Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Studenti krecu u bojkot fakulteta - prosvjed na Filozofskom (studij)
Idite na Prethodno  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 30, 31, 32  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
thomary
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 11. 2007. (20:45:28)
Postovi: (87)16
Sarma = la pohva - posuda
15 = 15 - 0

PostPostano: 7:14 sri, 29. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Doko, istina formalno nigdje nece pisati pad godine, ali godina se gubi i skolovanje se odmah produzuje,a u slucaju kad bi dali rok vise, nekim bi to dosta pomoglo. Jer recimo, netko na prvoj godini padne analizu1, to znaci da nece moc slusat na "2." difraf, vjerojatnost, diskretnu,intraf,...sto znaci da nece na na "3." slusat jos 6-7 kolegija redovno s obzirom na godinu kada je upisao...i cim nesto pade, istina je da se skolovanje produzuje godinu dana...
Ima neodgovorinih ljudi kojima rokovi nebi pomogli i pali bi bez obzira na to, no nekima bi to pomoglo...bar se nadam.
Doko, istina formalno nigdje nece pisati pad godine, ali godina se gubi i skolovanje se odmah produzuje,a u slucaju kad bi dali rok vise, nekim bi to dosta pomoglo. Jer recimo, netko na prvoj godini padne analizu1, to znaci da nece moc slusat na "2." difraf, vjerojatnost, diskretnu,intraf,...sto znaci da nece na na "3." slusat jos 6-7 kolegija redovno s obzirom na godinu kada je upisao...i cim nesto pade, istina je da se skolovanje produzuje godinu dana...
Ima neodgovorinih ljudi kojima rokovi nebi pomogli i pali bi bez obzira na to, no nekima bi to pomoglo...bar se nadam.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gogs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 10. 2002. (22:28:12)
Postovi: (155)16
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 11
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 7:53 sri, 29. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Za sve koji tvrde da nema novaca u proračunu koji bi se mogli preraspodjeliti za obrazovanje i ukidanje školarina, u roku 1 minute sam na googleu nasao neka sredstva koja su mogla i trebala biti preraspoređena...

[url]http://www.student.hr/clanak.aspx?clanakId=2664[/url]
[url]http://www.index.hr/vijesti/clanak/izaslanstvo-sabora-rh-u-mostaru/203009.aspx[/url]

Neda mi se tražiti još takvih podataka, no budite uvjereni da ih sigurno ima...


Također, iako generalno nisam za blokadu nastave, činjenica je da je u 12. mjesecu prošle godine bio prosvjed na Trgu Bana Jelačića na kojem se između ostaloga zahtijevalo i besplatno obrazovanje.
Na fakultetu ste imali obavijesti za navedeni prosvjed, no naravno rijetko tko se odazvao...

Sada neki tvrde da će radije ići na prosvjed na Trg nego da se blokira nastava.

[b]Imate priliku već ovaj petak 1. svibnja 2009. u 17h na Trgu Bana Josipa Jelačića[/b] na reprizri onog prethodnog prosvjeda...

Nadam se da ćete se ovaj put odazvati, to vam je prilika da pokušate spriječiti blokadu nastave... :)
Za sve koji tvrde da nema novaca u proračunu koji bi se mogli preraspodjeliti za obrazovanje i ukidanje školarina, u roku 1 minute sam na googleu nasao neka sredstva koja su mogla i trebala biti preraspoređena...

http://www.student.hr/clanak.aspx?clanakId=2664
http://www.index.hr/vijesti/clanak/izaslanstvo-sabora-rh-u-mostaru/203009.aspx

Neda mi se tražiti još takvih podataka, no budite uvjereni da ih sigurno ima...


Također, iako generalno nisam za blokadu nastave, činjenica je da je u 12. mjesecu prošle godine bio prosvjed na Trgu Bana Jelačića na kojem se između ostaloga zahtijevalo i besplatno obrazovanje.
Na fakultetu ste imali obavijesti za navedeni prosvjed, no naravno rijetko tko se odazvao...

Sada neki tvrde da će radije ići na prosvjed na Trg nego da se blokira nastava.

Imate priliku već ovaj petak 1. svibnja 2009. u 17h na Trgu Bana Josipa Jelačića na reprizri onog prethodnog prosvjeda...

Nadam se da ćete se ovaj put odazvati, to vam je prilika da pokušate spriječiti blokadu nastave... Smile



_________________
Dvije stvari su beskonacne, svemir i ljudska glupost, ali sto se svemira tice nisam posve siguran.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Charmed
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 02. 2009. (11:51:49)
Postovi: (20B)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
20 = 54 - 34

PostPostano: 8:22 sri, 29. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="thomary"]Doko, istina formalno nigdje nece pisati pad godine, ali godina se gubi i skolovanje se odmah produzuje,a u slucaju kad bi dali rok vise, nekim bi to dosta pomoglo. Jer recimo, netko na prvoj godini padne analizu1, to znaci da nece moc slusat na "2." difraf, vjerojatnost, diskretnu,intraf,...sto znaci da nece na na "3." slusat jos 6-7 kolegija redovno s obzirom na godinu kada je upisao...i cim nesto pade, istina je da se skolovanje produzuje godinu dana...
Ima neodgovorinih ljudi kojima rokovi nebi pomogli i pali bi bez obzira na to, no nekima bi to pomoglo...bar se nadam.[/quote]

E da ima rokova,ja ne bi morala iduće godine platiti samo 1 predmet koji nisam mogla upisati i to 5000kn!!!

Padneš jedan predmet,ode cijela godina...to nikako ne valja :!:
thomary (napisa):
Doko, istina formalno nigdje nece pisati pad godine, ali godina se gubi i skolovanje se odmah produzuje,a u slucaju kad bi dali rok vise, nekim bi to dosta pomoglo. Jer recimo, netko na prvoj godini padne analizu1, to znaci da nece moc slusat na "2." difraf, vjerojatnost, diskretnu,intraf,...sto znaci da nece na na "3." slusat jos 6-7 kolegija redovno s obzirom na godinu kada je upisao...i cim nesto pade, istina je da se skolovanje produzuje godinu dana...
Ima neodgovorinih ljudi kojima rokovi nebi pomogli i pali bi bez obzira na to, no nekima bi to pomoglo...bar se nadam.


E da ima rokova,ja ne bi morala iduće godine platiti samo 1 predmet koji nisam mogla upisati i to 5000kn!!!

Padneš jedan predmet,ode cijela godina...to nikako ne valja Exclamation


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
thomary
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 11. 2007. (20:45:28)
Postovi: (87)16
Sarma = la pohva - posuda
15 = 15 - 0

PostPostano: 8:35 sri, 29. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jos moram nesto reci vezano za te rokove... Ne znam po meni, Bologna kakvu mi imamo nije bas pametna, jer sada, dode studnet na usmeni,zna nesto ,ali opet nije to to. Profesoru je mozda glupo rusiti ga, ipak nesto zna, a opet, je li to znanje dovoljno... Nema smisla srusiti ako neke osnovne stvari zna, jer ode cijela godina, a opet, zna li dovoljno...?! Ja imam osjecaj da sam ja polozila dosta predmeta ne imajuci dovoljno znanja i da bi mi cak dobro doslo da sam to jos malo ucila... Naravno da sam sretnija time sto sam prosla, ali da sam imala jos koji rok, i da me prof. srusio, vise bi naucila...
Prije je imalo vise smisla srusiti ako je znaje li-la... ono: "kolega, jos malo to naucite, bitno je da trala-la-la..." Slijedeci put ce biti bolje...
I onda,kada imas jos 2 prilike, to itekako ima smisla...
Jos moram nesto reci vezano za te rokove... Ne znam po meni, Bologna kakvu mi imamo nije bas pametna, jer sada, dode studnet na usmeni,zna nesto ,ali opet nije to to. Profesoru je mozda glupo rusiti ga, ipak nesto zna, a opet, je li to znanje dovoljno... Nema smisla srusiti ako neke osnovne stvari zna, jer ode cijela godina, a opet, zna li dovoljno...?! Ja imam osjecaj da sam ja polozila dosta predmeta ne imajuci dovoljno znanja i da bi mi cak dobro doslo da sam to jos malo ucila... Naravno da sam sretnija time sto sam prosla, ali da sam imala jos koji rok, i da me prof. srusio, vise bi naucila...
Prije je imalo vise smisla srusiti ako je znaje li-la... ono: "kolega, jos malo to naucite, bitno je da trala-la-la..." Slijedeci put ce biti bolje...
I onda,kada imas jos 2 prilike, to itekako ima smisla...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Charmed
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 02. 2009. (11:51:49)
Postovi: (20B)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
20 = 54 - 34

PostPostano: 8:57 sri, 29. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kad se kod nas provodi neka "ferovska" bolonja a nemamo ni kadra ni kapaciteta za to...kako fizika preko puta može imati rokove a mi jednini od cijelog PMF-a ne?
Kad se kod nas provodi neka "ferovska" bolonja a nemamo ni kadra ni kapaciteta za to...kako fizika preko puta može imati rokove a mi jednini od cijelog PMF-a ne?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
unforgiven
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 04. 2007. (15:26:10)
Postovi: (E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 9:01 sri, 29. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Potpuno se slažem to za rokove! Meni bi isto bilo puno draže da sam neke stvari bolje naučila, ali jednostavno kad imaš 6 ispita u 2 tjedna, najvažnije ti je da nekako skupiš po 50% iz svakog kolegija za nekakvu dvičicu, a onda kad dođu novi kolegiji, lupaš glavom od zid šta ovo otprije ne znaš baš najbolje, a nemaš vremena to ponoviti i tako sve u krug, pa ostane puno rupa u znanju. (čast iznimkama, naravno! :P ) Ne znam, meni se ovaj naš sistem skoro pa uopće ne sviđa...
[/quote]
Potpuno se slažem to za rokove! Meni bi isto bilo puno draže da sam neke stvari bolje naučila, ali jednostavno kad imaš 6 ispita u 2 tjedna, najvažnije ti je da nekako skupiš po 50% iz svakog kolegija za nekakvu dvičicu, a onda kad dođu novi kolegiji, lupaš glavom od zid šta ovo otprije ne znaš baš najbolje, a nemaš vremena to ponoviti i tako sve u krug, pa ostane puno rupa u znanju. (čast iznimkama, naravno! Razz ) Ne znam, meni se ovaj naš sistem skoro pa uopće ne sviđa...
[/quote]


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Charmed
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 02. 2009. (11:51:49)
Postovi: (20B)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
20 = 54 - 34

PostPostano: 9:05 sri, 29. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mislim da bi to trebali biti naši budući zahtjevi...ako ćemo naravno štrajkati ili na plenumu to iznijeti...;)
Mislim da bi to trebali biti naši budući zahtjevi...ako ćemo naravno štrajkati ili na plenumu to iznijeti...Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mischa
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 09. 2007. (17:52:41)
Postovi: (D8)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 15 - 8

PostPostano: 9:10 sri, 29. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja cu samo reci da mi imamo kolokvij iz pedagogije iduci tjedan i ne bi bilo uopce u redu da ga netko dodje prekinuti :?
ja cu samo reci da mi imamo kolokvij iz pedagogije iduci tjedan i ne bi bilo uopce u redu da ga netko dodje prekinuti Confused


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Gogs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 10. 2002. (22:28:12)
Postovi: (155)16
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 11
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 9:12 sri, 29. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Charmed"]Mislim da bi to trebali biti naši budući zahtjevi...ako ćemo naravno štrajkati ili na plenumu to iznijeti...;)[/quote]

U tom slučaju su vam zahtjevi promašeni...

[quote]Potpuno se slažem to za rokove! Meni bi isto bilo puno draže da sam neke stvari bolje naučila, ali jednostavno kad imaš 6 ispita u 2 tjedna, najvažnije ti je da nekako skupiš po 50% iz svakog kolegija za nekakvu dvičicu, a onda kad dođu novi kolegiji, lupaš glavom od zid šta ovo otprije ne znaš baš najbolje, a nemaš vremena to ponoviti i tako sve u krug, pa ostane puno rupa u znanju. (čast iznimkama, naravno! Razz ) Ne znam, meni se ovaj naš sistem skoro pa uopće ne sviđa... [/quote]

Jeste li ikada čuli za termin "kontinuirano praćenje i učenje" ?
Mislim da je problem većine bolonjaca u tome što na nastavi rade sve osim onoga što bi trebali, odnosno nisu koncentrirani i ne prate predavanja.

Naravno, time ometaju i druge studente koji pokušavaju pratiti, no to je već rasprava za sasvim drugu priču.

Na diplomskom studiju se (barem računarstva) baš lijepo u miru može pratiti nastava i onda u principu uopće nema problema za položiti ispit.
Jedino što je nezgodno u doba ispita je to što je razina stresa poprilično velika - pa se događa da se razina alkohola u krvi studenta odjednom poveća :D
Charmed (napisa):
Mislim da bi to trebali biti naši budući zahtjevi...ako ćemo naravno štrajkati ili na plenumu to iznijeti...Wink


U tom slučaju su vam zahtjevi promašeni...

Citat:
Potpuno se slažem to za rokove! Meni bi isto bilo puno draže da sam neke stvari bolje naučila, ali jednostavno kad imaš 6 ispita u 2 tjedna, najvažnije ti je da nekako skupiš po 50% iz svakog kolegija za nekakvu dvičicu, a onda kad dođu novi kolegiji, lupaš glavom od zid šta ovo otprije ne znaš baš najbolje, a nemaš vremena to ponoviti i tako sve u krug, pa ostane puno rupa u znanju. (čast iznimkama, naravno! Razz ) Ne znam, meni se ovaj naš sistem skoro pa uopće ne sviđa...


Jeste li ikada čuli za termin "kontinuirano praćenje i učenje" ?
Mislim da je problem većine bolonjaca u tome što na nastavi rade sve osim onoga što bi trebali, odnosno nisu koncentrirani i ne prate predavanja.

Naravno, time ometaju i druge studente koji pokušavaju pratiti, no to je već rasprava za sasvim drugu priču.

Na diplomskom studiju se (barem računarstva) baš lijepo u miru može pratiti nastava i onda u principu uopće nema problema za položiti ispit.
Jedino što je nezgodno u doba ispita je to što je razina stresa poprilično velika - pa se događa da se razina alkohola u krvi studenta odjednom poveća Very Happy



_________________
Dvije stvari su beskonacne, svemir i ljudska glupost, ali sto se svemira tice nisam posve siguran.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 9:16 sri, 29. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="SickJedi"]A jel se broji za smjestaj u domu?[/quote]

[quote="Hulk"]Ili stipendiju? :roll:[/quote]

Tko provodi natjecaj za smjestaj u domu i za stipendije? Tko ne postuje [url=http://www.pmf.hr/nastava/prava_redovitih_studenata.pdf]ovu[/url] preporuku prihvacenu od Senata Sveucilista? Koga su studenti okupljeni na plenumu odlucili blokirati?
SickJedi (napisa):
A jel se broji za smjestaj u domu?


Hulk (napisa):
Ili stipendiju? Rolling Eyes


Tko provodi natjecaj za smjestaj u domu i za stipendije? Tko ne postuje ovu preporuku prihvacenu od Senata Sveucilista? Koga su studenti okupljeni na plenumu odlucili blokirati?



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Melkor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2004. (18:48:00)
Postovi: (291)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
140 = 152 - 12
Lokacija: Void

PostPostano: 9:25 sri, 29. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Skrenuo bih opet pažnju na članak koji je Hulk linkao jer mi se čini zanimljiv, a nitko ga nije komentirao. U njemu se uspoređuje europski i američki sustav visokog obrazovanja.

[url]http://www.project-syndicate.org/commentary/ag12[/url]

Jedna od teza koje se iznose je da je sustav u kojem porezni obveznici financiraju sveučilišta samo prividno "jednakiji" prema svima, a zapravo više pogoduje studentima iz dobrostojećih obitelji. Kao prilog toj tezi pozivaju se na "nedavna istraživanja" (članak je iz 2003., moguće da se štošta promijenilo) prema kojima imovinski status ima veći utjecaj na studentov uspjeh u Italiji nego u SAD.

Druga stvar koja se iznosi je da država besplatnim javnim obrazovanjem stavlja monopol na visoko obrazovanje i na taj način zatire svaku mogućnost razvoja konkurentnih privatnih sveučilišta. To se uspoređuje sa sustavom u kojem postoje snažna javna i privatna sveučilišta koja se otimaju za uspješne, iako možda siromašne studente tako da im osiguraju veće stipendije i bolje uvjete.

Pa eto, to mi se čini u kontradikciji s tvrdnjama i ciljevima prosvjednika. Ako ništa drugo, vrijedi razmisliti jesu li im ciljevi doista dobri i vode li boljitku. Komentari? Meni osobno se čini da je američki sustav naočigled bolji i vjerojatno bliže idealu jednakih uvjeta. Nije mi jasno zašto se onda stremi prema ovom suprotnom.
Skrenuo bih opet pažnju na članak koji je Hulk linkao jer mi se čini zanimljiv, a nitko ga nije komentirao. U njemu se uspoređuje europski i američki sustav visokog obrazovanja.

http://www.project-syndicate.org/commentary/ag12

Jedna od teza koje se iznose je da je sustav u kojem porezni obveznici financiraju sveučilišta samo prividno "jednakiji" prema svima, a zapravo više pogoduje studentima iz dobrostojećih obitelji. Kao prilog toj tezi pozivaju se na "nedavna istraživanja" (članak je iz 2003., moguće da se štošta promijenilo) prema kojima imovinski status ima veći utjecaj na studentov uspjeh u Italiji nego u SAD.

Druga stvar koja se iznosi je da država besplatnim javnim obrazovanjem stavlja monopol na visoko obrazovanje i na taj način zatire svaku mogućnost razvoja konkurentnih privatnih sveučilišta. To se uspoređuje sa sustavom u kojem postoje snažna javna i privatna sveučilišta koja se otimaju za uspješne, iako možda siromašne studente tako da im osiguraju veće stipendije i bolje uvjete.

Pa eto, to mi se čini u kontradikciji s tvrdnjama i ciljevima prosvjednika. Ako ništa drugo, vrijedi razmisliti jesu li im ciljevi doista dobri i vode li boljitku. Komentari? Meni osobno se čini da je američki sustav naočigled bolji i vjerojatno bliže idealu jednakih uvjeta. Nije mi jasno zašto se onda stremi prema ovom suprotnom.



_________________
I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
ivo34
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 02. 2005. (10:11:04)
Postovi: (171)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
35 = 43 - 8

PostPostano: 9:51 sri, 29. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Charmed"]Kad se kod nas provodi neka "ferovska" bolonja a nemamo ni kadra ni kapaciteta za to...kako fizika preko puta može imati rokove a mi jednini od cijelog PMF-a ne?[/quote]
Potpisujem.

Naravno problem rokova kod nas je u tome sto ako padnes prethodnik u 1. semestru ne mozes ici na kolokvije sljedbenika u 2. Ali zar student ne bi mogao onda kada polozi prethodnikna proljetnom toku ici na neki ljetni rok sljedbenika?
Mislim da je ovakvo stanje neodrzivo i za studente i za profesore. thomary je to dobro opisala:
[quote="thomary"]Ne znam po meni, Bologna kakvu mi imamo nije bas pametna, jer sada, dode studnet na usmeni,zna nesto ,ali opet nije to to. Profesoru je mozda glupo rusiti ga, ipak nesto zna, a opet, je li to znanje dovoljno... Nema smisla srusiti ako neke osnovne stvari zna, jer ode cijela godina, a opet, zna li dovoljno...?! Ja imam osjecaj da sam ja polozila dosta predmeta ne imajuci dovoljno znanja i da bi mi cak dobro doslo da sam to jos malo ucila... Naravno da sam sretnija time sto sam prosla, ali da sam imala jos koji rok, i da me prof. srusio, vise bi naucila...
Prije je imalo vise smisla srusiti ako je znaje li-la... ono: "kolega, jos malo to naucite, bitno je da trala-la-la..." Slijedeci put ce biti bolje...
I onda,kada imas jos 2 prilike, to itekako ima smisla...[/quote]
Mislim da su, nazalost, ukidanjem rokova na nasem faksu profitirali samo asistenti koji vise ne moraju sastavljati ispite i te iste ispravljati... I naravno onih par postotaka studenata koji bi u svakom sustavu davali sve kolegije...
Charmed (napisa):
Kad se kod nas provodi neka "ferovska" bolonja a nemamo ni kadra ni kapaciteta za to...kako fizika preko puta može imati rokove a mi jednini od cijelog PMF-a ne?

Potpisujem.

Naravno problem rokova kod nas je u tome sto ako padnes prethodnik u 1. semestru ne mozes ici na kolokvije sljedbenika u 2. Ali zar student ne bi mogao onda kada polozi prethodnikna proljetnom toku ici na neki ljetni rok sljedbenika?
Mislim da je ovakvo stanje neodrzivo i za studente i za profesore. thomary je to dobro opisala:
thomary (napisa):
Ne znam po meni, Bologna kakvu mi imamo nije bas pametna, jer sada, dode studnet na usmeni,zna nesto ,ali opet nije to to. Profesoru je mozda glupo rusiti ga, ipak nesto zna, a opet, je li to znanje dovoljno... Nema smisla srusiti ako neke osnovne stvari zna, jer ode cijela godina, a opet, zna li dovoljno...?! Ja imam osjecaj da sam ja polozila dosta predmeta ne imajuci dovoljno znanja i da bi mi cak dobro doslo da sam to jos malo ucila... Naravno da sam sretnija time sto sam prosla, ali da sam imala jos koji rok, i da me prof. srusio, vise bi naucila...
Prije je imalo vise smisla srusiti ako je znaje li-la... ono: "kolega, jos malo to naucite, bitno je da trala-la-la..." Slijedeci put ce biti bolje...
I onda,kada imas jos 2 prilike, to itekako ima smisla...

Mislim da su, nazalost, ukidanjem rokova na nasem faksu profitirali samo asistenti koji vise ne moraju sastavljati ispite i te iste ispravljati... I naravno onih par postotaka studenata koji bi u svakom sustavu davali sve kolegije...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Grga
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 12. 2004. (23:05:23)
Postovi: (280)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
99 = 124 - 25

PostPostano: 9:53 sri, 29. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Melkor"]Skrenuo bih opet pažnju na članak koji je Hulk linkao jer mi se čini zanimljiv, a nitko ga nije komentirao. U njemu se uspoređuje europski i američki sustav visokog obrazovanja.

[url]http://www.project-syndicate.org/commentary/ag12[/url]

Jedna od teza koje se iznose je da je sustav u kojem porezni obveznici financiraju sveučilišta samo prividno "jednakiji" prema svima, a zapravo više pogoduje studentima iz dobrostojećih obitelji. Kao prilog toj tezi pozivaju se na "nedavna istraživanja" (članak je iz 2003., moguće da se štošta promijenilo) prema kojima imovinski status ima veći utjecaj na studentov uspjeh u Italiji nego u SAD.

Druga stvar koja se iznosi je da država besplatnim javnim obrazovanjem stavlja monopol na visoko obrazovanje i na taj način zatire svaku mogućnost razvoja konkurentnih privatnih sveučilišta. To se uspoređuje sa sustavom u kojem postoje snažna javna i privatna sveučilišta koja se otimaju za uspješne, iako možda siromašne studente tako da im osiguraju veće stipendije i bolje uvjete.

Pa eto, to mi se čini u kontradikciji s tvrdnjama i ciljevima prosvjednika. Ako ništa drugo, vrijedi razmisliti jesu li im ciljevi doista dobri i vode li boljitku. Komentari? Meni osobno se čini da je američki sustav naočigled bolji i vjerojatno bliže idealu jednakih uvjeta. Nije mi jasno zašto se onda stremi prema ovom suprotnom.[/quote]

Jos nisam procitao clanak, ali mogu iskomentirai ovo sto si rekao, odnosno mogu ti reci zasto se stremi suprotnom. Nadarenih ili jako marljivih studenata je malo, kako medu opcom populacijom, tako i medu siromasnima. Kak oih je malo, tako se i njihov glas slabo cuje. A velika vecina studenata niti su posebno nadareni, niti su pretjerano marljivi. Za takve studente americki sustav nije bolji, i onda normalno da oni zele ono sto je boje za njih, a ne ono sto ej mozda objektivno bolje.
Melkor (napisa):
Skrenuo bih opet pažnju na članak koji je Hulk linkao jer mi se čini zanimljiv, a nitko ga nije komentirao. U njemu se uspoređuje europski i američki sustav visokog obrazovanja.

http://www.project-syndicate.org/commentary/ag12

Jedna od teza koje se iznose je da je sustav u kojem porezni obveznici financiraju sveučilišta samo prividno "jednakiji" prema svima, a zapravo više pogoduje studentima iz dobrostojećih obitelji. Kao prilog toj tezi pozivaju se na "nedavna istraživanja" (članak je iz 2003., moguće da se štošta promijenilo) prema kojima imovinski status ima veći utjecaj na studentov uspjeh u Italiji nego u SAD.

Druga stvar koja se iznosi je da država besplatnim javnim obrazovanjem stavlja monopol na visoko obrazovanje i na taj način zatire svaku mogućnost razvoja konkurentnih privatnih sveučilišta. To se uspoređuje sa sustavom u kojem postoje snažna javna i privatna sveučilišta koja se otimaju za uspješne, iako možda siromašne studente tako da im osiguraju veće stipendije i bolje uvjete.

Pa eto, to mi se čini u kontradikciji s tvrdnjama i ciljevima prosvjednika. Ako ništa drugo, vrijedi razmisliti jesu li im ciljevi doista dobri i vode li boljitku. Komentari? Meni osobno se čini da je američki sustav naočigled bolji i vjerojatno bliže idealu jednakih uvjeta. Nije mi jasno zašto se onda stremi prema ovom suprotnom.


Jos nisam procitao clanak, ali mogu iskomentirai ovo sto si rekao, odnosno mogu ti reci zasto se stremi suprotnom. Nadarenih ili jako marljivih studenata je malo, kako medu opcom populacijom, tako i medu siromasnima. Kak oih je malo, tako se i njihov glas slabo cuje. A velika vecina studenata niti su posebno nadareni, niti su pretjerano marljivi. Za takve studente americki sustav nije bolji, i onda normalno da oni zele ono sto je boje za njih, a ne ono sto ej mozda objektivno bolje.



_________________
Bri
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Charmed
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 02. 2009. (11:51:49)
Postovi: (20B)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
20 = 54 - 34

PostPostano: 9:55 sri, 29. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ivo34"][quote="Charmed"]Kad se kod nas provodi neka "ferovska" bolonja a nemamo ni kadra ni kapaciteta za to...kako fizika preko puta može imati rokove a mi jednini od cijelog PMF-a ne?[/quote]
Potpisujem.

Naravno problem rokova kod nas je u tome sto ako padnes prethodnik u 1. semestru ne mozes ici na kolokvije sljedbenika u 2. Ali zar student ne bi mogao onda kada polozi prethodnikna proljetnom toku ici na neki ljetni rok sljedbenika?
Mislim da je ovakvo stanje neodrzivo i za studente i za profesore. thomary je to dobro opisala:
[quote="thomary"]Ne znam po meni, Bologna kakvu mi imamo nije bas pametna, jer sada, dode studnet na usmeni,zna nesto ,ali opet nije to to. Profesoru je mozda glupo rusiti ga, ipak nesto zna, a opet, je li to znanje dovoljno... Nema smisla srusiti ako neke osnovne stvari zna, jer ode cijela godina, a opet, zna li dovoljno...?! Ja imam osjecaj da sam ja polozila dosta predmeta ne imajuci dovoljno znanja i da bi mi cak dobro doslo da sam to jos malo ucila... Naravno da sam sretnija time sto sam prosla, ali da sam imala jos koji rok, i da me prof. srusio, vise bi naucila...
Prije je imalo vise smisla srusiti ako je znaje li-la... ono: "kolega, jos malo to naucite, bitno je da trala-la-la..." Slijedeci put ce biti bolje...
I onda,kada imas jos 2 prilike, to itekako ima smisla...[/quote]
Mislim da su, nazalost, ukidanjem rokova na nasem faksu profitirali samo asistenti koji vise ne moraju sastavljati ispite i te iste ispravljati... I naravno onih par postotaka studenata koji bi u svakom sustavu davali sve kolegije...[/quote]

Eto, 1.točka naših zahtjeva, ima ko papir i olovku ;)
ivo34 (napisa):
Charmed (napisa):
Kad se kod nas provodi neka "ferovska" bolonja a nemamo ni kadra ni kapaciteta za to...kako fizika preko puta može imati rokove a mi jednini od cijelog PMF-a ne?

Potpisujem.

Naravno problem rokova kod nas je u tome sto ako padnes prethodnik u 1. semestru ne mozes ici na kolokvije sljedbenika u 2. Ali zar student ne bi mogao onda kada polozi prethodnikna proljetnom toku ici na neki ljetni rok sljedbenika?
Mislim da je ovakvo stanje neodrzivo i za studente i za profesore. thomary je to dobro opisala:
thomary (napisa):
Ne znam po meni, Bologna kakvu mi imamo nije bas pametna, jer sada, dode studnet na usmeni,zna nesto ,ali opet nije to to. Profesoru je mozda glupo rusiti ga, ipak nesto zna, a opet, je li to znanje dovoljno... Nema smisla srusiti ako neke osnovne stvari zna, jer ode cijela godina, a opet, zna li dovoljno...?! Ja imam osjecaj da sam ja polozila dosta predmeta ne imajuci dovoljno znanja i da bi mi cak dobro doslo da sam to jos malo ucila... Naravno da sam sretnija time sto sam prosla, ali da sam imala jos koji rok, i da me prof. srusio, vise bi naucila...
Prije je imalo vise smisla srusiti ako je znaje li-la... ono: "kolega, jos malo to naucite, bitno je da trala-la-la..." Slijedeci put ce biti bolje...
I onda,kada imas jos 2 prilike, to itekako ima smisla...

Mislim da su, nazalost, ukidanjem rokova na nasem faksu profitirali samo asistenti koji vise ne moraju sastavljati ispite i te iste ispravljati... I naravno onih par postotaka studenata koji bi u svakom sustavu davali sve kolegije...


Eto, 1.točka naših zahtjeva, ima ko papir i olovku Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 10:02 sri, 29. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja se nadam da vam je jasno da taj zahtjev nece nikad biti ispunjen? sa strane sada da li se ja slazem sa tim zahtjevom ili ne. i nemojte se sada izvlaciti na to "na fizici ovako, na biologiji onako". NE studirate na tim isjeccima, nego na matematici. matematika ima precizno utvrdjene svoje rokove. ako vam je draze kako je to na fizici, onda odite na fiziku studirati.
ja se nadam da vam je jasno da taj zahtjev nece nikad biti ispunjen? sa strane sada da li se ja slazem sa tim zahtjevom ili ne. i nemojte se sada izvlaciti na to "na fizici ovako, na biologiji onako". NE studirate na tim isjeccima, nego na matematici. matematika ima precizno utvrdjene svoje rokove. ako vam je draze kako je to na fizici, onda odite na fiziku studirati.



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
marijap
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 06. 2006. (19:04:40)
Postovi: (209)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
33 = 49 - 16
Lokacija: zg

PostPostano: 10:04 sri, 29. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Melkor"]To se uspoređuje sa sustavom u kojem postoje snažna javna i privatna sveučilišta koja se otimaju za uspješne, iako možda siromašne studente tako da im osiguraju veće stipendije i bolje uvjete[/quote]

@Melkor: cijeli komentar je dobar makar nisam otvorila članak.
Ali možda nekom smeta da se motivirane, marljive i potencijalno izvrsne studente (s ne nužno odličnim ocjenama) slabijeg (pa i boljeg) socijalnog statusa potiče stipendijama i boljim uvjetima studiranja :roll:

Ja sam dosad davala sve pa očito nemam pravo glasa reći da čak i nisam za rokove jer možda bi davala sve u roku i po starom sustavu :roll:
I uza sve to sam da ne plaćaju oni koji sve daju redovno (neovisno o statusu), a da se plaća linearno, tj. kao kod nas samo ono što se palo, a i to da bude po razumnom cjeniku i pravila koja su fer za sve (što mi se čini da kod nas i je)...
(recimo, ne znam po čemu se odredilo da 10 ljudi na d-fpm studiju plaća godinu 8000kn kako je bilo objavljeno pa obustavljeno za moju generaciju)
Melkor (napisa):
To se uspoređuje sa sustavom u kojem postoje snažna javna i privatna sveučilišta koja se otimaju za uspješne, iako možda siromašne studente tako da im osiguraju veće stipendije i bolje uvjete


@Melkor: cijeli komentar je dobar makar nisam otvorila članak.
Ali možda nekom smeta da se motivirane, marljive i potencijalno izvrsne studente (s ne nužno odličnim ocjenama) slabijeg (pa i boljeg) socijalnog statusa potiče stipendijama i boljim uvjetima studiranja Rolling Eyes

Ja sam dosad davala sve pa očito nemam pravo glasa reći da čak i nisam za rokove jer možda bi davala sve u roku i po starom sustavu Rolling Eyes
I uza sve to sam da ne plaćaju oni koji sve daju redovno (neovisno o statusu), a da se plaća linearno, tj. kao kod nas samo ono što se palo, a i to da bude po razumnom cjeniku i pravila koja su fer za sve (što mi se čini da kod nas i je)...
(recimo, ne znam po čemu se odredilo da 10 ljudi na d-fpm studiju plaća godinu 8000kn kako je bilo objavljeno pa obustavljeno za moju generaciju)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vedraf
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 09. 2006. (15:47:50)
Postovi: (BB)16
Sarma = la pohva - posuda
11 = 15 - 4

PostPostano: 10:11 sri, 29. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Malo mi ta blokada,barem u vezi [b] matematičkog odjela[/b], izgleda smiješno. Naime, sistem plaćanja,što i je glavna tema ovih prosvjeda, na PMF-MO je moglo bi se reći fer. Prolaziš i daješ sve u roku -> ništa ne plaćaš,čak smiješ i pasti dva puta različite godine na prediplomskom,ako se ne varam i jednu na diplomskom ,opet ne plaćaš ništa. Ako to nije korektno od strane ministarstva,faksa ili koga li već ,ne znam što je. Ja sam plaćao kad sam pao sa starog oblika studiranja na bolonju,plaćao sam isto tako zbog jednog ispita,ali sam sam si kriv i smatram da nisam zakinut.
Vjerujem da bi i studenti ostalih fakulteta bili zadovoljni kada bi imali takav sistem plaćanja kao i mi jer ipak se mora nagrađivati izvrsnost,a "kažnjavati" nerad,kažem nerad,jer ako na preddiplomskom padneš dva puta istu godinu ili studiraš >5 godina to je nerad,što god drugi pričali.(govorim iz vlastitog iskustva da ne bi neki pomislili da pričam bez osnove).
Zato smatram da treba podržati studente filozofskog,prava... koji nemaju takav ili sličan sustav financiranja školovanja,ali ne vidim smisao blokiranja MO radi toga, jer sustav plaćanja je poprilično dobar.
Jer pogledajmo:npr. štrajkaju zaposlenici Peveca jer imaju male plaće i nemaju dobre uvjete rada pa blokiraju sve svoje trgovine i pridružuju im se zaposlenici DM-a koji imaju duplo veće plaće i puno bolje uvjete rada i blokiraju sve svoje trgovine.Totalna bedastoća! Karikiram,ali nadam se da ste shvatili što sam htio reći... Ako se već podržavaju njihove ideje i nastojanja treba otići tamo i zajedno sa njima prosjedovati,a ne da se zatvara ili blokira nešto što je dobro. (da se razumijemo,MO nije idealan,ali je u odnosu na druge fakultete sasvim ok,od odnosa profesora,asistenata,teta u referadi pa do plaćanja).
Što se tiče tih dodatnih rokova : ljudi naviknite se da toga nema,ako neki profesor dopusti dodatni izlazak ugodno ćete se iznenaditi,ali ne očekujte to od svih. Kao što je rekao kolega prije par postova kontinuirano praćenje nastave (kažem praćenje,ne učenje) omogućuje vam prolazak većine kolegija,a za onih nekoliko ipak se treba malo pomučiti,kao i za sve u životu.
Malo mi ta blokada,barem u vezi matematičkog odjela, izgleda smiješno. Naime, sistem plaćanja,što i je glavna tema ovih prosvjeda, na PMF-MO je moglo bi se reći fer. Prolaziš i daješ sve u roku → ništa ne plaćaš,čak smiješ i pasti dva puta različite godine na prediplomskom,ako se ne varam i jednu na diplomskom ,opet ne plaćaš ništa. Ako to nije korektno od strane ministarstva,faksa ili koga li već ,ne znam što je. Ja sam plaćao kad sam pao sa starog oblika studiranja na bolonju,plaćao sam isto tako zbog jednog ispita,ali sam sam si kriv i smatram da nisam zakinut.
Vjerujem da bi i studenti ostalih fakulteta bili zadovoljni kada bi imali takav sistem plaćanja kao i mi jer ipak se mora nagrađivati izvrsnost,a "kažnjavati" nerad,kažem nerad,jer ako na preddiplomskom padneš dva puta istu godinu ili studiraš >5 godina to je nerad,što god drugi pričali.(govorim iz vlastitog iskustva da ne bi neki pomislili da pričam bez osnove).
Zato smatram da treba podržati studente filozofskog,prava... koji nemaju takav ili sličan sustav financiranja školovanja,ali ne vidim smisao blokiranja MO radi toga, jer sustav plaćanja je poprilično dobar.
Jer pogledajmo:npr. štrajkaju zaposlenici Peveca jer imaju male plaće i nemaju dobre uvjete rada pa blokiraju sve svoje trgovine i pridružuju im se zaposlenici DM-a koji imaju duplo veće plaće i puno bolje uvjete rada i blokiraju sve svoje trgovine.Totalna bedastoća! Karikiram,ali nadam se da ste shvatili što sam htio reći... Ako se već podržavaju njihove ideje i nastojanja treba otići tamo i zajedno sa njima prosjedovati,a ne da se zatvara ili blokira nešto što je dobro. (da se razumijemo,MO nije idealan,ali je u odnosu na druge fakultete sasvim ok,od odnosa profesora,asistenata,teta u referadi pa do plaćanja).
Što se tiče tih dodatnih rokova : ljudi naviknite se da toga nema,ako neki profesor dopusti dodatni izlazak ugodno ćete se iznenaditi,ali ne očekujte to od svih. Kao što je rekao kolega prije par postova kontinuirano praćenje nastave (kažem praćenje,ne učenje) omogućuje vam prolazak većine kolegija,a za onih nekoliko ipak se treba malo pomučiti,kao i za sve u životu.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tperkov
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 12. 2008. (15:17:18)
Postovi: (71)16
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 6

PostPostano: 10:15 sri, 29. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kenny"]
sjeti se opet TKO placa za te studente.
zelis li ti ili ne da se od tvog poreza obrazuje netko tko nije u stanju/ne zeli zavrsiti fax? jednostavno pitanje koje trazi samo DA/NE odgovor.
[/quote]

Naravno da ne, samo kažem da je od mog poreza išao i puno veći dio na puno gore stvari od pokojeg vječnog studenta. Isto tako, radije plaćam jednog vječnog nego da onemogućim 10 siromašnih. Molim vas, pa ne naplaćuju se školarine zato da se ukine vječno studiranje, nego da se namakne novac, uopće ne razumijem zašto se ovdje toliko vodi rasprava oko tih vječnih, to je jedan od nebitnijih momenata cijele priče. Ovdje se radi o načinu financiranja visokog obrazovanja, a ne o kažnjavanju loših studenata.

[quote="kenny"]
i nadalje, nije nitko rekao da bi se siromasne onemogucilo u obrazovanju. primorac je rekao - i apsolutno se slazem sa njim - da je krajnji cilj IZVRSNOST. dakle, nagraditi one koji to zasluzuju. za siromasne bi trebalo napraviti i dodatni paket mjera, npr. boravak u domu, stipendiranje i slicno...
[/quote]

Odlično!
kenny (napisa):

sjeti se opet TKO placa za te studente.
zelis li ti ili ne da se od tvog poreza obrazuje netko tko nije u stanju/ne zeli zavrsiti fax? jednostavno pitanje koje trazi samo DA/NE odgovor.


Naravno da ne, samo kažem da je od mog poreza išao i puno veći dio na puno gore stvari od pokojeg vječnog studenta. Isto tako, radije plaćam jednog vječnog nego da onemogućim 10 siromašnih. Molim vas, pa ne naplaćuju se školarine zato da se ukine vječno studiranje, nego da se namakne novac, uopće ne razumijem zašto se ovdje toliko vodi rasprava oko tih vječnih, to je jedan od nebitnijih momenata cijele priče. Ovdje se radi o načinu financiranja visokog obrazovanja, a ne o kažnjavanju loših studenata.

kenny (napisa):

i nadalje, nije nitko rekao da bi se siromasne onemogucilo u obrazovanju. primorac je rekao - i apsolutno se slazem sa njim - da je krajnji cilj IZVRSNOST. dakle, nagraditi one koji to zasluzuju. za siromasne bi trebalo napraviti i dodatni paket mjera, npr. boravak u domu, stipendiranje i slicno...


Odlično!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Gogs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 10. 2002. (22:28:12)
Postovi: (155)16
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 11
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 10:15 sri, 29. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vedraf"]Malo mi ta blokada,barem u vezi [b] matematičkog odjela[/b], izgleda smiješno. Naime, sistem plaćanja,što i je glavna tema ovih prosvjeda, na PMF-MO je moglo bi se reći fer. Prolaziš i daješ sve u roku -> ništa ne plaćaš,čak smiješ i pasti dva puta različite godine na prediplomskom,ako se ne varam i jednu na diplomskom ,opet ne plaćaš ništa. Ako to nije korektno od strane ministarstva,faksa ili koga li već ,ne znam što je. Ja sam plaćao kad sam pao sa starog oblika studiranja na bolonju,plaćao sam isto tako zbog jednog ispita,ali sam sam si kriv i smatram da nisam zakinut.
Vjerujem da bi i studenti ostalih fakulteta bili zadovoljni kada bi imali takav sistem plaćanja kao i mi jer ipak se mora nagrađivati izvrsnost,a "kažnjavati" nerad,kažem nerad,jer ako na preddiplomskom padneš dva puta istu godinu ili studiraš >5 godina to je nerad,što god drugi pričali.(govorim iz vlastitog iskustva da ne bi neki pomislili da pričam bez osnove).
Zato smatram da treba podržati studente filozofskog,prava... koji nemaju takav ili sličan sustav financiranja školovanja,ali ne vidim smisao blokiranja MO radi toga, jer sustav plaćanja je poprilično dobar.
Jer pogledajmo:npr. štrajkaju zaposlenici Peveca jer imaju male plaće i nemaju dobre uvjete rada pa blokiraju sve svoje trgovine i pridružuju im se zaposlenici DM-a koji imaju duplo veće plaće i puno bolje uvjete rada i blokiraju sve svoje trgovine.Totalna bedastoća! Karikiram,ali nadam se da ste shvatili što sam htio reći... Ako se već podržavaju njihove ideje i nastojanja treba otići tamo i zajedno sa njima prosjedovati,a ne da se zatvara ili blokira nešto što je dobro. (da se razumijemo,MO nije idealan,ali je u odnosu na druge fakultete sasvim ok,od odnosa profesora,asistenata,teta u referadi pa do plaćanja).
Što se tiče tih dodatnih rokova : ljudi naviknite se da toga nema,ako neki profesor dopusti dodatni izlazak ugodno ćete se iznenaditi,ali ne očekujte to od svih. Kao što je rekao kolega prije par postova kontinuirano praćenje nastave (kažem praćenje,ne učenje) omogućuje vam prolazak većine kolegija,a za onih nekoliko ipak se treba malo pomučiti,kao i za sve u životu.[/quote]

Potpisujem sve rečeno (također iz vlastitog iskustva).
Ako ne želite podržati studente drugih fakulteta na njihovim matičnim fakultetima, još uvijek možete [b]1. svibnja 2009. na Trg Bana Josipa Jelaćića u 17h[/b] na opći prosvjed...
vedraf (napisa):
Malo mi ta blokada,barem u vezi matematičkog odjela, izgleda smiješno. Naime, sistem plaćanja,što i je glavna tema ovih prosvjeda, na PMF-MO je moglo bi se reći fer. Prolaziš i daješ sve u roku → ništa ne plaćaš,čak smiješ i pasti dva puta različite godine na prediplomskom,ako se ne varam i jednu na diplomskom ,opet ne plaćaš ništa. Ako to nije korektno od strane ministarstva,faksa ili koga li već ,ne znam što je. Ja sam plaćao kad sam pao sa starog oblika studiranja na bolonju,plaćao sam isto tako zbog jednog ispita,ali sam sam si kriv i smatram da nisam zakinut.
Vjerujem da bi i studenti ostalih fakulteta bili zadovoljni kada bi imali takav sistem plaćanja kao i mi jer ipak se mora nagrađivati izvrsnost,a "kažnjavati" nerad,kažem nerad,jer ako na preddiplomskom padneš dva puta istu godinu ili studiraš >5 godina to je nerad,što god drugi pričali.(govorim iz vlastitog iskustva da ne bi neki pomislili da pričam bez osnove).
Zato smatram da treba podržati studente filozofskog,prava... koji nemaju takav ili sličan sustav financiranja školovanja,ali ne vidim smisao blokiranja MO radi toga, jer sustav plaćanja je poprilično dobar.
Jer pogledajmo:npr. štrajkaju zaposlenici Peveca jer imaju male plaće i nemaju dobre uvjete rada pa blokiraju sve svoje trgovine i pridružuju im se zaposlenici DM-a koji imaju duplo veće plaće i puno bolje uvjete rada i blokiraju sve svoje trgovine.Totalna bedastoća! Karikiram,ali nadam se da ste shvatili što sam htio reći... Ako se već podržavaju njihove ideje i nastojanja treba otići tamo i zajedno sa njima prosjedovati,a ne da se zatvara ili blokira nešto što je dobro. (da se razumijemo,MO nije idealan,ali je u odnosu na druge fakultete sasvim ok,od odnosa profesora,asistenata,teta u referadi pa do plaćanja).
Što se tiče tih dodatnih rokova : ljudi naviknite se da toga nema,ako neki profesor dopusti dodatni izlazak ugodno ćete se iznenaditi,ali ne očekujte to od svih. Kao što je rekao kolega prije par postova kontinuirano praćenje nastave (kažem praćenje,ne učenje) omogućuje vam prolazak većine kolegija,a za onih nekoliko ipak se treba malo pomučiti,kao i za sve u životu.


Potpisujem sve rečeno (također iz vlastitog iskustva).
Ako ne želite podržati studente drugih fakulteta na njihovim matičnim fakultetima, još uvijek možete 1. svibnja 2009. na Trg Bana Josipa Jelaćića u 17h na opći prosvjed...



_________________
Dvije stvari su beskonacne, svemir i ljudska glupost, ali sto se svemira tice nisam posve siguran.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Charmed
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 02. 2009. (11:51:49)
Postovi: (20B)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
20 = 54 - 34

PostPostano: 10:17 sri, 29. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kenny"]ja se nadam da vam je jasno da taj zahtjev nece nikad biti ispunjen? sa strane sada da li se ja slazem sa tim zahtjevom ili ne. i nemojte se sada izvlaciti na to "na fizici ovako, na biologiji onako". NE studirate na tim isjeccima, nego na matematici. matematika ima precizno utvrdjene svoje rokove. ako vam je draze kako je to na fizici, onda odite na fiziku studirati.[/quote]

Zbog takvih stavova na matematici ja jedva čekam da dobijem "preddiplomu" i odem upistati negdje nešto di ljudi imaju malo više razumijevanja

Imamo ta 2 kolokvija u 6 mjeseci i završni/popravni a povodimo se za FER-om koji ima kolokvije svaka 2 tjedna...i kaže se odsjecima a ne isječcima...
kenny (napisa):
ja se nadam da vam je jasno da taj zahtjev nece nikad biti ispunjen? sa strane sada da li se ja slazem sa tim zahtjevom ili ne. i nemojte se sada izvlaciti na to "na fizici ovako, na biologiji onako". NE studirate na tim isjeccima, nego na matematici. matematika ima precizno utvrdjene svoje rokove. ako vam je draze kako je to na fizici, onda odite na fiziku studirati.


Zbog takvih stavova na matematici ja jedva čekam da dobijem "preddiplomu" i odem upistati negdje nešto di ljudi imaju malo više razumijevanja

Imamo ta 2 kolokvija u 6 mjeseci i završni/popravni a povodimo se za FER-om koji ima kolokvije svaka 2 tjedna...i kaže se odsjecima a ne isječcima...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 30, 31, 32  Sljedeće
Stranica 15 / 32.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan