Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

pitanje za 2.zadaču
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Računarski praktikum 1
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Novi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 07. 2007. (12:08:32)
Postovi: (11F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
60 = 69 - 9

PostPostano: 22:57 ned, 26. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="sluzbena stranica RP1"]Rješenja trebate poslati do utorka, 28. travnja 2009. u [b]12h00[/b].[/quote]

EDIT: Preduhitren sam. :depra:
sluzbena stranica RP1 (napisa):
Rješenja trebate poslati do utorka, 28. travnja 2009. u 12h00.


EDIT: Preduhitren sam. Pere me depresija



_________________
Jedan je smjer očit, a drugi je trivijalan.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
GCOX
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2006. (12:43:03)
Postovi: (A8)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-9 = 18 - 27
Lokacija: SPLIT_ZAGREB

PostPostano: 23:19 ned, 26. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

pitanje za sve koje imaju permutirane palindrome u drugom podzadatku!!!!
Da li vaš main koji je dan na web stranici sa zadacom u kompajleru radi neku grešku????
Meni kod radi ko bog sa mojim primjerima ali sa ovim main-om nece da se složi...zanima me da li je to do mog koda il njihovog koda, ili jos gore; do oba... 8)
pitanje za sve koje imaju permutirane palindrome u drugom podzadatku!!!!
Da li vaš main koji je dan na web stranici sa zadacom u kompajleru radi neku grešku????
Meni kod radi ko bog sa mojim primjerima ali sa ovim main-om nece da se složi...zanima me da li je to do mog koda il njihovog koda, ili jos gore; do oba... Cool


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Cobs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2008. (13:32:15)
Postovi: (206)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 40 - 14
Lokacija: Geto

PostPostano: 2:37 pon, 27. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zasto mi ne radi sljedeci kod...? ( iskompajlira se bez problema, ali mi se program srusi )

[code:1]
map< char, set< char > > g;
map< char, set< char > >::iterator it;
int j = 0;
vector< pair< char, char > > v;

for( it = g.begin(); it != g.end(); it++ ){
for( set< char >::iterator i = it -> second.begin(); i != it -> second.end(); i++ ){
v[ j ].first = it -> first;
v[ j++ ].second = *i;

}
}
[/code:1]
to je samo dio jedne funkcije, a mislim da mi je problem negdje u ovim redovima:
[code:1]v[ j ].first = it -> first;
v[ j++ ].second = *i;[/code:1]
jer mi se bez ta dva reda ne srusi... ali svejedno ne znam u cemu je greska, pa ako netko zna... isto to sam probao sa malo drugcijim pristupom, umjesto:[code:1]
vector< pair< char, char > > v;
...
v[ j ].first = it -> first;
v[ j++ ].second = *i;
[/code:1]
sam imao:
[code:1]
vector< vector< char > > v;
[/code:1]
i u tom slucaju bi mi bilo: ( ako gledam ove dvije petlje u gornjem kodu... za prodeni 1 korak u 1. petlji )
[code:1]
v[ 0 ][ 0 ] = it -> first;
...
v[ it -> second.size() - 1 ][ 0 ] = it -> first;
v[ 0 ][ 1 ] = *i;
... //*i se mjenja jer se nalazi u petlji
v[ 0 ][ it -> second.size() - 1 ] = *i;
[/code:1]
pa bi dobio nesto slicno onom iz prvog primjera, cak i malo bolje za bas taj odreden zadatak u zadaci, ali mi se i taj program srusio kao i prvi
Zasto mi ne radi sljedeci kod...? ( iskompajlira se bez problema, ali mi se program srusi )

Kod:

map< char, set< char > > g;
map< char, set< char > >::iterator it;
int j = 0;
vector< pair< char, char > > v;

for( it = g.begin(); it != g.end(); it++ ){
                     for( set< char >::iterator i = it -> second.begin(); i != it -> second.end(); i++ ){
                         v[ j ].first = it -> first;
                         v[ j++ ].second = *i;
                         
                     }               
                 }

to je samo dio jedne funkcije, a mislim da mi je problem negdje u ovim redovima:
Kod:
v[ j ].first = it -> first;
v[ j++ ].second = *i;

jer mi se bez ta dva reda ne srusi... ali svejedno ne znam u cemu je greska, pa ako netko zna... isto to sam probao sa malo drugcijim pristupom, umjesto:
Kod:

vector< pair< char, char > > v;
...
v[ j ].first = it -> first;
v[ j++ ].second = *i;

sam imao:
Kod:

vector< vector< char > > v;

i u tom slucaju bi mi bilo: ( ako gledam ove dvije petlje u gornjem kodu... za prodeni 1 korak u 1. petlji )
Kod:

v[ 0 ][ 0 ] = it -> first;
...
v[ it -> second.size() - 1 ][ 0 ] = it -> first;
v[ 0 ][ 1 ] = *i;
...     //*i se mjenja jer se nalazi u petlji
v[ 0 ][ it -> second.size() - 1 ] = *i;

pa bi dobio nesto slicno onom iz prvog primjera, cak i malo bolje za bas taj odreden zadatak u zadaci, ali mi se i taj program srusio kao i prvi


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
finalni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 08. 2007. (11:48:53)
Postovi: (10D)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
27 = 45 - 18
Lokacija: Bloodbuzz Zagreb

PostPostano: 3:14 pon, 27. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

možda je problem jer v[j] ne postoji..

probaj zamijeniti te 2 linije s ovim:

[code:1]
pair<char, char> temp;
temp.first=it -> first;
temp.second = *i;
v.push_back(temp);
[/code:1]

to možda pomogne da se program ne ruši (i ništa više od tog :D)
možda je problem jer v[j] ne postoji..

probaj zamijeniti te 2 linije s ovim:

Kod:

pair<char, char> temp;
temp.first=it -> first;
temp.second = *i;
v.push_back(temp);


to možda pomogne da se program ne ruši (i ništa više od tog Very Happy)



_________________
Nikola Adžaga
Građevinski fakultet, Sveučilište u Zagrebu
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
felixx
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 11. 2007. (15:31:43)
Postovi: (61)16
Sarma = la pohva - posuda
13 = 23 - 10
Lokacija: *obrisano*

PostPostano: 6:32 pon, 27. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

u fji: map<char,string> putevi( map<char,set<char> > g, char s )
[code:1] map<char,set<char> > g;
g['a'].insert('b');
g['b'].insert('c');g['b'].insert('d');
g['d'].insert('a');g['d'].insert('d');
g['e'].insert('d');
g['f'];
for(char c='a'; c <='g'; ++c)
ispis(putevi(g,c));
//(a,), (b,b), (c,bc), (d,bd)
//(a,da), (b,), (c,c), (d,d)
//(c,)
//(a,a), (b,ab), (d,d)
//(a,da), (d,d), (e,)
//(f,)
//[/code:1]
zao mi je kaj opet prigovaram, ali cini mi se da su ova rjesenja u komentarima kriva, tocnije, za c = 'd'

najkraci put od d do njega samog je prazan put kolko ja znam ?
a i postoji put do 'c' preko "abc"?
u fji: map<char,string> putevi( map<char,set<char> > g, char s )
Kod:
    map<char,set<char> > g;
    g['a'].insert('b');
    g['b'].insert('c');g['b'].insert('d');
    g['d'].insert('a');g['d'].insert('d');
    g['e'].insert('d');
    g['f'];
    for(char c='a'; c <='g'; ++c)
        ispis(putevi(g,c));
//(a,), (b,b), (c,bc), (d,bd)
//(a,da), (b,), (c,c), (d,d)
//(c,)
//(a,a), (b,ab), (d,d)
//(a,da), (d,d), (e,)
//(f,)
//

zao mi je kaj opet prigovaram, ali cini mi se da su ova rjesenja u komentarima kriva, tocnije, za c = 'd'

najkraci put od d do njega samog je prazan put kolko ja znam ?
a i postoji put do 'c' preko "abc"?



_________________
bla bla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku YIM MSNM
Novi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 07. 2007. (12:08:32)
Postovi: (11F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
60 = 69 - 9

PostPostano: 7:23 pon, 27. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="felixx"]cini mi se da su ova rjesenja u komentarima kriva[/quote]

Slozio bih se s kolegom i dodao da je krivo i za vrh 'e'. Moj output tog dijela zadatka je
[code:1]
(a,), (b,b), (c,bc), (d,bd)
(a,da), (b,), (c,c), (d,d)
(c,)
(a,a), (b,ab), (c,abc), (d,)
(a,da), (b,dab), (c,dabc), (d,d), (e,)
(f,)
[/code:1]
:D

I jos. Meni se također njihov main ne kompajlira. Trenutno sam u procesu trazenja greske. Uspio sam potjerat ovaj dio sa grafom ali u prvoj fji ispis je neka greska s iteratorima :shock:

EDIT: Greška locirana u dijelu
[code:1]
template <class T> void ispis(T l) {
typename T::const_iterator i = l.begin();
[/code:1]

Treba dodati ovaj [tt]typename[/tt]

EDIT^2: Jos jedna greska u fji preokreni. U komentaru pise string "drugACIji" iako on ne bi smio biti tu (ima manje velikih od malih slova).
felixx (napisa):
cini mi se da su ova rjesenja u komentarima kriva


Slozio bih se s kolegom i dodao da je krivo i za vrh 'e'. Moj output tog dijela zadatka je
Kod:

(a,), (b,b), (c,bc), (d,bd)
(a,da), (b,), (c,c), (d,d)
(c,)
(a,a), (b,ab), (c,abc), (d,)
(a,da), (b,dab), (c,dabc), (d,d), (e,)
(f,)

Very Happy

I jos. Meni se također njihov main ne kompajlira. Trenutno sam u procesu trazenja greske. Uspio sam potjerat ovaj dio sa grafom ali u prvoj fji ispis je neka greska s iteratorima Shocked

EDIT: Greška locirana u dijelu
Kod:

template <class T> void ispis(T l) {
    typename T::const_iterator i = l.begin();


Treba dodati ovaj typename

EDIT^2: Jos jedna greska u fji preokreni. U komentaru pise string "drugACIji" iako on ne bi smio biti tu (ima manje velikih od malih slova).



_________________
Jedan je smjer očit, a drugi je trivijalan.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Cobs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2008. (13:32:15)
Postovi: (206)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 40 - 14
Lokacija: Geto

PostPostano: 9:51 pon, 27. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="finalni"]možda je problem jer v[j] ne postoji..

probaj zamijeniti te 2 linije s ovim:

[code:1]
pair<char, char> temp;
temp.first=it -> first;
temp.second = *i;
v.push_back(temp);
[/code:1]

to možda pomogne da se program ne ruši (i ništa više od tog :D)[/quote]

hvala... radi sve ok, vidim u cem je problem, makar mi u to vrijeme bas i nije bilo jasno
finalni (napisa):
možda je problem jer v[j] ne postoji..

probaj zamijeniti te 2 linije s ovim:

Kod:

pair<char, char> temp;
temp.first=it -> first;
temp.second = *i;
v.push_back(temp);


to možda pomogne da se program ne ruši (i ništa više od tog Very Happy)


hvala... radi sve ok, vidim u cem je problem, makar mi u to vrijeme bas i nije bilo jasno


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
dosed_girl
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 12. 2006. (21:01:46)
Postovi: (6F)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 17 - 0
Lokacija: -zG-

PostPostano: 10:40 pon, 27. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Novi"]
I jos. Meni se također njihov main ne kompajlira. Trenutno sam u procesu trazenja greske. Uspio sam potjerat ovaj dio sa grafom ali u prvoj fji ispis je neka greska s iteratorima :shock:

EDIT: Greška locirana u dijelu
[code:1]
template <class T> void ispis(T l) {
typename T::const_iterator i = l.begin();
[/code:1]

Treba dodati ovaj [tt]typename[/tt]

[/quote]

meni i s tim dodanim typename opet javlja grešku u toj funkciji. :?

edit: više ne :D
Novi (napisa):

I jos. Meni se također njihov main ne kompajlira. Trenutno sam u procesu trazenja greske. Uspio sam potjerat ovaj dio sa grafom ali u prvoj fji ispis je neka greska s iteratorima Shocked

EDIT: Greška locirana u dijelu
Kod:

template <class T> void ispis(T l) {
    typename T::const_iterator i = l.begin();


Treba dodati ovaj typename



meni i s tim dodanim typename opet javlja grešku u toj funkciji. Confused

edit: više ne Very Happy



_________________
a part of me gets sick / a part of me gets sore
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
GCOX
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2006. (12:43:03)
Postovi: (A8)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-9 = 18 - 27
Lokacija: SPLIT_ZAGREB

PostPostano: 13:17 pon, 27. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[b](Zadatak: permutirani_palindromi)[/b]Ja imam jedan problemćić sa ovin vasin main-om a to je da mi ovaj string "abcABCabcABCBBbbbbbC" proguta cili procesor na "par" dana :? :? :? :? :? :? stvar je u tome da trazin sve moguce rici koje se sastoje od slova ovog stringa pa se 20!+20*19!+190*18!+......+20 operacija ne izvrsava bas najbrze :?: :?: :shock: :shock:

[size=9][color=#999999]Added after 2 hours 7 minutes:[/color][/size]

**osoba pozna samu sebe preko 0 međupoznanika, dakle ako je n jednako 1, treba vratiti skup koji se sastoji samo od s

***povratna vrijednost mora predstavljati skup osoba koje osoba s pozna preko manje od n međupoznanika

[b]Ovo se meni nekon logikon cini krivo postavljen zadatak!!![/b]
NPR. za mapu
g["jozo"].insert("ana"); g["jozo"].insert("mato"); g["jozo"].insert("jozo");
g["mato"].insert("jozo");
g["goga"].insert("goga");
g["ana"].insert("jozo"); g["ana"].insert("ivo");
g["ivo"].insert("ana");

Ako je n=1 tada treba za poznanstva(g,"mato", n) ispisati samo mato po **,
ali nadalje ako je n=1 tada Jozo poznaje matu preko 0 MEĐUPOZNANIKA pa bi po *** trebalo ispisat Mato, Jozo... ==> ili ** ili *** nebi trebale biti djelom zadatka...

Molim brzu reakciju nadležnih jer je rok za predaju ipak sutra...
(Zadatak: permutirani_palindromi)Ja imam jedan problemćić sa ovin vasin main-om a to je da mi ovaj string "abcABCabcABCBBbbbbbC" proguta cili procesor na "par" dana Confused Confused Confused Confused Confused Confused stvar je u tome da trazin sve moguce rici koje se sastoje od slova ovog stringa pa se 20!+20*19!+190*18!+......+20 operacija ne izvrsava bas najbrze Question Question Shocked Shocked

Added after 2 hours 7 minutes:

**osoba pozna samu sebe preko 0 međupoznanika, dakle ako je n jednako 1, treba vratiti skup koji se sastoji samo od s

***povratna vrijednost mora predstavljati skup osoba koje osoba s pozna preko manje od n međupoznanika

Ovo se meni nekon logikon cini krivo postavljen zadatak!!!
NPR. za mapu
g["jozo"].insert("ana"); g["jozo"].insert("mato"); g["jozo"].insert("jozo");
g["mato"].insert("jozo");
g["goga"].insert("goga");
g["ana"].insert("jozo"); g["ana"].insert("ivo");
g["ivo"].insert("ana");

Ako je n=1 tada treba za poznanstva(g,"mato", n) ispisati samo mato po **,
ali nadalje ako je n=1 tada Jozo poznaje matu preko 0 MEĐUPOZNANIKA pa bi po *** trebalo ispisat Mato, Jozo... ⇒ ili ** ili *** nebi trebale biti djelom zadatka...

Molim brzu reakciju nadležnih jer je rok za predaju ipak sutra...




Zadnja promjena: GCOX; 13:21 pon, 27. 4. 2009; ukupno mijenjano 3 put/a.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Cobs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2008. (13:32:15)
Postovi: (206)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 40 - 14
Lokacija: Geto

PostPostano: 13:40 pon, 27. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="GCOX"]Ja imam jedan problemćić sa ovin vasin main-om a to je da mi ovaj string "abcABCabcABCBBbbbbbC" proguta cili procesor na "par" dana :? :? :? :? :? :? stvar je u tome da trazin sve moguce rici koje se sastoje od slova ovog stringa pa se 20!+20*19!+190*18!+......+20 operacija ne izvrsava bas najbrze :?: :?: :shock: :shock:[/quote]

ne znam koji imas zadatak, mogo bi napisati... u svakom slucaju mislim da je napomenuto da ce "procisceni stringovi" ( oni koji se sastoje od malih i velikih slova ) imati max 10 slova tak da uzimaj manje primjere ( tak je bar meni napomenuto, a ja imam funkciju koja vraca vektor palindroma maximalne duljine ).

[size=9][color=#999999]Added after 22 minutes:[/color][/size]

[quote="GCOX"]Ja imam jedan problemćić sa ovin vasin main-om a to je da mi ovaj string "abcABCabcABCBBbbbbbC" proguta cili procesor na "par" dana :? :? :? :? :? :? stvar je u tome da trazin sve moguce rici koje se sastoje od slova ovog stringa pa se 20!+20*19!+190*18!+......+20 operacija ne izvrsava bas najbrze :?: :?: :shock: :shock:
[/quote]

ako sam dobro shvatio ti trebas vratit najveci moguci palindrom od nekog odredenog stringa ( s tim da mozes ispermuturati sva slova )... ako je tako ja na tvome mjestu ne bih bas isprobavo sve moguce kombinacije nego bih si uzeo ovako: npr. kreiram skup koji mi sadrzi parove... ( char, int )
jedan element skupa ce mi biti slovo koje se pojavljuje u stringu, s brojem koliko se puta pojavljuje u stringu... u skupu ce se to sortirati, tako da ces dobiti i neki pozeljan redoslijed... zatim idem po skupu od prvog elementa do zadnjeg ( ako mi se odredeni char pojavljuje u stringu neparno puta s tim da je neparan broj veci od 1 ubacuj u neki konacni string parove tog chara na prvo i zadnje mjesto ( i u elementu skupa smanjuj broj pojavljivanja u stringu tog chara za 2 ) , pa ako dobis neparan broj == 1 , odi na sljedeci element skupa, a ako nije onda ubacuj opet parove tog chara na prvo slobodno mjesto s ljeve i desne strane stringa... dok ti nije ostao samo jedan takav char ), a ako ti se neki char pojavljuje parno puta u stringu ispuni konacan string s tim charovima ( s ljeve i desne strane ( u parovima ) i ostati ce ti 0 od tog chara te mozes taj element izbrisati iz onog pocetnog skupa).
kad si jedniom proso po skupu svi elementi koji su ostali unutar skupa su tipa ( char, 1 ) i samo prvi element ubacis u sredinu konacnog stringa i dobio si ono sto si htio... i mislim da je rjesenje daleko, daleko brze od onog tvog, samo sto to treba znat realizirati u C++... mislim da je rjesenje tocno... ali nisam siguran, valjda se kuzi iz prilozenog princip po kojem bi dobio rjesenje...
GCOX (napisa):
Ja imam jedan problemćić sa ovin vasin main-om a to je da mi ovaj string "abcABCabcABCBBbbbbbC" proguta cili procesor na "par" dana Confused Confused Confused Confused Confused Confused stvar je u tome da trazin sve moguce rici koje se sastoje od slova ovog stringa pa se 20!+20*19!+190*18!+......+20 operacija ne izvrsava bas najbrze Question Question Shocked Shocked


ne znam koji imas zadatak, mogo bi napisati... u svakom slucaju mislim da je napomenuto da ce "procisceni stringovi" ( oni koji se sastoje od malih i velikih slova ) imati max 10 slova tak da uzimaj manje primjere ( tak je bar meni napomenuto, a ja imam funkciju koja vraca vektor palindroma maximalne duljine ).

Added after 22 minutes:

GCOX (napisa):
Ja imam jedan problemćić sa ovin vasin main-om a to je da mi ovaj string "abcABCabcABCBBbbbbbC" proguta cili procesor na "par" dana Confused Confused Confused Confused Confused Confused stvar je u tome da trazin sve moguce rici koje se sastoje od slova ovog stringa pa se 20!+20*19!+190*18!+......+20 operacija ne izvrsava bas najbrze Question Question Shocked Shocked


ako sam dobro shvatio ti trebas vratit najveci moguci palindrom od nekog odredenog stringa ( s tim da mozes ispermuturati sva slova )... ako je tako ja na tvome mjestu ne bih bas isprobavo sve moguce kombinacije nego bih si uzeo ovako: npr. kreiram skup koji mi sadrzi parove... ( char, int )
jedan element skupa ce mi biti slovo koje se pojavljuje u stringu, s brojem koliko se puta pojavljuje u stringu... u skupu ce se to sortirati, tako da ces dobiti i neki pozeljan redoslijed... zatim idem po skupu od prvog elementa do zadnjeg ( ako mi se odredeni char pojavljuje u stringu neparno puta s tim da je neparan broj veci od 1 ubacuj u neki konacni string parove tog chara na prvo i zadnje mjesto ( i u elementu skupa smanjuj broj pojavljivanja u stringu tog chara za 2 ) , pa ako dobis neparan broj == 1 , odi na sljedeci element skupa, a ako nije onda ubacuj opet parove tog chara na prvo slobodno mjesto s ljeve i desne strane stringa... dok ti nije ostao samo jedan takav char ), a ako ti se neki char pojavljuje parno puta u stringu ispuni konacan string s tim charovima ( s ljeve i desne strane ( u parovima ) i ostati ce ti 0 od tog chara te mozes taj element izbrisati iz onog pocetnog skupa).
kad si jedniom proso po skupu svi elementi koji su ostali unutar skupa su tipa ( char, 1 ) i samo prvi element ubacis u sredinu konacnog stringa i dobio si ono sto si htio... i mislim da je rjesenje daleko, daleko brze od onog tvog, samo sto to treba znat realizirati u C++... mislim da je rjesenje tocno... ali nisam siguran, valjda se kuzi iz prilozenog princip po kojem bi dobio rjesenje...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
AnAA
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 10. 2008. (16:00:57)
Postovi: (12)16
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 1

PostPostano: 20:17 pon, 27. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="GCOX"]
Molim brzu reakciju nadležnih jer je rok za predaju ipak sutra...[/quote]

izgleda da nece biti nista od reakcije... :(
Vinkoooo
GCOX (napisa):

Molim brzu reakciju nadležnih jer je rok za predaju ipak sutra...


izgleda da nece biti nista od reakcije... Sad
Vinkoooo


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Masiela
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2007. (22:28:01)
Postovi: (338)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
74 = 97 - 23
Lokacija: Među bananama

PostPostano: 2:37 uto, 28. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dakle, ja imadem [url=http://i43.tinypic.com/2h3xzkm.jpg]ovaj[/url] zadatak.

Je l` treba provjerit kad ne postoji g[s] ili kad s nije dio nijednog skupa g[i]?
Dakle, ja imadem ovaj zadatak.

Je l` treba provjerit kad ne postoji g[s] ili kad s nije dio nijednog skupa g[i]?



_________________
mladac: e.k.s. je možda 8%, moje znanje ni toliko Sad
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
felixx
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 11. 2007. (15:31:43)
Postovi: (61)16
Sarma = la pohva - posuda
13 = 23 - 10
Lokacija: *obrisano*

PostPostano: 5:30 uto, 28. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

ako s nije dio nijednog g[i] vratis praznu mapu, ako je dio, ali je prazan g[s], gledas ko da ti je ti g[s] = prazan_skup, a ako postoji g[s], onda znas :D
ako s nije dio nijednog g[i] vratis praznu mapu, ako je dio, ali je prazan g[s], gledas ko da ti je ti g[s] = prazan_skup, a ako postoji g[s], onda znas Very Happy



_________________
bla bla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku YIM MSNM
Masiela
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 09. 2007. (22:28:01)
Postovi: (338)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
74 = 97 - 23
Lokacija: Među bananama

PostPostano: 5:37 uto, 28. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Fala, fala. Malo san dekoncentrirana sad. Bacit ću oko na to kasnije da vidin šta na kraju iman, a šta ne u dotičnoj fji.


:plače za Mirkon i Slavkon: :i Peron isto:
Fala, fala. Malo san dekoncentrirana sad. Bacit ću oko na to kasnije da vidin šta na kraju iman, a šta ne u dotičnoj fji.


:plače za Mirkon i Slavkon: :i Peron isto:



_________________
mladac: e.k.s. je možda 8%, moje znanje ni toliko Sad
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nap
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2007. (22:18:39)
Postovi: (30)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 1

PostPostano: 8:19 uto, 28. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[code:1][Linker error] undefined reference to `preokreni(std::list<std::string, std::allocator<std::string> >)' [/code:1]

sta to znaci? ne zeli mi uopce program pokrenuti...

ne kuzim njihov kod u fukciji main:

[code:1]string p11[] = {"druga","ZaDaCa","RP1","rp1"};
list<string> l11(p11, p11+sizeof(p11)/sizeof(p11[0]));
ispis(preokreni(l11));
[/code:1]


sta to radi? jel tu ima neke greske....jer zasto mi inace nece raditi....
Kod:
[Linker error] undefined reference to `preokreni(std::list<std::string, std::allocator<std::string> >)'


sta to znaci? ne zeli mi uopce program pokrenuti...

ne kuzim njihov kod u fukciji main:

Kod:
string p11[] = {"druga","ZaDaCa","RP1","rp1"};
    list<string> l11(p11, p11+sizeof(p11)/sizeof(p11[0]));
    ispis(preokreni(l11));



sta to radi? jel tu ima neke greske....jer zasto mi inace nece raditi....


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ekatarina
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2007. (19:22:50)
Postovi: (161)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
30 = 47 - 17

PostPostano: 8:55 uto, 28. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Poslala sam asistentu ovdje na degiorgi poruku, a njegovu slubenu adresu ne mogu naci tamo na zaposlenicima. Ugl, zamolila sam da produze rok predaje... makar do sutra navecer, ja se nisam stigla pripremati za kolokvije i rijesavati ovu zadacu...
Poslala sam asistentu ovdje na degiorgi poruku, a njegovu slubenu adresu ne mogu naci tamo na zaposlenicima. Ugl, zamolila sam da produze rok predaje... makar do sutra navecer, ja se nisam stigla pripremati za kolokvije i rijesavati ovu zadacu...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nap
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2007. (22:18:39)
Postovi: (30)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 1

PostPostano: 9:10 uto, 28. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

slazem se u potpunosti :) do sutra navecer se cini ok termin...
slazem se u potpunosti Smile do sutra navecer se cini ok termin...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vinko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 08. 2006. (23:08:00)
Postovi: (1A8)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
69 = 87 - 18
Lokacija: PMF-MO 214

PostPostano: 9:20 uto, 28. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Novi"][quote="felixx"]cini mi se da su ova rjesenja u komentarima kriva[/quote]

Slozio bih se s kolegom i dodao da je krivo i za vrh 'e'. Moj output tog dijela zadatka je
[code:1]
(a,), (b,b), (c,bc), (d,bd)
(a,da), (b,), (c,c), (d,d)
(c,)
(a,a), (b,ab), (c,abc), (d,)
(a,da), (b,dab), (c,dabc), (d,d), (e,)
(f,)
[/code:1]
:D
[/quote]
Da, tako je. Sori, tek sad vidjeh ovaj post. A valjda sam nesto krivo prekopirao, jer u tom tekstu je bila greska i u 1. zadatku, u drugom primjeru treba biti samo:
//neKI45, NEki45,
Novi (napisa):
felixx (napisa):
cini mi se da su ova rjesenja u komentarima kriva


Slozio bih se s kolegom i dodao da je krivo i za vrh 'e'. Moj output tog dijela zadatka je
Kod:

(a,), (b,b), (c,bc), (d,bd)
(a,da), (b,), (c,c), (d,d)
(c,)
(a,a), (b,ab), (c,abc), (d,)
(a,da), (b,dab), (c,dabc), (d,d), (e,)
(f,)

Very Happy

Da, tako je. Sori, tek sad vidjeh ovaj post. A valjda sam nesto krivo prekopirao, jer u tom tekstu je bila greska i u 1. zadatku, u drugom primjeru treba biti samo:
//neKI45, NEki45,




Zadnja promjena: vinko; 9:20 uto, 28. 4. 2009; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
BitterSweet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 10. 2007. (21:09:28)
Postovi: (174)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
27 = 45 - 18
Lokacija: sjeverno od raja

PostPostano: 9:20 uto, 28. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

ili bar do večeras u 23:59 :?
ili bar do večeras u 23:59 Confused



_________________
"Give me sweet lies, and keep your bitter truths." ~ Tyrion Lannister
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
vinko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 08. 2006. (23:08:00)
Postovi: (1A8)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
69 = 87 - 18
Lokacija: PMF-MO 214

PostPostano: 9:24 uto, 28. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="GCOX"][b](Zadatak: permutirani_palindromi)[/b]Ja imam jedan problemćić sa ovin vasin main-om a to je da mi ovaj string "abcABCabcABCBBbbbbbC" proguta cili procesor na "par" dana :? :? :? :? :? :? stvar je u tome da trazin sve moguce rici koje se sastoje od slova ovog stringa pa se 20!+20*19!+190*18!+......+20 operacija ne izvrsava bas najbrze :?: :?: :shock: :shock:

[size=9][color=#999999]Added after 2 hours 7 minutes:[/color][/size]

**osoba pozna samu sebe preko 0 međupoznanika, dakle ako je n jednako 1, treba vratiti skup koji se sastoji samo od s

***povratna vrijednost mora predstavljati skup osoba koje osoba s pozna preko manje od n međupoznanika

[b]Ovo se meni nekon logikon cini krivo postavljen zadatak!!![/b]
NPR. za mapu
g["jozo"].insert("ana"); g["jozo"].insert("mato"); g["jozo"].insert("jozo");
g["mato"].insert("jozo");
g["goga"].insert("goga");
g["ana"].insert("jozo"); g["ana"].insert("ivo");
g["ivo"].insert("ana");

Ako je n=1 tada treba za poznanstva(g,"mato", n) ispisati samo mato po **,
ali nadalje ako je n=1 tada Jozo poznaje matu preko 0 MEĐUPOZNANIKA pa bi po *** trebalo ispisat Mato, Jozo... ==> ili ** ili *** nebi trebale biti djelom zadatka...

Molim brzu reakciju nadležnih jer je rok za predaju ipak sutra...[/quote]

Par postova ranije sam objasnio kako bi trebalo rijesiti ovaj zadatak
GCOX (napisa):
(Zadatak: permutirani_palindromi)Ja imam jedan problemćić sa ovin vasin main-om a to je da mi ovaj string "abcABCabcABCBBbbbbbC" proguta cili procesor na "par" dana Confused Confused Confused Confused Confused Confused stvar je u tome da trazin sve moguce rici koje se sastoje od slova ovog stringa pa se 20!+20*19!+190*18!+......+20 operacija ne izvrsava bas najbrze Question Question Shocked Shocked

Added after 2 hours 7 minutes:

**osoba pozna samu sebe preko 0 međupoznanika, dakle ako je n jednako 1, treba vratiti skup koji se sastoji samo od s

***povratna vrijednost mora predstavljati skup osoba koje osoba s pozna preko manje od n međupoznanika

Ovo se meni nekon logikon cini krivo postavljen zadatak!!!
NPR. za mapu
g["jozo"].insert("ana"); g["jozo"].insert("mato"); g["jozo"].insert("jozo");
g["mato"].insert("jozo");
g["goga"].insert("goga");
g["ana"].insert("jozo"); g["ana"].insert("ivo");
g["ivo"].insert("ana");

Ako je n=1 tada treba za poznanstva(g,"mato", n) ispisati samo mato po **,
ali nadalje ako je n=1 tada Jozo poznaje matu preko 0 MEĐUPOZNANIKA pa bi po *** trebalo ispisat Mato, Jozo... ⇒ ili ** ili *** nebi trebale biti djelom zadatka...

Molim brzu reakciju nadležnih jer je rok za predaju ipak sutra...


Par postova ranije sam objasnio kako bi trebalo rijesiti ovaj zadatak


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Računarski praktikum 1 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Stranica 3 / 5.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan