Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Popravni kolokvij 08/09
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
bucko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 12. 2007. (20:55:30)
Postovi: (A9)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 0

PostPostano: 21:13 sri, 18. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

pisalo je nađite KNF i DNF, i još nam je asistent rekao da moramo naći obadvaje...
pisalo je nađite KNF i DNF, i još nam je asistent rekao da moramo naći obadvaje...



_________________
bucko
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ELESSAR
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 01. 2009. (19:48:54)
Postovi: (1F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 4

PostPostano: 21:18 sri, 18. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"][quote="ELESSAR"]Mislim da je prvi put da se moralo napisat obje forme: i KNF i DNF...[/quote]

Prvi kolokvij 2005. i 2006. ;)

[/quote]

Fala na informaciji, između ostalog, zanima me još jedna stvar(nije nužan odgovor ako smatrate da sam pretjera)....

Čemu onda iznenadno vraćanje u prošlost, tj. u one prve experimentalne generacije Bolonje...? :?
Zar su tada rezultati bili bolji? (naravno da ovo nije ključan problem, ni izbliza, samo me zanima način razmišljanja onoga tkogod sastavlja kolokvije; jer, možda sam u krivu, ali ne nalazin baš neku logiku i smisao...)
I još nisam dobio odgovor u vezi 100/125 bodova...???

Zahvaljujem se

P.S. da ne bude zabune, nemam nikakvu namjeru vrijeđati, ni omalovažavati ikoga ili ičiji način rada.... :wink:
vsego (napisa):
ELESSAR (napisa):
Mislim da je prvi put da se moralo napisat obje forme: i KNF i DNF...


Prvi kolokvij 2005. i 2006. Wink



Fala na informaciji, između ostalog, zanima me još jedna stvar(nije nužan odgovor ako smatrate da sam pretjera)....

Čemu onda iznenadno vraćanje u prošlost, tj. u one prve experimentalne generacije Bolonje...? Confused
Zar su tada rezultati bili bolji? (naravno da ovo nije ključan problem, ni izbliza, samo me zanima način razmišljanja onoga tkogod sastavlja kolokvije; jer, možda sam u krivu, ali ne nalazin baš neku logiku i smisao...)
I još nisam dobio odgovor u vezi 100/125 bodova...???

Zahvaljujem se

P.S. da ne bude zabune, nemam nikakvu namjeru vrijeđati, ni omalovažavati ikoga ili ičiji način rada.... Wink



_________________
".... ..." - Cee Lo Green
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 21:34 sri, 18. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pisalo je nadjite I KNF i DNF, te dvije stvari su EKVIVALENTNE pa je stoga pisalo 'pojednostavnite izraz'.
Asistent vam sigurno nije rekao da pojednostavnite obje, a vi ovdje brkate pojmove.
Da, trebalo je NAPISATI obje, a pojednostavniti onu koja vam vise pase - oni koji su pitali, radili su jednu, oni koji nisu pitali, a da nisu razmislili radili su obje.....

Nema smisla pojednostavljivati obje, jer za pocetak, treba dobiti isto, a i obicno je jedna zgodnija.... ;)

Po cemu vidis da je vracanje u proslost (potrebno za nekakvo prozivanje) da morate znate napisati i jednu i drugu? :-k (I guess what, napisati koja je koja ;) )
Mislim, to je 3 minute posla za napisati obje i onda malo zafrkancije dok se jedna od njih sredi... Al mislim da covjek koji je probao par tih cuda srediti za vjezbu, ne bi trebao na tom zadatku pogubiti vise od 10tak minuta....

Jedan kolega me uvjeravao da zadatak nije dobro postavljen jer je pisalo "s_b(a) je suma znamenaka broja zapisanog u bazi b" i da to znaci da trazi sumu znamenaka i onda ju prebaci u bazu.... (ne znam kakve to veze ima sa izgledom broja, ali dobro... mozda kolega nije nikad cuo pojasnjenje da je broj jedan, a prikaza ima 'koliko hoces')
Anyway - zadatak je krivo zadan jer kolega ne razlikuje muski i zenski rod imenica i pripadnih pridjeva.... (objasnih mu tu jezicnu zackuljicu, ali je i dalje tvrdio da je on u pravu....)
hint: 'zapisanog' se odnosi na nesto musko, a jedino musko u prethodnom izrazu je broj :)

Ili na proslom kolokviju kad je bilo ono o veselim brojevima, pa kad je bilo da a i b moraju biti pozitivni (nije pisalo nenegativni) pa me kolega uvjeravao da je nula nenegativan (sto je istina) ali i da je to isto sto i pozitivan (sto nije istina) pa da je time zadatak neprecizno zadan i da to nije u redu i da kako si ovi s kolegija to mogu dopustiti....

[b]Point ovog gore: treba znati gdje podvuci crtu u prigovorima - za pocetak, treba vidjeti koji prigovor i zasto ima smisla.[/b]
Ako je student krivo shvatio zadatak, a nije nikoga pitao (tj. nije mu netko nadlezan dao informaciju pa krivu) - to ne znaci (apriori) da je zadatak krivo postavljen.
Pisalo je nadjite I KNF i DNF, te dvije stvari su EKVIVALENTNE pa je stoga pisalo 'pojednostavnite izraz'.
Asistent vam sigurno nije rekao da pojednostavnite obje, a vi ovdje brkate pojmove.
Da, trebalo je NAPISATI obje, a pojednostavniti onu koja vam vise pase - oni koji su pitali, radili su jednu, oni koji nisu pitali, a da nisu razmislili radili su obje.....

Nema smisla pojednostavljivati obje, jer za pocetak, treba dobiti isto, a i obicno je jedna zgodnija.... Wink

Po cemu vidis da je vracanje u proslost (potrebno za nekakvo prozivanje) da morate znate napisati i jednu i drugu? Think (I guess what, napisati koja je koja Wink )
Mislim, to je 3 minute posla za napisati obje i onda malo zafrkancije dok se jedna od njih sredi... Al mislim da covjek koji je probao par tih cuda srediti za vjezbu, ne bi trebao na tom zadatku pogubiti vise od 10tak minuta....

Jedan kolega me uvjeravao da zadatak nije dobro postavljen jer je pisalo "s_b(a) je suma znamenaka broja zapisanog u bazi b" i da to znaci da trazi sumu znamenaka i onda ju prebaci u bazu.... (ne znam kakve to veze ima sa izgledom broja, ali dobro... mozda kolega nije nikad cuo pojasnjenje da je broj jedan, a prikaza ima 'koliko hoces')
Anyway - zadatak je krivo zadan jer kolega ne razlikuje muski i zenski rod imenica i pripadnih pridjeva.... (objasnih mu tu jezicnu zackuljicu, ali je i dalje tvrdio da je on u pravu....)
hint: 'zapisanog' se odnosi na nesto musko, a jedino musko u prethodnom izrazu je broj Smile

Ili na proslom kolokviju kad je bilo ono o veselim brojevima, pa kad je bilo da a i b moraju biti pozitivni (nije pisalo nenegativni) pa me kolega uvjeravao da je nula nenegativan (sto je istina) ali i da je to isto sto i pozitivan (sto nije istina) pa da je time zadatak neprecizno zadan i da to nije u redu i da kako si ovi s kolegija to mogu dopustiti....

Point ovog gore: treba znati gdje podvuci crtu u prigovorima - za pocetak, treba vidjeti koji prigovor i zasto ima smisla.
Ako je student krivo shvatio zadatak, a nije nikoga pitao (tj. nije mu netko nadlezan dao informaciju pa krivu) - to ne znaci (apriori) da je zadatak krivo postavljen.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 23:30 sri, 18. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Buga."]btw. znam da ne spada pod ovu temu, ali zakaj inženjerima programiranje 1 nosi 6 ECTS bodova, a profesorima 5? zato jer je profesorima to izborni hmmm. ? :)[/quote]

Prigovorih vec, no to je - zbog pravnih razloga - malo jaca nezgodacija za srediti. :? Mozda Fax uspije to ispraviti za nagodinu, no nisam u toku s tim, pa ne znam. :| Shef prof. studija je bolja adresa od Foruma. 8)

[quote="ELESSAR"]Čemu onda iznenadno vraćanje u prošlost, tj. u one prve experimentalne generacije Bolonje...?[/quote]

Joj, daj, ovo je vec djetinjasto. :roll: Kakvo "vracanje na staro"? :grebgreb: Taj dio zadatka ima samo dvije mogucnosti: "napisite jednu" i "napisite obje". :) Nekad se stavi jedno, nekad drugo. 8)

[quote="ELESSAR"]Zar su tada rezultati bili bolji?[/quote]

To sa zadacima nema veze: na nama je da ispitamo gradivo, a ne da ganjamo neku "prolaznost". :| Ako svi naucite, svi cete proci; ako nitko ne nauci, svi cete pasti. 8) Ne namjestamo zadatke tako da postignemo bilo kakvu prolaznost. :ccc:

[quote="ELESSAR"]I još nisam dobio odgovor u vezi 100/125 bodova...???[/quote]

Pa, nisam niti ja dobio odgovor zasto pisanje KNF i DNF trosi vise (znacajno) vremena od pisanja samo jednog (zanemarujem one koji su radili visak, jer ne razumiju da su to ekvivalentne formule i nema smisla "kratiti" obje). :P

Uzmimo u obzir i to da su i KNF i DNF zapisane na sluzbenim formulama koje smo vam dijelili na kolokviju. :)

Ali, evo, da odgovorim i na to... dodatni bodovi su lijepa tradicija na Programiranjima i ovaj put se jednostavno desio propust, pa u strci nismo korigirali [i]defaultnih[/i] 100 bodova na nesto vece. :oops: Korekcija ce biti napravljena i zadaci bodovani na sljedeci nacin:
- Zad 5: 25
- Zad 6: 15+15
- Zad 7: 20+5
Dakle, 120 ukupno. 8)

Sad ocekujem i malo pohvala za nasu (brzu, a rekao bih i pravednu) reakciju. :gg:
Buga. (napisa):
btw. znam da ne spada pod ovu temu, ali zakaj inženjerima programiranje 1 nosi 6 ECTS bodova, a profesorima 5? zato jer je profesorima to izborni hmmm. ? Smile


Prigovorih vec, no to je - zbog pravnih razloga - malo jaca nezgodacija za srediti. Confused Mozda Fax uspije to ispraviti za nagodinu, no nisam u toku s tim, pa ne znam. Neutral Shef prof. studija je bolja adresa od Foruma. Cool

ELESSAR (napisa):
Čemu onda iznenadno vraćanje u prošlost, tj. u one prve experimentalne generacije Bolonje...?


Joj, daj, ovo je vec djetinjasto. Rolling Eyes Kakvo "vracanje na staro"? Kotacici rade 100 na sat Taj dio zadatka ima samo dvije mogucnosti: "napisite jednu" i "napisite obje". Smile Nekad se stavi jedno, nekad drugo. Cool

ELESSAR (napisa):
Zar su tada rezultati bili bolji?


To sa zadacima nema veze: na nama je da ispitamo gradivo, a ne da ganjamo neku "prolaznost". Neutral Ako svi naucite, svi cete proci; ako nitko ne nauci, svi cete pasti. Cool Ne namjestamo zadatke tako da postignemo bilo kakvu prolaznost. Ccc.... Sram te bilo...

ELESSAR (napisa):
I još nisam dobio odgovor u vezi 100/125 bodova...???


Pa, nisam niti ja dobio odgovor zasto pisanje KNF i DNF trosi vise (znacajno) vremena od pisanja samo jednog (zanemarujem one koji su radili visak, jer ne razumiju da su to ekvivalentne formule i nema smisla "kratiti" obje). Razz

Uzmimo u obzir i to da su i KNF i DNF zapisane na sluzbenim formulama koje smo vam dijelili na kolokviju. Smile

Ali, evo, da odgovorim i na to... dodatni bodovi su lijepa tradicija na Programiranjima i ovaj put se jednostavno desio propust, pa u strci nismo korigirali defaultnih 100 bodova na nesto vece. Embarassed Korekcija ce biti napravljena i zadaci bodovani na sljedeci nacin:
- Zad 5: 25
- Zad 6: 15+15
- Zad 7: 20+5
Dakle, 120 ukupno. Cool

Sad ocekujem i malo pohvala za nasu (brzu, a rekao bih i pravednu) reakciju. Mr Green being very Greeen indeed



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mini
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 02. 2009. (14:31:34)
Postovi: (69)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 13 - 11

PostPostano: 23:37 sri, 18. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

pa kad smo već kod prigovora, i ovakvih tema...

često se kod zadataka iz programiranja čovjek mora natelit (da se tako izrazim) kako bi uopće shvatio o čemu se radi, a tek onda što se i traži. nije lako dobiti hrpu teksta i to cijeli onako prestrašen čitat (npr. u 9 sati ujutro :ajme: ). fali tu i pokoji zarez, i malo više točaka, da se stane i upije ta jedna rečenica... i na kraju, to sve bez računala predočit na papir.
ok, tako treba bit, ali nije lako, shvatite to...

i isto tako, neki se asistenti ponašaju kao da su popili svu pamet svijeta. svaka čast njima na njihvom uspijehu, ali to im nije povod da se rugaju nama koji manje znamo.
ne bi to govorila, da se upravo meni tako nešto nije dogodilo. nešto sam blokirala, pitam čovjeka, a on se s drugim asistentom ode smijat mojoj ''gluposti''.. nije to u redu. 15 minuta nisam mogla razmišljat koliko me to povrijedilo. u svakom slučaju, sve se vraća, sve se plaća...

samo sam htjela reći da shvatite i vi nas, jer nam nije lako i sigurno ćemo još puno reći svakakve gluposti i isto tako pitati gluposti..
pa kad smo već kod prigovora, i ovakvih tema...

često se kod zadataka iz programiranja čovjek mora natelit (da se tako izrazim) kako bi uopće shvatio o čemu se radi, a tek onda što se i traži. nije lako dobiti hrpu teksta i to cijeli onako prestrašen čitat (npr. u 9 sati ujutro Ajme, majko! ). fali tu i pokoji zarez, i malo više točaka, da se stane i upije ta jedna rečenica... i na kraju, to sve bez računala predočit na papir.
ok, tako treba bit, ali nije lako, shvatite to...

i isto tako, neki se asistenti ponašaju kao da su popili svu pamet svijeta. svaka čast njima na njihvom uspijehu, ali to im nije povod da se rugaju nama koji manje znamo.
ne bi to govorila, da se upravo meni tako nešto nije dogodilo. nešto sam blokirala, pitam čovjeka, a on se s drugim asistentom ode smijat mojoj ''gluposti''.. nije to u redu. 15 minuta nisam mogla razmišljat koliko me to povrijedilo. u svakom slučaju, sve se vraća, sve se plaća...

samo sam htjela reći da shvatite i vi nas, jer nam nije lako i sigurno ćemo još puno reći svakakve gluposti i isto tako pitati gluposti..


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 23:50 sri, 18. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Korekcija ce biti napravljena i zadaci bodovani na sljedeci nacin:
- Zad 5: 25
- Zad 6: 15+15
- Zad 7: 20+5
Dakle, 120 ukupno. 8)

Sad ocekujem i malo pohvala za nasu (brzu, a rekao bih i pravednu) reakciju. :gg:[/quote]
khm, a di su još pet? :)

@mini
pa gle, kad pišeš kolokvij, ak ti nešt nije jasno, zovneš asistenta, profesora, ko god već tam je, i pitaš. ak dobiš odgovor, i ak ti taj odgovor pomogne, sav sretan i zadovoljan riješiš zadatak. a sad, jes ispo glup pritom i hoćel ti se oni smijati il ne, pa boli te uvo, bodovi su tu :) i, uostalom, ko da asistenti nekad nisu pitali ista takva pitanja ko i mi koja su se njihovim asistentima činila glupima i onda su im se njihovi asistenti možda smijali i....... 8)
vsego (napisa):
Korekcija ce biti napravljena i zadaci bodovani na sljedeci nacin:
- Zad 5: 25
- Zad 6: 15+15
- Zad 7: 20+5
Dakle, 120 ukupno. Cool

Sad ocekujem i malo pohvala za nasu (brzu, a rekao bih i pravednu) reakciju. Mr Green being very Greeen indeed

khm, a di su još pet? Smile

@mini
pa gle, kad pišeš kolokvij, ak ti nešt nije jasno, zovneš asistenta, profesora, ko god već tam je, i pitaš. ak dobiš odgovor, i ak ti taj odgovor pomogne, sav sretan i zadovoljan riješiš zadatak. a sad, jes ispo glup pritom i hoćel ti se oni smijati il ne, pa boli te uvo, bodovi su tu Smile i, uostalom, ko da asistenti nekad nisu pitali ista takva pitanja ko i mi koja su se njihovim asistentima činila glupima i onda su im se njihovi asistenti možda smijali i....... Cool



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Anna Lee
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 07. 2008. (00:49:44)
Postovi: (114)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 9
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 23:53 sri, 18. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]
Sad ocekujem i malo pohvala za nasu (brzu, a rekao bih i pravednu) reakciju. :gg:[/quote]

pohvaljujem. :D

sigurno ce nam dobro doc tih 20 bodova.
vsego (napisa):

Sad ocekujem i malo pohvala za nasu (brzu, a rekao bih i pravednu) reakciju. Mr Green being very Greeen indeed


pohvaljujem. Very Happy

sigurno ce nam dobro doc tih 20 bodova.



_________________
"The tooth fairy teaches children that they can sell body parts for money."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mini
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 02. 2009. (14:31:34)
Postovi: (69)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 13 - 11

PostPostano: 0:00 čet, 19. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Milojko"]
@mini
pa gle, kad pišeš kolokvij, ak ti nešt nije jasno, zovneš asistenta, profesora, ko god već tam je, i pitaš. ak dobiš odgovor, i ak ti taj odgovor pomogne, sav sretan i zadovoljan riješiš zadatak. a sad, jes ispo glup pritom i hoćel ti se oni smijati il ne, pa boli te uvo, bodovi su tu :) i, uostalom, ko da asistenti nekad nisu pitali ista takva pitanja ko i mi koja su se njihovim asistentima činila glupima i onda su im se njihovi asistenti možda smijali i....... 8)[/quote]

jes, u pravu si. al nismo svi isti. nekoga to smeta, nekoga ne..
a valjda ću i ja doć do toga da ću oglušit na takve stvari. učim se, još sam mlada 8)

a i ti milojko... samo ti je do bodova :D
Milojko (napisa):

@mini
pa gle, kad pišeš kolokvij, ak ti nešt nije jasno, zovneš asistenta, profesora, ko god već tam je, i pitaš. ak dobiš odgovor, i ak ti taj odgovor pomogne, sav sretan i zadovoljan riješiš zadatak. a sad, jes ispo glup pritom i hoćel ti se oni smijati il ne, pa boli te uvo, bodovi su tu Smile i, uostalom, ko da asistenti nekad nisu pitali ista takva pitanja ko i mi koja su se njihovim asistentima činila glupima i onda su im se njihovi asistenti možda smijali i....... Cool


jes, u pravu si. al nismo svi isti. nekoga to smeta, nekoga ne..
a valjda ću i ja doć do toga da ću oglušit na takve stvari. učim se, još sam mlada Cool

a i ti milojko... samo ti je do bodova Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ELESSAR
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 01. 2009. (19:48:54)
Postovi: (1F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 4

PostPostano: 0:52 čet, 19. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]

Ali, evo, da odgovorim i na to... dodatni bodovi su lijepa tradicija na Programiranjima i ovaj put se jednostavno desio propust, pa u strci nismo korigirali [i]defaultnih[/i] 100 bodova na nesto vece. :oops: Korekcija ce biti napravljena i zadaci bodovani na sljedeci nacin:
- Zad 5: 25
- Zad 6: 15+15
- Zad 7: 20+5
Dakle, 120 ukupno. 8)

Sad ocekujem i malo pohvala za nasu (brzu, a rekao bih i pravednu) reakciju. :gg:[/quote]

Sve u redu, pogreške se dese svakom, a posebno nama studentima(uzmite to u obzir, kao što mi NE uzimamo u obzir vaše greške :P), glavno da je sad sve jasno....

Istina, malo sam u afektu pretjera s ovin zadnjim pitanjem, ali to ćete mi oprostit, ka što ću ja vama ovo s bodovima... ako prođen naravno :P

Uglavnom, dobija sam svoj odgovor, fala na brzoj reakciji, nadam se i da će kolokviji bit relativno brzo ispravljeni....

Do tada lijep pozdrav...
vsego (napisa):


Ali, evo, da odgovorim i na to... dodatni bodovi su lijepa tradicija na Programiranjima i ovaj put se jednostavno desio propust, pa u strci nismo korigirali defaultnih 100 bodova na nesto vece. Embarassed Korekcija ce biti napravljena i zadaci bodovani na sljedeci nacin:
- Zad 5: 25
- Zad 6: 15+15
- Zad 7: 20+5
Dakle, 120 ukupno. Cool

Sad ocekujem i malo pohvala za nasu (brzu, a rekao bih i pravednu) reakciju. Mr Green being very Greeen indeed


Sve u redu, pogreške se dese svakom, a posebno nama studentima(uzmite to u obzir, kao što mi NE uzimamo u obzir vaše greške Razz), glavno da je sad sve jasno....

Istina, malo sam u afektu pretjera s ovin zadnjim pitanjem, ali to ćete mi oprostit, ka što ću ja vama ovo s bodovima... ako prođen naravno Razz

Uglavnom, dobija sam svoj odgovor, fala na brzoj reakciji, nadam se i da će kolokviji bit relativno brzo ispravljeni....

Do tada lijep pozdrav...



_________________
".... ..." - Cee Lo Green
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
manbearpig
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 31. 01. 2009. (19:53:28)
Postovi: (40)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
-6 = 10 - 16
Lokacija: socijalno nelagodne situacije TAMO SAM

PostPostano: 12:48 čet, 19. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

da li je rečeno koji dan da očekujemo rezulatate kolokvija?
da li je rečeno koji dan da očekujemo rezulatate kolokvija?



_________________
from the top of the ocean yeah
to the bottom of the sky goddamn
well i get claustrophobic
i can you know that i can
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
groom
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 12. 2007. (23:06:46)
Postovi: (4D)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 3 - 4

PostPostano: 16:02 čet, 19. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

hoću li dobit svih 10 bodova ako sam napisala KNF i DNF, i pojednostvila ih, makar sam KNF loše dobila a DNF mi je točan? :D
ajde, utješite me, tih 5 bodova mi je bitnoooo :)
hoću li dobit svih 10 bodova ako sam napisala KNF i DNF, i pojednostvila ih, makar sam KNF loše dobila a DNF mi je točan? Very Happy
ajde, utješite me, tih 5 bodova mi je bitnoooo Smile



_________________
boofuckin'hooo

http://www.youtube.com/watch?v=x34icYC8zA0
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 16:11 čet, 19. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="manbearpig"]da li je rečeno koji dan da očekujemo rezulatate kolokvija?[/quote]

Srijeda, 16:00. :) Na webu vjerojatno i ranije. 8)
manbearpig (napisa):
da li je rečeno koji dan da očekujemo rezulatate kolokvija?


Srijeda, 16:00. Smile Na webu vjerojatno i ranije. Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
martina
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 09. 2008. (10:37:22)
Postovi: (7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0

PostPostano: 16:54 čet, 19. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

hm. a ako mi je knf il dnf kriva.a obje sam pojednostavnila.dajte priznajte onu tocnu :) a drugu.pa zazmirite i gledajte samo da je napisana... ?
:) :oops:
hm. a ako mi je knf il dnf kriva.a obje sam pojednostavnila.dajte priznajte onu tocnu Smile a drugu.pa zazmirite i gledajte samo da je napisana... ?
Smile Embarassed


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
groom
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 12. 2007. (23:06:46)
Postovi: (4D)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 3 - 4

PostPostano: 18:11 čet, 19. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="martina"]hm. a ako mi je knf il dnf kriva.a obje sam pojednostavnila.dajte priznajte onu tocnu :) a drugu.pa zazmirite i gledajte samo da je napisana... ?
:) :oops:[/quote]

totti čampri
martina (napisa):
hm. a ako mi je knf il dnf kriva.a obje sam pojednostavnila.dajte priznajte onu tocnu Smile a drugu.pa zazmirite i gledajte samo da je napisana... ?
Smile Embarassed


totti čampri



_________________
boofuckin'hooo

http://www.youtube.com/watch?v=x34icYC8zA0
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Redeemer
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 06. 2006. (21:57:04)
Postovi: (B9)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-11 = 31 - 42
Lokacija: Wo'liegt'dieses'verdammte'dorf

PostPostano: 18:36 čet, 19. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

mene jedino muci izmisljanje tople vode kod ceiling() i floor().

[i]"daj mi tu zbuši rupu 52mm .... evo ti kombinirke i šarafciger"[/i]

[i]"budem ti promjenio radio u autu, daj mi samo donesi pajser"[/i]

[i]"daj mi zoraj njivu sa drvenim plugom, iako je vec 21.stoljece i postoji tehnologija"[/i]

[i]"izracunaj mi sinus 53° (gradijana) tocnosti na 23453 decimalu s kalkulatorom za 5 kn s placa"[/i]

da, ovaj, ne bih koristio <math.h> vec <cmath> :D

kad bi barem bila trunc() funkcija.

.....postoji ali se na programiranju 1 koristi jedino kod racunanja broja bodova :woot:


[quote="vsego"]
Kako to pisanje obje forme (samo pisanje! pojednostavljivanje nema smisla raditi na obje, kad su to ekvivalentne formule!) jede znacajno vise vremena od samo jedne forme? :grebgreb:[/quote]

to je to! :D
mene jedino muci izmisljanje tople vode kod ceiling() i floor().

"daj mi tu zbuši rupu 52mm .... evo ti kombinirke i šarafciger"

"budem ti promjenio radio u autu, daj mi samo donesi pajser"

"daj mi zoraj njivu sa drvenim plugom, iako je vec 21.stoljece i postoji tehnologija"

"izracunaj mi sinus 53° (gradijana) tocnosti na 23453 decimalu s kalkulatorom za 5 kn s placa"

da, ovaj, ne bih koristio <math.h> vec <cmath> Very Happy

kad bi barem bila trunc() funkcija.

.....postoji ali se na programiranju 1 koristi jedino kod racunanja broja bodova Woot!


vsego (napisa):

Kako to pisanje obje forme (samo pisanje! pojednostavljivanje nema smisla raditi na obje, kad su to ekvivalentne formule!) jede znacajno vise vremena od samo jedne forme? Kotacici rade 100 na sat


to je to! Very Happy



_________________
Nigdje ne piše da morate studirati ovdje.


Zadnja promjena: Redeemer; 18:36 čet, 19. 2. 2009; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 18:36 čet, 19. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Redeemer"]mene jedino muci izmisljanje tople vode kod ceiling() i floor().[/quote]

Jos jedan kompetentni. :roll: Preporucam da porazgovaras uzivo s prof. Singerom, da ti pojasni zasto je pametno drzati se cjelobrojne aritmetike kad god je to moguce. 8) Ili nisi spreman zauzeti se kako spada za to sto pricas po Forumu? :twisted:

[quote="Redeemer"]da, ovaj, ne bih koristio <math.h> vec <cmath> :D[/quote]

...i dobio nula bodova jer se ispituje C, a ne C++. :P

[quote="Redeemer"]kad bi barem bila trunc() funkcija.
.....postoji ali se na programiranju 1 koristi jedino kod racunanja broja bodova i prosjeka :woot:[/quote]

Ne znam gdje to racunamo prosjek, ali vidi se da znas o cemu pricas kad povezujes [tt]trunc()[/tt] s brojem (cjelobrojnim) bodova. :lol:

[color=darkred]A sad prestani provocirati i trollati.[/color] :evil:
Redeemer (napisa):
mene jedino muci izmisljanje tople vode kod ceiling() i floor().


Jos jedan kompetentni. Rolling Eyes Preporucam da porazgovaras uzivo s prof. Singerom, da ti pojasni zasto je pametno drzati se cjelobrojne aritmetike kad god je to moguce. Cool Ili nisi spreman zauzeti se kako spada za to sto pricas po Forumu? Twisted Evil

Redeemer (napisa):
da, ovaj, ne bih koristio <math.h> vec <cmath> Very Happy


...i dobio nula bodova jer se ispituje C, a ne C++. Razz

Redeemer (napisa):
kad bi barem bila trunc() funkcija.
.....postoji ali se na programiranju 1 koristi jedino kod racunanja broja bodova i prosjeka Woot!


Ne znam gdje to racunamo prosjek, ali vidi se da znas o cemu pricas kad povezujes trunc() s brojem (cjelobrojnim) bodova. Laughing

A sad prestani provocirati i trollati. Evil or Very Mad



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Redeemer
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 06. 2006. (21:57:04)
Postovi: (B9)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-11 = 31 - 42
Lokacija: Wo'liegt'dieses'verdammte'dorf

PostPostano: 18:38 čet, 19. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]
Jos jedan kompetentni. :roll: Preporucam da porazgovaras uzivo s prof. Singerom, da ti pojasni zasto je pametno drzati se cjelobrojne aritmetike kad god je to moguce. 8) Ili nisi spreman zauzeti se kako spada za to sto pricas po Forumu? :twisted:
[/quote]

mislim da bi se sa prof.Singerom slozio da je C smece od programskog jezika i da ga pascal ubija :D

ok, necemo vise.

peace. :D
vsego (napisa):

Jos jedan kompetentni. Rolling Eyes Preporucam da porazgovaras uzivo s prof. Singerom, da ti pojasni zasto je pametno drzati se cjelobrojne aritmetike kad god je to moguce. Cool Ili nisi spreman zauzeti se kako spada za to sto pricas po Forumu? Twisted Evil


mislim da bi se sa prof.Singerom slozio da je C smece od programskog jezika i da ga pascal ubija Very Happy

ok, necemo vise.

peace. Very Happy



_________________
Nigdje ne piše da morate studirati ovdje.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Buga.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2008. (22:04:58)
Postovi: (18E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 42 - 33

PostPostano: 19:12 čet, 19. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jedno pitanje, rekli ste da budete povisili bodove na popravnom s 100 na 120 ili kak, i sad ako je zadatak prije nosil npr. 15 bodava, a sad bi nosil 20 to onda znači da bi ga 'blaže' bodovali, tj. zadatak je ostal isti, znači da bi morali sniziti kriterije bodovanja, ili bi tih dodatnih 5 bodova dobili samo oni kojima je zadatak potpuno točan ...
nebi bilo bolje da ste snizila prag za prolaz na npr. 35 bodova? ha ha
:lol:
Jedno pitanje, rekli ste da budete povisili bodove na popravnom s 100 na 120 ili kak, i sad ako je zadatak prije nosil npr. 15 bodava, a sad bi nosil 20 to onda znači da bi ga 'blaže' bodovali, tj. zadatak je ostal isti, znači da bi morali sniziti kriterije bodovanja, ili bi tih dodatnih 5 bodova dobili samo oni kojima je zadatak potpuno točan ...
nebi bilo bolje da ste snizila prag za prolaz na npr. 35 bodova? ha ha
Laughing


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 20:14 čet, 19. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Redeemer"]mislim da bi se sa prof.Singerom slozio da je C smece od programskog jezika i da ga pascal ubija :D[/quote]

Tu cu se i ja sloziti; samo stavi PERL umjesto Pascala. ;)

:peace:
Redeemer (napisa):
mislim da bi se sa prof.Singerom slozio da je C smece od programskog jezika i da ga pascal ubija Very Happy


Tu cu se i ja sloziti; samo stavi PERL umjesto Pascala. Wink

Mir, mir, mir, do neba...



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 20:34 čet, 19. 2. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"][quote="Redeemer"]mislim da bi se sa prof.Singerom slozio da je C smece od programskog jezika i da ga pascal ubija :D[/quote]

Tu cu se i ja sloziti; samo stavi PERL umjesto Pascala. ;)
[/quote]
Ja bih volio da se radi Python, tako da ga konacno stignem naucit kako spada.
vsego (napisa):
Redeemer (napisa):
mislim da bi se sa prof.Singerom slozio da je C smece od programskog jezika i da ga pascal ubija Very Happy


Tu cu se i ja sloziti; samo stavi PERL umjesto Pascala. Wink

Ja bih volio da se radi Python, tako da ga konacno stignem naucit kako spada.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Stranica 2 / 6.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan