Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

2008/2009, prvi kolokvij, programiranje 2
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 20:13 sri, 6. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zato sto kolegij evolouira, razvija se. Ako se jedne godine uoci da je nesto besmisleno jer ce se ponoviti jos jedno 5 puta na faxu, onda se to moze i preletiti i preskociti. Ako se vidi da studenti jedne godine imaju katastrofalnu prolaznost na nekom dijelu gradiva, onda se iduce godine jos vise potrude objasniti. Naravno, oni kojima je stalo :) To vrijedi za sve ljude i sve poslove.

Mislite li da asistenti izmisljaju primjere 'to se ovako NE radi'?! Ne, vidjeli su ih na kolokvijima/rokovima i sad vam mogu pokazati kako se nesto NE radi. Dok ne vide kakve su bedastoce ljudi u stanju napisati - jednostavno njima to nece pasti napamet :D

Gradivo ovisi i o generacijama studenata. UUR i C kakvog sam ja slusala u odnosu na ovo sto vi imate danas? Razlika je OGROMNA. Jer su ljudi koji drze kolegij, osim sto su se izmijenjali (pa samim time ne rade svi sve jednako) - su i razvijali sebe i kolegij. Od uvodjenja/izbacivanja stvari, od mijenjanja nacina predavanja, od evolucije primjera, od dodatnih primjera.
Generalno, covjek koji par godina drzi nesto je vise zainteresiran za evoluciju istog, nego ako mu ga utrpaju na godinu/dvije.

Kukati kako 'oni su dobili lakse' je besmisleno - jer sve vec vidjeno je lakse. Svake godine je studentima 'ono proslo' bilo lakse - jednostavno jer su to vec vidjeli, mozda i proradili. Na vjezbama je mozda spomenuto 'e, prosle godine su imali u kolokviju bas primjenu ovog algoritma' i slicno.

Ono s cime se vi trebate boriti je novi, problemski zadatak. I asistenti iz programiranja si tu daju IMO prilicno mnogo truda da se zadaci NE ponavljaju - jer time SVI imaju priliku razmisljati o zadatku, i nisu ga prije nikad vidjeli, i DOVOLJNO je znanje obradjeno na vjezbama i predavanjima, samo treba dobro baratati i to ukomponirati.

[b]Ponovljeni zadaci su losa stvar jer stvore iluziju da nesto znamo, a u stvari samo znamo ponoviti vec vidjeno.[/b]

I zato vise cijenim profesora koji me na usmenom vodi kroz ispit, i tjera me da razmisljam i dobijem 2, ali znam da RAZUMIJEM to sto sam pricala i znam baratati sa nekim stvarima, nego kad se trazi samo reprodukcija bez ikakve potrebe za 'odakle ovo', 'zasto ovo' i slicno.
Na prvoj godini jedino programiranje je bilo trening za mozak, ostalo je bilo reprodukcija i 'primjeni algoritam taj i taj' uz malo pattern matchinga sa analizom i integralima i slicno :)
Pravo baratanje je bilo na analizi 3 i 4 kod prof. Ungara :bow: i tek sa tim cudima polozenima covjek zna sto znaci razumijeti komad gradiva. I nakon takve vjezbe, covjek moze i reproducirati s razumijevanjem :D i bubanje napamet nije vise potrebno :)

Ono sto je vama najveci problem spada u domenu 'citanje s razumijevanjem'. Ako niste do sada imali potrebu za time, sad vam je krajnje vrijeme. Jer to vam na poslu nitko nece napraviti umjesto vas. Vidi kennyev post za raspis :D
Zato sto kolegij evolouira, razvija se. Ako se jedne godine uoci da je nesto besmisleno jer ce se ponoviti jos jedno 5 puta na faxu, onda se to moze i preletiti i preskociti. Ako se vidi da studenti jedne godine imaju katastrofalnu prolaznost na nekom dijelu gradiva, onda se iduce godine jos vise potrude objasniti. Naravno, oni kojima je stalo Smile To vrijedi za sve ljude i sve poslove.

Mislite li da asistenti izmisljaju primjere 'to se ovako NE radi'?! Ne, vidjeli su ih na kolokvijima/rokovima i sad vam mogu pokazati kako se nesto NE radi. Dok ne vide kakve su bedastoce ljudi u stanju napisati - jednostavno njima to nece pasti napamet Very Happy

Gradivo ovisi i o generacijama studenata. UUR i C kakvog sam ja slusala u odnosu na ovo sto vi imate danas? Razlika je OGROMNA. Jer su ljudi koji drze kolegij, osim sto su se izmijenjali (pa samim time ne rade svi sve jednako) - su i razvijali sebe i kolegij. Od uvodjenja/izbacivanja stvari, od mijenjanja nacina predavanja, od evolucije primjera, od dodatnih primjera.
Generalno, covjek koji par godina drzi nesto je vise zainteresiran za evoluciju istog, nego ako mu ga utrpaju na godinu/dvije.

Kukati kako 'oni su dobili lakse' je besmisleno - jer sve vec vidjeno je lakse. Svake godine je studentima 'ono proslo' bilo lakse - jednostavno jer su to vec vidjeli, mozda i proradili. Na vjezbama je mozda spomenuto 'e, prosle godine su imali u kolokviju bas primjenu ovog algoritma' i slicno.

Ono s cime se vi trebate boriti je novi, problemski zadatak. I asistenti iz programiranja si tu daju IMO prilicno mnogo truda da se zadaci NE ponavljaju - jer time SVI imaju priliku razmisljati o zadatku, i nisu ga prije nikad vidjeli, i DOVOLJNO je znanje obradjeno na vjezbama i predavanjima, samo treba dobro baratati i to ukomponirati.

Ponovljeni zadaci su losa stvar jer stvore iluziju da nesto znamo, a u stvari samo znamo ponoviti vec vidjeno.

I zato vise cijenim profesora koji me na usmenom vodi kroz ispit, i tjera me da razmisljam i dobijem 2, ali znam da RAZUMIJEM to sto sam pricala i znam baratati sa nekim stvarima, nego kad se trazi samo reprodukcija bez ikakve potrebe za 'odakle ovo', 'zasto ovo' i slicno.
Na prvoj godini jedino programiranje je bilo trening za mozak, ostalo je bilo reprodukcija i 'primjeni algoritam taj i taj' uz malo pattern matchinga sa analizom i integralima i slicno Smile
Pravo baratanje je bilo na analizi 3 i 4 kod prof. Ungara I bow before you i tek sa tim cudima polozenima covjek zna sto znaci razumijeti komad gradiva. I nakon takve vjezbe, covjek moze i reproducirati s razumijevanjem Very Happy i bubanje napamet nije vise potrebno Smile

Ono sto je vama najveci problem spada u domenu 'citanje s razumijevanjem'. Ako niste do sada imali potrebu za time, sad vam je krajnje vrijeme. Jer to vam na poslu nitko nece napraviti umjesto vas. Vidi kennyev post za raspis Very Happy



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Skockani :)
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 05. 2009. (15:06:03)
Postovi: (D)16
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 4

PostPostano: 20:15 sri, 6. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

bas to sta kazes, nije problem niti u tome, ali prevelike su oscilacije medju kolokvijima iz god u god..
na vjezbama nije bilo niti slicnih zadataka poput onih na kolokviju, a zato vjezbe i sluze, ZAR NE, bar je na ostalim kolegijima tako... pa kad vidis takve famozne zadatke prvi put, 2 sata ti je nekako stvarno premalo..
bas to sta kazes, nije problem niti u tome, ali prevelike su oscilacije medju kolokvijima iz god u god..
na vjezbama nije bilo niti slicnih zadataka poput onih na kolokviju, a zato vjezbe i sluze, ZAR NE, bar je na ostalim kolegijima tako... pa kad vidis takve famozne zadatke prvi put, 2 sata ti je nekako stvarno premalo..


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 20:37 sri, 6. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

pa nije programiranje isto sto i analiza. ljudi na vjezbama iz analize (spominjem taj kolegij jer vam je trenutno puno blizi nego neki drugi kolegij sa vise godine) uce kuharicu kako sto napraviti. sigurno ti nece na analizi biti zadatak na kojem ti moras smisliti neki novi algoritam, zar ne? cesto se dogadja da ljudi nauce kuharicu bez razmisljanja "ZASTO sam ja to napravio tako?". i hrpu ces kolegija poloziti, a da ces ustvari kolokvije/pismene ispite polagati na nacin da ces se uhvatiti sablonskih zadataka, bez razmisljanja sta je u pozadini te sablone. na programiranju se ipak moras sam malo pomuciti. bez kuharice. (osim onih nekih trivijalnih stvari koje su uvijek iste, tipa....zamjene vrijednosti u varijablama)
pa nije programiranje isto sto i analiza. ljudi na vjezbama iz analize (spominjem taj kolegij jer vam je trenutno puno blizi nego neki drugi kolegij sa vise godine) uce kuharicu kako sto napraviti. sigurno ti nece na analizi biti zadatak na kojem ti moras smisliti neki novi algoritam, zar ne? cesto se dogadja da ljudi nauce kuharicu bez razmisljanja "ZASTO sam ja to napravio tako?". i hrpu ces kolegija poloziti, a da ces ustvari kolokvije/pismene ispite polagati na nacin da ces se uhvatiti sablonskih zadataka, bez razmisljanja sta je u pozadini te sablone. na programiranju se ipak moras sam malo pomuciti. bez kuharice. (osim onih nekih trivijalnih stvari koje su uvijek iste, tipa....zamjene vrijednosti u varijablama)



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
indexnet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2008. (13:41:53)
Postovi: (46)16
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 4

PostPostano: 20:40 sri, 6. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nesi ovo sto kazes je po meni tocno. Također smatram da kolokvij nije bio težak, ali ipak sam stajališta da je tekst zadatka bio malo prekompliciran za to kratko vrijeme. Mislim da treba biti prica a ne sturi zadatak, ali opet treba ostaviti prostora i dati nest jednostavnije za napisat(iako je bio takav prvi zadatak). Jer ipak prolazeći kroz zadatke u vjezbama stvarno nije bilo takvih zadataka pa samim time nismo mogli takvo nest izvjezbat. Normalno je da kolokvijiski zadatci nece biti šablona sa vjezbi ili tak nest, nego da ce biti miks svega ali ipak opet smatram da je gradivo samo po sebi ne lagano.
Iako smatram da je ovdje bilo i konstruktivnih kritika na racun kolokvija, mislim da dosta ljudi svoje neznanje skriva iza toga kako su zadatci postavljeni, to sto asistenti jedu sendvice za vrijeme ispita(jeli su ih i za vrijeme pisanja em2 pa se niko nije zalio) ili tako nest.
Nesi ovo sto kazes je po meni tocno. Također smatram da kolokvij nije bio težak, ali ipak sam stajališta da je tekst zadatka bio malo prekompliciran za to kratko vrijeme. Mislim da treba biti prica a ne sturi zadatak, ali opet treba ostaviti prostora i dati nest jednostavnije za napisat(iako je bio takav prvi zadatak). Jer ipak prolazeći kroz zadatke u vjezbama stvarno nije bilo takvih zadataka pa samim time nismo mogli takvo nest izvjezbat. Normalno je da kolokvijiski zadatci nece biti šablona sa vjezbi ili tak nest, nego da ce biti miks svega ali ipak opet smatram da je gradivo samo po sebi ne lagano.
Iako smatram da je ovdje bilo i konstruktivnih kritika na racun kolokvija, mislim da dosta ljudi svoje neznanje skriva iza toga kako su zadatci postavljeni, to sto asistenti jedu sendvice za vrijeme ispita(jeli su ih i za vrijeme pisanja em2 pa se niko nije zalio) ili tako nest.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luciano
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 05. 2009. (16:24:31)
Postovi: (B)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 20:51 sri, 6. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]
Kukati kako 'oni su dobili lakse' je besmisleno - jer sve vec vidjeno je lakse. [/quote]
Nismo se razumjeli. Nisam ja reko da su oni dobili lakše zadatke, nego da su dobili zadatak normalnim riječima, bez pričice i sa primjerom ispisa. U tom smislu lakše.

[quote]pa nije programiranje isto sto i analiza. ljudi na vjezbama iz analize (spominjem taj kolegij jer vam je trenutno puno blizi nego neki drugi kolegij sa vise godine) uce kuharicu kako sto napraviti. sigurno ti nece na analizi biti zadatak na kojem ti moras smisliti neki novi algoritam, zar ne?[/quote]

Krivo. Primjer prvi zad drugog kolokvija analiza1 ove godine. Na vježbama smo radili "normalne" rekurzivne nizove a u kolokviju se pojavio zadatak s dvostrukom rekurzijom. Takvo što nismo na vježbama nikad radili i sami smo morali zaključivati kako bi se taj zadatak riješio.

[quote]
Nesi ovo sto kazes je po meni tocno. Također smatram da kolokvij nije bio težak, ali ipak sam stajališta da je tekst zadatka bio malo prekompliciran za to kratko vrijeme.[/quote]
That's my point :wink:
Nesi (napisa):

Kukati kako 'oni su dobili lakse' je besmisleno - jer sve vec vidjeno je lakse.

Nismo se razumjeli. Nisam ja reko da su oni dobili lakše zadatke, nego da su dobili zadatak normalnim riječima, bez pričice i sa primjerom ispisa. U tom smislu lakše.

Citat:
pa nije programiranje isto sto i analiza. ljudi na vjezbama iz analize (spominjem taj kolegij jer vam je trenutno puno blizi nego neki drugi kolegij sa vise godine) uce kuharicu kako sto napraviti. sigurno ti nece na analizi biti zadatak na kojem ti moras smisliti neki novi algoritam, zar ne?


Krivo. Primjer prvi zad drugog kolokvija analiza1 ove godine. Na vježbama smo radili "normalne" rekurzivne nizove a u kolokviju se pojavio zadatak s dvostrukom rekurzijom. Takvo što nismo na vježbama nikad radili i sami smo morali zaključivati kako bi se taj zadatak riješio.

Citat:

Nesi ovo sto kazes je po meni tocno. Također smatram da kolokvij nije bio težak, ali ipak sam stajališta da je tekst zadatka bio malo prekompliciran za to kratko vrijeme.

That's my point Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 20:55 sri, 6. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Luciano"]

Krivo. Primjer prvi zad drugog kolokvija analiza1 ove godine. Na vježbama smo radili "normalne" rekurzivne nizove a u kolokviju se pojavio zadatak s dvostrukom rekurzijom. Takvo što nismo na vježbama nikad radili i sami smo morali zaključivati kako bi se taj zadatak riješio.[/quote]

koliko je takvih zadataka i iz koliko kolegija bilo? ;) i sam velis prvi zadatak DRUGOG kolokvija ma1. sto je sa 1. kolokvijem? sablone ili "snadji se druze"?

uostalom.....postoji jedna carobna rijec u matematici: POOPCENJE. ;) ako si znao rjesiti za jedan slucaj, onda bi (valjda) trebao znati i za poopceni slucaj toga. ili se ja varam?
Luciano (napisa):


Krivo. Primjer prvi zad drugog kolokvija analiza1 ove godine. Na vježbama smo radili "normalne" rekurzivne nizove a u kolokviju se pojavio zadatak s dvostrukom rekurzijom. Takvo što nismo na vježbama nikad radili i sami smo morali zaključivati kako bi se taj zadatak riješio.


koliko je takvih zadataka i iz koliko kolegija bilo? Wink i sam velis prvi zadatak DRUGOG kolokvija ma1. sto je sa 1. kolokvijem? sablone ili "snadji se druze"?

uostalom.....postoji jedna carobna rijec u matematici: POOPCENJE. Wink ako si znao rjesiti za jedan slucaj, onda bi (valjda) trebao znati i za poopceni slucaj toga. ili se ja varam?



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luciano
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 05. 2009. (16:24:31)
Postovi: (B)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 21:08 sri, 6. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kenny"]
koliko je takvih zadataka i iz koliko kolegija bilo? ;) i sam velis prvi zadatak DRUGOG kolokvija ma1. sto je sa 1. kolokvijem? sablone ili "snadji se druze"?
[/quote]
Ima više primjera toga iz MA, LA i EM, ovaj s dvostrukom rekurzijom mi je prvi pao napamet.

[quote]uostalom.....postoji jedna carobna rijec u matematici: POOPCENJE. Wink ako si znao rjesiti za jedan slucaj, onda bi (valjda) trebao znati i za poopceni slucaj toga. ili se ja varam?[/quote]
Da, ali recimo ovaj konkretni zadatak s dvostrukom rekurzijom se riješava na drugačiji način nego s normalnom rekurzijom, a mi to nismo radili na vježbama. Tako da taj primjer baš i ne možeš poopćiti. :wink:
kenny (napisa):

koliko je takvih zadataka i iz koliko kolegija bilo? Wink i sam velis prvi zadatak DRUGOG kolokvija ma1. sto je sa 1. kolokvijem? sablone ili "snadji se druze"?

Ima više primjera toga iz MA, LA i EM, ovaj s dvostrukom rekurzijom mi je prvi pao napamet.

Citat:
uostalom.....postoji jedna carobna rijec u matematici: POOPCENJE. Wink ako si znao rjesiti za jedan slucaj, onda bi (valjda) trebao znati i za poopceni slucaj toga. ili se ja varam?

Da, ali recimo ovaj konkretni zadatak s dvostrukom rekurzijom se riješava na drugačiji način nego s normalnom rekurzijom, a mi to nismo radili na vježbama. Tako da taj primjer baš i ne možeš poopćiti. Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 21:25 sri, 6. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

no, dobro. svejedno. mislim da nije dobro ocekivati sve servirano. naravno da to ima i losih strana, ali ovako te se bar natjera da ne budes robot, nego da MISLIS. ;)
no, dobro. svejedno. mislim da nije dobro ocekivati sve servirano. naravno da to ima i losih strana, ali ovako te se bar natjera da ne budes robot, nego da MISLIS. Wink



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luciano
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 05. 2009. (16:24:31)
Postovi: (B)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 21:43 sri, 6. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kenny"]no, dobro. svejedno. mislim da nije dobro ocekivati sve servirano. naravno da to ima i losih strana, ali ovako te se bar natjera da ne budes robot, nego da MISLIS. ;)[/quote]
Slažem se, tako nas tjeraju da mislimo i to je u redu. Kod matematičkih predmeta ako stvarno razumiješ gradivo riješit ćeš takav problem, i na takvim zadacima se radi eliminacija između onih koji kuže i onih koji ne kuže gradivo. Ali zašto to raditi na programiranju kada ionako većina ljudi ne kuži gradivo i kada je većini taj predmet najteži? :wink:
kenny (napisa):
no, dobro. svejedno. mislim da nije dobro ocekivati sve servirano. naravno da to ima i losih strana, ali ovako te se bar natjera da ne budes robot, nego da MISLIS. Wink

Slažem se, tako nas tjeraju da mislimo i to je u redu. Kod matematičkih predmeta ako stvarno razumiješ gradivo riješit ćeš takav problem, i na takvim zadacima se radi eliminacija između onih koji kuže i onih koji ne kuže gradivo. Ali zašto to raditi na programiranju kada ionako većina ljudi ne kuži gradivo i kada je većini taj predmet najteži? Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
markotron
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 10. 2008. (12:07:29)
Postovi: (95)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 28 - 28
Lokacija: Umag

PostPostano: 21:48 sri, 6. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Meni nije jasno koji zadatak je bio ne razuma odnosno tezak za shvatit?
Meni nije jasno koji zadatak je bio ne razuma odnosno tezak za shvatit?



_________________
reductio ad absurdum
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
marbaric
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 11. 2007. (23:43:27)
Postovi: (1A)16
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 2

PostPostano: 21:49 sri, 6. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Možda to programiranje i nebi bilo tako teško da se uči skroz otpočetka...ali ovdje ima ljudi koji se s programiranjem nikad nisu sreli...a naravno,ak ga padnu ujedno su pali i godinu!
Možda to programiranje i nebi bilo tako teško da se uči skroz otpočetka...ali ovdje ima ljudi koji se s programiranjem nikad nisu sreli...a naravno,ak ga padnu ujedno su pali i godinu!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 21:57 sri, 6. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Luciano"]Ali zašto to raditi na programiranju kada ionako većina ljudi ne kuži gradivo i kada je većini taj predmet najteži? :wink:[/quote]

Pa jel ti vidiš kaj pišeš?! :shock:
Ako većina ne kuži, onda nek većina i padne. Kakvog smisla ima stavljat debilne zad na kolokvij, samo da prolaznost bude >80% ?!?! Ljudi moji, tu ste da naučite, da skužite, ne da štrebate napamet.

I slažem se s marbaric, mislim da većina to ne krene na vrijeme... utuve si u glavu "to je ful teško, ja to ne mogu, asistenti nisu normalni" i ne rade do pred par dana prije kolokvija... a tak neće položit sigurno... Kompajler pod prste i na posao :D
Luciano (napisa):
Ali zašto to raditi na programiranju kada ionako većina ljudi ne kuži gradivo i kada je većini taj predmet najteži? Wink


Pa jel ti vidiš kaj pišeš?! Shocked
Ako većina ne kuži, onda nek većina i padne. Kakvog smisla ima stavljat debilne zad na kolokvij, samo da prolaznost bude >80% ?!?! Ljudi moji, tu ste da naučite, da skužite, ne da štrebate napamet.

I slažem se s marbaric, mislim da većina to ne krene na vrijeme... utuve si u glavu "to je ful teško, ja to ne mogu, asistenti nisu normalni" i ne rade do pred par dana prije kolokvija... a tak neće položit sigurno... Kompajler pod prste i na posao Very Happy



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Redeemer
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 06. 2006. (21:57:04)
Postovi: (B9)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-11 = 31 - 42
Lokacija: Wo'liegt'dieses'verdammte'dorf

PostPostano: 22:30 sri, 6. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Luuka"]Kompajler pod prste i na posao :D[/quote]

ja kompajliram sa 3D naocalama koje sam dobio u kinu, a debagiram maped gumicom....
Luuka (napisa):
Kompajler pod prste i na posao Very Happy


ja kompajliram sa 3D naocalama koje sam dobio u kinu, a debagiram maped gumicom....



_________________
Nigdje ne piše da morate studirati ovdje.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Zildyan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 07. 2008. (13:41:39)
Postovi: (20)16
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 3

PostPostano: 22:56 sri, 6. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

mislim da je kolokvij bio sasvim u redu...zasto??
1. zadatak[b] prepisati doslovno s papira [/b]i uz to zakljuciti par sitnica u vezi promjene predznaka??..sablona
2. na njemu se stvara razlika...znali smo da ce biti...
3. [b]gotovo isti zadatak kao iz 2. kolokvija prog1[/b], naravno napravio sam i istu gresku :) mislim ako je doslovno prepisivanje formule i [b]sortiranje niza[/b] u ovisnosti o drugom problem...onda...
4. ako je nesto dvosmisleno -pitas asistenta...inace iz aviona se vidi da zaba ide prema vrhovima...znaci u mom slucaju [b]izracunati cetiri poludijagonale[/b], i vratiti onu sa [b]najvecom sumom elemenata[/b]...samo cu reci i prakticni je bio laksi od tog...nevjerojatno lako....
ja sam ucio dva dana, iskreno za alokaciju sam sazna u 5 i pol ujutro na dan kolokvija, tako da stvarno se moglo..da se sjedilo...
mislim da je kolokvij bio sasvim u redu...zasto??
1. zadatak prepisati doslovno s papira i uz to zakljuciti par sitnica u vezi promjene predznaka??..sablona
2. na njemu se stvara razlika...znali smo da ce biti...
3. gotovo isti zadatak kao iz 2. kolokvija prog1, naravno napravio sam i istu gresku Smile mislim ako je doslovno prepisivanje formule i sortiranje niza u ovisnosti o drugom problem...onda...
4. ako je nesto dvosmisleno -pitas asistenta...inace iz aviona se vidi da zaba ide prema vrhovima...znaci u mom slucaju izracunati cetiri poludijagonale, i vratiti onu sa najvecom sumom elemenata...samo cu reci i prakticni je bio laksi od tog...nevjerojatno lako....
ja sam ucio dva dana, iskreno za alokaciju sam sazna u 5 i pol ujutro na dan kolokvija, tako da stvarno se moglo..da se sjedilo...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 1:58 čet, 7. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

Postoje ljudi koji imaju kliker za algoritamsko razmisljanje i oni koji ga nemaju ili nije razvijen. Zato ovi prvi mogu brzo pokopcati i uz malo vjezbe odraditi kolokvije iz prog1/2, dok ovi drugi slusaju ove prve i cekaju do pred kraj da bi sjeli i radili.
I da, molim ove prve da puste ove druge da sami dodju do raznih spoznaja u zivotu, kao i one da ne shvacaju svi nove stvari istom brzinom :)

Mene ne cudi da ljudi kiksaju i da ne skuze da se treba raditi na racunalu i znati samostalno nakucati kod nakon sto procitas text zadatka, bez gledanja u tudji source. Normalno je da covjek ne zna kako uciti.

Ono sto me cudi je da neka imena vec GODINAMA gledam na tom popisu rezultata i ne mogu reci da im je score znacajno bolji nego prije :/

Ok, zglajzas prvu godinu, shvatis da to nejde tako - i TRAZI drugi nacin - ako ne znas kako - pitaj PUNO onih koji su uspjeli. Znaci, ne temeljiti svoj rad na jednoj informaciji - pitaj 10-50 ljudi kako su to rijesili, pitaj za pomoc, pitaj demose kako su to rijesili.

Ja sam se prilikom upisa na fax UZASAVALA pomisli da cu morati programirati u necemu sto nije pascal. :shocked:
Ok, i prilikom upisa srednje sam se uzasavala programiranja 'ja to ne znam, kako cu ja to'.
Na faxu jesam radila malo u odnosu na neke druge, jer se ispostavilo da ono pascala sto smo drvili u srednjoj je bilo cist dovoljno za nas crash course C-a pohvatati.

Bila sam demos iz programiranja nekoliko godina. 8)

Vi imate prednost da od prvih vjezbi iz prog1 MOZETE to prekucati u editor i skompajlirati i VIDJETI sto to radi. I sto ce biti ako zamijenite nesto.
Mi smo prvi semestar radili pseudo jezik i to sve - od pocetka do vezanih listi, pascal preveden na hrvatski sa "<-" umjesto "=". Testirati to? Nema sanse :)
Onda smo drugi semestar radili to isto, ali u Cu. Opet od pocetka, do vezanih listi. U jednom semestru. Na nacin da asistent vrti kodove, kompajlira, trci po kodu i nesto prica. Korisno? Ne bash. Nema onog dijela kad kod nastaje - kod je tu i pricamo o njemu. I svima je sve jasno. Mo's mislit :)

Ljudi su masovno polagali spa, rp1 prije programiranja (c) (2. semestar).

[b]Sad imate 2 semestra za savladati gradivo. Nije sporo kako bi nekima trebalo - ali nije niti turbo brzo kako je bilo prije. (Hence, moja prica o evoluciji kolegija ;) )
Kome je prebrzo - NEKA PITA. I NEKA RADI SAM NA RACUNALU! To se toliko zaboravlja da je potrebno, da sam i sama masu puta cula 'citao sam vjezbe, meni je to jasno' - ma nema tu nikakve jasne - shu za komp, prekucaj to - uspjesno :) - vidi sto radi, malo mrdni te uvjete da vidis hoce li se stvar raspasti. Onda sutradan procitaj text zadatka i probaj sam napisati kod.[/b]

Ljudi ne znaju 'razmisljati' kao racunalo. Kad ih pitam 'ok, sta ti radi ovaj komad koda' kaze mi npr 'trazi broj n u nizu', a kod ocito sortira niz. Ljudi uce komade koda napamet, lijepe ih gdje im to izgleda simpaticno i MISLE da program radi ono sto su oni ZAMISLILI. Nope, nejde to tako. Treba razumijeti sto u tom kodu pishe. Tome pomaze hrpa ispisa i 'sto radi ovaj kod' u smislu 'daj to pukni na ekran'.

Ljudi ne znaju RIJECIMA opisati sto treba napraviti. Recimo kazes 'sortiraj niz' bilo kako - krenut ce pisati petlje, al kad kazes, ok, daj mi OPISI sto se tu desava, rijetko cete dozivjeti da netko kaze 'ok, uzmem prvi broj, kazem 'ti si mi najveci' i trcim po nizu dok ne vidim nekog veceg, pa si njega uzmem, i kad sam dotrcao do kraja, tamo ga ostavim, pa idem uzeti novi s pocetka, reci da je on sad najveci i traziti veceg....

Ima toliko nacina na koji covjek moze uciti programirati. Samo to treba htjeti.
Dosla mi je jednom kolegica, mislim nakon prvog kolokvija, sa 'ja ne znam programirati'. Moje je bilo 'ok, koliko vremena imas'. Ostale smo jedno 4-5 sati u praktikumu sarati po ploci. Ispricala je program rijecima, vjezbali smo 'sto radi ovaj kod' i napisali jedan-dva koda od nule... to je bilo sve. Cura je nakon toga doma sama radila teze zadatke, slala mi tu i tamo mejl da joj nadjem gresku. I imala 4. Jer joj je to bilo dosta, nije htjela odgovarati za 5. Ja mislim da je znala za 5. :)

[b]Demonstrature & konzultacije, mogu slobodno reci, su neposjecene. Zasto je tome tako ako toliko ljudi ima problem s tim kolegijem?!?[/b]

[size=9][color=#999999]Added after 9 minutes:[/color][/size]

[quote="marbaric"]Možda to programiranje i nebi bilo tako teško da se uči skroz otpočetka...ali ovdje ima ljudi koji se s programiranjem nikad nisu sreli...a naravno,ak ga padnu ujedno su pali i godinu![/quote]

Da li pod 'otpocetka' mislis na 'da studenti to vjezbaju od prvih vjezbi nadalje na racunalu' ili mislis na 'programiranje se mora uciti od pocetka' ma sto god pocetak bio? (zbog ovog 'ali' mi je palo na pamet da mozda pricas o ovom drugom)

Vidio netko prije programiranje ili ne, potpuno je svejedno - tko radi, taj ce proci, tko ne radi, taj ce pasti. Da, onome tko se prvi puta srece s programiranjem ce vjerojatno biti teze i trebat ce uloziti bitno vise truda i rada - no nije li tako sa svime sto moramo uciti 'od nule'?

Gradivo programiranja uistinu je od pocetka, skripe za vjezbe su jako dobri materijali. Samo sto nije 'ok, sad cemo 5 tjedana raditi kako se radi scanf'. Mislim da nije PREbrzo, ali brzo moze biti svakome - ovisno o njegovim radnim navikama.
Ne zaboraviti da se radi o 2 kolegija - programiranje 1 i programiranje 2 :)
Postoje ljudi koji imaju kliker za algoritamsko razmisljanje i oni koji ga nemaju ili nije razvijen. Zato ovi prvi mogu brzo pokopcati i uz malo vjezbe odraditi kolokvije iz prog1/2, dok ovi drugi slusaju ove prve i cekaju do pred kraj da bi sjeli i radili.
I da, molim ove prve da puste ove druge da sami dodju do raznih spoznaja u zivotu, kao i one da ne shvacaju svi nove stvari istom brzinom Smile

Mene ne cudi da ljudi kiksaju i da ne skuze da se treba raditi na racunalu i znati samostalno nakucati kod nakon sto procitas text zadatka, bez gledanja u tudji source. Normalno je da covjek ne zna kako uciti.

Ono sto me cudi je da neka imena vec GODINAMA gledam na tom popisu rezultata i ne mogu reci da im je score znacajno bolji nego prije Ehm?

Ok, zglajzas prvu godinu, shvatis da to nejde tako - i TRAZI drugi nacin - ako ne znas kako - pitaj PUNO onih koji su uspjeli. Znaci, ne temeljiti svoj rad na jednoj informaciji - pitaj 10-50 ljudi kako su to rijesili, pitaj za pomoc, pitaj demose kako su to rijesili.

Ja sam se prilikom upisa na fax UZASAVALA pomisli da cu morati programirati u necemu sto nije pascal. Sta uradi, covjece??!
Ok, i prilikom upisa srednje sam se uzasavala programiranja 'ja to ne znam, kako cu ja to'.
Na faxu jesam radila malo u odnosu na neke druge, jer se ispostavilo da ono pascala sto smo drvili u srednjoj je bilo cist dovoljno za nas crash course C-a pohvatati.

Bila sam demos iz programiranja nekoliko godina. Cool

Vi imate prednost da od prvih vjezbi iz prog1 MOZETE to prekucati u editor i skompajlirati i VIDJETI sto to radi. I sto ce biti ako zamijenite nesto.
Mi smo prvi semestar radili pseudo jezik i to sve - od pocetka do vezanih listi, pascal preveden na hrvatski sa "←" umjesto "=". Testirati to? Nema sanse Smile
Onda smo drugi semestar radili to isto, ali u Cu. Opet od pocetka, do vezanih listi. U jednom semestru. Na nacin da asistent vrti kodove, kompajlira, trci po kodu i nesto prica. Korisno? Ne bash. Nema onog dijela kad kod nastaje - kod je tu i pricamo o njemu. I svima je sve jasno. Mo's mislit Smile

Ljudi su masovno polagali spa, rp1 prije programiranja (c) (2. semestar).

Sad imate 2 semestra za savladati gradivo. Nije sporo kako bi nekima trebalo - ali nije niti turbo brzo kako je bilo prije. (Hence, moja prica o evoluciji kolegija Wink )
Kome je prebrzo - NEKA PITA. I NEKA RADI SAM NA RACUNALU! To se toliko zaboravlja da je potrebno, da sam i sama masu puta cula 'citao sam vjezbe, meni je to jasno' - ma nema tu nikakve jasne - shu za komp, prekucaj to - uspjesno Smile - vidi sto radi, malo mrdni te uvjete da vidis hoce li se stvar raspasti. Onda sutradan procitaj text zadatka i probaj sam napisati kod.


Ljudi ne znaju 'razmisljati' kao racunalo. Kad ih pitam 'ok, sta ti radi ovaj komad koda' kaze mi npr 'trazi broj n u nizu', a kod ocito sortira niz. Ljudi uce komade koda napamet, lijepe ih gdje im to izgleda simpaticno i MISLE da program radi ono sto su oni ZAMISLILI. Nope, nejde to tako. Treba razumijeti sto u tom kodu pishe. Tome pomaze hrpa ispisa i 'sto radi ovaj kod' u smislu 'daj to pukni na ekran'.

Ljudi ne znaju RIJECIMA opisati sto treba napraviti. Recimo kazes 'sortiraj niz' bilo kako - krenut ce pisati petlje, al kad kazes, ok, daj mi OPISI sto se tu desava, rijetko cete dozivjeti da netko kaze 'ok, uzmem prvi broj, kazem 'ti si mi najveci' i trcim po nizu dok ne vidim nekog veceg, pa si njega uzmem, i kad sam dotrcao do kraja, tamo ga ostavim, pa idem uzeti novi s pocetka, reci da je on sad najveci i traziti veceg....

Ima toliko nacina na koji covjek moze uciti programirati. Samo to treba htjeti.
Dosla mi je jednom kolegica, mislim nakon prvog kolokvija, sa 'ja ne znam programirati'. Moje je bilo 'ok, koliko vremena imas'. Ostale smo jedno 4-5 sati u praktikumu sarati po ploci. Ispricala je program rijecima, vjezbali smo 'sto radi ovaj kod' i napisali jedan-dva koda od nule... to je bilo sve. Cura je nakon toga doma sama radila teze zadatke, slala mi tu i tamo mejl da joj nadjem gresku. I imala 4. Jer joj je to bilo dosta, nije htjela odgovarati za 5. Ja mislim da je znala za 5. Smile

Demonstrature & konzultacije, mogu slobodno reci, su neposjecene. Zasto je tome tako ako toliko ljudi ima problem s tim kolegijem?!?

Added after 9 minutes:

marbaric (napisa):
Možda to programiranje i nebi bilo tako teško da se uči skroz otpočetka...ali ovdje ima ljudi koji se s programiranjem nikad nisu sreli...a naravno,ak ga padnu ujedno su pali i godinu!


Da li pod 'otpocetka' mislis na 'da studenti to vjezbaju od prvih vjezbi nadalje na racunalu' ili mislis na 'programiranje se mora uciti od pocetka' ma sto god pocetak bio? (zbog ovog 'ali' mi je palo na pamet da mozda pricas o ovom drugom)

Vidio netko prije programiranje ili ne, potpuno je svejedno - tko radi, taj ce proci, tko ne radi, taj ce pasti. Da, onome tko se prvi puta srece s programiranjem ce vjerojatno biti teze i trebat ce uloziti bitno vise truda i rada - no nije li tako sa svime sto moramo uciti 'od nule'?

Gradivo programiranja uistinu je od pocetka, skripe za vjezbe su jako dobri materijali. Samo sto nije 'ok, sad cemo 5 tjedana raditi kako se radi scanf'. Mislim da nije PREbrzo, ali brzo moze biti svakome - ovisno o njegovim radnim navikama.
Ne zaboraviti da se radi o 2 kolegija - programiranje 1 i programiranje 2 Smile



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
marbaric
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 11. 2007. (23:43:27)
Postovi: (1A)16
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 2

PostPostano: 17:32 čet, 7. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

ne, nego zelim reci da je zbog onoga sto se nudi na vježbama i onoga sto se traži na kolokviju prolaznost nikakva, a nikad se prije nije sreo sa prog u srednjoj skoli, a takvih je dosta...
a dragom luuki cu samo reci da nisu svi nuzno glupi ako ne prodju iz prve, jer svi smo mi tu da nesto naucimo, i da imamo vise rokova stvar bi bila potpuno drugacija i nitko se ne bi zalio na tezinu kolokvija..
ne, nego zelim reci da je zbog onoga sto se nudi na vježbama i onoga sto se traži na kolokviju prolaznost nikakva, a nikad se prije nije sreo sa prog u srednjoj skoli, a takvih je dosta...
a dragom luuki cu samo reci da nisu svi nuzno glupi ako ne prodju iz prve, jer svi smo mi tu da nesto naucimo, i da imamo vise rokova stvar bi bila potpuno drugacija i nitko se ne bi zalio na tezinu kolokvija..


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Luuka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2007. (20:34:54)
Postovi: (925)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
188 = 301 - 113
Lokacija: Hakuna Matata

PostPostano: 18:11 čet, 7. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="marbaric"]a dragom luuki cu samo reci da nisu svi nuzno glupi ako ne prodju iz prve, jer svi smo mi tu da nesto naucimo, i da imamo vise rokova stvar bi bila potpuno drugacija i nitko se ne bi zalio na tezinu kolokvija..[/quote]

To ja nisam nikad rekao ni pomislio... naravno da neki to bolje i brže skuže, neki sporije, ali stvar je u tome da treba radit... a ne nakon kolokvija krivit sve osim sebe (bili to asistenti, "turbo težak" kolokvij, sendviči ili nešto osmo)... pričo sam danas s jednim od demosa i kaže da mu je došlo 3je ljudi prije praktičnog i to je to. Sumnjam da su drugi demosi imalo posjećeniji (ni meni na rp nije došo skoro nitko)... iz toga se može izvuć jedan od ova dva zaključka:
1) sve kužite i nema problema nikakvih
2) ne radite na vrijeme pa ni ne znate kaj pitat.

Mislim da je dosta jasno koji zaključak sam ja izvuko.

I rokova ima savim dovoljno, a bodova i previše. 10b sa praktičnog (i to je bonus kad se bolje pogleda), na prvom kolokviju 20b bonusa, na drugom još 15. Ukupno se može skupit 145b od kojih se traži da se skupi 45 za prolaz!! To je manje od trećine!!! I da, za tu trećinu se treba pomučit... ako odmah kužiš i znaš super. Ako ne, onda radiš dok ne skužiš. Ako nejde uz malo rada probaš još. Ako ni tad nejde ideš na demonstrature, na forum, na konzultacije itd... rokovi tu ne igraju nikakvu ulogu. Još bi manja bila prolaznost, a ljudi bi se opet žalili. Znam dosta ljudi koji su dali programiranje iz druge i oni sami kažu DA NISU RADILI. Da su se više koncentrirali na ostale kolegije, ovo radili u zadnji čas, BEZ KOMPAJLERA i onda su pali, SVOJOM KRIVICOM. Iduće godine su imali bar 3 (mnogi i 4), a pošto su svake godine teži kolokviji nego prošle (:roll:) očito SE MOŽE.
marbaric (napisa):
a dragom luuki cu samo reci da nisu svi nuzno glupi ako ne prodju iz prve, jer svi smo mi tu da nesto naucimo, i da imamo vise rokova stvar bi bila potpuno drugacija i nitko se ne bi zalio na tezinu kolokvija..


To ja nisam nikad rekao ni pomislio... naravno da neki to bolje i brže skuže, neki sporije, ali stvar je u tome da treba radit... a ne nakon kolokvija krivit sve osim sebe (bili to asistenti, "turbo težak" kolokvij, sendviči ili nešto osmo)... pričo sam danas s jednim od demosa i kaže da mu je došlo 3je ljudi prije praktičnog i to je to. Sumnjam da su drugi demosi imalo posjećeniji (ni meni na rp nije došo skoro nitko)... iz toga se može izvuć jedan od ova dva zaključka:
1) sve kužite i nema problema nikakvih
2) ne radite na vrijeme pa ni ne znate kaj pitat.

Mislim da je dosta jasno koji zaključak sam ja izvuko.

I rokova ima savim dovoljno, a bodova i previše. 10b sa praktičnog (i to je bonus kad se bolje pogleda), na prvom kolokviju 20b bonusa, na drugom još 15. Ukupno se može skupit 145b od kojih se traži da se skupi 45 za prolaz!! To je manje od trećine!!! I da, za tu trećinu se treba pomučit... ako odmah kužiš i znaš super. Ako ne, onda radiš dok ne skužiš. Ako nejde uz malo rada probaš još. Ako ni tad nejde ideš na demonstrature, na forum, na konzultacije itd... rokovi tu ne igraju nikakvu ulogu. Još bi manja bila prolaznost, a ljudi bi se opet žalili. Znam dosta ljudi koji su dali programiranje iz druge i oni sami kažu DA NISU RADILI. Da su se više koncentrirali na ostale kolegije, ovo radili u zadnji čas, BEZ KOMPAJLERA i onda su pali, SVOJOM KRIVICOM. Iduće godine su imali bar 3 (mnogi i 4), a pošto su svake godine teži kolokviji nego prošle (Rolling Eyes) očito SE MOŽE.



_________________
"Bolje bi prolazio na faxu da sam na drogama nego na netu" - by a friend of mine
"Poslije spavanja doma spavanje bilo di mi je najdraža stvar" - by the same guy Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 23:04 čet, 7. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="marbaric"]ne, nego zelim reci da je zbog onoga sto se nudi na vježbama i onoga sto se traži na kolokviju prolaznost nikakva, a nikad se prije nije sreo sa prog u srednjoj skoli, a takvih je dosta...[/quote]

Oprosti, ti ili nisi citala te vjezbe ili ih ne razumijes.... :grebgreb:
Tko kaze da gradivo obradjeno na vjezbama & predavanjima nije dovoljno za obaviti kolokvij za 5 - taj to gradivo nije shvatio, i mozda bas upada u onaj tip studenata koji samo znaju pattern matching ili 'ubaci komad koda sim i tam'.... TO nije 'znati programirati'.

Uopce nema veze jesi u srednjoj ucio saditi drvece ili okapati kamenje - na programiranju se starta od nule, i ako ti nije jasno - ODMAH treba raditi i pitati i vjezbati... a ne cekati da se nagomila par tjedana apsolutno nerazumljivog gradiva.... :/
Jer to pregrmiti je jako tesko.

Jer ovaj kolegij vas ne uci algoritme kako se rjesavaju odredjeni zadaci - uci vas s kojim algoritmima ili bolje receno - kojim KOMBINACIJAMA algoritama mozete rijesiti trazeni problem. It's not the same, iako zvuci jako slicno :)

A prolaznost je super - prodju oni koji znaju, koji ne znaju - ti ne prodju. Iako, moze se jednostavno proci, i 2 iz prog2 NE ZNACI da covjek zna programirati za dva... to nazalost, samo znaci da je covjek razumio ponesto, ali da mu veci dio toga zapravo nije jasan - takva osoba bi mogla imati problema na daljnjim racunarskim kolegijima (osim ako je iz iskustva polaganja prog-ova naucila kako se to treba raditi).
Uostalom, jedan od glavnih ciljeva studija je da vas se nauci KAKO uciti. Nazalost, velika vecina ljudi najbojle uci na vlastitoj kozhi.

Bolonja, ma kako god to neki htjeli prikazati - ne gleda iskljucivo postotke koliko je ljudi proslo :D
marbaric (napisa):
ne, nego zelim reci da je zbog onoga sto se nudi na vježbama i onoga sto se traži na kolokviju prolaznost nikakva, a nikad se prije nije sreo sa prog u srednjoj skoli, a takvih je dosta...


Oprosti, ti ili nisi citala te vjezbe ili ih ne razumijes.... Kotacici rade 100 na sat
Tko kaze da gradivo obradjeno na vjezbama & predavanjima nije dovoljno za obaviti kolokvij za 5 - taj to gradivo nije shvatio, i mozda bas upada u onaj tip studenata koji samo znaju pattern matching ili 'ubaci komad koda sim i tam'.... TO nije 'znati programirati'.

Uopce nema veze jesi u srednjoj ucio saditi drvece ili okapati kamenje - na programiranju se starta od nule, i ako ti nije jasno - ODMAH treba raditi i pitati i vjezbati... a ne cekati da se nagomila par tjedana apsolutno nerazumljivog gradiva.... Ehm?
Jer to pregrmiti je jako tesko.

Jer ovaj kolegij vas ne uci algoritme kako se rjesavaju odredjeni zadaci - uci vas s kojim algoritmima ili bolje receno - kojim KOMBINACIJAMA algoritama mozete rijesiti trazeni problem. It's not the same, iako zvuci jako slicno Smile

A prolaznost je super - prodju oni koji znaju, koji ne znaju - ti ne prodju. Iako, moze se jednostavno proci, i 2 iz prog2 NE ZNACI da covjek zna programirati za dva... to nazalost, samo znaci da je covjek razumio ponesto, ali da mu veci dio toga zapravo nije jasan - takva osoba bi mogla imati problema na daljnjim racunarskim kolegijima (osim ako je iz iskustva polaganja prog-ova naucila kako se to treba raditi).
Uostalom, jedan od glavnih ciljeva studija je da vas se nauci KAKO uciti. Nazalost, velika vecina ljudi najbojle uci na vlastitoj kozhi.

Bolonja, ma kako god to neki htjeli prikazati - ne gleda iskljucivo postotke koliko je ljudi proslo Very Happy



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
bbroj
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 02. 2008. (17:17:24)
Postovi: (49)16
Sarma = la pohva - posuda
-2 = 7 - 9

PostPostano: 19:14 sub, 9. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

kolokvij i nije bio toliko pretezak(osim onog drugog zadaka, al on je bio tamo da se razlikuju oni koji zaista rasturaju prog i vjerojatno planiraju na racunarski smijer od ostalih.),jedino je mozda falilo jos 15ak min vremena...

I da,skripta iz vjezbi je odlicna!!

Al ono di ja vidim problem je lanjski popravni iz prog2 na kojem je proslo 12-13 ljudi od 70-80 koliko ih je prisustovalo.

ja sam recimo bio dosta dobro spreman za taj popravni(sigurno barem za 2),a rezultat mozete skuzit iz cinjenice da sam opet na ovom forumu... i sad,na racun tog istog znanja od popravnog(uz jos ponovno rjesavanje pokojeg zadatka iz skripte) sam uspio rijesit kol medju 20ak posto najboljih i proci prakticni iz prvog pokusaja(bez da sam prije gledo koji su zadaci bili na njemu)...dakle zakljucak-na popravnom to znanje nije bilo ni za dva ,a sad je za 3-4,mozda i vise....nije li to malo cudno?! :?: :?:
kolokvij i nije bio toliko pretezak(osim onog drugog zadaka, al on je bio tamo da se razlikuju oni koji zaista rasturaju prog i vjerojatno planiraju na racunarski smijer od ostalih.),jedino je mozda falilo jos 15ak min vremena...

I da,skripta iz vjezbi je odlicna!!

Al ono di ja vidim problem je lanjski popravni iz prog2 na kojem je proslo 12-13 ljudi od 70-80 koliko ih je prisustovalo.

ja sam recimo bio dosta dobro spreman za taj popravni(sigurno barem za 2),a rezultat mozete skuzit iz cinjenice da sam opet na ovom forumu... i sad,na racun tog istog znanja od popravnog(uz jos ponovno rjesavanje pokojeg zadatka iz skripte) sam uspio rijesit kol medju 20ak posto najboljih i proci prakticni iz prvog pokusaja(bez da sam prije gledo koji su zadaci bili na njemu)...dakle zakljucak-na popravnom to znanje nije bilo ni za dva ,a sad je za 3-4,mozda i vise....nije li to malo cudno?! Question Question


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 20:19 sub, 9. 5. 2009    Naslov: Citirajte i odgovorite

nije. cesto se dogadja da ti neke stvari sjednu tek kasnije. npr, neke stvare iz algebre na 1. godini sam naucio. valjda. uvjetno naucio, tako je bolje reci. tek mi je kasnije sjelo to sto sam naucio. pogotovo ako sam isao uciti kampanjski.
nije. cesto se dogadja da ti neke stvari sjednu tek kasnije. npr, neke stvare iz algebre na 1. godini sam naucio. valjda. uvjetno naucio, tako je bolje reci. tek mi je kasnije sjelo to sto sam naucio. pogotovo ako sam isao uciti kampanjski.



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće
Stranica 9 / 10.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan