Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Studenti krecu u bojkot fakulteta - prosvjed na Filozofskom (studij)
Idite na Prethodno  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 30, 31, 32  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
kus
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 12. 2005. (12:33:18)
Postovi: (4F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 4
Lokacija: Poso, kuća birtija

PostPostano: 15:09 sri, 29. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="SickJedi"]Jos jednom vas molim da svoje misljenje iznesete na slijedecem plenumu.
[/quote]

kad je iduci plenum? na ovom nisam mogao biti zbog kolokvija.
SickJedi (napisa):
Jos jednom vas molim da svoje misljenje iznesete na slijedecem plenumu.


kad je iduci plenum? na ovom nisam mogao biti zbog kolokvija.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Blizzard
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 10. 2006. (20:17:17)
Postovi: (121)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
99 = 112 - 13
Lokacija: u sjeni....

PostPostano: 15:17 sri, 29. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kus"]kad je iduci plenum? na ovom nisam mogao biti zbog kolokvija.[/quote]
Danas 29.4.2009 na Kemijskom Odsjeku u predavaoni A2 s početkom u 18.00h....
kus (napisa):
kad je iduci plenum? na ovom nisam mogao biti zbog kolokvija.

Danas 29.4.2009 na Kemijskom Odsjeku u predavaoni A2 s početkom u 18.00h....
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
tihana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 06. 2006. (13:26:54)
Postovi: (30D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
134 = 153 - 19
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 15:17 sri, 29. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kus"]kad je iduci plenum? na ovom nisam mogao biti zbog kolokvija.[/quote]


[url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=13039&postdays=0&postorder=asc&&start=0]danas u 18h[/url]
kus (napisa):
kad je iduci plenum? na ovom nisam mogao biti zbog kolokvija.



danas u 18h



_________________
I aim to misbehave
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
svizac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 10. 2006. (20:59:52)
Postovi: (F)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0

PostPostano: 15:32 sri, 29. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

@Gogs
1. Mislim da se dobar dio ljudi ne bi složio s tobom i da bi rado da ih se na što više načina čuva "dolje". :D Uostalom prema mojim nekim informacijama, konkretno na Mostarskom sveučilištu studira i dosta studenata primjerice iz Dalmacije koji se nisu ovdje uspjeli upisati.
2. Prema mom "pravno upućenom izvoru", govor mržnje je samo na papiru takav. Uostalom, svjedoci smo da se zaista očiti govori mržnje ne kažnjavaju, pa je meni sve ovo skupa malo smiješno, moram priznati, no de iure je to tako. Nadalje, "pravno upućen izvor" objašnjava zašto bi se moglo ovo svrstati u ovu kategoriju: "Okrivljivanje dijela naroda (zbog cjelokupnog nedostatka financija) je politika koja je vec videna u ne tako dalekoj povijesti (prije 60ak god.), a ta politika je nesumnjivo školski primjer govora mržnje." Malo preoštro za moj ukus, ali kad sam se uvalila i kad je moj "pravno upućen izvor" prilično kategoričan... . [size=9]A da je sve skupa pravno komplicirano, dokazuje i činjenica da bi mene valjda moja vlastita sestra mogla tužiti jer sam počinila kazneno djelo klevete kad sam joj u svađi rekla da je kokoš :D I ja bih isto očito trebala pripaziti...[/size]

Ispričavam se na postu ne tolko vezanom uz temu...
[size=9]Bolje bi mi bilo da umjesto prava proučavam mjeru... Zato I rest my case.[/size] :P
@Gogs
1. Mislim da se dobar dio ljudi ne bi složio s tobom i da bi rado da ih se na što više načina čuva "dolje". Very Happy Uostalom prema mojim nekim informacijama, konkretno na Mostarskom sveučilištu studira i dosta studenata primjerice iz Dalmacije koji se nisu ovdje uspjeli upisati.
2. Prema mom "pravno upućenom izvoru", govor mržnje je samo na papiru takav. Uostalom, svjedoci smo da se zaista očiti govori mržnje ne kažnjavaju, pa je meni sve ovo skupa malo smiješno, moram priznati, no de iure je to tako. Nadalje, "pravno upućen izvor" objašnjava zašto bi se moglo ovo svrstati u ovu kategoriju: "Okrivljivanje dijela naroda (zbog cjelokupnog nedostatka financija) je politika koja je vec videna u ne tako dalekoj povijesti (prije 60ak god.), a ta politika je nesumnjivo školski primjer govora mržnje." Malo preoštro za moj ukus, ali kad sam se uvalila i kad je moj "pravno upućen izvor" prilično kategoričan... . A da je sve skupa pravno komplicirano, dokazuje i činjenica da bi mene valjda moja vlastita sestra mogla tužiti jer sam počinila kazneno djelo klevete kad sam joj u svađi rekla da je kokoš Very Happy I ja bih isto očito trebala pripaziti...

Ispričavam se na postu ne tolko vezanom uz temu...
Bolje bi mi bilo da umjesto prava proučavam mjeru... Zato I rest my case. Razz


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gogs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 10. 2002. (22:28:12)
Postovi: (155)16
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 11
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 15:39 sri, 29. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="svizac"]@Gogs
1. Mislim da se dobar dio ljudi ne bi složio s tobom i da bi rado da ih se na što više načina čuva "dolje". :D Uostalom prema mojim nekim informacijama, konkretno na Mostarskom sveučilištu studira i dosta studenata primjerice iz Dalmacije koji se nisu ovdje uspjeli upisati.
2. Prema mom "pravno upućenom izvoru", govor mržnje je samo na papiru takav. Uostalom, svjedoci smo da se zaista očiti govori mržnje ne kažnjavaju, pa je meni sve ovo skupa malo smiješno, moram priznati, no de iure je to tako. Nadalje, "pravno upućen izvor" objašnjava zašto bi se moglo ovo svrstati u ovu kategoriju: "Okrivljivanje dijela naroda (zbog cjelokupnog nedostatka financija) je politika koja je vec videna u ne tako dalekoj povijesti (prije 60ak god.), a ta politika je nesumnjivo školski primjer govora mržnje." Malo preoštro za moj ukus, ali kad sam se uvalila i kad je moj "pravno upućen izvor" prilično kategoričan... . [size=9]A da je sve skupa pravno komplicirano, dokazuje i činjenica da bi mene valjda moja vlastita sestra mogla tužiti jer sam počinila kazneno djelo klevete kad sam joj u svađi rekla da je kokoš :D I ja bih isto očito trebala pripaziti...[/size]

Ispričavam se na postu ne tolko vezanom uz temu...
[size=9]Bolje bi mi bilo da umjesto prava proučavam mjeru... Zato I rest my case.[/size] :P[/quote]

1. Meni nije drago da ih se tim metodama "čuva" dolje jer je očito da ih se zapravo ne "čuva" nego se postiže nešto drugo... no to je sasvim druga tema...
2. Prihvatiti ću tvoju napomenu ako mi objasniš kako sam ja postavljanjem linkova "Okrivljivavao dio naroda zbog cjelokupnog nedostatka financija ".
svizac (napisa):
@Gogs
1. Mislim da se dobar dio ljudi ne bi složio s tobom i da bi rado da ih se na što više načina čuva "dolje". Very Happy Uostalom prema mojim nekim informacijama, konkretno na Mostarskom sveučilištu studira i dosta studenata primjerice iz Dalmacije koji se nisu ovdje uspjeli upisati.
2. Prema mom "pravno upućenom izvoru", govor mržnje je samo na papiru takav. Uostalom, svjedoci smo da se zaista očiti govori mržnje ne kažnjavaju, pa je meni sve ovo skupa malo smiješno, moram priznati, no de iure je to tako. Nadalje, "pravno upućen izvor" objašnjava zašto bi se moglo ovo svrstati u ovu kategoriju: "Okrivljivanje dijela naroda (zbog cjelokupnog nedostatka financija) je politika koja je vec videna u ne tako dalekoj povijesti (prije 60ak god.), a ta politika je nesumnjivo školski primjer govora mržnje." Malo preoštro za moj ukus, ali kad sam se uvalila i kad je moj "pravno upućen izvor" prilično kategoričan... . A da je sve skupa pravno komplicirano, dokazuje i činjenica da bi mene valjda moja vlastita sestra mogla tužiti jer sam počinila kazneno djelo klevete kad sam joj u svađi rekla da je kokoš Very Happy I ja bih isto očito trebala pripaziti...

Ispričavam se na postu ne tolko vezanom uz temu...
Bolje bi mi bilo da umjesto prava proučavam mjeru... Zato I rest my case. Razz


1. Meni nije drago da ih se tim metodama "čuva" dolje jer je očito da ih se zapravo ne "čuva" nego se postiže nešto drugo... no to je sasvim druga tema...
2. Prihvatiti ću tvoju napomenu ako mi objasniš kako sam ja postavljanjem linkova "Okrivljivavao dio naroda zbog cjelokupnog nedostatka financija ".



_________________
Dvije stvari su beskonacne, svemir i ljudska glupost, ali sto se svemira tice nisam posve siguran.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Sylph
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 02. 2008. (12:40:16)
Postovi: (B)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 15:40 sri, 29. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nije mi jasna jedna stvar. Svi se zalite na nesto, bilo to placanje studija, bolonja i njezin nedostatak rokova ili nesto trece. Pretpostavljam da se nikome ne svida situacija u drzavi i ljudi koji su joj na celu. Vjerojatno su jedina sila koja ima nekakve sanse napravit bilo sto u ovoj drzavi studenti. I bez obzira jeste li za skolarine ili niste, ili ste za nesto izmedu; jeste li za vece place, bolji polozaj seljaka i obicnog covjeka, manje korupcije, itd., umjesto da vi podrzite ovo sve i pokazete da niste samo dio mase koja ne gleda dalje od svog nosa, dolazite jedino na ovaj forum i zalite se, ili se zalite mami, baki, curi.. Sire gledano nemate sta izgubit, osim tjedan dana ljeta eventualno, a mozete dobit puno vise. Mozda ne direktno vi, ali vas prijatelj, bratic, sestricna, susjed, unuk jednog dana. Ne pase vam sve ovo, ali vi i dalje strpljivo cekate da netko nesto napravi, al ne ovo sto se sada radi, nego nesto drugo ili trece! Ima li to ikakvog smisla?!
Nije mi jasna jedna stvar. Svi se zalite na nesto, bilo to placanje studija, bolonja i njezin nedostatak rokova ili nesto trece. Pretpostavljam da se nikome ne svida situacija u drzavi i ljudi koji su joj na celu. Vjerojatno su jedina sila koja ima nekakve sanse napravit bilo sto u ovoj drzavi studenti. I bez obzira jeste li za skolarine ili niste, ili ste za nesto izmedu; jeste li za vece place, bolji polozaj seljaka i obicnog covjeka, manje korupcije, itd., umjesto da vi podrzite ovo sve i pokazete da niste samo dio mase koja ne gleda dalje od svog nosa, dolazite jedino na ovaj forum i zalite se, ili se zalite mami, baki, curi.. Sire gledano nemate sta izgubit, osim tjedan dana ljeta eventualno, a mozete dobit puno vise. Mozda ne direktno vi, ali vas prijatelj, bratic, sestricna, susjed, unuk jednog dana. Ne pase vam sve ovo, ali vi i dalje strpljivo cekate da netko nesto napravi, al ne ovo sto se sada radi, nego nesto drugo ili trece! Ima li to ikakvog smisla?!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Buga.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2008. (22:04:58)
Postovi: (18E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 42 - 33

PostPostano: 15:45 sri, 29. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="thomary"]Jos moram nesto reci vezano za te rokove... Ne znam po meni, Bologna kakvu mi imamo nije bas pametna, jer sada, dode studnet na usmeni,zna nesto ,ali opet nije to to. Profesoru je mozda glupo rusiti ga, ipak nesto zna, a opet, je li to znanje dovoljno... Nema smisla srusiti ako neke osnovne stvari zna, jer ode cijela godina, a opet, zna li dovoljno...?! Ja imam osjecaj da sam ja polozila dosta predmeta ne imajuci dovoljno znanja i da bi mi cak dobro doslo da sam to jos malo ucila... Naravno da sam sretnija time sto sam prosla, ali da sam imala jos koji rok, i da me prof. srusio, vise bi naucila...
Prije je imalo vise smisla srusiti ako je znaje li-la... ono: "kolega, jos malo to naucite, bitno je da trala-la-la..." Slijedeci put ce biti bolje...
I onda,kada imas jos 2 prilike, to itekako ima smisla...[/quote]

Da, ja mislim da je TO malo veći problem od svega ovoga ... (na našem faksu).
thomary (napisa):
Jos moram nesto reci vezano za te rokove... Ne znam po meni, Bologna kakvu mi imamo nije bas pametna, jer sada, dode studnet na usmeni,zna nesto ,ali opet nije to to. Profesoru je mozda glupo rusiti ga, ipak nesto zna, a opet, je li to znanje dovoljno... Nema smisla srusiti ako neke osnovne stvari zna, jer ode cijela godina, a opet, zna li dovoljno...?! Ja imam osjecaj da sam ja polozila dosta predmeta ne imajuci dovoljno znanja i da bi mi cak dobro doslo da sam to jos malo ucila... Naravno da sam sretnija time sto sam prosla, ali da sam imala jos koji rok, i da me prof. srusio, vise bi naucila...
Prije je imalo vise smisla srusiti ako je znaje li-la... ono: "kolega, jos malo to naucite, bitno je da trala-la-la..." Slijedeci put ce biti bolje...
I onda,kada imas jos 2 prilike, to itekako ima smisla...


Da, ja mislim da je TO malo veći problem od svega ovoga ... (na našem faksu).


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tperkov
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 12. 2008. (15:17:18)
Postovi: (71)16
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 6

PostPostano: 15:47 sri, 29. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="svizac"]Stavljanje takvih linkova je poticanje diskrimanicije na temelju nacionalne osnove, što je prema hrvatskim zakonima okarakterizirano kao govor mržnje[/quote]

Ma kakav govor mržnje? Čovjek je u postu u kojem nema nikakvog govora mržnje stavio link na vijest u kojoj također nema nikakvog govora mržnje, nego se činjenično izvještava o financiranju mostarskog sveuč. novcem iz hrv. proračuna i on linkovanjem implicitno izražava neslaganje s takvim trošenjem novca. Doduše nije naveo razlog neslaganja, ali ni po čemu se ne može zaključiti da je taj razlog mržnja.

Možda da probamo bez tolikih preskakanja koraka u razgovoru, npr. ovako:
osoba A: evo link kako se krivo troši novac
osoba B: [b]zašto misliš da je to krivo trošenje novca?[/b]
osoba A možda odgovara: "jer njih mrzim", a možda ima i sasvim racionalno argumentirane razloge, o kojima se onda dalje vodi rasprava.
svizac (napisa):
Stavljanje takvih linkova je poticanje diskrimanicije na temelju nacionalne osnove, što je prema hrvatskim zakonima okarakterizirano kao govor mržnje


Ma kakav govor mržnje? Čovjek je u postu u kojem nema nikakvog govora mržnje stavio link na vijest u kojoj također nema nikakvog govora mržnje, nego se činjenično izvještava o financiranju mostarskog sveuč. novcem iz hrv. proračuna i on linkovanjem implicitno izražava neslaganje s takvim trošenjem novca. Doduše nije naveo razlog neslaganja, ali ni po čemu se ne može zaključiti da je taj razlog mržnja.

Možda da probamo bez tolikih preskakanja koraka u razgovoru, npr. ovako:
osoba A: evo link kako se krivo troši novac
osoba B: zašto misliš da je to krivo trošenje novca?
osoba A možda odgovara: "jer njih mrzim", a možda ima i sasvim racionalno argumentirane razloge, o kojima se onda dalje vodi rasprava.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Buga.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2008. (22:04:58)
Postovi: (18E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 42 - 33

PostPostano: 15:48 sri, 29. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Sylph"]Nije mi jasna jedna stvar. Svi se zalite na nesto, bilo to placanje studija, bolonja i njezin nedostatak rokova ili nesto trece. Pretpostavljam da se nikome ne svida situacija u drzavi i ljudi koji su joj na celu. Vjerojatno su jedina sila koja ima nekakve sanse napravit bilo sto u ovoj drzavi studenti. I bez obzira jeste li za skolarine ili niste, ili ste za nesto izmedu; jeste li za vece place, bolji polozaj seljaka i obicnog covjeka, manje korupcije, itd., umjesto da vi podrzite ovo sve i pokazete da niste samo dio mase koja ne gleda dalje od svog nosa, dolazite jedino na ovaj forum i zalite se, ili se zalite mami, baki, curi.. Sire gledano nemate sta izgubit, osim tjedan dana ljeta eventualno, a mozete dobit puno vise. Mozda ne direktno vi, ali vas prijatelj, bratic, sestricna, susjed, unuk jednog dana. Ne pase vam sve ovo, ali vi i dalje strpljivo cekate da netko nesto napravi, al ne ovo sto se sada radi, nego nesto drugo ili trece! Ima li to ikakvog smisla?![/quote]

... a nije sve tak crno-bijelo
Sylph (napisa):
Nije mi jasna jedna stvar. Svi se zalite na nesto, bilo to placanje studija, bolonja i njezin nedostatak rokova ili nesto trece. Pretpostavljam da se nikome ne svida situacija u drzavi i ljudi koji su joj na celu. Vjerojatno su jedina sila koja ima nekakve sanse napravit bilo sto u ovoj drzavi studenti. I bez obzira jeste li za skolarine ili niste, ili ste za nesto izmedu; jeste li za vece place, bolji polozaj seljaka i obicnog covjeka, manje korupcije, itd., umjesto da vi podrzite ovo sve i pokazete da niste samo dio mase koja ne gleda dalje od svog nosa, dolazite jedino na ovaj forum i zalite se, ili se zalite mami, baki, curi.. Sire gledano nemate sta izgubit, osim tjedan dana ljeta eventualno, a mozete dobit puno vise. Mozda ne direktno vi, ali vas prijatelj, bratic, sestricna, susjed, unuk jednog dana. Ne pase vam sve ovo, ali vi i dalje strpljivo cekate da netko nesto napravi, al ne ovo sto se sada radi, nego nesto drugo ili trece! Ima li to ikakvog smisla?!


... a nije sve tak crno-bijelo


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Grga
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 12. 2004. (23:05:23)
Postovi: (280)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
99 = 124 - 25

PostPostano: 15:59 sri, 29. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Sylph"]Nije mi jasna jedna stvar. Svi se zalite na nesto, bilo to placanje studija, bolonja i njezin nedostatak rokova ili nesto trece. Pretpostavljam da se nikome ne svida situacija u drzavi i ljudi koji su joj na celu. Vjerojatno su jedina sila koja ima nekakve sanse napravit bilo sto u ovoj drzavi studenti. I bez obzira jeste li za skolarine ili niste, ili ste za nesto izmedu; jeste li za vece place, bolji polozaj seljaka i obicnog covjeka, manje korupcije, itd., umjesto da vi podrzite ovo sve i pokazete da niste samo dio mase koja ne gleda dalje od svog nosa, dolazite jedino na ovaj forum i zalite se, ili se zalite mami, baki, curi.. Sire gledano nemate sta izgubit, osim tjedan dana ljeta eventualno, a mozete dobit puno vise. Mozda ne direktno vi, ali vas prijatelj, bratic, sestricna, susjed, unuk jednog dana. Ne pase vam sve ovo, ali vi i dalje strpljivo cekate da netko nesto napravi, al ne ovo sto se sada radi, nego nesto drugo ili trece! Ima li to ikakvog smisla?![/quote]

Ja bih rekao bas suprotno, me ne podrzavamo ovo sve i upravo time pokazujemo da nismo samo dio mase. Naime trenutacno je jako in podrzavati ovaj prosvjed i blokadu i svi to jako podrzavaju bezglavo, bez da uopce znajo sto se trazi i sto se hoce postici. U krajnju ruku, mozemo podrzati prosvjed studenata FF, kad je njia na faksu stvarno losa situacija, ali pridruziti i se tako da blokiramo vlastiti fakultet je nerazumno.
Ako se slozi popis promjena koje zelimo da se uvedu, a nisu, s obzirom na nas fakultet, odnosno PMF - MO, te tada na plenumu studenti PMF - MO izglasaju blokadu, onda to moze proc, iako ako stvarno hocemo demokraciju, stvar je jasna:
[i]Trebamo napraviti referendum studenata matematike, nikakvih plenum i kojekakvih gluposti. Ako na tom referendumu preko 50% bude za blokadu, onda je stvar rijesena[/i]. Bilo kakvo drugo rjesenje je teroriziranje studenata i krsenje njihovog prava na obrazovanje.
Sylph (napisa):
Nije mi jasna jedna stvar. Svi se zalite na nesto, bilo to placanje studija, bolonja i njezin nedostatak rokova ili nesto trece. Pretpostavljam da se nikome ne svida situacija u drzavi i ljudi koji su joj na celu. Vjerojatno su jedina sila koja ima nekakve sanse napravit bilo sto u ovoj drzavi studenti. I bez obzira jeste li za skolarine ili niste, ili ste za nesto izmedu; jeste li za vece place, bolji polozaj seljaka i obicnog covjeka, manje korupcije, itd., umjesto da vi podrzite ovo sve i pokazete da niste samo dio mase koja ne gleda dalje od svog nosa, dolazite jedino na ovaj forum i zalite se, ili se zalite mami, baki, curi.. Sire gledano nemate sta izgubit, osim tjedan dana ljeta eventualno, a mozete dobit puno vise. Mozda ne direktno vi, ali vas prijatelj, bratic, sestricna, susjed, unuk jednog dana. Ne pase vam sve ovo, ali vi i dalje strpljivo cekate da netko nesto napravi, al ne ovo sto se sada radi, nego nesto drugo ili trece! Ima li to ikakvog smisla?!


Ja bih rekao bas suprotno, me ne podrzavamo ovo sve i upravo time pokazujemo da nismo samo dio mase. Naime trenutacno je jako in podrzavati ovaj prosvjed i blokadu i svi to jako podrzavaju bezglavo, bez da uopce znajo sto se trazi i sto se hoce postici. U krajnju ruku, mozemo podrzati prosvjed studenata FF, kad je njia na faksu stvarno losa situacija, ali pridruziti i se tako da blokiramo vlastiti fakultet je nerazumno.
Ako se slozi popis promjena koje zelimo da se uvedu, a nisu, s obzirom na nas fakultet, odnosno PMF - MO, te tada na plenumu studenti PMF - MO izglasaju blokadu, onda to moze proc, iako ako stvarno hocemo demokraciju, stvar je jasna:
Trebamo napraviti referendum studenata matematike, nikakvih plenum i kojekakvih gluposti. Ako na tom referendumu preko 50% bude za blokadu, onda je stvar rijesena. Bilo kakvo drugo rjesenje je teroriziranje studenata i krsenje njihovog prava na obrazovanje.



_________________
Bri
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
goc
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 06. 2007. (12:13:18)
Postovi: (64)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 52 - 8

PostPostano: 16:10 sri, 29. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

uf
brate mili, 17 stranica forumskog teksta nije dobro za kicmu.. niposto.
al sam uspio, nagradit cu se sladoledom kasnije :)

vidim da je velika vecina pocetnih aktera rasprave trenutno mirnija jer pretpostavljam da su se ispucali i istrosili i nemaju zivaca ili im se jednostavno neda i nemaju vremena.

nadalje mislim da je bitna stvar odijelit ljude koji prosvjeduju na filozofskom i ljudi koji bi mozda htjeli prosvjedovati na matematici/nekim drugim odsjecima/odjelima/znanstvenim podrucjima PMFa
krenuo bih s FF
poslije toga je bitno podijeliti prosvjednike na 2 grupe:
organizatore i one koji ih prate.. jer dobar dio onih koji ih prate(ovo je naravno samo moje misljenje i svatko me slobodan popljuvat kako najbolje zna) apsolutno nezainteresiran za konkretizaciju problema te im je zabavno prosvjedovat jer su si zabrijali na Che Guevaru i sad im je super kaj nesto rade..
ljudi koji organiziraju prosvjed definitivno moraju krenut sa preciziranim zahtjevima(sto se vec desetak puta na ovom topicu potvrdilo da nije istina) a ne baljezgat okolo s retardiranim i nepreciznim parolama..

besplatan studij je jedna lijepa ideologija i kao parola bez daljnjeg i podrobnijeg objasnjenja nece nikad biti prihvacena..
besplatan studij za one koji izvrsavaju obveze tipa naprimjer
davanje ispita u roku
solidne ocjene(ovo nije nuzno)
dobar prijemni ispit(za koji mislim da je nuzan kako bi se nekakva pocetna rang lista napravila)
je nesto sto svesrdno podrzavam i ako postoji student filozofskog fakulteta koji je napravio isto a prisiljen je placati svoj fakultet neka objavi svoju situaciju i mislim da cu ga podrzati.

podrzati cu njega a ne javnu blokadu faksa kojom ce se nesto kao napraviti.. jer ako on smatra da je zasluzio pravo na studij isto tako mora postovati druge studente koji su eto imali srece da ih nitko nije zafrknuo.

o stanju na FFu ne mogu previse govoriti jer kao i vecina ljudi ove rasprave nisam dovoljno informiran.. zato bih se osvrnuo na blokadu studiranja na matematici:

NE podrzavam nikakvu vrstu blokade studija
osobno cu se fizicki obracunati sa svakom osobom koja me pokusa fizicki sprijeciti u izvrsavanju mojih obveza/zelja za radom ili bilo cim inim vezano uz fakultet na prostorijama mog fakulteta..
primarno zato sto mislim da je vecina ljudi koji prosvjeduju:
a) iznimka
sto hoce reci da njihov motiv nije nuzno los, ali smatram da je broj iznimaka malen tj. da ih nema dovoljno da se nas faks provlaci kroz blato i da se vrijedja asistente i profesore i da se govori jooooooooj meni je najteze u zivotu bla bla ne znam sta..
posebno kad svi govore o iznimkama navest cu i ja jednu
odnosi se na financijsku neimastinu i uspjesnost studija
dakle
na nas faks(PMF-MO) upisana je jedna osoba koja nema para, to ja tvrdim jer je moj osobni prijatelj..
studira dva(da,2) fakulteta paralelno po bolonji
!
na oba fakulteta obveze(ovdje primarno mislim na polaganje ispita i kolokvija posto ne stigne prisustvovat svoj nastavi jer fizicki nije sposoban biti na dva mjesta istovremeno) izvrsava u roku.
na PMF-mo ima prosjek 5.0 i mislim da ce s tim nastaviti
osim sto ima prosjek 5.0 u potpunosti razumije svaki predmet koji je polozio(ne, nije glupa strebercina)
na Filozofskom fakultetu studira psihologiju. ima prosjek oko 4.0.
ne prehranjuju ga bogati roditelji nego stipendija koju je zasluzio svojim radom i svojim znanjem..
pa kad slijedeci put netko kaze da neki nemaju priliku molim vas, trazite me da vas upoznam s ovom osobom pa ga pitajte kolko je radio za svo svoje znanje..


b) besposlicari iliti studenti koji se vise brinu o nacinu studiranja nego o samom svom studiju..

protiv ovih se namjeravam boriti citav svoj zivot.
jer ne volim to i ne smatram to dobrim.


Jos jednom cu ponoviti da ako je glavni razlog blokade PMFovih odjela placanje studija onda su prosvjednici nerazumni jer je to kod nas vrlo dobro rjeseno..


ako je ideja podrska studentima s FF onda se gonite na isti te podrzite njihove zahtjeve.. osobno bih rado pomogao, al tek u trenu kad se jasno dogovore sto zele i kako, a ne kad prvo tjedan dana dizu medijsku hajku zato da bi dosli do rijeci..

jos jedan kratki komentar na post sa ranijih stranica
o mladom Dancu 23 godina iz Kobenhavena koji studira 5 godina i na 3. je i placa mu se 1000 kruna mjesecno da bi isao okolo promovirajuci fiziku kao znanost dok studira fiziku. znaci ne uci nis nego govori ljudima kak je to super :D
ako itko ovdje misli da je to normalno onda ja nemam sta reci osim da mi je drago da odlazim ca na studiranje izvan ove drzave
ne zato sto mislim da je obrazovanje ovdje lose, nego zato sto me smeta i gusi indolentna i lijena studentska masa koja je toliko zasljepljena svojom sebicnoscu da ce na svaki nacin pokusati sebi olaksati zivot pitajuci se pritom koliko oni stete/koriste drustvu koje zapravo podrzava njihov studij..

tako da na plenum dolazim.. ali ne zato sto podrzavam njegov rad jer smatram da nema mnogo smisla
nego vise u nadi da ljudi koji zele raditi i uciti ipak ima vise oed onih drugih. i skupit cu sve svoje istomisljenike i dovuci cu ih tamo
i napraviti blokadu plenuma :)

isto cu napraviti na bilo kojem drugom faksu na kojem se ometa rad drugih studenata.. ne zato jer je to protiv zakona(sto pretpostavljam da je) nego zato sto to jednostavno nije ok, nemoj zafrknut nekog drugog zato sto tebi trenutno nije ok.

i mislim da je grga u pravu,
nekakvo glasanje na kojem bi prije toga bilo jasno odredjeno za sto ce se glasati i onda bi dvije strane iznosile svoje teze.. pod dvije strane smatram nekoliko izabranih predstavnika koji ne bi bili napaljeni na to da spuste onom s druge strane nego da argumentirano pokusaju objasniti zasto su u pravu
bog zna da je takve tesko naci..

posebno mi je fantasticno kako se nitko nije sjetio da je ovo vrijeme gospodarske krize koja ce u punom zamahu kresnuti dragu nasu domovinu vrlo skoro, te da ce nam u tom trenu svi studenti biti vrlo beskorisni jer jos uvijek samo uce i nis ne znaju..(zbog ovog ce me napasti vjerojatno svi, al eto morao sam to rec)
ako se nema para onda se nema, ako se ima para i drzaca ih krivo usmjeruje idite na Markov trg i zalite se, ostavite faks na miru..

u svakom slucaju, ostavite faks na miru jer vam on nije nista kriv(slucaj iznimaka sam vec pokrio ranije)

probao sam se sjetit svega na sto sam htio odgovorit u ovoj raspravi, sigurno nisam uspio, al valjda je bar nesto ovdje receno smisleno..

vidimo se na plenumu gdje cu probat bit sto glasniji..
pozz
uf
brate mili, 17 stranica forumskog teksta nije dobro za kicmu.. niposto.
al sam uspio, nagradit cu se sladoledom kasnije Smile

vidim da je velika vecina pocetnih aktera rasprave trenutno mirnija jer pretpostavljam da su se ispucali i istrosili i nemaju zivaca ili im se jednostavno neda i nemaju vremena.

nadalje mislim da je bitna stvar odijelit ljude koji prosvjeduju na filozofskom i ljudi koji bi mozda htjeli prosvjedovati na matematici/nekim drugim odsjecima/odjelima/znanstvenim podrucjima PMFa
krenuo bih s FF
poslije toga je bitno podijeliti prosvjednike na 2 grupe:
organizatore i one koji ih prate.. jer dobar dio onih koji ih prate(ovo je naravno samo moje misljenje i svatko me slobodan popljuvat kako najbolje zna) apsolutno nezainteresiran za konkretizaciju problema te im je zabavno prosvjedovat jer su si zabrijali na Che Guevaru i sad im je super kaj nesto rade..
ljudi koji organiziraju prosvjed definitivno moraju krenut sa preciziranim zahtjevima(sto se vec desetak puta na ovom topicu potvrdilo da nije istina) a ne baljezgat okolo s retardiranim i nepreciznim parolama..

besplatan studij je jedna lijepa ideologija i kao parola bez daljnjeg i podrobnijeg objasnjenja nece nikad biti prihvacena..
besplatan studij za one koji izvrsavaju obveze tipa naprimjer
davanje ispita u roku
solidne ocjene(ovo nije nuzno)
dobar prijemni ispit(za koji mislim da je nuzan kako bi se nekakva pocetna rang lista napravila)
je nesto sto svesrdno podrzavam i ako postoji student filozofskog fakulteta koji je napravio isto a prisiljen je placati svoj fakultet neka objavi svoju situaciju i mislim da cu ga podrzati.

podrzati cu njega a ne javnu blokadu faksa kojom ce se nesto kao napraviti.. jer ako on smatra da je zasluzio pravo na studij isto tako mora postovati druge studente koji su eto imali srece da ih nitko nije zafrknuo.

o stanju na FFu ne mogu previse govoriti jer kao i vecina ljudi ove rasprave nisam dovoljno informiran.. zato bih se osvrnuo na blokadu studiranja na matematici:

NE podrzavam nikakvu vrstu blokade studija
osobno cu se fizicki obracunati sa svakom osobom koja me pokusa fizicki sprijeciti u izvrsavanju mojih obveza/zelja za radom ili bilo cim inim vezano uz fakultet na prostorijama mog fakulteta..
primarno zato sto mislim da je vecina ljudi koji prosvjeduju:
a) iznimka
sto hoce reci da njihov motiv nije nuzno los, ali smatram da je broj iznimaka malen tj. da ih nema dovoljno da se nas faks provlaci kroz blato i da se vrijedja asistente i profesore i da se govori jooooooooj meni je najteze u zivotu bla bla ne znam sta..
posebno kad svi govore o iznimkama navest cu i ja jednu
odnosi se na financijsku neimastinu i uspjesnost studija
dakle
na nas faks(PMF-MO) upisana je jedna osoba koja nema para, to ja tvrdim jer je moj osobni prijatelj..
studira dva(da,2) fakulteta paralelno po bolonji
!
na oba fakulteta obveze(ovdje primarno mislim na polaganje ispita i kolokvija posto ne stigne prisustvovat svoj nastavi jer fizicki nije sposoban biti na dva mjesta istovremeno) izvrsava u roku.
na PMF-mo ima prosjek 5.0 i mislim da ce s tim nastaviti
osim sto ima prosjek 5.0 u potpunosti razumije svaki predmet koji je polozio(ne, nije glupa strebercina)
na Filozofskom fakultetu studira psihologiju. ima prosjek oko 4.0.
ne prehranjuju ga bogati roditelji nego stipendija koju je zasluzio svojim radom i svojim znanjem..
pa kad slijedeci put netko kaze da neki nemaju priliku molim vas, trazite me da vas upoznam s ovom osobom pa ga pitajte kolko je radio za svo svoje znanje..


b) besposlicari iliti studenti koji se vise brinu o nacinu studiranja nego o samom svom studiju..

protiv ovih se namjeravam boriti citav svoj zivot.
jer ne volim to i ne smatram to dobrim.


Jos jednom cu ponoviti da ako je glavni razlog blokade PMFovih odjela placanje studija onda su prosvjednici nerazumni jer je to kod nas vrlo dobro rjeseno..


ako je ideja podrska studentima s FF onda se gonite na isti te podrzite njihove zahtjeve.. osobno bih rado pomogao, al tek u trenu kad se jasno dogovore sto zele i kako, a ne kad prvo tjedan dana dizu medijsku hajku zato da bi dosli do rijeci..

jos jedan kratki komentar na post sa ranijih stranica
o mladom Dancu 23 godina iz Kobenhavena koji studira 5 godina i na 3. je i placa mu se 1000 kruna mjesecno da bi isao okolo promovirajuci fiziku kao znanost dok studira fiziku. znaci ne uci nis nego govori ljudima kak je to super Very Happy
ako itko ovdje misli da je to normalno onda ja nemam sta reci osim da mi je drago da odlazim ca na studiranje izvan ove drzave
ne zato sto mislim da je obrazovanje ovdje lose, nego zato sto me smeta i gusi indolentna i lijena studentska masa koja je toliko zasljepljena svojom sebicnoscu da ce na svaki nacin pokusati sebi olaksati zivot pitajuci se pritom koliko oni stete/koriste drustvu koje zapravo podrzava njihov studij..

tako da na plenum dolazim.. ali ne zato sto podrzavam njegov rad jer smatram da nema mnogo smisla
nego vise u nadi da ljudi koji zele raditi i uciti ipak ima vise oed onih drugih. i skupit cu sve svoje istomisljenike i dovuci cu ih tamo
i napraviti blokadu plenuma Smile

isto cu napraviti na bilo kojem drugom faksu na kojem se ometa rad drugih studenata.. ne zato jer je to protiv zakona(sto pretpostavljam da je) nego zato sto to jednostavno nije ok, nemoj zafrknut nekog drugog zato sto tebi trenutno nije ok.

i mislim da je grga u pravu,
nekakvo glasanje na kojem bi prije toga bilo jasno odredjeno za sto ce se glasati i onda bi dvije strane iznosile svoje teze.. pod dvije strane smatram nekoliko izabranih predstavnika koji ne bi bili napaljeni na to da spuste onom s druge strane nego da argumentirano pokusaju objasniti zasto su u pravu
bog zna da je takve tesko naci..

posebno mi je fantasticno kako se nitko nije sjetio da je ovo vrijeme gospodarske krize koja ce u punom zamahu kresnuti dragu nasu domovinu vrlo skoro, te da ce nam u tom trenu svi studenti biti vrlo beskorisni jer jos uvijek samo uce i nis ne znaju..(zbog ovog ce me napasti vjerojatno svi, al eto morao sam to rec)
ako se nema para onda se nema, ako se ima para i drzaca ih krivo usmjeruje idite na Markov trg i zalite se, ostavite faks na miru..

u svakom slucaju, ostavite faks na miru jer vam on nije nista kriv(slucaj iznimaka sam vec pokrio ranije)

probao sam se sjetit svega na sto sam htio odgovorit u ovoj raspravi, sigurno nisam uspio, al valjda je bar nesto ovdje receno smisleno..

vidimo se na plenumu gdje cu probat bit sto glasniji..
pozz


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Cobs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 01. 2008. (13:32:15)
Postovi: (206)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 40 - 14
Lokacija: Geto

PostPostano: 16:55 sri, 29. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

da ne citiram cijeli post od osobe prije mene... potpuno se slazem, a sto se tice tog famoznog plenuma, sto ni ne znam sto u biti je i za sto nisam iskreno cuo do sad dok sam cito malo po forumu....
sve njegove odluke koje mi se neće sviđat smatrat ću nevažećim s obzirom da nisam na njemu sudjelovo, a vjerojatno tako razmislja većina studenta.
da ne citiram cijeli post od osobe prije mene... potpuno se slazem, a sto se tice tog famoznog plenuma, sto ni ne znam sto u biti je i za sto nisam iskreno cuo do sad dok sam cito malo po forumu....
sve njegove odluke koje mi se neće sviđat smatrat ću nevažećim s obzirom da nisam na njemu sudjelovo, a vjerojatno tako razmislja većina studenta.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 18:42 sri, 29. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="svizac"]
1. Mislim da se dobar dio ljudi ne bi složio s tobom i da bi rado da ih se na što više načina čuva "dolje".
[/quote]
Onda je taj dio naroda maksimalno zadrt i nemam namjeru na to trositi rijeci.

[quote]
Uostalom prema mojim nekim informacijama, konkretno na Mostarskom sveučilištu studira i dosta studenata primjerice iz Dalmacije koji se nisu ovdje uspjeli upisati.
[/quote]
Ljudi imaju pravo studirati gdje hoce. Dosta studenata iz Istre studira u Trstu, pa RH ne trosi hrpetinu proracunskog novca na sveuciliste u Trstu. Moje osobno misljenje je da je sramotno da (nezanemariva) svota proracunskog novca ide na sveucilista u drugim drzavama, bez obzira koliko drzevljana republike hrvatske tamo studiralo.

[quote]
"Okrivljivanje dijela naroda (zbog cjelokupnog nedostatka financija) je politika koja je vec videna u ne tako dalekoj povijesti (prije 60ak god.), a ta politika je nesumnjivo školski primjer govora mržnje."
[/quote]
Nitko ne krivi "dio naroda" nego one koji su na vlasti u ovoj drzavi sto trose proracunski novac dajuci ga sveucilistima u drugim drzavama umjesto sveucilistima u Hrvatskoj.
svizac (napisa):

1. Mislim da se dobar dio ljudi ne bi složio s tobom i da bi rado da ih se na što više načina čuva "dolje".

Onda je taj dio naroda maksimalno zadrt i nemam namjeru na to trositi rijeci.

Citat:

Uostalom prema mojim nekim informacijama, konkretno na Mostarskom sveučilištu studira i dosta studenata primjerice iz Dalmacije koji se nisu ovdje uspjeli upisati.

Ljudi imaju pravo studirati gdje hoce. Dosta studenata iz Istre studira u Trstu, pa RH ne trosi hrpetinu proracunskog novca na sveuciliste u Trstu. Moje osobno misljenje je da je sramotno da (nezanemariva) svota proracunskog novca ide na sveucilista u drugim drzavama, bez obzira koliko drzevljana republike hrvatske tamo studiralo.

Citat:

"Okrivljivanje dijela naroda (zbog cjelokupnog nedostatka financija) je politika koja je vec videna u ne tako dalekoj povijesti (prije 60ak god.), a ta politika je nesumnjivo školski primjer govora mržnje."

Nitko ne krivi "dio naroda" nego one koji su na vlasti u ovoj drzavi sto trose proracunski novac dajuci ga sveucilistima u drugim drzavama umjesto sveucilistima u Hrvatskoj.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 18:48 sri, 29. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ivo34"][quote="kenny"]mlada damo, nemoj me uciti. znam jako dobro zasto sam napisao ISJECAK, a ne ODSJECIMA.[/quote]
Prvo i prvo ne deri se. :P
Nadalje, vidi se iz ove recenice profesionalna deformacija, posto se akademskom gradjaninu obracas sa uobicajenom frazom profesora prema djetetu (i samim time podcijenjujes kolegicu jer ispada da nije na tvojoj mentalnoj razini).
Takodjer, siguran sam da se tvojim kolegama profesorima iz recimo biologije ili kemije ne bi svidjelo da saznaju kako nazivas njihove fakultete isjeccima.[/quote]

prvo - nisam se derao, nego sam istaknuo.

drugo - ne mislis li da je njena primjedba "ne kaze se odsjecak, nego isjecak" ustvari bila podcjenjivanje MENE jer ispada da sam ja nepismen/neinformiran?

trece - nisam se tebi obratio. :bye:
ivo34 (napisa):
kenny (napisa):
mlada damo, nemoj me uciti. znam jako dobro zasto sam napisao ISJECAK, a ne ODSJECIMA.

Prvo i prvo ne deri se. Razz
Nadalje, vidi se iz ove recenice profesionalna deformacija, posto se akademskom gradjaninu obracas sa uobicajenom frazom profesora prema djetetu (i samim time podcijenjujes kolegicu jer ispada da nije na tvojoj mentalnoj razini).
Takodjer, siguran sam da se tvojim kolegama profesorima iz recimo biologije ili kemije ne bi svidjelo da saznaju kako nazivas njihove fakultete isjeccima.


prvo - nisam se derao, nego sam istaknuo.

drugo - ne mislis li da je njena primjedba "ne kaze se odsjecak, nego isjecak" ustvari bila podcjenjivanje MENE jer ispada da sam ja nepismen/neinformiran?

trece - nisam se tebi obratio. :bye:



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 21:51 sri, 29. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Cobs"]sto se tice tog famoznog plenuma, sto ni ne znam sto u biti je i za sto nisam iskreno cuo do sad dok sam cito malo po forumu....[/quote]

Da ti cika vsego objasni...

[b]Plenum[/b] je kad se nadje nekoliko ljudi (njih 2%) tvrdeci da su tu "skoro svi" i onda donesu odluku koja bi se trebala odnositi na sve (u ovom slucaju studente PMFa). 8)

Ako te zbunjuje cemu sad ta novotarija kad vec imamo predstavnicku demokraciju (stud. predstavnike), plenum je puno bolji! :D

Naime, [b]predstavnicka demokracija[/b] je kad svi (u ovom slucaju studenti PMFa) [b][u]izaberu[/u][/b] nekoliko ljudi koji nece tvrditi da su "skoro svi", ali ce donositi odluke koje bi se trebale odnositi na sve (koji su ih imali pravo (ne)izabrati). 8)

Plenum ima i tu prednost da nema nekih priprema i da ga stavis u mjesto i vrijeme kada [b]tebi[/b] pase, dok se studentski izbori odvijaju dva dana u komadu, u predvorjima fakulteta, pa onda imas mogucnost da [i]actually[/i] studenti donesu odluku koju oni zele, a tebi se mozda i ne svidja. :blueshock:

Slican izborima je [b]referendum[/b] (rijec koja se na plenumu smatra psovkom), koji sluzi tome da jasno napises sto zelis i onda trazis od ljudi da to masovno podrze - slicno izborima - kroz dulji period vremena (par dana, od ujutro do navecer), te se trazi podrska odredjenog broja ljudi u ukupnoj masi, a ne njih 70% od okupljenih 2%. Vjerujem da je jasno zasto tu zlokobnu rijec podrzavatelji plenuma tako zustro izbjegavaju. ;)

Za kraj, [i]pleeeeeeenum[/i] (izgovori to na glas, bas kako sam napisao) zvuci poš i nobl, sto cijeloj stvari daje dignitet i privid legaliteta. :gg:

Eto, nadam se da sam ti dovoljno dobro razjasnio. ;)
Cobs (napisa):
sto se tice tog famoznog plenuma, sto ni ne znam sto u biti je i za sto nisam iskreno cuo do sad dok sam cito malo po forumu....


Da ti cika vsego objasni...

Plenum je kad se nadje nekoliko ljudi (njih 2%) tvrdeci da su tu "skoro svi" i onda donesu odluku koja bi se trebala odnositi na sve (u ovom slucaju studente PMFa). Cool

Ako te zbunjuje cemu sad ta novotarija kad vec imamo predstavnicku demokraciju (stud. predstavnike), plenum je puno bolji! Very Happy

Naime, predstavnicka demokracija je kad svi (u ovom slucaju studenti PMFa) izaberu nekoliko ljudi koji nece tvrditi da su "skoro svi", ali ce donositi odluke koje bi se trebale odnositi na sve (koji su ih imali pravo (ne)izabrati). Cool

Plenum ima i tu prednost da nema nekih priprema i da ga stavis u mjesto i vrijeme kada tebi pase, dok se studentski izbori odvijaju dva dana u komadu, u predvorjima fakulteta, pa onda imas mogucnost da actually studenti donesu odluku koju oni zele, a tebi se mozda i ne svidja. Disaster!!!

Slican izborima je referendum (rijec koja se na plenumu smatra psovkom), koji sluzi tome da jasno napises sto zelis i onda trazis od ljudi da to masovno podrze - slicno izborima - kroz dulji period vremena (par dana, od ujutro do navecer), te se trazi podrska odredjenog broja ljudi u ukupnoj masi, a ne njih 70% od okupljenih 2%. Vjerujem da je jasno zasto tu zlokobnu rijec podrzavatelji plenuma tako zustro izbjegavaju. Wink

Za kraj, pleeeeeeenum (izgovori to na glas, bas kako sam napisao) zvuci poš i nobl, sto cijeloj stvari daje dignitet i privid legaliteta. Mr Green being very Greeen indeed

Eto, nadam se da sam ti dovoljno dobro razjasnio. Wink



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Charmed
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 02. 2009. (11:51:49)
Postovi: (20B)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
20 = 54 - 34

PostPostano: 22:27 sri, 29. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ivo34"][quote="kenny"]mlada damo, nemoj me uciti. znam jako dobro zasto sam napisao ISJECAK, a ne ODSJECIMA.[/quote]
Prvo i prvo ne deri se. :P
Nadalje, vidi se iz ove recenice profesionalna deformacija, posto se akademskom gradjaninu obracas sa uobicajenom frazom profesora prema djetetu (i samim time podcijenjujes kolegicu jer ispada da nije na tvojoj mentalnoj razini).
Takodjer, siguran sam da se tvojim kolegama profesorima iz recimo biologije ili kemije ne bi svidjelo da saznaju kako nazivas njihove fakultete isjeccima.[/quote]

Hvala kaj me braniš, bilo je to krajnje ne profesionalno od njega, ali nisam htjela reagirati jer mi je ovo zvučalo kao provokacija, pa sam se izdigla iznad toga :P

A na žalost ima jako puno loše informiranih ljudi na ovome svijetu pa sam samo htjela ukazati na grešku...
ivo34 (napisa):
kenny (napisa):
mlada damo, nemoj me uciti. znam jako dobro zasto sam napisao ISJECAK, a ne ODSJECIMA.

Prvo i prvo ne deri se. Razz
Nadalje, vidi se iz ove recenice profesionalna deformacija, posto se akademskom gradjaninu obracas sa uobicajenom frazom profesora prema djetetu (i samim time podcijenjujes kolegicu jer ispada da nije na tvojoj mentalnoj razini).
Takodjer, siguran sam da se tvojim kolegama profesorima iz recimo biologije ili kemije ne bi svidjelo da saznaju kako nazivas njihove fakultete isjeccima.


Hvala kaj me braniš, bilo je to krajnje ne profesionalno od njega, ali nisam htjela reagirati jer mi je ovo zvučalo kao provokacija, pa sam se izdigla iznad toga Razz

A na žalost ima jako puno loše informiranih ljudi na ovome svijetu pa sam samo htjela ukazati na grešku...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Blockflöte
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 01. 2004. (17:04:46)
Postovi: (1AB)16
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 2
Lokacija: Zg

PostPostano: 23:08 sri, 29. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Po ovoj raspravi imam dojam da su ljudi na Matematici uglavnom slabo informirani o ovome na FF-u. I arogantni. Iz studentske perspektive, bolje je da budemo solidarniji s njima.
Po ovoj raspravi imam dojam da su ljudi na Matematici uglavnom slabo informirani o ovome na FF-u. I arogantni. Iz studentske perspektive, bolje je da budemo solidarniji s njima.



_________________
-山よ,山よ! 山は活きて居る!-
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 23:17 sri, 29. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Charmed"]

Hvala kaj me braniš, bilo je to krajnje ne profesionalno od njega, ali nisam htjela reagirati jer mi je ovo zvučalo kao provokacija, pa sam se izdigla iznad toga :P

A na žalost ima jako puno loše informiranih ljudi na ovome svijetu pa sam samo htjela ukazati na grešku...[/quote]

neprofesionalno od tebe je bilo sto se nalazis tu da me ucis kako se sta zove. i onda jos napisem da sam namjerno napisao isjecak, a ti i dalje (jadna) uvjerena da sam ja nepismen/neinformiran/glup...... o boze me sacuvaj. procitaj postove do kraja. ;)

@ Blackflote: evo, imas sada priliku da nas informiras. po meni je arogantno prihvacati njihov prosvjed zdravo za gotovo, bez ikakve rasprave je li opravdano itd..... to je ko da ja sada borim protiv necega, a ti me podrzis iako se uopce nisi informirao sto je dobro, sto lose......
Charmed (napisa):


Hvala kaj me braniš, bilo je to krajnje ne profesionalno od njega, ali nisam htjela reagirati jer mi je ovo zvučalo kao provokacija, pa sam se izdigla iznad toga Razz

A na žalost ima jako puno loše informiranih ljudi na ovome svijetu pa sam samo htjela ukazati na grešku...


neprofesionalno od tebe je bilo sto se nalazis tu da me ucis kako se sta zove. i onda jos napisem da sam namjerno napisao isjecak, a ti i dalje (jadna) uvjerena da sam ja nepismen/neinformiran/glup...... o boze me sacuvaj. procitaj postove do kraja. Wink

@ Blackflote: evo, imas sada priliku da nas informiras. po meni je arogantno prihvacati njihov prosvjed zdravo za gotovo, bez ikakve rasprave je li opravdano itd..... to je ko da ja sada borim protiv necega, a ti me podrzis iako se uopce nisi informirao sto je dobro, sto lose......



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 23:19 sri, 29. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[size=18]Mislim da pobornici pleeeenuma/blokade uporno sjede na uhima.

Studenti matematike u pravilu NISU protiv pleeeenuma/blokade opcenito i rado ce doci (kad budu mogli) pomoci SVIM kolegama u borbi za njihova/nasa prava - ali s tim BITNIM detaljem - da se NASTAVA na matematici NE SMETA, jer studentima MATEMATIKE ODGOVARA trenutacno stanje![/size]

Konstatirati da je licemjerno da nasi studenti sad ne mogu sudjelovati, a imaju 1+1 sansu za ispit, a FFZGovci i prirodoslovni odjeli PMFa imaju rokove - je ono sto je zapravo licemjerno.

Blokirati nama nastavu i ispite, koji imamo, kako je Krcko lijepo rekao - jednostavno drugacije/naprednije u smislu kontinuiranog pracenja studenata - je licemjerno i bezobrazno.

Odlucivati o blokadi na matematici je bezobrazno.

[size=18]Pozvati na solidarnost, drzanja barikada i sve sto treba - NA DRUGIM mjestima - je ono na sto studenti matematike pristaju. Ne zele da se njima nastava blokira.

Koji dio ovoga nije jasan?![/size]

Za detalje - pogledati topic gdje se glasa tko je za blokadu nastave na matematici.
Mislim da pobornici pleeeenuma/blokade uporno sjede na uhima.

Studenti matematike u pravilu NISU protiv pleeeenuma/blokade opcenito i rado ce doci (kad budu mogli) pomoci SVIM kolegama u borbi za njihova/nasa prava - ali s tim BITNIM detaljem - da se NASTAVA na matematici NE SMETA, jer studentima MATEMATIKE ODGOVARA trenutacno stanje!


Konstatirati da je licemjerno da nasi studenti sad ne mogu sudjelovati, a imaju 1+1 sansu za ispit, a FFZGovci i prirodoslovni odjeli PMFa imaju rokove - je ono sto je zapravo licemjerno.

Blokirati nama nastavu i ispite, koji imamo, kako je Krcko lijepo rekao - jednostavno drugacije/naprednije u smislu kontinuiranog pracenja studenata - je licemjerno i bezobrazno.

Odlucivati o blokadi na matematici je bezobrazno.

Pozvati na solidarnost, drzanja barikada i sve sto treba - NA DRUGIM mjestima - je ono na sto studenti matematike pristaju. Ne zele da se njima nastava blokira.

Koji dio ovoga nije jasan?!


Za detalje - pogledati topic gdje se glasa tko je za blokadu nastave na matematici.



_________________
It's not who you love. It's how.


Zadnja promjena: Nesi; 23:43 čet, 30. 4. 2009; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 23:23 sri, 29. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[color=darkred]Kenny, Charmed i ostali ukljuceni... dosta svadjanja[size=29][b].[/b][/size][/color] :roll:
Kenny, Charmed i ostali ukljuceni... dosta svadjanja. Rolling Eyes



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 30, 31, 32  Sljedeće
Stranica 17 / 32.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan