Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

2008/2009, prvi kolokvij, programiranje 2
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
bozidarsevo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 09. 2008. (10:15:01)
Postovi: (1D1)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-24 = 52 - 76
Lokacija: Samobor

PostPostano: 11:39 sub, 2. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

tko god mi misli nešto branit u ponedjeljak bolje da ga nema..jer bu lizal pod.. 8) 8)
tko god mi misli nešto branit u ponedjeljak bolje da ga nema..jer bu lizal pod.. Cool Cool



_________________
misli globalno, djeluj lokalno!
http://backway.me/
http://seodoa.com
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 12:41 sub, 2. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

@bubba: "geekovi" postoje - zovu se demonstratori, raspolozivi su tokom cijele godine I 2 tjedna prije kolokvija. I guess what - BESPLATNO je :)
I guess what - to su ljudi koji to ZELE raditi :)


U nekoliko godina sto sam bila demos za uur/c prog1/prog2 sam UKUPNO imala 30tak ljudi, ne racunajuci 2x masovne demonstrature/prezentacije rjesenja prije/nakon kolokvija (kad rjesenja nisu jos bila objavljena)


Mislim, slobodno ekipa neka placa ako ima volontera, ja samo kazem da su demonstrature tragicno posjecene, neovisno o tome tko je demos. A ima ih 6. Nemoguce da bas niti jedan nece znati objasniti vam gradivo kako vama odgovara.

I ima jedno 3 asistenta i 2 nastavnika. Osoblja ko u prici :D

Inace, ovo sto ti predlazes zvuci kao 'dodjite, ulit cemo vam znanje u glavu'
U 3-4 sata programiranja ljudi koji pojma nemaju i dalje nece imati pojma, samo ce imati jos veci kaos u glavi. Ljudi koji pojma nemaju (hence ne razumiju gradivo) trebaju svaki dan u ta dva tjedna prije kolokvija provesti SAMOSTALNO programirajuci zadatke iz skripte :)
To bi vec pokazalo neki rezultat.
Crash course od 3-4 sata - 0 bodova :)
@bubba: "geekovi" postoje - zovu se demonstratori, raspolozivi su tokom cijele godine I 2 tjedna prije kolokvija. I guess what - BESPLATNO je Smile
I guess what - to su ljudi koji to ZELE raditi Smile


U nekoliko godina sto sam bila demos za uur/c prog1/prog2 sam UKUPNO imala 30tak ljudi, ne racunajuci 2x masovne demonstrature/prezentacije rjesenja prije/nakon kolokvija (kad rjesenja nisu jos bila objavljena)


Mislim, slobodno ekipa neka placa ako ima volontera, ja samo kazem da su demonstrature tragicno posjecene, neovisno o tome tko je demos. A ima ih 6. Nemoguce da bas niti jedan nece znati objasniti vam gradivo kako vama odgovara.

I ima jedno 3 asistenta i 2 nastavnika. Osoblja ko u prici Very Happy

Inace, ovo sto ti predlazes zvuci kao 'dodjite, ulit cemo vam znanje u glavu'
U 3-4 sata programiranja ljudi koji pojma nemaju i dalje nece imati pojma, samo ce imati jos veci kaos u glavi. Ljudi koji pojma nemaju (hence ne razumiju gradivo) trebaju svaki dan u ta dva tjedna prije kolokvija provesti SAMOSTALNO programirajuci zadatke iz skripte Smile
To bi vec pokazalo neki rezultat.
Crash course od 3-4 sata - 0 bodova Smile



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Bubba
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 17. 11. 2006. (18:09:12)
Postovi: (53)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
10 = 27 - 17

PostPostano: 15:05 sub, 2. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]@bubba: "geekovi" postoje - zovu se demonstratori[/quote]Unatoc tome sto je vjerojatno bolji i kvalitetniji, individualni pristup ubija zelju drugog pojedinca za posjetom.

Mozda ce netko s psihologije biti argumentiraniji, ali ljudima je lakse biti u manjoj grupi medju poznatima, nego [i]1 on 1[/i] s nepoznatim demosom.

OTOH, bez krajnje namjere, vecina tih demosa (pogotovo onih programerske "struke") manje vise nije bas ucinkovito u svojoj namjeri - sto ni ne cudi, ako demonstratori nisu ljudi koji su prakticki [i]round the clock[/i] u doticaju s C-om. A takvi su rijetki (pitanje je ima li ih uopce na fakultetu, cast izuzetcima).

No u svakom slucaju se slazem da su konzultacije kod profesora i asistenata stavljene s razlogom, a ne zato da popune mjesto na webu kolegija.

My 2 cents - ljudima je vjerojatno Programiranje 1 i 2 dozlaboga neinteresantno. Ruku na srce, i jeste - zadatcici sa [url=www.youtube.com/watch?v=g601rxumsmg]zmijom i zabom[/url] ili neocekivanim matematickih technobabbleom zaista znaju odbiti dobar dio populacije, napose na kolokvijima. Recimo, zadatci (i zadace) iz Mreza na 3. godini imaju kud i kamo vise smisla i real time koristi (a takodjer u sebi sadrze matematicke lamentacije); mozda bi jednostavna prilagodba teksta pisanja kolokvija ili mala prilagodba vjezbi vec doprinjela tome da se ljudi "ugodnije" osjecaju za vrijeme pisanja istih...

MIT ima predavanja online. To je milina za slusati, koga iole zanima. Shvatjam da se radi o faksu, ali natruha pedagogije za one koji ne planiraju graditi karijeru na programerskim kolegijima na mathu nebi bilo zgorega.
Nesi (napisa):
@bubba: "geekovi" postoje - zovu se demonstratori
Unatoc tome sto je vjerojatno bolji i kvalitetniji, individualni pristup ubija zelju drugog pojedinca za posjetom.

Mozda ce netko s psihologije biti argumentiraniji, ali ljudima je lakse biti u manjoj grupi medju poznatima, nego 1 on 1 s nepoznatim demosom.

OTOH, bez krajnje namjere, vecina tih demosa (pogotovo onih programerske "struke") manje vise nije bas ucinkovito u svojoj namjeri - sto ni ne cudi, ako demonstratori nisu ljudi koji su prakticki round the clock u doticaju s C-om. A takvi su rijetki (pitanje je ima li ih uopce na fakultetu, cast izuzetcima).

No u svakom slucaju se slazem da su konzultacije kod profesora i asistenata stavljene s razlogom, a ne zato da popune mjesto na webu kolegija.

My 2 cents - ljudima je vjerojatno Programiranje 1 i 2 dozlaboga neinteresantno. Ruku na srce, i jeste - zadatcici sa zmijom i zabom ili neocekivanim matematickih technobabbleom zaista znaju odbiti dobar dio populacije, napose na kolokvijima. Recimo, zadatci (i zadace) iz Mreza na 3. godini imaju kud i kamo vise smisla i real time koristi (a takodjer u sebi sadrze matematicke lamentacije); mozda bi jednostavna prilagodba teksta pisanja kolokvija ili mala prilagodba vjezbi vec doprinjela tome da se ljudi "ugodnije" osjecaju za vrijeme pisanja istih...

MIT ima predavanja online. To je milina za slusati, koga iole zanima. Shvatjam da se radi o faksu, ali natruha pedagogije za one koji ne planiraju graditi karijeru na programerskim kolegijima na mathu nebi bilo zgorega.



_________________
Biolozi misle da su kemičari. Kemičari misle da su fizičari. Fizičari misle da su bogovi. A Bog misli da je matematičar...
§ http://math2.ath.cx §
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Swerz
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2009. (21:30:28)
Postovi: (182)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
15 = 33 - 18

PostPostano: 16:22 sub, 2. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kad smo se vec dotakli demosa, jel su ispravni termini navedeni na netu?

Zoran Gaćeša, petak, 12-14 (Pr2)
Vatroslav Obradović, srijeda, 12-14 (Pr5)
Jelena Prša, utorak, 16-18 (Pr 5)
Petar Sirković, ponedjeljak, 16-18 (Pr5)
Saša Stanko, ponedjeljak, 13-15 (Pr2)
Lenka Vukšić, srijeda, 14-16 (Pr4)

P.S.
Jel ima neko pohvale za nekog demosa? Odgovaraju mi svi termini pa da znam koga posjetiti...
Kad smo se vec dotakli demosa, jel su ispravni termini navedeni na netu?

Zoran Gaćeša, petak, 12-14 (Pr2)
Vatroslav Obradović, srijeda, 12-14 (Pr5)
Jelena Prša, utorak, 16-18 (Pr 5)
Petar Sirković, ponedjeljak, 16-18 (Pr5)
Saša Stanko, ponedjeljak, 13-15 (Pr2)
Lenka Vukšić, srijeda, 14-16 (Pr4)

P.S.
Jel ima neko pohvale za nekog demosa? Odgovaraju mi svi termini pa da znam koga posjetiti...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
JANKRI
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 07. 2008. (02:30:58)
Postovi: (10F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
97 = 132 - 35
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 16:32 sub, 2. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Petar Sirković i Saša Stanko! :)

Njih znam osobno...
Petar Sirković i Saša Stanko! Smile

Njih znam osobno...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
whateveryouwant
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2008. (18:27:38)
Postovi: (2F)16
Sarma = la pohva - posuda
-8 = 5 - 13

PostPostano: 16:36 sub, 2. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

da, kakvo god moje misljenje bilo o prosvjedima i o programiranju u ovom trenu (zašto se o te dve teme paralelno priča na ovom threadu isto ne znam, ali nije sad ni bitno..) i o činjenici da bih na licemjerno državo vodstvo najrađe išao najradikalnijim mjerama; moram se složiti- nikako ne podrzavam blokadu nastave.
uz svo poštovanje kolegama na filozofiji, ako zbog ničeg drugog onda jer žrtvuju ljeto za principe i zbog same organizacije koja mi se čini odlična ovo ne podupirem upravo zato jer je svojevrstan harakiri.

dodatno, ovaj način na koji sad dođe ekipa s fizike, filozofije ili od nekud s marsa i kaže da im se [b]trebamo[/b] pridružiti neće proći. da smo se mi matematičari udružili i odlučili ih podržati, pa organizirali nešto među sobom to bi naišlo na moju podršku, ovako teško jer ionako kao što rekoh, zadovoljan sam ustrojem fakulteta a i čini mi se da više od linearnog modela (kojeg mi imamo) ne mogu dobiti sve i da se na trepavice postave.

druga stvar, ontopic, je da smo trebali više raditi programiranje. evo ja sam odlučio da ću baš [u][b]maltretirati[/b][/u] [i]osoblje[/i] do sljedećeg kolokvija. ovo naravno na mijenja moje mišljenje da su kolokviji iz programiranja bez razloga bolesno preteški.
da, kakvo god moje misljenje bilo o prosvjedima i o programiranju u ovom trenu (zašto se o te dve teme paralelno priča na ovom threadu isto ne znam, ali nije sad ni bitno..) i o činjenici da bih na licemjerno državo vodstvo najrađe išao najradikalnijim mjerama; moram se složiti- nikako ne podrzavam blokadu nastave.
uz svo poštovanje kolegama na filozofiji, ako zbog ničeg drugog onda jer žrtvuju ljeto za principe i zbog same organizacije koja mi se čini odlična ovo ne podupirem upravo zato jer je svojevrstan harakiri.

dodatno, ovaj način na koji sad dođe ekipa s fizike, filozofije ili od nekud s marsa i kaže da im se trebamo pridružiti neće proći. da smo se mi matematičari udružili i odlučili ih podržati, pa organizirali nešto među sobom to bi naišlo na moju podršku, ovako teško jer ionako kao što rekoh, zadovoljan sam ustrojem fakulteta a i čini mi se da više od linearnog modela (kojeg mi imamo) ne mogu dobiti sve i da se na trepavice postave.

druga stvar, ontopic, je da smo trebali više raditi programiranje. evo ja sam odlučio da ću baš maltretirati osoblje do sljedećeg kolokvija. ovo naravno na mijenja moje mišljenje da su kolokviji iz programiranja bez razloga bolesno preteški.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 17:24 sub, 2. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="whateveryouwant"]ja sam odlučio da ću baš [u][b]maltretirati[/b][/u] [i]osoblje[/i] do sljedećeg kolokvija.[/quote]
Molim?
whateveryouwant (napisa):
ja sam odlučio da ću baš maltretirati osoblje do sljedećeg kolokvija.

Molim?



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Bubba
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 17. 11. 2006. (18:09:12)
Postovi: (53)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
10 = 27 - 17

PostPostano: 17:25 sub, 2. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="whateveryouwant"]ovo naravno na mijenja moje mišljenje da su kolokviji iz programiranja bez razloga bolesno preteški.[/quote]Kada ce se napokon objaviti ti bolesno [i]preteski kolokviji[/i], da napokon i ostatak svijeta vidi cime vas to [i]maltretiraju [/i]asistenti i profesori?
whateveryouwant (napisa):
ovo naravno na mijenja moje mišljenje da su kolokviji iz programiranja bez razloga bolesno preteški.
Kada ce se napokon objaviti ti bolesno preteski kolokviji, da napokon i ostatak svijeta vidi cime vas to maltretiraju asistenti i profesori?



_________________
Biolozi misle da su kemičari. Kemičari misle da su fizičari. Fizičari misle da su bogovi. A Bog misli da je matematičar...
§ http://math2.ath.cx §
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 17:29 sub, 2. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Bubba"][quote="whateveryouwant"]ovo naravno na mijenja moje mišljenje da su kolokviji iz programiranja bez razloga bolesno preteški.[/quote]Kada ce se napokon objaviti ti bolesno [i]preteski kolokviji[/i], da napokon i ostatak svijeta vidi cime vas to [i]maltretiraju [/i]asistenti i profesori?[/quote]

[url=http://degiorgi.math.hr/prog2/kolokviji/p2-kolokvij-0809-1.pdf]Sluzimo narodu[/url]. :soldiersalute: Nadam se da ce ti se svidjeti. :D

Glede demosa, mislim da je najzdravije posjetiti sve ciji termini vam odgovaraju, pa odlucite koji su vam dobri. 8)
Bubba (napisa):
whateveryouwant (napisa):
ovo naravno na mijenja moje mišljenje da su kolokviji iz programiranja bez razloga bolesno preteški.
Kada ce se napokon objaviti ti bolesno preteski kolokviji, da napokon i ostatak svijeta vidi cime vas to maltretiraju asistenti i profesori?


Sluzimo narodu. Aye, aye, sir! Nadam se da ce ti se svidjeti. Very Happy

Glede demosa, mislim da je najzdravije posjetiti sve ciji termini vam odgovaraju, pa odlucite koji su vam dobri. Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 17:29 sub, 2. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja znam Pršu i Obradovića, i stvarno ljudi znaju... i objasnit i željni su pomoć... samo ih treba doć pitat :D
Ja znam Pršu i Obradovića, i stvarno ljudi znaju... i objasnit i željni su pomoć... samo ih treba doć pitat Very Happy



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
whateveryouwant
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2008. (18:27:38)
Postovi: (2F)16
Sarma = la pohva - posuda
-8 = 5 - 13

PostPostano: 17:43 sub, 2. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mdoko"][quote="whateveryouwant"]ja sam odlučio da ću baš [u][b]maltretirati[/b][/u] [i]osoblje[/i] do sljedećeg kolokvija.[/quote]
Molim?[/quote]

dolascima na konzultacije. svake. baš svake. sve i pod cijenu toga da postanem asocijalan.
mdoko (napisa):
whateveryouwant (napisa):
ja sam odlučio da ću baš maltretirati osoblje do sljedećeg kolokvija.

Molim?


dolascima na konzultacije. svake. baš svake. sve i pod cijenu toga da postanem asocijalan.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 17:58 sub, 2. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="whateveryouwant"]dolascima na konzultacije. svake. baš svake. sve i pod cijenu toga da postanem asocijalan.[/quote]

Samo ti dodji; dok imas konkretna pitanja, dobrodosao si. :D Dakle, nemoj ocekivati da ce ti netko (barem ne ja) ponavljati vjezbe, ali "pokusavao sam rijesiti ovo, i tu je moje rjesenje i to ne radi, zasto?" ili "kako da rijesim ovaj zadatak?" ili objasniti nesto sto u gradivu nije jasno ili... je izvrstan pristup. :gg: Dakle, ne ocekivati lijevak u glavu ili doci samo zato da dodjes, jer tu nema koristi; ali, objasnjenja bilo cega iz gradiva... svakako. :D Tako sam radio (na zalost, samo s rijetkim studentima) i radilo je razliku od "ne kuzim nista" do toga da osoba dobije 4 ili 5. 8)

Ako dolazis meni, molim najavu mailom ili PMom dan ranije, jer obicno ne cekam svih dva sata u uredu posto tradicionalno nitko ne dolazi (ovo sam rekao i na vjezbama). :) Obicno odem do nekog od profesora s kojima suradjujem, a tamo ti nisam koristan... ;)
whateveryouwant (napisa):
dolascima na konzultacije. svake. baš svake. sve i pod cijenu toga da postanem asocijalan.


Samo ti dodji; dok imas konkretna pitanja, dobrodosao si. Very Happy Dakle, nemoj ocekivati da ce ti netko (barem ne ja) ponavljati vjezbe, ali "pokusavao sam rijesiti ovo, i tu je moje rjesenje i to ne radi, zasto?" ili "kako da rijesim ovaj zadatak?" ili objasniti nesto sto u gradivu nije jasno ili... je izvrstan pristup. Mr Green being very Greeen indeed Dakle, ne ocekivati lijevak u glavu ili doci samo zato da dodjes, jer tu nema koristi; ali, objasnjenja bilo cega iz gradiva... svakako. Very Happy Tako sam radio (na zalost, samo s rijetkim studentima) i radilo je razliku od "ne kuzim nista" do toga da osoba dobije 4 ili 5. Cool

Ako dolazis meni, molim najavu mailom ili PMom dan ranije, jer obicno ne cekam svih dva sata u uredu posto tradicionalno nitko ne dolazi (ovo sam rekao i na vjezbama). Smile Obicno odem do nekog od profesora s kojima suradjujem, a tamo ti nisam koristan... Wink



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Milojko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2008. (14:57:52)
Postovi: (453)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 68 - 51
Lokacija: Hilbertov hotel

PostPostano: 18:11 sub, 2. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Swerz"]Kad smo se vec dotakli demosa, jel su ispravni termini navedeni na netu?

Zoran Gaćeša, petak, 12-14 (Pr2)
Vatroslav Obradović, srijeda, 12-14 (Pr5)
Jelena Prša, utorak, 16-18 (Pr 5)
Petar Sirković, ponedjeljak, 16-18 (Pr5)
Saša Stanko, ponedjeljak, 13-15 (Pr2)
Lenka Vukšić, srijeda, 14-16 (Pr4)

P.S.
Jel ima neko pohvale za nekog demosa? Odgovaraju mi svi termini pa da znam koga posjetiti...[/quote]
eee, vidiš vidiš, da se je netko (khm...) toga sjetio ranije, nebi rekurzije bile baš točki terra inkognito :)
Swerz (napisa):
Kad smo se vec dotakli demosa, jel su ispravni termini navedeni na netu?

Zoran Gaćeša, petak, 12-14 (Pr2)
Vatroslav Obradović, srijeda, 12-14 (Pr5)
Jelena Prša, utorak, 16-18 (Pr 5)
Petar Sirković, ponedjeljak, 16-18 (Pr5)
Saša Stanko, ponedjeljak, 13-15 (Pr2)
Lenka Vukšić, srijeda, 14-16 (Pr4)

P.S.
Jel ima neko pohvale za nekog demosa? Odgovaraju mi svi termini pa da znam koga posjetiti...

eee, vidiš vidiš, da se je netko (khm...) toga sjetio ranije, nebi rekurzije bile baš točki terra inkognito Smile



_________________
Sedam je prost broj Smile

Bolonja je smeće i to pod hitno treba mijenjat
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Swerz
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2009. (21:30:28)
Postovi: (182)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
15 = 33 - 18

PostPostano: 18:24 sub, 2. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ma sjetio sam se ja tih konzultacija prije jedno 2mj i stavio reminder na desktop da odem na njih, ali ocito sam tebao staviti podsjetnik na reminder :zubo:

Nemam ja problema sa rekurzijama vec sa razumijevanjem sto profesor, asistent ili ko vec slaze zadatak zeli da ja napravim.
Tu opet pohvaljuljem proslogodisnji kolokvij di su napravljeni primjeri sto program treba izbaciti kao rezultat za pojedini unos.

P.S. vidim da su pohvale dobili pola od navedenih demosa pa cu morati ici po redu kod svakoga. Tada bum i ja udjelio koju sarmu :klopa:

P.P.S. Trazio sam po history-u ali nisam nasao porijeklo sarme...
Ma sjetio sam se ja tih konzultacija prije jedno 2mj i stavio reminder na desktop da odem na njih, ali ocito sam tebao staviti podsjetnik na reminder Krezubi Mr. Green

Nemam ja problema sa rekurzijama vec sa razumijevanjem sto profesor, asistent ili ko vec slaze zadatak zeli da ja napravim.
Tu opet pohvaljuljem proslogodisnji kolokvij di su napravljeni primjeri sto program treba izbaciti kao rezultat za pojedini unos.

P.S. vidim da su pohvale dobili pola od navedenih demosa pa cu morati ici po redu kod svakoga. Tada bum i ja udjelio koju sarmu Dosli cevapi!!!!

P.P.S. Trazio sam po history-u ali nisam nasao porijeklo sarme...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 18:48 sub, 2. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Swerz"]Tu opet pohvaljuljem proslogodisnji kolokvij di su napravljeni primjeri sto program treba izbaciti kao rezultat za pojedini unos.[/quote]

A sada.... ta-daaaaaaaaaaaaaaa... [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=11269]proslogodisnji topic[/url]! :D

[quote="Vip"]i ja imam sličnu situaciju...
nego, mene zanima kako se očekivalo da se to sve riješi u 2sata??? Samo rješenje 3.zadatka je svako pisao po 2 strane ako ne i više, i kako onda to fizički stići???? Ako se isti tren sjetiš rješenja nemaš dovoljno vremena za sve napisati, a kamoli ako moraš razmisliti!! Većina ljudi s kojima sam razgovarala nije stigla ni pročitat zadnji zadatak, a kamoli ga riješit!!
:wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:[/quote]
[quote="M.M."][quote="Vip"]i ja imam sličnu situaciju...
nego, mene zanima kako se očekivalo da se to sve riješi u 2sata??? Samo rješenje 3.zadatka je svako pisao po 2 strane ako ne i više, i kako onda to fizički stići???? Ako se isti tren sjetiš rješenja nemaš dovoljno vremena za sve napisati, a kamoli ako moraš razmisliti!! Većina ljudi s kojima sam razgovarala nije stigla ni pročitat zadnji zadatak, a kamoli ga riješit!!
:wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:[/quote]
Da da.. vecina ljudi i s kojima sam ja razgovarala misle da je bilo premalo vremena. Valjda se ocekivalo da ce se to stic razmisliti na osnovu nekih pojedinaca :P
ali stic fizicki napisati.. pa.. mozda postoji i tecaj brzog pisanja :wink:[/quote]
[quote="M.M."]pa ok finalni, mozda neki pojedinci i nisu trebali previs razmisljat..
i to je super za njih :D
ali nori, kako je moguce u isto vrijeme zaliti se na praktikum1 i slagati se s tim da za prog2 ne treba previse razmisljat .. :shock: :lol:
dakle, :wink:
idem ja sad za prog1 tvrdit kak je njima bilo sasvim dovoljno vremena, bar sto se mene tice.. :roll:[/quote]

Eto, toliko o "pohvaljenom proslogodisnjem kolokviju". :lol: Da, bilo je i pohvala, ali imas i na ovom topicu pohvala. 8)
Swerz (napisa):
Tu opet pohvaljuljem proslogodisnji kolokvij di su napravljeni primjeri sto program treba izbaciti kao rezultat za pojedini unos.


A sada.... ta-daaaaaaaaaaaaaaa... proslogodisnji topic! Very Happy

Vip (napisa):
i ja imam sličnu situaciju...
nego, mene zanima kako se očekivalo da se to sve riješi u 2sata??? Samo rješenje 3.zadatka je svako pisao po 2 strane ako ne i više, i kako onda to fizički stići???? Ako se isti tren sjetiš rješenja nemaš dovoljno vremena za sve napisati, a kamoli ako moraš razmisliti!! Većina ljudi s kojima sam razgovarala nije stigla ni pročitat zadnji zadatak, a kamoli ga riješit!!
Brick wall Brick wall Brick wall Brick wall Brick wall Brick wall

M.M. (napisa):
Vip (napisa):
i ja imam sličnu situaciju...
nego, mene zanima kako se očekivalo da se to sve riješi u 2sata??? Samo rješenje 3.zadatka je svako pisao po 2 strane ako ne i više, i kako onda to fizički stići???? Ako se isti tren sjetiš rješenja nemaš dovoljno vremena za sve napisati, a kamoli ako moraš razmisliti!! Većina ljudi s kojima sam razgovarala nije stigla ni pročitat zadnji zadatak, a kamoli ga riješit!!
Brick wall Brick wall Brick wall Brick wall Brick wall Brick wall

Da da.. vecina ljudi i s kojima sam ja razgovarala misle da je bilo premalo vremena. Valjda se ocekivalo da ce se to stic razmisliti na osnovu nekih pojedinaca Razz
ali stic fizicki napisati.. pa.. mozda postoji i tecaj brzog pisanja Wink

M.M. (napisa):
pa ok finalni, mozda neki pojedinci i nisu trebali previs razmisljat..
i to je super za njih Very Happy
ali nori, kako je moguce u isto vrijeme zaliti se na praktikum1 i slagati se s tim da za prog2 ne treba previse razmisljat .. Shocked Laughing
dakle, Wink
idem ja sad za prog1 tvrdit kak je njima bilo sasvim dovoljno vremena, bar sto se mene tice.. Rolling Eyes


Eto, toliko o "pohvaljenom proslogodisnjem kolokviju". Laughing Da, bilo je i pohvala, ali imas i na ovom topicu pohvala. Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kakt00s
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 10. 2007. (12:19:40)
Postovi: (183)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
33 = 43 - 10
Lokacija: :ɐɾıɔɐʞoן

PostPostano: 20:25 sub, 2. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Moj kolokvij će isto vjerojatno bit užas ali mi je trenutno draže čitat ove rasprave nego gledat neki film il neš...

prelol...
Moj kolokvij će isto vjerojatno bit užas ali mi je trenutno draže čitat ove rasprave nego gledat neki film il neš...

prelol...



_________________
Muy importante!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Redeemer
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 06. 2006. (21:57:04)
Postovi: (B9)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-11 = 31 - 42
Lokacija: Wo'liegt'dieses'verdammte'dorf

PostPostano: 20:31 sub, 2. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kakt00s"]Moj kolokvij će isto vjerojatno bit užas ali mi je trenutno draže čitat ove rasprave nego gledat neki film il neš...

prelol...[/quote]

so true!!! :mrgreen:
jednostavno mi je manje krivo kad ovo citam hehe

padnes kolegij, ides ponovo druge godine [size=7](zato sto prije nema rokova, al pustimo sad to)[/size]
jel ti kuzis di je problem s ovima gore kaj se zale?
krivo im je zato sto je 'vsego' bolji programer od njih?
:?:


ionak cu/cemo dobit zlatni sat za 25 godina vjernosti fakultetu :cjg:
.... kolko sam/smo znao/li tolko sam/smo i dobio/li.... i idemo dalje ... za iste pare :D

Off topic @vsego: nasao sam ti bug na forumu, kad se obiljezi neki font i odabere se velicina :sicusna npr .... onda obiljezim drugi dio teksta i ne mogu izabrat sicusna nego nesto drugo pa tek onda sicusna ili promijeniti broj fonta u 7 .......
kakt00s (napisa):
Moj kolokvij će isto vjerojatno bit užas ali mi je trenutno draže čitat ove rasprave nego gledat neki film il neš...

prelol...


so true!!! Mr. Green
jednostavno mi je manje krivo kad ovo citam hehe

padnes kolegij, ides ponovo druge godine (zato sto prije nema rokova, al pustimo sad to)
jel ti kuzis di je problem s ovima gore kaj se zale?
krivo im je zato sto je 'vsego' bolji programer od njih?
Question


ionak cu/cemo dobit zlatni sat za 25 godina vjernosti fakultetu Cool Jumping Mr.Green
.... kolko sam/smo znao/li tolko sam/smo i dobio/li.... i idemo dalje ... za iste pare Very Happy

Off topic @vsego: nasao sam ti bug na forumu, kad se obiljezi neki font i odabere se velicina :sicusna npr .... onda obiljezim drugi dio teksta i ne mogu izabrat sicusna nego nesto drugo pa tek onda sicusna ili promijeniti broj fonta u 7 .......



_________________
Nigdje ne piše da morate studirati ovdje.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 22:00 sub, 2. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

@whateveryouwant: Pogledaj molim te ove rezultate: [url]http://www.math.hr/nastava/mii/mii-1kol_2009-1.pdf[/url]

Na kolokviju je moguće ostaviti 30 bodova. Prosječno bodova je 9.14, i 15.5% ljudi ima preko 15b. Da li igdje na forumu vidiš da itko pljuje po asitentima, profesorima i sl? Da li se itko žali na sendviče, razgovor i slično? Pričo sam s dosta ljudi nakon kolovija i vrlo rijetki su bili zadovoljni, bilo je komentara da je bilo možda malo previše posla, ali NITKO nije ni u jednom trenu rekao išta protiv ikojeg asistenta ili profesora. Većina (i ja uključujući) smo rekli da se nismo baš previše trudili, da nismo dobro naučili i da smo zato loše napisali.

Pitanje za tebe: Zašto ti ovu priču donosim? Jel vidiš pouku negdje?
@whateveryouwant: Pogledaj molim te ove rezultate: http://www.math.hr/nastava/mii/mii-1kol_2009-1.pdf

Na kolokviju je moguće ostaviti 30 bodova. Prosječno bodova je 9.14, i 15.5% ljudi ima preko 15b. Da li igdje na forumu vidiš da itko pljuje po asitentima, profesorima i sl? Da li se itko žali na sendviče, razgovor i slično? Pričo sam s dosta ljudi nakon kolovija i vrlo rijetki su bili zadovoljni, bilo je komentara da je bilo možda malo previše posla, ali NITKO nije ni u jednom trenu rekao išta protiv ikojeg asistenta ili profesora. Većina (i ja uključujući) smo rekli da se nismo baš previše trudili, da nismo dobro naučili i da smo zato loše napisali.

Pitanje za tebe: Zašto ti ovu priču donosim? Jel vidiš pouku negdje?



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Redeemer
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 06. 2006. (21:57:04)
Postovi: (B9)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-11 = 31 - 42
Lokacija: Wo'liegt'dieses'verdammte'dorf

PostPostano: 23:14 sub, 2. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

@whateveryouwant: samo baci oko na Luukin signature i tu ti lezi poanta.


[size=2]DISCLAMER: ovim tekstom ne potičem uzimanje drogi pa se stoga ograđujem od bilo kakvih poteškoća ili negativnih posljedica.[/size]
@whateveryouwant: samo baci oko na Luukin signature i tu ti lezi poanta.


DISCLAMER: ovim tekstom ne potičem uzimanje drogi pa se stoga ograđujem od bilo kakvih poteškoća ili negativnih posljedica.



_________________
Nigdje ne piše da morate studirati ovdje.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
whateveryouwant
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2008. (18:27:38)
Postovi: (2F)16
Sarma = la pohva - posuda
-8 = 5 - 13

PostPostano: 0:28 ned, 3. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Luuka"]@whateveryouwant: Pogledaj molim te ove rezultate: [url]http://www.math.hr/nastava/mii/mii-1kol_2009-1.pdf[/url]
Na kolokviju je moguće ostaviti 30 bodova. (...)
Pitanje za tebe: Zašto ti ovu priču donosim? Jel vidiš pouku negdje?[/quote]

e brate smor si s tim upornim uvjeravanjem da ti [b]jesi u pravu a ja nisam[/b]. gdje ja to molim te pljujem po asistentima? "pljujem" (čak ni to) po pristupu kolegiju koji nosi najmanje etcs bodova, a mora se najvise uciti. "pljujem" po vjezbama ako su takve da mi je dosadno na njima, a onda mi je dosadno na kolokviju iz drugih razloga.

ja [b]radim[/b] programiranje. prosao sam jedinicu i prosao sam prakticni kolokvij iz prve. nisam neradnik koji je dobio 0 bodova pa se sad žali jer bi lakši kolokvij. NE! uopće ne kažem da bih lakši kolokvij (!!) kažem da mora biti u razmjeru s vježbama. ako to znači lakši, onda da, onda želim lakši!
primjerice, najteži zadatak s matricama koji je radila moja grupa, a vjerujem i druge grupe je onaj s transponiranjem matrica. to je ujedno i zadnji koji smo radili od zahtjevnijih. usporedi transponiranje matrica i drugi zadatak na kolokviju.

zašto misliš da je taj predmet koji mi pokazuješ i vaše ponašanje neko mjerilo? ako tijekom studija naiđem na još koji kolegij koji nosi 6 ects bodova, a morat ću ga učit duplo više od onih koji nose 8 (16?) i vidim da nisam usamljen u tome odnosno da je više stvar pristupa a manje mog nerada zašto ja to ne bih rekao? možda je stvar kompliciranija. možda ga ja radim na krivi način. zašto da gubim vrijeme, možda je ovo kolegij koji zahtjeva manje učenja nekom drugom, nestandardnom metodom. vježbanje zadataka iz skripte mi nosi 10/40 bodova. dakle, to nije to.
znaš.. dat ću ja tebi jednu usporedbu. kineski jezik je tri puta lakši od hrvatskog. nemaju ni padeže ni ostale stvari zbog kojih nisam upisao kroatistiku. kažu da ga prosječni gastarbajter svlada za mjesec do dva dana. al eto da ti tutnem skriptu kineskog da je naučiš i da ti kažem da je stvar samo tvog truda i koliko si predan radu i da cijela stvar uopće nije toliko teška.. jel bi te to motiviralo? bi li ga naučio za mjesec dana? a bi li ga naučio da ideš kod mene na vježbe da ti čitam abecedu ili kako se to već zove kod njih. ne bi. eto. tako ja vidim i problematiku programiranja na našem faxu. meni je ovaj kolokvij bio kineski za napredne.

i ja nikad, ali nikad nisam rekao da me ičije hranjenje ikad omelo u nečem, tako da pliz ne tovari to meni na vrat. hvala
Luuka (napisa):
@whateveryouwant: Pogledaj molim te ove rezultate: http://www.math.hr/nastava/mii/mii-1kol_2009-1.pdf
Na kolokviju je moguće ostaviti 30 bodova. (...)
Pitanje za tebe: Zašto ti ovu priču donosim? Jel vidiš pouku negdje?


e brate smor si s tim upornim uvjeravanjem da ti jesi u pravu a ja nisam. gdje ja to molim te pljujem po asistentima? "pljujem" (čak ni to) po pristupu kolegiju koji nosi najmanje etcs bodova, a mora se najvise uciti. "pljujem" po vjezbama ako su takve da mi je dosadno na njima, a onda mi je dosadno na kolokviju iz drugih razloga.

ja radim programiranje. prosao sam jedinicu i prosao sam prakticni kolokvij iz prve. nisam neradnik koji je dobio 0 bodova pa se sad žali jer bi lakši kolokvij. NE! uopće ne kažem da bih lakši kolokvij (!!) kažem da mora biti u razmjeru s vježbama. ako to znači lakši, onda da, onda želim lakši!
primjerice, najteži zadatak s matricama koji je radila moja grupa, a vjerujem i druge grupe je onaj s transponiranjem matrica. to je ujedno i zadnji koji smo radili od zahtjevnijih. usporedi transponiranje matrica i drugi zadatak na kolokviju.

zašto misliš da je taj predmet koji mi pokazuješ i vaše ponašanje neko mjerilo? ako tijekom studija naiđem na još koji kolegij koji nosi 6 ects bodova, a morat ću ga učit duplo više od onih koji nose 8 (16?) i vidim da nisam usamljen u tome odnosno da je više stvar pristupa a manje mog nerada zašto ja to ne bih rekao? možda je stvar kompliciranija. možda ga ja radim na krivi način. zašto da gubim vrijeme, možda je ovo kolegij koji zahtjeva manje učenja nekom drugom, nestandardnom metodom. vježbanje zadataka iz skripte mi nosi 10/40 bodova. dakle, to nije to.
znaš.. dat ću ja tebi jednu usporedbu. kineski jezik je tri puta lakši od hrvatskog. nemaju ni padeže ni ostale stvari zbog kojih nisam upisao kroatistiku. kažu da ga prosječni gastarbajter svlada za mjesec do dva dana. al eto da ti tutnem skriptu kineskog da je naučiš i da ti kažem da je stvar samo tvog truda i koliko si predan radu i da cijela stvar uopće nije toliko teška.. jel bi te to motiviralo? bi li ga naučio za mjesec dana? a bi li ga naučio da ideš kod mene na vježbe da ti čitam abecedu ili kako se to već zove kod njih. ne bi. eto. tako ja vidim i problematiku programiranja na našem faxu. meni je ovaj kolokvij bio kineski za napredne.

i ja nikad, ali nikad nisam rekao da me ičije hranjenje ikad omelo u nečem, tako da pliz ne tovari to meni na vrat. hvala


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće
Stranica 6 / 10.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan