Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Studenti krecu u bojkot fakulteta - prosvjed na Filozofskom (studij)
Idite na Prethodno  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 30, 31, 32  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 16:38 čet, 23. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Neno"]Onda je bilo 3 sata vježbi iz kompleksnih brojeva, trigonometrijski prikaz, Moivreova formula. :o Prenagli prijelaz iz s.š. na faks jer se niti jedan sat nije vježbalo realne brojeve (to se, kao mora znati odprije, nitko te ne pita....)[/quote]

A kako se "vjezbaju realni brojevi"? Zbrajanje razlomaka i te stvari? :-k

Malo smo OT, ne kuzim kakve to ima veze s prosvjedom.
Neno (napisa):
Onda je bilo 3 sata vježbi iz kompleksnih brojeva, trigonometrijski prikaz, Moivreova formula. Surprised Prenagli prijelaz iz s.š. na faks jer se niti jedan sat nije vježbalo realne brojeve (to se, kao mora znati odprije, nitko te ne pita....)


A kako se "vjezbaju realni brojevi"? Zbrajanje razlomaka i te stvari? Think

Malo smo OT, ne kuzim kakve to ima veze s prosvjedom.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
behemont
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 02. 2008. (21:21:19)
Postovi: (124)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-8 = 53 - 61

PostPostano: 16:51 čet, 23. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]

Za Ustav Republike Hrvatske ti ne treba "Otvoreno":[/quote]


A za ustav UN-a? :)

Malo idemo u pogresnom smjeru, samo sam htio reci ono sto i pise u prethodnom postu...[b]ako je[/b] tako receno u Ustavu UN-a(posto u Ustavu RH ocito nije :)), a nasa "barbarska" drzava to ne postuje, onda je u redu da i prosvjed bude "barbarski".
vsego (napisa):


Za Ustav Republike Hrvatske ti ne treba "Otvoreno":



A za ustav UN-a? Smile

Malo idemo u pogresnom smjeru, samo sam htio reci ono sto i pise u prethodnom postu...ako je tako receno u Ustavu UN-a(posto u Ustavu RH ocito nije Smile), a nasa "barbarska" drzava to ne postuje, onda je u redu da i prosvjed bude "barbarski".


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 16:59 čet, 23. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

"Ustav UN-a"??? :shock: :roll:

Mozda mislis na Deklaraciju o ljudskim pravima? Procitaj malo prethodne postove, mdoko ti je citirao relevantni clanak.

Inace, nije u redu na barbarizam odgovoriti barbarizmom. U malo ekstremnijem obliku primjer toga ti je krvna osveta.
"Ustav UN-a"??? Shocked Rolling Eyes

Mozda mislis na Deklaraciju o ljudskim pravima? Procitaj malo prethodne postove, mdoko ti je citirao relevantni clanak.

Inace, nije u redu na barbarizam odgovoriti barbarizmom. U malo ekstremnijem obliku primjer toga ti je krvna osveta.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
nlo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 12. 2008. (10:05:44)
Postovi: (3C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 6

PostPostano: 17:01 čet, 23. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja mislim da bi sirotinja trebala imati pravo na besplatno obrazovanje, ipak nisu svi djeca tajkuna. :shock:
Ja mislim da bi sirotinja trebala imati pravo na besplatno obrazovanje, ipak nisu svi djeca tajkuna. Shocked


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Charmed
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 02. 2009. (11:51:49)
Postovi: (20B)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
20 = 54 - 34

PostPostano: 17:14 čet, 23. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

I opet,kao i svake godine, svi ovdje puno pričaju a nitko se neće pokrenuti,same old,same old...

Mi smo jedna velika inertna masa koja bi mogla toliko puno, a radimo toliko malo (pišemo po forumima a ne po transparentima :))

Ja sam jedna od onih koja na žalost ne bi upisala faks da se on morao plaćati jer u tom trenu mi roditelji nisu mogli to priuštiti i danas sam jako sretna što je školstvo besplatno...
I opet,kao i svake godine, svi ovdje puno pričaju a nitko se neće pokrenuti,same old,same old...

Mi smo jedna velika inertna masa koja bi mogla toliko puno, a radimo toliko malo (pišemo po forumima a ne po transparentima Smile)

Ja sam jedna od onih koja na žalost ne bi upisala faks da se on morao plaćati jer u tom trenu mi roditelji nisu mogli to priuštiti i danas sam jako sretna što je školstvo besplatno...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 17:23 čet, 23. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="nlo"]Ja mislim da bi sirotinja trebala imati pravo na besplatno obrazovanje, ipak nisu svi djeca tajkuna. :shock:[/quote]

Definiraj sirotinju... to je jako subjektivna definicija, i takvo pravilo bi moralo imat xyz posebnih slučajeva.

Pročitaj moj post s prethodne strane.

Besplatno obavezno obrazovanje (osn i srednja škola) i studij onima koji redovito obavljaju svoje dužnosti (ispite). I to je to. Bio bogat ili siromašan, [b]ako daješ ispite[/b], ne bi trebo plaćat. I točka.
nlo (napisa):
Ja mislim da bi sirotinja trebala imati pravo na besplatno obrazovanje, ipak nisu svi djeca tajkuna. Shocked


Definiraj sirotinju... to je jako subjektivna definicija, i takvo pravilo bi moralo imat xyz posebnih slučajeva.

Pročitaj moj post s prethodne strane.

Besplatno obavezno obrazovanje (osn i srednja škola) i studij onima koji redovito obavljaju svoje dužnosti (ispite). I to je to. Bio bogat ili siromašan, ako daješ ispite, ne bi trebo plaćat. I točka.



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
nlo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 12. 2008. (10:05:44)
Postovi: (3C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 6

PostPostano: 17:38 čet, 23. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Luuka"] Bio bogat ili siromašan[/quote]

Mozda su tvoji roditelji tajkuni pa ti je svejedno da li placas studij ili ne, moji nisu i meni je itekako vazna svaka lipa i nije mi svejedno da li cu morati platiti fakultet. :evil:

[quote="Luuka"]I točka[/quote]
Koji si ti Bog da odredujes kako ce biti?!!! Doista ne mogu vjerovati razinu socijalne neosjetiljivosti koju si pokazao u prethodnom ( ali i ostalim ) postovima.
Zbog ljudi kao sto si [b]ti[/b] ja nikada ne bih mogao biti u mogucnosti ici na studij, da sam koji slucajem na Bolonji ili da se po starom sistemu moralo placati.

Ne dao Bog da imao, pa nemao! To je jedino sta ti mogu reci...
Luuka (napisa):
Bio bogat ili siromašan


Mozda su tvoji roditelji tajkuni pa ti je svejedno da li placas studij ili ne, moji nisu i meni je itekako vazna svaka lipa i nije mi svejedno da li cu morati platiti fakultet. Evil or Very Mad

Luuka (napisa):
I točka

Koji si ti Bog da odredujes kako ce biti?!!! Doista ne mogu vjerovati razinu socijalne neosjetiljivosti koju si pokazao u prethodnom ( ali i ostalim ) postovima.
Zbog ljudi kao sto si ti ja nikada ne bih mogao biti u mogucnosti ici na studij, da sam koji slucajem na Bolonji ili da se po starom sistemu moralo placati.

Ne dao Bog da imao, pa nemao! To je jedino sta ti mogu reci...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
behemont
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 02. 2008. (21:21:19)
Postovi: (124)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-8 = 53 - 61

PostPostano: 17:51 čet, 23. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]"Ustav UN-a"??? :shock: :roll: [/quote]

Jest..Samo prenosim informacije s otvorenog, da ne ispadne da izigravam pametnjakovica.

[quote="krcko"]


Inace, nije u redu na barbarizam odgovoriti barbarizmom. U malo ekstremnijem obliku primjer toga ti je krvna osveta.[/quote]

Tesko je reci generalno...sigurno ima primjera za i protiv...ali misljenja sam da se kod nas mirnim prosvjedima gotovo nista ne napravi...
krcko (napisa):
"Ustav UN-a"??? Shocked Rolling Eyes


Jest..Samo prenosim informacije s otvorenog, da ne ispadne da izigravam pametnjakovica.

krcko (napisa):



Inace, nije u redu na barbarizam odgovoriti barbarizmom. U malo ekstremnijem obliku primjer toga ti je krvna osveta.


Tesko je reci generalno...sigurno ima primjera za i protiv...ali misljenja sam da se kod nas mirnim prosvjedima gotovo nista ne napravi...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 17:56 čet, 23. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="nlo"][quote="Luuka"] Bio bogat ili siromašan[/quote]

Mozda su tvoji roditelji tajkuni pa ti je svejedno da li placas studij ili ne, moji nisu i meni je itekako vazna svaka lipa i nije mi svejedno da li cu morati platiti fakultet. :evil:
[/quote]

Ne, moji roditelji nisu tajkuni. Mama ima višu stručnu spremu i odgojiteljica je (teta u vrtiću). Tata ima srednju stručnu spremu i vatrogasac je. Nitko u mojoj široj familiji nije završio fax. (samo mama izvanredno višu na učiteljskoj akademiji). I definitivno mi ne bi bilo svejedno da li plaćam ili ne.

[quote="nlo"]
[quote="Luuka"]I točka[/quote]
Koji si ti Bog da odredujes kako ce biti?!!! Doista ne mogu vjerovati razinu socijalne neosjetiljivosti koju si pokazao u prethodnom ( ali i ostalim ) postovima.
Zbog ljudi kao sto si [b]ti[/b] ja nikada ne bih mogao biti u mogucnosti ici na studij, da sam koji slucajem na Bolonji ili da se po starom sistemu moralo placati.

Ne dao Bog da imao, pa nemao! To je jedino sta ti mogu reci...[/quote]

A imam ja velku dozu socijalne osjetljivosti, ali nemam osjetljivosti za nerad i doživotne studente. Takve bi udario po džepu. Smatram da ako jesi u lošijoj financijskoj situaciji da ćeš dat sve od sebe na faxu, i oslobodit se plaćanja ako si bio lošiji na prijemnom, tj ostat na neplaćanju ako si i upao tako. Samo treba davati ispite.

Ono "i točka" se odnosi na to da bi tako trebalo bit. Sve po zaslugama. Ako se baviš faxom i daješ ispite, ok, država te financira. Ako zujiš okolo i daješ 2 ispita godišnje, država od tebe nema nikakve koristi pa joj vrati uloženo. Samo se ljenost kažnjava, ne neimaština.

Ako je netko u lošoj situaciji to mu ne daje nikakvo pravo da se ne bavi studijem i ne daje ispite, baš kao ni onom čiji su roditelji tajkuni. Zato sustav koji nagrađuje marljive a kažnjava lijene je najpravedniji.
nlo (napisa):
Luuka (napisa):
Bio bogat ili siromašan


Mozda su tvoji roditelji tajkuni pa ti je svejedno da li placas studij ili ne, moji nisu i meni je itekako vazna svaka lipa i nije mi svejedno da li cu morati platiti fakultet. Evil or Very Mad


Ne, moji roditelji nisu tajkuni. Mama ima višu stručnu spremu i odgojiteljica je (teta u vrtiću). Tata ima srednju stručnu spremu i vatrogasac je. Nitko u mojoj široj familiji nije završio fax. (samo mama izvanredno višu na učiteljskoj akademiji). I definitivno mi ne bi bilo svejedno da li plaćam ili ne.

nlo (napisa):

Luuka (napisa):
I točka

Koji si ti Bog da odredujes kako ce biti?!!! Doista ne mogu vjerovati razinu socijalne neosjetiljivosti koju si pokazao u prethodnom ( ali i ostalim ) postovima.
Zbog ljudi kao sto si ti ja nikada ne bih mogao biti u mogucnosti ici na studij, da sam koji slucajem na Bolonji ili da se po starom sistemu moralo placati.

Ne dao Bog da imao, pa nemao! To je jedino sta ti mogu reci...


A imam ja velku dozu socijalne osjetljivosti, ali nemam osjetljivosti za nerad i doživotne studente. Takve bi udario po džepu. Smatram da ako jesi u lošijoj financijskoj situaciji da ćeš dat sve od sebe na faxu, i oslobodit se plaćanja ako si bio lošiji na prijemnom, tj ostat na neplaćanju ako si i upao tako. Samo treba davati ispite.

Ono "i točka" se odnosi na to da bi tako trebalo bit. Sve po zaslugama. Ako se baviš faxom i daješ ispite, ok, država te financira. Ako zujiš okolo i daješ 2 ispita godišnje, država od tebe nema nikakve koristi pa joj vrati uloženo. Samo se ljenost kažnjava, ne neimaština.

Ako je netko u lošoj situaciji to mu ne daje nikakvo pravo da se ne bavi studijem i ne daje ispite, baš kao ni onom čiji su roditelji tajkuni. Zato sustav koji nagrađuje marljive a kažnjava lijene je najpravedniji.



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy


Zadnja promjena: Luuka; 18:04 čet, 23. 4. 2009; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Blizzard
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 10. 2006. (20:17:17)
Postovi: (121)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
99 = 112 - 13
Lokacija: u sjeni....

PostPostano: 18:03 čet, 23. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Luuka"]Definiraj sirotinju...[/quote]
Hahahaaa :lol: :lol:... Stvarno @luuka nemogu vjerovat da si to napiso... Ja bi rekao onaj/ona student/studentica koji/koja nemože platiti školarinu i zato nestudira... takvi ljudi, vjerovao ti to ili ne, postoje ali nadam se da tu egzistenciju nemoram posebno dokazivati ;) ...

[quote="Luuka"]Besplatno obavezno obrazovanje (osn i srednja škola) i studij onima koji redovito obavljaju svoje dužnosti (ispite). I to je to. Bio bogat ili siromašan, ako daješ ispite, ne bi trebo plaćat. I točka.[/quote]
Redovito obavljaju svoje dužnosti po definiciji PMF-MOa ili si za to da se napravi neka sveučilišna verzija definicije "redovito obavljaju svoje dužnosti"?!...

Bojim se da se takva definicija na nivou Sveučilišta nebi mogla napraviti prije svega zato što nisu svi studijski programi jednaki... što će reći neki su "teži", neki "lakši", neki dulji neki kraći itd. ... uglavnom netko bi bio zakinut a ako si za to da ostane na razini fakulteta pa da fakultetska vijeća odrede pravila tj. definiraju što je to student koji redovito ispunjava svoje obaveze onda će se, isto kao i sada, naći netko drugi, npr. filozofi, koji se osjećaju zakinuto tj. skuže da su drugi bolje prošli i u skladu s time prosvjeduju...

Čini mi se da u konačnici postoje samo dvije opcije... svi plaćaju ili svi neplaćaju... ova druga je nekako slađa za sve...

Što se tiče toga da neplaćanje potiče nerad... svi koji su za prosvjed govore o nekoj studiji koja je provedena i gdje je pokazano da to uopće nestoji... jel zna netko gdje se to može nać ili ima li toga na netu negdje :roll:?...

[quote="vsego"]@Blizzard: kad si se vec oglasio, mogao si dati i izjavu SZ-PMF-MO ili jednostavno reci da podrzavate ofu od SZ-PMF (ispricavam se ako sam krivo pretpostavio da podrzavate).[/quote]
Ja odluku SZ-PMFa podržavam upotpunosti tj. isto kao oni ograđujem se od metoda prosvjeda, da je na meni ja mislim da je cist dovoljno npr. zvizdati 2 minute u "predvorju" faksa, pogotovo ako je FF akustican kao MO...

Sto se tice izjave SZ PMF-MOa... javim cim je saznam... predsjednik nam valjda toliko uci da nije u stanju niti mail poslati a ja se ne namjeravam sam izabrati u glasnogovornika :?... Mislim nadam se da shvaćate... to je otprilike kao da ja vama kažem da "kad ste se već oglasili mogli ste dati i izjavu viših asistenata ili docenata ili čega li već..."

p.s. Sutra u 16.00h na fizici je sastanak svih predstavnika svega i svacega sa PMFa i koliko cujem neki zestoko zagovaraju blokadu PMFa iako mislim da si to necemo, i nebi si smjeli, dozvoliti... barem ne na "filozofski" nacin...
Luuka (napisa):
Definiraj sirotinju...

Hahahaaa Laughing Laughing... Stvarno @luuka nemogu vjerovat da si to napiso... Ja bi rekao onaj/ona student/studentica koji/koja nemože platiti školarinu i zato nestudira... takvi ljudi, vjerovao ti to ili ne, postoje ali nadam se da tu egzistenciju nemoram posebno dokazivati Wink ...

Luuka (napisa):
Besplatno obavezno obrazovanje (osn i srednja škola) i studij onima koji redovito obavljaju svoje dužnosti (ispite). I to je to. Bio bogat ili siromašan, ako daješ ispite, ne bi trebo plaćat. I točka.

Redovito obavljaju svoje dužnosti po definiciji PMF-MOa ili si za to da se napravi neka sveučilišna verzija definicije "redovito obavljaju svoje dužnosti"?!...

Bojim se da se takva definicija na nivou Sveučilišta nebi mogla napraviti prije svega zato što nisu svi studijski programi jednaki... što će reći neki su "teži", neki "lakši", neki dulji neki kraći itd. ... uglavnom netko bi bio zakinut a ako si za to da ostane na razini fakulteta pa da fakultetska vijeća odrede pravila tj. definiraju što je to student koji redovito ispunjava svoje obaveze onda će se, isto kao i sada, naći netko drugi, npr. filozofi, koji se osjećaju zakinuto tj. skuže da su drugi bolje prošli i u skladu s time prosvjeduju...

Čini mi se da u konačnici postoje samo dvije opcije... svi plaćaju ili svi neplaćaju... ova druga je nekako slađa za sve...

Što se tiče toga da neplaćanje potiče nerad... svi koji su za prosvjed govore o nekoj studiji koja je provedena i gdje je pokazano da to uopće nestoji... jel zna netko gdje se to može nać ili ima li toga na netu negdje Rolling Eyes?...

vsego (napisa):
@Blizzard: kad si se vec oglasio, mogao si dati i izjavu SZ-PMF-MO ili jednostavno reci da podrzavate ofu od SZ-PMF (ispricavam se ako sam krivo pretpostavio da podrzavate).

Ja odluku SZ-PMFa podržavam upotpunosti tj. isto kao oni ograđujem se od metoda prosvjeda, da je na meni ja mislim da je cist dovoljno npr. zvizdati 2 minute u "predvorju" faksa, pogotovo ako je FF akustican kao MO...

Sto se tice izjave SZ PMF-MOa... javim cim je saznam... predsjednik nam valjda toliko uci da nije u stanju niti mail poslati a ja se ne namjeravam sam izabrati u glasnogovornika Confused... Mislim nadam se da shvaćate... to je otprilike kao da ja vama kažem da "kad ste se već oglasili mogli ste dati i izjavu viših asistenata ili docenata ili čega li već..."

p.s. Sutra u 16.00h na fizici je sastanak svih predstavnika svega i svacega sa PMFa i koliko cujem neki zestoko zagovaraju blokadu PMFa iako mislim da si to necemo, i nebi si smjeli, dozvoliti... barem ne na "filozofski" nacin...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 18:16 čet, 23. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Blizzard"][quote="Luuka"]Definiraj sirotinju...[/quote]
Hahahaaa :lol: :lol:... Stvarno @luuka nemogu vjerovat da si to napiso... Ja bi rekao onaj/ona student/studentica koji/koja nemože platiti školarinu i zato nestudira... takvi ljudi, vjerovao ti to ili ne, postoje ali nadam se da tu egzistenciju nemoram posebno dokazivati ;) ...[/quote]

"ne može platiti školarinu" - jer mu roditelji ne rade? Jedno, oboje? Jer nema roditelja? Jer imaju niska primanja (koliko niska?). Jako puno je tu stvari koje bi se trebale odvojit a to nije dobro jer bi x problema izazvalo puno prosvjeda, puno sjednica i onda opet niš.

I dat ću ti primjer svoje cura koja studira medicinu i plaća godinu 10000 kn. Tata joj ne radi, a mama radi kao medicinska sestra u bolnici. I njoj je itekakav motiv dat sve jer vidi koliko joj roditelji krvare da joj to omoguće jer puno rade sa strane. A ona im to vraća tako što sve daje, uči i do 10h na dan prije ispita, i ubija se od živciranja. Besplatno takvim studentima - apsolutno da. [b]Marljivim studentima[/b].
Drugi primjer: moja frendica koja je studirala na filozofskom, također uz plaćanje, ali puno manje školarine. Roditelji su joj također u teškoj financijskoj poziciji, no ona je u dvije godine kolko je provela na faxu dala niti jedan semestar. Besplatno takvim studentima - ne.

[quote="Blizzard"]
[quote="Luuka"]Besplatno obavezno obrazovanje (osn i srednja škola) i studij onima koji redovito obavljaju svoje dužnosti (ispite). I to je to. Bio bogat ili siromašan, ako daješ ispite, ne bi trebo plaćat. I točka.[/quote]
Redovito obavljaju svoje dužnosti po definiciji PMF-MOa ili si za to da se napravi neka sveučilišna verzija definicije "redovito obavljaju svoje dužnosti"?!...[/quote]

Redovito kao 60ak etcs-a u dvije godine. Ili tako nešto. Da, na razini sveučilišta. A svaki fax određuje koliko je koji predmet težak sa brojem etcs-a koji nosi. Tu bi najviše profitirali upravo oni koji daju sve u roku, ili eventualno imaju male "repove".
Blizzard (napisa):
Luuka (napisa):
Definiraj sirotinju...

Hahahaaa Laughing Laughing... Stvarno @luuka nemogu vjerovat da si to napiso... Ja bi rekao onaj/ona student/studentica koji/koja nemože platiti školarinu i zato nestudira... takvi ljudi, vjerovao ti to ili ne, postoje ali nadam se da tu egzistenciju nemoram posebno dokazivati Wink ...


"ne može platiti školarinu" - jer mu roditelji ne rade? Jedno, oboje? Jer nema roditelja? Jer imaju niska primanja (koliko niska?). Jako puno je tu stvari koje bi se trebale odvojit a to nije dobro jer bi x problema izazvalo puno prosvjeda, puno sjednica i onda opet niš.

I dat ću ti primjer svoje cura koja studira medicinu i plaća godinu 10000 kn. Tata joj ne radi, a mama radi kao medicinska sestra u bolnici. I njoj je itekakav motiv dat sve jer vidi koliko joj roditelji krvare da joj to omoguće jer puno rade sa strane. A ona im to vraća tako što sve daje, uči i do 10h na dan prije ispita, i ubija se od živciranja. Besplatno takvim studentima - apsolutno da. Marljivim studentima.
Drugi primjer: moja frendica koja je studirala na filozofskom, također uz plaćanje, ali puno manje školarine. Roditelji su joj također u teškoj financijskoj poziciji, no ona je u dvije godine kolko je provela na faxu dala niti jedan semestar. Besplatno takvim studentima - ne.

Blizzard (napisa):

Luuka (napisa):
Besplatno obavezno obrazovanje (osn i srednja škola) i studij onima koji redovito obavljaju svoje dužnosti (ispite). I to je to. Bio bogat ili siromašan, ako daješ ispite, ne bi trebo plaćat. I točka.

Redovito obavljaju svoje dužnosti po definiciji PMF-MOa ili si za to da se napravi neka sveučilišna verzija definicije "redovito obavljaju svoje dužnosti"?!...


Redovito kao 60ak etcs-a u dvije godine. Ili tako nešto. Da, na razini sveučilišta. A svaki fax određuje koliko je koji predmet težak sa brojem etcs-a koji nosi. Tu bi najviše profitirali upravo oni koji daju sve u roku, ili eventualno imaju male "repove".



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
lyra
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 07. 2006. (21:23:44)
Postovi: (63)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
14 = 14 - 0

PostPostano: 18:19 čet, 23. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="nlo"][quote="Luuka"] Bio bogat ili siromašan[/quote]

Mozda su tvoji roditelji tajkuni pa ti je svejedno da li placas studij ili ne, moji nisu i meni je itekako vazna svaka lipa i nije mi svejedno da li cu morati platiti fakultet. :evil:

[quote="Luuka"]I točka[/quote]
Koji si ti Bog da odredujes kako ce biti?!!! Doista ne mogu vjerovati razinu socijalne neosjetiljivosti koju si pokazao u prethodnom ( ali i ostalim ) postovima.
Zbog ljudi kao sto si [b]ti[/b] ja nikada ne bih mogao biti u mogucnosti ici na studij, da sam koji slucajem na Bolonji ili da se po starom sistemu moralo placati.

Ne dao Bog da imao, pa nemao! To je jedino sta ti mogu reci...[/quote]

omg :shock: daj se smiri malo. naravno da je 5-6 tisuća kuna velika svota za hrvatske prilike, i meni jako puno znači što ne moram plaćati studij, ali da se nađem u situaciji da moram, došla bih do te svote sigurno. kao i svatko tko želi studirati.

mislim, kad vidim na kakve gluposti ljudi troše novac, a onda se zgražaju jer moraju eto par tisuća kuna dati za školovanje... :roll:

a poanta je u tome da onaj tko se zbilja potrudi, ne mora ni razmišljati o plaćanju - i to je najveći problem na filozofskom, oni to nisu sproveli... ali im se zato dekan sunča na copacabani, a njegovi minionsi pravednički staju uz studente, nakon kaj su si [url=http://www.h-alter.org/vijesti/hrvatska/lipo-se-zivi-od-fakultetskih-dodataka]na vlastitu inicijativu povećali plaće za par tisuća kuna[/url]...

glavni problem u cijeloj ovoj priči je filozofski fakultet i njegova disfunkcionalnost, a program prosvjeda je totalno promašen.
nlo (napisa):
Luuka (napisa):
Bio bogat ili siromašan


Mozda su tvoji roditelji tajkuni pa ti je svejedno da li placas studij ili ne, moji nisu i meni je itekako vazna svaka lipa i nije mi svejedno da li cu morati platiti fakultet. Evil or Very Mad

Luuka (napisa):
I točka

Koji si ti Bog da odredujes kako ce biti?!!! Doista ne mogu vjerovati razinu socijalne neosjetiljivosti koju si pokazao u prethodnom ( ali i ostalim ) postovima.
Zbog ljudi kao sto si ti ja nikada ne bih mogao biti u mogucnosti ici na studij, da sam koji slucajem na Bolonji ili da se po starom sistemu moralo placati.

Ne dao Bog da imao, pa nemao! To je jedino sta ti mogu reci...


omg Shocked daj se smiri malo. naravno da je 5-6 tisuća kuna velika svota za hrvatske prilike, i meni jako puno znači što ne moram plaćati studij, ali da se nađem u situaciji da moram, došla bih do te svote sigurno. kao i svatko tko želi studirati.

mislim, kad vidim na kakve gluposti ljudi troše novac, a onda se zgražaju jer moraju eto par tisuća kuna dati za školovanje... Rolling Eyes

a poanta je u tome da onaj tko se zbilja potrudi, ne mora ni razmišljati o plaćanju - i to je najveći problem na filozofskom, oni to nisu sproveli... ali im se zato dekan sunča na copacabani, a njegovi minionsi pravednički staju uz studente, nakon kaj su si na vlastitu inicijativu povećali plaće za par tisuća kuna...

glavni problem u cijeloj ovoj priči je filozofski fakultet i njegova disfunkcionalnost, a program prosvjeda je totalno promašen.



_________________
- Hey, Rachel, how many hipsters does it take to screw in a lightbulb?
- Gee, Jess, how many?
- You don't KNOW?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 18:20 čet, 23. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="behemont"][quote="krcko"]"Ustav UN-a"??? :shock: :roll: [/quote]

Jest..Samo prenosim informacije s otvorenog, da ne ispadne da izigravam pametnjakovica.
[/quote]
Cisto da bude jasno sto je krcko htio reci - [b]ne postoji Ustav UN-a[/b].
behemont (napisa):
krcko (napisa):
"Ustav UN-a"??? Shocked Rolling Eyes


Jest..Samo prenosim informacije s otvorenog, da ne ispadne da izigravam pametnjakovica.

Cisto da bude jasno sto je krcko htio reci - ne postoji Ustav UN-a.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
marijap
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 06. 2006. (19:04:40)
Postovi: (209)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
33 = 49 - 16
Lokacija: zg

PostPostano: 18:31 čet, 23. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Blizzard"]
p.s. Sutra u 16.00h na fizici je sastanak svih predstavnika svega i svacega sa PMFa i koliko cujem neki zestoko zagovaraju blokadu PMFa iako mislim da si to necemo, i nebi si smjeli, dozvoliti... barem ne na "filozofski" nacin...[/quote]

Kaj se mene tiče, nek se ova 2 kolokvijska tjedna blokira održavanje nastave, a održavanje ispita ostane kako je :mrgreen:

A ako netko možda ima nastavu u ova 2 tjedna, neka ju održi u tajnosti :jumpingreen2:
Blizzard (napisa):

p.s. Sutra u 16.00h na fizici je sastanak svih predstavnika svega i svacega sa PMFa i koliko cujem neki zestoko zagovaraju blokadu PMFa iako mislim da si to necemo, i nebi si smjeli, dozvoliti... barem ne na "filozofski" nacin...


Kaj se mene tiče, nek se ova 2 kolokvijska tjedna blokira održavanje nastave, a održavanje ispita ostane kako je Mr. Green

A ako netko možda ima nastavu u ova 2 tjedna, neka ju održi u tajnosti Mr. Green skakuce


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
baloncic
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 11. 10. 2008. (03:46:21)
Postovi: (23)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
-10 = 6 - 16
Lokacija: Destination unknown

PostPostano: 18:33 čet, 23. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="nlo"][quote="Luuka"] Bio bogat ili siromašan[/quote]

Mozda su tvoji roditelji tajkuni pa ti je svejedno da li placas studij ili ne, moji nisu i meni je itekako vazna svaka lipa i nije mi svejedno da li cu morati platiti fakultet. :evil:

[quote="Luuka"]I točka[/quote]
Koji si ti Bog da odredujes kako ce biti?!!! Doista ne mogu vjerovati razinu socijalne neosjetiljivosti koju si pokazao u prethodnom ( ali i ostalim ) postovima.
Zbog ljudi kao sto si [b]ti[/b] ja nikada ne bih mogao biti u mogucnosti ici na studij, da sam koji slucajem na Bolonji ili da se po starom sistemu moralo placati.

Ne dao Bog da imao, pa nemao! To je jedino sta ti mogu reci...[/quote]
Ma da, a gle ovo: jedan student je sin bogatog tajkuna i redovito polaze ispite, a drugi je siromasan i ne polaze ispite redovito. Ima li pravo taj koji [b]ne polaze[/b] ispite buniti se zato sto placa studij, a ovaj drugi je bogat, a ne plaća ili bi se, da je po vasem, ovaj prvi imao pravo buniti da polaze sve ispite u roku, a mora plaćati, a ovaj drugi studira vec 7-8 godina i ne placa, jer je siromasan?!
Zbog toga sam ja za to, da ostane kao i do sad, iako nisam bogata i moram plaćati fax.
nlo (napisa):
Luuka (napisa):
Bio bogat ili siromašan


Mozda su tvoji roditelji tajkuni pa ti je svejedno da li placas studij ili ne, moji nisu i meni je itekako vazna svaka lipa i nije mi svejedno da li cu morati platiti fakultet. Evil or Very Mad

Luuka (napisa):
I točka

Koji si ti Bog da odredujes kako ce biti?!!! Doista ne mogu vjerovati razinu socijalne neosjetiljivosti koju si pokazao u prethodnom ( ali i ostalim ) postovima.
Zbog ljudi kao sto si ti ja nikada ne bih mogao biti u mogucnosti ici na studij, da sam koji slucajem na Bolonji ili da se po starom sistemu moralo placati.

Ne dao Bog da imao, pa nemao! To je jedino sta ti mogu reci...

Ma da, a gle ovo: jedan student je sin bogatog tajkuna i redovito polaze ispite, a drugi je siromasan i ne polaze ispite redovito. Ima li pravo taj koji ne polaze ispite buniti se zato sto placa studij, a ovaj drugi je bogat, a ne plaća ili bi se, da je po vasem, ovaj prvi imao pravo buniti da polaze sve ispite u roku, a mora plaćati, a ovaj drugi studira vec 7-8 godina i ne placa, jer je siromasan?!
Zbog toga sam ja za to, da ostane kao i do sad, iako nisam bogata i moram plaćati fax.



_________________
Jagoda koja plese Zbroj kvocijenta inteligencije na planeti je konstantan. Samo populacija raste.

http://baloncic1990.mojblog.hr/
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
nemo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 11. 07. 2004. (21:28:31)
Postovi: (37F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
30 = 34 - 4
Lokacija: čakovec

PostPostano: 19:22 čet, 23. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Blizzard"]Što se tiče toga da neplaćanje potiče nerad... svi koji su za prosvjed govore o nekoj studiji koja je provedena i gdje je pokazano da to uopće nestoji... jel zna netko gdje se to može nać ili ima li toga na netu negdje :roll:?...[/quote]

pozivaju se na [url=http://www.nsz.hr/admin/imagemanager/images/novi_list/novilist110307.JPG]ovaj[/url] članak iz Novog Lista. Inače samu studiju nisam uspio naći, a tražio sam na stranicama sindikata, dakle jedino što preostaje je direktno pitati nekoga u sindikatu da li nam može dati originalne podatke ili bar neko konkretnije statističko izvješće.

inače, čini mi se da vam za ovu raspravu ne bi bilo loše malo pogledati kolumnu [url=http://www.iro.hr/hr/razvoj-visokog-obrazovanja/kolumna/]"Pravo na obrazovanje"[/url] koju izdaje Institut za razvoj obrazovanja. Naime ta kolumna je dosta detaljno pokrila razne faktore koji utječu na smanjeni pristup visokom obrazovanju, pa bih to preporučio kao "obveznu literaturu" prije upuštanja u rasprave oko besplatnog školovanja - osobito pogledajte Temu 5:"Koga nema? - O (ne)jednakim mogućnostima u utrci za akademskim kvalifikacijama u Hrvatskoj". Najmanje što možete učiniti je da budete informirani ako već i ne podržavate zahtjeve ili blokadu ;) Nisam puno pratio ovu raspravu s obzirom da mi je nekako narasla previše u premalo vremena da odvojim vrijeme za komentare, ali čini mi se da bi mnogima dobro došlo malo konkretnijih informacija.
Blizzard (napisa):
Što se tiče toga da neplaćanje potiče nerad... svi koji su za prosvjed govore o nekoj studiji koja je provedena i gdje je pokazano da to uopće nestoji... jel zna netko gdje se to može nać ili ima li toga na netu negdje Rolling Eyes?...


pozivaju se na ovaj članak iz Novog Lista. Inače samu studiju nisam uspio naći, a tražio sam na stranicama sindikata, dakle jedino što preostaje je direktno pitati nekoga u sindikatu da li nam može dati originalne podatke ili bar neko konkretnije statističko izvješće.

inače, čini mi se da vam za ovu raspravu ne bi bilo loše malo pogledati kolumnu "Pravo na obrazovanje" koju izdaje Institut za razvoj obrazovanja. Naime ta kolumna je dosta detaljno pokrila razne faktore koji utječu na smanjeni pristup visokom obrazovanju, pa bih to preporučio kao "obveznu literaturu" prije upuštanja u rasprave oko besplatnog školovanja - osobito pogledajte Temu 5:"Koga nema? - O (ne)jednakim mogućnostima u utrci za akademskim kvalifikacijama u Hrvatskoj". Najmanje što možete učiniti je da budete informirani ako već i ne podržavate zahtjeve ili blokadu Wink Nisam puno pratio ovu raspravu s obzirom da mi je nekako narasla previše u premalo vremena da odvojim vrijeme za komentare, ali čini mi se da bi mnogima dobro došlo malo konkretnijih informacija.



_________________
Umjesto da postavlja pitanje o tome što je prije nastalo - kokoš ili jaje, čovjeku se najednom učinilo da je kokoš zamisao jajeta o stvaranju novih jaja.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
pinkgirl
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2006. (21:08:16)
Postovi: (1AE)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
63 = 82 - 19
Lokacija: K-K-Z

PostPostano: 19:28 čet, 23. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

totalno se nisan tila misat al kad ste poceli s primjerima, pucan po savovima!

posebno nakon sta decku jednom pomazem pri ucenju matematike i nakon sta sam mu cula zivotno pricu(ok ova fraza ozbiljno zvuci), naime;

ima 26 godina i brucos je! ove godine je tek upisao fax cisto zato sto njegovi roditelji nisu imali sredstava da ga posalju u zg, a on im je najblizi, i decko je radio od srednje do sada i skupljao novac, potpomagao roditelje...
cudno sto ga volja nije napustila za studiranjem i ucenjem za prijemni( hm, mnogi u tim godinama vec imaju djecu, bar oni sto ne studiraju...) i sad je tu u domu i virujte nije mu lako sad ucit onoliko koliko je nama.
jos i radi ovdje u zg citave vikende, placa fax...
a sta je najveca fora, on se ne moze skinuti s placanja samo ako redovito daje sve u roku nego mora imat neki 'nabrijani' prosjek sta mu i njije lako s obzirom na rad, godine neucenja... tesko je opet uc u đir... al trudi se maximalno i zeli ucit, bas se to vidi...

i sta vi mislite, da takva osoba ne zasluzuje besplatno skolovanje?!?
da ne zasluzuje jedan slobodan vikend za odmorit kraljeznicu?
da ne zasluzuje mira u glavi bez brige hoce li uspjet ovo ljeto zaraditi za novu skolarinu?

da jos jednom napomenem, na nasem faxu je regulirano placanje, ali isto tako nije na svim(na puuno njih nije) i zar ne bi mi tribali bit ti koji ce pomoc drugu svom i poduprijet ove akcije i prosvjede svojim glasom?
zar ne bi mi tribali bit ti koji ce im mozda i reci sa strane sto bi trebali popraviti u svom prosvjedu?
vrime je da konacno svi prodekani za nastavu, VVS-i, FV-i i sl tijela cine svoj posao ili ga uopce ne preuzimaju?
to sto smo mi 'sretni' sto imamo svoje kvalitetno vodstvo na faxu ne znaci da mozemo mirno odsetati i dici ruke ko da to nisu nasa posla!
danas-sutra ce se i neko naš upisat na te fakultete...

ma ne da mi se vise pisat... i sama ne volin citat duge postove pa pozz :wink:
totalno se nisan tila misat al kad ste poceli s primjerima, pucan po savovima!

posebno nakon sta decku jednom pomazem pri ucenju matematike i nakon sta sam mu cula zivotno pricu(ok ova fraza ozbiljno zvuci), naime;

ima 26 godina i brucos je! ove godine je tek upisao fax cisto zato sto njegovi roditelji nisu imali sredstava da ga posalju u zg, a on im je najblizi, i decko je radio od srednje do sada i skupljao novac, potpomagao roditelje...
cudno sto ga volja nije napustila za studiranjem i ucenjem za prijemni( hm, mnogi u tim godinama vec imaju djecu, bar oni sto ne studiraju...) i sad je tu u domu i virujte nije mu lako sad ucit onoliko koliko je nama.
jos i radi ovdje u zg citave vikende, placa fax...
a sta je najveca fora, on se ne moze skinuti s placanja samo ako redovito daje sve u roku nego mora imat neki 'nabrijani' prosjek sta mu i njije lako s obzirom na rad, godine neucenja... tesko je opet uc u đir... al trudi se maximalno i zeli ucit, bas se to vidi...

i sta vi mislite, da takva osoba ne zasluzuje besplatno skolovanje?!?
da ne zasluzuje jedan slobodan vikend za odmorit kraljeznicu?
da ne zasluzuje mira u glavi bez brige hoce li uspjet ovo ljeto zaraditi za novu skolarinu?

da jos jednom napomenem, na nasem faxu je regulirano placanje, ali isto tako nije na svim(na puuno njih nije) i zar ne bi mi tribali bit ti koji ce pomoc drugu svom i poduprijet ove akcije i prosvjede svojim glasom?
zar ne bi mi tribali bit ti koji ce im mozda i reci sa strane sto bi trebali popraviti u svom prosvjedu?
vrime je da konacno svi prodekani za nastavu, VVS-i, FV-i i sl tijela cine svoj posao ili ga uopce ne preuzimaju?
to sto smo mi 'sretni' sto imamo svoje kvalitetno vodstvo na faxu ne znaci da mozemo mirno odsetati i dici ruke ko da to nisu nasa posla!
danas-sutra ce se i neko naš upisat na te fakultete...

ma ne da mi se vise pisat... i sama ne volin citat duge postove pa pozz Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
behemont
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 02. 2008. (21:21:19)
Postovi: (124)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-8 = 53 - 61

PostPostano: 19:44 čet, 23. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mdoko"]
Cisto da bude jasno sto je krcko htio reci - [b]ne postoji Ustav UN-a[/b].[/quote]

Shvatio sam taj dio, svejedno hvala na pojasnjenju..
mdoko (napisa):

Cisto da bude jasno sto je krcko htio reci - ne postoji Ustav UN-a.


Shvatio sam taj dio, svejedno hvala na pojasnjenju..


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Saf
Forumski umjetnik
Forumski umjetnik


Pridružen/a: 10. 06. 2005. (21:55:28)
Postovi: (1B0)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
22 = 30 - 8
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 19:51 čet, 23. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Školovanje uopće nemora biti besplatno, ja bih samo volio da ga plaća netko drugi [size=4](država, sponzori, bill gates...)[/size] :)
Školovanje uopće nemora biti besplatno, ja bih samo volio da ga plaća netko drugi (država, sponzori, bill gates...) Smile



_________________
Super Nut Chase
moj site
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Grga
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 12. 2004. (23:05:23)
Postovi: (280)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
99 = 124 - 25

PostPostano: 21:10 čet, 23. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Blizzard"]
[quote="Luuka"]Besplatno obavezno obrazovanje (osn i srednja škola) i studij onima koji redovito obavljaju svoje dužnosti (ispite). I to je to. Bio bogat ili siromašan, ako daješ ispite, ne bi trebo plaćat. I točka.[/quote]
Redovito obavljaju svoje dužnosti po definiciji PMF-MOa ili si za to da se napravi neka sveučilišna verzija definicije "redovito obavljaju svoje dužnosti"?!...

Bojim se da se takva definicija na nivou Sveučilišta nebi mogla napraviti prije svega zato što nisu svi studijski programi jednaki... što će reći neki su "teži", neki "lakši", neki dulji neki kraći itd. ... uglavnom netko bi bio zakinut a ako si za to da ostane na razini fakulteta pa da fakultetska vijeća odrede pravila tj. definiraju što je to student koji redovito ispunjava svoje obaveze onda će se, isto kao i sada, naći netko drugi, npr. filozofi, koji se osjećaju zakinuto tj. skuže da su drugi bolje prošli i u skladu s time prosvjeduju...

Čini mi se da u konačnici postoje samo dvije opcije... svi plaćaju ili svi neplaćaju... ova druga je nekako slađa za sve...
[/quote]

Nije li to poanta ECTS bodova? Upravo to da se moze usporedivati razlicite kolegije s razlicitih studija? Mislim jasno da je to jos uvijek na neki nacin kao usporedivanje krusaka i jabuka, ali ne smatram da je prevelika razlika da se moze napraviti nesto razumno. Na svakom fakultetu neka bude da na gaoinu moras dati npr. 50 ECTSa i sve super - jedino treba natjerati fakultete da do kraja provedu bolonju - oni koji nisu.

Za prosjek se vec slazem da je to mozda previse za usporedivati, jer ako je vec razlika u tezini za poloziti velika, onda ce za poloziti s visokom ocjenom mozda biti jos i veca.
Blizzard (napisa):

Luuka (napisa):
Besplatno obavezno obrazovanje (osn i srednja škola) i studij onima koji redovito obavljaju svoje dužnosti (ispite). I to je to. Bio bogat ili siromašan, ako daješ ispite, ne bi trebo plaćat. I točka.

Redovito obavljaju svoje dužnosti po definiciji PMF-MOa ili si za to da se napravi neka sveučilišna verzija definicije "redovito obavljaju svoje dužnosti"?!...

Bojim se da se takva definicija na nivou Sveučilišta nebi mogla napraviti prije svega zato što nisu svi studijski programi jednaki... što će reći neki su "teži", neki "lakši", neki dulji neki kraći itd. ... uglavnom netko bi bio zakinut a ako si za to da ostane na razini fakulteta pa da fakultetska vijeća odrede pravila tj. definiraju što je to student koji redovito ispunjava svoje obaveze onda će se, isto kao i sada, naći netko drugi, npr. filozofi, koji se osjećaju zakinuto tj. skuže da su drugi bolje prošli i u skladu s time prosvjeduju...

Čini mi se da u konačnici postoje samo dvije opcije... svi plaćaju ili svi neplaćaju... ova druga je nekako slađa za sve...


Nije li to poanta ECTS bodova? Upravo to da se moze usporedivati razlicite kolegije s razlicitih studija? Mislim jasno da je to jos uvijek na neki nacin kao usporedivanje krusaka i jabuka, ali ne smatram da je prevelika razlika da se moze napraviti nesto razumno. Na svakom fakultetu neka bude da na gaoinu moras dati npr. 50 ECTSa i sve super - jedino treba natjerati fakultete da do kraja provedu bolonju - oni koji nisu.

Za prosjek se vec slazem da je to mozda previse za usporedivati, jer ako je vec razlika u tezini za poloziti velika, onda ce za poloziti s visokom ocjenom mozda biti jos i veca.



_________________
Bri
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 30, 31, 32  Sljedeće
Stranica 7 / 32.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan