja kolegija studentski predstavnici su primili prituzbe zbog prije svega vremena potrebnog za objavljivanje rezultata kolokvija za pojedine kolegije i/ili zbog nekorektnog najavljivanja termina u kojem bi rezultati trebali biti objavljeni te zalbi na iste.

Ovim putem molim sve asistente i profesore da pocevsi od sljedeceg semestra tijekom pisanja svih kolokvija objave (kazu) tocan datum i vrijeme kada ce rezultati biti objavljeni. Ne smatram da je korektno da ukoliko su rezultati najavljeni za npr. 15.00 dodju tek u 17.00h... netko moze reci da ta razlika nije pretjerano znacajna ali ona utjece na studente jer oni su ti koji gube dva ili vise sati koje su mogli provesti uceci nesto drugo kako bi bolje napisali sljedeci ispit u nizu (na to uopce ne dodajem vrijeme koje je studentu/ici potrebno da dodje do faksa iako ono u vecini slucajeva uopce nije zanemarivo)...

Takodjer trebalo bi napomenuti i vrijeme zalbi na rezultate koje nikako, po mom misljenju, nebi smjele biti odmah po objavi rezultata pogotovo ako su rezultati objavljeni samo na oglasnoj ploci fakulteta... naime vecini studenata ne isplati se gubiti sate i sate na putovanje do faksa i cekanja u redu...

SVI rezultati koji se objavljuju na oglasnoj ploci fakulteta su isprintani sto povlaci da postoje u elektronskom obliku sto povlaci da je potreban minimalan moguci trud asistenata da se ti rezultati pojave na stranicama kolegija prije nego sto uopce dodju na oglasnu plocu, postavlja se pitanje zasto je to onda toliki problem??... odgovor je najvjerojatnije zato sto vam se neda ali to ,bojim se, vise govori o vama kao clanovima nastavnickom kadru nego samim studentima :cry:...

[b]b)TERMINI ISPITA:[/b]
Iako se oko ovog vodilo, barem oko mene, dosta price iskreno stvarno mislim da se termini nisu mogli bolje organizirati uz izuzetak ovih nekih naknadnih promjena koje nadam se nisu prestrasne... Medjutim veliki problem predstavljaju zavrsni ispiti i popravci istih od kojih se za neke jos i danas nezna kada su... (poprilicno je jasno da ukoliko je iz nekog kolegija moguce izaci i na popravni pa tek onda na zavrsni a na sluzbenom webu MOa je za isti kolegij objavljen samo jedan termin za citiram "ponovljene kolokvije ili završne ispite" da je nemoguce da ce studenti oboje pisati u danom terminu...)...jednostavno nije posteno da se studentima termini zavrsnih usmenih/pismenih i/ili ponovljenih ispita mijenjaju dva do tri dana prije istih...

[b]c)ZALBE I OCJENJIVANJE OPCENITO...[/b]
Nazalost i sam sam bio svjedok mnogih mutnih, cudnih, nekorektnih stvari s OBJE strane na zalbama... Necu navoditi primjere kojih kako vidim i cujem ima mnogo i necu prozivati nikoga ali molim studente da nezicaju bodove tamo gdje ih nisu zasluzili a i asistente da neoduzimaju bodova samo zato da nemaju svi sve ili samo zato sto nesto nemogu procitati ili samo zato sto se koristi neka druga metoda (naravno ako u zadatku nije eksplicitno receno kojom metodom da se isti rjesi) itd. itd. ... Nije li cudno da je "ici na zalbe" postao obicaj?? Mislim da se taj, po mom misljenju, negativan trend prosirio iskljucivo zbog nekorektnog ocjenjivanja i nepostojanja kvalitetnog sustava provjere ocjenjivanja i rada ponajprije asistenata.. one ankete su ocito prazna slama :roll:...

Uglavnom molim prije svega asistente da svoje kriterije preispitaju sa nekim drugim npr. profesorima koji vode doticni kolegij jer ima puno primjera gdje je ta komunikacija profesor-asistent ocito izuzetno losa, ali kao sto rekoh necu navoditi primjere....


Eto to bi ukratko bilo to, oprostite na pravopisnim pogreskama, molim sve koji zele i osjecaju se prozvano ili da imaju nesto za reci da to komentiraju ovdje... Jos cu za kraj samo dodati da ce ovo sasvim sigurno biti receno i/ili na sjednicama VVSa i/ili na sjednicama FVa PMF-MOa tako da se neshvati kao pucanj u prazno....

Pozz... :greensnow:
Pozdrav svim forumasima te svim asistentima i profesorima koji citaju forum Mr Green being very Greeen indeed ...

Ovim postom zelio bih se osvrnuti na neka od dogadjanja koja su se zbila tijekom ovog drugog kolokvijskog dvotjedna (zimski semestar 2008/09 akad. god.) a ticu se korektnosti i postivanja studenata na elementarnin razinama, naravno od strane asistenata, te uvelike, htjeli vi to priznati ili ne, utjecu ponajprije na psiholosko stanje studenata PMF-MOa koje ionako nije bas pretjernao stabilno Danas sam lud(a)......

Podijelit cu ovaj post na par dijelova od kojih cete na svakom, nadam se, prepoznati problem, uvaziti kritiku i prihvatiti ponudjeno ili sami pronaci neko novo rjesenje veznao uz dani problem:

a)OBJAVA REZULTATA i TERMINA ZALBI (KOLOKVIJA I ZAVRSNIH ISPITA):
Dakle... tijekom samog ispitnog razdoblja iz iznenadjujuce velikog broja kolegija studentski predstavnici su primili prituzbe zbog prije svega vremena potrebnog za objavljivanje rezultata kolokvija za pojedine kolegije i/ili zbog nekorektnog najavljivanja termina u kojem bi rezultati trebali biti objavljeni te zalbi na iste.

Ovim putem molim sve asistente i profesore da pocevsi od sljedeceg semestra tijekom pisanja svih kolokvija objave (kazu) tocan datum i vrijeme kada ce rezultati biti objavljeni. Ne smatram da je korektno da ukoliko su rezultati najavljeni za npr. 15.00 dodju tek u 17.00h... netko moze reci da ta razlika nije pretjerano znacajna ali ona utjece na studente jer oni su ti koji gube dva ili vise sati koje su mogli provesti uceci nesto drugo kako bi bolje napisali sljedeci ispit u nizu (na to uopce ne dodajem vrijeme koje je studentu/ici potrebno da dodje do faksa iako ono u vecini slucajeva uopce nije zanemarivo)...

Takodjer trebalo bi napomenuti i vrijeme zalbi na rezultate koje nikako, po mom misljenju, nebi smjele biti odmah po objavi rezultata pogotovo ako su rezultati objavljeni samo na oglasnoj ploci fakulteta... naime vecini studenata ne isplati se gubiti sate i sate na putovanje do faksa i cekanja u redu...

SVI rezultati koji se objavljuju na oglasnoj ploci fakulteta su isprintani sto povlaci da postoje u elektronskom obliku sto povlaci da je potreban minimalan moguci trud asistenata da se ti rezultati pojave na stranicama kolegija prije nego sto uopce dodju na oglasnu plocu, postavlja se pitanje zasto je to onda toliki problem??... odgovor je najvjerojatnije zato sto vam se neda ali to ,bojim se, vise govori o vama kao clanovima nastavnickom kadru nego samim studentima Crying or Very sad...

b)TERMINI ISPITA:
Iako se oko ovog vodilo, barem oko mene, dosta price iskreno stvarno mislim da se termini nisu mogli bolje organizirati uz izuzetak ovih nekih naknadnih promjena koje nadam se nisu prestrasne... Medjutim veliki problem predstavljaju zavrsni ispiti i popravci istih od kojih se za neke jos i danas nezna kada su... (poprilicno je jasno da ukoliko je iz nekog kolegija moguce izaci i na popravni pa tek onda na zavrsni a na sluzbenom webu MOa je za isti kolegij objavljen samo jedan termin za citiram "ponovljene kolokvije ili završne ispite" da je nemoguce da ce studenti oboje pisati u danom terminu...)...jednostavno nije posteno da se studentima termini zavrsnih usmenih/pismenih i/ili ponovljenih ispita mijenjaju dva do tri dana prije istih...

c)ZALBE I OCJENJIVANJE OPCENITO...
Nazalost i sam sam bio svjedok mnogih mutnih, cudnih, nekorektnih stvari s OBJE strane na zalbama... Necu navoditi primjere kojih kako vidim i cujem ima mnogo i necu prozivati nikoga ali molim studente da nezicaju bodove tamo gdje ih nisu zasluzili a i asistente da neoduzimaju bodova samo zato da nemaju svi sve ili samo zato sto nesto nemogu procitati ili samo zato sto se koristi neka druga metoda (naravno ako u zadatku nije eksplicitno receno kojom metodom da se isti rjesi) itd. itd. ... Nije li cudno da je "ici na zalbe" postao obicaj?? Mislim da se taj, po mom misljenju, negativan trend prosirio iskljucivo zbog nekorektnog ocjenjivanja i nepostojanja kvalitetnog sustava provjere ocjenjivanja i rada ponajprije asistenata.. one ankete su ocito prazna slama Rolling Eyes...

Uglavnom molim prije svega asistente da svoje kriterije preispitaju sa nekim drugim npr. profesorima koji vode doticni kolegij jer ima puno primjera gdje je ta komunikacija profesor-asistent ocito izuzetno losa, ali kao sto rekoh necu navoditi primjere....


Eto to bi ukratko bilo to, oprostite na pravopisnim pogreskama, molim sve koji zele i osjecaju se prozvano ili da imaju nesto za reci da to komentiraju ovdje... Jos cu za kraj samo dodati da ce ovo sasvim sigurno biti receno i/ili na sjednicama VVSa i/ili na sjednicama FVa PMF-MOa tako da se neshvati kao pucanj u prazno....

Pozz... Mr.Green in the snow
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
tihana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 06. 2006. (13:26:54)
Postovi: (30D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
134 = 153 - 19
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 18:18 pon, 16. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Lijepo rečeno Blizzard i slažem se

Još bih dodala sljedeće:
Danas je u 9h bio popravni kolokvij iz odj-a. Rasporeda po predavaonicama nije bilo pa nas je hrpa čekala pred oglasnom pločom da se neki asistent pojavi. Nešto iza 9h asistent je došao i [b]tražio[/b] prostoriju u kojoj ćemo pisati popravni - doslovno je ulazio u 003 i gledao da li ima mjesta za nas.
Uskoro smo našli prostoriju (odnosno dvije, jer nas je bilo dosta) no smeta me ta neodgovornost odgovornih za popravni kolokvij.
Zašto se prostorija nije mogla ranije naći? Zna se maximalan broj studenata koji se mogao pojaviti na popravnom i moglo se organizirati nekoliko prostojia.
Izgledali smo kao pačići koji slijede mamu patku :patkica: kada smo hodali za asistentom od jedne prostorije do druge. Sigurno je bilo smiješno ali i nepovoljno za moje jadne živce :zbunj:

:tstnd:
Iskreno se nadam da će u budućnosti biti bolje :)
Lijepo rečeno Blizzard i slažem se

Još bih dodala sljedeće:
Danas je u 9h bio popravni kolokvij iz odj-a. Rasporeda po predavaonicama nije bilo pa nas je hrpa čekala pred oglasnom pločom da se neki asistent pojavi. Nešto iza 9h asistent je došao i tražio prostoriju u kojoj ćemo pisati popravni - doslovno je ulazio u 003 i gledao da li ima mjesta za nas.
Uskoro smo našli prostoriju (odnosno dvije, jer nas je bilo dosta) no smeta me ta neodgovornost odgovornih za popravni kolokvij.
Zašto se prostorija nije mogla ranije naći? Zna se maximalan broj studenata koji se mogao pojaviti na popravnom i moglo se organizirati nekoliko prostojia.
Izgledali smo kao pačići koji slijede mamu patku Patkica kada smo hodali za asistentom od jedne prostorije do druge. Sigurno je bilo smiješno ali i nepovoljno za moje jadne živce Ojoooj...

To se tak ne dela
Iskreno se nadam da će u budućnosti biti bolje Smile



_________________
I aim to misbehave
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
ma
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 01. 2007. (12:06:50)
Postovi: (347)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
58 = 89 - 31

PostPostano: 18:28 pon, 16. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Blizzard, izvrstan post! Lijepo je imati odgovorne i poduzetne studentske predstavnike!

U poptunosti se slažem sa svime što je Blizzard napisao, a još ću napomenuti kako mene najviše smeta to nejasno objavljivanje termina rezlutata i žalbi. Na sreću, nisam imao problema s poklapanjem kojekakvih termina, ali zato redovito gubim živce čekajući u redu na žalbe :shock:
No, zbog omjera broja nastavnika i studenata, još i mogu shvatiti zašto su te žalbe toliko mučne, ali ono što mi nikako ne ide u glavu, i za što jednostavno ne nalazim zdravo objašnjenje jest činjenica (već spomenuta gore, ali moram ponoviti tu nelogičnost) da se u malom broju slučajeva rezultati prije žalbi stave na internet. Zar se asistentima zaista ne da? Nevjerojatno!


Evo osvrnut ću se samo još na posljednju lakrdiju koja me ubila u pojam:
Nedjelja je navečer. Nema rezultata iz vektorskih prostora, a bogami nema ni obavijesti, niti na službenoj stranici, niti na forumu. Na forumu postoje samo nagađanja da su rezultati u ponedjeljak (dakle sutradan), ali ni za to nema potvrde - ova obavijest očito nije bila rečena svima.
[Ja sam na topicu napisao da se sjećam obavijesti da su rezultati u ponedjeljak, ali da se ne sjećam točnog vremena; nitko od studenata (a kamoli asistenata) nije potvrdio tu obavijest, neki su se samo iščuđavali, jer su bili uskraćeni za bilokakvu informaciju.]
Odlazim spavati uvjeren da rezultati nisu sutra, jer nema apsolutno nikakvih indikacija. Dolazim na forum ponovno danas oko pola jedan da bih vidio obavijest asistenta iz kolegija, objavljenu sinoć oko 22 h kako su rezultati i uvid u zadaće danas u 11:30, dakle, 13 i pol sati unaprijed.
Je li ovo opravdano?
Neka me netko ispravi ako je obavijest postojala negdje i prije. Samo mi nemojte reći da je bila stavljena na oglasnu ploču u nedjelju ujutro. :roll:
Blizzard, izvrstan post! Lijepo je imati odgovorne i poduzetne studentske predstavnike!

U poptunosti se slažem sa svime što je Blizzard napisao, a još ću napomenuti kako mene najviše smeta to nejasno objavljivanje termina rezlutata i žalbi. Na sreću, nisam imao problema s poklapanjem kojekakvih termina, ali zato redovito gubim živce čekajući u redu na žalbe Shocked
No, zbog omjera broja nastavnika i studenata, još i mogu shvatiti zašto su te žalbe toliko mučne, ali ono što mi nikako ne ide u glavu, i za što jednostavno ne nalazim zdravo objašnjenje jest činjenica (već spomenuta gore, ali moram ponoviti tu nelogičnost) da se u malom broju slučajeva rezultati prije žalbi stave na internet. Zar se asistentima zaista ne da? Nevjerojatno!


Evo osvrnut ću se samo još na posljednju lakrdiju koja me ubila u pojam:
Nedjelja je navečer. Nema rezultata iz vektorskih prostora, a bogami nema ni obavijesti, niti na službenoj stranici, niti na forumu. Na forumu postoje samo nagađanja da su rezultati u ponedjeljak (dakle sutradan), ali ni za to nema potvrde - ova obavijest očito nije bila rečena svima.
[Ja sam na topicu napisao da se sjećam obavijesti da su rezultati u ponedjeljak, ali da se ne sjećam točnog vremena; nitko od studenata (a kamoli asistenata) nije potvrdio tu obavijest, neki su se samo iščuđavali, jer su bili uskraćeni za bilokakvu informaciju.]
Odlazim spavati uvjeren da rezultati nisu sutra, jer nema apsolutno nikakvih indikacija. Dolazim na forum ponovno danas oko pola jedan da bih vidio obavijest asistenta iz kolegija, objavljenu sinoć oko 22 h kako su rezultati i uvid u zadaće danas u 11:30, dakle, 13 i pol sati unaprijed.
Je li ovo opravdano?
Neka me netko ispravi ako je obavijest postojala negdje i prije. Samo mi nemojte reći da je bila stavljena na oglasnu ploču u nedjelju ujutro. Rolling Eyes



_________________
ima let u finish
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 21:20 pon, 16. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Blizzard"]Jos cu za kraj samo dodati da ce ovo sasvim sigurno biti receno i/ili na sjednicama VVSa i/ili na sjednicama FVa PMF-MOa tako da se neshvati kao pucanj u prazno....[/quote]

Moja bi preporuka bila da se prvo razgovara na VVS-u a onda da po mogucnosti prodekan za nastavu zakljucak iznese na FV-u i/ili na nastavnicku mailing listu. Naravno, ako predstavnici ne budu zadovoljni zakljuckom mogu i sami staviti na dnevni red FV-a vlastite prigovore i apele. Zapravo, mozda nema ni smisla cekati sljedecu sjednicu VVS-a (FV je vec 25.2.). Mozete direktno otici prodekanu za nastavu i pokusati s njim dogovoriti sto bi trebalo sluzbeno poruciti nastavnicima.

Sad malo o prigovorima. Kao prvo, cini mi se da dosta toga zapravo nije do asistenata. Kolokvije odavno ne ispravljaju samo asistenti, a na nastavnicima je da koordiniraju posao. Dio pod b) vjerojatno se najvise tice samog prodekana koji je predlozio inicijalni raspored popravnih kolokvija. Termini su se pomicali je je bilo dosta preklapanja, u smislu da su istovremeno stavljeni popravci iz kolegija koji se masovno paralelno upisuju. Sto se tice c) dijela, ovako kako je napisano nece imati nikakvog efekta. Bez navodjenja konkretnih primjera "nekorektnog ocjenjivanja" nije uopce jasno o cemu se radi. Inace, mehanizam kontrole postoji, ali to [b]nisu[/b] ankete. Kad smatrate da ste nekorektno ocijenjeni mozete se u roku od 24 sata zaliti. Pismeni, odnosno u ovom slucaju kolokvij pregledat ce nastavnicko povjerenstvo i donijeti konacnu odluku.

Ne trebam naglasavati da ne znam ni za jedan primjer kad je student trazio da pismeni ocjenjuje povjerenstvo. Tu bih vam savjetovao da budete mudri. Ako vam rjesenje nije tocno, niste vi mjerodavni odredjivati koliko bodova vrijedi. No matematika je egzaktna stvar i nesto sto je potpuno tocno tesko je osporiti.
Blizzard (napisa):
Jos cu za kraj samo dodati da ce ovo sasvim sigurno biti receno i/ili na sjednicama VVSa i/ili na sjednicama FVa PMF-MOa tako da se neshvati kao pucanj u prazno....


Moja bi preporuka bila da se prvo razgovara na VVS-u a onda da po mogucnosti prodekan za nastavu zakljucak iznese na FV-u i/ili na nastavnicku mailing listu. Naravno, ako predstavnici ne budu zadovoljni zakljuckom mogu i sami staviti na dnevni red FV-a vlastite prigovore i apele. Zapravo, mozda nema ni smisla cekati sljedecu sjednicu VVS-a (FV je vec 25.2.). Mozete direktno otici prodekanu za nastavu i pokusati s njim dogovoriti sto bi trebalo sluzbeno poruciti nastavnicima.

Sad malo o prigovorima. Kao prvo, cini mi se da dosta toga zapravo nije do asistenata. Kolokvije odavno ne ispravljaju samo asistenti, a na nastavnicima je da koordiniraju posao. Dio pod b) vjerojatno se najvise tice samog prodekana koji je predlozio inicijalni raspored popravnih kolokvija. Termini su se pomicali je je bilo dosta preklapanja, u smislu da su istovremeno stavljeni popravci iz kolegija koji se masovno paralelno upisuju. Sto se tice c) dijela, ovako kako je napisano nece imati nikakvog efekta. Bez navodjenja konkretnih primjera "nekorektnog ocjenjivanja" nije uopce jasno o cemu se radi. Inace, mehanizam kontrole postoji, ali to nisu ankete. Kad smatrate da ste nekorektno ocijenjeni mozete se u roku od 24 sata zaliti. Pismeni, odnosno u ovom slucaju kolokvij pregledat ce nastavnicko povjerenstvo i donijeti konacnu odluku.

Ne trebam naglasavati da ne znam ni za jedan primjer kad je student trazio da pismeni ocjenjuje povjerenstvo. Tu bih vam savjetovao da budete mudri. Ako vam rjesenje nije tocno, niste vi mjerodavni odredjivati koliko bodova vrijedi. No matematika je egzaktna stvar i nesto sto je potpuno tocno tesko je osporiti.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Antonija
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 11. 2007. (09:38:06)
Postovi: (139)16
Sarma = la pohva - posuda
16 = 18 - 2

PostPostano: 21:58 pon, 16. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Blizzard"]
[b]a)OBJAVA REZULTATA i TERMINA ZALBI (KOLOKVIJA I ZAVRSNIH ISPITA):[/b]
Ovim putem molim sve asistente i profesore da pocevsi od sljedeceg semestra tijekom pisanja svih kolokvija objave (kazu) tocan datum i vrijeme kada ce rezultati biti objavljeni. Ne smatram da je korektno da ukoliko su rezultati najavljeni za npr. 15.00 dodju tek u 17.00h... netko moze reci da ta razlika nije pretjerano znacajna ali ona utjece na studente jer oni su ti koji gube dva ili vise sati koje su mogli provesti uceci nesto drugo kako bi bolje napisali sljedeci ispit u nizu (na to uopce ne dodajem vrijeme koje je studentu/ici potrebno da dodje do faksa iako ono u vecini slucajeva uopce nije zanemarivo)...

Takodjer trebalo bi napomenuti i vrijeme zalbi na rezultate koje nikako, po mom misljenju, nebi smjele biti odmah po objavi rezultata pogotovo ako su rezultati objavljeni samo na oglasnoj ploci fakulteta... naime vecini studenata ne isplati se gubiti sate i sate na putovanje do faksa i cekanja u redu...

SVI rezultati koji se objavljuju na oglasnoj ploci fakulteta su isprintani sto povlaci da postoje u elektronskom obliku sto povlaci da je potreban minimalan moguci trud asistenata da se ti rezultati pojave na stranicama kolegija prije nego sto uopce dodju na oglasnu plocu, postavlja se pitanje zasto je to onda toliki problem??... odgovor je najvjerojatnije zato sto vam se neda ali to ,bojim se, vise govori o vama kao clanovima nastavnickom kadru nego samim studentima :cry:...
[/quote]

s ovim se definitivno moram sloziti. putujem svaki dan na fax i stvarno mi se neda "hodocastiti" svaki dan u vrijeme kolokvija da vidim rezultate nekog ispita.sve bi bilo dobro da mi netko drugi moze javiti rezultate ali to mi bas i ne vrijedi puno kad su zalbe uglavnom odmah poslije.

tu bi navela i problem "ne matematickih" kolegija. sve te nase "nastavnicke" psihologije, pedagogije (itd.) i englseki nemaju neko mjesto za objavu osim oglasne ploce. jel postoji mogucnost da se to sredi nekako? ne moraju to biti neke fancy stranice nego neko mjesto gdje bi profesori mogli staviti informacije. da se ne dogada da na forumu osvane informacija preuzeta sa facebooka da je upis ocjena iz engleskog tad i tad, ljudi dodu, izgube dan i na kraju je to uvid u kolokvije jedne grupe.
ako im se predlozi forum oni ne znaju nista o tome i to na tome zavrsi.
Blizzard (napisa):

a)OBJAVA REZULTATA i TERMINA ZALBI (KOLOKVIJA I ZAVRSNIH ISPITA):
Ovim putem molim sve asistente i profesore da pocevsi od sljedeceg semestra tijekom pisanja svih kolokvija objave (kazu) tocan datum i vrijeme kada ce rezultati biti objavljeni. Ne smatram da je korektno da ukoliko su rezultati najavljeni za npr. 15.00 dodju tek u 17.00h... netko moze reci da ta razlika nije pretjerano znacajna ali ona utjece na studente jer oni su ti koji gube dva ili vise sati koje su mogli provesti uceci nesto drugo kako bi bolje napisali sljedeci ispit u nizu (na to uopce ne dodajem vrijeme koje je studentu/ici potrebno da dodje do faksa iako ono u vecini slucajeva uopce nije zanemarivo)...

Takodjer trebalo bi napomenuti i vrijeme zalbi na rezultate koje nikako, po mom misljenju, nebi smjele biti odmah po objavi rezultata pogotovo ako su rezultati objavljeni samo na oglasnoj ploci fakulteta... naime vecini studenata ne isplati se gubiti sate i sate na putovanje do faksa i cekanja u redu...

SVI rezultati koji se objavljuju na oglasnoj ploci fakulteta su isprintani sto povlaci da postoje u elektronskom obliku sto povlaci da je potreban minimalan moguci trud asistenata da se ti rezultati pojave na stranicama kolegija prije nego sto uopce dodju na oglasnu plocu, postavlja se pitanje zasto je to onda toliki problem??... odgovor je najvjerojatnije zato sto vam se neda ali to ,bojim se, vise govori o vama kao clanovima nastavnickom kadru nego samim studentima Crying or Very sad...


s ovim se definitivno moram sloziti. putujem svaki dan na fax i stvarno mi se neda "hodocastiti" svaki dan u vrijeme kolokvija da vidim rezultate nekog ispita.sve bi bilo dobro da mi netko drugi moze javiti rezultate ali to mi bas i ne vrijedi puno kad su zalbe uglavnom odmah poslije.

tu bi navela i problem "ne matematickih" kolegija. sve te nase "nastavnicke" psihologije, pedagogije (itd.) i englseki nemaju neko mjesto za objavu osim oglasne ploce. jel postoji mogucnost da se to sredi nekako? ne moraju to biti neke fancy stranice nego neko mjesto gdje bi profesori mogli staviti informacije. da se ne dogada da na forumu osvane informacija preuzeta sa facebooka da je upis ocjena iz engleskog tad i tad, ljudi dodu, izgube dan i na kraju je to uvid u kolokvije jedne grupe.
ako im se predlozi forum oni ne znaju nista o tome i to na tome zavrsi.



_________________
Capa
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 22:21 pon, 16. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Antonija"]ne moraju to biti neke fancy stranice nego neko mjesto gdje bi profesori mogli staviti informacije.[/quote]

How about DG forum?
Antonija (napisa):
ne moraju to biti neke fancy stranice nego neko mjesto gdje bi profesori mogli staviti informacije.


How about DG forum?



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
pinkgirl
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2006. (21:08:16)
Postovi: (1AE)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
63 = 82 - 19
Lokacija: K-K-Z

PostPostano: 22:25 pon, 16. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Antonija"][quote="Blizzard"]
[b]a)OBJAVA REZULTATA i TERMINA ZALBI (KOLOKVIJA I ZAVRSNIH ISPITA):[/b]
Ovim putem molim sve asistente i profesore da pocevsi od sljedeceg semestra tijekom pisanja svih kolokvija objave (kazu) tocan datum i vrijeme kada ce rezultati biti objavljeni. Ne smatram da je korektno da ukoliko su rezultati najavljeni za npr. 15.00 dodju tek u 17.00h... netko moze reci da ta razlika nije pretjerano znacajna ali ona utjece na studente jer oni su ti koji gube dva ili vise sati koje su mogli provesti uceci nesto drugo kako bi bolje napisali sljedeci ispit u nizu (na to uopce ne dodajem vrijeme koje je studentu/ici potrebno da dodje do faksa iako ono u vecini slucajeva uopce nije zanemarivo)...

Takodjer trebalo bi napomenuti i vrijeme zalbi na rezultate koje nikako, po mom misljenju, nebi smjele biti odmah po objavi rezultata pogotovo ako su rezultati objavljeni samo na oglasnoj ploci fakulteta... naime vecini studenata ne isplati se gubiti sate i sate na putovanje do faksa i cekanja u redu...

SVI rezultati koji se objavljuju na oglasnoj ploci fakulteta su isprintani sto povlaci da postoje u elektronskom obliku sto povlaci da je potreban minimalan moguci trud asistenata da se ti rezultati pojave na stranicama kolegija prije nego sto uopce dodju na oglasnu plocu, postavlja se pitanje zasto je to onda toliki problem??... odgovor je najvjerojatnije zato sto vam se neda ali to ,bojim se, vise govori o vama kao clanovima nastavnickom kadru nego samim studentima :cry:...
[/quote]

s ovim se definitivno moram sloziti. putujem svaki dan na fax i stvarno mi se neda "hodocastiti" svaki dan u vrijeme kolokvija da vidim rezultate nekog ispita.sve bi bilo dobro da mi netko drugi moze javiti rezultate ali to mi bas i ne vrijedi puno kad su zalbe uglavnom odmah poslije.

tu bi navela i problem "ne matematickih" kolegija. sve te nase "nastavnicke" psihologije, pedagogije (itd.) i englseki nemaju neko mjesto za objavu osim oglasne ploce. jel postoji mogucnost da se to sredi nekako? ne moraju to biti neke fancy stranice nego neko mjesto gdje bi profesori mogli staviti informacije. da se ne dogada da na forumu osvane informacija preuzeta sa facebooka da je upis ocjena iz engleskog tad i tad, ljudi dodu, izgube dan i na kraju je to uvid u kolokvije jedne grupe.
ako im se predlozi forum oni ne znaju nista o tome i to na tome zavrsi.[/quote]


ne zavrsi, recimo da sam ja ove godine napravila skromnu stranicu za psihologiju ucenja i poucavanja i to moze svaki student uz jako malo truda...
al ode nije rijec o takvom objavljivanju jer se uvik moze zamolit profesore da tako nesto ucinu...

fora je kad su rezultati puuuuuno kasnije nego kad se kaze da ce biti i osvanu samo na oglasnoj uz to sto postoji stranica kolegija te su zalbe odmah tada tako da zapravo ne mozes kuci pogledat rezultate i doci vidjeti(osim ako ne zivis tik uz fax) ako mislis da u nekom zadatku zasluzujes vise bodova ili ti nije jasno sto si falio i sl...
Antonija (napisa):
Blizzard (napisa):

a)OBJAVA REZULTATA i TERMINA ZALBI (KOLOKVIJA I ZAVRSNIH ISPITA):
Ovim putem molim sve asistente i profesore da pocevsi od sljedeceg semestra tijekom pisanja svih kolokvija objave (kazu) tocan datum i vrijeme kada ce rezultati biti objavljeni. Ne smatram da je korektno da ukoliko su rezultati najavljeni za npr. 15.00 dodju tek u 17.00h... netko moze reci da ta razlika nije pretjerano znacajna ali ona utjece na studente jer oni su ti koji gube dva ili vise sati koje su mogli provesti uceci nesto drugo kako bi bolje napisali sljedeci ispit u nizu (na to uopce ne dodajem vrijeme koje je studentu/ici potrebno da dodje do faksa iako ono u vecini slucajeva uopce nije zanemarivo)...

Takodjer trebalo bi napomenuti i vrijeme zalbi na rezultate koje nikako, po mom misljenju, nebi smjele biti odmah po objavi rezultata pogotovo ako su rezultati objavljeni samo na oglasnoj ploci fakulteta... naime vecini studenata ne isplati se gubiti sate i sate na putovanje do faksa i cekanja u redu...

SVI rezultati koji se objavljuju na oglasnoj ploci fakulteta su isprintani sto povlaci da postoje u elektronskom obliku sto povlaci da je potreban minimalan moguci trud asistenata da se ti rezultati pojave na stranicama kolegija prije nego sto uopce dodju na oglasnu plocu, postavlja se pitanje zasto je to onda toliki problem??... odgovor je najvjerojatnije zato sto vam se neda ali to ,bojim se, vise govori o vama kao clanovima nastavnickom kadru nego samim studentima Crying or Very sad...


s ovim se definitivno moram sloziti. putujem svaki dan na fax i stvarno mi se neda "hodocastiti" svaki dan u vrijeme kolokvija da vidim rezultate nekog ispita.sve bi bilo dobro da mi netko drugi moze javiti rezultate ali to mi bas i ne vrijedi puno kad su zalbe uglavnom odmah poslije.

tu bi navela i problem "ne matematickih" kolegija. sve te nase "nastavnicke" psihologije, pedagogije (itd.) i englseki nemaju neko mjesto za objavu osim oglasne ploce. jel postoji mogucnost da se to sredi nekako? ne moraju to biti neke fancy stranice nego neko mjesto gdje bi profesori mogli staviti informacije. da se ne dogada da na forumu osvane informacija preuzeta sa facebooka da je upis ocjena iz engleskog tad i tad, ljudi dodu, izgube dan i na kraju je to uvid u kolokvije jedne grupe.
ako im se predlozi forum oni ne znaju nista o tome i to na tome zavrsi.



ne zavrsi, recimo da sam ja ove godine napravila skromnu stranicu za psihologiju ucenja i poucavanja i to moze svaki student uz jako malo truda...
al ode nije rijec o takvom objavljivanju jer se uvik moze zamolit profesore da tako nesto ucinu...

fora je kad su rezultati puuuuuno kasnije nego kad se kaze da ce biti i osvanu samo na oglasnoj uz to sto postoji stranica kolegija te su zalbe odmah tada tako da zapravo ne mozes kuci pogledat rezultate i doci vidjeti(osim ako ne zivis tik uz fax) ako mislis da u nekom zadatku zasluzujes vise bodova ili ti nije jasno sto si falio i sl...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Antonija
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 11. 2007. (09:38:06)
Postovi: (139)16
Sarma = la pohva - posuda
16 = 18 - 2

PostPostano: 22:25 pon, 16. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

pinkgirl, moram priznat da si se stvarno potrudila i svaka cast na tome. ali da nije bilo TEBE, ne bi na taj nacin dobili rezultate. uzmi za primjer pedagogiju. hrpa ljudi nije ni sigurna koji joj je mail dok neki imaju njen broj mobitela.
samo sam htjela reci, ako bi ti profesori dobili informaciju o forumu kao necem dobrom (ali ne od studenata, nego bas profesora) mozda bi se i sami ukljucili u to. sigurna sam da te hrpa ljudi pitala "kad ce rezultati?" prije nego sto te i pozdravila.

krcko:
[quote="Antonija"]
ako im se predlozi forum oni ne znaju nista o tome i to na tome zavrsi.[/quote]
pinkgirl, moram priznat da si se stvarno potrudila i svaka cast na tome. ali da nije bilo TEBE, ne bi na taj nacin dobili rezultate. uzmi za primjer pedagogiju. hrpa ljudi nije ni sigurna koji joj je mail dok neki imaju njen broj mobitela.
samo sam htjela reci, ako bi ti profesori dobili informaciju o forumu kao necem dobrom (ali ne od studenata, nego bas profesora) mozda bi se i sami ukljucili u to. sigurna sam da te hrpa ljudi pitala "kad ce rezultati?" prije nego sto te i pozdravila.

krcko:
Antonija (napisa):

ako im se predlozi forum oni ne znaju nista o tome i to na tome zavrsi.



_________________
Capa
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 23:15 pon, 16. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Antonija"]krcko:
[quote="Antonija"]
ako im se predlozi forum oni ne znaju nista o tome i to na tome zavrsi.[/quote][/quote]

Probaj im predloziti web pa ces vidjeti na cemu ce zavrsiti. Meni je jednostavnije objaviti rezultate na forumu nego bilo gdje drugdje. Sego je slozio [table] okolinu u koju se moze pejstati direktno iz excella i sl. Uploadanje PDF-ova i excellica na web je zahtjevnije i ruznije.
Antonija (napisa):
krcko:
Antonija (napisa):

ako im se predlozi forum oni ne znaju nista o tome i to na tome zavrsi.


Probaj im predloziti web pa ces vidjeti na cemu ce zavrsiti. Meni je jednostavnije objaviti rezultate na forumu nego bilo gdje drugdje. Sego je slozio [table] okolinu u koju se moze pejstati direktno iz excella i sl. Uploadanje PDF-ova i excellica na web je zahtjevnije i ruznije.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
pinkgirl
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2006. (21:08:16)
Postovi: (1AE)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
63 = 82 - 19
Lokacija: K-K-Z

PostPostano: 23:23 pon, 16. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][quote="Antonija"]krcko:
[quote="Antonija"]
ako im se predlozi forum oni ne znaju nista o tome i to na tome zavrsi.[/quote][/quote]

Probaj im predloziti web pa ces vidjeti na cemu ce zavrsiti. Meni je jednostavnije objaviti rezultate na forumu nego bilo gdje drugdje. Sego je slozio [table] okolinu u koju se moze pejstati direktno iz excella i sl. Uploadanje PDF-ova i excellica na web je zahtjevnije i ruznije.[/quote]

aha, a znate li vi nasu prof iz pedagogije? pa ta jos pise na masinu...

ok, ne bas na masinu, al nije ni puno dalje...

to je stvar koju eto mi mozemo lako napravit ako ocemo, i ako prof suraduju... a i to se da sredit...
eto ja sam sad od doma preko explorera rezultate objavila... i sve je na jednom mjestu... bez previse skrolanja i sl... neki jos ne zele napravit prijavu za forum pa ne mogu vidit predavanja... i sl...

ugl, bit je da smo npr danas popodne dobili rez iz psi i ja sam ih odma objavila, a popravni je u srijedu! nekima to nije jedini kolegij za srijedu a kada saznaju rezultate u posljednji trem nije ni malo ugodno...

to je do prof, a ne oce li ona visit po forumu :roll:
krcko (napisa):
Antonija (napisa):
krcko:
Antonija (napisa):

ako im se predlozi forum oni ne znaju nista o tome i to na tome zavrsi.


Probaj im predloziti web pa ces vidjeti na cemu ce zavrsiti. Meni je jednostavnije objaviti rezultate na forumu nego bilo gdje drugdje. Sego je slozio [table] okolinu u koju se moze pejstati direktno iz excella i sl. Uploadanje PDF-ova i excellica na web je zahtjevnije i ruznije.


aha, a znate li vi nasu prof iz pedagogije? pa ta jos pise na masinu...

ok, ne bas na masinu, al nije ni puno dalje...

to je stvar koju eto mi mozemo lako napravit ako ocemo, i ako prof suraduju... a i to se da sredit...
eto ja sam sad od doma preko explorera rezultate objavila... i sve je na jednom mjestu... bez previse skrolanja i sl... neki jos ne zele napravit prijavu za forum pa ne mogu vidit predavanja... i sl...

ugl, bit je da smo npr danas popodne dobili rez iz psi i ja sam ih odma objavila, a popravni je u srijedu! nekima to nije jedini kolegij za srijedu a kada saznaju rezultate u posljednji trem nije ni malo ugodno...

to je do prof, a ne oce li ona visit po forumu Rolling Eyes


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
buba
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 10. 2004. (21:53:15)
Postovi: (57B)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
38 = 125 - 87

PostPostano: 8:32 uto, 17. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Namjeravam iz Pedagogije sloziti web ovako kako si ti pinkgirl napravila nama za Psihologiju i to cu danas pitat profesoricu, jer ne zelim da ispadne da toboze radim njoj iza ledja. :roll:

Iako bi mozda ona ovo sto sam vec stavlja na Forum mogla tako shvatiti...

Mene je vise nazivciralo to sto je prof. iz Psihologije toliko kasnila s rezultatima...

Ako hocete bas konkretan primjer s naseg faksa, rezultate iz Analiticke geometrije su nam asistent Vidak i prof. Sipus obecali OBOJE do petka, NAJkasnije subote, a na kraju su dosli u ponedjeljak u tri popodne na oglasnu i oko sest popodne na internet. :roll:

Od petka ujutro do nedjelje navecer sam cijelo vrijeme visila na netu, umjesto da sam se fino smireno pripremala za drugo sta. I sad ce mi neki pametnjakovic reci, da sam mogla i bez toga uciti - probaj ti uciti dok se zivciras jesi li prosao ili nisi! :evil:
Namjeravam iz Pedagogije sloziti web ovako kako si ti pinkgirl napravila nama za Psihologiju i to cu danas pitat profesoricu, jer ne zelim da ispadne da toboze radim njoj iza ledja. Rolling Eyes

Iako bi mozda ona ovo sto sam vec stavlja na Forum mogla tako shvatiti...

Mene je vise nazivciralo to sto je prof. iz Psihologije toliko kasnila s rezultatima...

Ako hocete bas konkretan primjer s naseg faksa, rezultate iz Analiticke geometrije su nam asistent Vidak i prof. Sipus obecali OBOJE do petka, NAJkasnije subote, a na kraju su dosli u ponedjeljak u tri popodne na oglasnu i oko sest popodne na internet. Rolling Eyes

Od petka ujutro do nedjelje navecer sam cijelo vrijeme visila na netu, umjesto da sam se fino smireno pripremala za drugo sta. I sad ce mi neki pametnjakovic reci, da sam mogla i bez toga uciti - probaj ti uciti dok se zivciras jesi li prosao ili nisi! Evil or Very Mad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nemo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 11. 07. 2004. (21:28:31)
Postovi: (37F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
30 = 34 - 4
Lokacija: čakovec

PostPostano: 16:11 sri, 18. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][quote="Antonija"]krcko:
[quote="Antonija"]
ako im se predlozi forum oni ne znaju nista o tome i to na tome zavrsi.[/quote][/quote]

Probaj im predloziti web pa ces vidjeti na cemu ce zavrsiti. Meni je jednostavnije objaviti rezultate na forumu nego bilo gdje drugdje. Sego je slozio [table] okolinu u koju se moze pejstati direktno iz excella i sl. Uploadanje PDF-ova i excellica na web je zahtjevnije i ruznije.[/quote]

Forum je kul, ali imam dvije riječi: [url=https://docs.google.com/]Google Documents[/url]. Nije ni zahtjevno ni ružno, štoviše otkako sam ih krenuo koristiti mnogo toga što bi se inače potezalo po word, excell i sl. formatima mi se nalazi na webu. primjeri: [url=http://docs.google.com/Doc?id=dd8596dm_39fnr8jhf8]tekst[/url], [url=http://spreadsheets.google.com/pub?key=pWHPVeRv6VSwIbVnc-56Ecw]tablica[/url], [url=http://docs.google.com/Presentation?id=dd8596dm_13g5k49nhq]prezentacije[/url], a može i pdf i formulari samo zasad nemam ni jednog gore.
krcko (napisa):
Antonija (napisa):
krcko:
Antonija (napisa):

ako im se predlozi forum oni ne znaju nista o tome i to na tome zavrsi.


Probaj im predloziti web pa ces vidjeti na cemu ce zavrsiti. Meni je jednostavnije objaviti rezultate na forumu nego bilo gdje drugdje. Sego je slozio [table] okolinu u koju se moze pejstati direktno iz excella i sl. Uploadanje PDF-ova i excellica na web je zahtjevnije i ruznije.


Forum je kul, ali imam dvije riječi: Google Documents. Nije ni zahtjevno ni ružno, štoviše otkako sam ih krenuo koristiti mnogo toga što bi se inače potezalo po word, excell i sl. formatima mi se nalazi na webu. primjeri: tekst, tablica, prezentacije, a može i pdf i formulari samo zasad nemam ni jednog gore.



_________________
Umjesto da postavlja pitanje o tome što je prije nastalo - kokoš ili jaje, čovjeku se najednom učinilo da je kokoš zamisao jajeta o stvaranju novih jaja.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 18:33 sri, 18. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Malo sam paranoican da je Google zapravo AI koji trenutno skuplja knjige, clanke, dokumente, mailove i sve ostalo i analizira ih. Kad bude spreman reci ce 'OK ljudi, od danas sam ja glavni'.
Malo sam paranoican da je Google zapravo AI koji trenutno skuplja knjige, clanke, dokumente, mailove i sve ostalo i analizira ih. Kad bude spreman reci ce 'OK ljudi, od danas sam ja glavni'.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
konfjuzd
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 11. 2008. (01:02:51)
Postovi: (3D)16
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 0

PostPostano: 8:17 čet, 19. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo da ne bi ispalo da stalno nekog grdimo, ja imam same pohvale! Hvala profesoru Vondračeku i asistentu Conaru što izvršavaju svoje obveze na vrijeme, ne samo da su svaki put stavili na vrijeme rezultate nego čak i večer prije, sve je bilo ispravljeno u 2 dana pa neka netko kaže da se ne može! A taj kolegij Markovljevi lanci slušaju tri smjera tako da nije u pitanju sitan broj kolokvija za ispraviti.
Dalje, profesor Vondraček je jednom prilikom na predavanju izrazio žaljenje što je nama s financijske uopće dao završni jer je čuo koliko ispita imamo i jedini je pokazao neko suosjećanje i ljudskost. Možda se nekome to čini kao glupost ali lijepo je vidjeti da netko ipak ima razumijevanja! Dakle, još jednom, sve pohvale i palac gore! :D
Evo da ne bi ispalo da stalno nekog grdimo, ja imam same pohvale! Hvala profesoru Vondračeku i asistentu Conaru što izvršavaju svoje obveze na vrijeme, ne samo da su svaki put stavili na vrijeme rezultate nego čak i večer prije, sve je bilo ispravljeno u 2 dana pa neka netko kaže da se ne može! A taj kolegij Markovljevi lanci slušaju tri smjera tako da nije u pitanju sitan broj kolokvija za ispraviti.
Dalje, profesor Vondraček je jednom prilikom na predavanju izrazio žaljenje što je nama s financijske uopće dao završni jer je čuo koliko ispita imamo i jedini je pokazao neko suosjećanje i ljudskost. Možda se nekome to čini kao glupost ali lijepo je vidjeti da netko ipak ima razumijevanja! Dakle, još jednom, sve pohvale i palac gore! Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
I'm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2008. (17:01:11)
Postovi: (2)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 10:53 čet, 19. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pridružujem se pohvalama za prof Vondračeka i asistenta Conara. Uvijek nam isprave u roku dan-dva kolokvije(a slušaju 3 smjera), sve se zna na početku semestra,kako će sve izgledati i svi se toga drže. Imamo normalne vježbe,što je također jako bitno. Puno je lakše tako polagati.
Pridružujem se pohvalama za prof Vondračeka i asistenta Conara. Uvijek nam isprave u roku dan-dva kolokvije(a slušaju 3 smjera), sve se zna na početku semestra,kako će sve izgledati i svi se toga drže. Imamo normalne vježbe,što je također jako bitno. Puno je lakše tako polagati.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Stranica 3 / 6.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan