Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

dojmovi nakon odslusanog i polozenog
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Diskretna matematika
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
thomary
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 11. 2007. (20:45:28)
Postovi: (87)16
Sarma = la pohva - posuda
15 = 15 - 0

PostPostano: 17:17 ned, 1. 3. 2009    Naslov: dojmovi nakon odslusanog i polozenog Citirajte i odgovorite

Mogu samo reci da je Krcko predobar, stvarno predobar. Ostavio je veliki dojam na mene, i kao profesor i kao covjek. Svake pohvale profesoru, zanimljivo predaje, korektan, na usmenom puuuuuno pomaze, mozda i previse i sigurno vas nece zakinuti. Ako pokazete ikakvo znanje na usmenom, da vidi da povezujete gradivo, pa sve i da ne znate dokazati nesto, pustiti ce vas.
Cini mi se da je za dva bilo dovoljno znati sve iskazati. Naravno, znanje iz elementarne je neophodno.
Ono sto se mora, mora znati i ne mozete ocekivati da cete proc ako ne znate nesto od najosnovnijih stvari iz elem: funkcija, injekcija, surjekcija, koliko ima injekcija s k-clanog u n-clani skup i sl., sto je kartezijev produkt, partitivni skup, particija, relacija i sve to znati i na primjerima...
Pitanja koja sam ja cula da je V. Krcadinac pitao, pa za buduce generacije, ako ce im trebati (nije po redu vec kako sam cula, vi si malo poslozite :) ):
multiskupove, tm o permutacijama multiskupova
-fifibonacijevi brojevi,rekurzija, pocetni uvjeti i sl.
-formula za surjekciju preko fui
-formula za deranzmane- izvod
-eulerova formula, dokazati
-eulerov tm
-bellovi brojevi
-stirlingovi brojevi druge vrste, rekurzivnu formulu
-stupnjevi vrhova grafa
-Katalanovi brojevi
-staza, put, setnja
-permutacije
-ore
-lema o rukovanju
-graf s n vrhova ima n-1 bridova, dokazati indukcijom
-broj k-kombinacija n skupa
-binomni tm
rekurzivnu relaciju za binomni koeficijent
-FUI
-kombinacije, koliko bla bla...
-planarnost, dokaz da K5 nije planaran
-eulerov graf i dokaze uz to
-sto su k-permutacije i k- kombinacije n-clanog skupa
-indukcija
-znao je zadati zadatak ( s bombonima, perlicama i sl.-ugl prebrojavanja)
....
eto, to je otpilike ono sto sam cula da je pitao, pa ako ce nekome biti od koristi..super

Jos jednom, sve pohvale Krcku, uz prof. Bakica i prof. H. Sikica, najbolji profesori koje sam do sada imala...

Kolegij nije tezak i ako ga malo ozbiljnije shvatite i krenete ranije uciti (a ne kao ja u zadnji tren), mozete imati stvarno dobru ocjenu...
eto ga, sretno! :)
Mogu samo reci da je Krcko predobar, stvarno predobar. Ostavio je veliki dojam na mene, i kao profesor i kao covjek. Svake pohvale profesoru, zanimljivo predaje, korektan, na usmenom puuuuuno pomaze, mozda i previse i sigurno vas nece zakinuti. Ako pokazete ikakvo znanje na usmenom, da vidi da povezujete gradivo, pa sve i da ne znate dokazati nesto, pustiti ce vas.
Cini mi se da je za dva bilo dovoljno znati sve iskazati. Naravno, znanje iz elementarne je neophodno.
Ono sto se mora, mora znati i ne mozete ocekivati da cete proc ako ne znate nesto od najosnovnijih stvari iz elem: funkcija, injekcija, surjekcija, koliko ima injekcija s k-clanog u n-clani skup i sl., sto je kartezijev produkt, partitivni skup, particija, relacija i sve to znati i na primjerima...
Pitanja koja sam ja cula da je V. Krcadinac pitao, pa za buduce generacije, ako ce im trebati (nije po redu vec kako sam cula, vi si malo poslozite Smile ):
multiskupove, tm o permutacijama multiskupova
-fifibonacijevi brojevi,rekurzija, pocetni uvjeti i sl.
-formula za surjekciju preko fui
-formula za deranzmane- izvod
-eulerova formula, dokazati
-eulerov tm
-bellovi brojevi
-stirlingovi brojevi druge vrste, rekurzivnu formulu
-stupnjevi vrhova grafa
-Katalanovi brojevi
-staza, put, setnja
-permutacije
-ore
-lema o rukovanju
-graf s n vrhova ima n-1 bridova, dokazati indukcijom
-broj k-kombinacija n skupa
-binomni tm
rekurzivnu relaciju za binomni koeficijent
-FUI
-kombinacije, koliko bla bla...
-planarnost, dokaz da K5 nije planaran
-eulerov graf i dokaze uz to
-sto su k-permutacije i k- kombinacije n-clanog skupa
-indukcija
-znao je zadati zadatak ( s bombonima, perlicama i sl.-ugl prebrojavanja)
....
eto, to je otpilike ono sto sam cula da je pitao, pa ako ce nekome biti od koristi..super

Jos jednom, sve pohvale Krcku, uz prof. Bakica i prof. H. Sikica, najbolji profesori koje sam do sada imala...

Kolegij nije tezak i ako ga malo ozbiljnije shvatite i krenete ranije uciti (a ne kao ja u zadnji tren), mozete imati stvarno dobru ocjenu...
eto ga, sretno! Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 13:03 pon, 2. 3. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala na pohvalama :bis:

Popis pitanja je dosta dobar [size=9](ako je vjerovati mojem sjecanju, a nije :mrgreen:)[/size]. Jedino sto mislim da se daleko precizniji dojam dobije ako se dodje slusati usmene nego ovako. Trudio sam se da usmeni zaista budu javni, tj. da ih drzim u predavaonicama a ne u kabinetu, ali u rijetko kojem treminu je u dvorani bio jos netko osim studenta kojeg ispitujem i mene. Cak sam pitao jednu kolegicu zasto je to tako, rekla je da se nitko "ne zeli sramotiti pred kolegama". Mislim da je to lose i da na "inzinjerskom" studiju nedostaje kolegij u kojem cete dobiti priliku drzati javna predavanja. Nesto slicno kao seminari na nastavnickom studiju.
Hvala na pohvalama Bis, bis!

Popis pitanja je dosta dobar (ako je vjerovati mojem sjecanju, a nije Mr. Green). Jedino sto mislim da se daleko precizniji dojam dobije ako se dodje slusati usmene nego ovako. Trudio sam se da usmeni zaista budu javni, tj. da ih drzim u predavaonicama a ne u kabinetu, ali u rijetko kojem treminu je u dvorani bio jos netko osim studenta kojeg ispitujem i mene. Cak sam pitao jednu kolegicu zasto je to tako, rekla je da se nitko "ne zeli sramotiti pred kolegama". Mislim da je to lose i da na "inzinjerskom" studiju nedostaje kolegij u kojem cete dobiti priliku drzati javna predavanja. Nesto slicno kao seminari na nastavnickom studiju.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Diskretna matematika Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan