Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Blokada nastave
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  

Blokada nastave ili ne?
Blokada
14%
 14%  [ 25 ]
Nikako ne
85%
 85%  [ 151 ]
Ukupno glasova : 176

Autor/ica Poruka
Charmed
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 02. 2009. (11:51:49)
Postovi: (20B)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
20 = 54 - 34

PostPostano: 11:20 čet, 30. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

PREDOBRO!!!! :D :D :D :D
PREDOBRO!!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 12:00 čet, 30. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mi možemo bit ko pravo. Reko mi je frend da oni isto kao "prosvjeduju" ali imaju predavanja :shock: Moglo bi i tako bit kod nas :D
Mi možemo bit ko pravo. Reko mi je frend da oni isto kao "prosvjeduju" ali imaju predavanja Shocked Moglo bi i tako bit kod nas Very Happy



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
jejo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 11. 2006. (19:25:36)
Postovi: (102)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 5

PostPostano: 12:16 čet, 30. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

ma briga me. nema meni ko braniti, uletavati mi u ucionu i derat se da nema nastave. oni koji ne zele, nek se pokupe, ionako su predavanja vecinom neobavezna.
ma briga me. nema meni ko braniti, uletavati mi u ucionu i derat se da nema nastave. oni koji ne zele, nek se pokupe, ionako su predavanja vecinom neobavezna.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 12:22 čet, 30. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="jejo"]...ionako su predavanja vecinom neobavezna.[/quote]

Zapravo, formalno su obavezna... na nekim kolegijima su i efektivno obavezna (blitzevi i sl). :? No, na zahtjev studentskih predstavnika (to su oni koji imaju stvarni legitimitet zastupanja studenata) smo to vec znali privremeno suspendirati, npr. kad je neka odrada pala u subotu. :D

Ako dodje do nekog od tijela u kojima sjedim, podrzat cu da se takva "suspenzija obaveznosti pohadjanja nastave" ponovi, dok god traje ova situacija na Sveucilistu, uz iznimku kolegija gdje to nije izvedivo (Krcko je spomenuo neki Seminar). :)
jejo (napisa):
...ionako su predavanja vecinom neobavezna.


Zapravo, formalno su obavezna... na nekim kolegijima su i efektivno obavezna (blitzevi i sl). Confused No, na zahtjev studentskih predstavnika (to su oni koji imaju stvarni legitimitet zastupanja studenata) smo to vec znali privremeno suspendirati, npr. kad je neka odrada pala u subotu. Very Happy

Ako dodje do nekog od tijela u kojima sjedim, podrzat cu da se takva "suspenzija obaveznosti pohadjanja nastave" ponovi, dok god traje ova situacija na Sveucilistu, uz iznimku kolegija gdje to nije izvedivo (Krcko je spomenuo neki Seminar). Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 20:14 čet, 30. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ma mene samo zanima koji će se to pametni matematičar nać da prosvjeduje jer mu fali nešto na našem faksu. Pa ja kad gledam kaj frendovima rade na drugim faksevima to nije normalno. Počevši od profesora pa do opće organizacije nastave pa na dalje. Oni neznaju dan prije početka nastave kad im uopće počne.
Ma mene samo zanima koji će se to pametni matematičar nać da prosvjeduje jer mu fali nešto na našem faksu. Pa ja kad gledam kaj frendovima rade na drugim faksevima to nije normalno. Počevši od profesora pa do opće organizacije nastave pa na dalje. Oni neznaju dan prije početka nastave kad im uopće počne.



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
zurpa
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 06. 2007. (19:56:30)
Postovi: (26)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 17 - 12

PostPostano: 23:09 čet, 30. 4. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Danas je bil novi plenum PMF-a. Održal se na filozofskom.. Bilo je 40-ak ljudi prema mojoj procjeni..uglavnom svi za blokadu.. Otišlo je nas troje s prve godine diplomskog da vidimo kak to zgleda i bome smo se nažifcirali.. :S
Predložili smo referendum, ali nije izglasan.. Izglasano je da će se na novom plenumu koji će biti u ponedjeljak u 6 odlučiti kako će se provoditi blokada.. Plenum će biti na fizici..
Uglavnom, bilo bi najbolje da nas se skupi lijepa brojkica nas koji smo protiv (a sigurno smo velika većina), odemo tam, izglasamo protiv blokade i kraj priče.. Apleiram stoga da se uključe svi koji mogu.. Trebalo bi odvojit dva sata, ali mogli bi u miru studirati sljedećih tjedana.. :)
Danas je bil novi plenum PMF-a. Održal se na filozofskom.. Bilo je 40-ak ljudi prema mojoj procjeni..uglavnom svi za blokadu.. Otišlo je nas troje s prve godine diplomskog da vidimo kak to zgleda i bome smo se nažifcirali.. :S
Predložili smo referendum, ali nije izglasan.. Izglasano je da će se na novom plenumu koji će biti u ponedjeljak u 6 odlučiti kako će se provoditi blokada.. Plenum će biti na fizici..
Uglavnom, bilo bi najbolje da nas se skupi lijepa brojkica nas koji smo protiv (a sigurno smo velika većina), odemo tam, izglasamo protiv blokade i kraj priče.. Apleiram stoga da se uključe svi koji mogu.. Trebalo bi odvojit dva sata, ali mogli bi u miru studirati sljedećih tjedana.. Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Grga
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 12. 2004. (23:05:23)
Postovi: (280)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
99 = 124 - 25

PostPostano: 0:07 pet, 1. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="zurpa"]Danas je bil novi plenum PMF-a. Održal se na filozofskom.. Bilo je 40-ak ljudi prema mojoj procjeni..uglavnom svi za blokadu.. Otišlo je nas troje s prve godine diplomskog da vidimo kak to zgleda i bome smo se nažifcirali.. :S
Predložili smo referendum, ali nije izglasan.. Izglasano je da će se na novom plenumu koji će biti u ponedjeljak u 6 odlučiti kako će se provoditi blokada.. Plenum će biti na fizici..
Uglavnom, bilo bi najbolje da nas se skupi lijepa brojkica nas koji smo protiv (a sigurno smo velika većina), odemo tam, izglasamo protiv blokade i kraj priče.. Apleiram stoga da se uključe svi koji mogu.. Trebalo bi odvojit dva sata, ali mogli bi u miru studirati sljedećih tjedana.. :)[/quote]

Alternativno mozes kliknuti na online peticiju koju cemo proslijediti dekanu uz molbu da nam zastiti prava. Naravno, ako imate volje i vremena, jos bolje ako odete na plenum
zurpa (napisa):
Danas je bil novi plenum PMF-a. Održal se na filozofskom.. Bilo je 40-ak ljudi prema mojoj procjeni..uglavnom svi za blokadu.. Otišlo je nas troje s prve godine diplomskog da vidimo kak to zgleda i bome smo se nažifcirali.. :S
Predložili smo referendum, ali nije izglasan.. Izglasano je da će se na novom plenumu koji će biti u ponedjeljak u 6 odlučiti kako će se provoditi blokada.. Plenum će biti na fizici..
Uglavnom, bilo bi najbolje da nas se skupi lijepa brojkica nas koji smo protiv (a sigurno smo velika većina), odemo tam, izglasamo protiv blokade i kraj priče.. Apleiram stoga da se uključe svi koji mogu.. Trebalo bi odvojit dva sata, ali mogli bi u miru studirati sljedećih tjedana.. Smile


Alternativno mozes kliknuti na online peticiju koju cemo proslijediti dekanu uz molbu da nam zastiti prava. Naravno, ako imate volje i vremena, jos bolje ako odete na plenum



_________________
Bri
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
zurpa
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 06. 2007. (19:56:30)
Postovi: (26)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 17 - 12

PostPostano: 0:10 pet, 1. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

potpisano!

ako dolazite na plenum, učlanite se u grupu na facebooku koju smo osnovali:
''Protivim se blokadi na PMF-u i dolazim to izglasati na plenum!''

Živili! :)
potpisano!

ako dolazite na plenum, učlanite se u grupu na facebooku koju smo osnovali:
''Protivim se blokadi na PMF-u i dolazim to izglasati na plenum!''

Živili! Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 0:14 pet, 1. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

a da das link na grupu? :D
a da das link na grupu? Very Happy



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
finalni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 08. 2007. (11:48:53)
Postovi: (10D)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
27 = 45 - 18
Lokacija: Bloodbuzz Zagreb

PostPostano: 2:14 pet, 1. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

http://www.facebook.com/group.php?gid=75264527922&ref=nf
http://www.facebook.com/group.php?gid=75264527922&ref=nf



_________________
Nikola Adžaga
Građevinski fakultet, Sveučilište u Zagrebu
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
marijap
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 06. 2006. (19:04:40)
Postovi: (209)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
33 = 49 - 16
Lokacija: zg

PostPostano: 8:36 pet, 1. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zainteresirala me ta riječ pLainum (ai=e :wink:) pa vidim da mi Merriam-Webster npr. izbaci ovu definiciju:
[i]1 a: a space or all space every part of which is [b]full[/b] of matter b: an air-filled space in a structure ; especially : one that receives air from a blower for distribution (as in a ventilation system)
2: a general assembly of [b]all members[/b] especially of a legislative body
3: the quality or state of being [b]full[/b][/i]

Zanimljivo jer ispada da je pLainum riječ direktno povezana uz "full" i "all" :? i da je kontrastno plenumu kvorum (to je valjda kad je prisutno >50% pripadnika nečega)...
Predavaonica za 50 ljudi u kojoj je 51 osoba je definitivno puna ljudi :)

Molim vas recite da sam luda i neupućena :sheep2: (što i jesam jer mi se ne da čitati blogove FF-a i članke o tome uopće jer imam pametnijeg posla i brinem samo svoje brige kao i svi mi bahati, prepotentni, socijalno neosviješteni i sebični s PMF-MO :mrgreen: ), ali na koju foru se svi koji dođu smatraju "svima" i glasovi se primjenjuju na "sve ostale"... :shock:

Nije mi se dalo komentirati, ali toliko mi se ne ide u pon u 18h na nešto što ne razumijem, ne prihvaćam i ne priznajem pa me prosvijetlite...
Usto mi s D-FPM imamo još 2+1 kolokvija jer si svoje vrijeme krojimo u dogovoru s profesorima i samim sobom, a ne pLainumom...
I ako se npr."izglasa blokada", tko "naređuje da se provede"? dekan PMF-MO i/ili dekan PMF-a? I zašto bi oni to učinili ako se ne slažu i nisu [b]svi[/b] (ili >50% :wink:) njihovi studenti glasali?
Kaj se mene tiče, nek se sve održava u (i)legali, pravit ćemo se nevidljivi... :sheep:
Zainteresirala me ta riječ pLainum (ai=e Wink) pa vidim da mi Merriam-Webster npr. izbaci ovu definiciju:
1 a: a space or all space every part of which is full of matter b: an air-filled space in a structure ; especially : one that receives air from a blower for distribution (as in a ventilation system)
2: a general assembly of all members especially of a legislative body
3: the quality or state of being full


Zanimljivo jer ispada da je pLainum riječ direktno povezana uz "full" i "all" Confused i da je kontrastno plenumu kvorum (to je valjda kad je prisutno >50% pripadnika nečega)...
Predavaonica za 50 ljudi u kojoj je 51 osoba je definitivno puna ljudi Smile

Molim vas recite da sam luda i neupućena Jos jedna ovca (što i jesam jer mi se ne da čitati blogove FF-a i članke o tome uopće jer imam pametnijeg posla i brinem samo svoje brige kao i svi mi bahati, prepotentni, socijalno neosviješteni i sebični s PMF-MO Mr. Green ), ali na koju foru se svi koji dođu smatraju "svima" i glasovi se primjenjuju na "sve ostale"... Shocked

Nije mi se dalo komentirati, ali toliko mi se ne ide u pon u 18h na nešto što ne razumijem, ne prihvaćam i ne priznajem pa me prosvijetlite...
Usto mi s D-FPM imamo još 2+1 kolokvija jer si svoje vrijeme krojimo u dogovoru s profesorima i samim sobom, a ne pLainumom...
I ako se npr."izglasa blokada", tko "naređuje da se provede"? dekan PMF-MO i/ili dekan PMF-a? I zašto bi oni to učinili ako se ne slažu i nisu svi (ili >50% Wink) njihovi studenti glasali?
Kaj se mene tiče, nek se sve održava u (i)legali, pravit ćemo se nevidljivi... Ovca skace preko shtrika


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Grga
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 12. 2004. (23:05:23)
Postovi: (280)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
99 = 124 - 25

PostPostano: 8:54 pet, 1. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

NJihova je logika - mi smo vas pozvali, ako ste imali kaj za rec mogli ste doc: Niste dosli, pa znaci da zelite da se dogovorimo u vase ime.

Ako se izglasa blokada, to apsolutno nikome nista ne znaci ako se dekan ne slozi s tim. Naime oni mogu doci i fizicki nas pokusati sprijeciti - oteti kljuceve i zakljucati fakultet ili tako nesto, no ako ih dekan ne podrzava, dovoljan je jedan telefonski poziv i policija rjesava stvar (zato i potpisujemo ovu peticiju, da se zna da to zelimo)
NJihova je logika - mi smo vas pozvali, ako ste imali kaj za rec mogli ste doc: Niste dosli, pa znaci da zelite da se dogovorimo u vase ime.

Ako se izglasa blokada, to apsolutno nikome nista ne znaci ako se dekan ne slozi s tim. Naime oni mogu doci i fizicki nas pokusati sprijeciti - oteti kljuceve i zakljucati fakultet ili tako nesto, no ako ih dekan ne podrzava, dovoljan je jedan telefonski poziv i policija rjesava stvar (zato i potpisujemo ovu peticiju, da se zna da to zelimo)



_________________
Bri
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
marijap
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 06. 2006. (19:04:40)
Postovi: (209)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
33 = 49 - 16
Lokacija: zg

PostPostano: 8:59 pet, 1. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Grga"]Naime oni mogu doci i fizicki nas[b] pokusati[/b] sprijeciti...[/quote]
Ne brini, studenti matematike su i agresivni :jastuk:
Grga (napisa):
Naime oni mogu doci i fizicki nas pokusati sprijeciti...

Ne brini, studenti matematike su i agresivni Jastuk


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tihana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 06. 2006. (13:26:54)
Postovi: (30D)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
134 = 153 - 19
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 9:50 pet, 1. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

inače nisam za blokadu (potporu lošem organziranju na drugim fakultetima možemo dati bez da sebe blokiramo)

[quote="Grga"]NJihova je logika - mi smo vas pozvali, ako ste imali kaj za rec mogli ste doc: Niste dosli, pa znaci da zelite da se dogovorimo u vase ime.[/quote]

no zar nije ista logika na izborima? tko izađe na izbore, njegov se glas računa, tko ne dođe smatra se da je neutralan. koja je onda razlika plenum-izbori? (osim što je naravno vrijeme plenuma izrazito glupo odabrano). I na izborima, kao i na plenumu, nema minimum ljudi koji se moraju pojaviti, ako se pojavi 2% onda tih 2% odlučuje za sve :?
inače nisam za blokadu (potporu lošem organziranju na drugim fakultetima možemo dati bez da sebe blokiramo)

Grga (napisa):
NJihova je logika - mi smo vas pozvali, ako ste imali kaj za rec mogli ste doc: Niste dosli, pa znaci da zelite da se dogovorimo u vase ime.


no zar nije ista logika na izborima? tko izađe na izbore, njegov se glas računa, tko ne dođe smatra se da je neutralan. koja je onda razlika plenum-izbori? (osim što je naravno vrijeme plenuma izrazito glupo odabrano). I na izborima, kao i na plenumu, nema minimum ljudi koji se moraju pojaviti, ako se pojavi 2% onda tih 2% odlučuje za sve Confused



_________________
I aim to misbehave
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
marijap
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 06. 2006. (19:04:40)
Postovi: (209)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
33 = 49 - 16
Lokacija: zg

PostPostano: 9:56 pet, 1. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Na izbore ne moram doći u fiksno određeni sat, glasačko mjesto je većini blizu mjesta stanovanja i kad odlučim doći, ne moram se raspravljati da bi tek onda glasovala i čekala na licu mjesta da prebroje glasove...
Fino dođem, pokažem osobnu, dobijem listić, zaokružim nešto i odem i svoje pravo/obvezu sam ispunila u kratkom vremenu bez da sam ikome morala objašnjavati za kog bi glasala :roll:

p.s. ako će stvarno dolazak u ponedjeljak okončati stvar, ja ću povući još protivnika sa sobom i doći čamiti i čekati da glasam protiv pa da mogu doma ponavljati za kolokvij sljedeće jutro :roll:
i već mi se vrti od " :roll: ", ali pobornicima se vjerojatno " :roll: " od nas...
Na izbore ne moram doći u fiksno određeni sat, glasačko mjesto je većini blizu mjesta stanovanja i kad odlučim doći, ne moram se raspravljati da bi tek onda glasovala i čekala na licu mjesta da prebroje glasove...
Fino dođem, pokažem osobnu, dobijem listić, zaokružim nešto i odem i svoje pravo/obvezu sam ispunila u kratkom vremenu bez da sam ikome morala objašnjavati za kog bi glasala Rolling Eyes

p.s. ako će stvarno dolazak u ponedjeljak okončati stvar, ja ću povući još protivnika sa sobom i doći čamiti i čekati da glasam protiv pa da mogu doma ponavljati za kolokvij sljedeće jutro Rolling Eyes
i već mi se vrti od " Rolling Eyes ", ali pobornicima se vjerojatno " Rolling Eyes " od nas...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Grga
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 12. 2004. (23:05:23)
Postovi: (280)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
99 = 124 - 25

PostPostano: 10:10 pet, 1. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="tihana"]inače nisam za blokadu (potporu lošem organziranju na drugim fakultetima možemo dati bez da sebe blokiramo)

[quote="Grga"]NJihova je logika - mi smo vas pozvali, ako ste imali kaj za rec mogli ste doc: Niste dosli, pa znaci da zelite da se dogovorimo u vase ime.[/quote]

no zar nije ista logika na izborima? tko izađe na izbore, njegov se glas računa, tko ne dođe smatra se da je neutralan. koja je onda razlika plenum-izbori? (osim što je naravno vrijeme plenuma izrazito glupo odabrano). I na izborima, kao i na plenumu, nema minimum ljudi koji se moraju pojaviti, ako se pojavi 2% onda tih 2% odlučuje za sve :?[/quote]

Ima nekoliko razlika:

1. Izbori obicno traju neki dulji vremenski period ili se odrzavaju na vise lokacija - npr traju cijeli dan i glasas na izbornom mjestu koje ti je blizu, ili traju vise dana.

2. Na izborima se glasa anonimno, na plenumu mozes biti pod pritiskom kolega.

3. Na izborima se [b]provjerava[/b] pravo glasa, a ne da studenti FF odlucuju za PMF

4. Ovakva odluka se nikad ne donosi na izborima, nego na referendumu, a akose ne varam, za referendum postoji minimalan broj glasaca koji mu moraju pristupiti da bi bio regularan.

sigurno ima jos razlika, ali kako sam prestavao PiG u srednjoj i nikad se nisam pretjerano interesirao, prepustiti cu to nekome drugome

[size=9][color=#999999]Added after 2 minutes:[/color][/size]

[quote="marijap"]Na izbore ne moram doći u fiksno određeni sat, glasačko mjesto je većini blizu mjesta stanovanja i kad odlučim doći, ne moram se raspravljati da bi tek onda glasovala i čekala na licu mjesta da prebroje glasove...
Fino dođem, pokažem osobnu, dobijem listić, zaokružim nešto i odem i svoje pravo/obvezu sam ispunila u kratkom vremenu bez da sam ikome morala objašnjavati za kog bi glasala :roll:

p.s. ako će stvarno dolazak u ponedjeljak okončati stvar, ja ću povući još protivnika sa sobom i doći čamiti i čekati da glasam protiv pa da mogu doma ponavljati za kolokvij sljedeće jutro :roll:
i već mi se vrti od " :roll: ", ali pobornicima se vjerojatno " :roll: " od nas...[/quote]

Predlazem da isprintate popis s peticije i kazete da su to glasovi kolega s matematike koji su bili sprijeceni doci u tom terminu. Nece nista postici vjerojatno, ali sve sto im se moze nabijat na nos mene veseli
tihana (napisa):
inače nisam za blokadu (potporu lošem organziranju na drugim fakultetima možemo dati bez da sebe blokiramo)

Grga (napisa):
NJihova je logika - mi smo vas pozvali, ako ste imali kaj za rec mogli ste doc: Niste dosli, pa znaci da zelite da se dogovorimo u vase ime.


no zar nije ista logika na izborima? tko izađe na izbore, njegov se glas računa, tko ne dođe smatra se da je neutralan. koja je onda razlika plenum-izbori? (osim što je naravno vrijeme plenuma izrazito glupo odabrano). I na izborima, kao i na plenumu, nema minimum ljudi koji se moraju pojaviti, ako se pojavi 2% onda tih 2% odlučuje za sve Confused


Ima nekoliko razlika:

1. Izbori obicno traju neki dulji vremenski period ili se odrzavaju na vise lokacija - npr traju cijeli dan i glasas na izbornom mjestu koje ti je blizu, ili traju vise dana.

2. Na izborima se glasa anonimno, na plenumu mozes biti pod pritiskom kolega.

3. Na izborima se provjerava pravo glasa, a ne da studenti FF odlucuju za PMF

4. Ovakva odluka se nikad ne donosi na izborima, nego na referendumu, a akose ne varam, za referendum postoji minimalan broj glasaca koji mu moraju pristupiti da bi bio regularan.

sigurno ima jos razlika, ali kako sam prestavao PiG u srednjoj i nikad se nisam pretjerano interesirao, prepustiti cu to nekome drugome

Added after 2 minutes:

marijap (napisa):
Na izbore ne moram doći u fiksno određeni sat, glasačko mjesto je većini blizu mjesta stanovanja i kad odlučim doći, ne moram se raspravljati da bi tek onda glasovala i čekala na licu mjesta da prebroje glasove...
Fino dođem, pokažem osobnu, dobijem listić, zaokružim nešto i odem i svoje pravo/obvezu sam ispunila u kratkom vremenu bez da sam ikome morala objašnjavati za kog bi glasala Rolling Eyes

p.s. ako će stvarno dolazak u ponedjeljak okončati stvar, ja ću povući još protivnika sa sobom i doći čamiti i čekati da glasam protiv pa da mogu doma ponavljati za kolokvij sljedeće jutro Rolling Eyes
i već mi se vrti od " Rolling Eyes ", ali pobornicima se vjerojatno " Rolling Eyes " od nas...


Predlazem da isprintate popis s peticije i kazete da su to glasovi kolega s matematike koji su bili sprijeceni doci u tom terminu. Nece nista postici vjerojatno, ali sve sto im se moze nabijat na nos mene veseli



_________________
Bri
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
goc
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 06. 2007. (12:13:18)
Postovi: (64)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 52 - 8

PostPostano: 10:30 pet, 1. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

jedna glupasta ideja me pukla kad sam si razmisljao dal da dodjem na pleeeeeeeeeeenum/plainum(u daljnjem tekstu mozgoispiracku skupstina)
i tak, ako bi se nasao na pocetku mozgoispiracke skupstine netko dovoljno glasan
koji bi uspio pitati
da glasamo za cinjenicu jesmo li za blokadu ili ne
odma
na pocetku mozgoispiracke skupstine
pa bi ta ista
kao samoprozvano demokratsko tijelo
morala ispuniti obvezu prema glasacima
i istog trena glasati o tome :)
te bi nakog toga trijumfalno zakljucili to sto zelimo..
a usput bi mogli i izglasat da se prekida rad MISa jer smatramo da za njim trenutno nema potrebe? :D

pa ako se vecina ljudi slozi s ovom idejom rado cu se potruditi nabaviti megafon XD
jedna glupasta ideja me pukla kad sam si razmisljao dal da dodjem na pleeeeeeeeeeenum/plainum(u daljnjem tekstu mozgoispiracku skupstina)
i tak, ako bi se nasao na pocetku mozgoispiracke skupstine netko dovoljno glasan
koji bi uspio pitati
da glasamo za cinjenicu jesmo li za blokadu ili ne
odma
na pocetku mozgoispiracke skupstine
pa bi ta ista
kao samoprozvano demokratsko tijelo
morala ispuniti obvezu prema glasacima
i istog trena glasati o tome Smile
te bi nakog toga trijumfalno zakljucili to sto zelimo..
a usput bi mogli i izglasat da se prekida rad MISa jer smatramo da za njim trenutno nema potrebe? Very Happy

pa ako se vecina ljudi slozi s ovom idejom rado cu se potruditi nabaviti megafon XD


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
marijap
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 06. 2006. (19:04:40)
Postovi: (209)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
33 = 49 - 16
Lokacija: zg

PostPostano: 10:44 pet, 1. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

jeL se mora fizički prisustvovati da bi se glasalo?
ja bi nekog poslala sa svojom osobnom, indeksom, zvučnim zapisom snimke glasa protiv i fotkom s podignutom rukom protiv u slučaju da sam spriječena doći :D
iz kojeg razloga se to ne bi priznalo ako se identitet temelji na povjerenju?
jeL se mora fizički prisustvovati da bi se glasalo?
ja bi nekog poslala sa svojom osobnom, indeksom, zvučnim zapisom snimke glasa protiv i fotkom s podignutom rukom protiv u slučaju da sam spriječena doći Very Happy
iz kojeg razloga se to ne bi priznalo ako se identitet temelji na povjerenju?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 10:46 pet, 1. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja imam dvojbu oko tog pleeeeenuma.

najradije bi dosao cisto da mogu reci PROTIV blokade, pa da vise svrsimo s tim.

a s druge strane - ne priznajem legitimnost tog monida. jer jelte, ne priznaju inverz...drugo misljenja..... :)
ja imam dvojbu oko tog pleeeeenuma.

najradije bi dosao cisto da mogu reci PROTIV blokade, pa da vise svrsimo s tim.

a s druge strane - ne priznajem legitimnost tog monida. jer jelte, ne priznaju inverz...drugo misljenja..... Smile



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ante003
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 10. 2008. (17:45:10)
Postovi: (3C5)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 71 - 47

PostPostano: 12:31 pet, 1. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

ma taj plenum je čista glupost. to dolaze studenti kojima se nejde na predavanja i sl. ( barem mi je tako odgovorilo par studenata nakon kaj sam ih pital zašto uopće idu na plenum)
ja znam da se meni nnnnneeeeeeeeeddddddaaaa ic :D ali se budem potrudil i da se jos dobro posvadam i po mogućnosti par "lijepih" rijeci uputim zastupatelju štrajka.
vjerojatno ima svoj stan pa nek si tam štrajka do mile volje :twisted: :twisted: :twisted:
ma taj plenum je čista glupost. to dolaze studenti kojima se nejde na predavanja i sl. ( barem mi je tako odgovorilo par studenata nakon kaj sam ih pital zašto uopće idu na plenum)
ja znam da se meni nnnnneeeeeeeeeddddddaaaa ic Very Happy ali se budem potrudil i da se jos dobro posvadam i po mogućnosti par "lijepih" rijeci uputim zastupatelju štrajka.
vjerojatno ima svoj stan pa nek si tam štrajka do mile volje Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil



_________________
Ako ste previše otvorenog uma, ispast će vam mozak
------------------------------------------------------
Racunalo bez Windowsa je kao riba bez bicikla
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Stranica 3 / 4.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan