Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Izborni kolegiji (Bolonja) (studij)
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
mischa
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 09. 2007. (17:52:41)
Postovi: (D8)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 15 - 8

PostPostano: 19:03 čet, 11. 9. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

prosle godine je na seminar povijesti računarstva islo samo pet ljudi, ostali smo svi isli na zivotopise. nama je bilo dosta zanimljivo, pisali smo seminare i svaka grupa je slala prof devet pitanja te je od tih istih pitanja slagao bliceve. svaki put poslije seminara bio je blic, ali to je vise bilo reda radi jer smo mi svi vec imali ta pitanja. svi su iz toga imali prolaze, stvarno nije bilo nista strasno.
mi smo bili dosta rano gotovi s tim, dok su ljudi na drugom seminaru jos u drugom mjesecu pisali neke seminare.[/quote]
prosle godine je na seminar povijesti računarstva islo samo pet ljudi, ostali smo svi isli na zivotopise. nama je bilo dosta zanimljivo, pisali smo seminare i svaka grupa je slala prof devet pitanja te je od tih istih pitanja slagao bliceve. svaki put poslije seminara bio je blic, ali to je vise bilo reda radi jer smo mi svi vec imali ta pitanja. svi su iz toga imali prolaze, stvarno nije bilo nista strasno.
mi smo bili dosta rano gotovi s tim, dok su ljudi na drugom seminaru jos u drugom mjesecu pisali neke seminare.[/quote]


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
nana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 11. 2005. (12:24:35)
Postovi: (2AD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
95 = 158 - 63

PostPostano: 9:36 pet, 12. 9. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Fisher"]kakva je prolaznost na markovljevim lancima, a kakva na euklidskim prostorima?
je li vecina onih koji su upisali financijsku mat. birala markovljeve lance (jer to je kao logicno)?

i ako sam dobro shvatio, moze se upisati oba kolegija pa birati koji cu poloziti..[/quote]

Svi koji su upisali Markovljeve lance su polozili, barem koliko sam ja u toku.

Ovisi o tebi kakve kolegije volis... ako nisi imao problema sa Vjerojatnosti onda neces ni ovdje. Ima puno slucajnih varijabla, izracunaj vjerojatnost i slicno.

Vecina ljudi koji su lani upisali Markovljeve su sada upisali Mat.statistiku ili Financije. Nije nista strasno ako ne upises odmah.... nakon godinu dana ces biti veci i pametniji (sa odslusanom Statistikom i Mjerom i integral, posobno ovaj drugi) tak da ce ti tada mozda biti lakse.

Profesor je stvarno odlican. Sva predavanja su na webu, a i vjezbe vecinom ak se ne varam. Baci malo pogled. Dovoljno ti je uvodno predavanje, tam je dotako dost toga sta smo radili.

Kad bih usporedjivala tezinu Markovljevih i Euklidskih, prema onome kak smo mi to lani komentirali, Euklidske su dost lakse.
Fisher (napisa):
kakva je prolaznost na markovljevim lancima, a kakva na euklidskim prostorima?
je li vecina onih koji su upisali financijsku mat. birala markovljeve lance (jer to je kao logicno)?

i ako sam dobro shvatio, moze se upisati oba kolegija pa birati koji cu poloziti..


Svi koji su upisali Markovljeve lance su polozili, barem koliko sam ja u toku.

Ovisi o tebi kakve kolegije volis... ako nisi imao problema sa Vjerojatnosti onda neces ni ovdje. Ima puno slucajnih varijabla, izracunaj vjerojatnost i slicno.

Vecina ljudi koji su lani upisali Markovljeve su sada upisali Mat.statistiku ili Financije. Nije nista strasno ako ne upises odmah.... nakon godinu dana ces biti veci i pametniji (sa odslusanom Statistikom i Mjerom i integral, posobno ovaj drugi) tak da ce ti tada mozda biti lakse.

Profesor je stvarno odlican. Sva predavanja su na webu, a i vjezbe vecinom ak se ne varam. Baci malo pogled. Dovoljno ti je uvodno predavanje, tam je dotako dost toga sta smo radili.

Kad bih usporedjivala tezinu Markovljevih i Euklidskih, prema onome kak smo mi to lani komentirali, Euklidske su dost lakse.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
desire
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 09. 2007. (07:46:21)
Postovi: (133)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
31 = 34 - 3

PostPostano: 15:44 pet, 12. 9. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

moze li netko usporediti matematicku logiku i euklidske prostore? sto je teze?

hvala
moze li netko usporediti matematicku logiku i euklidske prostore? sto je teze?

hvala



_________________
Namigujem ti, a ti ne gledas...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
c_l
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 02. 2007. (12:28:28)
Postovi: (98)16
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 22 - 25

PostPostano: 19:07 pet, 12. 9. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="finalni"]Zna li netko kako bi mogle izgledati Baze podataka (s obzirom na to da su sad uvedene kao izborni na 2. godini)?[/quote]

zabavne i lagane!!
imas 2 kolokvija, 2 zadace i zavrsni u obliku pismenog, no fakat ne trebas previse radit jer je sve logicno a i fora..
jedini zeznuti dio su teoretska pitanja iz skripte u kol i zavrsnom al nije ni to strasno.. a dr kolokvij je na kompu.
finalni (napisa):
Zna li netko kako bi mogle izgledati Baze podataka (s obzirom na to da su sad uvedene kao izborni na 2. godini)?


zabavne i lagane!!
imas 2 kolokvija, 2 zadace i zavrsni u obliku pismenog, no fakat ne trebas previse radit jer je sve logicno a i fora..
jedini zeznuti dio su teoretska pitanja iz skripte u kol i zavrsnom al nije ni to strasno.. a dr kolokvij je na kompu.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
buba
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 10. 2004. (21:53:15)
Postovi: (57B)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
38 = 125 - 87

PostPostano: 8:26 sub, 13. 9. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Antonija"]upisujem 2.godinu nastavnickog smjera i sad imam na izbor neke seminare (zivotopisi matematicara/ki i povijest racunarstva)... na sto ide manje ljudi, sto je zanimljivije, teze...???[/quote]
Ako ces poslje upisivati [i]Diplomski sveucilisni studij Matematike i informatike[/i], onda za [i]Izborni seminar 1[/i] uzmi [i]Povijest racunarstva[/i], a ako mislis upisivati samo [i]Diplomski sveucilisni studij Matematike[/i], onda za [i]Izborni seminar 1[/i] uzmi [i]Zivotopise matematicarki i matematicara[/i]. Ako se tako ne mora, a mislim da se cak i mora, onda je barem logicno.

Osobno sam slusala pred dvije godine kod prof. Vrdoljaka Zivotopise i jako sam bila zadovoljna. ;) Profesor je jako pazio na polaznost i da se svi konzultiraju s njim na vrijeme u vezi seminara. Komad kolaca. :D

Sada se samo pitam za [i]Izborni seminar 4[/i].

Tri su opcije:
Matematicko modeliranje (prethodnik: Primijenjena matematicka analiza)
Matematika izvan matematike (prethodnik: Diferencijalni i integralni racun 2, Linearna algebra 2)
Odabrane teme iz racunarstva (prethodnik: Programiranje 1/Osnove algoritama)

Dakle trenutno bih mogla upisati samo ovo zadnje jer za prva dva nemam polozene prethodnike, ali se pitam je li to moguce posto ne namjeravam upisivati [i]Diplomski sveucilisni studij Matematike i informatike[/i].

Svakako cu pitat u referadi, bez brige. ;)
Antonija (napisa):
upisujem 2.godinu nastavnickog smjera i sad imam na izbor neke seminare (zivotopisi matematicara/ki i povijest racunarstva)... na sto ide manje ljudi, sto je zanimljivije, teze...???

Ako ces poslje upisivati Diplomski sveucilisni studij Matematike i informatike, onda za Izborni seminar 1 uzmi Povijest racunarstva, a ako mislis upisivati samo Diplomski sveucilisni studij Matematike, onda za Izborni seminar 1 uzmi Zivotopise matematicarki i matematicara. Ako se tako ne mora, a mislim da se cak i mora, onda je barem logicno.

Osobno sam slusala pred dvije godine kod prof. Vrdoljaka Zivotopise i jako sam bila zadovoljna. Wink Profesor je jako pazio na polaznost i da se svi konzultiraju s njim na vrijeme u vezi seminara. Komad kolaca. Very Happy

Sada se samo pitam za Izborni seminar 4.

Tri su opcije:
Matematicko modeliranje (prethodnik: Primijenjena matematicka analiza)
Matematika izvan matematike (prethodnik: Diferencijalni i integralni racun 2, Linearna algebra 2)
Odabrane teme iz racunarstva (prethodnik: Programiranje 1/Osnove algoritama)

Dakle trenutno bih mogla upisati samo ovo zadnje jer za prva dva nemam polozene prethodnike, ali se pitam je li to moguce posto ne namjeravam upisivati Diplomski sveucilisni studij Matematike i informatike.

Svakako cu pitat u referadi, bez brige. Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Pukica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 10. 2004. (16:42:51)
Postovi: (1A5)16
Sarma = la pohva - posuda
= 22 - 13

PostPostano: 9:32 sub, 13. 9. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="buba"]
Odabrane teme iz racunarstva (prethodnik: Programiranje 1/Osnove algoritama)

Dakle trenutno bih mogla upisati samo ovo zadnje jer za prva dva nemam polozene prethodnike, ali se pitam je li to moguce posto ne namjeravam upisivati [i]Diplomski sveucilisni studij Matematike i informatike[/i].

Svakako cu pitat u referadi, bez brige. ;)[/quote]

to sam ja slusala prosle godine iako ne idem na mat-info. Izborni seminar je izborni i mozes upisati koje zelis jer se svi seminari tretiraju bodovno isto, samo je na tebi da odlucis koju granu znanja zelis "nadopuniti"

inace odabrane teme iz racunarstva su bile ok kao seminar, nije nas bilo puno pa smo dosta radili sa profesorom ( dakle nije bilo konstntnog dolazenja na seminare vec po dogovoru)
i super je sto smo si i teme sami mogli birati, dakle predlozis profesoru da bi ti pisala o tome i tom ( mora imati ipak neke veze sa racunarstvom i matematikom) i uglavnom nam je odobravo teme i pomagao
sve u svemu bila je dosta opustena i zanimljiva atomsfera ;)
buba (napisa):

Odabrane teme iz racunarstva (prethodnik: Programiranje 1/Osnove algoritama)

Dakle trenutno bih mogla upisati samo ovo zadnje jer za prva dva nemam polozene prethodnike, ali se pitam je li to moguce posto ne namjeravam upisivati Diplomski sveucilisni studij Matematike i informatike.

Svakako cu pitat u referadi, bez brige. Wink


to sam ja slusala prosle godine iako ne idem na mat-info. Izborni seminar je izborni i mozes upisati koje zelis jer se svi seminari tretiraju bodovno isto, samo je na tebi da odlucis koju granu znanja zelis "nadopuniti"

inace odabrane teme iz racunarstva su bile ok kao seminar, nije nas bilo puno pa smo dosta radili sa profesorom ( dakle nije bilo konstntnog dolazenja na seminare vec po dogovoru)
i super je sto smo si i teme sami mogli birati, dakle predlozis profesoru da bi ti pisala o tome i tom ( mora imati ipak neke veze sa racunarstvom i matematikom) i uglavnom nam je odobravo teme i pomagao
sve u svemu bila je dosta opustena i zanimljiva atomsfera Wink



_________________
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Liddy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 08. 2004. (10:03:41)
Postovi: (169)16
Sarma = la pohva - posuda
23 = 30 - 7

PostPostano: 10:46 sub, 13. 9. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Pukica"][quote="buba"]
Odabrane teme iz racunarstva (prethodnik: Programiranje 1/Osnove algoritama)

Dakle trenutno bih mogla upisati samo ovo zadnje jer za prva dva nemam polozene prethodnike, ali se pitam je li to moguce posto ne namjeravam upisivati [i]Diplomski sveucilisni studij Matematike i informatike[/i].

Svakako cu pitat u referadi, bez brige. ;)[/quote]

to sam ja slusala prosle godine iako ne idem na mat-info. Izborni seminar je izborni i mozes upisati koje zelis jer se svi seminari tretiraju bodovno isto, samo je na tebi da odlucis koju granu znanja zelis "nadopuniti"

inace odabrane teme iz racunarstva su bile ok kao seminar, nije nas bilo puno pa smo dosta radili sa profesorom ( dakle nije bilo konstntnog dolazenja na seminare vec po dogovoru)
i super je sto smo si i teme sami mogli birati, dakle predlozis profesoru da bi ti pisala o tome i tom ( mora imati ipak neke veze sa racunarstvom i matematikom) i uglavnom nam je odobravo teme i pomagao
sve u svemu bila je dosta opustena i zanimljiva atomsfera ;)[/quote]

Potpisujem...zakon :)
Pukica (napisa):
buba (napisa):

Odabrane teme iz racunarstva (prethodnik: Programiranje 1/Osnove algoritama)

Dakle trenutno bih mogla upisati samo ovo zadnje jer za prva dva nemam polozene prethodnike, ali se pitam je li to moguce posto ne namjeravam upisivati Diplomski sveucilisni studij Matematike i informatike.

Svakako cu pitat u referadi, bez brige. Wink


to sam ja slusala prosle godine iako ne idem na mat-info. Izborni seminar je izborni i mozes upisati koje zelis jer se svi seminari tretiraju bodovno isto, samo je na tebi da odlucis koju granu znanja zelis "nadopuniti"

inace odabrane teme iz racunarstva su bile ok kao seminar, nije nas bilo puno pa smo dosta radili sa profesorom ( dakle nije bilo konstntnog dolazenja na seminare vec po dogovoru)
i super je sto smo si i teme sami mogli birati, dakle predlozis profesoru da bi ti pisala o tome i tom ( mora imati ipak neke veze sa racunarstvom i matematikom) i uglavnom nam je odobravo teme i pomagao
sve u svemu bila je dosta opustena i zanimljiva atomsfera Wink


Potpisujem...zakon Smile



_________________
A man of words and not of deeds
Is like a garden full of weeds....
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
anekalo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 03. 2007. (16:48:54)
Postovi: (55)16
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 5

PostPostano: 16:03 ned, 14. 9. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

imam molbu za malo vremena i truda za 1++ :D

Na 1. godini diplomskog nastavničkog matematika-informatika imamo izborni matematički modul i ponuđeno puuuno izbornih pa ako ima tko kakav savjet koji upisati.

:thankyou:
imam molbu za malo vremena i truda za 1++ Very Happy

Na 1. godini diplomskog nastavničkog matematika-informatika imamo izborni matematički modul i ponuđeno puuuno izbornih pa ako ima tko kakav savjet koji upisati.

Thank you


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
anekalo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 03. 2007. (16:48:54)
Postovi: (55)16
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 5

PostPostano: 1:24 sri, 17. 9. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Npr.

Svidjeli su mi se Matematička logila i Torija skupova,

ima li tko kakvih iskustva s tim izbornima?!
Npr.

Svidjeli su mi se Matematička logila i Torija skupova,

ima li tko kakvih iskustva s tim izbornima?!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ana22
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 03. 2007. (10:13:42)
Postovi: (12)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0

PostPostano: 10:28 sri, 17. 9. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

mi smo na predddiplomskom imali teoriju skupova(obavezni) i meni je bilo jako zanimljivo, ali nikako to ne bi preporucila jer sam vidjela da je jako puno ljudi imalo problema s tim(pogledaj ovogodisnje rezultate kolokvija iz teorije skupova). zapravo je prvi kokvij bio poprilicno tezak pa je tu puno ljudi palo, ali drugi kolokvij vise nije bio tako strasan(a cujem da ni popravni nije bio pretezak).

dakle, zanimljiv kolegij, dosta zanimljiv i profesor ali stvara ljudima probleme ali ako mislis da tebi nece, svakako upisi.

matematicka logika- nisam slusala, ali cula sam od drugih da je zanimljivo i nije toliko tesko
mi smo na predddiplomskom imali teoriju skupova(obavezni) i meni je bilo jako zanimljivo, ali nikako to ne bi preporucila jer sam vidjela da je jako puno ljudi imalo problema s tim(pogledaj ovogodisnje rezultate kolokvija iz teorije skupova). zapravo je prvi kokvij bio poprilicno tezak pa je tu puno ljudi palo, ali drugi kolokvij vise nije bio tako strasan(a cujem da ni popravni nije bio pretezak).

dakle, zanimljiv kolegij, dosta zanimljiv i profesor ali stvara ljudima probleme ali ako mislis da tebi nece, svakako upisi.

matematicka logika- nisam slusala, ali cula sam od drugih da je zanimljivo i nije toliko tesko


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
anekalo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 03. 2007. (16:48:54)
Postovi: (55)16
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 5

PostPostano: 14:33 sri, 17. 9. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

:shock: Opa, hvala na odgovoru..

A jel mozda znas/znate sto o parcijalnim diferencijalnim jednadzbama 1 i 2, ili mozda o mjere i integral i Furierovi redovi i primjene.
i imamo malo geometrije 8) :uvod u algebarsku geometriju.

:D
Shocked Opa, hvala na odgovoru..

A jel mozda znas/znate sto o parcijalnim diferencijalnim jednadzbama 1 i 2, ili mozda o mjere i integral i Furierovi redovi i primjene.
i imamo malo geometrije Cool :uvod u algebarsku geometriju.

Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 20:13 sri, 17. 9. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Teorija skupova je bila problematicna zbog slabih ili nikakvih (ne sjecam se vise) preduvjeta. :( Studenti diplomskog studija bi ipak trebali imati potrebna predznanja, pa to valjda vise ne bude problem. :D
Teorija skupova je bila problematicna zbog slabih ili nikakvih (ne sjecam se vise) preduvjeta. Sad Studenti diplomskog studija bi ipak trebali imati potrebna predznanja, pa to valjda vise ne bude problem. Very Happy



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
gp
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 09. 2008. (11:16:33)
Postovi: (5)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 11:38 čet, 18. 9. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Furierovi redovi i primjene- predaje prof. Sikic i mislim da se zbog toga isplati upisati. bilo bi dobro kada bi se prije toga polozila mjera i integral jer se onda puno lakse prati. kolegij se sastoji od dva kolokvija i usmenog, ne bi bas mogla procijeniti koliko je tesko jer je meni jako zanimljivo pa s tim i manje tesko

mjera i integral-meni najzanimljiviji predmet na trecoj godini, ali ima puno gradiva i mislim da oduzme dosta vremena ako se zeli dobro nauciti(znam par cura koje su to upisale na 4. godini profesorskog smjera i nisu bas bile odusevljene, bilo im je to preteko za izborni predmet)

ovaj modul s analizom mi se cini najzanimljiviji, ali i dosta zahtjevan, mislim da je onaj prvi, bez obzira na teoriju skupova, ipak laksi.

u svakom slucaju, sve ovisi sta te vise zanima i bolje ti ide, a ako ti je samo da lakse polozis, mislim da je prvi modul bolji.
Furierovi redovi i primjene- predaje prof. Sikic i mislim da se zbog toga isplati upisati. bilo bi dobro kada bi se prije toga polozila mjera i integral jer se onda puno lakse prati. kolegij se sastoji od dva kolokvija i usmenog, ne bi bas mogla procijeniti koliko je tesko jer je meni jako zanimljivo pa s tim i manje tesko

mjera i integral-meni najzanimljiviji predmet na trecoj godini, ali ima puno gradiva i mislim da oduzme dosta vremena ako se zeli dobro nauciti(znam par cura koje su to upisale na 4. godini profesorskog smjera i nisu bas bile odusevljene, bilo im je to preteko za izborni predmet)

ovaj modul s analizom mi se cini najzanimljiviji, ali i dosta zahtjevan, mislim da je onaj prvi, bez obzira na teoriju skupova, ipak laksi.

u svakom slucaju, sve ovisi sta te vise zanima i bolje ti ide, a ako ti je samo da lakse polozis, mislim da je prvi modul bolji.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
iuppiter
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 01. 2006. (12:15:51)
Postovi: (6A)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 7
Lokacija: Nigdjezemska

PostPostano: 12:56 uto, 23. 9. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pitanje računarcima, tj onima koji su upisali ili kane upisati diplomski Računarstvo i matematika...
Ima li itko tko bi uzeo izborni Meta-heuristike? Čula sam da zasad nitko to nije upisao pa se bojim to upisati - sigurno neće održavati predmet za jednog studenta...
Ima li itko iskustva s predmetima Odlučivanje i teorija igara te Uvod u optimizaciju (mislim da su ti predmeti pod možda malo izmjenjenim nazivom bili održavani)?
Pitanje računarcima, tj onima koji su upisali ili kane upisati diplomski Računarstvo i matematika...
Ima li itko tko bi uzeo izborni Meta-heuristike? Čula sam da zasad nitko to nije upisao pa se bojim to upisati - sigurno neće održavati predmet za jednog studenta...
Ima li itko iskustva s predmetima Odlučivanje i teorija igara te Uvod u optimizaciju (mislim da su ti predmeti pod možda malo izmjenjenim nazivom bili održavani)?



_________________
Stultorum plena sunt omnia.

/Ciceron/
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
Mad Wilson
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 05. 2006. (22:51:14)
Postovi: (121)16
Sarma = la pohva - posuda
23 = 34 - 11

PostPostano: 13:57 uto, 23. 9. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Joj, joj... ja sam stel metaheuristike uzeti, al onda sam cul da sam jedini (:D) i (povrh toga) da svi idu na paralelne, pa odlucio i ja uzeti paralelne :).

No, metaheuristike su izborni i na drugoj godini, pa razmisljam mozda tada uzeti.
Joj, joj... ja sam stel metaheuristike uzeti, al onda sam cul da sam jedini (Very Happy) i (povrh toga) da svi idu na paralelne, pa odlucio i ja uzeti paralelne Smile.

No, metaheuristike su izborni i na drugoj godini, pa razmisljam mozda tada uzeti.



_________________
1 2 3 4
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
gaston
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 07. 2008. (15:42:28)
Postovi: (21)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 14:37 sri, 29. 10. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Moze li mi netko reci kakav je predmet Modeli geometrije? Tezina, zahtjevnost, kakav je profesor, nacin polaganja i sve :)
Pogledao sam na forumu postove o istoimenom predbolonjskom predmetu, ali je po Bolonji promijenjen profesor (prije je drzao prof. Polonijo, sada drzi prof. Volenec), i pretpostavljam nacin polaganja kolegija pa bih molio svjeze dojmove :D

Zahvaljujem!
Moze li mi netko reci kakav je predmet Modeli geometrije? Tezina, zahtjevnost, kakav je profesor, nacin polaganja i sve Smile
Pogledao sam na forumu postove o istoimenom predbolonjskom predmetu, ali je po Bolonji promijenjen profesor (prije je drzao prof. Polonijo, sada drzi prof. Volenec), i pretpostavljam nacin polaganja kolegija pa bih molio svjeze dojmove Very Happy

Zahvaljujem!



_________________
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
lena
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 09. 12. 2005. (21:21:59)
Postovi: (4C)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
11 = 11 - 0

PostPostano: 18:40 čet, 30. 10. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

Modeli geometrije kod prof. Voleneca....

Prosle godine nije bilo vjezbi vec 4 sata predavanja tjedno. Predvidjen je bio i seminar (kao 20% ocjene) ali nismo imali vremena za to pa se ocjena svela na usmeni ispit (koji ce u svakom slucaju biti uvijek obavezan!). Gradivo je jako zanimljivo, pogotovo neeuklidska geometrija, ali nije nimalo trivijalna. U principu bi se trebalo ucit redovito jer ako krenes i dva tjedna prije usmenog nece ti bit dovoljno ni za definicije i iskaze teorema.
Modeli geometrije kod prof. Voleneca....

Prosle godine nije bilo vjezbi vec 4 sata predavanja tjedno. Predvidjen je bio i seminar (kao 20% ocjene) ali nismo imali vremena za to pa se ocjena svela na usmeni ispit (koji ce u svakom slucaju biti uvijek obavezan!). Gradivo je jako zanimljivo, pogotovo neeuklidska geometrija, ali nije nimalo trivijalna. U principu bi se trebalo ucit redovito jer ako krenes i dva tjedna prije usmenog nece ti bit dovoljno ni za definicije i iskaze teorema.



_________________
Ovca skace preko shtrika Capa Maca
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
5ra
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 08. 2006. (21:34:08)
Postovi: (D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 31 - 21

PostPostano: 0:34 ned, 1. 3. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

kakva su iskustva s teorijom brojeva?
kakva su iskustva s teorijom brojeva?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
**dreamer**
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 06. 2008. (15:25:24)
Postovi: (2F)16
Sarma = la pohva - posuda
12 = 14 - 2
Lokacija: space

PostPostano: 0:58 ned, 1. 3. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

i s objektnim programiranjem?
i s objektnim programiranjem?



_________________
You may say that I’m dreamer but I’m not the only one
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
andreao
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 02. 2005. (12:08:18)
Postovi: (46F)16
Sarma = la pohva - posuda
35 = 192 - 157
Lokacija: SK

PostPostano: 1:55 ned, 1. 3. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="5ra"]kakva su iskustva s teorijom brojeva?[/quote]

po meni najlakši kolegij i stvarno je zanimljiv. svi su većinom imali 4 ili 5. većinom su se rješavali šablonski zadaci koji nisu tak pretjerano teški.
prošle godine, na vježbama su se mogli zaradit plusići ako budeš aktivna na satu tj. ak riješiš koji zadatak. ak ih riješiš 4 i ak super riješiš kolokvije mogla si se oslobodit usmenog i oodmah dobit predloženu ocjenu, koje su većinom bile 4 ili 5.
5ra (napisa):
kakva su iskustva s teorijom brojeva?


po meni najlakši kolegij i stvarno je zanimljiv. svi su većinom imali 4 ili 5. većinom su se rješavali šablonski zadaci koji nisu tak pretjerano teški.
prošle godine, na vježbama su se mogli zaradit plusići ako budeš aktivna na satu tj. ak riješiš koji zadatak. ak ih riješiš 4 i ak super riješiš kolokvije mogla si se oslobodit usmenog i oodmah dobit predloženu ocjenu, koje su većinom bile 4 ili 5.



_________________
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće
Stranica 2 / 10.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan